W co się ubrać na Uczelnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-29, 13:38   #1
sFFazowanaJestemJaLasica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: kresy wschodnie
Wiadomości: 12

W co się ubrać na Uczelnie?


Wiem, że 1 września juz w poneidziałek więc większość z Was ma juz akupy na "ten" dzień Jednak ja rozpoczynam od października studia i tu jawi sie mój problem. Na Uczelni nie ma czegos takiego jak "rozpoczęcie roku" jest za to inauguracja z rozdaniem indeksów. No i własnie :| ja kompletnie nie wiem co na siebie włożyć?? Słyszałam od starszych dziewczyn, że generalnie dużo osób przychodzi w dżinsach, ale wtedy profesorowie nie patrzą zbyt przychylnie, więc lepiej ubrać się ELEGANCKO. Tylko co ja mam przez to rozumieć? Do tej pory "elegancko" kojarzyłam z czarnym dołem i białą górą. Prosiłabym wiec starsze wizażanki, które juz przez to przeszły, aby zaproponowały mi niezbyt oficjalny (nie czarno-biały) strój, ale żeby był elegancki i odpowiedni do sytuacji. Osobiście zastanawiałam się na zestawem: Biała bluzka z kołnierzykiem, małym żabotem, długim rękawem zakończonym gumką, do tego apaszka wiązana w kokardkę (np. bladoróżowa, żeby nie było zbyt oficjalnie), szaro-srebrne spodnie 'Only' i szare czółenka z czarnymi noskami z New Look'a. Czy to by było wystarczająco elegancko jak na taką okazję?
sFFazowanaJestemJaLasica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 13:47   #2
megami
Raczkowanie
 
Avatar megami
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 335
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

Jeśli spodnie są w kant lub maja inny elegancki krój to ten strój jak najbardziej pasuje
megami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 13:55   #3
sFFazowanaJestemJaLasica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: kresy wschodnie
Wiadomości: 12
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

Spodnie-rurki. Kupiłam je na allegro. Są bardzo...dziwne... To ciemno szary jakby jeans z takim srebrnym połyskiem w słońcu... coś jakby "żywiczne" spodnie. Na dole maja małe zameczki, na pupie też. Generalnie są (moim zdaniem) eleganckie. Jak znajdę zdjęcie to wstawie. Musze dodać, że jest to prestiżowa uczelnia medyczna, więc trzeba na pewno odpowiednio sie zaprezentować.
sFFazowanaJestemJaLasica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 14:02   #4
GosspiGirl
Raczkowanie
 
Avatar GosspiGirl
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 174
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

Dobrze zadane pytanie. Również mnie interesuje jak się ubrać, z jaednej strony chciałabym pokazać się elegancko, ale też na luzie.
Nie mam zielonego pojęcia co włoże na siebie w ten dzień.
GosspiGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 14:16   #5
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

U mnie na ŚlUMie większość osób przyszła na inaugurację w eleganckich spodniach, białych bluzkach i często w żakietach, także bez szaleństw. Co niektórzy wyróżniali się fryzurą
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 14:26   #6
sFFazowanaJestemJaLasica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: kresy wschodnie
Wiadomości: 12
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

żakiet- to czego w mojej garderobie nie znajde mało tego! pieniążków na jego zakup też nei znajdę- wszystko to przez koszta studiów :| stancja, utrzymanie, i potrzebne rzeczy- nawet nie wiedziałam jak wiele to kosztuje! Ale wracajac do tematu- Jednym słowem klasycznie, no i dobrze. Niech będzie Może postaram sie sfotografować mój zestaw do oceny
sFFazowanaJestemJaLasica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 14:35   #7
*lauren*
Raczkowanie
 
Avatar *lauren*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 47
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

Na mojej uczelni na inaugurację wszyscy przychodzą ubrani elegancko, zazwyczaj w strój który był przeznaczony na maturę Uważam że na taką uroczystość najlepiej ubrać się klasycznie, warto pomyśleć też o jakimś żakiecie czy eleganckim sweterku - w końcu to październik i może być już chłodno. Ja na swojej inauguracji bylam w czarnym kostiumie (spódniczka do kolan+żakiet) do tego biała bluzka z delikatnym marszczeniem, cieszyłam się że nie wyróżniam się w tłumie
*lauren* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-29, 15:01   #8
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

Szczerze mowiac nie rozumiem problemu, dla mnie to bylo oczywiste ze mam sie ubrac na galowo czyli najprosciej stroj z matury. Nie ma co kombinowac z jakimis rozowymi apaszkami, czy jeansami... Poza tym taka inauguracja jest tylko raz, nie tak jak w szkole co roku, wiec wypadaloby sie ubrac stosownie do okazji.
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 15:17   #9
gipsy:)
Raczkowanie
 
Avatar gipsy:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 224
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

poza tym chłopaki na pewno beda w garniturach , wiec dziewczyny tez powinny stanac na wysokonci zadania. takie jest przynajmniej moje zdanie.
gipsy:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 15:33   #10
norana
Zadomowienie
 
Avatar norana
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: fajne miasto
Wiadomości: 1 338
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

z tego co pamiętam to u mnie większość ludzi była ubrana na galowo. zakiety, spódnice, czarne spodnie, a chlopcy w garniturach.
owszem były wyjątki- pamiętam dziewczynę w ostro różówej mini i szpilkach
__________________
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20101016310113.html

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 15:43   #11
akma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

Jeśli tylko nie przyjdzieś w czymś, co ma zbyt mało materiału, to na Twój strój nikt nie zwróci uwagi, więc i nie podpadniesz nikomu .
To co zaproponowałaś wydaje mi się idealne. Masz się czuć dobrze i swobodnie. Elegancja jest mile widziana, bo w końcu indeks odbierasz z rąk dziekana wydziału bądź rektora (u mnie tak było) i poprzez ubiór pokazujesz swój szacunek dla tych ludzi. Jednak nawet jeśli pójdziesz w jeansach i topie to są małe szanse, że ktokolwiek Cię zapamięta - za dużo tam będzie nowych twarzy...
akma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-29, 15:47   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

Nie wiem, czy te spodnie które opisujesz będą pasowały. Może rzeczywiście poszukaj fotki

Dobrze, żeby strój był prosty. Spodnie - najlepiej z kantem, proste - to jest zawsze najbardziej uniwersalne. Nie muszą koniecznie być czarne, szarości, grafity też będą na miejscu. Góra najlepiej biała, kremowa, coś jasnego. Koszulowe bluzki zawsze na miejscu Jeśli koniecznie chcesz jakiś kolorowy dodatek, to różowa apaszka ujdzie, byle nie była bardzo jaskrawa...

A, i lepiej pomyśl o czymś na chłodniejszy dzień, bo w październiku to może padać i być zimno (jak np dzisiaj w Warszawie ). Jakiś żakiet, a jak nie masz to sweterek.

W sumie nie ma za bardzo co kombinować, to tylko ten jeden raz. I fakt, że niektórzy pewnie przyjdą w jeansach albo mniej formalnie ubrani.
Stawiaj na stonowane kolory, krój może być trochę "nowocześniejszy", byle wciąż pasował do okazji i będzie ok.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 16:03   #13
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

chciałam zapytac czy taka spodnica pasuje?koszula taka jak na zdjeciu tylko ze biała
buty i cos na białą koszulę jeszcze do ustalenia, chciałam na poczatek zapytac o spodnice
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1000375.jpg (100,0 KB, 237 załadowań)
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 16:06   #14
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

Oczywiście klasycznie, na "galowo". Ja założyłam wtedy czarne spodnie w kant, białą bluzkę, żakiet i szpilki.
A to że niektórzy przychodzą w dżinsach to ich problem.. Uczelnia skupia dorosłych ludzi, można powiedziec że ludzi na wyższym poziomie, i nikt Ci nie powie że ubrałaś się niestosownie.. Każdy swoim strojem prezentuje siebie.
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 16:10   #15
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
chciałam zapytac czy taka spodnica pasuje?koszula taka jak na zdjeciu tylko ze biała
buty i cos na białą koszulę jeszcze do ustalenia, chciałam na poczatek zapytac o spodnice
Jak najbardziej sie nadaje
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 16:17   #16
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

od siebie tylko tyle, że taki wątek już był i to w TYM roku
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 18:19   #17
sFFazowanaJestemJaLasica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: kresy wschodnie
Wiadomości: 12
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

Z tą apaszką różową to spokojnie żeście mnie zbeształy niepotrzebnie :P to był taki przykład na "rozluźnienie stroju". Mimo wszystko z niej nie zrezygnuje, tzn apaszki tylko ze w kolorze szarosrebrnym np, to butów... Musze mieć jakiś dodatek na tej białej koszuli a żadnej biżuterii przy żabocie nie widzę.
Spodnie są w kolorze identycznym jak spódnica kolezanki wyżej więc myśle, że sie nadają. To by był właśnie mój strój z matury tak apropo. Mam co prawda czarne rurki ale z tyłu na kieszeniach mają naszyte R i D [marka Redial] więc z przodu fajnie ale jak bede wracała tyłem to by się rektor zdziwił zatem wole nie ryzykować a nowych też nie kupię...
sFFazowanaJestemJaLasica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 18:23   #18
flyhigh17
Raczkowanie
 
Avatar flyhigh17
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 310
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

Też od 1 października zaczynam studia. Założę czarną spódnicę, białą bluzkę. żakiet...Tak jak na maturę..
flyhigh17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 18:44   #19
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

U nas nikt na inauguracji indeksów nie rozdawał Tylko na uczelni i wcale na galowo nie trzeba było być ubranym Może to od uczelni zależy

Inauguracja jest po to, aby oficjalnie zacząć rok akademicki, posłuchać wykładów profesorów, zaśpiewać "Gaudeamus" etc. Obecność nieobowiązkowa.

Nie ma co przesadzać z elegancją
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-29, 18:59   #20
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

U mnie na inauguracji indeksy rozdawał rektor i każdemu ściskał łapkę. Obowiązywały oczywiście stroje galowe czyli jak w LO 1 września. Niekoniecznie biała bluzka i czarna spódnica, ale napewno elegancko.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 19:14   #21
sFFazowanaJestemJaLasica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: kresy wschodnie
Wiadomości: 12
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

no i o to chodzi żeby było elegancko, czyli być po środku tego co "normalne" i tego co "galowe" hm.. zatem obstane przy swoich szarych spodniach
sFFazowanaJestemJaLasica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 19:15   #22
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

Wyszukiwarka - byl juz taki watek i to niedawno
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 09:54   #23
elka116
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 120
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

ja ubiore musztardowa bluzke z zabotem i dlugim rekawem, do tego czarna olowkowa spodnica. Jak bedzie cieplo to czarne peep toe, jak zimno to szare botki z zary. Do tego czarna mala torebka
elka116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 10:16   #24
Anzelina
Raczkowanie
 
Avatar Anzelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 272
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

Ja będę podobnie ubrana jak gosiaczek6, z tym, że czarna bluzka i czarna spódnica.

EDIT: bluzka z satyny, spódnica matowa, szpilki, trochę większa kopertówka.
__________________
Kto biednemu zabroni żyć bogato?
Klikajcie proszę - http://pajacyk.pl

Edytowane przez Anzelina
Czas edycji: 2008-08-30 o 10:18 Powód: dopisek
Anzelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 15:07   #25
BlairWaldorf
Zadomowienie
 
Avatar BlairWaldorf
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mielec / Kraków
Wiadomości: 1 636
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

Ja sama też właśnie zastanawiałam się jak się ubrać na takie "Rozpoczęcie Roku"... Mogę się ubrać tak jak na zdjęciu? Spodnie w wysokim stanem, biała bluzka i czarny krótki żakiet?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg c-b.jpeg (8,6 KB, 226 załadowań)
__________________


"Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy"


BlairWaldorf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 15:13   #26
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

weżcie pod uwage, że na takiej "imprezie" siedzą sobie dziekani, prodziekani, rektor, prorektorzy ( troche niedobra kolejnosc;P) wykladowcy - i to od tych ludzi bedzie zalezec Twoja pozniejsza kariera - wiec radze na elegancko sie ubrac.
Uwazam, ze spodnie ktore opisuje nie beda odpowiednie, z kolorowej apaszki takze bym zrezygnowala. U mnie jest dosc luzno na uczelni w kwestii stroju itp ale jednak na te okazje wiekszosc osob byla ubrana elegancko wiec nie wiem czemu Ty sie jeszcze nad tym zastanawiasz idac na "prestizowa" uczelnie medyczna.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 15:29   #27
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

o dobrze że się taki wątek pojawił bo też się nad tym zastanawiałam

W ogóle te całe "studia" mnie przerażają :P wydaje się że to już wszyscy tacy dojrzali, poważni ludzie, a ja taki roztrzepaniec tam pójdę :P

A jak z ubiorem na co dzień? Ja np. zazwyczaj chodzę tak na luzie- jeansy,t-shirt,bluza,adidaski. Nie noszę się zbyt elegancko, kobieco dlatego boję się że będę wyglądać jak dzieciuch :haha: w związku z tym, powiedzcie jak to jest na co dzień
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 18:59   #28
fresia
Rozeznanie
 
Avatar fresia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 662
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

BlairWaldorf stroj jak najbardziej ok
u mnie na uczelni wszyscy byli na galowo, wreczanie indeksow na auli dziekan Ci reke sciska, mialam z matury stroj kazdy ubrany na bialo czarno
fresia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:36   #29
MIRACLE33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 48
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

...

Edytowane przez MIRACLE33
Czas edycji: 2011-10-07 o 19:13
MIRACLE33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:39   #30
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: W co się ubrać na Uczelnie?

Cytat:
Napisane przez nati__xxx Pokaż wiadomość
o dobrze że się taki wątek pojawił bo też się nad tym zastanawiałam

W ogóle te całe "studia" mnie przerażają :P wydaje się że to już wszyscy tacy dojrzali, poważni ludzie, a ja taki roztrzepaniec tam pójdę :P

A jak z ubiorem na co dzień? Ja np. zazwyczaj chodzę tak na luzie- jeansy,t-shirt,bluza,adidaski. Nie noszę się zbyt elegancko, kobieco dlatego boję się że będę wyglądać jak dzieciuch :haha: w związku z tym, powiedzcie jak to jest na co dzień
na co dzień jeśli już dotrę na uczelnie to w co jestem ubrana zalezy od pory dnia
-jesli jest to 8 rano to zdarza m isie miec na sobie jakas czesc pizamy schowana po jakas bluza albo swetrem tudziez kurtka
-jesli jest to rano ale wiem ze nie uda mi sie w ciagu dnia wrocic do akademika zeby 'zrobic sobie twarz' i sie przebrac no to sie ubieram jak na codzien (nie ubieram sie elegancko raczej mieszam style i tez nosze adidasy)
-jelsi jest to srodek dnia i nie chce mi sie kombinowac to ubieram to co wypadnie nam nie z szafy

tylko ze po pierwsze mam na uczelnie 5 minut z akademika, po 2 czasem mam 4 godzinne okienka a po trzecie jestem na studiach artystycznych wiec ciagle chodze brudna od farb/węgla/gliny itd (ale w tym roku na szczescie juz nie bede )

i przez okienka przebieram sie czasem po kilka razy dziennie (rowniez zdarza mi sie kilka razy dizennie brac prysznic )
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.