tabletki PO - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-22, 12:31   #1
matrikxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 66

tabletki PO


Mam pytanie dlaczego większość tak źle reaguje na tabletki PO twierdząc że to grzech i coś złego.
matrikxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 12:43   #2
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: tabletki PO

Cytat:
Napisane przez matrikxx Pokaż wiadomość
Mam pytanie dlaczego większość tak źle reaguje na tabletki PO twierdząc że to grzech i coś złego.
Mówią tak osoby, które nie znają mechanizmu działania tej tabletki.

Pytanie z innej beczki: pisałaś na jednym z wątków, że miałaś sytuację awaryjną i szukałaś lekarza, który by ci przepisał tabletkę PO. I jak to się skończyło?
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 13:04   #3
matrikxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 66
Dot.: tabletki PO

No miałam naprawdę poważny problem z uzyskaniem recepty, wypisał mi ją drugi lekarz ale też raczej niechętnie.Czułam się dość nie fajnie w takiej sytuacji.
matrikxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 13:47   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: tabletki PO

Cytat:
Napisane przez matrikxx Pokaż wiadomość
Mam pytanie dlaczego większość tak źle reaguje na tabletki PO twierdząc że to grzech i coś złego.
Nie wiem czy robi tak większość, ale że katolicy tak robią to chyba nic dziwnego, skoro dla nich to grzech, czyli coś złego.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:29   #5
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: tabletki PO

Religia nie powinna mieć żadnego związku z leczeniem - i odwrotnie! Dla mnie to NIE JEST pojęte, że ktoś kieruje się wiarą w przypadku leczenia pacjentki. To jej ciało, jej wola, czemu ma być pozbawiona szansy na decydowanie o swojej przyszłości, swoim życiu? To jest chore.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 17:29   #6
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: tabletki PO

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Nie wiem czy robi tak większość, ale że katolicy tak robią to chyba nic dziwnego, skoro dla nich to grzech, czyli coś złego.

A dla mnie jest to dziwne Bo jak to? seks przedmałżeński już grzechem nie jest?, to już nie zło?
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:48   #7
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: tabletki PO

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Religia nie powinna mieć żadnego związku z leczeniem - i odwrotnie!
Podanie tabletki PO nie jest leczeniem sensu stricto.

Cytat:
To jej ciało, jej wola, czemu ma być pozbawiona szansy na decydowanie o swojej przyszłości, swoim życiu? To jest chore.
1. Jej ciało, jej wola, ale ewentualny zarodek jej ciałem już nie jest, choć jest w jej ciele.
2. To jest sumienie lekarza, jego wola, czemu ma być pozbawiony szansy na życie zgodne ze swoim sumieniem, ze swoimi zasadami?

Cytat:
Napisane przez ameliar Pokaż wiadomość
A dla mnie jest to dziwne Bo jak to? seks przedmałżeński już grzechem nie jest?, to już nie zło?
Eee... To jak wzięcie tabletki PO jest grzechem, to seks przedmałżeński już nie może być grzechem?
Dla KK zarówno stosowanie tabletek PO jak i seks przed ślubem są grzechem.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 19:17   #8
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: tabletki PO

Wiedziałam, że się przyczepisz. Mogłam napisać do medycyny, nie wiem czemu mi to słowo nie wpadło wtedy do głowy. I co? Nie zmienia to postaci rzeczy.

Sumienie lekarza nie powinno mieć żadnego znaczenia przy postępowaniu z pacjentką. Prawda, powinien się kierować - dobrem pacjentki. Ale nie powinien jej pozbawiać szansy na coś, za co ona ponosić będzie odpowiedzialność (tyczy się kwestii, kiedy lekarz jest czemuś przeciwny, a pacjentka stawia żądanie). Można się przecież wypisać ze szpitala na żądanie. I co kurna ma do tego sumienie lekarza?! Pacjent ma takie prawo i z niego może skorzystać i wola lekarza jest w tej chwili w głębokim poważaniu.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 00:07   #9
matrikxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 66
Dot.: tabletki PO

Mój pierwszy lekarz stwierdził,że on nie praktykuje przepisywania recepty na ten lek i nie będzie zmieniał tego dla mnie.Że na pewno sobie jakoś poradzę jeżeli urodzę jeszcze będe mu wdzieczna bo teraz jestem zdenerwowana więc nie myślę trzeźwo.
Dla mnie w tej sytuacji najgorsze było to że ja nie czułam sie w ciąży w sensie że mam już dziecko w sobie po prostu pech i pewność swojej decyzji .
A tu przyszło mi sie tłumaczyc co i dlaczego.
Jak bym była bez serca jakaś wredna matka już co najmniej.
Drugi lekarz już nie miał żadnych oporów.
matrikxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 07:40   #10
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: tabletki PO

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Eee... To jak wzięcie tabletki PO jest grzechem, to seks przedmałżeński już nie może być grzechem?
Dla KK zarówno stosowanie tabletek PO jak i seks przed ślubem są grzechem.
Mi właśnie o to chodzi Że ludzie oburzają się, że tabletka PO to grzech, morderstwo a potem wracają do domku i bara bara z nie-mężem, nie-żoną
Chodzi mi wlasnie o tą hipokryzję, że bardzo wybiórczo traktują swoją religię i swoje grzechy. Zależy jak komu pasuje. Tabletka Po nie- bo grzech, ale seksik przed ślubem... to cóż można się wyspowiadać?
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 08:26   #11
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: tabletki PO

to ja dopisze jeszcze co uznaje tutaj za ewentualnosc

- no tak kwestia KK, kazde hormony to grzech bo zaburzaja nature (juz nie wspominajac o seksie przy hormonach)
- natura, niektorzy sa fanatykami npr (nie chodzi tu o fajna grupe ktora wskazuje jak mozna to stosowac i ze fajnie jest poznawac cialo, a o maniakow ktory sie wtracaja do kazdego watku i staraja sie na sile przekonac ze zabijasz co 10 minut dziecko i kazda antykoncepcja to zabijanie, nawet prezerwatywy sa poronne
- przekonananie ze jesli zawiodla prezerwatywa to nalezy juz przygotowac sie na slub z brzuchem bo taka jest norma spoleczna tzw branie odpowiedzialnosci i klepanie slodkiej biedy
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 11:42   #12
matrikxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 66
Dot.: tabletki PO

Nie do końca właśnie to rozumiem dlaczego, jest taka opinia i dlaczego zaraz porównuje się to z grzechem. Czy nie lepiej w ten sposób zapobiegać niż później zostawiać w domu dziecka lub robic jeszcze gorsze rzeczy.
Powinno się edukować pod względem świadomego macierzyństwa.
matrikxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 19:47   #13
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: tabletki PO

Właśnie, dziecko urodzić Ci każą, a co się z nim dalej stanie to mają - za przeproszeniem - w dupie. :} Takie pro-katolickie wychowanie...
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 21:38   #14
matrikxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 66
Dot.: tabletki PO

Ciężko w Polsce o jakąkolwiek pomoc od państwa czy innych instytucji wiec jak już któraś podejmuje taką decyzje zeby z ciążą zaczekać i użyje tabletki PO to zaraz sie z niej robi najgorszą k...
A może by się tak ministerstwo za edukację normalną jak w innych krajach wzięło.
matrikxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:09.