Wspolne mieszkanie a finanse - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-17, 14:09   #151
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
golgie a ciekawe co z kobietą która nie pracuje zawodowo i zajmuje się domem i dziećmi.
ma się odpłacać w naturze jako ta mniej zamożna i mniej zaradna? paranoja!!
no siur,że yes
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 14:14   #152
Milka199
Raczkowanie
 
Avatar Milka199
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 396
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
Raczej nie ja robię pośmiewisko tylko wy jesteście złośliwe. W kwesti wyglądu daje mężczyźnie wojna rękę. Ale dlatego min ustne ciążę żeby nie siedzieć z pieluchami w domu, jak facet będzie zarabiał i mówił mi że skoro zarabia to ma prawo na rozrywki i wyjazdy a ja mam być z dzieckiem w domu
Tylko że do zrobienia dzieciaka potrzeba dwojga. Jeśli ten ,,Twój'' naprawdę Cie kocha to spokojnie mogła byś zajść w ciążę i uczestniczyć we wszystkich rozrywkach razem z dzieckiem i z nim... I to się wcale nie nazywa niewolnictwo tylko NORMALNA RODZINA
Milka199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 14:18   #153
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
Raczej nie ja robię pośmiewisko tylko wy jesteście złośliwe. W kwesti wyglądu daje mężczyźnie wojna rękę. Ale dlatego min ustne ciążę żeby nie siedzieć z pieluchami w domu, jak facet będzie zarabiał i mówił mi że skoro zarabia to ma prawo na rozrywki i wyjazdy a ja mam być z dzieckiem w domu
fajnie, tylko nadal nie odpowiedziałaś mi na moje pytanie. Oczywiście nie musisz, jeśli nie chcesz
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 14:27   #154
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
Raczej nie ja robię pośmiewisko tylko wy jesteście złośliwe. W kwesti wyglądu daje mężczyźnie wojna rękę. Ale dlatego min ustne ciążę żeby nie siedzieć z pieluchami w domu, jak facet będzie zarabiał i mówił mi że skoro zarabia to ma prawo na rozrywki i wyjazdy a ja mam być z dzieckiem w domu
lepiej będzie jak się wysterylizujesz, naprawdę
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 14:28   #155
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Milka czytalas wątek dlaczego nie chce mieć dzieci? Tam jest odpowiedź na moja niechęć do ciąży i porodu. Począwszy od nastroju, przez rozstepy, ból porodówy, brak czasu na przyjemności i do tego że się nie nadaje na matkę. A nie tylko dlatego że mój nie chce
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 14:34   #156
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Boże dziewczyno nawet tu wylewasz swoje żale dot. Twojego żałosnego związku i obrażasz inne użytkowniczki? Zmądrzej w końcu...
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 18:08   #157
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Dawajcie się dalej podpuszczać przez tego trolla, to na pewno przestanie pisać te swoje spocone posty
przeczytałam; spocone stopy i myślę co mnie kurde ominęło w tym wątku
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 18:29   #158
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez andromed Pokaż wiadomość
Najgłośniejsze głosy w wątku to socjalizm pełną gębą. Na elementarnym poziomie rodziny...

Ech, wróg czai się wszędzie
Oj tam oj tam. Od razu. Rozumiem, że ideałem wspólczesnej kobiety jest fuzja tradycjonalizmu i emancypacji czyli dbania o dom, czytaj sprząta, pierze, gotuje i sprawia, że czynności te nie uprzykrzają życia wybrankowi jej serca oraz korzyści wynikających z równouprawnienia, czyli po to zarabia, żeby facet nie musiał niczego dawać ze swojej tasi nad beleczkę, jak może sobie za daną kasę pojechać na narty;
tylko pytanie, do czego takiej kobiecie w ogóle mężczyzna, bo jak do seksu, to mniej energochłonny byłby przelotny romans. O dzieciach nie wspominam, bo dziś wiele młodych par ma gdzieś zakładanie rodziny.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

Cytat:
co do których TŻ nie wyraziłby sprzeciwu,
skąd możesz wiedzieć, skoro tego nie przetestowałaś? Moze za 31 razem by coś wyraził?

Cytat:
ale zwyczajnie nie są one jego sprawą. Taka odrobina zdrowej niezależności, a nie "krycie sie"
W zupełności mnie ten slogan nie przekonuje. Dzielić z kimś łóżko, lodówkę, i wiele rzeczy łączone z potrzebą posiadania własnych pieniędzy na boku. Nie krytykuję tego bynajmniej, uważam tylko, że to jest w drugiej kolejności potrzeba niezależności, w pierwszej cwaniactwo. Może to zresztą niezbyt sympatyczne określenie, może należałoby je zastąpić ''pragmatyzm'' , szczególnie, że ponoć ideałów nie ma.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2012-05-17 o 18:31
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 19:00   #159
Duduu
Raczkowanie
 
Avatar Duduu
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 315
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
Milka czytalas wątek dlaczego nie chce mieć dzieci? Tam jest odpowiedź na moja niechęć do ciąży i porodu. Począwszy od nastroju, przez rozstepy, ból porodówy, brak czasu na przyjemności i do tego że się nie nadaje na matkę. A nie tylko dlatego że mój nie chce

rozstępy.....ale zgodzę się, że nie nadajesz się na matkę i to jest chyba najmądrzejsza rzecz jaką napisałaś.
Duduu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 19:35   #160
andromed
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 108
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
tylko pytanie, do czego takiej kobiecie w ogóle mężczyzna, bo jak do seksu, to mniej energochłonny byłby przelotny romans. O dzieciach nie wspominam, bo dziś wiele młodych par ma gdzieś zakładanie rodziny.
No niesamowite. Bo ja się zastanawiam po co są kobiety, bo jak tylko dla seksu (o resztę sam się troszczę) to się nie opłaca
andromed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 21:12   #161
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Jednak jest ta potrzeba bliskości żeby być razem.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 21:48   #162
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
No niesamowite. Bo ja się zastanawiam po co są kobiety, bo jak tylko dla seksu (o resztę sam się troszczę) to się nie opłaca
zależy co Ty robisz w związku i co Twoja kobieta robi; realia są takie, że większość kobiet ma na głowie obowiązki domowe i zasuwa na podwójnym etacie (gdy zawodowo pracują) a nie większość mężczyzn i moim skromnym zdaniem łaski faceci nie robią nie dzieląc gówna na atomy i wkładając w dom finanse, niekoniecznie tylko w takim stopniu, żeby starczyło na ich własne tyłki.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 21:50   #163
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez andromed Pokaż wiadomość
No niesamowite. Bo ja się zastanawiam po co są kobiety, bo jak tylko dla seksu (o resztę sam się troszczę) to się nie opłaca
Kiedy w końcu Honda wypuści na rynek te wyczesane roboty, z którymi będzie się można bzykać ? Wtedy to już w ogóle będzie raj.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 08:23   #164
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Ja akurat ta większością kobiet nie jestem że mam dom pełno etatowy, bo partner też się nim zajmuje. Ale te zarobki co podała autorka to abstrakcja. Widziałam ogłoszenia że ok 720 zł oferują na pełnym etacie 40 godz tyg na zleceniu do pracy biurze. Koleżanka na kierowniczym ma 1200
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 09:01   #165
FammeFatale19
Raczkowanie
 
Avatar FammeFatale19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Błękitna Laguna
Wiadomości: 170
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
Ja akurat ta większością kobiet nie jestem że mam dom pełno etatowy, bo partner też się nim zajmuje. Ale te zarobki co podała autorka to abstrakcja. Widziałam ogłoszenia że ok 720 zł oferują na pełnym etacie 40 godz tyg na zleceniu do pracy biurze. Koleżanka na kierowniczym ma 1200
Wszędzie piszesz o tej jednej koleżance kierowniczce... I o tej jednej ofercie w biurze, którą znalazłaś dawno, dawno temu.

Nie wiesz,że po świecie chodzą jeszcze inni ludzie , są inne zarobki, inne zawody.
__________________
Have a nice day!
FammeFatale19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 09:22   #166
Milka199
Raczkowanie
 
Avatar Milka199
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 396
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez FammeFatale19 Pokaż wiadomość
Wszędzie piszesz o tej jednej koleżance kierowniczce... I o tej jednej ofercie w biurze, którą znalazłaś dawno, dawno temu.

Nie wiesz,że po świecie chodzą jeszcze inni ludzie , są inne zarobki, inne zawody.
Dokładnie.
Jak komuś zależy i bardzo chce/potrzebuje znaleźć pracę to ją znajdzie prędzej czy później. No ale lepiej siedzieć na necie i wylewać swoje żale jak to w naszym kraju jest źle i nie dobrze, że ludzie potrzebujący normalnie żyć nie mogą i znaleźć roboty odpowiadającej ich wymaganiom...

Edytowane przez Milka199
Czas edycji: 2012-05-18 o 09:25
Milka199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 20:57   #167
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Ja akurat ta większością kobiet nie jestem że mam dom pełno etatowy, bo partner też się nim zajmuje.
No i fajnie, ale nie masz też dzieci, a to one moim zdaniem skupiają najwięcej uwagi i ściągają z człowieka najwięcej energii, a jakoś nie spotykam się z tym, żeby faceci poświęcali dzieciom swojego czasu równie wiele co matki, które nie mają wyjścia, bo jak nie one to kto. Trudno moim zdaniem, żeby sobie mieszkać we dwójkę np. w m3 i nie być obrobionym, zwracam jedynie uwagę na to, że to, że Twój facet zmywa czy wyciągnie odkurzacz jeszcze nie oznacza, że wstawałby w nocy równie często jak Ty i zajmował się dzieckiem tyle czasu co Ty i że z biegiem lat to Ty nie latałabyś częściej z praniem czy myła podłogi.
Poza tym dla mnie idea bycia razem zwyczajnie polega na wspieraniu się, dzieleniu i tworzeniu wspólnoty, a nie na liczeniu się jak z kumplami, po aptekarsku, że ma być po 'xy' a reszta na: ''swojej dupie wszystko kupię''.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2012-05-18 o 20:59
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 13:21   #168
FammeFatale19
Raczkowanie
 
Avatar FammeFatale19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Błękitna Laguna
Wiadomości: 170
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
No i fajnie, ale nie masz też dzieci, a to one moim zdaniem skupiają najwięcej uwagi i ściągają z człowieka najwięcej energii, a jakoś nie spotykam się z tym, żeby faceci poświęcali dzieciom swojego czasu równie wiele co matki, które nie mają wyjścia, bo jak nie one to kto. Trudno moim zdaniem, żeby sobie mieszkać we dwójkę np. w m3 i nie być obrobionym, zwracam jedynie uwagę na to, że to, że Twój facet zmywa czy wyciągnie odkurzacz jeszcze nie oznacza, że wstawałby w nocy równie często jak Ty i zajmował się dzieckiem tyle czasu co Ty i że z biegiem lat to Ty nie latałabyś częściej z praniem czy myła podłogi.
Poza tym dla mnie idea bycia razem zwyczajnie polega na wspieraniu się, dzieleniu i tworzeniu wspólnoty, a nie na liczeniu się jak z kumplami, po aptekarsku, że ma być po 'xy' a reszta na: ''swojej dupie wszystko kupię''.

__________________
Have a nice day!
FammeFatale19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 13:17   #169
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Z tym, że nie krytykuję konceptu posiadania własnych pieniędzy na własne potrzeby. Ale nie nazywałabym idei wydzielania sobie, związanego z utrzymaniem spokoju w związku i zniwelowania zbędnych wytyków, kieszonkowego, od razu niezależnością.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 16:07   #170
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Ja akurat uwazam, ze skladanie sie po rowno jest sprawiedliwym rozwiazaniem, oczywiscie jesli ktos zarabia mniej i nie stac go na to to trzeba jakos sie dogadac, oczywiste jest to, ze autorka nie moze biedowac kiedy jej facet z ktorym mieszka ma spore oszczednosci. My skladamy sie po rowno na rachunki, jedzenie kupujemy na zmiane, raz ja, raz on ale nie rozliczmy sie z tego. Reszte mamy na swoje przyjemnosci tym samym on nie robi mi wyrzutow za 3cia pare butow w tym miesiacu, mnie nie obchodzi, ze kupil plyte czy gre. Ja zarabiam wiecej, pracuje na etacie i mam stala prace, moj prowadzi swoj interes i bywa to roznie z finansami wiec jak jednego miesiaca nie ma to ja place calosc oplat a w nastepnym miesiacu on.
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 16:25   #171
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
No i fajnie, ale nie masz też dzieci, a to one moim zdaniem skupiają najwięcej uwagi i ściągają z człowieka najwięcej energii, a jakoś nie spotykam się z tym, żeby faceci poświęcali dzieciom swojego czasu równie wiele co matki, które nie mają wyjścia, bo jak nie one to kto. Trudno moim zdaniem, żeby sobie mieszkać we dwójkę np. w m3 i nie być obrobionym, zwracam jedynie uwagę na to, że to, że Twój facet zmywa czy wyciągnie odkurzacz jeszcze nie oznacza, że wstawałby w nocy równie często jak Ty i zajmował się dzieckiem tyle czasu co Ty i że z biegiem lat to Ty nie latałabyś częściej z praniem czy myła podłogi.
Poza tym dla mnie idea bycia razem zwyczajnie polega na wspieraniu się, dzieleniu i tworzeniu wspólnoty, a nie na liczeniu się jak z kumplami, po aptekarsku, że ma być po 'xy' a reszta na: ''swojej dupie wszystko kupię''.
akurat wiem czego się mogę się spodziewać z posiadania dzieci więc się nie pcham do tego. Ukryte prawdy mnie już przekonały co może mnie spotkać Nie rozumiem że kobiety narzekają na to że zachcialo im się i nikt nie sprosta im oczekiwaniom w domu i przy wychowywaniu. To można na forum wyczytać. Starczy nam nasza kawalerka. Szybko się sprząta i jest wymowka czemu nie dzieci. Dziwne żeby przy zapełnionym w meble i rower salonie wstawić wózek, łóżko i coś jeszcze. Nie da rady. Sąsiedzi są w tym mistrzami. Mają ten sam metraż ok 28 m2 pokój z kuchnia i w 3 żyją plus pies. A dziecko ma ze 3 lata
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 18:40   #172
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Czemu kaczocośtam nie ma punktów karnych za niszczenie wątku?
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 19:45   #173
najfajniejsza
Zakorzenienie
 
Avatar najfajniejsza
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z komputra!
Wiadomości: 20 226
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Czemu kaczocośtam nie ma punktów karnych za niszczenie wątku?
tego też nie pojmuję

My mamy wspólne pieniądze. Oczywiście każde z nas coś tam odkłada ze swoich wypłat, ale to raczej niezauważalne dla utrzymania mieszkania. Każda para ma inny układ. Ważne, by danej dwójce pasowało.
My akurat nawet nie musieliśmy specjalnie omawiać kwestii finansów - dla nas było oczywiste, że skoro zaczynamy tworzyć jedność, rodzinę (mimo że bez ślubu), to wszystko jest wspólne. ja wybieram wypłatę ze swojego konta, zostawiam drobne na wydatki i tyle, ile da radę, na przelanie na lokatę, a on opłaca rachunki, zostawia sobie parę groszy, a reszta idzie na życie.
U nas kłótni z tego tytułu nigdy nie było, dla nas to było logiczne, że skoro nie traktujemy się jak współlokatorzy, to znaczy, że wszystko jest wspólne. Osobiście polecam (bo wiem, że jak jedno z nas - odpukać - straciłoby pracę, to może na drugim w pełni polegać, a nie zapożyczać się u partnera, a potem miesiącami oddawać), ale oczywiście każdy musi wybrać takie rozwiązanie, by było najlepsze dla niego
najfajniejsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:35   #174
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Nie rozumiem że kobiety narzekają na to że zachcialo im się i nikt nie sprosta im oczekiwaniom w domu i przy wychowywaniu.
Czego im się zachciało? Dzieci? Jesli je masz na myśli to ujmujesz to mocno prostodusznie, część ludzi chce mieć rodzinę ale to wymaga ogromnego wysiłku i zaangażowania, rezygnacja z czegoś w imię wygodnictwa i ''nie chce mi się'' nie jest żadną metodą. I to nie oznacza też, że nie można być zwyczajnie zmęczonym.

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Ja akurat dzieci mieć nie będę więc żaden łoś nie musi na mnie robić
fajnie, że dla Ciebie jak jedno zapieprza w domu przy dzieciach a drugie zarabia na rodzine, to to drugie jest łosiem. Ogarnij się, nie każdemu pasuje model preferowany przez Ciebie, czyli wiecznej nastolatki.
Cytat:
i właśnie z tego powodu min nie chce abym była utrzymywanka bo cenie sobie niezależność.
wystarczy stracić pracę i niezależność weźmie w mordę.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 04:15   #175
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Ja wypowiem się jak to u mnie było, jeśli chodzi o wspólne mieszkanie oraz kwestie finansowe.
Za mieszkanie i rachunki płaciliśmy na pół, czyli jakieś 800 zł na głowę.
Do tego dochodzą środki czystości, żywność, nie pamiętam, ile złotych miesięcznie na to wychodziło, ale staraliśmy się płacić po równo, ewentualnie raz on zrobił zakupy, raz ja. Problem pojawił się wtedy, gdy ja przychodziłam z całymi siatami zakupów, a on wracał jedynie z czteropakiem i fajkami i jakby nie patrzeć, chłoptasia utrzymywałam. Lepiej na początku ustalić, jak dzielimy się opłatami, kto robi zakupy. Nie mówie, żeby rozliczać się co do złotówki, tylko po prostu postawić jasno granice, żeby później nie było takich nieporozumień.
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 07:13   #176
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Czego im się zachciało? Dzieci? Jesli je masz na myśli to ujmujesz to mocno prostodusznie, część ludzi chce mieć rodzinę ale to wymaga ogromnego wysiłku i zaangażowania, rezygnacja z czegoś w imię wygodnictwa i ''nie chce mi się'' nie jest żadną metodą. I to nie oznacza też, że nie można być zwyczajnie zmęczonym.

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

fajnie, że dla Ciebie jak jedno zapieprza w domu przy dzieciach a drugie zarabia na rodzine, to to drugie jest łosiem. Ogarnij się, nie każdemu pasuje model preferowany przez Ciebie, czyli wiecznej nastolatki.
wystarczy stracić pracę i niezależność weźmie w mordę.

W przypadku utraty pracy to raczej tradycyjny model rodziny bierze w mordę a nie niezależność. Jak jedyny żywiciel traci pracę, to cała rodzina zostaje na lodzie. Między innymi z tego powodu model z jednym żywicielem rodziny nie sprawdza się i jest obarczony większym ryzykiem. A poza tym, niezależność finansowa daje zawsze większy komfort psychiczny, szersze pole manewru i silniejszą pozycję w związku, dlatego moim zdaniem zawsze warto mieć swoje źródło dochodu a nie uzależniać się od pod tym względem od partnera, co nie wyklucza oczywiście wspólnoty.
__________________
Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino. Życie jest za krótkie, by miłości dać zginąć. Życie jest za krótkie, żeby się nie spieszyć. Życie, jest za krótkie, by się nim nie cieszyć.

Edytowane przez tacyta
Czas edycji: 2012-05-21 o 07:16
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 07:44   #177
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Czego im się zachciało? Dzieci? Jesli je masz na myśli to ujmujesz to mocno prostodusznie, część ludzi chce mieć rodzinę ale to wymaga ogromnego wysiłku i zaangażowania, rezygnacja z czegoś w imię wygodnictwa i ''nie chce mi się'' nie jest żadną metodą. I to nie oznacza też, że nie można być zwyczajnie zmęczonym.

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

fajnie, że dla Ciebie jak jedno zapieprza w domu przy dzieciach a drugie zarabia na rodzine, to to drugie jest łosiem. Ogarnij się, nie każdemu pasuje model preferowany przez Ciebie, czyli wiecznej nastolatki.
wystarczy stracić pracę i niezależność weźmie w mordę.
ale jest roznica miedzy checia posiadania dzieci a byciem rodzina po sie wpadlo. jesli kobieta wpada i jest bez niczego to facet musi na nia robic, bo nikt nie zatrudni ciezarnej, chyba ze sie bedzie sprytnie ukrywac -> przepis na zycie
jesli kobieta ma prace i sie bierze za dzieci to po urlopach wszelakich wraca na stolek i robi tez na rodzine.
tak jak w przypadku zony kuzyna, dziecko ma 2 lata a ona pracuje odkad wrocila z urlopu

z kolei znam mloda pare ktora wpadla, a teraz rodzina robi wesele bo nie wypada tak bez slubu. miedzy nimi jest wielkie zamieszanie (jak slyszymy z opowiesci) bo on chce z nia oddzielnie a ja ciagnie do rodzicow i miala juz pogadanke, on ja wyzywal zeby spie.. jesli chce byc za mamusina spodnica i zadnego slubu nie bedzie.
kase on chce trzymac z wesela a jesli nie wyjdzie miedzy nimi to kase bedzie dawal na dziecko z podkresleniem 3 razy -na dziecko (nie wiem jak mam to rozumiem, czy on chce dawac faktyczna sume ktora dziecko potrzebuje? a nie na mamusine zachcianki?)
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 08:21   #178
FammeFatale19
Raczkowanie
 
Avatar FammeFatale19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Błękitna Laguna
Wiadomości: 170
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Słyszycie z opowieści.
Skąd wiesz, jaka jest prawda?
__________________
Have a nice day!
FammeFatale19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 09:23   #179
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

mieli by powod aby ubarwiac?
nawet sama matka mlodego gadala nam o tym
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 09:38   #180
FammeFatale19
Raczkowanie
 
Avatar FammeFatale19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Błękitna Laguna
Wiadomości: 170
Dot.: Wspolne mieszkanie a finanse

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
mieli by powod aby ubarwiac?
nawet sama matka mlodego gadala nam o tym
Hmmm.
Ok, nie zaprzeczam.
Mogło tak być, ale skoro On tak traktuje swoją kobietę, to nie wiem po co oni są razem i jeszcze ślub.....

Faktycznie tutaj jest to chyba na pokaz.
Niech dziewczyna się mocno trzyma...Bo takie akcje nie wróżą nic dobrego na przyszłość...
__________________
Have a nice day!
FammeFatale19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.