Reklamacja w Carry - częściowa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-24, 10:54   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997

Reklamacja w Carry - częściowa?


Nie mogę znaleźć na to pytanie nigdzie odpowiedzi, a może ktoś się z takim postępowaniem spotkał.
Oddałam do Carry kurtkę - po 3 miesiącach od zakupu puściły szwy na rękawie, tkanina zaczęła się rozłazić - nie było to uszkodzenie mechaniczne, ot, wada towaru. Dzisiaj dowiaduję się, że - zwrócą mi za nią 80zł, w ramach których sama mam sobie szukać punktu naprawczego.

Czy to legalne? Co potem w sytuacji, gdy w innym lub tym samym miejscu znów pojawi się problem - wszak tam nie tylko szew puścił, ale też zaczął pruć się materiał.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 10:59   #2
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

A o co wnosiłaś oddając ją do reklamacji?
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 11:02   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

O wymianę lub naprawdę. Oni mi proponują, że dadzą część pieniędzy, bym sama sobie naprawiała.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 11:02   #4
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;54410001]Nie mogę znaleźć na to pytanie nigdzie odpowiedzi, a może ktoś się z takim postępowaniem spotkał.
Oddałam do Carry kurtkę - po 3 miesiącach od zakupu puściły szwy na rękawie, tkanina zaczęła się rozłazić - nie było to uszkodzenie mechaniczne, ot, wada towaru. Dzisiaj dowiaduję się, że - zwrócą mi za nią 80zł, w ramach których sama mam sobie szukać punktu naprawczego.

Czy to legalne? Co potem w sytuacji, gdy w innym lub tym samym miejscu znów pojawi się problem - wszak tam nie tylko szew puścił, ale też zaczął pruć się materiał.[/QUOTE]

Uważam, że powinni naprawić w ramach reklamacji, nigdy nie spotkałam się, żeby sklep dał kasę i kazał sobie samemu naprawić? Czego dokładnie żądałaś? Naprawy/wymiany na nowy/zwrot za całą kurtkę?
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 11:25   #5
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

A cała kurtka ile kosztowała? Tez nie spotkałam sie z taką sytuacją. Ale musisz się na nią zgadzać skoro twoje żądania były inne. Częściowe zwrot jest możliwy jeżeli się zgodzisz ale wrazie kolejnej wady znowu możesz reklamować wiec spoko. Pytanie czy te 80zł cię satysfakcjonuje i jak to sie ma do ogólnej kwoty jaką dałaś za kurtkę
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 11:31   #6
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Kurtka kosztowała 239,99.
Nie, nie muszę się zgodzić na reklamację, mogę złożyć odwołanie.
I właśnie na logikę nie jest to takie ładne w razie ponownej reklamacji, bo jeśli mi kurtka strzeli w tym samym miejscu - to będę się użerała z jakimś prywaciarzem naprawiającym.

Inna rzecz, że właśnie prócz rozprucia się szwu tam materiał ewidentnie puszcza, więc problem będzie wracał. Mi nawet nie chodzi o zwrot całej kasy, mogą mi po prostu na nową wymienić.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 11:39   #7
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Nie ma czegos takiego jak odwołanie od reklamaci. Ale po koleji, ty napisalaś reklamacje z żądaniem wymiany badź naprawy. Oni zaproponowali ci częściowy zwrot gotówki tak? Więc ja bym poczekała na oficjalne pismo z decyzją negatywną dot. Twojej reklamacji i złożyłabym kolejną albo z takimi samymi żądaniami albo zmieniając je na np zwrot gotówki i dopisała że w przypadku negatywnego rozpatrzenia prosze o wyrażenie zgody na oddanie sprawy do Sądu Polubownego. Często działa to jak straszak i dla spokoju rozpatrują reklamacje pozytywnie. Ja nauczona doświadczeniem zawsze tak robie w CCC i zawsze ,,wygrywam"
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-24, 11:46   #8
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Wg nowych przepisów sama wybierasz w jakiej formie uznają ci reklamację (jeśli uznają ofc). Skoro wybrałaś naprawę lub wymianę, w pierwszej kolejności zaproponowali ci naprawę, bo to im się bardziej opłaca (nie tracą całej wartości kurtki). Inna inszość, że jak się okazuje, sklep nie naprawia widocznie sam, dlatego proponuje zniżkę na naprawę. Jeśli ci to nie pasuje, powiedz że nie poinformowali cię że tak to wygląda, a że nie chcesz naprawiać tego na własną rękę, prosisz o uznanie twojego drugiego żądania, czyli wymianę. Powinni nie robić problemów.
Nie odebrałaś jeszcze tej reklamacji?

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez neusia83 Pokaż wiadomość
Nie ma czegos takiego jak odwołanie od reklamaci. Ale po koleji, ty napisalaś reklamacje z żądaniem wymiany badź naprawy. Oni zaproponowali ci częściowy zwrot gotówki tak? Więc ja bym poczekała na oficjalne pismo z decyzją negatywną dot. Twojej reklamacji i złożyłabym kolejną albo z takimi samymi żądaniami albo zmieniając je na np zwrot gotówki i dopisała że w przypadku negatywnego rozpatrzenia prosze o wyrażenie zgody na oddanie sprawy do Sądu Polubownego. Często działa to jak straszak i dla spokoju rozpatrują reklamacje pozytywnie. Ja nauczona doświadczeniem zawsze tak robie w CCC i zawsze ,,wygrywam"
Reklamacja jest już uznana, bo zaproponowali zniżkę na naprawę. Jeśli autorka poprosi o inną formę "zadośćuczynienia" nie mogą zmienić już uznanej reklamacji na nieuznaną
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 12:00   #9
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Tylko wydaje mi sie że nie ma czegoś takiego jak zniżka za naprawę. I skoro klient żąda naprawy bądź wymiany a oni nie są w stanie spełnić tych żądań to powinni negatywnie rozpatrzeć tą reklamacje. Pozostaje jeszcze pytanie czy zmieścili się z odpowiedzią w 14 dniach roboczych
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 12:08   #10
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Wg przepisów można zaproponować obniżenie ceny. Jak zaproponowali, to znaczy że rozpatrzyli reklamację pozytywnie i z tego nie mogą się już wycofać. Jeśli autorka nie zgadzała się na obniżenie ceny (bo de facto to proponują, bo sami nie naprawiają), może pertraktować. W każdym razie wycofać się z uznania już nie mogą.
A, no i oni mogą proponować, ale to klient wybiera formę.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2016-01-24 o 12:11
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 12:21   #11
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Spotkałam się z czymś takim w Deichmannie. Kupiłam torebkę, w której po jakimś czasie zaczęła się łuszczyć skóra na rączkach. Zaproponowano mi rabat i zwrot części gotówki, ale miałam też możliwość się na to nie zgodzić. Przyjęłam rabat, ale w zasadzie szybko tego pożałowałam. Kasa się rozeszła a ja zostałam z brzydką torebką (była zbyt tania żeby w ogóle zastanawiać się nad naprawą). Drugi raz bym się na to nie zgodziła. Swoją drogą mam podobny problem z kurtką z Reserved - pękł szew na rękawie. Miałam nadzieję że oddadzą mi pieniądze od razu, ale to chyba zbyt duży optymizm. Polityka sklepów wobec reklamacji robi się coraz ciekawsza. Najpierw w pojedynczych sklepach wprowadzili zasadę zwrotów na kartę podarunkową, teraz to już chyba obowiązuje we wszystkich sieciówkach. W końcu jakieś rabaty. Kombinują jak mogą, żeby tylko nie stracić na tym że wprowadzili bubel do obiegu, a klient ma się bujać z kartą podarunkową do sklepu, w którym możliwe że już więcej nic nie kupi i sam sobie organizować naprawę.
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-24, 12:29   #12
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Ja bym walczyła o wymianę na inną kurtkę. 239zł drogą nie chodzi
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 12:51   #13
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Spotkałam się z czymś takim w Deichmannie. Kupiłam torebkę, w której po jakimś czasie zaczęła się łuszczyć skóra na rączkach. Zaproponowano mi rabat i zwrot części gotówki, ale miałam też możliwość się na to nie zgodzić. Przyjęłam rabat, ale w zasadzie szybko tego pożałowałam. Kasa się rozeszła a ja zostałam z brzydką torebką (była zbyt tania żeby w ogóle zastanawiać się nad naprawą). Drugi raz bym się na to nie zgodziła. Swoją drogą mam podobny problem z kurtką z Reserved - pękł szew na rękawie. Miałam nadzieję że oddadzą mi pieniądze od razu, ale to chyba zbyt duży optymizm. Polityka sklepów wobec reklamacji robi się coraz ciekawsza. Najpierw w pojedynczych sklepach wprowadzili zasadę zwrotów na kartę podarunkową, teraz to już chyba obowiązuje we wszystkich sieciówkach. W końcu jakieś rabaty. Kombinują jak mogą, żeby tylko nie stracić na tym że wprowadzili bubel do obiegu, a klient ma się bujać z kartą podarunkową do sklepu, w którym możliwe że już więcej nic nie kupi i sam sobie organizować naprawę.
To ciekawe (zaznaczam, że nie wiem jak jest w większości sklepów, opieram się na przepisach), bo nowe przepisy nie pozostawiają sprzedawcom dużego pola do manewru.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 13:07   #14
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Spotkałam się z czymś takim w Deichmannie. Kupiłam torebkę, w której po jakimś czasie zaczęła się łuszczyć skóra na rączkach. Zaproponowano mi rabat i zwrot części gotówki, ale miałam też możliwość się na to nie zgodzić. Przyjęłam rabat, ale w zasadzie szybko tego pożałowałam. Kasa się rozeszła a ja zostałam z brzydką torebką (była zbyt tania żeby w ogóle zastanawiać się nad naprawą). Drugi raz bym się na to nie zgodziła. Swoją drogą mam podobny problem z kurtką z Reserved - pękł szew na rękawie. Miałam nadzieję że oddadzą mi pieniądze od razu, ale to chyba zbyt duży optymizm. Polityka sklepów wobec reklamacji robi się coraz ciekawsza. Najpierw w pojedynczych sklepach wprowadzili zasadę zwrotów na kartę podarunkową, teraz to już chyba obowiązuje we wszystkich sieciówkach. W końcu jakieś rabaty. Kombinują jak mogą, żeby tylko nie stracić na tym że wprowadzili bubel do obiegu, a klient ma się bujać z kartą podarunkową do sklepu, w którym możliwe że już więcej nic nie kupi i sam sobie organizować naprawę.
Pomieszałaś strasznie. Na kartę podarunkową to zwracają kasę, ale jak się oddaje pełnowartościowy produkt, bo po prostu się rozmyśliliśmy. I to jest w pełni zgodne z prawem, a nawet klient powinien się cieszyć, że w ogóle taki towar może zwrócić, bo nie wszędzie można. W sieciówkach tak, bo taka jest ich polityka.
A tu jest mowa o reklamowaniu wadliwego towaru i w takiej sytuacji absolutnie nie mogą zwracać kasy na kartę podarunkową.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 13:23   #15
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Pomieszałaś strasznie. Na kartę podarunkową to zwracają kasę, ale jak się oddaje pełnowartościowy produkt, bo po prostu się rozmyśliliśmy. I to jest w pełni zgodne z prawem, a nawet klient powinien się cieszyć, że w ogóle taki towar może zwrócić, bo nie wszędzie można. W sieciówkach tak, bo taka jest ich polityka.
A tu jest mowa o reklamowaniu wadliwego towaru i w takiej sytuacji absolutnie nie mogą zwracać kasy na kartę podarunkową.
1.Nie wszędzie.
2.Ale tak robią. Oddawałam torebkę, bo zaczęła z niej schodzić skóra i oddali mi pieniądze właśnie na taką kartę.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 13:55   #16
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
2.Ale tak robią. Oddawałam torebkę, bo zaczęła z niej schodzić skóra i oddali mi pieniądze właśnie na taką kartę.
Jakbyś powiedziała, że się nie zgadzasz i chcesz zwrot pieniędzy, to musieliby ci zwrócić pieniądze Ofc wg nowych przepisów, bo ważne - liczy się data zakupu, a nie złożenia reklamacji, czyli zakup po wprowadzeniu nowych przepisów.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2016-01-24 o 13:56
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 13:57   #17
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Jakbyś powiedziała, że się nie zgadzasz i chcesz zwrot pieniędzy, to musieliby ci zwrócić pieniądze
Mówiłam. Dziewczyna w dość nieprzyjemny sposób powiedziała, że taką mają politykę i nic zrobić nie może. Nie chciało mi się już więcej bawić, od tamtego czasu nie robię tam zakupów.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 14:01   #18
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Mówiłam. Dziewczyna w dość nieprzyjemny sposób powiedziała, że taką mają politykę i nic zrobić nie może. Nie chciało mi się już więcej bawić, od tamtego czasu nie robię tam zakupów.
Rozumiem. W każdym razie wbrew prawu odmówiła.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 15:59   #19
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Pomieszałaś strasznie. Na kartę podarunkową to zwracają kasę, ale jak się oddaje pełnowartościowy produkt, bo po prostu się rozmyśliliśmy. I to jest w pełni zgodne z prawem, a nawet klient powinien się cieszyć, że w ogóle taki towar może zwrócić, bo nie wszędzie można. W sieciówkach tak, bo taka jest ich polityka.
A tu jest mowa o reklamowaniu wadliwego towaru i w takiej sytuacji absolutnie nie mogą zwracać kasy na kartę podarunkową.
Niestety nie pomieszalam, mówię z doświadczenia. Reklamacja spodni w Housie skończyła się zwrotem właśnie na kartę podarunkowa.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-24, 16:11   #20
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Niestety nie pomieszalam, mówię z doświadczenia. Reklamacja spodni w Housie skończyła się zwrotem właśnie na kartę podarunkowa.
Potwierdzam. Ja zawsze przy reklamacji w house dostaję zwrot na kartę podarunkowa.
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 16:28   #21
lokilook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 363
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Niestety nie pomieszalam, mówię z doświadczenia. Reklamacja spodni w Housie skończyła się zwrotem właśnie na kartę podarunkowa.
To czemu się na to zgadzacie? Miałam podobną sytuację w Pullu. Kasjerka chciała mi zwrócić kasę z reklamacji na kartę podarunkową, wkurzyłam się i powiedziałam, że nie interesuje mnie ich karta, mają mi zwrócić pieniądze. Kasjerka upierała się, że takie jest prawo ( nie ma takiego prawa). Ja nie ustępowałam i w końcu zadzwoniła do centrali i po rozmowie z nimi dostałam pieniądze.
Najwyraźniej byłam jedyną osobą, która się postawiła.
lokilook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 17:19   #22
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Nie ma opcji, że zgodne z prawem jest zwracanie pieniędzy za reklamację na kartę podarunkową. Po prostu się na to godzicie.
Mój brat reklamował buty w Aldo (już kilka lat temu) i też się z kobietą wykłócał, że chce dostać gotówkę. I dało się.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 17:31   #23
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

[1=397c2675f3cdfd9a8d96949 5a6edd4aafb32f2d2_655aa1f 83943f;54429521]Nie ma opcji, że zgodne z prawem jest zwracanie pieniędzy za reklamację na kartę podarunkową. Po prostu się na to godzicie.
Mój brat reklamował buty w Aldo (już kilka lat temu) i też się z kobietą wykłócał, że chce dostać gotówkę. I dało się.[/QUOTE]

Sklep nie ma prawa wciskać karty podarunkowej zamiast gotówki po uznaniu reklamacji towaru. Wystarczy poinformować, że jeśli dobrowolnie nie chcą wypłacić gotówki poinformuje się rzecznika konsumentów o łamaniu prawa, powinno zadziałać od razu
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 19:02   #24
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Niestety nie pomieszalam, mówię z doświadczenia. Reklamacja spodni w Housie skończyła się zwrotem właśnie na kartę podarunkowa.
To trzeba się było na to nie godzić, bo to niezgodne z prawem Jak się zgodziłaś, to mogli nawet kasztanami zapłacić.

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
1.Nie wszędzie.
Jasne, że nie wszędzie. Napisałam, że to zależy od sklepu i sklep wcale nie musi w ogóle takich zwrotów uwzględniać, albo może na zupełnie innych warunkach.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 20:40   #25
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;54410001]Nie mogę znaleźć na to pytanie nigdzie odpowiedzi, a może ktoś się z takim postępowaniem spotkał.
Oddałam do Carry kurtkę - po 3 miesiącach od zakupu puściły szwy na rękawie, tkanina zaczęła się rozłazić - nie było to uszkodzenie mechaniczne, ot, wada towaru. Dzisiaj dowiaduję się, że - zwrócą mi za nią 80zł, w ramach których sama mam sobie szukać punktu naprawczego.

Czy to legalne? Co potem w sytuacji, gdy w innym lub tym samym miejscu znów pojawi się problem - wszak tam nie tylko szew puścił, ale też zaczął pruć się materiał.[/QUOTE]


Pierwszy raz się z takim czymś spotykam, a ostatnio sporo reklamuję, w tym ciuchy, bo taki badziew wszędzie. Ja bym się na to nie zgodziła

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Drugi raz bym się na to nie zgodziła. Swoją drogą mam podobny problem z kurtką z Reserved - pękł szew na rękawie. Miałam nadzieję że oddadzą mi pieniądze od razu, ale to chyba zbyt duży optymizm.
A ja właśnie z Reserved mam dobre doświadczenie w kwestii reklamacji.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 21:00   #26
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
To trzeba się było na to nie godzić, bo to niezgodne z prawem Jak się zgodziłaś, to mogli nawet kasztanami zapłacić.[COLOR="Silver"]
Wow, serio? Dzieki za info Z tym ze ja już to wiem, bo w międzyczasie odszukalam dla siebie istotne na ten temat informacje. Mimo to, uważam ze nie w porządku jest traktowanie klienta jak idioty. Zasady powinny być jasne i opcje wyboru również powinny być na wstępie jasno przedstawione. Sytuacja w której klient musi się domyslac, dopytywac a nawet, jak widac po tym watku, wyklocac o swoje prawa jest dla mnie nienormalna.



[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;54442296]

A ja właśnie z Reserved mam dobre doświadczenie w kwestii reklamacji.[/QUOTE]

Zobaczymy, właśnie dziś ja oddałam ☺
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 21:06   #27
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość

Zobaczymy, właśnie dziś ja oddałam ☺
Bez problemu mi oddali kasę za koszulkę, która się zbiegła po pierwszym praniu. A miałam dylemat, czy oddawać czy nie, ale stwierdziłam, że co mi szkodzi. Jedynie to, że trzeba się stawić osobiście, nie udzielają informacji przez telefon.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 21:11   #28
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;54444571]Bez problemu mi oddali kasę za koszulkę, która się zbiegła po pierwszym praniu. A miałam dylemat, czy oddawać czy nie, ale stwierdziłam, że co mi szkodzi. Jedynie to, że trzeba się stawić osobiście, nie udzielają informacji przez telefon.[/QUOTE]

Też wychodzę z takiego założenia, że zawsze warto spróbować. No i nie ustępować jeśli wiesz, ze masz rację.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2016-01-24 o 21:13
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 22:01   #29
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Sklep nie ma prawa wciskać karty podarunkowej zamiast gotówki po uznaniu reklamacji towaru. Wystarczy poinformować, że jeśli dobrowolnie nie chcą wypłacić gotówki poinformuje się rzecznika konsumentów o łamaniu prawa, powinno zadziałać od razu
Też miałam podobną sytuację. Reklamowałam spodnie (materiał pękł - w dżinsach, przy pierwszym zakładaniu w domu) i żądano, abym w to miejsce wybrała coś innego z asortymentu. Ale że się "nie dałam" w rozmowie z managerką tego przybytku, to oczywiście ostatecznie wywalczyłam zwrot pieniędzy. Ale jestem pewna, że sporo osób by sie dało namówić na wybranie innego towaru w miejsce wadliwego, sposób, w jaki managerka prowadziła ze mną rozmowę, był karygodny.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 22:05   #30
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Reklamacja w Carry - częściowa?

skoro mowa o reklamacjach to co mam zrobić z butami CCC (lewy mam rozmiar 36 prawy 37) na kartonie oczywiście jest informacja, że to mają być buty 36 :P W sklepie upierają się, że te BUTY TAKIE SĄ :P ale pada infomacja przez telefon, że mam po buty jechać 60 km dalej... Dla mnie to było niepoważne i nagłośniłam sprawę na fb ..
Kierowniczka ponoć zaprasza mnie na rozmowe, mam zostawić numer telefonu na e-mailu :P ale czy coś to zmieni ? Butów dla mnie i tak nie mają :P
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-27 15:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.