pytanie do p. Derm. nt łuszczycy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-02, 13:43   #1
natja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 39

pytanie do p. Derm. nt łuszczycy


Ja mam tylko jedno pytanie, poniewaz bardzo mnie to nurtuje. Mam łuszczyce, w zwiazku z czym, jak sie dowiedzialam, nie moge oddawac krwi. Prosze mi wytlumaczyc, jaki to ma zwiazek? Dlaczego nie moge pomagac innym w ten sposob?
natja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 14:29   #2
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: pytanie do p. Derm. nt łuszczycy

niestety nie ma opiekuna grupy a chyba do niego kierujesz pytanie!
psoriasis vulgaris czyli Luszczyca pospolita jest choroba ktora dyskwalifikuje potencjalenego dawce krwi! choroba ta ma podloze endogenne a objaw zewnetrzny to jeden z jej objawow, glownie z powstaniem luszczycy zwiazane sa zaaburzenia watroby! we krwi chorego(osoczu) znajduje sie interleukina 18 ktora jest cytokina odpowiedzialna za patogeneze tej choroby!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 15:42   #3
natja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 39
Dot.: pytanie do p. Derm. nt łuszczycy

Dziekuje bardzo za info. Myslalam, ze to jakies bzdurne wymogi... smutne to, bo bardzo chcialam zaczac regularnie oddawac krew.
natja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 15:51   #4
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: pytanie do p. Derm. nt łuszczycy

Cytat:
Napisane przez natja
Dziekuje bardzo za info. Myslalam, ze to jakies bzdurne wymogi... smutne to, bo bardzo chcialam zaczac regularnie oddawac krew.
to faktycznie to smutne gdyz dawcow jest malo i przewaznie krew jest lekiem deficytowym, szczegolenie okreslone jej grupy z Rh-!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 19:23   #5
natja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 39
Dot.: pytanie do p. Derm. nt łuszczycy

No wlasnie, a ja mam Rh-
Mam jeszcze jedno pytanie: czy w zwiazku z luszczyca oddanie komus szpiku, czy przeszczep jakichkolwiek moich organow po smierci tez jest zabroniony? Bo ja nosze przy sobie zawsze karteczke, na ktorej podpisalam sie pod zgoda na przeszczep w razie mojej smierci...
To jest wrecz tragiczne... nie dosc, ze nie moge pomagac, to jeszcze choruje na luszczyce od ok 13 lat i NIGDY zaden dermatolog nie uprzedzil mnie o tym, ze nie moge oddawac krwi (no i pewnie organow). Chcac pomoc moglam chyba tylko zaszkodzic ;(
natja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 17:31   #6
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: pytanie do p. Derm. nt łuszczycy

Cytat:
Napisane przez natja
No wlasnie, a ja mam Rh-
Mam jeszcze jedno pytanie: czy w zwiazku z luszczyca oddanie komus szpiku, czy przeszczep jakichkolwiek moich organow po smierci tez jest zabroniony? Bo ja nosze przy sobie zawsze karteczke, na ktorej podpisalam sie pod zgoda na przeszczep w razie mojej smierci...
To jest wrecz tragiczne... nie dosc, ze nie moge pomagac, to jeszcze choruje na luszczyce od ok 13 lat i NIGDY zaden dermatolog nie uprzedzil mnie o tym, ze nie moge oddawac krwi (no i pewnie organow). Chcac pomoc moglam chyba tylko zaszkodzic ;(
karteczke mozesz nosic ale nie jest ona w twoim wypadku potrzebna,
osoba ktora nie chce oddac organow powinna taka nosic, lub zaznaczyc to w specjalnie prowadzonym rejestrze!

w kazdym przypadku pobrania organow wykonuje sie, niezbedbne testy i badania okreslajace przydatnosc organow i luszcyca nie jest w przypadku organow sprawa dyskwalifikujaca cie!
jesli problem interesuje cie to poczytaj o tym na www.przeszczep.pl sa tam wszystkie szczegolowe informacje na temat transplatologi oraz akty prawne regulujace te zabiegi!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 19:54   #7
natja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 39
Dot.: pytanie do p. Derm. nt łuszczycy

Ohh no to tyle dobrego, dziekuje bardzo
Czy Pani jest moze dermatologiem?
natja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 16:04   #8
Katja20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: pytanie do p. Derm. nt łuszczycy

Witam. Chciałam odddać szpik kostny ale mam łuszczyce... Pomyślałam, że może chociaż mogę oddawać krew ale widzę, że to tez odpada. Mam podpisane oświadczenie woli, więc mam nadzieję, że chociaż po mojej smierci moje narządy się komus przydadzą. Nurtuje mnie tylko jedno. Dlaczego chorzy na łuszczycę nie mogą oddawać krwi, a mój wujek, u którego wykryto białaczkę w zaawansowanym stadium, do czasu wykrycia raka był honorowym krwiodawcą? Czy to możliwe, że nie wykryto wcześniej w badanej krwi komórek rakowych? Niestety mój wujek po przeszczepie szpiku zmarł.
Katja20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.