Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-22, 17:55   #1
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376

Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?


Co rok powtarzam sobie,że tym razem pójdę na plaże ,będę się chlapać w wodzie i opalać na gorącym piasku,ale zawsze na gadaniu się kończy. Nie jestem gruba i wiem o tym,ale widząc boczki i ten przeciętny brzuch moja samoocena spaaaaada . W tym roku i tak jest lepiej,bo nie czepiam się siebie i nie obiecuję odchudzania. Chciałabym się dowiedzieć od was jak radzicie sobie z rozstępami,czy wstydzicie się ,czy nie,jak je ukrywacie. I jeszcze jedno . Czy faceci naprawdę nie wiedzą jak wyglądają rozstępy,czy tylko udają? Ostatnio mój chłopak zapytał się co to jest ... Jakoś wywinęłam się od odpowiedzi ...czy wasi mężczyźni wiedzą,że te blizny to są rozstępy ?
bridget0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:04   #2
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez bridget0505 Pokaż wiadomość
Co rok powtarzam sobie,że tym razem pójdę na plaże ,będę się chlapać w wodzie i opalać na gorącym piasku,ale zawsze na gadaniu się kończy. Nie jestem gruba i wiem o tym,ale widząc boczki i ten przeciętny brzuch moja samoocena spaaaaada . W tym roku i tak jest lepiej,bo nie czepiam się siebie i nie obiecuję odchudzania. Chciałabym się dowiedzieć od was jak radzicie sobie z rozstępami,czy wstydzicie się ,czy nie,jak je ukrywacie. I jeszcze jedno . Czy faceci naprawdę nie wiedzą jak wyglądają rozstępy,czy tylko udają? Ostatnio mój chłopak zapytał się co to jest ... Jakoś wywinęłam się od odpowiedzi ...czy wasi mężczyźni wiedzą,że te blizny to są rozstępy ?
Ja co roku powtarzałam sobie to samo i co roku nic z tego nie wychodziło.
W tym roku (mniej więcej od stycznia) schudłam już 8 kg ( ) z 62 do niecałych 54 kg. Z cellulitem "walczę" tak naprawdę po raz pierwszy w życiu. Kupiłam sobie dwa kremy (Ziaja): jeden rozgrzewający, drugi - oliwka do masażu. I codziennie, prawie skrupulatnie ( ) sobie masuję nogi... Po miesiącu widzę już pierwsze efekty. Kiedy stoję przed lustrem, już prawie nie widać cellulitu; widać kiedy usiądę, albo ścisnę rękami Więc jestem na dobrej drodze.
Rozstępami nigdy się nie przejmowałam (mam na pośladkach i boczkach). Jakoś kompletnie mnie nie ruszają, chociaż są widoczne. Cellulit w sumie też nigdy nie spędzał mi snu z powiek.

Mój TŻ wie co to są rozstępy (wbrew pozorom wiele osób je ma, mój TŻ jest chudy jak patyk, ma bodajże 12% tkanki tłuszczowej, a rozstępy na pośladkach ma), ale ma je w nosie tak samo jak ja.
Cellulit musiałam mu pokazać, bo też nie wierzył, że jestem "nieszczęśliwą posiadaczką" owego zjawiska
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:07   #3
kasiuniaa93
Raczkowanie
 
Avatar kasiuniaa93
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 79
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez bridget0505 Pokaż wiadomość
Co rok powtarzam sobie,że tym razem pójdę na plaże ,będę się chlapać w wodzie i opalać na gorącym piasku,ale zawsze na gadaniu się kończy. Nie jestem gruba i wiem o tym,ale widząc boczki i ten przeciętny brzuch moja samoocena spaaaaada . W tym roku i tak jest lepiej,bo nie czepiam się siebie i nie obiecuję odchudzania. Chciałabym się dowiedzieć od was jak radzicie sobie z rozstępami,czy wstydzicie się ,czy nie,jak je ukrywacie. I jeszcze jedno . Czy faceci naprawdę nie wiedzą jak wyglądają rozstępy,czy tylko udają? Ostatnio mój chłopak zapytał się co to jest ... Jakoś wywinęłam się od odpowiedzi ...czy wasi mężczyźni wiedzą,że te blizny to są rozstępy ?
Faceci, nie więdzą co to jest dopóki same im nie powiemy, ale po co ich uświadamiać?

Rozstępy mam małe i w dodatku w takim miejscu, gdzie ich za bardzo nie widać na cellulit mam tylko jedną radę: ruch (uwielbiam rower!) i zmiana diety, na necie łatwo znaleźć dość sporą listę czego unikać, a co warto jeść by go zmniejszyć
kasiuniaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:08   #4
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

a to prawda,że jak jest opalone ciało to rozstępy są mniej widoczne ? bo jeśli tak ,to może odwiedzę solarium
bridget0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:10   #5
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Ja sama rozstepy zobaczylam na wlasne oczy dopiero kilka lat temu. Sama zadnych nie posiadam, kolezanki sie przede mna nie rozbieraja, wiec wiesz...
Widzialam je jednak u kogos na plecach. Ten ktos szybko rosl w krotkim czasie kiedys (wysoka osoba) i tak powstaly te rozstepy. Ja jak je zobaczylam to tez nie wiedzialam co to a kosmetycznie jest dosc ogarnieta, ze tak powiem. Niemniej rozstepy nigdy w kregu mojego zainteresowania nie byly totez nie mialam pojecia jak wygladaja. Chlopu sie nie dziwie.

Cellulitu widocznego nie mam. Jak bardzo mocno scisne skore ud to mozna powiedziec, ze cos tam widac (skutek tabletek anty niestety ).
Cellulit bardzo latwo mozna zmniejszyc. Tzreba jednak o siebie dbac. Jakiekolwiek zrywy letnie nie maja sensu, jesli nie dbasz o siebie przez caly rok.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-05-22 o 18:14
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:11   #6
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez kasiuniaa93 Pokaż wiadomość
Faceci, nie więdzą co to jest dopóki same im nie powiemy, ale po co ich uświadamiać?

Rozstępy mam małe i w dodatku w takim miejscu, gdzie ich za bardzo nie widać na cellulit mam tylko jedną radę: ruch (uwielbiam rower!) i zmiana diety, na necie łatwo znaleźć dość sporą listę czego unikać, a co warto jeść by go zmniejszyć

Ja nie wiedziałam co mam powiedzieć chłopakowi ,gdy się zapytał co to za blizny . W ogóle wyskoczył do mnie z tekstem czy się cięłam . hahaha. Teraz jak oglądamy razem TVN style,czy jakiś inny kobiecy program,to modlę się żeby nie mówili nic o rozstępach,bo pozna i co będzie...
bridget0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:12   #7
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez bridget0505 Pokaż wiadomość
a to prawda,że jak jest opalone ciało to rozstępy są mniej widoczne ? bo jeśli tak ,to może odwiedzę solarium
Nie. Mozesz za to nabawic sie przebarwien, zwiekszyc prawdopodobienstwo raka. Dodatkowo uszkodzisz wlokna kolagenowe.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 18:18   #8
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34268874]Ja sama rozstepy zobaczylam na wlasne oczy dopiero kilka lat temu. Sama zadnych nie posiadam, kolezanki sie przede mna nie rozbieraja, wiec wiesz...
Widzialam je jednak u kogos na plecach. Ten ktos szybko rosl w krotkim czasie kiedys (wysoka osoba) i tak powstaly te rozstepy. Ja jak je zobaczylam to tez nie wiedzialam co to a kosmetycznie jest dosc ogarnieta, ze tak powiem. Niemniej rozstepy nigdy w kregu mojego zainteresowania nie byly totez nie mialam pojecia jak wygladaja. Chlopu sie nie dziwie.

Cellulitu widocznego nie ma. Jak bardzo mocno scisne skore ud to mozna powiedziec, ze cos tam widac (skutek tabletek anty niestety ).
Cellulit bardzo latwo mozna zmniejszyc. Tzreba jednak o siebie dbac. Jakiekolwiek zrywy letnie nie maja sensu, jesli nie dbasz o siebie przez caly rok.[/QUOTE]

Właśnie za ruchem nie przepadam za bardzo...Owszem,latem uwielbiam jeździć rowerem,ale to tylko latem. Mam w pokoju rower treningowy ,ale rzadko na nim jeżdżę. Jeździłam jakiś czas,ale zniechęciłam się ,bo nie widziałam efektow . Kupiłam też hula-hop (te sportowe). Kręciłam na boczki i nawet efekty pojawiły się dość szybko,ale później mi się odechciało . I tak to wygląda...

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34268910]Nie. Mozesz za to nabawic sie przebarwien, zwiekszyc prawdopodobienstwo raka. Dodatkowo uszkodzisz wlokna kolagenowe.[/QUOTE]


O matko .To jak ja wyjdę na plaże w stroju kąpielowym ? Mam je na biodrach,po wewnętrznej stronie ud,a nawet koło łydek... Masakra że robi się takie dziadostwo
bridget0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:21   #9
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Mi cellulit jakoś sam się zmniejszył, jeszcze jakieś dwa lata temu miałam dosć widoczny, teraz to tylko prawie niezauwazalnie pofalowana skórka...A co do rozstępów to też mam je w nosie. Dopóki nam media nie wmówią, ze coś jest bee to nikt nie uważa tego za bee... Ale one chcą wcisnać nam jakieś szitowe produkty, które w większości wcale nie są skuteczne. Wydaje mi się, że już samo to , iz masujemy skórę przy wcieraniu takowych balsamów ujędrnia ją i zmniejsza cellulit. Bo właśnie masaz to główny sprzymierzeńca głądkiej skóry bez cellulitu. Dodać do tego dietę, ćwiczenia i będzie git.
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:22   #10
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez bridget0505 Pokaż wiadomość
Właśnie za ruchem nie przepadam za bardzo...Owszem,latem uwielbiam jeździć rowerem,ale to tylko latem. Mam w pokoju rower treningowy ,ale rzadko na nim jeżdżę. Jeździłam jakiś czas,ale zniechęciłam się ,bo nie widziałam efektow . Kupiłam też hula-hop (te sportowe). Kręciłam na boczki i nawet efekty pojawiły się dość szybko,ale później mi się odechciało . I tak to wygląda...
Alez ja nie pisalam o sporcie .

Sama zadnego sportu nie uprawiam. Mam takie cialo na szczescie, ze jedzenie w ilosciach nieograniczonych czego popadnie i brak sportu nie wplywaja niekorzystnie na moja sylwetke. Wygladam calkiem niezle. Szczerze jednak przyznam, ze bardzo dbam o sobie.

Poza tym sport dobrej pielegnacji nie zastapi.

Co do reszty Twojego postu: aby byc piekna trzeba sie poswiecac. To nie jest zadna tajemnica. Jesli brak Ci silnej woli to nie marudz, ze masz mankamenty figury.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:23   #11
kasiuniaa93
Raczkowanie
 
Avatar kasiuniaa93
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 79
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez bridget0505 Pokaż wiadomość
Ja nie wiedziałam co mam powiedzieć chłopakowi ,gdy się zapytał co to za blizny . W ogóle wyskoczył do mnie z tekstem czy się cięłam . hahaha. Teraz jak oglądamy razem TVN style,czy jakiś inny kobiecy program,to modlę się żeby nie mówili nic o rozstępach,bo pozna i co będzie...
Mój na szczęście nic takiego nie wypalił ale mam takie małe na piersich (biust mi szybko urósł). On nic nie zauważył (albo nie chce poruszać tego tematu) ale koleżanka raz na wfie, gdy się przebierałyśmy zapytała mnie (wcześniej mnie nie znała, w 1 kl liceum) czy miałam operacje biustu, że mam takie blizny (bo miałam dość duży biust jak na 16latkę)

Tak jak poprzedniczka mówiła, że jak ktoś szybko rósł też takie ma więc zawsze można zgonić na szybkie dojrzewanie, które baaaardzo często jest przyczyną. Ale o cellulicie lepiej nie mów moja przyjaciółka raz rozczulała się w tym temacie do swojego chłopaka, on nie bardzo zrozumiał chyba i wypalił coś głupiego na ten temat przy znajomych. Dziewczynie było bardzo głupio
kasiuniaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 18:23   #12
Wanilianka
Raczkowanie
 
Avatar Wanilianka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 263
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Wczoraj przeszłam się kilkoma ulicami, podpatrując nóżki kobiet w krótkich spodenkach i PRAWIE każda z nich miała jakieś niedoskonałości, mam na myśli cellulit. Aż przestałam się tak zamartwiać swoim, zimą nie było widać odsłoniętych pup i mój cellulit spędzał mi sen z powiek, a teraz, gdy widzę że wiele kobiet ma więęększy niż ja i odważnie swoje nóżki pokazuje, to ja się nie przejmuje, chociaż masaże uskuteczniam cały czas. Nie martwcie się dziewczyny, to jest element poniekąd naszej kobiecości, a to że jest zły i niedobry, a niektórzy uważają to jako chorobę? Chyba tylko by wydawać kolejne setki zł, na jakieś tam tymczasowe efekty, gdzie podobne można uzyskać masażem i zdrową dietą plus troszkę sportu. Ja w jakimś napadzie frustracji uświadomiłam mojego TŻta ostatnio, że mam ogromny cellulit i nie pokaże się w to lato w spodenkach, a mimo to śmigam w nich i wątpię, czy ktokolwiek poza mną i chcącymi zawyżyć sobie samoocenę wpatrywaczkami w obcy tyłek widzi mój cellulit.
Wanilianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:30   #13
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34269133]


Co do reszty Twojego postu: aby byc piekna trzeba sie poswiecac. To nie jest zadna tajemnica. Jesli brak Ci silnej woli to nie marudz, ze masz mankamenty figury.[/QUOTE]

Dobre słowa . Nawet motywują...
bridget0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:31   #14
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Chodzę w długich spódnicach, albo takich chociaż do kolan, nie odsłaniam brzucha. Generalnie najchętniej chodziłabym też z papierową torbą na głowie, ale możliwe, że byłoby mi za gorąco.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:35   #15
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez bridget0505 Pokaż wiadomość
Dobre słowa . Nawet motywują...
To dobrze .

Jesli przejawiasz taka niechec do sportu to proponuje dopracowac pielegnacje ciala. Mozliwe, ze pielegnacja kuleje, wiec dlatego skora kiepska.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:36   #16
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Chodzę w długich spódnicach, albo takich chociaż do kolan, nie odsłaniam brzucha. Generalnie najchętniej chodziłabym też z papierową torbą na głowie, ale możliwe, że byłoby mi za gorąco.
W tamtym roku śmigałam jeszcze w krótkich spodenkach. W tym roku być moze też będę,ale myślałam nad tym ,że bezpieczniej będzie jak kupię sobie jakieś sukienki...Nie jakieś do kostek takie żeby zakrywały uda i te nieszczęsne rozstępy
bridget0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:37   #17
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Ja sobie radzę tak, że nie zwracam na nie uwagi ;]. Cellulitu nie mam, ale rozstępy gdzie się nie spojrzy i trochę za dużo czekoladowych mięśni tu i ówdzie ;]. Jeśli nie ma się silnej woli, ja nie mam w ogóle, to trzeba albo dać się zamknąć na siłowni o wodzie i sałacie, albo się zaakceptować ;].
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:39   #18
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34269449]To dobrze .

Jesli przejawiasz taka niechec do sportu to proponuje dopracowac pielegnacje ciala. Mozliwe, ze pielegnacja kuleje, wiec dlatego skora kiepska.[/QUOTE]


Chodzi o nawilżanie balsamami ? Przeważnie smaruję się wtedy jak skóra jest biała z wysuszenia .... Nie to,że mi się nie chce,tylko po prostu zapominam . A co do ruchu,to trzeba chyba coś rozpocząć
bridget0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:41   #19
Ostre wasabi
Zadomowienie
 
Avatar Ostre wasabi
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin :D
Wiadomości: 1 733
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Piękne, a ja nie mam cellulitu i rozstępów za to mam przebarwienia i blizny na łydkach po zapaleniu mieszków włosowych znacie jakieś maści czy kremy likwidujące przebarwienia bo nie chcę ganiać kolejny sezon w lnianych gaciach po kostki?
__________________
To all these greedy people
Trying to feed on what is mine
You've got to fill your hunger
And stop fucking with my mind
I know it's time to leave these places far behind

Ostre wasabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 18:43   #20
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Chodzę w długich spódnicach, albo takich chociaż do kolan, nie odsłaniam brzucha. Generalnie najchętniej chodziłabym też z papierową torbą na głowie, ale możliwe, że byłoby mi za gorąco.
gorąco to jedno, ale w niektórych punktach-wydawania-toreb wprowadzili opłaty, nawet za te papierowe... I tu jest ból!

Tak poważnie - długo nie miałam problemu z cellulitem - był tak znikomy, że dopiero po jakimś czasie go zauważyłam. Teraz jest troszkę gorzej, jest widoczny - tragedii nie ma, ale działać trzeba. Ćwiczenia plus masaże i kremy Mnie motywuje to, że widzę te niedoskonałości i tyle mi wystarczy.

Trzeba się za siebie wziąć, a nie marudzić. Co do tego, czy opalanie "zmniejsza widoczność". Nie zauważyłam, co więcej - widziałam parę kobitek, u których rozstępy stały się jeszcze bardziej widoczne na opalonej skórze...
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:48   #21
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez Ostre wasabi Pokaż wiadomość
Piękne, a ja nie mam cellulitu i rozstępów za to mam przebarwienia i blizny na łydkach po zapaleniu mieszków włosowych znacie jakieś maści czy kremy likwidujące przebarwienia bo nie chcę ganiać kolejny sezon w lnianych gaciach po kostki?

Ja miałam blizny po trądziku i używałam kremu "crema concha de nacar-portugal cosmetics" kupiony w aptece. Nie wiem czy to on mi pomógł ,czy może podziałał "czas" ,ale mama twierdzi,że krem (bo to ona mnie smarowała). Więc możesz spróbować
bridget0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:49   #22
kasiuniaa93
Raczkowanie
 
Avatar kasiuniaa93
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 79
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Co do tego, czy opalanie "zmniejsza widoczność". Nie zauważyłam, co więcej - widziałam parę kobitek, u których rozstępy stały się jeszcze bardziej widoczne na opalonej skórze...
Tak, bo one zostają białe, a reszta skóry brązowieje.. ;/
kasiuniaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:50   #23
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
gorąco to jedno, ale w niektórych punktach-wydawania-toreb wprowadzili opłaty, nawet za te papierowe... I tu jest ból!

Tak poważnie - długo nie miałam problemu z cellulitem - był tak znikomy, że dopiero po jakimś czasie go zauważyłam. Teraz jest troszkę gorzej, jest widoczny - tragedii nie ma, ale działać trzeba. Ćwiczenia plus masaże i kremy Mnie motywuje to, że widzę te niedoskonałości i tyle mi wystarczy.

Trzeba się za siebie wziąć, a nie marudzić. Co do tego, czy opalanie "zmniejsza widoczność". Nie zauważyłam, co więcej - widziałam parę kobitek, u których rozstępy stały się jeszcze bardziej widoczne na opalonej skórze...

Ale można jakoś zapobiegać rozstępom ? Bo z cellulitem to wiem,że można walczyć,ale z rozstępami ?
bridget0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:51   #24
Ostre wasabi
Zadomowienie
 
Avatar Ostre wasabi
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin :D
Wiadomości: 1 733
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez bridget0505 Pokaż wiadomość
Ja miałam blizny po trądziku i używałam kremu "crema concha de nacar-portugal cosmetics" kupiony w aptece. Nie wiem czy to on mi pomógł ,czy może podziałał "czas" ,ale mama twierdzi,że krem (bo to ona mnie smarowała). Więc możesz spróbować
Pięknie dziękuję - będę próbować
__________________
To all these greedy people
Trying to feed on what is mine
You've got to fill your hunger
And stop fucking with my mind
I know it's time to leave these places far behind

Ostre wasabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:52   #25
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez bridget0505 Pokaż wiadomość
Chodzi o nawilżanie balsamami ? Przeważnie smaruję się wtedy jak skóra jest biała z wysuszenia .... Nie to,że mi się nie chce,tylko po prostu zapominam . A co do ruchu,to trzeba chyba coś rozpocząć
Na dobra pielegnacje ciala sklada sie masaz, peeling i nawilzenie.


Cytat:
Napisane przez Ostre wasabi Pokaż wiadomość
Piękne, a ja nie mam cellulitu i rozstępów za to mam przebarwienia i blizny na łydkach po zapaleniu mieszków włosowych znacie jakieś maści czy kremy likwidujące przebarwienia bo nie chcę ganiać kolejny sezon w lnianych gaciach po kostki?
Na przebarwienia to tylko kwasy. Wiekszosc kwasow uwrazliwia na swiatlo. Proponuje poczekac z kwasami do pazdziernika.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:53   #26
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Nie wiem czy cellulit da się zmniejszyć... Może jakimiś dobrymi zabiegami. Nie wiem. Ja mam cellulit, wstydzę się go, a ważę obecnie 50 kg, miałam go też jak ważyłam 48... Nie odżywiam się jakoś super zdrowo, ale nie jem słodyczy, fastfoodów. Czasami zjem coś smażonego, no ale ludzie... rzadko.

Nie ćwiczę codziennie, ale lubię rower, pływanie, wspinaczkę, pilates, wszędzie chodzę pieszo. Lubię ruch.

A cellulit mam wrażenie, że jest coraz gorszy. Tabletek anty nie biorę. Ma ktoś jakąś rade?

Dodam jeszcze, że obserwuję prawie wszystkie kobiety w krótkich spodenkach latem i większość ma mniejszy lub większy cellulit więc tym się pocieszam.

W kremy nie wierzę, jakoś nie wydaje mi się żeby mogły dużo zdziałać oraz przeniknąć tak głęboko.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:59   #27
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Nie wiem czy cellulit da się zmniejszyć... Może jakimiś dobrymi zabiegami. Nie wiem. Ja mam cellulit, wstydzę się go, a ważę obecnie 50 kg, miałam go też jak ważyłam 48... Nie odżywiam się jakoś super zdrowo, ale nie jem słodyczy, fastfoodów. Czasami zjem coś smażonego, no ale ludzie... rzadko.

Nie ćwiczę codziennie, ale lubię rower, pływanie, wspinaczkę, pilates, wszędzie chodzę pieszo. Lubię ruch.

A cellulit mam wrażenie, że jest coraz gorszy. Tabletek anty nie biorę. Ma ktoś jakąś rade?

Dodam jeszcze, że obserwuję prawie wszystkie kobiety w krótkich spodenkach latem i większość ma mniejszy lub większy cellulit więc tym się pocieszam.

W kremy nie wierzę, jakoś nie wydaje mi się żeby mogły dużo zdziałać oraz przeniknąć tak głęboko.
Moja standardowa rada jest "poprawic pielegnacje" .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:06   #28
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

więc z rozstępami chyba trzeba będzie się pogodzić i po prostu założyć bikini bez żadnego ale,a z cellulitem walczyć. Dobrze ,że jest niewielki ,ale i tak mu dam
bridget0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:36   #29
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez bridget0505 Pokaż wiadomość
Co rok powtarzam sobie,że tym razem pójdę na plaże ,będę się chlapać w wodzie i opalać na gorącym piasku,ale zawsze na gadaniu się kończy. Nie jestem gruba i wiem o tym,ale widząc boczki i ten przeciętny brzuch moja samoocena spaaaaada . W tym roku i tak jest lepiej,bo nie czepiam się siebie i nie obiecuję odchudzania. Chciałabym się dowiedzieć od was jak radzicie sobie z rozstępami,czy wstydzicie się ,czy nie,jak je ukrywacie. I jeszcze jedno . Czy faceci naprawdę nie wiedzą jak wyglądają rozstępy,czy tylko udają? Ostatnio mój chłopak zapytał się co to jest ... Jakoś wywinęłam się od odpowiedzi ...czy wasi mężczyźni wiedzą,że te blizny to są rozstępy ?

korzystam z plazy majac oponke, boczki i duza pupe - bedac mala kuleczka, mam celulit i rozstepy na wewn czesci ud. i wrecz przeciwnie nie zaslaniam sie zadnymi spodniami, tylko zakladam 2 czesciowy stroj

wiem ze kazdy moze miec mankamenty urody a korzystam z tego co lubie bo po to jest zeby skorzystac

cwicze na tyle ile moge - odkrywam przyjemnosc w tancach, spaceruje, robie proste cwiczenia na nogi, posladkii brzuch, wcieram sie balsamami po kapieli, przy kazdej kapieli uzywam szorstkiej rekawicy

pokazalam mojemu facetowi rozstepy, machnal reka. powiedzial ze ludzie zyja bez konczyn i co maja powiedziec.

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2012-05-22 o 19:41
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:50   #30
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Jak radzicie sobie z rozstępami i cellulitem latem?

Cytat:
Napisane przez bridget0505 Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedzieć od was jak radzicie sobie z rozstępami,czy wstydzicie się ,czy nie,jak je ukrywacie.
Nie ukrywam ich, bo się ich nie wstydzę Ładne są

Cytat:
Czy faceci naprawdę nie wiedzą jak wyglądają rozstępy,czy tylko udają? Ostatnio mój chłopak zapytał się co to jest ... Jakoś wywinęłam się od odpowiedzi ...czy wasi mężczyźni wiedzą,że te blizny to są rozstępy ?
Mój TŻ wie, czym są rozstępy
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-17 23:15:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.