Czas honoru - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-11, 09:31   #1
Justa30_1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z wnętrza
Wiadomości: 345

Czas honoru


Może wątek nie bedzie miec powodzenia ale to nie wazne. Czy ktoras z was oglada ten serial "Czas honoru"? Ja tak i poprostu go uwielbiam. Nie jestem mocna z historia wrecz przeciwnie ale okres wojenny mnei zawsze bardzo interesuje. Uwielbiam sluchac opowiesci woejnne i ogladac filmy zwiazne z ta temtyka. Film "Katyn" poprostu ogromny szacun dla Wajdy. Bylam na tym w kinie i poprostu szok. Film "Pianista" to samo świetny. Wszystkei filmy i seriale wojenne a szczegolnei takei ktore opowiadja o krzywdzie poalkwo czy żydów poporstu msuze obejrzec bo mnei takei filmy wzruszaja. A jak u was??
__________________
"co by nie napisać zawsze to będą tylko słowa"
Justa30_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 09:48   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czas honoru

Po reklamie serialu bardzo się na niego napaliłam, a teraz nie mam niestety czasu oglądać. Szkoda. Widzialam może 2 odcinki.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 09:50   #3
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Czas honoru

rewelacyjny film. Nie przegapiłam ani jednego odcinka. Szkoda, ze trzeba czekać do niedzieli...
Muzyka na początku filmu tez jest śliczna

Ja mam hopla na punkcie II wojny światowej. Obozy zagłady itp. Mam mnóstwo książek w tej tematyce. "Katyń", "Pianista"...oba filmy mnie wzruszyły. Kiedy oglądam/czytam ta tematykę, to az mi wstyd narzekać na własne życie...

"czas honoru"...aż 6 dni. Nie lubię tego czekania. Zwłaszcza, kiedy zapowiedz następnego odcinka trzyma w napięciu.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2008-11-11 o 09:54
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 10:02   #4
Justa30_1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z wnętrza
Wiadomości: 345
Dot.: Czas honoru

no dokladnie zawsze tak zrobia ze trzyma w napieciu zwiastun tak jak w tym tygodniu bo ta Wandzia na bank wyda ze to byl Bronek no chyba ze sie opamieta jakos ale cos watpie.
__________________
"co by nie napisać zawsze to będą tylko słowa"
Justa30_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 11:04   #5
nick_OLA
Raczkowanie
 
Avatar nick_OLA
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: HollyŁódź
Wiadomości: 358
Dot.: Czas honoru

uwielbiam ten serial i zaryzykuję stwierdzenie że to chyba jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) polski serial

Lubię oglądać bo:
  • pomimo że jestem zielona z historii to takie produkcje bardziej nasycą moją wiedzę aniżeli czytanie jakiegoś podręcznika do historii
  • podoba mi się ciekawe rozwiązanie 'migawek' z filmów dokumentalnych kiedy w serialu pokazywane jest miasto i jego mieszkańcy
  • świetna muzyka
  • ciekawe wątki
  • pomimo że grają Ci którzy zakorzenili się w moim umyśle jako np Igor z Na Wspólnej potrafię go przekwalifikować i jako aktor potrafi wypłynąć z roli Igora

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Ja mam hopla na punkcie II wojny światowej. Obozy zagłady itp. Mam mnóstwo książek w tej tematyce. "Katyń", "Pianista"...oba filmy mnie wzruszyły.
mogłabyś polecić jakieś ciekawe pozycje książkowe
bo ja też 'maniaczka' literatury obozowej
będę wdzięczna
__________________
Masz ręce, aby dawać
Serce, aby kochać
I ramiona, które są dokładnie tak długie
Byś zdołał nimi drugiego obejmować


Phil Bosmans
nick_OLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 12:38   #6
Lara 1985
Raczkowanie
 
Avatar Lara 1985
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 59
Dot.: Czas honoru

Również kocham ten serial! Od dziecka pasjonuje mnie wszystko co związane z okresem II wojny światowej.Jeśli chcecie obejrzeć coś w stylu cudownego Pianisty czy Katyńia koniecznie oglądnijcie Liste Schindlera.Film stary ale wygina.Do ściągnięcia w Bear Shere.Szczerze polecam!
Lara 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 13:28   #7
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez nick_OLA Pokaż wiadomość

mogłabyś polecić jakieś ciekawe pozycje książkowe
bo ja też 'maniaczka' literatury obozowej
będę wdzięczna
Ostatnio sobie kupiłam " AUSCHWITZ- naziści i ostateczne rozwiązanie". Polecam. Laurence Res opisuje jak KZ Auschwitz z obozu koncentracyjnego przeobraził sie w instytucje najwiekszego ludobojstwa w dziejach. Przeczytalam ja w 2 dni.

Kolejna ksiazka...hm...nie pamietam tytulu, bo mam ja u rodzicow. Jest tam biografia kobiety, ktora przezyla Auschwitz, komore gazowa kilkakrotnie. Jak bede u rodzicow, to przypomne sobie tytul i napisze. Wiem, ze " Zofia (cos tam)". W kazdym badz razie wstrzasajaca ksiazka. Kupilam ja wlasnie w Oswiecimiu, obok Auschwitz. ( Jesli chcesz, to moge Ci ja przeslac. Ale dopiero przed swietami, bo wtedy bede u rodzicow).

" Majdanek".
Rowniez warta przeczytania.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-11, 14:24   #8
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czas honoru

Uwielbiam go wprost ! Wzruszają mnie ci ludzie, ich historia i świadomość, że te filmowe postaci choć fikcyjne, miały na pewno swoje "odzwierciedlenie" w tamtej rzeczywistości.
Ech, wspaniali ludzie...zawieszeni w okropnych czasach.

Dziewczyny, jeżeli fascynuje Was historia II wojny to musicie, po prostu musicie wybrać się do Muzeum Powstania Warszawskiego w Wa-wie. Coś wspaniałego. Trudno Wam będzie stamtąd wyjść, słowo
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 15:10   #9
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Czas honoru

Jezeli chodzi o Auschwitz, dobra pozycja jest wydanie czterotomowe, KL Auschwitz ( az wstyd, ze nie pamietam dokladnie tytulu ). Mozna ja kupic w sklepikach przy muzeum. Kilka z nich znajduje sie w korytarzu, ktory prowadzi do wejscia na teren obozu.
Nie wiem, czy juz przetlumaczono na jezyk polski ksiazke Mela Mermelsteina ``By Bread Alone``, rowniez jest do dostania w obozowych ksiegarniach. Poza tym, mnostwo albumow, ksiazek ze wspomnieniami itd. Juz nawet nie pamietam wszystkich tytulow. Wsrod nich perelka jest ksiazka opisujaca dzieje Cyganow w KL Auschwitz, a wlasciwie w Auschwitz II - Birkenau. Niestety, czesto nie wspomina sie o Familienzigeunerlager, jakby cierpienie tych ludzi bylo mniejsze niz pozostalych.
Inna ciekawe pozycje -``Noc krysztalowa i casus Herschela Grynszpana``, ``Gorliwi kaci Hitlera``. Nie dotycza bezposrednio historii obozow, ale sa bezposrednio zwiazane z tematem.
Niestety, wiele pozycji mozna kupic w samych muzeach, na przyklad na Majdanku, w Treblince.
Rowniez w ZIHu ( Zydowskim Instytucie Historycznym ) w Warszawie jest mnostwo ciekawych pozycji. Jezeli ktos ma czas na to, zeby sie tam wybrac, polecam. Oprocz ksiegarni jest tam biblioteka, a w niej sporo unikalnych perelek, ktore mozna czytac tylko w czytelni.

ellish - Jak juz dotre do Polski, i do mojej domowej biblioteczki, zajrze ponownie do tego watku i podam Ci wiecej tytulow. Niestety, nie mialam jak tego wszystkiego przewiezc do Danii i wiele cennych tytulow i autorow wyparowalo mi z pamieci. Tak to bywa, kiedy traci sie kontakt z tematem.

Edytowane przez Hvid
Czas edycji: 2008-11-11 o 15:13
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 15:21   #10
Justa30_1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z wnętrza
Wiadomości: 345
Dot.: Czas honoru

Była ode mnie ze szkoly wycieczka do muzeum powstania w W-wie tylko ze dla innej klasy i wtedy nie pojechalam a zaluje bardzo od tamtego czasu podobno jeszcze lepsze jest to muzeum. Byłam natomaist w muzeum katyńskim niby nie to ma tam jakis tuneli i takich rzeczy jak w tym muzeum powstania ale tez daje niezapomiane wrazenia. Są jakby poslania żołnierzy polskich jako jeńców, listy wyslane do domow i listy ktore oni otrzymywali z domu. Dalo rade odczytac jedne starsznie sie wzruszylam, caly stos butów, szczoteczek do zębów, różnych bibelotów, monet i rzeczy które zrobili poprostu z nudów (male rzeźby, pudełeczka ozdobione). Bardzo wzruszające tym bardziej że wtedy jzu widzialm film Katyń i mneij wiecej kojarzylam jak to było.
__________________
"co by nie napisać zawsze to będą tylko słowa"
Justa30_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 15:40   #11
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Czas honoru

O wlasnie, przypomnialas mi Justa30_1990 - oprocz Muzeum Katynia i Muzeum Powstania Warszawskiego jest jeszcze Muzeum na Pawiaku i Muzeum przy Al. Szucha. W Muzeum na Pawiaku mozna rowniez obejrzec oryginalne drobiazgi zrobione przez wiezniow, w Muzuem przy Al. Szucha natomiast cele zwane potocznie tramwajami, cele przesluchan i inne.

Przy dawnym Stadionie Skry, tuz przy Cmentarzu Zydowskim przy ul. Okopowej, rowniez sa czasem ciekawe ekspozycje ( na przyklad przedmioty uratowane z getta ), ale to zawsze bylo raczej sezonowo, nie zawsze da sie wejsc i nie zawsze sa ekspozycje.

A skoro jestesmy w tym temacie - nie wiecie moze, czy w koncu wybudowano Muzeum Zydowskie naprzeciwko Pomnika Bohaterow Getta Warszawskiego? Ja pamietam tylko duza tablice z informacja, ze takie muzeum powstanie.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-11, 17:44   #12
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Czas honoru

oglądam "Czas honoru", bo tez interesuję sie historią tamtego okresu. po ostatnim nie wytrzymalam i musialam obejrzeć w internecie - nie dotrwałabym do niedzieli, nie ma mocnych powiem tak - nie przegapcie tego najnowszego odcinka za nic w świecie, super
ale mi narobiłyście ochoty na to muzeum powstania warszawskiego, dzięki Bogu mam historyczkę z powołania w szkole i w przyszłym tygodniu jedziemy do W-wy - Pawiak, Muzeum, Powązki..... Już się nie mogę doczekać

Edytowane przez Senija
Czas edycji: 2008-11-11 o 17:44 Powód: literowka
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 18:11   #13
Barbie Killer
Raczkowanie
 
Avatar Barbie Killer
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 388
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Kolejna ksiazka...hm...nie pamietam tytulu, bo mam ja u rodzicow. Jest tam biografia kobiety, ktora przezyla Auschwitz, komore gazowa kilkakrotnie. Jak bede u rodzicow, to przypomne sobie tytul i napisze. Wiem, ze " Zofia (cos tam)". W kazdym badz razie wstrzasajaca ksiazka. Kupilam ja wlasnie w Oswiecimiu, obok Auschwitz. ( Jesli chcesz, to moge Ci ja przeslac. Ale dopiero przed swietami, bo wtedy bede u rodzicow).
Chyba masz na myśli "Przeżyłam Oświęcim" Krystyny Żywulskiej... Książka wywarła na mnie ogromne wrazenie, było to moje pierwsze zetknięcie się z bezpośrednia relacją osoby która przeżyła to piekło.. Polecam!
__________________
Barbie Killer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 18:36   #14
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Czas honoru

Też go oglądam. Dobry serial, szkoda, że jeszcze tylko 3 odcinki do końca.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 19:27   #15
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 295
Dot.: Czas honoru

Mój Małż jest fanem tego serialu, jak nie może się doczekać niedzieli to ogląda w necie.

Co do książek o tematyce II wojny, getta itd. polecam książkę Romy Ligockiej "Dziewczynka z czerwonym płaszczyku"

"Dziewczynka w czerwonym płaszczyku" to opowieść o niezwykłej kobiecie, która dzięki ogromnej sile charakteru zdołała przeciwstawić się wyrokom historii i przeciwnościom losu, by odnaleźć szczęście i nadać swemu życiu sens.

Roma Ligocka napisała swą autobiografię po obejrzeniu filmu "Lista Schindlera", kiedy to w postaci dziewczynki w czerwonym płaszczyku odkryła samą siebie. Postanowiła powrócić do przeszłości i ponownie przeżyć to wszystko, o czym tak bardzo starała się zapomnieć: dzieciństwo spędzone w getcie, strach, upokorzenie, śmierć bliskich. Swe wspomnienia przedstawiła z perspektywy małej dziewczynki - to właśnie nadaje jej opowieści niecodzienny, świeży i wzruszający ton.

W dalszej części książki Ligocka opisuje swoje powojenne losy: zabawy w towarzystwie kuzyna - Romana Polańskiego i przyjaciela - Ryszarda Horowitza, przelotną fascynację komunizmem, wejście w świat cyganerii artystycznej Krakowa, przyjaźń z Piotrem Skrzyneckim, liczne romanse, a wreszcie emigrację i karierę w show businessie. Nie pomija też bolesnych doświadczeń - wieloletnich zmagań z depresją, będącą rezultatem wojennej traumy, i uzależnienia od leków, z którego niemal ponadludzkim wysiłkiem udało jej się wyzwolić.

"Życie może być piękne nawet dla kogoś, kto przeszedł piekło - mówi Autorka - a cuda się zdarzają. Mnie moje życie kiedyś podarowano, a potem sama je sobie podarowałam".

"Dziewczynka..." odnosi olbrzymie sukcesy na Zachodzie: w Niemczech w ciągu kilku miesięcy sprzedano 80 tysięcy egzemplarzy, a prawa do jej wydania zostały zakupione przez 18 wydawnictw na całym świecie. Wkrótce też należy spodziewać się filmu: prawa nabyła już agencja w Hollywood."

Książka niesamowita, dobrze się czyta, daje dużo do myślenia.
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 21:46   #16
Schreck
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 235
GG do Schreck Send a message via Skype™ to Schreck
Dot.: Czas honoru

Witam szanowne Panie,

Jako hobbysta związany z modelarstwem często oglądam produkcje związane z II wojną i tu akurat muszę objechać trochę "Czas honoru" i "Katyń" - pomimo dobrych chęci twórców i atrakcyjności wizualnej - wiele tam przekłamań i niedopowiedzeń zniekształcających historię i jej postrzeganie przez widza, ale o tym się nie będę rozpisywał - polecić Wam mogę za to - "Ciemnoniebieski świat" - link do zajawki na youtube:

http://pl.youtube.com/watch?v=nkHTQK...eature=related

Czeski film o pilotach z okresu bitwy o Anglię

"Ślicznotkę z Memphis"

http://pl.youtube.com/watch?v=gS3AQepBW-g

"Imperium Słońca"

http://pl.youtube.com/watch?v=tztl6ZEjrw4

Wróg u Bram

http://pl.youtube.com/watch?v=dUVqSCH8Fho

Szyfry wojny

http://pl.youtube.com/watch?v=86QB_WXYcqE

oczywiście - Kompania Braci -

http://pl.youtube.com/watch?v=50iElH7AS74

a z polskich produkcji mogę polecić tematykę tuż powojenną

Śmierć Rotmistrza Pileckiego

Inka'46

i parę innych produkcji Sceny Faktu.

Jeśli coś mi się jeszcze przypomni na szybko to podrzucę

Pozdrawiam
__________________
WYŁĄCZ TELEWIZOR
OBUDŹ SIĘ
OTWÓRZ OCZY
ZACZNIJ MYŚLEĆ SAMODZIELNIE

Edytowane przez Schreck
Czas edycji: 2008-11-11 o 21:51
Schreck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 22:45   #17
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czas honoru

Wiesz jak chodzi o Czas honoru to ja tam nie śledzę skrupulatnie historycznej "akuratności". W końcu to film fabularny a nie dokumentalny gdzie zresztą na końcu każdego odcinka pojawia się notka, że bohaterowie i ich historie są fikcyjni/ne. Nie dlatego lubię ten serial

Dzięki za linki.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 12:02   #18
Justa30_1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z wnętrza
Wiadomości: 345
Dot.: Czas honoru

JA ogladalm z tego co wymieniles napenwo "Wróg u bram" reszte mzoe cos widzialm ale nie pamietam. A "wróg u bram" byl bardzo fajny naprawde podobal mi sie
__________________
"co by nie napisać zawsze to będą tylko słowa"
Justa30_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 18:35   #19
nick_OLA
Raczkowanie
 
Avatar nick_OLA
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: HollyŁódź
Wiadomości: 358
Dot.: Czas honoru

ile tytułów

dzięki wszystkim - przydadzą się - tylko kiedy ja znajdę czas aby to wszystko przeczytać

a i w linki też zerknę

PS. Arethaf poważnie tylko 3
__________________
Masz ręce, aby dawać
Serce, aby kochać
I ramiona, które są dokładnie tak długie
Byś zdołał nimi drugiego obejmować


Phil Bosmans
nick_OLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-12, 18:38   #20
Justa30_1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z wnętrza
Wiadomości: 345
Dot.: Czas honoru

nie mnie pytalas ale potwierdzam ze chyab tylko 3 czy 4 odcinki zostaly
__________________
"co by nie napisać zawsze to będą tylko słowa"
Justa30_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 18:43   #21
nick_OLA
Raczkowanie
 
Avatar nick_OLA
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: HollyŁódź
Wiadomości: 358
Dot.: Czas honoru

to kiepskawo
no nie liczyłam na tasiemiec typu Esmeralda no ale z 50 mogłoby być

może podzielą to na sezony (teraz to takie modne )
__________________
Masz ręce, aby dawać
Serce, aby kochać
I ramiona, które są dokładnie tak długie
Byś zdołał nimi drugiego obejmować


Phil Bosmans
nick_OLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 19:40   #22
Justa30_1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z wnętrza
Wiadomości: 345
Dot.: Czas honoru

hehe dokladnie z 50 to by moglo byc
__________________
"co by nie napisać zawsze to będą tylko słowa"
Justa30_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 22:25   #23
Schreck
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 235
GG do Schreck Send a message via Skype™ to Schreck
Dot.: Czas honoru

Witam ponownie wieczorową porą,

skoro o odcinkach mowa - na youtube - w odcinkach po ok 10 min. - Hubal i Westerplatte:

http://pl.youtube.com/watch?v=-MqcbCMc3ig

http://pl.youtube.com/watch?v=tZ-wncmX8RA

Pozdrawiam
__________________
WYŁĄCZ TELEWIZOR
OBUDŹ SIĘ
OTWÓRZ OCZY
ZACZNIJ MYŚLEĆ SAMODZIELNIE
Schreck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 12:52   #24
Justa30_1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z wnętrza
Wiadomości: 345
Dot.: Czas honoru

no i jeszcze tylko 1 odcinek skzoda ale mam nadzieje ze ciekawy będzie i fajnie sie serila zakończy dlatego z niecierpliwością do nastepnej niedzieli czekam
__________________
"co by nie napisać zawsze to będą tylko słowa"
Justa30_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 17:23   #25
aneczka2701
Raczkowanie
 
Avatar aneczka2701
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 40
Dot.: Czas honoru

Obejrzałam już 13 odcinek i troszkę mi szkoda, że to już koniec serii. Mam nadzieję, że będą kręcone następne... W sumie w serialu jest dużo przekłamań historycznych, ale wg mnie ogląda się go dobrze... No i fakt obsada też taka sobie, mogli wziąć więcej nieznanych aktorów... Ale i tak uważam, że serial może zainteresować, w sumie dzięki niemu ostatnio kupiłam książkę 'drogi cichociemnych' i teraz mogę poczytać jak to naprawdę było...
aneczka2701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 18:38   #26
nick_OLA
Raczkowanie
 
Avatar nick_OLA
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: HollyŁódź
Wiadomości: 358
Dot.: Czas honoru

poratujcie mnie streszczeniem ostatniego odcinka - nie zdążyłam do domu dojechać
__________________
Masz ręce, aby dawać
Serce, aby kochać
I ramiona, które są dokładnie tak długie
Byś zdołał nimi drugiego obejmować


Phil Bosmans
nick_OLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 21:33   #27
Elza007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: Czas honoru

witam poszukuje pilnie fanów tego serialu z Wawki - mam ciekawą propozycję
Elza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 11:49   #28
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez Justa30_1990 Pokaż wiadomość
hehe dokladnie z 50 to by moglo byc
Moim zdaniem nie, to by było już zbyt naciągane
Mam nadzieję, że na miejsce "Czasu honoru" wypuszczą inny, równie fajny serial
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 17:10   #29
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Czas honoru

Oj bardzo mi się podobał serial, szkoda, z etylko 13 odcinków było i ze topik tak przygasł.

Z tego co wyczytałam, ma byc kręcony koleiny sezon, ale będzie można go dopiero zobaczyć jesienią 2009.

A film podobał mi się nie tylko ze względów historycznych. Ja wiem, ze to film i pewna idealizacja. Ale oni mieli jakies cele, ideały, zasady, honor - w tym własciwym słowa znaczeniu. Podobało mi się przeniesienie w inny wymiar
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 09:57   #30
Justa30_1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z wnętrza
Wiadomości: 345
Dot.: Czas honoru

Od wrzesnia rusza drugi sezon "Czasu honoru" juz sie nie moge doczekac
__________________
"co by nie napisać zawsze to będą tylko słowa"
Justa30_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-19 23:28:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.