Korea Południowa atakuje (hallyu) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-24, 07:22   #61
jiuna
Wtajemniczenie
 
Avatar jiuna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 291
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

jej ja to kocham ich wszystkich ....no dobra nie lubię snsd... jakoś mi na żołądek działają... tzn uwielbiam Yuri a reszcie bym oczy wydrapała (wstałam 5 min temu to tłumaczy głupoty które wypisuje)

Jak słyszę takie polskie akcenty to jakoś miło mi się robi, że doceniają polskich fanów...ekhen.. tzn głównie fanki

a co do polskich akcentów.... niach niach....
http://www.youtube.com/watch?v=IwlFD...layer_embedded
iii słuchajcie co Junsu mówi 0:15
no widać, że chłopaki od dawna się uczą naszego języka i zaczęli od najbaradziej przydatnych słów
heh i widać że reszta też zna to słowo bo tak żywo zareagowali ....
__________________
Mój dzień na 100% będzie radosny KLIK
A Twój??
*Zaleca się oglądanie co rano oraz powtórzenie dawki gdy zaczynasz odczuwać smutek lub złość
jiuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 10:05   #62
Aigoo
Przyczajenie
 
Avatar Aigoo
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 22
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
A tu macie wpis ZhouMi'ego z SuJu http://img375.imageshack.us/img375/7...oumiwishes.jpg
Łaaaa... a skąd on sobie to wytrzasnął.... Ale fajnie- taka mała rzecz, a cieszy jak cholera...

Cytat:
Ja nie wiem skąd oni wzięli im te dziwne ubrania, wyglądają śmieszne i jeszcze to futerko na ramionach Yunoła.
Jeśli chodzi o futerka i inne różne dziwne rzeczy(kawałki ludzika Michelina) przyczepiane do garniaków to u mnie wygrywają MBLAQ przy występach ze "Stay"... Czasem się zastanawiam czy oni lusterek nie mają czy co...

Cytat:
I co, leciało to? Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę nazwę Running Man, o czym to? ; p
Leciało chyba... Mój ulubiony variety show Dość nowy... A o czym... są dwie drużyny (stali członkowie: Yoo Jae-suk(MC), Ji Suk-jin, Kim Jong Kook(aka Sparta) i dwójka jego dzieci (Gary z Leessangu i HaHa), Lee Gwang Soo, Song Ji-hyo, Song Joong Ki + czasem goście) i biegają po dużych zamkniętych "obiektach" wykonując różne zadania(stały element to np moja ulubiona gra w chowanego). Drużyna, która przegra (lub jak jest ostatnio-osoby, których nie wylosują) musi poddać się karze czyli założyć krótkie gatki (co robi się trochę nudne).

Cytat:
http://www.youtube.com/watch?v=kf0WxarG-xs jak już była mowa o beznadziejnym albumie JYJ, to co myślicie o tej piosence? Jak dla mnie jest świetna, najlepsza na płycie
Też najbardziej z całej płyty podoba mi się Empty...


Cytat:
Szkoda, że zrobili do Ayy Girl MV (ten teledysk to porażka ), a nie do Empty, chociaż pewnie na to samo by wyszło...
Jezu ten teledysk jest.... Większej tandety to się chyba zrobić nie dało...

Cytat:
heh i widać że reszta też zna to słowo bo tak żywo zareagowali ....
Właśnie ta reakcja najabrdziej mnie rozbawiła
Aigoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 10:51   #63
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez HaeIn Pokaż wiadomość
O, widzę, że nie jestem tu jedyną fanką SuJu



Pytanie nie do mnie, ale odpowiem Nie wiem o jaką dokładnie dramę pytałaś, ale jeśli o Athenę lub Oh my lady (bo te są z Siwonem) to obie są po polsku. Jeśli chcesz to podam linki


Proszę http://www.youtube.com/watch?v=ZKl_mXmbJ0s

Aigoo, miałaś rację co do Bad Guy'a, świetna drama, strasznie mnie wciągnęła.
Kocham cięęęęęę ! PROSIŁABYM ^^ Porządne tłumaczenie i jakość?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 11:05   #64
HaeIn
Raczkowanie
 
Avatar HaeIn
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 310
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez onakasuita Pokaż wiadomość
Dlaczego ja nie wiem że on zagrał w kilku dramach
Ja go znam z Mary Stayed Out All Night i Bad Guy. Chętnie obejrzałabym z nim coś jeszcze


Cytat:
Napisane przez Sandara
Urocze, aż się miło robi

Cytat:
Napisane przez mmm3m
Kocham cięęęęęę ! PROSIŁABYM ^^ Porządne tłumaczenie i jakość?
Tu jest Oh! My Lady http://love-drama.pl/Oh-My-Lady jakość średnia, ale da się oglądać.
A na tym forum jest tłumaczona Athena http://hanakuor.webd.pl/forum/ Jest tu też dużo innych dram (jest też Oh! My Lady), tylko trzeba się zarejestrować, żeby ściągnąć. Ciężko mi ocenić, czy tłumaczenie dobre, bo oglądałam tylko z polskimi napisami i nie mam porównania nawet do angielskiego, ale BakaFansubs raczej dobrze tłumaczą.
Miłego oglądania
HaeIn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 13:54   #65
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez HaeIn Pokaż wiadomość


Tu jest Oh! My Lady http://love-drama.pl/Oh-My-Lady jakość średnia, ale da się oglądać.
A na tym forum jest tłumaczona Athena http://hanakuor.webd.pl/forum/ Jest tu też dużo innych dram (jest też Oh! My Lady), tylko trzeba się zarejestrować, żeby ściągnąć. Ciężko mi ocenić, czy tłumaczenie dobre, bo oglądałam tylko z polskimi napisami i nie mam porównania nawet do angielskiego, ale BakaFansubs raczej dobrze tłumaczą.
Miłego oglądania
DZIĘKUJĘ!!! Bardzo dziękuję a z tych dwu z Siwonem, która wydaje się być lepsza i mniej tandetna (dramy to podobno jak telenowele, niby fajne, fajne, ale trąci myszką).

Któraś z was ma już taką manię, ze uczy się koreańskiego? Ja bym chciała ale nie wiem czy w Polsce się da? Jak w ogóle zacząć, tak by się nie zrazić i nie zrezygnować po krótkim czasie? Tym bardziej, że wycieczka do Korei jest jednym z moich marzeń. A z tego co widzę z waszych filmików to po angielsku nijak się dogadamy
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 14:27   #66
Aigoo
Przyczajenie
 
Avatar Aigoo
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 22
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
a z tych dwu z Siwonem, która wydaje się być lepsza i mniej tandetna (dramy to podobno jak telenowele, niby fajne, fajne, ale trąci myszką)
Najbardziej telenowelowate są te które mają gdzieś powyżej 30 odcinków... Te "zwykłe" są po prostu schematyczne i tematyka jest taka, a nie inna. Ale człowiek się do tego przyzwyczaja i z tego śmieje. Nie wspominam o jakości bo czasem w sposób (dość specyficzny) jaki kręcą na początku jak ktoś nie jest przyzwyczajony to bije po oczach, szczególnie te stare (ja jak zobaczyłam pierwszy raz mój ukochany Full House to wyłączyłam po dwóch minutach bo myślałam, że to właśnie coś jak wenezuelska telenowela). Teraz już tego nawet nie zauważam.
Która jest lepsza i mniej tandeta... Mnie osobiście ciężko jest stwierdzić bo trudno je porównać. Athena to sensacja (mniej tam Siwona bo nie gra głównej roli), dużo scen widowiskowych, fabuła nie zbyt głęboka, ktoś mógłby się przyczepić do braku realizmu. Taka przyjemna strzelanina z wątkami miłosnymi. Oh! My Lady to znowu komedia. Dla mnie prześmieszna. To chyba, zależy na jaki gatunek ma się ochotę.


Cytat:
Któraś z was ma już taką manię, ze uczy się koreańskiego?
Ja mam manie kupowania książek do koreańskiego Potem mi przechodzi. Za mało samozaparcia.... może gdybym miała jakąś szkołę w pobliżu to bym się zmobilizowała. Samemu to ciężko. Aczkolwiek polecam fajną stronę(po angielsku) http://www.talktomeinkorean.com/ do nauki koreańskiego
Aigoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 16:06   #67
HaeIn
Raczkowanie
 
Avatar HaeIn
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 310
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
DZIĘKUJĘ!!! Bardzo dziękuję a z tych dwu z Siwonem, która wydaje się być lepsza i mniej tandetna (dramy to podobno jak telenowele, niby fajne, fajne, ale trąci myszką).
Nie ma za co, polecam się na przyszłość

Faktycznie ciężko porównać Oh! My Lady z Atheną, bo to zupełnie inne gatunki. Ja lubię i polecam obie dramy. Jak zależy Ci na oglądaniu Siwona to zacznij od Oh! My Lady, bo tam gra główną rolę.

Cytat:
Napisane przez mmm3m
Któraś z was ma już taką manię, ze uczy się koreańskiego? Ja bym chciała ale nie wiem czy w Polsce się da? Jak w ogóle zacząć, tak by się nie zrazić i nie zrezygnować po krótkim czasie?
Cytat:
Napisane przez Aigoo
Ja mam manie kupowania książek do koreańskiego Potem mi przechodzi. Za mało samozaparcia.... może gdybym miała jakąś szkołę w pobliżu to bym się zmobilizowała. Samemu to ciężko.
Ja bym chciała się uczyć koreańskiego albo jakiegoś innego języka azjatyckiego, ale też nie mam tyle samozaparcia, żebym uczyła się sama. Bardzo bym chciała się zapisać na jakiś kurs, ale chyba ciężko znaleźć kurs koreańskiego w szkołach językowych. Już łatwiej jest z japońskim lub chińskim.
HaeIn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-24, 16:16   #68
jiuna
Wtajemniczenie
 
Avatar jiuna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 291
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

ja też mam książkę ^^ i ugrzęzłam na wstępie hahhaha
może się zapiszemy wszystkie razem... taka wizażowa grupa wsparcia
__________________
Mój dzień na 100% będzie radosny KLIK
A Twój??
*Zaleca się oglądanie co rano oraz powtórzenie dawki gdy zaczynasz odczuwać smutek lub złość
jiuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 16:25   #69
HaeIn
Raczkowanie
 
Avatar HaeIn
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 310
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez jiuna Pokaż wiadomość
ja też mam książkę ^^ i ugrzęzłam na wstępie hahhaha
może się zapiszemy wszystkie razem... taka wizażowa grupa wsparcia
Taka wspólna nauka to by było coś. W grupie raźniej
HaeIn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 16:56   #70
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez HaeIn Pokaż wiadomość
Taka wspólna nauka to by było coś. W grupie raźniej
No tak tak ideała (ideała? co to ma być za stworek? IDEA) zacna,a le jakbyście to widziały? Ja np. jestem z Trójmiasta i w sumie google nic mi nie znalazło, ani kursów ani korepetycji.
Znaczy mam namiary na kogoś, ale to chyba Polka, która studiowała koreański w Seulu - jakoś tak wolę uczyć się od rodowitych Koreańczyków...

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2011-01-24 o 16:57
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 17:26   #71
HaeIn
Raczkowanie
 
Avatar HaeIn
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 310
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
No tak tak ideała (ideała? co to ma być za stworek? IDEA) zacna,a le jakbyście to widziały? Ja np. jestem z Trójmiasta i w sumie google nic mi nie znalazło, ani kursów ani korepetycji.
Znaczy mam namiary na kogoś, ale to chyba Polka, która studiowała koreański w Seulu - jakoś tak wolę uczyć się od rodowitych Koreańczyków...
Chyba najlepiej byłoby uczyć się od Koreańczyka, tylko skąd jakiegoś wytrzasnąć?
Ja jestem z centrum i tylko w jednej szkole w moim województwie znalazłam koreański, więc jak widać z kursami ciężko.
HaeIn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-24, 18:16   #72
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez HaeIn Pokaż wiadomość
Chyba najlepiej byłoby uczyć się od Koreańczyka, tylko skąd jakiegoś wytrzasnąć?
Ja jestem z centrum i tylko w jednej szkole w moim województwie znalazłam koreański, więc jak widać z kursami ciężko.
Koleżanka poinformowała mnie, że u mnie na UG są studenci z Korei i pewnie by sobie dorobili, ale tak się ciągle zastanawiama czy taki student bez odpowiedniego przygotowania będzie wiedział jak tego języka uczyć obcokrajowca - tym bardziej, że oni pewnie Polskiego też za bardzo nie znają ;/

Poza tym poleciła ten podręcznik - podobno jedyny na polskim ryku:
http://www.orientalbridge.pl/Jezyk_k..._Young-23.html
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 18:47   #73
heebum
Raczkowanie
 
Avatar heebum
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 224
Smile Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

No to zgłasza się kolejna fanka
Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i w końcu stwierdziłam, że wypada coś dodać od siebie
Słucham kpopu i ogładam dramy od jakiegoś czasu ( w sumie to nawet sama nie jestem w stanie określić kiedy to się dokładnie zaczęło).
Lubię SuJu, Big Bang, DBSK, BoA, SS501, 2NE1. Zgadzam się z opinią, że do tej muzyki trzeba się przyzwyczaić i po pewnym czasie staje się ona zupełnie naturalna.
Oglądałam też wiele dram, które zostały przez Was wcześniej wymienione. Obecnie jestem na etapie Atheny (jak na razie moja ulubiona, na równi z IRIS. No i ten Siwon ), Secret Garden, Mary stayed out all night, My girlfriend is a Gumiho ( szczerze zaczęłam ją ze względu na No Min Woo ) i It's alright daddy's daughter ( och ten Donghae, taki słodki)
( hehehe trzeba się trochę pozachwycać )
W moim otoczeniu nie ma niestety osób, które słuchałyby takiej muzyki, ani które oglądałyby dramy, więc mam nadzieje, że to będzie odpowiednie miejsc na podzielenie się moimi spostrzeżeniami
heebum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 19:00   #74
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez heebum Pokaż wiadomość
No to zgłasza się kolejna fanka
Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i w końcu stwierdziłam, że wypada coś dodać od siebie
Słucham kpopu i ogładam dramy od jakiegoś czasu ( w sumie to nawet sama nie jestem w stanie określić kiedy to się dokładnie zaczęło).
Lubię SuJu, Big Bang, DBSK, BoA, SS501, 2NE1. Zgadzam się z opinią, że do tej muzyki trzeba się przyzwyczaić i po pewnym czasie staje się ona zupełnie naturalna.
Oglądałam też wiele dram, które zostały przez Was wcześniej wymienione. Obecnie jestem na etapie Atheny (jak na razie moja ulubiona, na równi z IRIS. No i ten Siwon ), Secret Garden, Mary stayed out all night, My girlfriend is a Gumiho ( szczerze zaczęłam ją ze względu na No Min Woo ) i It's alright daddy's daughter ( och ten Donghae, taki słodki)
( hehehe trzeba się trochę pozachwycać )
W moim otoczeniu nie ma niestety osób, które słuchałyby takiej muzyki, ani które oglądałyby dramy, więc mam nadzieje, że to będzie odpowiednie miejsc na podzielenie się moimi spostrzeżeniami
Witaj
miło wiedzieć, że NAS jest więcej ^^
Uskuteczniasz może koreański?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 20:37   #75
heebum
Raczkowanie
 
Avatar heebum
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 224
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Uskuteczniasz może koreański?
nie, ale fajnie byłoby się uczyć. Tylko, że jakoś motywacji brak do samodzielnej nauki .

Cytat:
Napisane przez HaeIn
Taka wspólna nauka to by było coś. W grupie raźniej
hehe dobry pomysł ciekawe jakby nam szło tak w grupie

Cytat:
Napisane przez HaeIn
Chyba najlepiej byłoby uczyć się od Koreańczyka, tylko skąd jakiegoś wytrzasnąć?
oooo, to by było przeżycie jeszcze jakby wyglądał jak któryś z bohaterów dram chyba bym się nie mogła skupić
(czasem mam wrażenie, że jestem troche nienormalna )
heebum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 21:09   #76
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Hej, ja tez się melduje Koreańskiego można się uczyć w kilku szkołach w Warszawie, tylko to dość droga zabawa. I jest Centrum kultury koreańskiej na Powiślu, wydaje się bardzo fajne (i mają profil na fejsie;P)
Ja jestem oficjalnie od 2 dni zakochana w tej piosence
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 21:19   #77
heebum
Raczkowanie
 
Avatar heebum
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 224
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
Ja jestem oficjalnie od 2 dni zakochana w tej piosence

G-Dragon hmmm fajny dzieciak (chociaż nie dzieciak, bo jest starszy ode mnie ale wyglada na 16 lat ) w każdym razie ja ostatnio mogłabym słuchać tylko DBSK - Keep Your Head Down

Edytowane przez heebum
Czas edycji: 2011-01-24 o 21:21
heebum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 23:08   #78
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Jestem po 3 odcinkach Oh, my lady
Oceniam na plus, duży plus ^^
Długość odcinków mnie przeraziłą (godzina?) ale w trakcie oglądania ucieszyłam się, że jednak tyle trwają


Ale mam pytanie:
Co oznacza:
oppa, ahjumma - to najczęstsze wyrazy, które nie są tłumaczone, a Siwon ciągle mówi "co za ahjumma, ludzie...!" A na niego fanki mówią OPPA
Wstyd nie wiedzieć

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
Hej, ja tez się melduje Koreańskiego można się uczyć w kilku szkołach w Warszawie, tylko to dość droga zabawa. I jest Centrum kultury koreańskiej na Powiślu, wydaje się bardzo fajne (i mają profil na fejsie;P)
Ja jestem oficjalnie od 2 dni zakochana w tej piosence
Z tego co mi pokazało google, w TRÓJMIEŚCIE nic, zero...
buuu, a niby takie rozwoje miasto... tzn. miasta
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 23:24   #79
HaeIn
Raczkowanie
 
Avatar HaeIn
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 310
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Ale mam pytanie:
Co oznacza:
oppa, ahjumma - to najczęstsze wyrazy, które nie są tłumaczone, a Siwon ciągle mówi "co za ahjumma, ludzie...!" A na niego fanki mówią OPPA
Wstyd nie wiedzieć
Oppa to określenie, którego używają dziewczyny, jak zwracają sie do starszych od siebie chłopaków.
Ahjumma - określenie kobiety w średnim wieku

Jeszcze inne zwroty jakie możesz spotkać to np.:
Hyung - chłopcy tak zwracają się do swoich starszych kolegów/braci
Noona - stosowane w odniesieniu do starszej dziewczyny (używane przez chłopców)
Unni - to samo co noona, ale używane przez dziewczyny.
Ahjussi - stosowane w odniesieniu do mężczyzn w średnim wieku.
Jak coś pomyliłam, albo o czymś zapomniałam, to niech mnie ktoś poprawi

Jak oglądałam pierwszą dramę koreańską, to też nie miałam pojęcia co te zwroty znaczą, bo ich nikt nie tłumaczy.
HaeIn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 00:47   #80
onakasuita
Rozeznanie
 
Avatar onakasuita
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 515
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez mmm3m
Któraś z was ma już taką manię, ze uczy się koreańskiego? Ja bym chciała ale nie wiem czy w Polsce się da? Jak w ogóle zacząć, tak by się nie zrazić i nie zrezygnować po krótkim czasie? Tym bardziej, że wycieczka do Korei jest jednym z moich marzeń. A z tego co widzę z waszych filmików to po angielsku nijak się dogadamy
Ja mam chyba manię Chcę nauczyć się koreańskiego, albo chociaż uczyć Mam podręcznik, podobnie jak Jiuna ugrzęzłam na wstępie, ale jak tylko będę miała więcej czasu zrobię jeszcze jedno podejście do niego.
Wycieczka do Korei też jest moim marzeniem, fajnie byłoby pojechać na wymianę


Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Koleżanka poinformowała mnie, że u mnie na UG są studenci z Korei i pewnie by sobie dorobili, ale tak się ciągle zastanawiama czy taki student bez odpowiedniego przygotowania będzie wiedział jak tego języka uczyć obcokrajowca - tym bardziej, że oni pewnie Polskiego też za bardzo nie znają ;/

Poza tym poleciła ten podręcznik - podobno jedyny na polskim ryku:
http://www.orientalbridge.pl/Jezyk_k..._Young-23.html
Raczej nie skorzystałabym, oprócz wiedzy trzeba umieć ją przekazać. Nie wyobrażam sobie siebie uczącą obcokrajowca języka polskiego
Mam ten podręcznik, ugrzęzłam na początku. Podręcznik napisany jest w bardzo nieprzystępny i nieprzejrzysty sposób. Otwieram książkę i widzę krzaczek na krzaczku

---------- Dopisano o 01:47 ---------- Poprzedni post napisano o 01:33 ----------

Znacie ten kanał? http://www.youtube.com/user/simonandmartina
uwielbiam ich kpopowe muzyczne poniedziałki
onakasuita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 08:46   #81
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez onakasuita Pokaż wiadomość
Ja mam chyba manię Chcę nauczyć się koreańskiego, albo chociaż uczyć Mam podręcznik, podobnie jak Jiuna ugrzęzłam na wstępie, ale jak tylko będę miała więcej czasu zrobię jeszcze jedno podejście do niego.
Wycieczka do Korei też jest moim marzeniem, fajnie byłoby pojechać na wymianę



Raczej nie skorzystałabym, oprócz wiedzy trzeba umieć ją przekazać. Nie wyobrażam sobie siebie uczącą obcokrajowca języka polskiego
Mam ten podręcznik, ugrzęzłam na początku. Podręcznik napisany jest w bardzo nieprzystępny i nieprzejrzysty sposób. Otwieram książkę i widzę krzaczek na krzaczku

---------- Dopisano o 01:47 ---------- Poprzedni post napisano o 01:33 ----------

Znacie ten kanał? http://www.youtube.com/user/simonandmartina
uwielbiam ich kpopowe muzyczne poniedziałki
Jeżeli ten podręcznik taki jet to się wam nie dziwię, sama pewnie bym sie poddała po wstępie - jednak dobry nauczyciel i materiały pomocnicze typu podręcznik to dobra droga do sukcesu Sama o tym, nie raz się przekonywałam.


Dziękuję też osobie powyżej za wyjaśnienie określeń - coś się domyślałam, ale dziwiłam się, że nie można tego na polski jakoś przetłumaczyć. Ale chyba się nie da... no chyba, że na siłę.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 08:48   #82
jiuna
Wtajemniczenie
 
Avatar jiuna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 291
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

mmm3m ja mam właśnie ten podręcznik
ogólnie moim zdaniem to on może jest dobry ale dla osoby która ma jeszcze nauczyciela
ale samemu to trudno coś z niego wyciągnąć
np według mnie powinno pisać obok wyrazu jak go sie wymawia..a tego nie ma ;(

wohohoh simon i martina ... kocham ich ^^ są po prostu świetni
lubię jak pokazują np supermarkety w korei albo szkołę

___________
edit
mam też skany książek po engliszu ^^ i te są fajne
coś da się z nich wyciągnąć
także mogłabym się podzielić jak by ktoś chciał..
ale to dopiero jak wrócę do domu bo tymczasowo przebywam u rodziców
__________________
Mój dzień na 100% będzie radosny KLIK
A Twój??
*Zaleca się oglądanie co rano oraz powtórzenie dawki gdy zaczynasz odczuwać smutek lub złość

Edytowane przez jiuna
Czas edycji: 2011-01-25 o 08:51
jiuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 11:43   #83
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez jiuna Pokaż wiadomość
mmm3m ja mam właśnie ten podręcznik
ogólnie moim zdaniem to on może jest dobry ale dla osoby która ma jeszcze nauczyciela
ale samemu to trudno coś z niego wyciągnąć
np według mnie powinno pisać obok wyrazu jak go sie wymawia..a tego nie ma ;(

wohohoh simon i martina ... kocham ich ^^ są po prostu świetni
lubię jak pokazują np supermarkety w korei albo szkołę

___________
edit
mam też skany książek po engliszu ^^ i te są fajne
coś da się z nich wyciągnąć
także mogłabym się podzielić jak by ktoś chciał..
ale to dopiero jak wrócę do domu bo tymczasowo przebywam u rodziców
Jeszcze, żeby była płyta z wymową do tego to już w ogóle byłoby idealnie. Oprócz tej książki na prawdę na polskim rynku nie ma nic innego?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 11:53   #84
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Jeszcze, żeby była płyta z wymową do tego to już w ogóle byłoby idealnie. Oprócz tej książki na prawdę na polskim rynku nie ma nic innego?
Są, wydawnictwa Edgard, np. na Allegro dostępne, ale nie wiem jak z ich jakością.
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 12:13   #85
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
Są, wydawnictwa Edgard, np. na Allegro dostępne, ale nie wiem jak z ich jakością.
Dziękuję za cynk
jak ktoś ma opinie to też niech się nie waha i pisze
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 12:23   #86
jiuna
Wtajemniczenie
 
Avatar jiuna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 291
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
Są, wydawnictwa Edgard, np. na Allegro dostępne, ale nie wiem jak z ich jakością.
patrzyłam na allegro i sprzedający opisuje tak:
Koreański Kurs podstawowy:
- 154 minut nagrań - tylko profesjonalni lektorzy,
- przystępnie objaśniona gramatyka,
- ćwiczenia z odpowiedziami,
- ciekawostki na temat języka i kultury Korei,
- autentyczne dialogi,
- dodatkowe słówka i przydatne informacje.

Koreański Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie nauczyć się podstaw języka koreańskiego.

Kurs uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień – teraz już samodzielnie zapytasz o drogę, zrobisz zakupy, zarezerwujesz pokój i bez problemu poradzisz sobie w każdej codziennej sytuacji! Zamieszczone w książce ciekawostki zapoznają Cię z obyczajami oraz kulturą Korei.

W skład kursu wchodzą: książka i dwie płyty audio z nagraniami.

Książka (208 stron) zawiera ciekawe dialogi, zapis nagrań wraz z tłumaczeniami i transkrypcją na alfabet łaciński, interesujące ćwiczenia, uczy też prawidłowej pisowni. Część gramatyczna wyjaśnia najważniejsze zagadnienia, a liczne przykłady pozwalają na lepsze zrozumienie i ugruntowanie zdobytej wiedzy. Ponadto znajdują się w niej liczne ciekawostki o kulturze Korei, m.in. o symbolach narodowych, najważniejszych zabytkach, kuchni, tradycyjnym stroju hanbok i o popularnych sposobach spędzania wolnego czasu.

Wysokiej jakości nagrania (154 min) pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłowy południowokoreański akcent. Wszystkie słówka, zwroty i dialogi zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów – rodowitych Koreańczyków. Uczysz się bez konieczności zaglądania do książki!




a tu jest link do przykładowej lekcji http://www.jezykiobce.net/jezykiobce...t-lekcji-8.pdf
i spis treści http://www.jezykiobce.net/jezykiobce...pis-tresci.pdf

może być fajne
cena około 40-30zł zależy za jaki zestaw (z przesyłką)
__________________
Mój dzień na 100% będzie radosny KLIK
A Twój??
*Zaleca się oglądanie co rano oraz powtórzenie dawki gdy zaczynasz odczuwać smutek lub złość
jiuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 12:24   #87
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Hehe, weszłam na stronę wydawnictwa, poczytałam, przejrzałam fragmenty podręcznika i odsłuchałam nagrania, cena mnie nie przeraziła i kupiłam zestaw dla początkujących ^^

Oby na samym kupnie się nie skończyło

edit...o widzę, że też byłaś na stronie wydawnictwa ;]
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 13:41   #88
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
Hej, ja tez się melduje Koreańskiego można się uczyć w kilku szkołach w Warszawie, tylko to dość droga zabawa. I jest Centrum kultury koreańskiej na Powiślu, wydaje się bardzo fajne (i mają profil na fejsie;P)
Ja jestem oficjalnie od 2 dni zakochana w tej piosence
To nie tylko ja uwielbiam tego dzieciaka
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 13:54   #89
HaeIn
Raczkowanie
 
Avatar HaeIn
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 310
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez onakasuita Pokaż wiadomość
Znacie ten kanał? http://www.youtube.com/user/simonandmartinauwielbiam ich kpopowe muzyczne poniedziałki
Nie znałam ich wcześniej. Świetne filmiki, zwłaszcza music mondays
HaeIn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 15:31   #90
onakasuita
Rozeznanie
 
Avatar onakasuita
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 515
Dot.: Korea Południowa atakuje (hallyu)

Cytat:
Napisane przez jiuna Pokaż wiadomość
ogólnie moim zdaniem to on może jest dobry ale dla osoby która ma jeszcze nauczyciela
ale samemu to trudno coś z niego wyciągnąć

np według mnie powinno pisać obok wyrazu jak go sie wymawia..a tego nie ma ;(
zgadzam się
co do wymowy, to opisy wymowy poszczególnych liter w znaczący sposób przybliżają mnie do poprawnej wymowy, jestem pewna

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
Są, wydawnictwa Edgard, np. na Allegro dostępne, ale nie wiem jak z ich jakością.
Cytat:
Napisane przez jiuna Pokaż wiadomość
Podręcznik z wydawnictwa Edgard wydaje się być bardziej przystępny i przejrzysty. Zapis transkrypcyjny i lektor to duży plus. Choć patrząc po spisie lekcji wydaje mi się, że podręcznik z Dialogu jest bogatszy w treść. Dla kompletnych laików myślę, że lepszy jest podręcznik Edgarda.
onakasuita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 21:02:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.