Bole miesiaczkowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-11, 20:53   #1
Marzena7777
Raczkowanie
 
Avatar Marzena7777
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 280

Bole miesiaczkowe


Witam was dziewczny. Zakladam ten watek poniewaz zapewne nie jedna z nas ma bole miesiaczkowe, bole ktorych czasami nie da sie wytrzymac.
Zatem jesli chodzi o mnie ...... co miesiac mam takie bole, ze 5 tabletek mi nie pomaga;(.Bole mam okroooopne, napady zimna i goraca....a do tego leje sie ze mnie jakbym siedziala w saunie;(
Zastanawia mnie od czego zaleza takie bole? moja kuzynka zas w ogole nie odczuwa i czasami nawet nie wie kiedy dostaje okres....!
Wy tez tak macie?
__________________
Nasz Aniolek
http://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kjulviw5i.png

========================= ===========

Moja Fotografia
www.marzenaspg.com
Marzena7777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 21:27   #2
dzojsticzek
Zadomowienie
 
Avatar dzojsticzek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 840
Dot.: Bole miesiaczkowe

tez mam napady takie ;| i mecze sie od 3 lat co miesiac tak samo:/

a pozatym bylo strasznie duzo takich watkow; )
dzojsticzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 13:40   #3
karolakep
Zadomowienie
 
Avatar karolakep
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 231
Talking Dot.: Bole miesiaczkowe

Ja odkad w ogole dostalam okres nie odczuwalam zadnych dolegliwosci, wszelki bole byly mi obce do czasu... Po kilku latach przez rok bralam tabletki antykoncepcyjne na uregulowanie okresu, a gdy przestalam je brac zaczal sie co miesieczny koszmar- dwa 1wsze dni @ to istne męki. Niektorzy lekarze uwazaja ze po pierwszym porodzie bole powinny ustapic albo przynajmniej w duzej mierze sie skonczyc. Ale ile w tym prawdy nie wiem. Okres to nie choroba, na szczescie sie od tego nie umiera- trzeba przechodzic to co m-c, dziewczyny powodzenia
karolakep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 14:12   #4
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Bole miesiaczkowe

Ja mam różnie, często mam takie bóle, że robi mi się słabo, czasem tabletka nie zdąży się rozpuścić, a ja już wymiotuję z bólu i mam biegunkę, także na dwie strony jest piękne Czasem mam łagodny okres i wystarczy ibuprom (nawet jeden) ale wtedy przeważnie leje się ze mnie jak z kranu... Ogólnie mówiąc koszmar!
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 15:08   #5
Marzena7777
Raczkowanie
 
Avatar Marzena7777
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 280
Dot.: Bole miesiaczkowe

To samo co u mnie Kasiulka ;/ Niektore @ przechodze bez wiekszego bolu.......ale np. w tym miesiacu bol byl tak mocny , ze wzielam 5 tabletek i mi nie pomoglo.....;( czasem mam juz dosyc, a co miesiac przed spodziewana @ normalnie panikuje.
Mam jeszcze jedno pytanie dziewczyny.......odkad przyjechalam do USA co miesiac @ spoznia sie o 14 dni...dokladnie 2 tyg. Czy to mozliwe ze moj cykl wydluzyl sie?...Zamiast 30 dni mam 44 ?
P.s Kasiu..jestesmy prawie sasiadkami bo ja tez jestem z okolic rzeszowa :P
__________________
Nasz Aniolek
http://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kjulviw5i.png

========================= ===========

Moja Fotografia
www.marzenaspg.com
Marzena7777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 15:19   #6
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Bole miesiaczkowe

Dziewczyny, jest lek przeciwbólowy na bolesne miesiaczki. Preparat nazywa się VEGANTALGIN, są to czopki doodbytnicze, bardzo skuteczne Cena: 7 zł czy jakoś tak.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 15:27   #7
AnULka248
Zakorzenienie
 
Avatar AnULka248
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 598
Dot.: Bole miesiaczkowe

Ja czasem wogóle nie czuje ze mam @ a czasem ... pierwszy dzień nic strasznego, małe krw. i zero bólu, za to drugi i trzeci... masakra, brzuch nagle zacznie mnie tak boleć ze nawet jak wezme tabletke to nie pomaga, jeśli w domu jestem to dosłownie becze z bólu a w szkole to chodze jak mumia... do tego zimne dreszcze:/ co chwile... albo jest mi tak zimno ze nawet koc nie pomaga. I do tego na przemian albo biegunki albo zaparcia:/ w ciągu 3dni tyle przejść to poprostu szok... za co to wszystko
AnULka248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-12, 17:21   #8
dzojsticzek
Zadomowienie
 
Avatar dzojsticzek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 840
Dot.: Bole miesiaczkowe

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jest lek przeciwbólowy na bolesne miesiaczki. Preparat nazywa się VEGANTALGIN, są to czopki doodbytnicze, bardzo skuteczne Cena: 7 zł czy jakoś tak.
mi przepisala gin. czopki doodbytnicze nie wiem czy te konkretne ale ich nie wykupilam bo nie wyobrazam sobie tego koszmaru z dziecinstwa i te czopki... nie dosc ze tez czesto mam biegunke w tych dniach a to chyba przeszkadza w uzywaniu ich? czy nie?;>
dzojsticzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 18:39   #9
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Bole miesiaczkowe

Mam 4 dzień okresu. Przeżyłam koszmar. Przeważnie przez pierwsze 2 dni boli mnie brzuch, ale tym razem trzyma mnie do teraz. Zażylam 2
no-spy, ale nie pomogło, więc przyłożyłam ibupromem max no i przeszło.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 18:48   #10
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Bole miesiaczkowe

Słyszałam kiedyś o nieco innym sposobie na bóle miesiączkowe: na 3 dni przed miesiączką należy brać Aspirynę (ma właściwości rozrzedzające krew). A wymieniony wcześniej Vegetalgin to odpowiednik No-spy, bo jest to lek rozkurczowy.
Mi najlepiej pomagają środki przeciwbólowe + rozkurczowe + ciepły termofor Aspiryny zaś wogóle nie mogę łykać ze względu na kłopoty ze śluzówką żoładka, wieć tego sposobu nie miałam okazji wypróbować... Jakby któraś z Was wypróbowała to dajcie znać
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 21:56   #11
dzojsticzek
Zadomowienie
 
Avatar dzojsticzek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 840
Dot.: Bole miesiaczkowe

Cytat:
Napisane przez Laluna1986 Pokaż wiadomość
ja tez przezywałam takie katusze... a podasz linki, albo moze jakis moderator przyklei ten watek do juz istniejacego

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...miesi%B1czkowe

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...miesi%B1czkowe

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...miesi%B1czkowe

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...miesi%B1czkowe

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...miesi%B1czkowe

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=161409

duzo porad ale ja i tak nie znalazlam jeszcze zadnego rozwiazania tych bolow;( dlatego zapisalam juz sie na wizyte do gin po tabletki anty(nie tylko z powodow okresu) i zobacze czy cos pomogly:P

pozdrawiam i 3majcie sie

Edytowane przez dzojsticzek
Czas edycji: 2007-10-12 o 22:00 Powód: jeszcze jeden link: )
dzojsticzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-21, 22:10   #12
daily26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 21
Dot.: Bole miesiaczkowe

Zgadzam się tabletki są jednym z najprostszych i skutecznych rozwiązań bo tak naprawdę o to nam chodzi jak najszybciej złagodzić ból ja mam dwa niezawodne sposoby pierwszy to taki że gdy tylko poczuję minimalny ból natychmiast sięgam po tabletkę nie czekam aż przejdzie bo na pewno nie przejdzie tylko rozhuśta się i będzie jeszcze gorszy i tak szybko go nie złagodzę a drugi sposób to buscopan i to wszystko prawda że proste))
daily26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 23:10   #13
hermajona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 598
Dot.: Bole miesiaczkowe

Hej dziewczyny! Pisałam już w innym wątku na ten sam temat... I tutaj, tak jak tam, apeluję do Was - nie liczcie na to, że no-spa wam pomoże, bo na silny ból ona rzeczywiście g**no daje. No niestety. Polecam silny przeciwbólowy sam lub z no-spą.
A co do tabletek anty, to owszem, jest to najprostsze wyjście, ale jest tyle skutków ubocznych (jeśli nie w trakcie to multum po odstawieniu), że ja już wolę mieć tą biegunkę i omdlewać co miesiąc czy prawie co miesiąc (wiem, że będę wkrótce żałować swoich słów, gdy dopadnie mnie @ ), niż przez kilka lat mieć komfort pod wieloma względami, a potem mieć do menopauzy problemy z cyklem i w ogóle rozregulowany organizm. Nasłuchałam się i naczytałam o efektach odstawienia tabletek, że mimo iż marzy mi się idealna cera i brak bólów menstruacyjnych, nie zdecyduję się na ten krok. Nie będę przecież przez 30 lat jechać na tabsach, bo nie będzie to dobre dla mojego zdrowia.
__________________
Si abres el estuche lo que debes encontrar
Es una joya que te deslumbrar
á
hermajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.