Wasz wolny czas!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-16, 21:30   #1
olivvka1
Raczkowanie
 
Avatar olivvka1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 54

Wasz wolny czas!!


Witam serdecznie!

Chciałabym się dowiedzieć jak spędzacie swój wolny czas. Czy między opieką nad dzieckiem/dziećmi,zajmowaniem się domem macie jeszcze czas na swoje przyjemności ? może jakiś sport? dodatkowe studia? lub jeszcze coś innego? napiszcie,może podsuniecie jakieś ciekawe pomysły mamom które mają teraz troszkę więcej czasu pozdrawiam
olivvka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 21:35   #2
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Wasz wolny czas!!

Ja między przerwami jak Kuba śpi siedzę na wizażu, sprzątam, a gdy cierpię na bezsenność robie sobie paznokcie , pozatym studiuje ale narazie wakacje więc się obijam,
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 00:37   #3
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Wasz wolny czas!!

wlasnie zakupilam dvd na ktorym pani na mnie krzyczy zebym sie nie obijala tylko podnosila te nogi wyzej
fitnessu mi sie zachcialo :P
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 07:27   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wasz wolny czas!!

Ja na razie (młody ma 2 miesiące) nie robię nic, niemal zupełnie nic... Czasem pranie wstawię, raz na jakiś czas ze szmatą przelecę, poza tym nic, nawet nie gotuję, bo co się za coś wezmę to ten się budzi i ryk... Nie mogę włożyć rąk w nic, co mi nie pozwoli do niego polecieć, więc czytam ewentualnie, gdy zaśnie, albo siedzę przy kompie. Czasem robię to, gdy się bawi, na macie np.

Na hobby nie mam czasu, bo nie mam wolnego czasu. Rolki, góry, basen, niemiecki, wszystko poszło w odstawkę...
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2010-07-17 o 07:28
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 09:24   #5
Camillina
Raczkowanie
 
Avatar Camillina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 135
Dot.: Wasz wolny czas!!

ło matko a co to jest "czas wolny"?

a poważnie to komputer, książki, ale częściej wykorzystuje chwilę wolną na nadgonienie domowych obowiązków typu zaległe pranie, pół metra kurzu na regałach czy bałagan w papierach. Czasami rysuję co by zawodu nie zapomnieć. A od września marzy mi się kurs włoskiego i wróciłabym na fitness ale to już musiałabym dobę rozciągnąć.
Camillina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 11:53   #6
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Wasz wolny czas!!

[QUOTE=Camillina;20732803]ło matko a co to jest "czas wolny"?

ZGADZAM SIĘ
Mi przy 2 dzieci (syn 3,5 roku, córka 18 m-cy) wciąż go brakuje!!!! Każdego dnia o 22 ruszam na rower i przejeżdżama 12km, żeby się rozładować i trochę schudnąć Jak mała pójdzie do przedszkola pomyślę o sobie

Pozdrawiam wszystkie zagonione Mamy
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 17:31   #7
xxdarikaxx
Przyczajenie
 
Avatar xxdarikaxx
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Smile Dot.: Wasz wolny czas!!

ja jeszcze nie mam dziecka ale sie spodziewam... mysle ze za pewne tez zbyt duzo czasu nie bede miec przy malenstwie,ale jak podrosnie to mozna nadrobic stracony dla nas czas pozdrawiam
xxdarikaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-18, 12:01   #8
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Wasz wolny czas!!

Cytat:
Napisane przez xxdarikaxx Pokaż wiadomość
ja jeszcze nie mam dziecka ale sie spodziewam... mysle ze za pewne tez zbyt duzo czasu nie bede miec przy malenstwie,ale jak podrosnie to mozna nadrobic stracony dla nas czas pozdrawiam
no nie wiem, podobno małe dzieci mały problem, duże dzieci duży problem

ja jeszcze nie do końca ogarnięta (6 tyg.), ale jak już mam wolną chwilę to się byczę książka, internet, czasem żeby ręce zająć (jakieś takie niespokojne mam ) szydełko. tak a to pranie, albo moja przekąska, poukładać szpargały. w sumie niewiele w domu robię, a po podliczeniu czasu potrzebnego na te czynności i opiekę nad dzieckiem to już prawie nic nie zostaje. więc często np. czytam w czasie karmienia, itp.

chciałabym wreszcie skończyć pisać licencjat no i obronić, ale po pierwsze leń mnie ogarnia jak o tym myślę, a po drugie nie umiem tak odrywać się od pisania co chwilę jak małej akurat coś się zachce. ogólnie straszny kanapowiec się ze mnie zrobił, chyba pora się wziąć za siebie
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 12:38   #9
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Wasz wolny czas!!

[1=41606c31298bccbf4cae52b 7859efbfee487d7f9;2075123 6]no nie wiem, podobno małe dzieci mały problem, duże dzieci duży problem

ja jeszcze nie do końca ogarnięta (6 tyg.), ale jak już mam wolną chwilę to się byczę książka, internet, czasem żeby ręce zająć (jakieś takie niespokojne mam ) szydełko. tak a to pranie, albo moja przekąska, poukładać szpargały. w sumie niewiele w domu robię, a po podliczeniu czasu potrzebnego na te czynności i opiekę nad dzieckiem to już prawie nic nie zostaje. więc często np. czytam w czasie karmienia, itp.

chciałabym wreszcie skończyć pisać licencjat no i obronić, ale po pierwsze leń mnie ogarnia jak o tym myślę, a po drugie nie umiem tak odrywać się od pisania co chwilę jak małej akurat coś się zachce. ogólnie straszny kanapowiec się ze mnie zrobił, chyba pora się wziąć za siebie [/QUOTE]


mały problem, duże dzieci duży problem

Racja, racja, racja!!!!!! Ja teraz poświęcam więcej czasu na tłumaczenie, rozmowę, wychowanie i poskramianie moich dzieci niż kiedyś na karmienie,przewijanie, tulenie..... A bardziej doświadczone koleżanki straszą , że problemów z czasem zacznie przybywać
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 14:25   #10
madziorek175
Raczkowanie
 
Avatar madziorek175
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 134
Dot.: Wasz wolny czas!!

Czas wolny a co to? Moja Laura skonczyla 6 miesiecy wiec juz mniej spi w dzien miedzy jej spaniem robie pranie obiad i tyle a dla siebie cos np internet gazeta czy ksiazka to w nocy gdy spi albo gdy maz jest w domu a nie w pracy i moze zajac sie dzieckiem
madziorek175 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 15:19   #11
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wasz wolny czas!!

Oj tam, oj tam
Przecież przy małym dziecku to sie podobno można zanudzić na śmierć, już tu było było pare rozkminek na temat: co też wy robicicie całymi dniami w domu, jak dziecko wiecznie śpi i nie ma nic przy nim do roboty



A tak serio, to jak sie już wszystko poukałda, człowiek się przyzwyczai do nowej sytuacjia dziecko jest trochę większe, to sie ten czas wolny znajduje. Przeważnie. I czyms sie go zapełnia i znowu go nie ma. I tak w kółko.
Moim marzeniem do dziś to jest się wyspać. Ostatni raz byłam dobrze wyspana na studiach
Potem to albo praca, albo dzieci, albo jakiś obowiązek, który koniecznie trzeba odwalić o 7 rano albo coś jeszcze innego, albo jakis wyjazd a na wyjeździe tez wstawanie rano, kurczę, chciałabym się położyć wieczorem i rano wstać z myslą, że nic nie muszę i mogę jeszcze poleżeć.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2010-07-18 o 15:24
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-18, 15:19   #12
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Wasz wolny czas!!

Jak mam wolny czas to prasuję. Mam nawet takie marzenie, żeby wszystko poprasować i ładnie poukładać w szafkach. W tej chwili wszystko leży wstołooowym .... na stole. Drugie marzenie to podłogi, a trzecie porządki w garderobie.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 19:47   #13
Camillina
Raczkowanie
 
Avatar Camillina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 135
Dot.: Wasz wolny czas!!

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;20755587]Jak mam wolny czas to prasuję. Mam nawet takie marzenie, żeby wszystko poprasować i ładnie poukładać w szafkach. W tej chwili wszystko leży wstołooowym .... na stole. Drugie marzenie to podłogi, a trzecie porządki w garderobie.[/QUOTE]


Zawstydzasz mnie.. mi brakuje takich ambicji. Pranie to potrafi u mnie tydzień leżeć w misce aż się nim... tżet nie zainteresuje.. nad porządki domowe przedkładam przyjemniejsze rzeczy..niestety.
Camillina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 20:42   #14
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Wasz wolny czas!!

W wolnym czasie:
- czytam książki
-korzystam z internetu
-piekę
-wykonuję jakieś dłuzsze zabiegi pielęgnacyjne (np.depilacja, maseczki, blotka itp)
-leżę i delektuję sie spokojem

Czas wolny przy dwójce maluchów uzyskuję gdy:
-śpią (lub gdy młodszy śpi a córka jest w przedszkolu)
-idą z tatą na spacer
-jestem z dwójeczka na spacerze - starsze w piaskownicy, a mlodsze w wozku spi.
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 21:30   #15
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Wasz wolny czas!!

Cytat:
Napisane przez Camillina Pokaż wiadomość
Zawstydzasz mnie.. mi brakuje takich ambicji. Pranie to potrafi u mnie tydzień leżeć w misce aż się nim... tżet nie zainteresuje.. nad porządki domowe przedkładam przyjemniejsze rzeczy..niestety.
skąd te przyjemności skoro nic nie mogę znalezc ?
(żel intymny 2 mies. czekał na odkrycie )
przyjemniej się żyje gdy wszystko jest na swoim miejscu, nie
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 22:07   #16
Camillina
Raczkowanie
 
Avatar Camillina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 135
Dot.: Wasz wolny czas!!

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;20763822]skąd te przyjemności skoro nic nie mogę znalezc ?
(żel intymny 2 mies. czekał na odkrycie )
przyjemniej się żyje gdy wszystko jest na swoim miejscu, nie [/QUOTE]

mogłabyś sobie rękę podać z moim mężem a pogrubione jest jego mottem życiowym, które niechybnie każe sobie wykuć na nagrobku. To akurat u niego cenię bo ja raczej siedzę na drugim biegunie zostawiając czasem komórę w lodówce a skarpetki w roztargnieniu chowając do szuflady ze sztućcami.
Camillina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 09:22   #17
olivvka1
Raczkowanie
 
Avatar olivvka1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 54
Dot.: Wasz wolny czas!!

Moja córka parę dni temu skończyła roczek i wolnego czasu może faktycznie nie przybyło,ale po roku doszłam już niemal do perfekcji w organizowaniu sobie całego dnia. Co prawda moja Mała od zawsze lubiła sobie pospać,więc mam może trochę więcej czasu dla siebie niż mamy dzieciaczków których nie sposób zaciągnąć do łóżeczka. Ale przecież są jeszcze Wasi mężowie,partnerzy...pomag ają Wam ? ja często zostawiam Małą z tatusiem i wyskakuję sobie wieczorem albo do koleżanki na pogaduszki,albo na jakieś zakupy,od czasu do czasu jakiś fitness .Myślę,że dla chcącego nic trudnego
olivvka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 09:44   #18
Zadie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 148
Dot.: Wasz wolny czas!!

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;20755587]Jak mam wolny czas to prasuję. Mam nawet takie marzenie, żeby wszystko poprasować i ładnie poukładać w szafkach. W tej chwili wszystko leży wstołooowym .... na stole. Drugie marzenie to podłogi, a trzecie porządki w garderobie.[/QUOTE]
Hehe, mój TŻ równieź jest wielkim fanem prasowania, mówi, że działa to na Niego kojąco. Nawet deski nie chowamy, stoi cały czas w pokoju
Zadie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 10:58   #19
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Wasz wolny czas!!

Wszystko zalezy od dobrej organizacji. A że ja kiepsa w tym jestem, więc mam zaległości wieczne w sprzątaniu, praniu itp.
Jednak czas wolny dla siebie mam. Młody o 12 idzie spać i daje mi dwie godziny wolnego. Kładę go i nie tykam palcem niczego w domu. Czytam, siedzę przy komputerze, maluję paznokcie, haftuję.
Tż pracuje czasem po 12 godzin i jak wraca, nie mam serca zwalać mu dzieci na głowę. Zatem ja cały dzień zajmuję się dwulatkiem i wieczorem padam, bo rozbrykańca malego mam. Nie dałabym rady bez tych dwóch godzin dla siebie. Dlatego bez żadnych wyrzutów sumienia zapełniam je samymi przyjemnościami
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 10:33   #20
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Wasz wolny czas!!

Przez pierwsze 6 miesięcy nie miałam czasu wolnego, gdyż nie mogłam się przestawić z nicnierobienia, leżenia do góry brzuchem i spania do południa, nagle do pobudek w środku nocy i wstawania bladym świtem

No ale człowiek jakoś się ogarnął i ten czas wolny jest to poświęcam go na:
- działalność wolontariacką (dużo, długo i namiętnie)
- siedzenie na wizażu i w necie (j/w )
- prasowanie,
- spanie.

Nie poświęcam wolnego czasu na:
- gotowanie,
- sprzątanie tj. włączanie prania, odkurzanie, mycie podłóg, ścieranie kurzy, układania w szafach.
Staram się to robić przy dziecku bo na to szkoda mi tracić czasu.

Marzy mi się, aby mieć siły i w wolnym czasie robić:
- ćwiczyć aerobic (w domu przed tv, bo nienawidzę chodzić do fitness klubów i ćwiczyć w grupie obcych kobiet),
- piec (szkoda mi czasu i sił na puste kalorie, a mąż tak lubi ),
- masować cellulit i wklepywać balsamy (bo rośnie radośnie a ja po całym dniu mam siłę tylko na szybki prysznic i balsam na nogi a wcześniej to był codzienny rytuał ).
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2010-07-22 o 10:35
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 12:16   #21
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: Wasz wolny czas!!

Witam
przy pierwszym dziecku z wolnym czasem było krucho przy drugim na krótkim urlop.wychowawczym udało mi się zrobić prawo jazdy A obecnie jak już córki wyrosły z pieluch, noszenia, karmienia i przewijania, to mam wiecej wolnego czasu Do wakacji swój wolny czas poświęcałam na :
- Fundację/Stowarzyszenie/szkolenia/warsztaty
- chodzenia na zajęcia z rękodzieła artystycznego (zawsze chciałam )
- dzierganie - koronka klockowa/gobeliny
- na pilates
- na internet
- spotkania w babskim gronie (czasmi z dziećmi)
Zobaczymy jak będzie po wakacjach, bo obowiązek szkolny nam przybędzie

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Zadie Pokaż wiadomość
Hehe, mój TŻ równieź jest wielkim fanem prasowania, mówi, że działa to na Niego kojąco. Nawet deski nie chowamy, stoi cały czas w pokoju
hehehe zazdroszczę zwłaszcza jak widzę u siebie stertę 4 prań do przeprasowania, ale generalnie też lubie jak mam natchnienie poprasować
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 17:10   #22
stateczko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łańcut
Wiadomości: 86
GG do stateczko
Dot.: Wasz wolny czas!!

też uwielbiam prasować, i marzeniem moim jest otworzyć kiedyś szafę i znaleźć w niej idealnie wyprasowane i poukładane ubrania, posegregowane dokumenty, poukładane ksiązki itp... ale na razie to mieszkamy w takiej ciasnocie, że wszystko z półek się wysypuje, bo po prostu jest za mało miejsca by pomieśić nasze rzeczy

ja lubię pisać różne bzdury, kiedyś marzyłam że napiszę książkę, ale teraz wiem że to nierealne, więc po prostu sobie skrobię różne dziwne akcje w tajnym zeszycie. Lubię też czytać, grać w siatkówkę (ostatnio nawet znalazłam moją koszulkę z drużyny siatkarskiej), dziergać i przerabiać stare ubrania. Kiedyś lubiłam biegać, ale teraz na samą myśl o tym ogarnia mnie przerażenie
__________________
CELE
1. Przeprowadzka
2. Praca
3. Prawo jazdy
4. Rozwód
5. Szkoła
6. Ciąża
stateczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 19:52   #23
marlena_m
Rozeznanie
 
Avatar marlena_m
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 556
Dot.: Wasz wolny czas!!

Przez pierwsze 3 m-ce nie miałam czasu na nic. Igor płakał niemal ciągle, spał strasznie mało i nic nie mogłam zrobić ,co strasznie mnie irytowało ,bo jestem raczej z z tych co przeginają z porządkiem (sprzątanie ,układanie , segregowanie mnie uspakaja i jestem happy - - ale wcale nie jest tak ,że życie mam niepoukładane-taką teorię słyszałam)
Teraz syn ma 23 m-ce i wciągu dnia mam ok. 2,5 -3h dla siebie i wtedy w ruch idzie:
-internet, książki, prasa, tv choć rzadko , coś tam poskrobię swoje ciało .
W weekend zawsze wyskoczę na miasto na "łazjy" a mąż zajmuje się małym, raz od święta idę do pub-u z koleżankami- już mi się teraz takie wypady trochę znudziły.
Mąż generalnie bardzo dużo czasu poświęca Małemu, więc narzekać nie mogę. Właśnie 3h są na dworze. Oczywiście w tym czasie posprzątałam

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Kiedyś zawsze jeździliśmy w góry,ale ze względu na małego teraz atakujemy morze - jod, mały kocha wodę i piasek, jest bliżej itp..
marlena_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.