problem w Uk. pomoze ktos?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-14, 23:26   #1
sin_city
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 50
Cool

problem w Uk. pomoze ktos??


pol roku pracowalam w pewniej restauracjii. gdy odeszlam pracodawca nie dalm mi ani p45 ani p60. czy dlugo bedzie trwalo zalatwienie tego? za dwa tygodnie wracam na stale do polski i wiem ze moze mi sie to przydac. czy musze isc do pracodawcy czy wystapic o to do revenue?
sin_city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 09:12   #2
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: problem w Uk. pomoze ktos??

Cytat:
Napisane przez sin_city Pokaż wiadomość
pol roku pracowalam w pewniej restauracjii. gdy odeszlam pracodawca nie dalm mi ani p45 ani p60. czy dlugo bedzie trwalo zalatwienie tego? za dwa tygodnie wracam na stale do polski i wiem ze moze mi sie to przydac. czy musze isc do pracodawcy czy wystapic o to do revenue?
Tak z miesiac moze im to zajac - z tego co wiem, co beda wystawiali Ci to zakonczeniau pewnego accounting period, czyli np. w nastepnym miesiacu kiedy maja byc wyplaty.

Postaraj sie ich meczyc skutecznie to moze troche to przyspieszy sprawe. Pamietaj, ze przede wszystkim pracodawca ma OBOWIAZEK dostarczyc Ci te dokumenty.

Pozdrawiam!
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 10:33   #3
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: problem w Uk. pomoze ktos??

P45 powinnas dostac z ostatnia wyplata, p60 nie wiem. ja mialam problem z jedna firma, nie dostalam p45, wrocilam do polski i wszedzie gdzie bylo cos potrzebne z tej firmy to zalaczalam wszystkie payslipy
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 10:46   #4
Yuza
Raczkowanie
 
Avatar Yuza
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 408
Dot.: problem w Uk. pomoze ktos??

Dokladnie jezeli masz wszystkie payslipy z tamtego okresu to nie musisz sie az tak bardzo przejmowac p45 ale zawsze to jakos wygodniej miec to w jednym papierku Z reszta jezeli nie masz daleko to mozesz podejsc do restauracji w ktorej pracowalas i zapytac sie jak dlugo im zejdzie z wystawieniem tego bo wyjezdzasz niebawem do Polski i szybciutko potrzebujesz to zalatwicMoze beda umieli Ci jakos pomoc Zawsze warto sprobowac
__________________
Olinek 14.07.2014r.
Yuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 10:49   #5
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: problem w Uk. pomoze ktos??

Jesli zakonczylas prace dostaniesz p45, p60 dostaje sie na koniec roku podatkowego jesli sie ciagle pracuje dla tej firmy.
Musisz pmyslec o tym jak sie rozliczyc. Pewnie bedzie Ci sie nalezal jakis zwrot podatku. w koncu w tym roku podatkowym pracowalas tylko 5 miesiecy. najlepiej zapytac w revenue jak to zrobic.
moze wystarczy im ostatni payslip. Powiedz im, ze wracasz i nie masz czasu czekac na p45, a rozliczyc i tak sie w koncu bedziesz musiala.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 12:50   #6
fleurdelacour
Rozeznanie
 
Avatar fleurdelacour
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 617
Dot.: problem w Uk. pomoze ktos??

trzeba nachodzic pracodawce. jest tez taka opcja ze moga ci to do polski przeslac jak sie nie wyrobia. u mnie z p 45 roznie bywalo. raz dostalam od razu. raz musialam czekac tydzien. raz dostalam z zaskoczenia bylo tez ze dostalam dwa z tej samej fimy na rozne kwoty.
fleurdelacour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 15:29   #7
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: problem w Uk. pomoze ktos??

Ja pracowałam w wakacje przez agencję, i nie dostałam ani p45, ani p60. Wyjeżdżałam do Polski dzien po zakończeniu pracy, ostatnią wypłatę dostałam będąc już w Polsce. Facet z agencji obiecał mi wysłać do Polski. Nie dotrzymał słowa. Myślicie, że po roku jeszcze uda mi się te dokumenty uzyskać? Jadę do Uk w piątek i zostaję na dłuższy okres.
Albo mogę np. nie rozliczać się za tamte 3 miesiące, tylko dopiero za okres, który przepracuję w przyszłości?
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-20, 15:48   #8
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: problem w Uk. pomoze ktos??

Powinnas sie rozliczyc za tamtem okres, rozlicza sie za kazdy rok podatkowy, tzn od kwietnia do kwietnia. nie bedzie problemu z uzyskaniem papierow, pracodawca musi je przetrzymywac chyba przez 6 lat.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 15:57   #9
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: problem w Uk. pomoze ktos??

Dziękuję za odpowiedź.
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.