Aparat ortodontyczny- ciemniejące zęby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-05, 17:35   #1
izulla90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1

Aparat ortodontyczny- ciemniejące zęby


witam. Mam problem z zębami. Półtora miesiąca temu założyłam aparat staly na zęby. Juz po krótkim czasie między jedynkami, jedynkami a dwójkami itp zeby zaczely ciemniec. Myslalam, ze to klej ale moja ortodontka to usunela powiedziala ze to nie klej i juz. Nawet nie wyjasnila co to jest. Martwie sie ze to wróci.
izulla90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 12:20   #2
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Aparat ortodontyczny- ciemniejące zęby

Jeśli się dało łatwo usunąć, to najprawdopodobniej jest to osad - stary przyjaciel aparatek . Taki osad powstaje np. od picia kawy czy herbaty. Polecam takie małe szczoteczki międzyzębowe, wyglądają jak małe szczoteczki do butelek, coś takiego:
http://www.aptekaslonik.pl/images/pr...nterdental.jpg
Taką szczoteczką łatwo wyczyścić przestrzeń między lukiem a zębami. Czasami trudno usunąć cały osad za jednym zamachem, ale regularne czyszczenie powinno pomóc. Można do tego kupić pastę wybielającą o większym współczynniku ścieralności, ale radzę jej używać tylko od czasu do czasu i do czyszczenia przestrzeni wokół zamków, bo przy aparacie dziąsła i śluzówka i tak często jest podrażniona, lepiej jej nie drażnić dodatkowo ostrą pastą.
Możesz też kupić tzw szczoteczkę ortodontyczną, która ma wycięte włosie w kształt litery V, coś takiego:
http://www.ortodonta.info/images/hig_005.jpg
środkowe włosie szczoteczki jest krótsze i łatwiej jest doczyścić zęby. Niektórzy sami przycinają tak zwykłe szczoteczki, ja jednak nie polecam, bo taka szczoteczka bardzo podrażniła moje dziąsła, osobiście wolę osobną małą szczoteczkę.
Pozdrawiam!
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:11.