Jak schudnąć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-11-03, 22:40   #1
vieta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 8

jak schudnąć????


Urodziłam dziecko 2,5 lata temu. W ciąży ważyłam 86,5, teraz 60. Wtedy schudłam dużo, nie męcząc się, karmiłam piersią i ograniczałam jedzenie. Teraz gehenna! czuję że tyję i nie wiem co robić, nie chce ważyć tyle co kiedyś! potrafię jednego dnia lub kilka dni ograniczać jedzenie a póżniej przytyć jeszcze więcej jedząc jak nakręcona. Proszę o rady, co robić by teraz schudnąć.Czekammmmmm
vieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-04, 06:46   #2
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: jak schudnąć????

Wstępnie zapraszam do lektury tego tekstu -> http://www.wizaz.pl/smoczek_dieta.php Jeśli pojawią Ci się nadal jakieś pytania to pisz śmiało Niestety mocne ograniczanie jedzenia jednego dnia często pociąga za sobą chęć zrekompensowania sobie tego w dniu następnym... No nic Najpierw poczytaj, potem pomyślimy
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-05, 01:46   #3
vieta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 8
Re: jak schudnąć????

Dzięki!przeczytałam i rzeczywiście zauważyłam, że jak jednego dnia się katuję to drugiego dnia nadrabiam. Spróbuję dostosować się do uwag w tym artykule. Cokolwiek będzie to dam znać.
vieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-10, 16:39   #4
Grzywa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 4
GG do Grzywa
Jak schudnąć?

Mam w tali rozmiar 77 co zrobić zeby mieć przynajmniej 64?
Jakie mam ćwiczenia wykonywać? Mam też mały biust czy da sie go w jakiś naturalny sposób powiększyć? Błagam pomóżcie!
Grzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 19:50   #5
nairin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 28
GG do nairin
Re: Jak schudnąć?

Jest wiele ćwiczeń na talię. Może jakiś przykładzik. Połóż się na plecach i zegnij nogi w kolanach. Zgięte kolana połóż na ziemi po prawej stronie (tak by zachować kąty proste: tułów - udo, udo - łydka). Następnie wykonuj lekkie skłony z wyciągniętymi rękoma w kierunku nóg. By utrudnić, możesz dać ręce pod głowę. Powtóż ćwiczenie z nogami ułożonymi po lewej stronie. Po 20 skłonów na każdą stronę codziennie, powinno dać efekt. A biust? Podobno trzeba ćwiczyć mięśnie klatki piersiowej przykładowe ćwiczenie: Składasz ręce na wysokości biustu (dłonie stykają się wewnętrzną stroną). Postaraj się ułożyć ręce w linii prostej. Następnie naciskaj z całych sił dłoniami. Rób to na zatrzymanym oddechu. Tak kilka razy.

Powodzenia!
nairin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-15, 13:27   #6
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: Jak schudnąć?

Na "zrobienie" tali bardzo dobre jest zapomniane hula-hop
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 10:58   #7
miranda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 9
GG do miranda
Re: Jak schudnąć?

o taaaaaak !!!!!!!! Masz zupełną rację ja dzięki hula-hop zmniejszyłam obwód talii z 72 do 63
miranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-20, 18:09   #8
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Jak schudnąć?

Mirando, a jak często i jak długo ćwiczyłaś hoola-hop?? I ile czasu zajęło Ci dojście do 63 w talii?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-04, 11:24   #9
catt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 13
schudną schudnac i jeszcze raz schudnąć...ehhh

postanowiłam wziąc sie za siebie i zadbać o swoją formę.Zastanawiam się czy dieta(żadne katowanie ale ta z rozsądniejszych czyli MŻ i skakanie na skakancie(własnie ile minut?),motylek by mi chociaż troche pomogły,do szkółki juz za miesiąc a moja forma pozostawia wiele do życzenia.Moje kochane czy ktoraś z was cwiczyła ze skakanką i czy przynosiło to jakies rezultaty?jakie macie dla mnie rady?...byłabym wdzieczna za pomoc bo przyznam sie szczerze samoocena baaardzo spadła w dół;(
catt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-07, 08:41   #10
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: schudną schudnac i jeszcze raz schudnąć...ehhh

Tłuszczyk zaczynamy spalać dopiero po ok. 1/2 godziny ćwiczeń i od takiej "dawki" zacznij, a stopniowo dochodź do 50 minut. Może pomyślisz o rowerku stacjonarnym?
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-07, 08:47   #11
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Re: schudną schudnac i jeszcze raz schudnąć...ehhh

wielie dzieki,juz powoli zaczęłam na soba pracować-motylek,intensywne spacery,rozsądna dietka,i Tae Bo ..zobaczymy jakie bada rezultaty...pozdrawiam
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-07, 08:56   #12
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: schudną schudnac i jeszcze raz schudnąć...ehhh

No to super! Zwłaszcza te spacery i Tae Bo!
Co do dietki się nie wypowiadam, bo nie wiem na czym polega.
W każdym razie dużo ruchu na pewno przyniesie efekty - tylko trzeba być cierpliwym.
Pozdrawiam!
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-07, 09:03   #13
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Re: schudną schudnac i jeszcze raz schudnąć...ehhh

Dietka,należy do tych mniej rygorystycznych,zero białego chleba i słodyczy ,ograniczone tłuszcze zwierzęce,mniej roślinne,nic po 18.zobaczymy co z tego wyjdzie
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 10:26   #14
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
jak schudnąć?

Dziewczyny, temat setki razyu poruszany na forum ale mimo to decyduję się poświęcić mu nowy wątek.
Jak schudnąć bez diety? To znaczy nie w cudowny sposob tylko zmieniając system odżywiania. Schudnąc, żeby nie gotować sobie oddzielnych posiłków a jednocześnie, żeby odżywiac się na tyle zdrowo aby ciało nie straciło jędrności i odchudzanie nie odbyło się kosztem mięsni.
pomożecie mi? potrzebuje schudnąć około 5 kg, żeby osiągnąc moją idealną wagę, w której czuję się najlepiej.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 10:32   #15
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: jak schudnąć?

Mój tato schudł 8 kg w ciągu 3 miesięcy wykluczając z jadłospisu cukry proste (słodycze, białe pieczywo, makarony, ziemniaki, bardzo slodkie owoce, piwo ). Oprócz tego jadł normalnie. Wolno było mu nawet 4 kostki czekolady (gorzkiej) dziennie!
Do tego były szybkie marsze, godzina dziennie (najlepiej rano, na czczo).
Też muszę przejść na tą dietę, bo trudno mi zrzucić te pozimowe nadprogramowe 5kg, ale strasznie ciągnie mnie do czekoladek

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 10:37   #16
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: jak schudnąć?

Acha, w kwestii skóry: myślę, że masaże będą konieczne (także - a może zwłaszcza - twarzy). Czytałam kiedyś o diecie, która szczególnie poprawia wygląd skóry (nazywała się nawet "dietą liftującą " ), składała się głównie z dzikiego łososia, awokado, grejpfrutów, orzechów, jaj i zielonych sałat, ale niestety nie mogę jej odnaleźć w sieci...
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 10:39   #17
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: jak schudnąć?

Jest, znalazłam

http://www.althealth.co.uk/services/...cle.php?id=328

http://www.althealth.co.uk/services/...icone_diet.php
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 10:41   #18
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: jak schudnąć?

dzięki pixie. Dla mnei słodycze to nie problem - praktycznie nie jem słodkości. Problemem sa dla mnie makarony, ryż, pizza, grzaneczki z serem, karkóweczka z grilla, itp.
Ale postaram się chociaż ograniczyć chleb, ziemniaki, makaron...
ile razy dziennie i w jakich ilościach trzeba jeść prz tej diecie?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 10:53   #19
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: jak schudnąć?

Posiłków jest 5, każdy praktycznie tej samej wielkości (z wyjątkiem kolacji, ta jest mniejsza). Opisywałam dokładnie dietę Taty tu:

http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...tern=&pattern=



Oj, grzaneczkom z serem też trudno mi się oprzeć, a to podobno najgorsze połączenie (proste węglowodany + tłuszcz; organizm wykorzystuje te pierwsze, a tłuszcz jest magazynowany ). Ale, ale: odkryłam niezły zamiennik: chleb żytni (dozwolony, ale musi być 100% mąki żytniej, o co wcale nie jest tak łatwo w sklepach) + twaróg wędzony (9% tłuszczu) z przyprawami (pycha! Nie pamiętam producenta, niestety).
Podobnie dozwolona jest karkóweczka z grilla (choć nie co dzień, rzecz jasna), ale w towarzystwie samych warzyw i... kieliszka czerwonego wina
Makaron tak, ale z pszenicy durum i bez tłustych sosów (i bez sera, chlip, chlip..).
Ziemniaczki tak, ale nie smażone, tylko pieczone (bez tłuszczu), np. w folii i znów z samymi warzywami (albo z chudym twarogiem wymieszanym z jogurtem naturalnym i przyprawami - też pycha!

Przykładowego jadłospisu diety dr Perricone (tej "liftującej ) nie mam, ale myślę, że ogólne zasady (dużo ryb, orzechów, wody, etc.) łatwo zastosować.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-13, 10:58   #20
Auryna
Raczkowanie
 
Avatar Auryna
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 377
GG do Auryna
Re: jak schudnąć?

W moim przypadku egzamin zdaje wykluczenie z diety pieczywa oraz słodyczy, rzeczy te zamieniam piciem wody niegazowanej.
Auryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 11:04   #21
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: jak schudnąć?

Tfu, tzn. ziemniaczki można też w towarzystwie chudego mięska, chodzi o to, żeby nie łączyć ich z tłuszczem, ale trudno go uniknąć w przygotowaniu mięs (chyba, że z rusztu), więc dlatego z tymi ziemniaczkami lepiej w ogóle ostrożnie.

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 11:06   #22
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Re: jak schudnąć?

Beliczku, ja stosowałam dietę South Beach (więcej znajdziesz np. tutaj: http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1112119327 ) - jest bardzo skuteczna, ale zarazem dość kosztowna i uciążliwa. Przewiduje ona (zresztą tak jak wiele diet) 6 posiłków dziennie - reguluje to pracę trzustki i poziom insuliny, a co za tym idzie - napady tzw. wilczego głodu.

Ja niestety mam dużo więcej do zrzucenia, moim marzeniem jest...15 kg. Moim problemem są kluchy i słodycze, jednak przede wszystkim przemiana materii. Dowiedziałam się, że mój organizm "kumuluje energię, mózg daje mu sygnały, że dzieje się coś niedobrego i trzeba robić zapasy"... I tak np. 2 lata temu (przed ślubem ) próbowałam się odchudzać - niskokaloryczne jedzenie, basen, aerobik (którego niecierpię, wrrr!) - taki zdrowy tryb życia spowodował, że w ciągu bodajże 4 miesięcy przytyłam 8 kg...

Nie mogę się tego w żaden sposób pozbyć , moja motywacja jest zmienna , choć pragnienie bycia szczuplejszą - NIEUSTANNE...
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 11:12   #23
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: jak schudnąć?

ehh, ja wogóle motywacji nie mam. poza tym jem astronomiczne ilości jedzenia, więcej niż mój dobrze zbudowany mąż. Pochałąniam prawie cała paczkę makaronu za jednym posiedzeniem. ja spalam w miare szybko i kiedy biegałam na uczelnię, nie jeżdziłam wszędzie samochedem to byłam szczupła przy takiej samej "diecie", ale teraz, cóż... poza tym gubią mnie późne kolacje. na śniadanie mogę nie jeśc nic ale od godziny 14 rozkręcam się i zahcowuije się jak potwór jedzeniowy.
nie mam motywacji... demoniku, możę sobie zrobimy taka odchudzaniową grupę wsparcia, co?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 11:17   #24
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Re: jak schudnąć?

Tak, tak!! Tylko, że ja wyjeżdżam na 2 tyg., ale możemy się wspierać sms-owo
Ja też rano nic nie mogę przełknąć... Jedyne, co mi "wchodzi" to drożdżóweczka z mleczną kawą .

Teraz też "zmuszana" jestem do zjedzenia pysznego, pachnącego, świeżutkiego ciasta ze śliwkami
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 11:25   #25
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Re: jak schudnąć?

Ja też chętnie bym schudła - jak demonik, z 15 kg... hmmm może spróbuję diety Taty Pixie?
Stosowałam South Beach, rzeczywiście działa, ale jest uciążliwa i raczej nudna jak dla mnie. Acha, a najgorsze w niej jest dla mnie to, że zakazują owoców (w pierwszej fazie, gdy najszybciej się chudnie.) Stosowałam ja latem i tak mnie ciągnęło do truskawek, czereśni że szybko sobie odpuścilam... poimo tego, że działała.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 11:27   #26
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: jak schudnąć?

Demoniku kochany mój - masz maila.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 11:32   #27
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Re: jak schudnąć?

Acha i jeszcze o niejedzeniu śniadań - ja często nie mam wielkiej ochoty na jedzenie rano, ale zawsze jakoś się zmuszam do śniadania, bo inaczej wieczorem mam taki wiczy głód, którego niczym nie jestem w stanie zaspokoić... Co bym nie zjadła, i tak chcę wiecej i więcej. Cholera.
Co więcej, jeśli zjem zbyt mało na sniadanie (np tylko jakieś płatki, kiedy już naprawdę niemogę wmusić w siebie nic innego) to efekt jest taki sam...

Mogę zrezygnować z białego pieczywa, ziemniaków (a raczej jeść je sporadycznie, jakis raz na 1-2 tyg) ale makaron mnie pogrąza... i pizza.

Dodam że kiedy na jakiś czas przeszłam własnie na dietę z ciemnym pieczywem a bez cukrów prostych zaowocowało to zrzuceniem trwale 3 kg i choć juz tak się nie odżywiam, waga stoi.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 11:32   #28
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Re: jak schudnąć?

Beliczku
Uściskaj Krysię od ciotki Moniki

PS Ciasto było pyyyysznee...
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 08:38   #29
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Re: jak schudnąć? - do Pixie

pixie_76 napisał(a):
> Acha, w kwestii skóry: myślę, że masaże będą konieczne (także - a może zwłaszcza - twarzy).

Droga Pixie! Napisz proszę coś więcej o tych masażach twarzy. Czy mają one działanie liftingujące, ujędrniające, a może pomogą się pozbyć tzw. drugiego podbródka ?? Może masz jakieś fotki, rysunki?


demonik
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 21:44   #30
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: jak schudnąć? - do Pixie

Demoniku,

Nie mam żadnych rysunków ani zdjęć, nie mam pojęcia, czy masaż pomoże usunąć "drugi podbródek" (to też zależy, czy ten podbródek to tłuszczowa poduszeczka, czy zwiotczały miesień i skóra - tu pomoże chyba tylko skalpel..). Każda kosmetyczka umie masaż twarzy, ja chodzę do swojej często tylko w tym celu (żadnych maseczek dodatkowo, nic). Taki podstawowy masaż to przeważnie w dużym stopniu drenaż limfatyczny, który pomaga usunąć toksyny z cery i usprawnie krążenie, no i uelastycznia skórę.

Chodzi mi o to, żeby przy odchudzaniu ułatwić jej przybranie nowego kształtu (inaczej istnieje niebezpieczeństwo, że pozostanie w starym, zwłaszcza jeśli chudnie się szybko i nie ma już 18 lat). Wiem, o czym mówię, bo kilkakrotny efekt jo-jo (i mówię to u dużym jo-jo, nie 2 kilo, a 7-8) przepłaciłam właśnie spadkiem elastyczności cery (może nawet nie tyle chodzi o elastyczność, ale właśnie utratę tłuszczu z twarzy, który już nigdy nie "odrósł", a skóry jest w tych miejscach jakby "za dużo". Teraz muszę zacząć myśleć o ... dostrzyknięciu tłuszczu!)

Dlatego uważam, że masaże przy każdej diecie są niezbędne, jeśli chcemy zachować ładną, jędrną skórę.

O masażach twarzy możesz też poczytać tu:
http://www.wizaz.pl/images/szczotka/masaze_twarzy/

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.