Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-14, 14:10   #2941
ask73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

PROŚBA

przeczytałam dość dużo, ale nie sposób ogarnąć całą Waszą wiedzę i doświadczenie...
czy mogłybyście mi polecić odpowiednią kurację? proszę o kilka linijek...
cera niespostrzeżenie zrobiła mi się naczynkowa (m.inn. po 2 yellow peelengach), mam przebarwienia posłoneczne (m.inn. rozległe centralnie na czole, od kilku lat) oraz przebarwienia po krostkach (od kilku miesięcy). poza tym to cera sucha, ostatnie miesiące zanieczyszczona krostkami właśnie. Problemy zaczęły się po 30-stce... wyglądam krótko mówiąc nieestetycznie.

chciałabym cokolwiek z tym zrobić, tzn. oczyścić, usunąć/zminimalizować przebarwienia, a przy okazji wygładzić i nawilżyć.
Jakie preparaty poradzicie?
Dodam, że od 5-6 sezonów jesienno-zimowych robię kwasy AHA lub mikrodermabrazję. tzn. kosmetyczka mi to robiła, już przeczytałam,że nie powinna.

pozdrawiam i z góry dziękuję.
ask73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 18:35   #2942
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dobrze przeczytałaś - AHA są fe , a w Twoim przypadku mikrodermabrazja i inne zabiegi też. O Twoje przebarwienia można najprawdopodobniej oskarżyć kosmetyczkę, która nie wspomniała Ci o filtrze
Rada pierwsza: nie chodź do kosmetyczki
Filtr, 50+ (nawilży i ochroni przed nowymi przebarwieniami ) najlepiej na serum z witaminą C. Na forum jest mnóstwo propozycji, co cera to filtr, ale dobre sera pochodzą głównie stąd http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html (od razu masz przykład i opis działania)
Z filtrów osobiście polecam Sorayę, SPF 45 ma dobre opinie, jest tani, ma nowy filtr, nie ma Parsolu, co daje Ci możliwość maziania się dowolną kolorówką, ale to już Twój wybór, jest jeszcze mnóstwo aptecznych.
Oczyszczanie delikatne, może być micelem (chwaloną Biodermą Sensibio) albo jakimś żelem
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ia-twarzy.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...#review-324135
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html
Potem tonik, polecam hydrolaty http://www.biochemiaurody.com/vademe...omparison.html
Na wieczór póki co jakiś nawilżacz, ja polecam macerat z zielonej herbatyhttp://www.zrobsobiekrem.pl/?209,macerat-z-zielonej-herbaty-organiczny, możesz go dodać do prostego kremu nawilżającego (jeśli masz) albo kwasu Hialuronowy (w skrócie HA) http://www.zrobsobiekrem.pl/?225,kwas-hialuronowy-1-
Dużo tego, ale póki co musisz nawilżyć cerę, żeby ją rzygotować na Acne - Derm, który wysusza, ale jest dobry na wszelkie przebarwienia i trądzik.
Jakbyś miała jakieś pytania to pisz
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 18:40   #2943
weronika866
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 87
Skinoren i Neostrata stosowane razem??

Mam pytanie, czy można używać tych dwóch kremów razem, oczywiście nie jednocześnie tylko np skinoren na noc a neostrata na dzień?? i ewentualnie w międzyczasie jakieś nawilżacze. pytam ponieważ oba zawierają kwasy (skinoren kwas azelainowy a neostrata kwasy: kojowy, laktobionowy itp. ) i czy nie wchodzą one w jakieś reakcje? bardzo mi zależy na szybkiej odpowiedzi.
weronika866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 21:03   #2944
ask73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

marcheweczka - dziękuję serdecznie za odpowiedź . zrobiłam już zamówienie na BU.
filtr stosuję dość regularniew Avene 50. piszę dość, bo przy bardzo regulranym i trioskliwym stosowaniu moje przebarwienia i tak sie silnie przebijały, więc nieco sobie odpuściłam...

w międzyczasie poczytałam jeszcze forum i przekonałam się do zoraku.
czy acne derm dla przesuszonej cery naczynkowej będzie ok?
czy acne mogę stosować przez np. około m-c przezd zorakiem? czy przy założeniu, że będzie zorac acne nie ma sensu?

z góry dziękuję, bo na razie obezwładnia mnie zakres wiedzy na tym forum. szkoda, ze moja kwalifikowana kosmetyczka tego nie wiedziała.
ask73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 08:11   #2945
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez ask73 Pokaż wiadomość
marcheweczka - dziękuję serdecznie za odpowiedź . zrobiłam już zamówienie na BU.
filtr stosuję dość regularniew Avene 50. piszę dość, bo przy bardzo regulranym i trioskliwym stosowaniu moje przebarwienia i tak sie silnie przebijały, więc nieco sobie odpuściłam...

w międzyczasie poczytałam jeszcze forum i przekonałam się do zoraku.
czy acne derm dla przesuszonej cery naczynkowej będzie ok?
czy acne mogę stosować przez np. około m-c przezd zorakiem? czy przy założeniu, że będzie zorac acne nie ma sensu?

z góry dziękuję, bo na razie obezwładnia mnie zakres wiedzy na tym forum. szkoda, ze moja kwalifikowana kosmetyczka tego nie wiedziała.
Nie ma za co
Acne derm: dla cery naczynkowej, ale nie przesuszonej, bo sam w sobie wysusza, więc najpierw musisz skórę nawilżyć porządnie i nawilżać w trakcie kuracji, inaczej suche placki i dyskomfort gwarantowany.
Na Zoracu się nie znam, to jeszcze nie moja bajka
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 13:47   #2946
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

WitamDziś zakupiłam Retin A 0.5.Wiem to cięższy kaliber ale mam zamiar go stosowac na poczatek raz tygodniu.Chciałabym wiedzieć czym myć twarz oczywiscie bez SLS?Czy może to być Ziaja HLC?I czy przesuszeniu skóry zeby ja nawilżyć moze być również Ziaja HLC?A jeśli nie to co innego polecacie?
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 21:35   #2947
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Może spróbowałabyś Acne-derm na przebarwienia
ja stosuję drugi tydzień i widzę efekty,
po Atredermie nie zauważyłam pozytywnych efektów wybielania, a tu owszem

Na zmarchy stosuję oliwki, różne różniste, myję makijaż najpierw olejem następnie płynem myjącym go zmywam i wmasowuję oliwę jaką tam mam pod ręką,
żadne kremy i specyfiki cudaczne nie wygładziły mi tak paszczy jak masowanie olejami, używam z róży, konopny, jojoba, rycynowy.
Na noc też czasem nakładam na grubo albo maść witaminową z witaminą A albo Alantan.

Kupiłam próbeczkę witaminy C o takiej http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 i wymieszałam z olejem jojoba, stosowałam na noc - też genialnie działa.

Z tego co wymieniłaś niestety nic Ci nie poradzę bo nie kupuję takich drogich kosmetyków.

Teraz dopiero zobaczyłam, że mieszkasz hen daleko więc polecam ci nawiedzić sklepy hinduskie, maseczka z Amli (duuuża zawartość witaminy C) robi cuda z buziunią mimo, że koszmarnie brudzi otoczenie
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 23:41   #2948
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Talking Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kasiula011 Pokaż wiadomość
Witaj trójeczko no daleko ,jakoś tak wyszło ale powiem Ci że tutaj to nie wygłąda tak drogo np.effaclar 12 funtów ,a jeszcza jak jest taka promocja 3 kupujesz płacisz za 2 grzech nie skorzystać.Mi tak bardzo tych przebarwień nie widać, poniewaz ja słoneczku buzi nie pokazuję juz parę lat,i od czasu do czasu robie sobie mikro.diamentowe i po nim nakładam peeling migdałowy więc nie jest tak źle ,ale mam ochotę na sobie wypróbować niektóre produkty ,a w Polsce to niestety w stosunku do zarobków wygłada drogo.Dzieki jeszcze raz za info o tych hinduskich sklepach
Za olejami też się rozejrzyj u hindusów,
a na zmarchy zapomniałam napisać o cudownym acz śmierdliwym okrutniku
ale tego drania to już u araba kupisz jest to mój kochany cap prasowacz zmarszczek olej arganowy, cudo nad cuda polecam serdecznie. Im bardziej nieoczyszczony i śmierdzący tym lepszy, nawet wygładziłam nim sobie kolana i łokcie, a cyyycki mmm... mniut s cebulom
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 04:49   #2949
kreolka61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 87
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witajcie dziewczyny.
Trojka...a gdzie u nas kupić ten cudowny olejek arganowy?
kreolka61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 14:41   #2950
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kreolka61 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny.
Trojka...a gdzie u nas kupić ten cudowny olejek arganowy?
Cuchnący, cuchnący kochana
W Ecopsie http://www.ecospa.pl/oleje-roslinne-...zone-c-17.html
Na BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-argan.html
oraz na allegro http://www.allegro.pl/listing/search...=olej+Arganowy
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 23:43   #2951
mefisti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam, : )
Od miesiąca jestem na retinoidach stosowanych zewnętrznie - Isotrex (Isotretinoinum) i nie przewidziałam, że tym razem (bo to nie pierwszy raz) skóra zareaguje tak gwałtwonie. nie wiem, być moze, jest jeszcze zbyt słonecznie.. ?

Sytuacja wygląda tak: od wielu lat leczę trądzik. próbowałam już praktycznie wszystkiego: były hormony, klindamycyna, erytromecyna, tetracykliny, metronidazol, zioła ... sama nie wiem, co jeszcze : (
Mam 20 lat, więc sądzę, że najwyższy czas zadziałać tak, aby w końcu mieć czystą buźkę.

A obecnie po retinoidach skóra schodzi mi płatami. i gdy te zejdą, pozostają duże czerwone plamy. Skóra jest mocno zaczerwieniona, wrażliwa na wszystko, łuszczy się niemiłosiernie. Boję się użyć oliwki lub jakiegoś tłustego kremu, ponieważ większość zatyka mi pory, co później przejawia się kolejnym wysypem na twarzy.

Tak wygląda moja pielęgnacja. Powiedzcie, co sądzicie. i czy wszystko ok

rano:
zmywam twarz żelem Acneline do cery trądzikowej (muszę zmienić - za bardzo wysusza). Na kilka minut, na miejsca awaryjne nakładam Isotrex, następnie przemywam całą twarz tonikiem Rossmann, Rival de Loop, Gesichts Wasser Ginko & Gurke,
na zmianę z płynem micelarnym Sopot Spa, ziaja. Miejsca mocno przesuszone ratuję Linomagiem z tlenkiem cynku zmieszanym z maścią z tlenkiem cynku 10%. Teraz Nivea Visage Young be beautiful (sama nie wiem, czemu go jeszcze używam ..? ale nie zatyka)
Puder mineralny sypki, w razie potrzeby podkład Soraya sceniczny długotrwale matujący.

popołudniu:
w domu zmywam makijaż (ogórkowe mleczko do demakijażu, Ziaja, żel Acneline) Tonik lub micel, na to warstewka maści cynkowej 10% lub punktowo wymieszaną z tą maścią maseczka Dermaglin do cery trądzikowej. Najczęsciej punktowo : )

na noc:
Znowu mycie żelem, tonik i isotrex.


Obecnie testuję
Eucerin Dermopyrifyer - Cleanser, Scrub i cream-gel. Seria mi się bardzo podoba. Jeśli się zdecyduję, Eucerin będzie do stosowania na dzień i isotrex będzie tylko na noc. Rozważam też physiogel, hemukten (? dobra nazwa? ; p), coś z LRP.
Nie wiem, czy nie wrócę do bioderminy (Biocodex) jako bazy matującj na dzień. Ale to tez nie nawilża.
Nie wiem, iso zaczyna przynosić efekty, ale muszę czymś zregenerować tę skórę. Jest cienka, delikatna, nadwrażliwa, piecze i się łuszczy.

Co proponujecie ? ja jestem bezradna ..

Edytowane przez mefisti
Czas edycji: 2009-09-19 o 10:01
mefisti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 07:17   #2952
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kasiula011 Pokaż wiadomość
Witajcie szalone wizażankiponiewaz wiedza wasza i doświadczenie w testowaniu dużepomyslałam sobie że może pomogłybyście mi w wyborze strasznie trudnym.Mianowicie w sklepie jest promocja jeżeli kupuję trzy produkty danej firmy trzeci(najtańszy)jes t gratis ,a więc do wyboru jest LRP,Avene,Vichy,Roc .Ja osobiscie skłaniam sie do LRP lub Avene(Ystheal bo mam zamiar w niedalekiej przyszłosci kupić RetinA,a ten krem byłby na zaprawę)ale byłabym wdzieczna za poradę.Mam cere mieszaną ,małe przebarwienia (były większe ale miałam robiony dwa razy Yellowka,a także robie sobie czasem mikrodermabrazje diamentową), najwieksze zmartwienie zmarszczki(mimiczne to chyba od dzieciństwa) no i ten wiek 40+(to nie numer filtra).Tak że pozdrawiam serdecznie i czekam na dobre rady.
Ps.Kwasy tez lubię
Nie wiem jak u Ciebie z naczyńkami, ale na zmary to może jakieś retinoidy. Akurat jesień się zbliża. Jeśli nie jesteś naczyńkowa polecam diacneal. Mi pomagał na mimiczne pod oczami. Pogrubiał skórkę. Zaznaczam tylko,że musisz baaardzo uważać. Jest silny i musisz testować częstotliwość nakładania. Na początek niecodziennie. Spróbuj też masek z czystego żelu aloesowego Aloe Vera firmy Zuccari jako kuracji odmładzającej, a po zmyciu dużą dawkę wit. C np. Flavo C firmy Auriga lub ukręć sama z mazideł albo z BU. Pozdrawiam.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-09-19 o 07:25
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 10:22   #2953
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez mefisti Pokaż wiadomość
skóra schodzi mi płatami. i gdy te zejdą, pozostają duże czerwone plamy. Skóra jest mocno zaczerwieniona, wrażliwa na wszystko, łuszczy się niemiłosiernie. Boję się użyć oliwki lub jakiegoś tłustego kremu, ponieważ większość zatyka mi pory, co później przejawia się kolejnym wysypem na twarzy.


Co proponujecie ? ja jestem bezradna ..

Isotrex tylko na noc, nie nakładaj go na dzień!!
pora roku jest niewazna, przeciez i tak trzeba uzywać filr fotostabilny

wieczorem po umyciu buźki DOKŁADNIE ale DELIKATNYM preparatem, po odczekaniu 15 minut nałóż Isotrex CIENIUTKO na skóre i idź spać. Rano umyj buzie delikatnie, nałoż filtr albo pod filtr dodatkowo cos nawilzajacego, gdy nie wychodzisz z domu nawilzaj tylko buzke jakims kremidłem, punktowo mozesz nakaldac cos antytradzikowego - tak powinna wygladac Twoja pielegnacja.

mówi Ci to osoba walczaca z tradzikwiem od 12 lat i uzywajaca tego samego co Ty czyli preparatu z izotretinoiną

Uwagi:
preparat antytrądzikowy wyrzucamy

Tlenek cynku nie nawilża on przesusza, więc to Cie nie poratuje przy przesuszonej skórze.

Nivea Visage Young be beautiful - fluid tylko znalazłam na KWC, to ten - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14394 ? jesli tak - wyrzucamy

podkład Soraya sceniczny długotrwale matujący - wyrzuć pozbądź się, zastąp odpowiednimi kosmetykami do Twojej cery, a zauwazysz poprawe

maseczka Dermaglin do cery trądzikowej - zadnych maseczek przy tak podniszczonej, podraznionej, rozognionej skorze, a jesli uzywasz tego punktowo, to moge Ci doradzić co na krosty jest najlepsze i tansze

Eucerin Dermopyrifyer - Cleanser, Scrub i cream-gel - nie uzywa sie takich rzeczy przy takich podraznieniach i wysuszeniach, chyba ze chcesz sobie gorzej mordkę rozpaprać

Rozważasz też physiogel, humektan, cos z LPR - pisalaś ze masz skłonnośc do zapychania porów, ale czym?
w linomagu masz wazeline i lanoline - mocne zapychacze, a Ciebie nie zapychaja, więc co Cie zapycha?

jesli w sumie nic, to mozesz kupic ten physiogel krem, jest lubiany i polecany, humektan moze byc za słaby do nawilzania, cos z LPR, to jak wolisz drogie nawilzacze to kupuj i testuj co Ci pasuje

Zadnych baz matujacych na dzień, zlutuj się nad sobą i zacznij dbac o skore, pozbądz się tych kosmetykow i nigdy do nich nie wracaj, skoro sama zreszta piszesz ze nie nawilzaja to po co wysuszac sobie skore (tak dzialaja preparaty matujace przesuszajac cere)

ja mam cere skłonna do zapychania, więc stosuje do nawilżania tylko Ziaje Calma HLC, bo nie ma składnikow zapychajacych, a teraz kupilam do testowania krem z ekstarktem z melisy z EvaNatura, zawiera tylko isopropyl palmitate, który moze powodowac zapychanie, ale moze mnie nie zapcha. Oliwek nie nalezy sie bac, trzeba po prostu wiedziec, co mozna na buzke połozyc, ja czasem Ziaje mieszkam z Oliwką HiPP (bez olejów mineralnych, bez barwnikow, konserwantow, emuglatorow- 3 składniki w składzie), nie ma szans na zapychanie.

jak pozbyc sie skórek, przesuszu, jak zminimalizowac podraznienia, jak prawidłowo dbac o cere przy retinoidach poczytasz tutaj : https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...5&postcount=11 - przeczytaj Co warto wiedzieć - uwagi ogólne

poczytaj też ten temat http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93389&page=8

EDIT

Cytat:
Na kilka minut, na miejsca awaryjne nakładam Isotrex, następnie przemywam całą twarz tonikiem

retinoidy nie działają na skórę i krosty jak antybiotyk, czy inne tego typu preparaty
nie ma czegoś takiego jak nakładanie retinoidu punktowo, albo na jakiś obszar - AWARYJNIE
jedynie na całą buźkę, przez conajmniej pare miesięcy przyniesie to rezu;taty i korzysci

przeczytaj jeszcze ten temat : Isotrex - izotretinoina (isotretinoin) - bo widzę, że nie orientujesz sie w temacie, a wiedza na temat tego co sie stosuje i jak dany preparat działa - to podstawa

przede wszystkim izotreinoina ma niewielkie działanie przeciwzapalne, stąd doraźnie, czy punktowo, awaryjnie nie pomaga nic a nic, nie ma sensu marnowac sobie preparatu na takie coś, wystarczy raz dziennie, na noc nakladac isotrex i po paru miesiacach cieszyc sie sukcesami, oczywiscie nie odstawiajac preparatu. Jesli Cię teraz złuszcza i podraznia to odbuduj najpierw bariere ochronna naskórka, a dopiero później pchaj ponownie Isotrex

kup sobie jakiś olej w kapsułkach, albo w butli i pij codziennie, nawilzy od srodka i pomoze walczyc z tym co teraz masz na twarzy, ja osobiscie nakładam gruba warstwa Isotrexin od ponad 2 miesiecy i nigdy nie mialam jeszcze łuszczenia ani podraznienia, czy wysuszenia, więc stąd moje doradzanie, oby Ci sie przydało

.

.

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-09-19 o 10:44
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 15:51   #2954
mefisti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedż : )

Krem z Nivei i podkład z Sorayi na szczęscie się skończyły, więc bólu nie będzie. Pozostanę w takim razie tylko przy delikatnym mineralnym.

Niestety wcześniej nie wgłębiałam się w temat, jakie składniki zapychają mi pory. Aczkolwiek wszelkie kremidła z serii tzw ' przeciwtrądzikowych' czy zwykłe uniwersalne kremy nawilżające jednak nie działały na korzysć.

Też mi się nie widzi wydawanie kupy kasy na coś typu LPR, dlatego szukam, chodzę po aptekach po próbki i testuję. Oliwkę z Hippa chyba również przetestuję, mam nadzieję, że będzie ok.
Zaciekawiły mnie te polecane przez Ciebie kremy. Porozglądam się jeszcze i kiedyśtam napiszę, na czym ostatecznie u mnie stanęło.

Dzięki raz jeszcze za te rady, na pewno się przydadzą!
mefisti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 16:44   #2955
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

nie ma za co, mefisti

bywa, że nic porów nie zatyka, powiem Ci, że przy dawce maxi zapychaczy z Linomagu, piszesz, że nic Cie nie zapchało, więc się nie martw o to, nie każdego zapychają te składniki


Oliwka HiPP jest fajna do masażu buźki i cudna do nawilżania ciała po kąpieli, na twarz to raczej z kremem pomieszana na dłoni sie nadaje, ale to musiałabys sama wyczaić. Co do tych kremów co używam, to Ziaja Calma HLC nie ma zapychaczy jako takich, ten krem z melisą tylko ten jeden składnik, ale za to dużo super ekstraktów, oba kremy kosztują około 6zł.

Warto tez poczytać analizy ich składów, akurat Polleny-Evy mam pod ręką -
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1544

jeszcze raz - nmzc!
wiedziałam, że sie przyda i pomoże troche rozjaśnić sytuacje

czytaj dużo tematów, gromadź wiedzę, wyciagaj wnioski, dbaj o siebie

Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 17:32   #2956
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Isotrex tylko na noc, nie nakładaj go na dzień!!
pora roku jest niewazna, przeciez i tak trzeba uzywać filr fotostabilny

wieczorem po umyciu buźki DOKŁADNIE ale DELIKATNYM preparatem, po odczekaniu 15 minut nałóż Isotrex CIENIUTKO na skóre i idź spać. Rano umyj buzie delikatnie, nałoż filtr albo pod filtr dodatkowo cos nawilzajacego, gdy nie wychodzisz z domu nawilzaj tylko buzke jakims kremidłem, punktowo mozesz nakaldac cos antytradzikowego - tak powinna wygladac Twoja pielegnacja.

mówi Ci to osoba walczaca z tradzikwiem od 12 lat i uzywajaca tego samego co Ty czyli preparatu z izotretinoiną

Uwagi:
preparat antytrądzikowy wyrzucamy

Tlenek cynku nie nawilża on przesusza, więc to Cie nie poratuje przy przesuszonej skórze.

Nivea Visage Young be beautiful - fluid tylko znalazłam na KWC, to ten - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14394 ? jesli tak - wyrzucamy

podkład Soraya sceniczny długotrwale matujący - wyrzuć pozbądź się, zastąp odpowiednimi kosmetykami do Twojej cery, a zauwazysz poprawe

maseczka Dermaglin do cery trądzikowej - zadnych maseczek przy tak podniszczonej, podraznionej, rozognionej skorze, a jesli uzywasz tego punktowo, to moge Ci doradzić co na krosty jest najlepsze i tansze

Eucerin Dermopyrifyer - Cleanser, Scrub i cream-gel - nie uzywa sie takich rzeczy przy takich podraznieniach i wysuszeniach, chyba ze chcesz sobie gorzej mordkę rozpaprać

Rozważasz też physiogel, humektan, cos z LPR - pisalaś ze masz skłonnośc do zapychania porów, ale czym?
w linomagu masz wazeline i lanoline - mocne zapychacze, a Ciebie nie zapychaja, więc co Cie zapycha?

jesli w sumie nic, to mozesz kupic ten physiogel krem, jest lubiany i polecany, humektan moze byc za słaby do nawilzania, cos z LPR, to jak wolisz drogie nawilzacze to kupuj i testuj co Ci pasuje

Zadnych baz matujacych na dzień, zlutuj się nad sobą i zacznij dbac o skore, pozbądz się tych kosmetykow i nigdy do nich nie wracaj, skoro sama zreszta piszesz ze nie nawilzaja to po co wysuszac sobie skore (tak dzialaja preparaty matujace przesuszajac cere)

ja mam cere skłonna do zapychania, więc stosuje do nawilżania tylko Ziaje Calma HLC, bo nie ma składnikow zapychajacych, a teraz kupilam do testowania krem z ekstarktem z melisy z EvaNatura, zawiera tylko isopropyl palmitate, który moze powodowac zapychanie, ale moze mnie nie zapcha. Oliwek nie nalezy sie bac, trzeba po prostu wiedziec, co mozna na buzke połozyc, ja czasem Ziaje mieszkam z Oliwką HiPP (bez olejów mineralnych, bez barwnikow, konserwantow, emuglatorow- 3 składniki w składzie), nie ma szans na zapychanie.

jak pozbyc sie skórek, przesuszu, jak zminimalizowac podraznienia, jak prawidłowo dbac o cere przy retinoidach poczytasz tutaj : https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...5&postcount=11 - przeczytaj Co warto wiedzieć - uwagi ogólne

poczytaj też ten temat http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93389&page=8

EDIT




retinoidy nie działają na skórę i krosty jak antybiotyk, czy inne tego typu preparaty
nie ma czegoś takiego jak nakładanie retinoidu punktowo, albo na jakiś obszar - AWARYJNIE
jedynie na całą buźkę, przez conajmniej pare miesięcy przyniesie to rezu;taty i korzysci

przeczytaj jeszcze ten temat : Isotrex - izotretinoina (isotretinoin) - bo widzę, że nie orientujesz sie w temacie, a wiedza na temat tego co sie stosuje i jak dany preparat działa - to podstawa

przede wszystkim izotreinoina ma niewielkie działanie przeciwzapalne, stąd doraźnie, czy punktowo, awaryjnie nie pomaga nic a nic, nie ma sensu marnowac sobie preparatu na takie coś, wystarczy raz dziennie, na noc nakladac isotrex i po paru miesiacach cieszyc sie sukcesami, oczywiscie nie odstawiajac preparatu. Jesli Cię teraz złuszcza i podraznia to odbuduj najpierw bariere ochronna naskórka, a dopiero później pchaj ponownie Isotrex

kup sobie jakiś olej w kapsułkach, albo w butli i pij codziennie, nawilzy od srodka i pomoze walczyc z tym co teraz masz na twarzy, ja osobiscie nakładam gruba warstwa Isotrexin od ponad 2 miesiecy i nigdy nie mialam jeszcze łuszczenia ani podraznienia, czy wysuszenia, więc stąd moje doradzanie, oby Ci sie przydało

.

.

Mnie oleje w kapsułkach bardzo przetłuszczają skórę. Brałam omegę i wiesiołek i miałam wrażenie,że mnie po tym wypryszczyło. Po odstawieniu wszystko wróciło do normy.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 18:32   #2957
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Mnie oleje w kapsułkach bardzo przetłuszczają skórę. Brałam omegę i wiesiołek i miałam wrażenie,że mnie po tym wypryszczyło. Po odstawieniu wszystko wróciło do normy.
mnie tran w kapsułkach tez tłuścił na potęge, po odstawieniu tez wszystko mineło
ale olej z dyni juz nie, a brałam regularnie wiele paczek, wiele miesiecy
wiesiołek wart jest wyprobowania z tego wzgledu, że rozrzedza i zmienia skald chemiczny sebum, co może tez nacznie poprawic cere, szczegolnie jestli stany zapalne biora sie z zaczopowanych gruczołow łojowych - oczywiscie u niektorych może to spowodowac wieksze zaczopowanie, ale dopóki sie nie sprawdzi to sie tego nie wie

ale wiekszosci pomaga, stad polecam wyprobowac na sobie

pozatym przy retinoidach buźka jest przesuszana i bardziej chłonie wszelkie nawilżenie, stad i podatność na zatłuszczanie, zapychanie jest mniejsza, czy wewnetrznie czy zewnetrznie sie ja nawilza

.

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-09-19 o 18:35
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 18:57   #2958
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
mnie tran w kapsułkach tez tłuścił na potęge, po odstawieniu tez wszystko mineło
ale olej z dyni juz nie, a brałam regularnie wiele paczek, wiele miesiecy
wiesiołek wart jest wyprobowania z tego wzgledu, że rozrzedza i zmienia skald chemiczny sebum, co może tez nacznie poprawic cere, szczegolnie jestli stany zapalne biora sie z zaczopowanych gruczołow łojowych - oczywiscie u niektorych może to spowodowac wieksze zaczopowanie, ale dopóki sie nie sprawdzi to sie tego nie wie

ale wiekszosci pomaga, stad polecam wyprobowac na sobie

pozatym przy retinoidach buźka jest przesuszana i bardziej chłonie wszelkie nawilżenie, stad i podatność na zatłuszczanie, zapychanie jest mniejsza, czy wewnetrznie czy zewnetrznie sie ja nawilza

.
Ja omegę i wiesiołek brałam jednocześnie. W takim razie spróbuję samego wiesiołka, bo może rzeczywiście to nie po nim a po omedze mnie sypie.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 20:11   #2959
weronika866
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 87
Dot.: Skinoren i Neostrata stosowane razem??

czy ktos moglby mi odpowiedziec??? bardzo proszę!
weronika866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 20:14   #2960
mefisti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

no właściwie to też się dziwie, ale linomag chyba mojej skórze pasuje. nie używam go dużo, tylko lekko nim oklepuje twarz, może dlatego, nie wiem.
[Aqua, Petrolatum, Linum Usitatissimum (Vitaminum F), Ozokerite, CI 77947 (Zinc Oxide), Cera Alba (Beeswax), Sorbitan Sesquioleate, Glycerin, Sorbitol, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Xanthan Gum, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.]

propos filtrów, zastanawia mnie coś takiego :
Ziołolek, Linomag Sun, Krem promienioochronny z filtrem mineralnym dla dzieci i niemowląt SPF 30

[Skład: Aqua, Titanium Dioxide (and) Alumina (and) Stearic Acid, Paraffinum Liquidum, Linum Usitatissimum (Vitaminum F), Polyglyceryl-4 Isostearate (and) Cetyl PEG/PPG-10/1, Dimethicone (and) Hexyl Laurate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Sorbitol, Ceresin, Ozokerite, Decyl Oleate, Sorbitan Sasquioleate, Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Imidazolidynyl Urea, Parfum, Methylparaben, Ethylparaben, Lactic Acid. ]


i rozważam, na który z tych kremów się zdecydować
moje typy:
Ziaja, Calma HLC, Krem biolipidowy

Oceanic, Ocerin Plus - Krem do cery wrażliwej z odczynem zapalnym
ku temu też się lekko skłaniam

Oceanic, AA Young, Krem antybakteryjny 'Intensywna pielęgnacja' ?

i dochodzi jeszcze ta pollena.

ceny jednak kuszą

Edytowane przez mefisti
Czas edycji: 2009-09-19 o 20:18
mefisti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 21:30   #2961
naranja
Przyczajenie
 
Avatar naranja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 11
Dot.: Skinoren i Neostrata stosowane razem??

ja uzywalam skinorenu na dzien (+"zwykly"krem na to), a na noc renewal neostraty. ladnie oczyscilo buzie, jednak tez ciut podraznia taki zestaw, wiec teraz wzmacniam sie avene, a kwasy odstawilam na razie. radze obserwowac reakcje skory przy takim zestawieniu moja dala rade pozdrawiam
naranja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 21:48   #2962
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez mefisti Pokaż wiadomość
i rozważam, na który z tych kremów się zdecydować
moje typy:
Ziaja, Calma HLC, Krem biolipidowy

Oceanic, Ocerin Plus - Krem do cery wrażliwej z odczynem zapalnym
ku temu też się lekko skłaniam

Oceanic, AA Young, Krem antybakteryjny 'Intensywna pielęgnacja' ?

i dochodzi jeszcze ta pollena.

ceny jednak kuszą
AA Young już nie produkują , jest nowa seria, którą moja buźka właśnie testuje, ale składy ma już zupełnie inne, chociaż z tego co w upartości swej odkryłam, są jeszcze stare serie do cer tłustych AA, w których przewijają się podobne składy.
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 21:54   #2963
mefisti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
AA Young już nie produkują , jest nowa seria, którą moja buźka właśnie testuje, ale składy ma już zupełnie inne, chociaż z tego co w upartości swej odkryłam, są jeszcze stare serie do cer tłustych AA, w których przewijają się podobne składy.
ojjj : [
no nic porozglądam się w takim razie za innymi.
mefisti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 10:15   #2964
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez mefisti Pokaż wiadomość
no właściwie to też się dziwie, ale linomag chyba mojej skórze pasuje. nie używam go dużo, tylko lekko nim oklepuje twarz, może dlatego, nie wiem.
[Aqua, Petrolatum, Linum Usitatissimum (Vitaminum F), Ozokerite, CI 77947 (Zinc Oxide), Cera Alba (Beeswax), Sorbitan Sesquioleate, Glycerin, Sorbitol, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Xanthan Gum, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.]
ma w składzie wazeline, lanoline, wosk pszczeli, wit E (która w towarzystwie takiego tłuszczu tez ma własciwosci zapychajace), reszta aż tak starszna nie jest, ale jak mówiłam skoro Cie nie zpachała, to przestań sie o to martwić, masz buźkę, która nie reaguje na te skłądniki, ciesz sie i niczego nie doszukuj sie w takim razie - czy wklepane, czy wmasowane to i tak dajesz na buziaka te składniki - nie odnotowałas zwiekszenia zanieczyszczen na skorze = nie zapycha Cie wazelina, lanolina itd


Cytat:
Napisane przez mefisti Pokaż wiadomość
propos filtrów, zastanawia mnie coś takiego :
Ziołolek, Linomag Sun, Krem promienioochronny z filtrem mineralnym dla dzieci i niemowląt SPF 30

[Skład: Aqua, Titanium Dioxide (and) Alumina (and) Stearic Acid, Paraffinum Liquidum, Linum Usitatissimum (Vitaminum F), Polyglyceryl-4 Isostearate (and) Cetyl PEG/PPG-10/1, Dimethicone (and) Hexyl Laurate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Sorbitol, Ceresin, Ozokerite, Decyl Oleate, Sorbitan Sasquioleate, Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Imidazolidynyl Urea, Parfum, Methylparaben, Ethylparaben, Lactic Acid. ]
musisz zapytac w temacie o rozszyfrowywaniu składów jakie filtry zawiera ten krem, ale z tego co widzę, to nie jest to filtr fotostabilny, ze znanych mi filtrów zawiera tylko dwutlenek tytanu i tlenek glinu (+ duzo zapychaczy, na ktore na szczecie nie reagujesz).

Szukasz czegoś taniego z tego co widze, jeśli chcesz przyoszczędzić możesz kupić filtry nieapteczne, ale równiez fotostabilne np:
Lirene spf 50 albo znanego wszystkim Babydream'a spf 50 albo filtr z dozownikiem - Soraya spf 45



Cytat:
Napisane przez mefisti Pokaż wiadomość
i rozważam, na który z tych kremów się zdecydować
Ziaja, Calma HLC, Krem biolipidowy - trójglicerydy, lanolina, wosk pszczeli, musiałabys sprawdzić czy trójglicerydy Cie nie zapychaja, ale jak wosk, lanolina tego nie robi, to pewnie trijglicerydy też

Oceanic, Ocerin Plus - Krem do cery wrażliwej z odczynem zapalnym - nie ma takich zapychaczy, ma mało konserwantów i nic poza tym, więc może dzieki niemu cera odpocznie


co do krem Polleny-Evy wchłania się do matu, jak na razie nie mam z nim zadnych nieprzyjemnosci, ale że zawiera bardzo duzo substancji aktynych (ekstraktow), nie polecam go kłaść na podrażnioną i zaognioną skórę, bo może Cie piec, szczypać i nie pomoc z gojeniem

ja uzywam kremu nawilżajacego Ziaja Calma HLC, a nie kremu biolipidowego, więc tylko o tym co mam mogę sie wypowiedziec, jest dobry, nawilża/natluszcza, choć nie wchłania sie do matu i powoduje świecenie sie skory, to jednak go lubie (a nawet nie jest tłusty, ani półtliusty a tak sie u mnie swieci )

ale jak już mowiłam, teraz odbuduj co napsułaś na buziaku, sam krem nie wystarczy, trzeba też delikatnie myć, dobrym preparatem, reaplikowac nawilżenie w ciagu dnia - ten linomag ktory masz to dobry krem na takie problemy, nie wiem po co chcesz go zmienic skoro Ci pomaga
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 12:09   #2965
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Silwenko kochana widzę,że baardzo pomagasz dziewczynom mniej zorientowanym w temacie biochemii, ja również bardzo proszę Cię o radę.
Ostatnich kilka miesięcy przesiedziałam na wizażu czytając i czytając..ale i tak wiele jeszcze nie wiem Trądzik męczy mnie już chyba z 12 lat obecnie mam 24 ,próbowałam praktycznie wszystkiego przez ten czas,wielu dermatologów, zielarzy,bioenergoterapeu tów....przez długi czas brałam Diane35 ,po jej odstawieniu 5 lat temu był koszmar,potem było lepiej,teraz znów tragedia,myślę,że mój trądzik to przyczyna hormonalna, aczkolwiek pewna nie jestem,na pewno nie dieta,bo ta jako taka nie wpływa u mnie na zmiany na twarzy,nie mniej staram się jeść "zdrowo",zażywam cynk z witaminami ,drożdże,siemię lniane ziółka..zaczęłam brać wierzbownice i szyszki chmielu,..no ale to nie o tym temat chciałam prosić o ocenę pielęgnacji,którą sobie przygotowałam czytając biochemię:

rano:
- mycie babydream żelem,czasem z kropelką olejku herbacianego ,lawendowego

- tonik octowo-ziołowy,lub sam napar ziołowy czy z zielonej herbaty

- krem babydream nagietkowy lub jak na buzi mniej sucho żel aloesowy jeżeli nie wychodzę z domu i punktowo mieszanka pasty cynkowej i tormentiolu na syfki (może doradzicie coś innego?? )

- jak wychodzę to filtr(szukam odpowiedniego,testuje) no i makijaż i tu wiem ,że źle fluid-krem nivea visage young,ale naprawdę nie mam pojęcia co używać,wiem,ze bez podkładu nie wyjdę przy obecnym stanie mojej cery,mojej studenckiej kieszeni nie stać na fluidy z wyższych półek, w tematach minerałów nie orientuję się zupełni,pomimo, że starałam się trochę poczytac, proszę o doradzenie jakiegoś fluidu tak do 30 zł. który w miarę nie zapycha

- zamiast pudru dry flo z cynamonem

popołudniu:
-
zmycie twarzy micelem Ziaja
- tonik 10% AHA i BHA z salicylem i migdałem własnoręcznie robiony na wodzie destylowanej i z odrobiną spirytusu ( i mam pytanie czy mogę dodać do tego mocznika i w jakiej ilości ??)

wieczór:
- mycie babydreamem lub w planach ma zamiar zrobić oliwkę salicylową ( mam w domu Saliderm, który nie wiem czemu strasznie drażnił mi cerę nawet przy punktowym stosowaniu, zastanawiam się nad połączeniem go z oliwką babydream ew. z emulgatorem i myciu tym buzi ??)

- jedna noc ATREDERM 0.025% ( bardzo fajne wrażenia jak na razie delikatne łuszczenie)

-druga nawilżanie babydream nagietkowym z odrobiną mocznika

-trzecia acnedrem (dobrze rozjaśnia mi przebarwienia i jak dla mnie jest bardzo delikatny a skuteczny w tym kierunku akurat, na trądzik nie daje rady niestety)

zastanawiam się czy na 4 noc nie dodac brevoxylu, fanie działał na podskórne zaskórniki tyle,że wysuszał skórę

okazjonalnie maseczka z glinki i aspirynowa, czasem kłady z siemienia lub wywarów ziołowych na nawilżenie

Ten tonik AHA/BHA zaczęłam dopiero stosować na razie nic się nie dzieje,na wiosnę stosowałam migdałka toniki i parę razy peeling, skóra była po nim taka promienna,łuszczenia były delikatne bez zaczerwień i podrażnień nawet po peelingu,ale na trądzik nie działał , potem zaczęłam używać salidermu no i ten robił mi z buzi masakrę,grube brązowe placki na twarzy poparzonej skóry,która schodząc zostawiała blizenki,do tego pod spodem na nowej skórze i tak były zaskórniki,nic i nie ruszał skubaniec, dlatego zastanawiam się teraz nad tym tonikiem z salicylem jest delikatniejszy od Salidermu pomimo takiego samego stężenia kwasu,ale czy pomoże na zapchane pory ? wy tak pięknie opisujecie jak salicyl rozprawia się z zaskórnikami, czemu u mnie się tak nie dzieje

Uff przepraszam za tak długi wywód,ale chciałam zmieścić wszystko w jednym poście wszystkie moje doświadczenia ostatnich miesięcy, bo do tej pory siedziałam kilka godzin dziennie na wizażu i nic nie pisałam dopiero dziś postanowiłam coś skrobnąć nio i wyszło dużo,
bardzo proszę o rady i uwagi
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 13:27   #2966
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Gdzieś widziałam przepis na stężony tonik/peeling migdałowy? Czy kojarzycie może w którym wątku to było?
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 15:46   #2967
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

kaczikaczi
wyslałam Ci wiadomość na PW

takie pytania o pielegnacje zamieszcza sie w temacie -
Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

chcesz to przekopiuj swojego posta i wklej tam, to moze ktos jeszcze Ci go oceni

moja ocene masz na PW, osobiście się tym nie zajmuje, wole odsyłać ludzi do czytania tematów, ja swoja wiedzę zgromadziłam dzięki czytaniu, a i tak nie ejst ona pełna, nie wiem wszystkiego, ale napierw tylko czytalam, czytałam, czytałam (wynotowałam co najwazniejsze dla mnie), troche się nauczyłam, a potem zabierałam głos w dyskusji

pozdrawiam

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-09-20 o 15:47
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 19:36   #2968
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Silwenko dziękuję za odzew i pomoc, to nie jest tak,że nie jestem orientowana w temacie trądziku, o nim wiem naprawdę baardzo wiele: Łuskiewnika i tematy dotyczące ziół antyandrogennych itp. mam chyba w małym palcu
Nowością są dla mnie jedynie kwasy, w zasadzie peelingi kwasowe ( bo acnederm i skinoren znam od kilku lat) i retinoidy dlatego moje pytania głównie tego dotyczyły i dlatego też wydawało mi się, że temat o kuracjach tymi właśnie będzie na te pytania dobry,ale masz rację przekopiuje temat do innych wątków o podobnej tematyce

Mam tylko pytanie już do wszystkich o ten nieszczęsny Saliderm czy ktoś ma podobne doświadczenia tzn. też negatywne a sam kwas salicylowy mimo wszystko lubi tyle,że na innym podkładzie np. pegu czy alkoholu etylowym??
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 19:48   #2969
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Skinoren i Neostrata stosowane razem??

Cytat:
Napisane przez weronika866 Pokaż wiadomość
czy ktos moglby mi odpowiedziec??? bardzo proszę!
Ja niestety nie umiem Ci odpowiedzieć na to pytanie. Może delikatnie przetestuj na sobie zaczynając od małej częstotliwości stosowania.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 21:27   #2970
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Skinoren i Neostrata stosowane razem??

kaczikaczi
polecam retinoidy (isotrexin albo differin+preparat z erytromycyna) uzywać miesiacami
jak będziesz miała wysoka toleracje, podrasujesz retinoid jakimś kwasem/kwasami i poiwnno doczyszczać

ja na razie mam nadzieje, że się wyczyszcze z tego, że przebuduje uposledzone gruczoły łojowe, obnize łojotok, zobaczymy


Cytat:
Napisane przez weronika866 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy można używać tych dwóch kremów razem, oczywiście nie jednocześnie tylko np skinoren na noc a neostrata na dzień?? i ewentualnie w międzyczasie jakieś nawilżacze. pytam ponieważ oba zawierają kwasy (skinoren kwas azelainowy a neostrata kwasy: kojowy, laktobionowy itp. ) i czy nie wchodzą one w jakieś reakcje? bardzo mi zależy na szybkiej odpowiedzi.
jasne, że mozna uzywać je 'razem', ale jednak najlepiej osobno czyli :
1 noc skinoren
2 noc neostata
3 noc skinoren
4 noc neostata
5 noc skinoren
itd
na dzien nawilżanie i FILTR fotostabilny KONIECZNIE
oba kwasy jesli jestes nie wprawiona moga Cie nadmiernie wysuszyc i/lub podrażnic
więc uwazaj, albo stopniowo je wprowadzaj by nie spaskudzic buzi, wysuszajc ja i powodujac gorsze szkody

innej opcji pielegnacji nie widze w tej sytuacji

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-09-20 o 21:29
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.