"Ojciec nieznany" - pomozcie! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-03, 09:42   #31
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

A co na to twój ukochany godzi się być nieznanym ojcem też dziwne.
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 09:43   #32
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

a co za roznica czyje nazwisko bedzie nosiło dziecko?
byc moze jesli sie pobiora on przyjmie nazwisko zony.

faktycznie dziwne byloby gdyby zgodzil sie byc NN.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 09:44   #33
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Cytat:
Napisane przez buziaczek82
Nie bulwersuje się tylko spokojnie powtarzam jeszcze raz-sytuacja kiedy rodzice wychowują razem dziecko, a matka podaje,że wychowuje dziecko samotnie nie jest do końca uczciwa. Nie osądzam Cie tylko wyrażam swoje zdanie. To Twoje życie, Twoja sprawa, i zrobisz jak uważasz nic mi do tego.
Dokładnie mam takie samo zdanie na ten temat.
__________________
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 09:52   #34
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

dziewczyny ,konkubinat nie jest traktowany jako rodzina wiec np. rozliczac moze sie z dzieckiem jeden z rodziców jako samotny.

jelsi chodzi o zasilki to bylo w papierach uwzglednienie konkubinatu.

oszustwem byloby podanie tylko siebie jako rodzica a jednoczesnie byc z ojcem dziecka .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 11:29   #35
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Cytat:
Napisane przez Marisa
Nic z tego nie rozumiem piszesz o swoim TŻ mój ukochany a nie chcesz żeby wasze dziecko nosiło jego nazwisko ? Wydaje mi się że robisz to tylko po to aby dostać jakieś dodatkowe pieniądze wybacz ale to troche dziwne.
Napisalam wyraznie, ze ojciec nie chce przekazac nazwiska z powodow osobistych ktore doskonale rozumiem i nie potepiam go za to. w takim razie przekaze mu swoje nazwisko - nie wiem czy w takim razie mam podac czy ojciec jest nieznany i dlatego podaje swoje. W kazdym razie nie bedzie moje dziecko nosic tego nazwiska i tyle. A zadnych dodatkowych pieniedzy z tego miec nie bede, wnioskuje z tego co tu dziewczyny napisaly. Napisalam: bede sie ubiegac o to co mi przysluguje. Naciagac prawa nie mam zamiaru. A Ci co tak uwazaja, niech sobie mysla co chca. z drugiej strony smieszy mnie to. To chyba dobrze, ze chce sie dowiedziec co mi przysluguje, jesli nie mam o sprawach prawnych pojecia. A te osoby co pisza o tym calym "oszustwie" to chyba sadza ludzi po sobie. Bo mi np. nie przyszloby do glowy, zeby osoba, ktora tak jak ja pisze z prosba o wytlumaczenie, chciala sie dowiedziec w jaki spsob moze oszukac, zeby zgarnac to pare zlotych wiecej. Smieszne... Na pewno nie pisalabym w tej sprawie na forum. Oczywiscie niektore osoby nie potrafia zyczliwie odpowiedziec na pytanie i poradzic, (tak jak to np. zrobily paula czy mariqa) tylko od razu "wyrazaja swoje zdanie" (no bo oczywiscie bron Boze "nie osadzaja" i nie krytykuja heh...) piszac "szlag mnie trafia (...) chodzi ci o zwykle oszustwo?!!?!?!" itp. itd.
A ze strony prawnej wydaje mi sie, ze dopoki nie zamieszkam razem z moim ukochanym to bede samotna matka. Bo rownie dobrze tak samo bedzie sie zachowywac moja babcia czy ciocia, przychodzac, odwiedzajac, bawiac, opiekujac sie i kupujac mi jakies potrzebne rzeczy tj. ubranka, witaminki i inne akcesoria. Napisalam, ze bedzie ze mna wychowywal, bo nie zrzekl sie dziecka i bedzie jego ojcem, chociaz bedzie je tylko "odwiedzal", tak jak inni krewni. Dlatego chcialam sie dowiedziec jak to wyglada od strony prawnej, bo porod niedfaleko, a ja jakies papiery bede musiala podpisac. Teraz juz wiem, ze nawet w takiej sytuacji dodoatkowy zasilek mi nie przysluguje i nie mam zamiaru naginac prawa, zeby go dostac. Irytujace bylyby dla mnie jakies "sprawdzanie" przez osoby do tego upowaznione, wiec dla tych paru zlotych nie mam zamiaru oszukiwac.
A jesli chodzi o oszustwa, to zastanowcie sie tez czy takie osoby co oszukuja, czesto nie robia tego aby przezyc. Bo np maja meza alkoholika, ktory nie daje zonie pieniedzy i wynosi jeszcze wszystko z domu.
Sama nie pochwalam oszustwa, ale nie mi oceniac zachowanie innych ludzi, bo za to ich osadzi Bog.
Ja wiem, ze postepuje zgodnie z wlasnm sumieniem i nie obchodza mnie Wasze "sprawiedliwe" komentarze. Jednak mimo wszystko motyw oszustwa skierowany w moja strone przewinal sie tutaj za duzo, pomimo moich sprostowan. Nie lubie jak ktos mnie bezpodstawnie oczernia. Bo pomimo ze ktos napisze: "wyrazam tylko swoje zdanie" to jednak jest to automatycznie skierowane w moja strone, jako autoce watku i nie w smak mi jest byc nazywana "oszustka".
Na tym zakoncze i pozdrowie wszystkie osoby, ktore odpowiedzialy mi na moje pytanie. Najlepiej bedzie jak wybiore sie do MOPsu. Tam przynajmniej nikt nie bedzie w moim kierunku wysuwal niesprawiedliwych komentarzy.
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 11:34   #36
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Czarnulko: Absolutnie odradzam wpisywania dziecku NN! Uznanie dziecka przez ojca nie decyduje o tym, czyje nazwisko będzie nosić dziecko, o tym decydują rodzice! Nawet przy zawarciu związku małżeńskiego para decyduje, czy to żona przyjmie nazwisko męża (jak to się w tradycji utarło) czy mąż nazwisko żony (przypadki rzadkie, ale występujące). Oprócz tego w akcie małżeństwa widnieje rubryka, czyje nazwisko rodowe będą nosić dzieci małżonków.
Tym bardziej jeśli żyjecie w konkubinacie -decyzja o nazwisku dziecka należy tylko i wyłącznie do Was, a w przyszłości do Waszego dziecka.

Natomiast wpis ojciec NN ma się nijak do kwestii nazwiska -ma za to daleko idące skutki prawne. Gdyby (nie daj Boże) coś kiedyś między Wami się zepsuło, to Twoje dziecko nie będzie miało żadnych roszczeń w stosunku do swojego faktycznego ojca, gdyż prawnie jego ojciec będzie NN. Oczywiście będzie wtedy możliwe sądowe ustalenie ojcostwa -dopóki dziecko nie ukończy 18 lat -ale to wiązałoby się z uciążliwym, przewlekłym w polskich warunkach i niekoniecznie przyjemnym postępowaniem.

Zaznaczam, że wierzę w Waszą miłość, życzę Wam jak najlepiej, ale musisz pamiętać, że życie jest nieprzewidywalne, a Ty jesteś teraz przede wszystkim matką i musisz myśleć o tym, jak najlepiej zabezpieczyć Twoje dziecko na przyszłość -również pod względem prawnym. Wpis w aktach stanu cywilnego "ojciec NN" nie przyniesie nic dobrego, może natomiast bardzo zaszkodzić.

Wracając do kwestii nazwiska, KRO (Kodeks rodzinny i opiekuńczy) głosi, że:
"Art. 89. § 1. Jeżeli ojcostwo zostało ustalone przez uznanie dziecka, dziecko nosi nazwisko ojca, chyba że ten za zgodą osób, których zgoda jest potrzebna do ważności uznania, złożył przy uznaniu dziecka oświadczenie, że nosić ono będzie nazwisko matki; jeżeli w chwili uznania dziecko ukończyło już trzynasty rok życia, potrzebne jest także wyrażenie zgody przez dziecko osobiście"

Podsumowując -moja rada brzmi: śmigać z Lubym do Urzędu Stanu Cywilnego, Dział Urodzeń, gdzie Luby oświadczy, że dzieciaczka uznaje i że dzieciaczek będzie nosił nazwisko mamusi, na co obecna mamusia wyrazi zgodę.

Wpływu na zasiłki -o ile mi wiadomo -nie ma to żadnego.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 11:37   #37
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

dasz nazwisko jakie bedziesz chcial ,przy rejestracji dziecka ,po poroidzie wpisane zostanie twoje nazwisko w karte.
zapewne beda pytac o męza wtedy podasz dane i tyl przeciez zznas zojca wiec nie ma sensu kłamac czy prosic o wpisanie NN.

bedziesz samotna dopoki nie wyjdziesz za mąż.-od strony prawnej.

nie denerwuj sie bo tobie to nie potrzebne

idz do Mops i dowiedz sie wszytskiego dokladnie najlepiej jeszcze przed porodem byc moze dostaniesz jakies pieniazki na wyprawke ,moze warto pojsc z chlopakiem ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-03, 12:11   #38
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

>>>CzArNuLkA<<<, kup jutro Super Express, będzie tam wszystko o zasiłkach itp. I nie denerwuj się kobieto!
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 07:10   #39
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

I o to chodzilo
Dziekuje niezmiernie Vivien, Paulo i konfiturko!!!
Biegne po ten super express i zalatwie z nazwiskiem tak jak radzicie. Trzeba sie zebrac z tymi wszystkimi papierami, bo porod juz niedaleko.
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 08:54   #40
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Smile Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Cytat:
Napisane przez >>>CzArNuLkA<<<
Napisalam wyraznie, ze ojciec nie chce przekazac nazwiska z powodow osobistych ktore doskonale rozumiem i nie potepiam go za to. w takim razie przekaze mu swoje nazwisko - nie wiem czy w takim razie mam podac czy ojciec jest nieznany i dlatego podaje swoje. W kazdym razie nie bedzie moje dziecko nosic tego nazwiska i tyle. A zadnych dodatkowych pieniedzy z tego miec nie bede, wnioskuje z tego co tu dziewczyny napisaly. Napisalam: bede sie ubiegac o to co mi przysluguje. Naciagac prawa nie mam zamiaru. A Ci co tak uwazaja, niech sobie mysla co chca. z drugiej strony smieszy mnie to. To chyba dobrze, ze chce sie dowiedziec co mi przysluguje, jesli nie mam o sprawach prawnych pojecia. A te osoby co pisza o tym calym "oszustwie" to chyba sadza ludzi po sobie. Bo mi np. nie przyszloby do glowy, zeby osoba, ktora tak jak ja pisze z prosba o wytlumaczenie, chciala sie dowiedziec w jaki spsob moze oszukac, zeby zgarnac to pare zlotych wiecej. Smieszne... Na pewno nie pisalabym w tej sprawie na forum. Oczywiscie niektore osoby nie potrafia zyczliwie odpowiedziec na pytanie i poradzic, (tak jak to np. zrobily paula czy mariqa) tylko od razu "wyrazaja swoje zdanie" (no bo oczywiscie bron Boze "nie osadzaja" i nie krytykuja heh...) piszac "szlag mnie trafia (...) chodzi ci o zwykle oszustwo?!!?!?!" itp. itd.
A ze strony prawnej wydaje mi sie, ze dopoki nie zamieszkam razem z moim ukochanym to bede samotna matka. Bo rownie dobrze tak samo bedzie sie zachowywac moja babcia czy ciocia, przychodzac, odwiedzajac, bawiac, opiekujac sie i kupujac mi jakies potrzebne rzeczy tj. ubranka, witaminki i inne akcesoria. Napisalam, ze bedzie ze mna wychowywal, bo nie zrzekl sie dziecka i bedzie jego ojcem, chociaz bedzie je tylko "odwiedzal", tak jak inni krewni. Dlatego chcialam sie dowiedziec jak to wyglada od strony prawnej, bo porod niedfaleko, a ja jakies papiery bede musiala podpisac. Teraz juz wiem, ze nawet w takiej sytuacji dodoatkowy zasilek mi nie przysluguje i nie mam zamiaru naginac prawa, zeby go dostac. Irytujace bylyby dla mnie jakies "sprawdzanie" przez osoby do tego upowaznione, wiec dla tych paru zlotych nie mam zamiaru oszukiwac.
A jesli chodzi o oszustwa, to zastanowcie sie tez czy takie osoby co oszukuja, czesto nie robia tego aby przezyc. Bo np maja meza alkoholika, ktory nie daje zonie pieniedzy i wynosi jeszcze wszystko z domu.
Sama nie pochwalam oszustwa, ale nie mi oceniac zachowanie innych ludzi, bo za to ich osadzi Bog.
Ja wiem, ze postepuje zgodnie z wlasnm sumieniem i nie obchodza mnie Wasze "sprawiedliwe" komentarze. Jednak mimo wszystko motyw oszustwa skierowany w moja strone przewinal sie tutaj za duzo, pomimo moich sprostowan. Nie lubie jak ktos mnie bezpodstawnie oczernia. Bo pomimo ze ktos napisze: "wyrazam tylko swoje zdanie" to jednak jest to automatycznie skierowane w moja strone, jako autoce watku i nie w smak mi jest byc nazywana "oszustka".
Na tym zakoncze i pozdrowie wszystkie osoby, ktore odpowiedzialy mi na moje pytanie. Najlepiej bedzie jak wybiore sie do MOPsu. Tam przynajmniej nikt nie bedzie w moim kierunku wysuwal niesprawiedliwych komentarzy.

ja ******le.....ze sie tak brzydko wyraze,co z ksiezyca spadlyscie!Pochwalam to co powiedziala czarnulka bez 2 zdan i pzylaczam sie rowniez do ost wypowiedzi Pauli i Vivien!Nawt gdyby dziewczyna chciala oszukac panstwo to nie znacie dokladnie jej sytuacji bo nie jetescie czarnulka wiec po co gadacie jak tak mozna oszukiwac itd.Wezcie sie na siebie patrzcie!Dziewczyna poprosila o rade a tu tylko pare osob zyczliwie poradzilo co robic...kurde az mi cisnienie wyskoczylo(musze sie uspokoic bo moj maluszek to odczuje)Gorace pozdrowki dla Czarnulki i innych "normalnych"dziewczyn
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 12:16   #41
aromatyzowana
Raczkowanie
 
Avatar aromatyzowana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 276
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

znam kobietę, która ma dwójkę dzieci z tym samym facetem(dzieci noszą jej nazwisko),przy pierwszym dziecku podała nazwisko ojca dziecka,natomiast po urodzeniu drugiego dziecka podała NN.dodam,że mieszkają razem,wspólnie na dzieci łożą itd...,wiem,że pobiera jakieś tam pieniądze i mi osobiście to nie przeszkadza,to że oszukują pewne instytucje to też nie moja sprawa,tylko zastanawia mnie fakt co powie kiedyś dzieciom,jedno w dokumentach będzie miało ojca a drugie nie,czy to drugie dziecko nie będzie pokrzywdzone,czy zrozumie kiedyś fakt dlaczego matka tak a nie inaczej postąpiła?
aromatyzowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-04, 12:18   #42
aromatyzowana
Raczkowanie
 
Avatar aromatyzowana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 276
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

"dasz nazwisko jakie bedziesz chcial ,przy rejestracji dziecka ,po poroidzie wpisane zostanie twoje nazwisko w karte.
zapewne beda pytac o męza wtedy podasz dane i tyl przeciez zznas zojca wiec nie ma sensu kłamac czy prosic o wpisanie NN.

bedziesz samotna dopoki nie wyjdziesz za mąż.-od strony prawnej.

nie denerwuj sie bo tobie to nie potrzebne"

popieram całkowicie,pozdrawiam,buz iaczki
aromatyzowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 10:59   #43
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Czarnulko nie ma co się denerwować trzeba się przyzwyczaić a dając dziecku swoje nazwisko wręcz powiem że musisz ... tacy są ludzie, dodatkowo musisz być silna żeby pomóc w przyszłości własnemu dziecku stawić temu czoła bo tak niestety będzie. U nas normalność to małżeństwo i dzieci reszta to anomalie. Mam wielu znajomych, którzy mając dzieci w wieku szkolnym wzięli ślub właśnie ze względu na dziecko, żeby wreszcie mogło żyć spokojnie. Bo np jak wytłumaczyć dziecku, które ma schizy bo ksiądz na religii powiedział że jak rodzice są bez ślubu to cudzołożą i za to pójdą do piekła bo łamią przykazania. Albo co powiesz dziecku któremu w szkole dzieci będą mówiły że nawet własny tata wstydził się dać swoje nazwisko a wierz mi tak bedzie zreszta nawet masz namiastke tego w odpowiedziach na swój wątek.

... tymczasem pozdrawiam i życze pomyślnego rozwiązania
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 11:07   #44
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Cytat:
Napisane przez paula78
a co za roznica czyje nazwisko bedzie nosiło dziecko?
byc moze jesli sie pobiora on przyjmie nazwisko zony.
Paula tylko że jeśli się nie pobiorą i nie przyjmie jej nazwiska to dla dużej części naszego społeczeństwa to dziecko będzie uważane za dziecko któremu własny ojciec nie chciał dać nazwiska.
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 11:24   #45
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

u na sjest troche odwrotnie bo nasz corka ma nazwisko TZ a ja mam swoje ,nikt postronyy np. panie w przedszkolu nie wiedza ,ż enie ejstesmy małżeństwem bo swoje nazwiskoa przeciez mozna miec ,-chociaz zdarza sie to rzadko aby kobieta po slubie miala swoje nazwisko.

raczej nikt nie spojrzal ,nie zdziwil sie kiedy sie podpisywalam np. w przedszkolu-sprawami przedszkolnymi zajmuje sie ja i na papierach jest w 98% przypadkow jest moj podpis.

niestety wkurzajace jest to ze wszyscy dookola wiedza lepiej jak inni powinni życ :-/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 22:42   #46
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Paula ja jestem mężatka ale nie nosze obrączki i wiele razy słyszłam różne "hasełka" panna z dzieckiem i takie tam
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 07:15   #47
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Cytat:
Napisane przez agatha_c
Paula ja jestem mężatka ale nie nosze obrączki i wiele razy słyszłam różne "hasełka" panna z dzieckiem i takie tam

no popatrz to widocznie u mnie wyjatkowo tolerancyjni sa
bo my ani obrączek ani slubu
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 09:20   #48
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Cytat:
Napisane przez agatha_c
Paula ja jestem mężatka ale nie nosze obrączki i wiele razy słyszłam różne "hasełka" panna z dzieckiem i takie tam
Dziwne! Ja też nie noszę obrączki i pies z kulawą nogą nie zwraca na to uwagi. Spróbowałby ktoś!
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 02:36   #49
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Cytat:
Napisane przez >>>CzArNuLkA<<<
Buziaczek, ja nie chce robic zadnego oszustwa, chcialam tylko wiedziec co bedzie mi przyslugiwac w takiej sytuacji. Wiec zanim oskarzysz kogos o oszustwo to sie zastanow, bo to nie bylo mile. Jesli mi przysluguje - ubiegam sie, jesli nie przysluguje - trudno. Dlatego chcialam sie dowiedziec. Oszukiwac nie mam zamiaru bo nie jestem tego typu czlowiekiem.
A jesli chodzi o nazwisko, to dziecko nie ucierpi, bo tatusia bedzie znac i wiem ze bedzie przez niego bardziej kochane niz jak to nieraz bywa w zalegalizowanym zwiazku. Czasem sa sytuacje takie, kiedy ktos z osobistych powodow nie chce przekazywac nazwiska swojemu dziecku, bo nienawidzi swojego nazwiska wlasnie przez osobe, ktora mu je dala. Nie bede opisywac sytuacji, bo to nie sprawa na forum, ale sa rozne sytuacje i nie nalezy potepiac takich osob. Wlasnie dlatego ustalilismy, ze dziecko na razie bedzie nosic moje nazwisko.
Jesli przysluguje mi tylko 46 zl na miesiac to trudno, jakos damy rade, chociaz bedzie ciezko.
A Ty buziaczku sie tak nie bulwersuj, bo to wlasnie ludzie z takich placowek, ktorzy znaja luki w prawie najczesciej je wykorzystuja.
Dziekuje za wszelkie informacje mi udzielone raz jeszcze

Moj maz nie utrzymuje kontaktow ze swoim ojcem juz,zaraz...jakies 22 lata,bylo zle,bardzo,byl bardzo maly a mimo to tak sie nazywa i nasze dziecko rowniez.Nie mogloby byc inaczej tylko dlatego,ze tatus ma zale do tatusia i nienawidza sie nawzajem.Tez nie bede o tym pisac,bo to bardzo przykre.Dodam,ze maz mial wowczas 4 lata i nie ma w nim zadnej winy a wyszlo jak wyszlo.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-08, 03:01   #50
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

I wydaje mi sie,ze Ty jestes pod murem,moze i bys chciala dac nazwisko TZ,ale nie mozesz bo on nie chce.Mysle,ze jest maloodpowiedzialnym czlowiekiem i nie zdaje sobie sprawy co robi.Nazwisko dziecko zawsze moze miec matki,zawsze kiedys mozna zmienic.A jesli chodzi o krzywde.Nie o to chodzi,ze bedzie kochal itd.,jak to dziecko bedzie sie czulo w szkole,pozniejszym zyciu,wiadomo jakie sa dzieci,lubia dokuczac,wszystko o wszystkich wiedza,to nie bedzie przyjemne,moze czuc sie inne,pokrzywdzone,nielubi ane,czy tego chcecie?Czy warto poswiecac szczescie dziecka dla wlasnych humorow?A tak na marginesie to czuje tutaj dwie rzeczy.Ta,czyli chodzi o nazwisko,ale przede wszystkim rzeczywiscie tu smierdzi pieniedzmi.Cos kombinujecie,ale na dobre to wam nie wyjdzie.Przeciez zawsze mozna sie starac o jakas zapomoge,majac prawnie ojca.I to bedzie najlepszym i najuczciwszym rozwiazaniem.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 07:56   #51
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Cytat:
Napisane przez Aneta???
I wydaje mi sie,ze Ty jestes pod murem,moze i bys chciala dac nazwisko TZ,ale nie mozesz bo on nie chce.Mysle,ze jest maloodpowiedzialnym czlowiekiem i nie zdaje sobie sprawy co robi.Nazwisko dziecko zawsze moze miec matki,zawsze kiedys mozna zmienic.A jesli chodzi o krzywde.Nie o to chodzi,ze bedzie kochal itd.,jak to dziecko bedzie sie czulo w szkole,pozniejszym zyciu,wiadomo jakie sa dzieci,lubia dokuczac,wszystko o wszystkich wiedza,to nie bedzie przyjemne,moze czuc sie inne,pokrzywdzone,nielubi ane,czy tego chcecie?Czy warto poswiecac szczescie dziecka dla wlasnych humorow?A tak na marginesie to czuje tutaj dwie rzeczy.Ta,czyli chodzi o nazwisko,ale przede wszystkim rzeczywiscie tu smierdzi pieniedzmi.Cos kombinujecie,ale na dobre to wam nie wyjdzie.Przeciez zawsze mozna sie starac o jakas zapomoge,majac prawnie ojca.I to bedzie najlepszym i najuczciwszym rozwiazaniem.

no sorrki ,nie znasz sprawy a wydaje cie sie ze twoje rozwiazanie jest najlepsze?
czy nazwisko matki jest gorsze od nazwiska ojca?
co to za roznica czyje bedzie nazwisko?dokuczac?dzieci dokuczaja i wysmiejwaja sie bo slysza to w domu i przenosza na podworko i szkole.

jelsiw domu nikogo nie ebdzie to obchodzic i starsi nie beda roztrzasac spraw innych to i dzieci nie ebda na to zwracac uwagi.
z twojej wypowiedzi wyplywa jakas swiadomosc malomiasteczkowa.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 08:27   #52
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Smile Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Aneta co ty za herezje opowiadasz?malo odpowiedzialnym facetem????a skad ty to niby mozesz wiedziec,co????Rece mi opadaja jak czytam wypowiedzi niektorych lasek,dziewczyna normalnie chciala zapytac,zasiegnac informacji a ty tu jakies dziwne swoje teorie przedstawiasz!Na drugi raz sie dobrze zastanow zanim cos powiesz bo zdaje sie ze z natury przywyklas do tego by robic odwrotnieBuziaczki dla czarnulki
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 08:38   #53
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

wiecie co nie wczytuje sie dokładnie w ten watek, ale mnie niektóre z was przerazaja podejsciem do ludzi. ktos prosi o rade, majac ciezka sytuacje. a tu dostaje baty. jakim prawem tak mozna robic? przykro mi ze Czarnulka majac trudna sytuacje, zamiast wsparcia otrymuje razy od niektórych z was. jak nie macie co pisac to lepiej nie piszcie, co was odchodza czyjes porblemy?skoro nie umiecie doradzic, kojarzycie mi sie z plotkarami które jak sepy czekaja na sensacje. wczujcie sie troche w druga osobe...

czytajac wypowiedzi to widac kto jest dojrzałym człowiekiem a kto nie,całe szczescie ze kilka dziewczyn umie wesprze czarnulke bo gdyby takie słowa spotkały słaba psychiczniue osobe to mogłoby sie to przykro skonczyc....
czarnulka pozdrawiam cie i trzymaj sie nie zwracajac uwagi na głupie komentarze, wkoncu to twoje zycie i musisz sie starac je ułozyc z jak najwieksza korzyscia dla siebie i swojego dzidziusia
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 08:53   #54
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Mam nadzieję, zę Czarnulka ma to wszystko teraz w głębokim poważaniu, bo coś mi się wydaje, że kochanieńka poszła sobie urodzić dzidzię- i tak jest najlepiej
A jesli ktoś sobie chce podyskutować na tematy natury moralno-społecznej to proszę bardzo- założyć proszę swój wątek na Plotkowym- tu udzielamy rzeczowym, konkretnych porad, a nie chwalimy się swoimi światopoglądami
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 10:11   #55
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Cytat:
Napisane przez Mariqa
Mam nadzieję, zę Czarnulka ma to wszystko teraz w głębokim poważaniu, bo coś mi się wydaje, że kochanieńka poszła sobie urodzić dzidzię- i tak jest najlepiej
A jesli ktoś sobie chce podyskutować na tematy natury moralno-społecznej to proszę bardzo- założyć proszę swój wątek na Plotkowym- tu udzielamy rzeczowym, konkretnych porad, a nie chwalimy się swoimi światopoglądami
AMEN
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 11:19   #56
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Cytat:
Napisane przez paula78
no sorrki ,nie znasz sprawy a wydaje cie sie ze twoje rozwiazanie jest najlepsze?
czy nazwisko matki jest gorsze od nazwiska ojca?
co to za roznica czyje bedzie nazwisko?dokuczac?dzieci dokuczaja i wysmiejwaja sie bo slysza to w domu i przenosza na podworko i szkole.

jelsiw domu nikogo nie ebdzie to obchodzic i starsi nie beda roztrzasac spraw innych to i dzieci nie ebda na to zwracac uwagi.
z twojej wypowiedzi wyplywa jakas swiadomosc malomiasteczkowa.
Nigdy nie powiedzialam,ze nazwisko matki jest gorsze,wrecz przeciwnie,lepsze od NN.Prawda,nie znam sytuacji,zadna z nas nie zna.Ale wydaje mi sie,ze powinni skorzystac z fachowej porady,nawet jesli bedzie trzeba z porady prawnika w tej sprawie to lepsze bedzie niz kombinowanie miedzy soba czy ojciec bedzie NN czy nie.Nie znam sprawy,ja wcale nie znam tescia,ale gdyby moj maz zaproponowal mi takie wyjscie,to bym go chyba wysmiala,zreszta on o czyms takim by nie pomyslal.Nikogo tutaj nie atakuje.Jest w mojej rodzinie osoba(kuzynka),ktora urodzila dziecko,ojciec wpisany jako NN,ale z innych przyczyn.Ten ojciec by ja zabil gdyby ja odnalazl.Takie rzeczy maja sens naprawde jak tak byc musi.A przyznam,ze przez to latwo nie maja.Ale coz,to jest sprawa tylko ich dwoje i zadna z nas nie ma prawa wypowiadac sie w tej kwestii.Nie rozumiem-swiadomosc malomiasteczkowa,Zycie,ta kie jest niestety zycie i nie ma na to wplywu.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 11:26   #57
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

byc moz eproblem wynika z złego tytulu tego watku, w pierwszych postow autorki wynika ze jednak nie chce dac NN tylko ma inny problem wiec w tytule problem.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 11:40   #58
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Zrobilo sie malutkie nieporozumienie.Powiem szczerze,ze najbardziej zbulwersowalo mnie,ze ojciec nie chce dac swojego nazwiska,bo nie chce by dziecko mialo nazwisko jego dziadka.Ale nie trzeba od razu wpisywac ojciec NN.Wystarczylo by nazwisko matki,a ojca wpisac jakie ma,przeciez nosi jakies nazwisko i tym sposobem dziecko by mialo nazwisko jakie chca bez zbednych klopotow.Ale tak jak wczesniej wspomnialam tu jednak nie moze chodzic tylko o nazwisko.Moze Czarnulka nie napisala jasniej,ale z tego co czytalam to jednak chodzi tutaj o kombinowanie jak i co zrobic by dostac zasilek.Ani tego nie potepiam ani nie pochwalam.Przyznam,ze wielu ludzi to robilo i im na dobre nie wyszlo.Zbyt krotko cieszyli sie wieksza gotowka.A tak naprawde to tylko Czarnulka wie czego chce,nikt nie wie wszystkiego na ten temat i nikt nie mosi wiedziec,to juz ich sprawa.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 13:57   #59
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Boze... Az szkoda mi slow. Aneta, jesli juz kogos chcesz "pojechac" to to zrob, a nie wycofuj sie i wypieraj, kiedy ktos inny potepi Twoja wypowiedz... Na tym watku nic nie smierdzi, chyba tylko takie wypowiedzi jak Twoja. Ja juz pisalam, ze tu nie chodzi o to "jak zdobyc nieprzyslugujacy mi zasilek" (smieszne, nie robilabym z siebie oszustki na forum publicznym kobieto! Jak bym chciala rzeczywiscie oszukac, to bylabym tak obrotna, ze wiedzialabym to od poczatku ciazy i to tak, ze nikt postronny by mnie nigdy o to nie posadzil), tylko o rade. Widac, ze Ty tego nie rozumiesz, wiec pisze po raz ktorys: nie sadz ludzi po sobie, nie wszytskim chodzi o pieniadze. Chcialam tylko zasiegnac porady... A to, ze dziecko bedzie nosilo moje nazwisko to chyba normalne, skoro nie bedzie mial nazwiska po ojcu. A pozatym, to dzieci wysmiewaja sie ze wszystkiego. Ze ktos nosi okulary, albo ma odstajace uszy. Jesli bedziemy wychowaywac dzieci w takim chorym spoleczenstwie, w ktorym trzeba robic tak jak "wypada", a nie tak jak my chcemy, to nic sie na tym swiecie nie zmieni. Dzieci beda zachowywac sie tak, jak ich tego naucza rodzice. wiec nie zdziwie sie jesli rzeczywiscie dzieci beda sie wysmiewac, ale to tylko te poinformowane w domu, jesli podsluchaja plotkowanie mamusi z sasiadka. Bo niby skad dziecko bedzie wiedziec czy nazwisko kolezanki z klasy jest po mamie czy po ojcu? (Mowie tu o nauczaniu poczatkowym, bo w gimnazjum, mozliwe ze beda sie juz orientowac, ale sadze, ze w tym wieku to juz nie wysmiewa sie z takich rzeczy.) Na koniec powiem: prosze nie obrazac mojego TŻ, bo sobie tego nie zycze! Nienawidze, jak ktos obraza moich bliskich. Zwlaszcza jesli obelga (tutaj "nieodpowiedzialnosc" ) jest zupelnie bezpodstawna.
Dziewczyny macie po czesci racje - mam to w powazaniu, ale nie zostane dluzna, jesli ktos pisze takie bezsensy.
Mozliwe ze temat nie jest adekwatny co to problemu, ale mysle, ze w notkach jest dokladnie okreslone o jaka rade mi chodzi. Z gory przepraszam za zamieszanie.
Na koniec: DZIEKUJE ZA WSPARCIE DZIEWCZYNKI !!!
Wszystkie Wasze mile slowa i porady bardzo mi pomogly. Do porodu dzidzi sie jeszcze nie spieszy, ale mam nadzieje, ze juz niedlugo... A szczerze to czekam na kolejne "mile" posty... Moze jak je przeczytam to w koncu mnie ruszy, wezme torbe i w droge!!!
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 14:31   #60
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Cytat:
Napisane przez >>>CzArNuLkA<<<
Boze... Az szkoda mi slow. Aneta, jesli juz kogos chcesz "pojechac" to to zrob, a nie wycofuj sie i wypieraj, kiedy ktos inny potepi Twoja wypowiedz... Na tym watku nic nie smierdzi, chyba tylko takie wypowiedzi jak Twoja. Ja juz pisalam, ze tu nie chodzi o to "jak zdobyc nieprzyslugujacy mi zasilek" (smieszne, nie robilabym z siebie oszustki na forum publicznym kobieto! Jak bym chciala rzeczywiscie oszukac, to bylabym tak obrotna, ze wiedzialabym to od poczatku ciazy i to tak, ze nikt postronny by mnie nigdy o to nie posadzil), tylko o rade. Widac, ze Ty tego nie rozumiesz, wiec pisze po raz ktorys: nie sadz ludzi po sobie, nie wszytskim chodzi o pieniadze. Chcialam tylko zasiegnac porady... A to, ze dziecko bedzie nosilo moje nazwisko to chyba normalne, skoro nie bedzie mial nazwiska po ojcu. A pozatym, to dzieci wysmiewaja sie ze wszystkiego. Ze ktos nosi okulary, albo ma odstajace uszy. Jesli bedziemy wychowaywac dzieci w takim chorym spoleczenstwie, w ktorym trzeba robic tak jak "wypada", a nie tak jak my chcemy, to nic sie na tym swiecie nie zmieni. Dzieci beda zachowywac sie tak, jak ich tego naucza rodzice. wiec nie zdziwie sie jesli rzeczywiscie dzieci beda sie wysmiewac, ale to tylko te poinformowane w domu, jesli podsluchaja plotkowanie mamusi z sasiadka. Bo niby skad dziecko bedzie wiedziec czy nazwisko kolezanki z klasy jest po mamie czy po ojcu? (Mowie tu o nauczaniu poczatkowym, bo w gimnazjum, mozliwe ze beda sie juz orientowac, ale sadze, ze w tym wieku to juz nie wysmiewa sie z takich rzeczy.) Na koniec powiem: prosze nie obrazac mojego TŻ, bo sobie tego nie zycze! Nienawidze, jak ktos obraza moich bliskich. Zwlaszcza jesli obelga (tutaj "nieodpowiedzialnosc" ) jest zupelnie bezpodstawna.
Dziewczyny macie po czesci racje - mam to w powazaniu, ale nie zostane dluzna, jesli ktos pisze takie bezsensy.
Mozliwe ze temat nie jest adekwatny co to problemu, ale mysle, ze w notkach jest dokladnie okreslone o jaka rade mi chodzi. Z gory przepraszam za zamieszanie.
Na koniec: DZIEKUJE ZA WSPARCIE DZIEWCZYNKI !!!
Wszystkie Wasze mile slowa i porady bardzo mi pomogly. Do porodu dzidzi sie jeszcze nie spieszy, ale mam nadzieje, ze juz niedlugo... A szczerze to czekam na kolejne "mile" posty... Moze jak je przeczytam to w koncu mnie ruszy, wezme torbe i w droge!!!

Zaraz zaraz,ani razu nie napisalam slowo oszustka,nie o tym myslalam.Nic nie mowie na swoim przykladzie,bo dzieki Bogu problemu takiego nie mialam,nie chodzi mi o pieniadze,nawet sie nigdy o takie nie staralam.Z niczego sie nie wycofalam i nie wypieram niczego,to wszystko wywnioskowalam z Twoich zdan,albo Ty zle piszesz albo ja zle rozumiem ale sadze ze to pierwsze,poniewaz najpierw pytasz o pieniadze i oczywiscie samotna matka,chcesz by myslano ze wychwujesz dziecko sama.Wiec po co to?Nie wazne,ale juz sama nie wiesz co piszesz,bo sie teraz okazalo ze jednak tych pieniedzy nie chcesz.Przepraszam,jesli urazilam,ale tak jak wczesniej dziewczyny pisaly tak ja podobnie mysle.No,tak z tego wywnioskowalam.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.