Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-27, 07:02   #1
joanna_s9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 12

Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?


Jestem na macierzynskim, mieszkamy za granica, wiec robimy wszystko sami, nie ma babc, cioc. Padam na twarz, a przeciez jestem w domu! Mam teraz pytanie do pracujacych mam z dziecmi, najlepiej mieszkajacych w domu. Jak dajecie rade? Macie pomoc domowa? Odpuszczacie na pewnych plaszczyznach? Jestem perfekcjonistka, chce pracowac, dobrze wygladac (w tym pospac sobie z 7-8h) miec ladnie ubrane dzieci, posprzatane w domu, i wlasciwie musze robic to wszystko sama, bo maz bardzo duzo pracuje. Maz kiedy tylko ma czas pomaga w domu, (pisze pomaga z premedytacja, bo ja wykonuje wiekszosc prac).
Prosze o rady, co i jak powinnam robic, zeby podolac

Edytowane przez joanna_s9
Czas edycji: 2015-09-27 o 07:03
joanna_s9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 09:00   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Przestać być perfekcjonistką. Ważniejszy odpoczynek i czas spędzony z dzieckiem, niż wychuchany dom.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 09:14   #3
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;52912246]Przestać być perfekcjonistką. Ważniejszy odpoczynek i czas spędzony z dzieckiem, niż wychuchany dom.[/QUOTE]

Dokładnie
dodatkowo możesz zatrudnić kogoś do sprzątania itd.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 11:41   #4
_Beata _
ja.
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: niedaleko
Wiadomości: 1 422
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?



odpusc. albo wynajmij pania do sprzatania. dziecko jest male tylko raz, i ani sie obejrzysz a bedzie wolalo spedzac czas z kolegami niz z Toba, nie przegap tego
_Beata _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 11:44   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Tak myślę, że perfekcjoniści to mają przechlapane.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 14:35   #6
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Ostatnio kupiłam sobie plakat z takim napisem " Porządek może mieć każdy ale tylko geniusz ogarnie chaos". Pasuje do naszego domu idealnie
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 14:57   #7
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Ostatnio kupiłam sobie plakat z takim napisem " Porządek może mieć każdy ale tylko geniusz ogarnie chaos". Pasuje do naszego domu idealnie

Dobre
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-27, 19:35   #8
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Cytat:
Napisane przez joanna_s9 Pokaż wiadomość
Jestem na macierzynskim, mieszkamy za granica, wiec robimy wszystko sami, nie ma babc, cioc. Padam na twarz, a przeciez jestem w domu! Mam teraz pytanie do pracujacych mam z dziecmi, najlepiej mieszkajacych w domu. Jak dajecie rade? Macie pomoc domowa? Odpuszczacie na pewnych plaszczyznach? Jestem perfekcjonistka, chce pracowac, dobrze wygladac (w tym pospac sobie z 7-8h) miec ladnie ubrane dzieci, posprzatane w domu, i wlasciwie musze robic to wszystko sama, bo maz bardzo duzo pracuje. Maz kiedy tylko ma czas pomaga w domu, (pisze pomaga z premedytacja, bo ja wykonuje wiekszosc prac).
Prosze o rady, co i jak powinnam robic, zeby podolac

wyluzować.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 07:36   #9
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Ja tez lubię mieć wszystko posprzątane, i poukładane itp dobrze wyglądać to wiadomo
Pomimo ze pracuje i mamy dom to zupełnie nieodczuwam ciezaru jakim piszesz. Tylko ze dzielimy obowiązki z mężem. Jeden dom i jedno dziecko to wg mnie dla dwójki dorosłych ludzi kompletny luz

Płacimy jedynie za zanmowanje sie ogrodem a zima za odśnieżanie sąsiadowi.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 11:09   #10
switeziankamarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 65
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

odpuść sobie, odłóż perfekcjonizm na kilka lat do szafy albo się zajedziesz i pochorujesz
switeziankamarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 13:36   #11
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Mam 2 małych dzieci. Mam dom. Pracuję na pełen etat.
Babć i ciotek do pomocy brak.
Pani do sprzątania czy innych prac nie zatrudniam.
Mam porządek i czysto. Nie rozumiem usprawiedliwiania pierd.olnika w domu dziećmi. Obserwuję to u wielu moich dzieciatych znajomych.
Bałagan nie robi się sam z siebie. Podstawą jest uczenie od maleńkości dzieci i faceta odkąd się da o odkładaniu rzeczy na miejsce, ścieraniu blatu, wkładaniu ciuchów do kosza na pranie i naczyń do zmywarki.

Jak coś się rozleje, to ścieram natychmiast. Wiele moich znajomych dzieciatych udaje że nie widzi, machnie na to ręką. A potem to się rozniesie na butach po całym domu.
Albo np. pozwalają wstać od stołu dzieciom uczącym się samodzielnego jedzenia bez umycia buzi, rąk, wytrzepania resztek jedzenia z ubrania. Też bym się załamała jakbym potem miała resztki obiadu po całym domu sprzątać, w międzyczasie pewnie wtarte w dywan, zasłonę i kanapę.

A, mam psa. Wchodzi do domu sporadycznie. I jest nauczony że po wejściu ma czekać na wytarcie łap.


Uwaga
nie sprzątam kosztem snu.
nie sprzątam kosztem zabawy z dziećmi.
Nie poleruje porcelany i luster godzinami.

Mam dom urządzony w pewnym sensie pod kątem łatwości sprzątania.

Nie wyobrażam sobie życia w bałaganie i brudzie. Porządek w domu to porządek w głowie.

Nie jestem zmęczona, bo chodzę do pracy i na 8h dziennie przestaję myśleć o sprawach domowych.

Nie traktuję sprzątania jako kary, nie ustalam specjalnego czasu sprzątania typu sobota rano czy piątek wieczór. Na bieżąco sprzątam. jednego dnia jedną łazienkę, kolejnego drugą. Nigdy nie mam wylizanego domu na tip top, bo jak skończę wszystkie pomieszczenia to mija 7-10dni i trzeba sprzątać od nowa, ale tez sprzątanie nie jest dla mnie dużym obciążeniem.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

zeby była jasnośc
nie lubię sprzątać, ale bardziej nie lubię żyć w syfie
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-28, 13:40   #12
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Myślę, że większość mówiąc o porzuceniu perfekcjonizmu nie miała na myśli tolerowania syfu typu przebierający zlew czy zaschnięte jedzenie na blatach/stole/podłodze
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 18:23   #13
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
]Nie rozumiem usprawiedliwiania pierd.olnika w domu
Jestem w stanie zrozumieć taki stan rzeczy u ludzi którzy maja niemowlę i dopiero uczą się ogarniać całą sytuację ale nie przez x lat.
My też jesteśmy sami, co prawda mamy mieszkanie ale dość spore a ja i mąż pracujemy na pełen etat. Uważam że grunt to organizacja -staram się dobrze rozporządzac i czasem i przestrzenią. Wieczorem jedna osoba usypia synka druga ogarnia mieszkanie, wieksze sprzątanie w sobotę. Nie kupuje tzw. durnostojek i innych kurzołapów, nie mamy dywanów a zabawki syna są w pudełkach.
Uważam tak jak iizabelaa że jedno dziecko i dom na dwójkę w miarę zorganizowanych dorosłych to żaden problem
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak

Edytowane przez 21pyza
Czas edycji: 2015-09-29 o 18:11
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 17:14   #14
mamasierpniowa2
Rozeznanie
 
Avatar mamasierpniowa2
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 620
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość




Nie wyobrażam sobie życia w bałaganie i brudzie. Porządek w domu to porządek w głowie.





---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

zeby była jasnośc
nie lubię sprzątać, ale bardziej nie lubię żyć w syfie

Mieszkam sama z dzieckiem, mieszkanie niecałe 60 metrów . Pracuję na pół etatu, nikt za mnie nie zrobi zakupów, nie odbierze dziecka ze żłoba, obowiązków nie dzielę na dwójkę. Mam w domu bardzo czysto.Znam mamy które mają dzieci w wieku mojego dziecka i jak się do nich wchodzi czasem na kawę to można się przylepic do podłogi.Ja bym do takiego domu nikogo nie zaprosiła.
Można ogarnąć dom i to bez problemu , i nawet obiad ugotować.Zostaje czas na wizaż, książkę albo spacer( chociaż nie zawsze)

Raz na jakiś czas robię porządki w szafie swojej i córki
nie prasuję ( chuba że to konieczne-do pracy)
wszystko odkładam na swoje miejsce
mam odpowiednie środki czystości zeby się nie zatyrać
zakupy robię po odwiezieniu dziecka do złobka ale przed pracą ( mam pół godziny przerwy)
gotuję na więcej niz 1 dzień albo zamrażam
wstaję przed córką zeby wypić kawę, posiedzieć na necie i się wykąpac, umalowac. Jak mała wstaje jestem już gotowa.
ubrania na następny dzień dla siebie i córki szykuję wieczorem dnia poprzedniego
zmywam na bieżaco, odkurzam na biezaco, lustra myję na bieżaco.Nie czuje się bardzo zmęczona bo chodze spać z dzieckiem ( śpię 7-8 h)

Gorzej jak się rozchoruję- wtedy kaplica bo nie mam na nic siły, czasem nawet mimowolnie zasnę a córka urzęduje w domu

Edytowane przez mamasierpniowa2
Czas edycji: 2015-09-29 o 17:31
mamasierpniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 07:02   #15
szaky
Raczkowanie
 
Avatar szaky
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 78
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa2 Pokaż wiadomość

Mieszkam sama z dzieckiem, mieszkanie niecałe 60 metrów . Pracuję na pół etatu, nikt za mnie nie zrobi zakupów, nie odbierze dziecka ze żłoba, obowiązków nie dzielę na dwójkę. Mam w domu bardzo czysto.Znam mamy które mają dzieci w wieku mojego dziecka i jak się do nich wchodzi czasem na kawę to można się przylepic do podłogi.Ja bym do takiego domu nikogo nie zaprosiła.
Można ogarnąć dom i to bez problemu , i nawet obiad ugotować.Zostaje czas na wizaż, książkę albo spacer( chociaż nie zawsze)

Raz na jakiś czas robię porządki w szafie swojej i córki
nie prasuję ( chuba że to konieczne-do pracy)
wszystko odkładam na swoje miejsce
mam odpowiednie środki czystości zeby się nie zatyrać
zakupy robię po odwiezieniu dziecka do złobka ale przed pracą ( mam pół godziny przerwy)
gotuję na więcej niz 1 dzień albo zamrażam
wstaję przed córką zeby wypić kawę, posiedzieć na necie i się wykąpac, umalowac. Jak mała wstaje jestem już gotowa.
ubrania na następny dzień dla siebie i córki szykuję wieczorem dnia poprzedniego
zmywam na bieżaco, odkurzam na biezaco, lustra myję na bieżaco.Nie czuje się bardzo zmęczona bo chodze spać z dzieckiem ( śpię 7-8 h)

Gorzej jak się rozchoruję- wtedy kaplica bo nie mam na nic siły, czasem nawet mimowolnie zasnę a córka urzęduje w domu
Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Mam 2 małych dzieci. Mam dom. Pracuję na pełen etat.
Babć i ciotek do pomocy brak.
Pani do sprzątania czy innych prac nie zatrudniam.
Mam porządek i czysto. Nie rozumiem usprawiedliwiania pierd.olnika w domu dziećmi. Obserwuję to u wielu moich dzieciatych znajomych.
Bałagan nie robi się sam z siebie. Podstawą jest uczenie od maleńkości dzieci i faceta odkąd się da o odkładaniu rzeczy na miejsce, ścieraniu blatu, wkładaniu ciuchów do kosza na pranie i naczyń do zmywarki.

Jak coś się rozleje, to ścieram natychmiast. Wiele moich znajomych dzieciatych udaje że nie widzi, machnie na to ręką. A potem to się rozniesie na butach po całym domu.
Albo np. pozwalają wstać od stołu dzieciom uczącym się samodzielnego jedzenia bez umycia buzi, rąk, wytrzepania resztek jedzenia z ubrania. Też bym się załamała jakbym potem miała resztki obiadu po całym domu sprzątać, w międzyczasie pewnie wtarte w dywan, zasłonę i kanapę.

A, mam psa. Wchodzi do domu sporadycznie. I jest nauczony że po wejściu ma czekać na wytarcie łap.


Uwaga
nie sprzątam kosztem snu.
nie sprzątam kosztem zabawy z dziećmi.
Nie poleruje porcelany i luster godzinami.

Mam dom urządzony w pewnym sensie pod kątem łatwości sprzątania.

Nie wyobrażam sobie życia w bałaganie i brudzie. Porządek w domu to porządek w głowie.

Nie jestem zmęczona, bo chodzę do pracy i na 8h dziennie przestaję myśleć o sprawach domowych.

Nie traktuję sprzątania jako kary, nie ustalam specjalnego czasu sprzątania typu sobota rano czy piątek wieczór. Na bieżąco sprzątam. jednego dnia jedną łazienkę, kolejnego drugą. Nigdy nie mam wylizanego domu na tip top, bo jak skończę wszystkie pomieszczenia to mija 7-10dni i trzeba sprzątać od nowa, ale tez sprzątanie nie jest dla mnie dużym obciążeniem.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

zeby była jasnośc
nie lubię sprzątać, ale bardziej nie lubię żyć w syfie
Dokładnie... Mimo, że moja ma dopiero pół roku - ale nawet w okresie noworodkowym, gdzie ja byłam zdechła po cesarce i szwy ciągły - przy karmieniu na żądanie czasem co chwila - jakoś nie miałam problemu z ogarnięciem mieszkania (mąż pracował swojego czasu i po 16h).
Przede wszystkim jak dziewczyny piszą - na bieżąco. Nie wymyślaj sobie konkretnego dnia na sprzątanie.
Rozleje się coś ? Zetrzyj od razu. Widzisz tonę naczyń w zlewie ? Zmywaj mniejszą ilość a częściej. Naucz domowników odkładać rzeczy na miejsce, naczynia do zlewu, ubrania do kosza/ pralki, czyste do szafki. Papierek po cukierkach czy ogryzek - do śmieci a nie na stół czy podłogę. Z zabawkami dziecka może być trudniej - ale to też nie jest nie wiadomo ile pozbierać i wrzucić do skrzyni - jeśli Twoje dziecko jest już starsze - może zorganizuj z nim zabawę w porządki ? Np. kto pierwszy wrzuci daną część zabawek do pudła.
Gotuj na dwa - trzy dni. Czasem warto poświęcić też nieco więcej czasu i zrobić coś w słoik czy pomrozić - potem wyciągasz, odgrzewasz i obiad gotowy.
Grunt to robienie wszystkiego od razu a nie odkładanie na później, systematyczność i dobra organizacja.

Sama jestem perfekcjonistką, denerwuje mnie to czy tamto jak gdzieś leży walnięte w kąt. Tak samo z moim podejściem, najpierw obowiązek, potem dopiero przyjemności i relaks.
__________________
Serduszko najkochańsze
szaky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 07:16   #16
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Szczerze mówiąc śmieszą mnie posty wystarczy sprzątać na bieżaco i będzie spoko, w odniesieniu do wypowiedzi osoby która mówi, że jest perfekcjonistką (nie tylko jeśli chodzi o porządek, ale równeiż o inne aspekty życia).
Dla mnie ktoś kto jest perfekcjonistą zawsze znajdzie coś do ulepszenia i poprawienia, a co się z tym wiąże, jeśli podstawowe porządki są zrobione to będzie mył okna, odsuwał szafy, szorował fugi czyt. wykonywał czynności nie należące do działu: wytrzyj, bo się rozlało
autorka mówi, że chce spać 7-8 h, zadbać o siebie, zadbać o dziecko, mieć piękny dom itd.
I tutaj pojawiają się problemy: co to wszystko dla niej oznacza. Jeśli wszystko ma być odpicowane na tip top, łącznie z wyglądem, rozwojem osobistym i pracą, o której wspomina to jest to złudne i włąściwie niemożliwe, jeśli człowiek chce wypocząć; a jak wiadomo wypocząć powinien.
Zwłaszcza, gdzie autorka pisze jasno: większość prac jest na jej głowie i nie może liczyć na większe wsparcie partnera.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 07:49   #17
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Cytat:
Napisane przez szaky Pokaż wiadomość
Papierek po cukierkach czy ogryzek - do śmieci a nie na stół czy podłogę.
rany nigdy bym o sobie nie powiedziała: "porzadnicka", ale ogryzek na stół czy podłogę mozna tak???

Sprzatam mieszkanie dwa razy dziennie (córka zaczela misje: explorer) i nadal nie uwazam, ze mam czysto. Dobrze Ajah pisze- dla kazdego "czysto" to cos innego...
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 08:21   #18
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
rany nigdy bym o sobie nie powiedziała: "porzadnicka", ale ogryzek na stół czy podłogę mozna tak???

Sprzatam mieszkanie dwa razy dziennie (córka zaczela misje: explorer) i nadal nie uwazam, ze mam czysto. Dobrze Ajah pisze- dla kazdego "czysto" to cos innego...
A co konkretnie robisz te dwa razy dziennie? Tak z ciekawości pytam, bo nie wyobrażam sobie, że można 2x dziennie odkurzać, zmywać podłogi i ścierać kurze

A propos ogryzków - ja wywalam do klatki prosiaków morskich
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 08:57   #19
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
A co konkretnie robisz te dwa razy dziennie?
odkurzam i myję podłogi
córa wypatrzy i włoży do buzi kazdy paproch.
a ilość paprochów, okruchów generowana przez 2 latka jest spora
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 09:07   #20
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Poważnie robisz to dwa razy dziennie??? To szacun chociaż szczerze mówiąc ja wolałabym spędzić ten czas np czytając. ..
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 09:47   #21
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Nie robię tego ani dla przyjemności, ani z powodu podkręconych standardów. Nie będę też robić tego wiecznie. Córka się kiedyś (raczej) spionizuje.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015


Edytowane przez pani22ka
Czas edycji: 2015-09-30 o 12:29 Powód: haniebne literówki
pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 10:25   #22
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

O dżizas , 2 razy dziennie odkurzasz i myjesz podłogę?
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 11:13   #23
szaky
Raczkowanie
 
Avatar szaky
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 78
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
rany nigdy bym o sobie nie powiedziała: "porzadnicka", ale ogryzek na stół czy podłogę mozna tak???

Sprzatam mieszkanie dwa razy dziennie (córka zaczela misje: explorer) i nadal nie uwazam, ze mam czysto. Dobrze Ajah pisze- dla kazdego "czysto" to cos innego...
Z tymi ogryzkami... Uwierz mi, że można tak i miałam tego kiedyś świetny przykład w postaci mojego byłego i całej jego rodzinki... Związek i facet porażka... a ja nie będę sprzątaczką za kawałek kąta dla siebie.
Swoją drogą lepiej już na ten stół niż za łóżko czy nadgryzioną kiełbasę do szuflady schować, co też się zdarzało..

A co do odkurzania, mycia podłóg itp. Ja nie robię tego dwa razy dziennie, nawet nie raz dziennie. Ot zależności od potrzeby. Bywa, że co 2-3 dni. Bywa, że kuchnię czy korytarz trzeba co dzień. Zimą czy w deszczowe dni to korytarz trzeba zamieść czy przemyć co prawie każdy wjazd z wózkiem, ale jak jest sucho - to żaden problem.
__________________
Serduszko najkochańsze

Edytowane przez szaky
Czas edycji: 2015-09-30 o 11:14
szaky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 11:36   #24
89anioleknh89
~*~Szalona Narzeczona~*~
 
Avatar 89anioleknh89
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 6 673
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Cytat:
Napisane przez joanna_s9 Pokaż wiadomość
Jestem na macierzynskim, mieszkamy za granica, wiec robimy wszystko sami, nie ma babc, cioc. Padam na twarz, a przeciez jestem w domu! Mam teraz pytanie do pracujacych mam z dziecmi, najlepiej mieszkajacych w domu. Jak dajecie rade? Macie pomoc domowa? Odpuszczacie na pewnych plaszczyznach? Jestem perfekcjonistka, chce pracowac, dobrze wygladac (w tym pospac sobie z 7-8h) miec ladnie ubrane dzieci, posprzatane w domu, i wlasciwie musze robic to wszystko sama, bo maz bardzo duzo pracuje. Maz kiedy tylko ma czas pomaga w domu, (pisze pomaga z premedytacja, bo ja wykonuje wiekszosc prac).
Prosze o rady, co i jak powinnam robic, zeby podolac
Pogodzić się z tym że gdy będziesz sama nie będzie już tak perfekcyjnie. Ja siedząc sama z Kubą (miał wtedy kolki 24h) non stop dosłownie, spałam po 2h na dobę a trzeba było ugotować, wyprać, wyprasować ble ble... Jakoś da się Ale albo rybki albo akwarium. Np. Idę do pracy, po pracy robię obiad ewentualnie wieczorami robię na dzień następny, dom mam kilka pięter wzwyż więc ogarniam po piętrze w każdy dzień, nie dam rady 170m na jeden raz :P Później wraca Tż, trzeba mu dać obiad, wcześniej z młodym wyjść na spacer, po obiedzie Tż z młodym na kolejny spacer. Później jak mam siłę to prasowanie... A dla mnie czas no hm.. albo nocą albo odmawiam jakiegoś sprzątania żeby ogarnąć siebie... Na wszystko to nie starczyłoby mi godzin w dobie heh
__________________
TO NIEMOŻLIWE - powiedział rozsądek...
TO RYZYKOWNE - powiedziało doświadczenie...
TO BEZSENSOWNE - powiedziała duma...
Mimo wszystko... SPRÓBUJ!
Powiedziało serce...

16.06.2017
89anioleknh89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 12:40   #25
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
O dżizas , 2 razy dziennie odkurzasz i myjesz podłogę?
Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Poważnie robisz to dwa razy dziennie???
O dżizas, poważnie, olaboga i co tam jeszcze
i teraz:
a) ale ze mnie czyścioch
b) ale ze mnie brudas
c) nie mam w zwyczaju mówić 7 miesięczniakowi: "Smacznego" jak sobie coś na podłodze znajdzie.
Wolę sobie spokojnie posiedzieć na kanapie, poczytać wizaż (omajgatttt, dżizas, ludy! siedzę na necie a nie czytam... nie mam jednak najmniejszych kompleksów czytelniczych ) i nie patrzeć non stop nad czym pomrukuje z zadowoleniem pełzacz.
W pierwszym poście trochę zwaliłam kwestię na syna, ale w zasadzie przy nim było to samo. w momencie, gdy zrobił się niskopodłogowo-mobilny - często sprzątałam.
no i trochę mnie poniosło z mopowaniem 2 x dziennie. raz dziennie obowiązkowo i raczej ten drugi też jest.

Cytat:
Napisane przez szaky Pokaż wiadomość
nie robię tego dwa razy dziennie, nawet nie raz dziennie. Ot zależności od potrzeby. Bywa, że co 2-3 dni.
no ja w zasadzie też z przerwą na czas, gdy dziecko jest, li i jedynie, podłogowcem.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 13:24   #26
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
O dżizas, poważnie, olaboga i co tam jeszcze
i teraz:
a) ale ze mnie czyścioch
b) ale ze mnie brudas
c) nie mam w zwyczaju mówić 7 miesięczniakowi: "Smacznego" jak sobie coś na podłodze znajdzie.
Wolę sobie spokojnie posiedzieć na kanapie, poczytać wizaż (omajgatttt, dżizas, ludy! siedzę na necie a nie czytam... nie mam jednak najmniejszych kompleksów czytelniczych ) i nie patrzeć non stop nad czym pomrukuje z zadowoleniem pełzacz.
W pierwszym poście trochę zwaliłam kwestię na syna, ale w zasadzie przy nim było to samo. w momencie, gdy zrobił się niskopodłogowo-mobilny - często sprzątałam.
no i trochę mnie poniosło z mopowaniem 2 x dziennie. raz dziennie obowiązkowo i raczej ten drugi też jest.

no ja w zasadzie też z przerwą na czas, gdy dziecko jest, li i jedynie, podłogowcem.
Też tak robiłam, a biorąc pod uwagę że w domu jest zwierz to odkurzałam namiętnie. Całe szczęście syn bardzo szybko zaczął interesować się tym co wyżej i okruchy przestały być fascynujące.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 13:24   #27
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Też odkurzam i zmywam x2. Mam psa, który produkuje tony sierści raz,dwa wszystko ogarnięte. Nie jest to wielce uciążliwe.
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 14:21   #28
mamasierpniowa2
Rozeznanie
 
Avatar mamasierpniowa2
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 620
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

e tam Ajah.Ja jestem perfekcjonistką i jak raz porządnie posprzątam to nie mam potrzeby sprzątac tego samego nastepnego dnia. Na generalne porządki potrzebuję 1-2 dni w miesiacu i robię to 1 raz.
Mam czas na wizaż i na czytanie książek.Nie wiem co w tym śmiesznego.Na poczatku z niczym sobie nie radziłam, 2 lata praktyki i jest całkiem nieźle. Czasem nawet w pracy dłuzej zostanę
mamasierpniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 14:43   #29
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa2 Pokaż wiadomość
e tam Ajah.Ja jestem perfekcjonistką i jak raz porządnie posprzątam to nie mam potrzeby sprzątac tego samego nastepnego dnia. Na generalne porządki potrzebuję 1-2 dni w miesiacu i robię to 1 raz.
Mam czas na wizaż i na czytanie książek.Nie wiem co w tym śmiesznego.Na poczatku z niczym sobie nie radziłam, 2 lata praktyki i jest całkiem nieźle. Czasem nawet w pracy dłuzej zostanę

Zajęło ci dwa lata by wszystko ogarnąć?

Już pisałam co mnie śmieszy.
Każdy ma inny tryb dnia, inne priorytety i oczekiwania.
Ja mogę posprzątać tak, że mi to odpowiada, a ktoś inny przyjdzie i będzie uważał, ze jeszcze wiele jest do zrobienia.

Ty nie masz potrzeby sprzątać codziennie- inni mają i to zajmuje czas tak samo jak dbanie o siebie, dzieci i dom.
Mówimy tutaj o spinie, że wszystko ma być jak należy (a standard jest wysoki), bo inaczej stres i niewiadomo co jeszcze. Kwestia priorytetów.

Zresztą widzę po swoim rozkładzie tygodnia jak się czasowo różne kwestie rozkładają.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 15:29   #30
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Dzieci, praca, dom- jak to pogodzic?

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
odkurzam i myję podłogi
córa wypatrzy i włoży do buzi kazdy paproch.
a ilość paprochów, okruchów generowana przez 2 latka jest spora
O kurcze :p
Mój też jeszcze podłogowy, paprochów nie brakuje ale odkurzam i zmywam podłogi raz na 2 dni. Wychodzę z założenia, że trochę paprochów nie zaszkodzi Ale ja nie mam starszego dziecka, które rzeczywiście może być źródłem różnych dziwnych zanieczyszczeń
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-09 12:24:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.