Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-09, 16:23   #3121
Jewels
Raczkowanie
 
Avatar Jewels
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 255
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Oczywiście, że miałaś mega mało, nie daj się panującej tu niekiedy mentalności niewolnika Głowa do góry
Nie przejmuję się tym bo kto pracuje w takim zawodzie to wie, że to była stawka bardzo mała.
__________________
28/2015
38/2016
17/2017
15.11.2014

Jewels jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 19:38   #3122
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Witajcie. Udzielałam się kiedyś w tym wątku i pomyślałam, że może ktoś z Was zechce mi pomóc.Chodzi o doświadczenie zawodowe w CV.
2 lata temu byłam zatrudniona w żłobku. Opisałam to ładnie w CV z datami od-do, wyszczególniłam zakres obowiązków. W październiku tego roku rozpoczęłam umowę zlecenie w przedszkolu a w listopadzie wróciłam do pracy w żłóbku (ten sam pracodawca, ten sam zakres obowiązków co 2 lata temu).
No i pytanie. Jak to ując w CV? Drugi raz wpisać żłobek z tym samym zakresem obowiązków czy tylko dopisać drugą datę do inf., które już mam w CV sprzed 2 lat?
Mam zagwozdkę, bo jak dopiszę datę a potem wpiszę do CV umowę zlecenie, to nie będzie chronologicznie - zlecenie od października, żłobek od listopada...
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 19:58   #3123
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;6732304 6](...) i tak się zastanawiam czy powinnam była napisać w listach motywacyjnych że przeprowadzka do tych miast nie jest dla mnie problemem?
Bo teraz zaczęło mi się wydawać że tak duża odległość może mnie z miejsca skreślać.
(...) bo też nie chciałam się wydać nachalna czy sprawiać wrażenia żebrzącej o posadę ale może to był błąd i powinnam podkreślić chęć przeprowadzki? Jak myślicie?[/QUOTE]

W CV nigdy nie piszę miasta, tylko telefon, mail itd.

A w liście motywacyjnym piszę na górze zawsze to miasto, do którego aplikuję (np. Warszawa, 9.11.2016r) i na końcu daje coś w stylu - Na zakończenie pragnę podziękować Państwu za uwagę oraz podkreślić moją dyspozycyjność, chęć osobistego spotkania i możliwość podjęcia obowiązków zawodowych w Warszawie, w każdym czasie, w pełnym wymiarze czasowym.

I już


Jak mi ostatnio bardzo zależało, żeby rekruter się przypadkiem nie zasugerował miejscem ostatniej mojej pracy i nie odrzucił mojego podania z tak głupiego powodu, to po prostu pisałam nazwę ostatniej firmy, stanowisko i przypadkiem zapominałam o mieście
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 20:11   #3124
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Oczywiście, że miałaś mega mało, nie daj się panującej tu niekiedy mentalności niewolnika Głowa do góry
To człowiek ma się dopasowywać do rynku, a nie rynek do pracownika.
Chyba,że jest się panem swojej firmy,to wtedy tak.

Biorąc pod uwagę sytuację na rynku w moim regionie, to 25 brutto za godzinę jest dla mnie pensją oszałamiającą. Jasne, może nie znam się na cenach warszawskich, czy innych miast Polski, ale uważam, że taka pensja spełniałabym moje oczekiwania.

Jeśli wiem, że pracodawca jest w stanie zaproponować 9zł/h (a takie są u mnie stawki) to nie mówię, że chcę 16, bo wiem, że to nie wypali.

Fajnie jest się "szanować", sama wychodziłam z takiego założenia, ale czas zrobił swoje, i wolę zarabiać przysłowiowe 1200zł, niż kręcić nosem, "bo samotny_t na forum napisał, że 25brutto/h to głodowa pensja, więc ja poniżej tego nie schodzę". Serio.

Żyć za coś trzeba.

Wiem, że odkryłeś wszystkie tajniki pracy i życia, ale szkoda, że widzisz tylko jedną stronę. Przyjrzyj się, jak ludzie żyją, jak pracują za 1800zł, byleby funkcjonować. Gdyby każdy się "szanował", to nie miałby kto pracować.
Jest popyt, jest podaż.

Pracownik jest dla rynku. Trzeba się dostosować.

Fajnie, że Ci się udało, ale spójrz na pracę z innej perspektywy i nie wyskakuj o głodowej pensji i niewolnictwie przy 25 brutto (jeśli minimalna na UZ od 2017 ma być 12 zł brutto, to 25 jest naprawdę dobra stawka!)

Edytowane przez 201704060907
Czas edycji: 2016-11-09 o 20:12
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 20:14   #3125
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Z takim myśleniem to sama siebie wpychasz w rolę niewolnika za glodowa pensje.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 20:16   #3126
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
To człowiek ma się dopasowywać do rynku, a nie rynek do pracownika.
Chyba,że jest się panem swojej firmy,to wtedy tak.

Biorąc pod uwagę sytuację na rynku w moim regionie, to 25 brutto za godzinę jest dla mnie pensją oszałamiającą. Jasne, może nie znam się na cenach warszawskich, czy innych miast Polski, ale uważam, że taka pensja spełniałabym moje oczekiwania.

Jeśli wiem, że pracodawca jest w stanie zaproponować 9zł/h (a takie są u mnie stawki) to nie mówię, że chcę 16, bo wiem, że to nie wypali.

Fajnie jest się "szanować", sama wychodziłam z takiego założenia, ale czas zrobił swoje, i wolę zarabiać przysłowiowe 1200zł, niż kręcić nosem, "bo samotny_t na forum napisał, że 25brutto/h to głodowa pensja, więc ja poniżej tego nie schodzę". Serio.

Żyć za coś trzeba.

Wiem, że odkryłeś wszystkie tajniki pracy i życia, ale szkoda, że widzisz tylko jedną stronę. Przyjrzyj się, jak ludzie żyją, jak pracują za 1800zł, byleby funkcjonować. Gdyby każdy się "szanował", to nie miałby kto pracować.
Jest popyt, jest podaż.

Pracownik jest dla rynku. Trzeba się dostosować.

Fajnie, że Ci się udało, ale spójrz na pracę z innej perspektywy i nie wyskakuj o głodowej pensji i niewolnictwie przy 25 brutto (jeśli minimalna na UZ od 2017 ma być 12 zł brutto, to 25 jest naprawdę dobra stawka!)
Tylko ze to nie było 25 zł za h przy 40 h tygodniowo, tylko przy znacznie mniejszej liczbie godzin, rozstrzelonej tak, że nie dało się już iść do innej pracy. W takim przypadku 25 to bardzo mało.

A zresztą przy normalnej liczbie godzin to tez nie kokosy - przy 160 h miesięcznie 25 zł za h to równo 4 000 zł czyli mniej niż średnia krajowa.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 20:19   #3127
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Z takim myśleniem to sama siebie wpychasz w rolę niewolnika za glodowa pensje.

wysłane telepatycznie
Jeśli zaczynam "od zera", a stawka minimalna od 2017 ma być 2000 na UoP, a 12zł/h przy UZ, to dziwne, gdybym żądała 5000 i 30 zł/h.
Trzeba się dostosować do rynku.
Nie mam specyficznych umiejętności typu lekarz, informatyk, żeby negocjować stawki.

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Tylko ze to nie było 25 zł za h przy 40 h tygodniowo, tylko przy znacznie mniejszej liczbie godzin, rozstrzelonej tak, że nie dało się już iść do innej pracy. W takim przypadku 25 to bardzo mało.

A zresztą przy normalnej liczbie godzin to tez nie kokosy - przy 160 h miesięcznie 25 zł za h to równo 4 000 zł czyli mniej niż średnia krajowa.
Ale ja doskonale rozumiem, że nauczyciele pracują po 20-25h tygodniowo, ja piszę z perspektywy 8h dziennej pracy przy tej stawce. Dla mnie to sporo, i mogłabym już żyć spokojnie, bez nerwów.

Ja nawet o średniej krajowej nie marzę, gdybym miała w życiu 2000 netto, to byłabym szczęśliwa, serio. Nie mam wielkich wymagań, może dlatego dla mnie te 25brutto/h to sporo.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-09, 20:20   #3128
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 20:23   #3129
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jeny! Czytałam, ale CIĄGLE piszę z perspektywy pracy 8h dziennie za tę stawkę 25zł. ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ, że nauczyciele nie mają dużo godzin i w ciągu miesiąca niewiele wychodzi, ale nie rozumiem jak można uważać stawkę 25zł za głodową.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 20:29   #3130
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 07:29   #3131
Jewels
Raczkowanie
 
Avatar Jewels
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 255
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Podeślę informacje ile nauczyciel zarabia w państwowej szkole, ponieważ to jest ustalone w drodze rozporządzenia.
http://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2015.120.0000868,rozp orzadzenie-ministra-edukacji-narodowej-zmieniajace-rozporzadzenie-w-sprawie-wysokosci-minimalnych-stawek-wynagrodzenia-zasadniczego-nauczycieli-ogolnych-warunkow-przyznawania-dodatkow-do-wynagrodz.html
__________________
28/2015
38/2016
17/2017
15.11.2014

Jewels jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-10, 07:38   #3132
rzodkiewka1
Raczkowanie
 
Avatar rzodkiewka1
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 59
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

matko, to jak nauczycielom jest tak strasznie, okropnie zle, i musza miec takie glodowe stawki, to niech zmienia zawod, proste
rzodkiewka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 07:39   #3133
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Pewnie nie,ale nadal uważam, że OGÓLNIE stawka 25brutto/h to NIE JEST stawka głodowa.
Tyle, i kończę temat.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 08:54   #3134
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez rzodkiewka1 Pokaż wiadomość
matko, to jak nauczycielom jest tak strasznie, okropnie zle, i musza miec takie glodowe stawki, to niech zmienia zawod, proste
Ja tam bym chętnie nauczycielem została, o czym pisałam niedawno. Tylko podejrzewam, że nie znalazłabym pracy w szkole, ponieważ nie mam znajomości w tej branży. Nie mam zresztą znajomości w żadnej branży. Mogłabym przygotowywać po godzinach lekcje, sprawdzać sprawdziany, zostawać na radach pedagogicznych, jeździć na wycieczki w charakterze opiekuna, organizować konkursy itp. Czyli wszystko na co się nauczyciele skarżą. Za to chętnie bym przygarnęła wszystkie wolne, jakie im przysługują. Po doświadczeniu pracy w labie, w zakładzie produkcyjnym, pracy, gdzie zmiana trwała 10 godzin, pracowałam non stop przez tydzień na noce w zimnie, gorącu i gdzie miałam tyle pracy, że rano zasypialam na stojąco, gdzie weekendy, a nawet święta były pracujące, stwierdzam, że niektórzy jednak ostro przesadzają narzekając na swoją pracę. Nie twierdzę że praca nauczyciela jest łatwa, bo nie jest, ale są prace gorsze.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2016-11-10 o 08:57
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 09:15   #3135
Sour
Zadomowienie
 
Avatar Sour
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z łóżka
Wiadomości: 1 695
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Vampirria Pokaż wiadomość
Dołączam do watku☺Dziewczyny potrzebuję porady- czuję się jak w potrzasku. Pracuję w korporacji jako osoba prowadząca badania telefoniczne- pracę znalazłam jeszcze na studiach, ale od jakiegoś czasu nie mogę już wytrzymać, czuję że cofam się do fazy rozwojowej strunowca... mam niewielkie doświadczenie w rekrutacji, poza tym udzielalam się w organizacjach pozarządowych, a z wykształcenia jestem psychologiem biznesu, została mi tylko obrona...i wysyłam jedno CV za drugim, zrobiłam własny szablon, profesjonalne zdjęcie do CV itd, i nawet nie mogę znaleźć praktyk...czy którejś z Was udało się uciec z contact center do jakiejs normalnej, prorozwojowej pracy?☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W jakim mieście szukasz pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fall seven times, stand up eight.
Sour jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 09:45   #3136
rzodkiewka1
Raczkowanie
 
Avatar rzodkiewka1
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 59
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ja tam bym chętnie nauczycielem została, o czym pisałam niedawno. Tylko podejrzewam, że nie znalazłabym pracy w szkole, ponieważ nie mam znajomości w tej branży. Nie mam zresztą znajomości w żadnej branży. Mogłabym przygotowywać po godzinach lekcje, sprawdzać sprawdziany, zostawać na radach pedagogicznych, jeździć na wycieczki w charakterze opiekuna, organizować konkursy itp. Czyli wszystko na co się nauczyciele skarżą. Za to chętnie bym przygarnęła wszystkie wolne, jakie im przysługują. Po doświadczeniu pracy w labie, w zakładzie produkcyjnym, pracy, gdzie zmiana trwała 10 godzin, pracowałam non stop przez tydzień na noce w zimnie, gorącu i gdzie miałam tyle pracy, że rano zasypialam na stojąco, gdzie weekendy, a nawet święta były pracujące, stwierdzam, że niektórzy jednak ostro przesadzają narzekając na swoją pracę. Nie twierdzę że praca nauczyciela jest łatwa, bo nie jest, ale są prace gorsze.
napewno nei jest latwa, ale kurde zarabiajac np te 25 zl/h nawet mimo mniejszej ilosci godzin to nie jest tragedia tak czy siak. mozna spojrzec chociazby na prace na produkcji ktora opisalas i to pewnie za mniej niz polowe tej strasznej stawki 25 zl. aaa, szkoda gadac.
rzodkiewka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 09:49   #3137
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ja tam bym chętnie nauczycielem została, o czym pisałam niedawno. Tylko podejrzewam, że nie znalazłabym pracy w szkole, ponieważ nie mam znajomości w tej branży. Nie mam zresztą znajomości w żadnej branży. Mogłabym przygotowywać po godzinach lekcje, sprawdzać sprawdziany, zostawać na radach pedagogicznych, jeździć na wycieczki w charakterze opiekuna, organizować konkursy itp. Czyli wszystko na co się nauczyciele skarżą. Za to chętnie bym przygarnęła wszystkie wolne, jakie im przysługują. Po doświadczeniu pracy w labie, w zakładzie produkcyjnym, pracy, gdzie zmiana trwała 10 godzin, pracowałam non stop przez tydzień na noce w zimnie, gorącu i gdzie miałam tyle pracy, że rano zasypialam na stojąco, gdzie weekendy, a nawet święta były pracujące, stwierdzam, że niektórzy jednak ostro przesadzają narzekając na swoją pracę. Nie twierdzę że praca nauczyciela jest łatwa, bo nie jest, ale są prace gorsze.
Ja tak samo. I teraz, z perspektywy czasu patrzę na to inaczej. Żałuję, że nie wyrabiałam znajomości, nie tylko w pracy. Znajomy ma rodzinę/znajomości w różnych branżach i jego życie jest o wiele łatwiejsze. Oczywiście nie lubię załatwiania spraw bez kolejki, ale mimo wszystko jest mu łatwiej.

Jest ciężko. Jak patrzę na ludzi ze studiów to bardzo mała część dostała pracę "z ulicy", w większości to albo syn/córka wybrała zawód rodzinny i miał/a łatwiejsze wejście na rynek, albo po znajomości.

Co nie znaczy, że się poddaję, po prostu uważam,że jest TRUDNIEJ.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 09:50   #3138
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez rzodkiewka1 Pokaż wiadomość
napewno nei jest latwa, ale kurde zarabiajac np te 25 zl/h nawet mimo mniejszej ilosci godzin to nie jest tragedia tak czy siak. mozna spojrzec chociazby na prace na produkcji ktora opisalas i to pewnie za mniej niz polowe tej strasznej stawki 25 zl. aaa, szkoda gadac.
To jest tragedia. Ta stawka 25 zł za godzinę przy 9 h tygodniowo daje miesięczną pensję 25*36 czyli 900 zł. Dziewięćset miesięcznie. Brutto.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 10:51   #3139
rzodkiewka1
Raczkowanie
 
Avatar rzodkiewka1
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 59
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
To jest tragedia. Ta stawka 25 zł za godzinę przy 9 h tygodniowo daje miesięczną pensję 25*36 czyli 900 zł. Dziewięćset miesięcznie. Brutto.
no to masz cala game innych prac jakie mozesz podjac

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Ja tak samo. I teraz, z perspektywy czasu patrzę na to inaczej. Żałuję, że nie wyrabiałam znajomości, nie tylko w pracy. Znajomy ma rodzinę/znajomości w różnych branżach i jego życie jest o wiele łatwiejsze. Oczywiście nie lubię załatwiania spraw bez kolejki, ale mimo wszystko jest mu łatwiej.

Jest ciężko. Jak patrzę na ludzi ze studiów to bardzo mała część dostała pracę "z ulicy", w większości to albo syn/córka wybrała zawód rodzinny i miał/a łatwiejsze wejście na rynek, albo po znajomości.

Co nie znaczy, że się poddaję, po prostu uważam,że jest TRUDNIEJ.
kiedys gdzies przeczytalam takie zdanie, ze na studia nie idzie sie po to, zeby zdobyc wiedze czy papierek, ale wlasnie po to zeby zdobyc znajomosci. i to jest prawda.
rzodkiewka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-10, 10:54   #3140
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Dodaj
Cytat:
Napisane przez rzodkiewka1 Pokaż wiadomość
napewno nei jest latwa, ale kurde zarabiajac np te 25 zl/h nawet mimo mniejszej ilosci godzin to nie jest tragedia tak czy siak. mozna spojrzec chociazby na prace na produkcji ktora opisalas i to pewnie za mniej niz polowe tej strasznej stawki 25 zl. aaa, szkoda gadac.
No akurat pracownicy produkcyjni byli lepiej wynagradzani niż my pracownicy laboratorium. Pracowali też w innym systemie. Tyle, że to nie była praca typu pakowanie ciastek, a obsługa maszyn więc wymagała jednak sporych umiejętności (niektórzy też mieli studia kierunkowe!). Stawka była chyba połową wspomnianych 25 zł brutto. Brygadzisci mieli bodajże 15 zł za godzinę.

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
To jest tragedia. Ta stawka 25 zł za godzinę przy 9 h tygodniowo daje miesięczną pensję 25*36 czyli 900 zł. Dziewięćset miesięcznie. Brutto.
Ja jeszcze do niedawna byłam na stażu i miałam tyle samo, teraz pół etatu i jeszcze mniej. Tak zgadzam się to jest tragedia. Ja to sie nieraz zastanawiam, co mam z tymi pieniędzmi zrobić, czy kupić bilet miesięczny, krem, a może zakupy spożywcze. Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2016-11-10 o 10:55
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 10:57   #3141
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2016-11-10 o 10:59
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 11:13   #3142
rzodkiewka1
Raczkowanie
 
Avatar rzodkiewka1
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 59
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

tu nie chodzi o zrownywanie w dol ale po prostu o to, ze w polsce jest i bedzie tak, ze w wiekszosci przypadkow robi sie za pieniadze ktore sa naprawde smieszne. i dla mnie i taki nauczyciel i pracownik produkcji sa sobie rowni, zaden nie jest lepszy czy gorszy od drugiego, kazdy zawod jest potrzebny. ale no niestety taki mamy kraj i jesli komus stawka nie odpowiada to niech szuka czegos innego
rzodkiewka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 11:32   #3143
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ja tam bym chętnie nauczycielem została, o czym pisałam niedawno. Tylko podejrzewam, że nie znalazłabym pracy w szkole, ponieważ nie mam znajomości w tej branży. Nie mam zresztą znajomości w żadnej branży. Mogłabym przygotowywać po godzinach lekcje, sprawdzać sprawdziany, zostawać na radach pedagogicznych, jeździć na wycieczki w charakterze opiekuna, organizować konkursy itp. Czyli wszystko na co się nauczyciele skarżą. Za to chętnie bym przygarnęła wszystkie wolne, jakie im przysługują. Po doświadczeniu pracy w labie, w zakładzie produkcyjnym, pracy, gdzie zmiana trwała 10 godzin, pracowałam non stop przez tydzień na noce w zimnie, gorącu i gdzie miałam tyle pracy, że rano zasypialam na stojąco, gdzie weekendy, a nawet święta były pracujące, stwierdzam, że niektórzy jednak ostro przesadzają narzekając na swoją pracę. Nie twierdzę że praca nauczyciela jest łatwa, bo nie jest, ale są prace gorsze.
Ja tak samo. A ostatnio gadałam ze znajomą która pracuje w Pepco. Tam tylko 2 osoby na 8 są z ogłoszenia a reszta po znajomości.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 11:43   #3144
rzodkiewka1
Raczkowanie
 
Avatar rzodkiewka1
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 59
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Ja tak samo. A ostatnio gadałam ze znajomą która pracuje w Pepco. Tam tylko 2 osoby na 8 są z ogłoszenia a reszta po znajomości.
w pepco? o to grubo :O przeciez tam sie smieszne pieniadze zarabia, a mimo to tak ciezko sie dostac bez znajomosci? w szoku jestem
rzodkiewka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 11:48   #3145
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez rzodkiewka1 Pokaż wiadomość
w pepco? o to grubo :O przeciez tam sie smieszne pieniadze zarabia, a mimo to tak ciezko sie dostac bez znajomosci? w szoku jestem
W małych miastach tak to wygląda.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 11:54   #3146
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 11:58   #3147
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Oczywiście, jeśli komuś nie pasuje praca w zawodzie, jaki zdobył to może się przekwalifikować lub od razu szukać czegoś innego. Poza tym na wizażu zawsze jedyną radą jest przekwalifikowanie. Najlepiej na programiste, ale mozna też na pracownika, który obsługuje maszyny.
Co do nadgodzin to masz rację. Wszystko było odnotowywane na liście i za wszystko mieliśmy wypłacane.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 11:58   #3148
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez rzodkiewka1 Pokaż wiadomość
w pepco? o to grubo :O przeciez tam sie smieszne pieniadze zarabia, a mimo to tak ciezko sie dostac bez znajomosci? w szoku jestem
Ja czasem się zastanawiam, skąd tyle nowych kasjerek w Biedronce, skoro śledzę ogłoszenia, jak i patrzę na ogłoszenie na sklepie - od pół roku nic nie było, a przewinęło się co najmniej 15 nowych osób.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 12:04   #3149
rzodkiewka1
Raczkowanie
 
Avatar rzodkiewka1
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 59
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
a w czym problem zeby sie przekwalifikowac na montera suchych zabudów? :p praca jak kazda inna
rzodkiewka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 12:26   #3150
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Ja czasem się zastanawiam, skąd tyle nowych kasjerek w Biedronce, skoro śledzę ogłoszenia, jak i patrzę na ogłoszenie na sklepie - od pół roku nic nie było, a przewinęło się co najmniej 15 nowych osób.
Bo nie każdy czeka na ogłoszenia, tylko zwyczajnie zanosi CV
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-07 17:04:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.