Miesiączka... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-15, 17:43   #1
edzia16
Raczkowanie
 
Avatar edzia16
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kępno
Wiadomości: 366
GG do edzia16
Exclamation

Miesiączka...


Mam pytanie, a mianowicie czy jesli ktos nie ma kilka miesiecy miesiaczki,to czym to moze byc spowodowane?Czy jest to grozne?
edzia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 17:47   #2
Moobi
Wtajemniczenie
 
Avatar Moobi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 2 516
Dot.: Miesiączka...

ciąża
Moobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 19:18   #3
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Miesiączka...

Cytat:
Napisane przez edzia16 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, a mianowicie czy jesli ktos nie ma kilka miesiecy miesiaczki,to czym to moze byc spowodowane?Czy jest to grozne?
ciaza, zbyt niska waga, zaburzenia hormonalne, zbyt duzy stres, itd... Tak, jest to grozne i trzeba jak najszybciej zglosic sie do lekarza!
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 20:26   #4
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Miesiączka...

prawda. Jeżeli wykluczasz ciąże to mogą to być zaburzenia hormonalne albo zbyt niska waga - oba należy natychmiast zaczac leczyć.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 20:29   #5
Silly
Zadomowienie
 
Avatar Silly
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: *:*Ibiza*:*
Wiadomości: 1 167
Dot.: Miesiączka...

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
ciaza, zbyt niska waga, zaburzenia hormonalne, zbyt duzy stres, itd... Tak, jest to grozne i trzeba jak najszybciej zglosic sie do lekarza!






zgadzam sie nic dodac nic ujac
__________________
Silly


Silly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 14:38   #6
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Miesiączka...

i do lekarza jak najprędzej!!!
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 15:05   #7
edzia16
Raczkowanie
 
Avatar edzia16
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kępno
Wiadomości: 366
GG do edzia16
Exclamation Dot.: Miesiączka...

Ale jakie ta moga byc skutki?Z powodu niskiej wagi?Ja ma 1,67 m wzrostu i waze 48 kg i nie mam juz miesiaczki!Boje sie jak cholera!A przeciez schudlam moze ze 4-5 kg.Dziewczyny pomocy!Tylko mnie nie zalamujcie...
edzia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-16, 15:07   #8
edzia16
Raczkowanie
 
Avatar edzia16
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kępno
Wiadomości: 366
GG do edzia16
Dot.: Miesiączka...

A wlansie jak to sie leczy?Odpowiednia dieta,leki?Czy cos innego?Bo ja juz zaczynam powracac do normalnego stanu,powoli ale zaczynam...
edzia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 16:46   #9
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Miesiączka...

Wiesdz, trudno powiediec jaka waga jest odpowiednia dla Ciebie, bo to owinien okreslic specjalista. Tak czy siak to i tak musisz zglosic sie do lekarza. Sprawy kobiece sa sprawami bardzo powaznymi. Z reszta z organizmem jest tak, ze jesli jedno pada to zaraz i wszystko leci. Tak wiec bez lekarza i tak sie nie obedzie. My specjalistami nie jestesmy i nie potrafimy Ci pomoc. Tylko specjalistyczne badania i fachowiec powie Tobie co jest i jak leczyc.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 18:19   #10
edzia16
Raczkowanie
 
Avatar edzia16
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kępno
Wiadomości: 366
GG do edzia16
Dot.: Miesiączka...

A do jakiego mam sie lekarza zglosic?Do ginekologa czy rodzinnego?Bo ja juz wczesniej mialam takie przerwy,raz mialam nawet pol roku i lekarz mi powiedzial ze tak moj orgazim reaguje.Jak tylko jakis stres to juz przerwa i zaburzenie cyklu ale teraz sie naprawde boje...ale dam rade jakos z tego wyjde chyba...
edzia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 18:28   #11
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Miesiączka...

Cytat:
Napisane przez edzia16 Pokaż wiadomość
Ale jakie ta moga byc skutki?Z powodu niskiej wagi?Ja ma 1,67 m wzrostu i waze 48 kg i nie mam juz miesiaczki!Boje sie jak cholera!A przeciez schudlam moze ze 4-5 kg.Dziewczyny pomocy!Tylko mnie nie zalamujcie...
Dlaczego tyle schudlas i w jakim czasie?? Teraz wedlug wskaznika bmi masz lekka niedowage. 4-5 kg to malo dla osoby otylej ale dla kogos kto normalnie wazy to calkiem sporo szczegolnie jesli odbylo sie to w krotkim czasie np miesiaca.
Mysle ze powinnas isc go ginekologa.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-16, 18:36   #12
agata24282
Przyczajenie
 
Avatar agata24282
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 8
Dot.: Miesiączka...

Rzeczywiscie, przy takim wzroscie waga 48 kg to troche malo. Wyglada to na niedowage i stad ten problem (prawdopodobnie), ale to powinien stwierdzic specjalista. Chociaz tak naprawde wystarczy zwykly lekarz rodzinny, a i zapewne ginekolog tez. Obliczy twoje BMI i zrobi malutki wywiad o apetyt, nawyki zywieniowe, miesiaczkowanie. Niedowage zazwyczaj widac golym okiem. Idz do lekarza. Trzymaj sie i nie chudnij, bo popadam w kompleksy. Pozdrawiam cieplutko.
agata24282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 22:01   #13
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Miesiączka...

Cytat:
Napisane przez edzia16 Pokaż wiadomość
A do jakiego mam sie lekarza zglosic?Do ginekologa czy rodzinnego?Bo ja juz wczesniej mialam takie przerwy,raz mialam nawet pol roku i lekarz mi powiedzial ze tak moj orgazim reaguje.Jak tylko jakis stres to juz przerwa i zaburzenie cyklu ale teraz sie naprawde boje...ale dam rade jakos z tego wyjde chyba...
Od spraw kobiecych jest ginekolog, wiec do niego powinnas sie zglosic.

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Dlaczego tyle schudlas i w jakim czasie?? Teraz wedlug wskaznika bmi masz lekka niedowage. 4-5 kg to malo dla osoby otylej ale dla kogos kto normalnie wazy to calkiem sporo szczegolnie jesli odbylo sie to w krotkim czasie np miesiaca.
Mysle ze powinnas isc go ginekologa.
Cytat:
Napisane przez agata24282 Pokaż wiadomość
Rzeczywiscie, przy takim wzroscie waga 48 kg to troche malo. Wyglada to na niedowage i stad ten problem (prawdopodobnie), ale to powinien stwierdzic specjalista. Chociaz tak naprawde wystarczy zwykly lekarz rodzinny, a i zapewne ginekolog tez. Obliczy twoje BMI i zrobi malutki wywiad o apetyt, nawyki zywieniowe, miesiaczkowanie. Niedowage zazwyczaj widac golym okiem. Idz do lekarza. Trzymaj sie i nie chudnij, bo popadam w kompleksy. Pozdrawiam cieplutko.
Nie uwazam, aby BMI bylo odpowiednim wyznacnikiem. Po czesci jest, ale nie jest on za dokladny. Ja np. Obecnie mam wg BMI wage prawidlowa, ale ja sama czuje, ze jest mi z obecnawaga zle. Jest mi po prostu za ciezko. Po zbadaniu poziomu tluszczu w organizmie wyszlo mi, ze mam go za duzo i wg wskaznikow dla tluszczu wychodzi, ze... jestem otyla! mimo, ze BMI jest prawidlowe. Kilka lat temu mialam wage, ktora wg BMI wskazywala na niedowage, a ja czulam sie swietnie. Poziom tluszczu tez byl odpowiedni

Tak wiec najlepszym wykladnikiem jest BMI + poziom tluszczu w orgazizmie, stosowane razem!


Juz dawno stwierdzono, ze BMI adaje sie tylko do kontrolowania otylosci i nadwagi. I tylko do tego.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 10:15   #14
edzia16
Raczkowanie
 
Avatar edzia16
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kępno
Wiadomości: 366
GG do edzia16
Dot.: Miesiączka...

Bo ja chcialam schudnac...ale teraz juz nie chce taka byc i walcze!!!Jem troche wiecej,od dawna juz nie cwicze wiec powinno sie poprawic.Dzisiaj gadalm z mama i pojde do lekarza,ale jeszcze nie wiem kiedy.Prawde mowiac zaluje tego ze sie zaczelam odchudzac,nie wiem jak doszlam do takiego stanu,chyba sie poprostu zaniedbalam.Ale teraz to zmienie.Jak schudlam to i utyje.Niech zyja czekoladki i slodycze,he he.Choc wcale mi nie do smiechu...wczoraj ryczalam przez to...i jest mi z tym zle...
edzia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 10:37   #15
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Miesiączka...

Edzia glowa do gory Jaga ma racje zeby obliczyc prawidlowa wage trzeba tez zmierzyc poziom tluszczu w oraganizmie. Byc moze wszystkie czynniki zlozyly sie na Twoj problem lacznie ze stesem.
A ten lekarz co Ci wczesniej powiedzial ze przerwa 6 miesiecy to poprostu reakcja Twojego organizmu na stres to robil Ci badania ze tak stwierdzil?? Moze Ty poprostu masz cos z hormonami nie tak.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 17:36   #16
edzia16
Raczkowanie
 
Avatar edzia16
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kępno
Wiadomości: 366
GG do edzia16
Dot.: Miesiączka...

chcialabym zeby bylo dobrze...i mam nadzieje ze tak bedzie.dzieki za podnoszenie na duchu...co ja sobie ubzduralam,co ja myslalam?Przeciez nie jstem taka glupia...bedzie ok,bo jak nie to nie wiem...nie ma innego wyjscia.
edzia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.