jak skutecznie odstraszyc gołebie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-06, 16:47   #1
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270

jak skutecznie odstraszyc gołebie


witajcie
do tej pory miałam obojetny stosunek do ptaków ale od paru dni normalnie mnie trzepie.
Gołebie urzadziły sobie wielkie wc z mojego podwórka
zasrane mam dokładnie wszystko- ławki, stół ogrodowy,kojec psi, schody nawet trampoline dziecka. nie moge nawet wyniesc poscieli bo obesrają. nie da sie wyjsc na pole i usiasc zeby nie usiasc na ptasiej kupie.
wczoraj wieczorem poł godziny myłam i ławki i trampoline-rano od nowa to samo:-((( a dziecko moje nie patrzy gdzie siada.

gołebie maja sąsiedzi nawet w dwóch domach ale nie bezposrednio obok mnie. co te gołebie sobie moje podwórko tak upodobały?
pies na nie nie reaguje.
znacie jakis sposób na to zeby w humanitarny sposób je przegonic?
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 22:18   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
witajcie
do tej pory miałam obojetny stosunek do ptaków ale od paru dni normalnie mnie trzepie.
Gołebie urzadziły sobie wielkie wc z mojego podwórka
zasrane mam dokładnie wszystko- ławki, stół ogrodowy,kojec psi, schody nawet trampoline dziecka. nie moge nawet wyniesc poscieli bo obesrają. nie da sie wyjsc na pole i usiasc zeby nie usiasc na ptasiej kupie.
wczoraj wieczorem poł godziny myłam i ławki i trampoline-rano od nowa to samo:-((( a dziecko moje nie patrzy gdzie siada.

gołebie maja sąsiedzi nawet w dwóch domach ale nie bezposrednio obok mnie. co te gołebie sobie moje podwórko tak upodobały?
pies na nie nie reaguje.
znacie jakis sposób na to zeby w humanitarny sposób je przegonic?
Polecam przygarnąć kota . Gołąbki powinny się wynieść.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 22:27   #3
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

ach nawet nie wiesz jak o tym marzę:-D niestety z racji wyjazdów odpada zresztą tutaj truja koty :-(((

i jeszcze małe sprostowanie po dzisiejszych obserwacjach-to nie tylko gołebie to tez wróble.
w ogole co za rok pieronski-pilnie musze sie jeszcze pozbyc slimaków bo zreja mi liscie od kwiatków i drzewek i gniazda os:-(((
ale i tak priorytet to ptaki
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 22:39   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
ach nawet nie wiesz jak o tym marzę:-D niestety z racji wyjazdów odpada zresztą tutaj truja koty :-(((
Czyżby właściciele gołębników?
Dachowiec da sobie radę nawet, jeśli wyjeżdżasz, szczególnie, że z pierwszego postu wynika, że masz psa, więc jednak dałoby się przygarnąć zwierzątko.
Są też jakieś cuda odstraszające gołębie przy pomocy dźwięków. Pewnie w internecie znajdziesz dziesiątki pomysłów na to, jak je odstraszyć.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 09:42   #5
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Czyżby właściciele gołębników?
Dachowiec da sobie radę nawet, jeśli wyjeżdżasz, szczególnie, że z pierwszego postu wynika, że masz psa, więc jednak dałoby się przygarnąć zwierzątko.
Są też jakieś cuda odstraszające gołębie przy pomocy dźwięków. Pewnie w internecie znajdziesz dziesiątki pomysłów na to, jak je odstraszyć.
podobno własciciele przynajmniej sie tak odgrazali bo im koty właziły do tych gołebników, ale nikt nikogo za reke nie złapał. zreszta jeszcze w rodzinnym domu sasiad truł nam koty to przerazajacy widok i przezyłam to bardzo.
psa mam ale on podrózuje z nami

widziałam te elektroniczne odstaraszacze w biedronce ale oprócz ptaków było napisane ze odstarszaja psy i koty to nie kupiłam.
mysle jeszcze o sztucznym ptaku ale opinie sa podzielone co do skutecznosci.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 10:04   #6
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
podobno własciciele przynajmniej sie tak odgrazali bo im koty właziły do tych gołebników, ale nikt nikogo za reke nie złapał. zreszta jeszcze w rodzinnym domu sasiad truł nam koty to przerazajacy widok i przezyłam to bardzo.
psa mam ale on podrózuje z nami

widziałam te elektroniczne odstaraszacze w biedronce ale oprócz ptaków było napisane ze odstarszaja psy i koty to nie kupiłam.
mysle jeszcze o sztucznym ptaku ale opinie sa podzielone co do skutecznosci.
Nogi z pupy bym powyrywała, gdybym przyłapała jakiegoś gołębiarza z moim kotem w rękach
W akcie desperacji szukałabym wszystkich możliwych sposobów, by utrudnić gołębiom życie. Czy to będzie sztuczny ptak, jakieś wstążki i inne cuda odstraszające ptaki to bez znaczenia. Może akurat jakaś metoda będzie skuteczna. Pomyśl, czy są miejsca, gdzie gołębie często siadają i czy da się np. na daszku zamontować parę cm wyżej jakieś żyłki, które uniemożliwią im siadanie.
A tak na marginesie, to poszukaj informacji o tym, co przepisy mówią na temat hodowli gołębi w mieście, czy są jakieś ograniczenia itd. Może zgodnie z prawem da się ograniczyć taką uciążliwość?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 13:45   #7
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Na gołębie nie działają żadne odstraszacze, wstążki itp.
Jedynie kot i jeśli samemu się je ciągle straszy, wygania.

Jeśli to osiedle domów gdzie jest jakiś regulamin to można zgłosić do administratora.
Ale jeśli wieś to możesz złożyć do sądu z powództwa cywilnego o straty. Dokumentuj te zniszczenia, zabrudzenia, rób zdjęcia z gołębiami i bez nich z datą i jak czyste. Zbieraj faktury środków czyszczących, zapisuj ile godzin zużyłaś na sprzątanie, możesz wynająć firmę sprzątającą i zachować faktury. I być może gdy właściciel ptaków zapłaci to coś się zmieni.

Gołębie przenoszą szkodliwe dla dzieci bakterie, choroby, pasożyty . Trzeba bardzo uważać.
Obrzeżki to coś jak kleszcze i występują tam gdzie golębie.

Nie bez powodu nazywa się gołębie "latającymi szczurami" bo mnóstwo chorób mogą spowodować.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-07-07 o 13:50
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 19:33   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

No tak, ale jeśli gołębiarzy jest kilku w okolicy, to w razie procesu będą się miesiącami przerzucali argumentami na to, którego gołębie mniej brudzą i oskarżali nawzajem... kiepska perspektywa z takim procesem.
Może da się to zgłosić straży miejskiej - to, że w okolicy lata mnóstwo gołębi, brudzą i stanowią zagrożenie epidemiologiczne, bo teren ich hodowli to tereny mieszkalne, a nie żadne gospodarstwo rolne.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 20:47   #9
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

po dzisiejszym dniu przyznaje sie bez bicia ze troche wprowadziłam was w bład.zaparłam sie i w koncu wypatrzyłam-gołebie swoja drogą srają (z boku domu siedza na bramie i na lince od pradu) a podwórko obsrywaja mi wróble
czyli walka z gołebiami odpada bo nawet nie mam takiej drabiny zeby cos do tej linki przyczepic , a walka z włascicielami tez nie na wiele sie zda bo ja tu jestem nowa oni w atmosferze kłótni sasiedzkich zle sie mieszka jeszcze mi otruja psa albo co
skupie sie na wróblach.głownie (jak jestem w oddali) siedza na jednej z rynien.mam plan taki zeby załozyc na ta rynnę siatke metalową z takimi gestymi oczkami to nie beda tam włazic . ale dalej nie mam rozwiazania co ze stołem i ławkami-myslałam zeby na ławce w górnej czesci przyczepic listewke z nabitymi gwozdziami-na gwózdziu chyba nie dadza rady usiasc...ale z drugiej strony mam dziecko nie chce ryzykowac ze cos sobie zrobi.
i jeszcze wpadłam na pomysł co by w sklepie z zabawkami kupic pistolet na te zółte kulki . wątpie zebym jakiegos trafiła przy moim "celnym" oku ale moze jakos je wystrasze?
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 18:36   #10
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
po dzisiejszym dniu przyznaje sie bez bicia ze troche wprowadziłam was w bład.zaparłam sie i w koncu wypatrzyłam-gołebie swoja drogą srają (z boku domu siedza na bramie i na lince od pradu) a podwórko obsrywaja mi wróble
czyli walka z gołebiami odpada bo nawet nie mam takiej drabiny zeby cos do tej linki przyczepic , a walka z włascicielami tez nie na wiele sie zda bo ja tu jestem nowa oni w atmosferze kłótni sasiedzkich zle sie mieszka jeszcze mi otruja psa albo co
skupie sie na wróblach.głownie (jak jestem w oddali) siedza na jednej z rynien.mam plan taki zeby załozyc na ta rynnę siatke metalową z takimi gestymi oczkami to nie beda tam włazic . ale dalej nie mam rozwiazania co ze stołem i ławkami-myslałam zeby na ławce w górnej czesci przyczepic listewke z nabitymi gwozdziami-na gwózdziu chyba nie dadza rady usiasc...ale z drugiej strony mam dziecko nie chce ryzykowac ze cos sobie zrobi.
i jeszcze wpadłam na pomysł co by w sklepie z zabawkami kupic pistolet na te zółte kulki . wątpie zebym jakiegos trafiła przy moim "celnym" oku ale moze jakos je wystrasze?
A chciałabyś trafić? A co jak trafisz? Myślałam, że to miały być humanitarne sposoby...

Słyszałam, że na mniejsze ptaki działa puszczanie odgłosów jakiegoś ptasiego drapieżnika.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 07:51   #11
MMiodunska
Przyczajenie
 
Avatar MMiodunska
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Mam podobny problem z tymi ptakami, tylko że w bloku. Sąsiedzi sobie karmią gołębie wyrzucając im z balkonów chleb, a te odwdzięczają się nam paskudzeniem balkonu. Codziennie trzeba myć balkon bo jest tak zapaskudzony. Nie trzymać jakiś szpargałów na balkonie bo zakładają gniazda. Przeganiałam, też wpadłam na pomysł z pistoletem na kulki, mam jakiś płyn na gołębie ale mam wrażenie że na te stworzenia nie zadziała nic.
MMiodunska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-10, 20:56   #12
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
A chciałabyś trafić? A co jak trafisz? Myślałam, że to miały być humanitarne sposoby...

Słyszałam, że na mniejsze ptaki działa puszczanie odgłosów jakiegoś ptasiego drapieżnika.
spokojnie z moim słynnym w całej rodzinie celem nie ma szans zebym ja cokolwiek upolowała:-D predzej siebie postrzelę....

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

poza tym dziewczyny zrobiłam "wywiad" i juz wiem ze np na kosciołach montuje sie urzadzenia z odgłosami drapieznika-np sokoła.i podobno działa. no ale to zapewne sprzety profesjonalne czyli nie na moja kieszen.

jak wam pisałam wyzej było nie tak dawno temu podobne urzadzenie w biedronce (duzo tansze niz na allegro) tylko tam pisało ze odstrasza jeszcze psy i koty.dlatego nawet nie przeczytałam co tam na opakowaniu tylko z gory zrezygnowałam.ale teraz jak dorwe gdzies takie na wyprzedazy w b. to doczytam i o ile mozna wyłaczyc te opcje na psy i koty to biorę.

Miodunska to codzienne wycieranie mega wq..ce jest nie? jeszcze nie wiem jaki skład chemiczny te ptasie kupy maja ale mi dosłownie "wyzarło" farbę z ławek (w tych miejscach gdzie sraja) a w tamtym roku zaledwie malowałam....
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 22:02   #13
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Nie da sie wylaczyc na psy i koty, bo takie urzadzenie zwyczajnie emituje dzwiek, ktorego my nie slyszymy ale zwierzeta tak. Psy i koty maja taki zakres, ze beda zawsze to slyszaly i dostawaly cholery.
Ja bym sprobowala z tym drapieznikiem, na poczatek z youtube. Moze to wystarczy.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 09:00   #14
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Właśnie, puść z kompa jakiegoś sokoła głośno, kilka razy dziennie i zobacz czy pomoże.

Mi podczas tygodniowego wyjazdu, gołębie zalęgły się na balkonie. Zrobiłam wielkie sprzątanie, powywalałam graty właścicieli, pomyłam wszystko i kiedy gołębie wróciły, nie poznały swojego miejsca. Potem musiałam jeszcze je straszyć przez tydzień i dały spokój.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 22:11   #15
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Nie da sie wylaczyc na psy i koty, bo takie urzadzenie zwyczajnie emituje dzwiek, ktorego my nie slyszymy ale zwierzeta tak. Psy i koty maja taki zakres, ze beda zawsze to slyszaly i dostawaly cholery.
Ja bym sprobowala z tym drapieznikiem, na poczatek z youtube. Moze to wystarczy.
Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Właśnie, puść z kompa jakiegoś sokoła głośno, kilka razy dziennie i zobacz czy pomoże.

Mi podczas tygodniowego wyjazdu, gołębie zalęgły się na balkonie. Zrobiłam wielkie sprzątanie, powywalałam graty właścicieli, pomyłam wszystko i kiedy gołębie wróciły, nie poznały swojego miejsca. Potem musiałam jeszcze je straszyć przez tydzień i dały spokój.
jestescie genialne
tak sie fajnie składa ze komputer mam pod własciwym oknem, głosniki wystawiałam za okno przy okazji nasiadówek
jutro przezszukam youtuba i poczekam na mniej deszczowy dzień i do dzieła:-D
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 23:53   #16
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Mam nadzieje, ze zadziala


Ps. Google mnie przeraza, czytam watek a pod nim reklama odstraszacza golebi.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 21:31   #17
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, ze zadziala


Ps. Google mnie przeraza, czytam watek a pod nim reklama odstraszacza golebi.
tez mam nadzieję:_D rano u mnie lało, potem ja wyjechałam i dzis w efekcie nic z tego.

co do reklamy z gołebiami to olej to komputer nas sledzi co szukamy (ciasteczka) a potem podsyła sprytne reklamy:-P
ja swojego czasu szukałam łózeczka turystycznego np i wchodziłam na jakis portal a tam na dole same oferty łóżeczek:-D jeszcze byłam zdziwiona ze mam "szczescie" i przy okazji sie tak trafiło
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 21:51   #18
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
tez mam nadzieję:_D rano u mnie lało, potem ja wyjechałam i dzis w efekcie nic z tego.

co do reklamy z gołebiami to olej to komputer nas sledzi co szukamy (ciasteczka) a potem podsyła sprytne reklamy:-P
ja swojego czasu szukałam łózeczka turystycznego np i wchodziłam na jakis portal a tam na dole same oferty łóżeczek:-D jeszcze byłam zdziwiona ze mam "szczescie" i przy okazji sie tak trafiło
Tak. Szukałam kiedyś maszynek do robienia lodów w internecie.
Wchodzę potem na wizaż a tam reklama maszynki
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 21:55   #19
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Z wyszukiwaniem to spoko ale nie wiedzialam, ze wystarcza same otwierane strony. Bo nie szukalam niczego o odstraszaczach, ten watek jest jedyna strona o tym temacie, ktora odwiedzam
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-13, 18:05   #20
madziula12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 84
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

podajcie jakiegoś linka do ostraszania zasranych gołębi. Plis.
madziula12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 23:07   #21
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Cytat:
Napisane przez madziula12 Pokaż wiadomość
podajcie jakiegoś linka do ostraszania zasranych gołębi. Plis.
Google ci ukradli? Toż to cała dyskusja toczy się na ten temat, więc jaki problem wyszukać samemu informację o konkretnych metodach?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 12:12   #22
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Marianna, jak sytuacja?

Ja mam problem z ptakami rozbijającymi się o okna i szukałam czegoś co pomoże im zobaczyć, że tu jest szyba a nie niebo i trafiłam na modele ptaków drapieżnych, do zawieszenia i do postawienia. Od 100 do 200 zł taki model. Jedna sowa ma obracaną głowę Jest też taki kotek, http://www.sklep.linarem.pl/p376,ods...mi-oczami.html

A gdyby ktoś miał taki problem jak ja, to melduję, że na domach prywatnych, gdzie tafla szkła nie jest duża działają naklejki sylwetek ptaków (w biurowcach i ekranach akustycznych to rozwiązanie się nie sprawdza). Można też nakleić na szyby, od strony zewnętrznej, folię uv. Ptaki widzą taką folię, bo mają inny zakres widzenia niż my, uznają ją za przeszkodę i nie widzą też odbijającego się nieba w szybie. Dla nas folia jest przezroczysta. Ale! Folia może przyciągać owady. Pająki budują sieci uv żeby przyciągnąć owady a odstraszyć ptaki.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 12:18   #23
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Niezłe ciekawostki

A takiego kota, można samemu zrobić. Wyciąć kontur z kartonu, pomalować na czarno i włożyć szklane kulki w miejsce oczu. Mam w domu rodzinnym takich kulek cały worek. Chyba sobie takiego wytnę i zamontuję na balkonie.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 12:31   #24
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Tylko deszcz szybko załatwi karton

Ile to się człowiek może dowiedzieć jak ma problem, nie?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 12:34   #25
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

U mnie pod daszkiem będzie, to trochę postoi. Zresztą najbardziej by się przydał jak będę wyjeżdżać, żeby znów nie było ptasiej niespodzianki po powrocie.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 12:50   #26
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Na wróble to strachy pomagają. Tylko trzeba im zmieniać ubrania i pozycje bo się przyzwyczajają i tracą respekt.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg strach.jpg (46,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg strrach.jpg (82,7 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg strachnawróble.jpg (23,2 KB, 12 załadowań)
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 22:07   #27
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Tylko deszcz szybko załatwi karton

Ile to się człowiek może dowiedzieć jak ma problem, nie?
Można wykorzystać styropian.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 22:21   #28
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

czesc dziewczyny, przepraszam ze sie nie oddzywałam ale wstyd mi było bo nie znalazłam ani chwili zeby zrobic akcje z komputerem.tzn przypominam sobie ale wieczorem:-D i chyba sąsiedzi by mnie zlinczowali jakbym im o tej porze koncert robiła:-D

ale do rzeczy-najprawdopodobniej nie bede musiała uzywac komputera (przynajmniej na wróble) bo problem rozwiazał moj tata:-D

nie uwierzycie jak bo to az...głupieotóz dziecko moje dostało tak ponad tydzien temu karmnik-ful wypas na brzozowej nodzenie powiem jako element ozdobny mojej posesji nawet mi sie podoba (i głupio ojcu powiedziec ze ja ostatnio ptaków nienawidzę:-P )
wrzucam tam przewaznie chleb.
i pomogło!!!! owszem wróble zlatuja sie do karmnika ale tylko do karmnika. nie siadaja mi na ławkach ani nie robia sobie grzedy z rynny.
a jaka cisza......

mysle i mysle i wychodzi na to ze one okupowały moje podwórko bo liczyły na zarcie...a przy małym dziecku to wiadomo -a tu kawałek drozdzówki połozy a tu kawałek jabłka itd.(czasem nawet dziecko dwóch kroków nie zrobiło a tu wróbel juz sie pasł jego bułką)
strasznie to nie logiczne z tym karmnikiem ale działa. i niech działa jak najdłuzej....
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 22:38   #29
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Hahaha Czyli wygrałaś z nimi dobrocią
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 10:20   #30
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: jak skutecznie odstraszyc gołebie

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Hahaha Czyli wygrałaś z nimi dobrocią
no taki obyło sie bez rozlewu krwi
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-26 12:12:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.