Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-10, 09:34   #3751
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Mieć bym miała, ale nie jestem jeszcze w ogóle zorientowana w terenie.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 09:37   #3752
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

gregia, a ja bym się nie nastawiała negatywnie (ani pozytywnie). W mojej obecnej pracy szef tez sie martwil, ze - jak to on ujal - praca będzie dla mnie za mało ambitna i moze mnie znudzi za jakiś czas, a on potrzebuje kogoś na minimum 3-4 lata (przy okazji zawoalowane pytanie o plany rozrodcze ). Mimo to mnie przyjęli
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 09:38   #3753
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86691364]Mieć bym miała, ale nie jestem jeszcze w ogóle zorientowana w terenie.[/QUOTE]

Pytam, gdyż w Hadze jest dzielnica nadmorska Scheveningen, gdzie stoi hotel na hotelu. Teraz się zbliża okres, gdzie będą potrzebować pokojówki.
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 09:40   #3754
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Spytam siostry jak to wygląda.

A jakie tam są godziny pracy?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 10:42   #3755
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Jeszcze odn. nauczycieli - ja znam nauczycieli języków obcych, którzy odeszli ze szkoły i przeszli do korpo i są bardzo zadowoleni z tej decyzji


Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Golgie, a tak z ciekawości, jak Cię pytają na rozmowie, dlaczego chcesz u nich pracować/szukasz pracy, to co odpowiadasz? To, co nam napisałaś czy jednak coś "poprawnego politycznie"?
Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Dokładnie to, co napisalam
Ja też na mojej rozmowie mam zamiar być bardzo szczera. Nie mam noża na gardle więc powiem szczerze czego oczekuję. Wiem, że w rzeczywistości może być różnie, ale ufam, że jeżeli w tej firmie jest inaczej niż sobie wyobrażam, to nie będziemy wzajemnie marnować swojego czasu
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 11:03   #3756
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
gregia, a ja bym się nie nastawiała negatywnie (ani pozytywnie). W mojej obecnej pracy szef tez sie martwil, ze - jak to on ujal - praca będzie dla mnie za mało ambitna i moze mnie znudzi za jakiś czas, a on potrzebuje kogoś na minimum 3-4 lata (przy okazji zawoalowane pytanie o plany rozrodcze ). Mimo to mnie przyjęli
Mam nadzieję, że u mnie też tak będzie. Jak to się mówi lepszy rydz niż nic. Zawsze też się mogę czegoś nowego nauczyć. Jak coś się trafi w przyszłości, to wtedy się będę martwić.
Musze coś w końcu znaleźć, bo już mąż trochę krzywo zaczyna się patrzeć, że tyle czasu nie pracuję. Tym bardziej, że chcemy kupić mieszkanie i każdy grosz jest na wagę złota, nie mówiąc o większej zdolności kredytowej.
[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86691395]Spytam siostry jak to wygląda.

A jakie tam są godziny pracy?[/QUOTE]

To zależy od danego hotelu. W jednym masz sztywny grafik od - do, a w innym elastyczny. Niektóre hotele, jak największy i najpiękniejszy w Hadze - Kurhaus kiedyś przyjmował z językiem angielskim, potem się najechało pełno obcokrajowców, zaczęto przyjmować tylko z komunikatywnym holenderskim. Jednak już międzynarodowy Marriott przyjmuje z angielskim.

Edytowane przez gregia
Czas edycji: 2019-04-10 o 11:07
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 11:08   #3757
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Trzymam kciuki. Mi taka praca na przeczekanie bardzo dużo dała, wiele sobie przez ten rok ulozylam w glowie spraw, wiem juz czego chcę, a czego zdecydowanie nie, do czego się nadaję, co jest dla mnie w kwestii kariery ważne. No i tez się trochę nauczyłam, co prawda nie przyda mi się to raczej, ale kto wie
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-10, 11:11   #3758
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

W holenderski to ja akurat nie umiem.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 11:34   #3759
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki. Mi taka praca na przeczekanie bardzo dużo dała, wiele sobie przez ten rok ulozylam w glowie spraw, wiem juz czego chcę, a czego zdecydowanie nie, do czego się nadaję, co jest dla mnie w kwestii kariery ważne. No i tez się trochę nauczyłam, co prawda nie przyda mi się to raczej, ale kto wie
Mam takie samo podejście

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86691916]W holenderski to ja akurat nie umiem.[/QUOTE]

Nie było potrzeby, to nie miałaś powodu żeby zacząć się go uczyć. Tym bardziej, że planujesz krótki pobyt, to nie masz nawet po co zaczynać kursu.
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 12:02   #3760
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki. Mi taka praca na przeczekanie bardzo dużo dała, wiele sobie przez ten rok ulozylam w glowie spraw, wiem juz czego chcę, a czego zdecydowanie nie, do czego się nadaję, co jest dla mnie w kwestii kariery ważne. No i tez się trochę nauczyłam, co prawda nie przyda mi się to raczej, ale kto wie
Podpisuje się pod tym rękami i nogami co prawda nie znalazłam jeszcze "mojego miejsca na ziemi", ale każda praca pokazywała mi,co jest moja mocną,a co słabą stroną. Co sprawiało,że męczyłam się,a co sprawiło,że czułam radość.
W tej chwili-obrazowo- wydaje mi się,że brakuje mi dwóch schodków,żeby dotrzeć do mojej idealnej pracy A dodam,że byłam na parterze:P tak w przenośni
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 12:13   #3761
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86691081]Amazoniak, praca w szklarni to ciężka fizyczna robota. [/QUOTE]

A czegoś się spodziewała? W rolnictwie jest najgorsza praca na tej planecie. Przyjrzyjcie się kiedyś wiejskim babciom, które całe życie pracowały w polu w przykurczonej pozycji. One już w ogóle się nie prostują, tylko chodzą takie na wpół zgięte.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-10, 12:24   #3762
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Maggie chyba ogolnie jest stworzona do wyższych celów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 13:20   #3763
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
A czegoś się spodziewała? W rolnictwie jest najgorsza praca na tej planecie. Przyjrzyjcie się kiedyś wiejskim babciom, które całe życie pracowały w polu w przykurczonej pozycji. One już w ogóle się nie prostują, tylko chodzą takie na wpół zgięte.
Ależ ja się nie skarżę. Ja tylko stwierdzam fakty.
Mahdab - no, jak my wszystkie (prawie). Ale co sobie człowiek by chciał, a co może, to już inna inszość.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 14:24   #3764
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
A czegoś się spodziewała? W rolnictwie jest najgorsza praca na tej planecie. Przyjrzyjcie się kiedyś wiejskim babciom, które całe życie pracowały w polu w przykurczonej pozycji. One już w ogóle się nie prostują, tylko chodzą takie na wpół zgięte.
No Megamag, Ty to potrafisz pocieszyć.....

Ja po rekrutacji do KPP. 17 kobitek w poczekalni + jedna która przyszła z biur komendy. Test w miarę łatwy, panie z komisji puszczały oczka do pani z biura.... 15 osób przeszło dalej, tj. na rozmowę. Ja niestety pierwsza (alfabetycznie). Rozmowa w miłej atmosferze, pytania dot. przebiegu pracy zawodowej i struktury policji w powiecie (to absolutnie średnio, bo to nie mój powiat). Info o wyniku w przyszłym tygodniu. Ale jeśli startował ktoś z tej komendy to nikt ze startujących nie ma żadnych szans . Ta pani zapewne pracuje na zastępstwo i to zastępstwo wkrótce się kończy, więc musi stanąć do konkursu. Takie są procedury. Kiedyś jeden policjant mi to powiedział. Po co ta cała szopka z konkursami? Ktoś mi to wyjasni?

Złozyłam cv w firmie transportowej, fajna rozmowa przez telefon z szefem. Niby kogoś mają ale może...
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 14:24   #3765
Odwazna_jak_sliwa
Raczkowanie
 
Avatar Odwazna_jak_sliwa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 405
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

U mnie ostatnio stabilnie. Jestem na drugim tygodniu zwolnienia i mam szczerą nadzieję, że moja skłonność do alergii nie okaże się przeszkodą, przez którą będę musiała zrezygnować. Chciałabym już w przyszłym tygodniu powrócić na produkcję, brakuje mi tej swojskiej atmosfery radosnego kołchozu. Nigdy nie sądziłam, że do tego dojdzie.


Najbardziej cieszy mnie jednak fakt, że nasz biznes powoli się rozwija i niebawem będę mogła usiąść już do pierwszych projektów.


koralina3, nie przejmuj się tym, że "niby kogoś mają". Mnie też zdarzało się składać oferty pomimo braku ogłoszeń i raz dostałam pracę od razu, a innym razem firma zadzwoniła ponownie po paru tygodniach z bardzo konkretną propozycją.

Edytowane przez Odwazna_jak_sliwa
Czas edycji: 2019-04-10 o 14:29
Odwazna_jak_sliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 15:43   #3766
magi18
Zadomowienie
 
Avatar magi18
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rożnowice
Wiadomości: 1 109
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Odwazna_jak_sliwa Pokaż wiadomość
Najbardziej cieszy mnie jednak fakt, że nasz biznes powoli się rozwija i niebawem będę mogła usiąść już do pierwszych projektów.
Super, gratulacje
__________________
O książkach: booklikes
lubimyczytac

Wyzwanie zwane życiem ---> "Milion cudownych listów"
magi18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 16:06   #3767
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Maria_90 Pokaż wiadomość
Budżetówka jest dość specyficzna i w pewien sposób "naznacza" cv, podobnie jak np. praca nauczyciela. Oczywiście nie chodzi mi o to, że praca w budżetówce jest gorsza... Ale moim zdaniem taki "przeskok" z sektora prywatnego do budżetówki trzeba mocno rozważyć, bo potem powrót może być trudny.

Myślę, że ja świetnie odnalazłabym się w takiej pracy np. w sekretariacie w sądzie. Doskonale ogarniam mnóstwo papierów

Ja po mojej rozmowie telefonicznej po angielsku dostałam zaproszenie na rozmowę, która będzie już ostatnim etapem rekrutacji. Firma znajduje się w dużym budynku i mam poprosić w recepcji o konkretną osobę. Zastanawiam się czy zrobić to dokładnie o umówionej godzinie czy może kilkanaście albo kilka minut wcześniej, sygnalizując, że już jestem

Nie będę martwić się na zapas. Gdybym tyle myślała, co będą o mnie sądzić w przyszłości osoby rekrutujące, to żadnej pracy bym nie zmieniła, bo na razie nigdzie nie zagrzałam na długo miejsca (o dziwo nikt nigdy nie pytał dlaczego).


Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Gratulacje Syklamen posada wydaje się być ciekawa oby Ci tam było dobrze miałaś pytania z jakiejś ustawy podczas rozmowy? I czy musiałaś składać cały stos dokumentów osobiście?

Stos dokumentów wysłałam pocztą. Nie miałam żadnych pytań z ustaw, jak mówiłam nie mam zielonego pojęcia o sądownictwie - widocznie potrzebują rąk do pracy. We wtorek mam jeszcze iść na konkurs (też tego nie rozumiem). Widziałam, że chętnych było 30 osób, ale nie wiem ile jest stanowisk. Starałam się o całkiem inne stanowisko - a okazało się, że będzie inne. Jutro jadę na samo podpisanie umowy i szkolenie BHP.


Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Syklamen, cieszę się, że Ci się udało. Chciałabym dostać taką pracę....

Dostaniesz jeszcze lepszą. Kierownik mówiła, że pracy mają od groma więc zobaczymy, czy jest czego zazdrościć.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 16:21   #3768
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
No Megamag, Ty to potrafisz pocieszyć.....

Ja po rekrutacji do KPP. 17 kobitek w poczekalni + jedna która przyszła z biur komendy. Test w miarę łatwy, panie z komisji puszczały oczka do pani z biura.... 15 osób przeszło dalej, tj. na rozmowę. Ja niestety pierwsza (alfabetycznie). Rozmowa w miłej atmosferze, pytania dot. przebiegu pracy zawodowej i struktury policji w powiecie (to absolutnie średnio, bo to nie mój powiat). Info o wyniku w przyszłym tygodniu. Ale jeśli startował ktoś z tej komendy to nikt ze startujących nie ma żadnych szans . Ta pani zapewne pracuje na zastępstwo i to zastępstwo wkrótce się kończy, więc musi stanąć do konkursu. Takie są procedury. Kiedyś jeden policjant mi to powiedział. Po co ta cała szopka z konkursami? Ktoś mi to wyjasni?

Złozyłam cv w firmie transportowej, fajna rozmowa przez telefon z szefem. Niby kogoś mają ale może...

koralina ja też się nad tym zastanawiałam - moim zdaniem powinni zmienić to całe "konkursowanie" - uważam,że powinno być tak,że cywil, który ma załatwioną pracę - powinien mieć awans wewnętrzny, a nie robienie dzikich konkursów, które i tak są ustawione. Jakieś zarządzenie, np. że muszą w ciągu roku przyjąć np. kilka osób "z zewnątrz",żeby nie było, że tylko swoich awansują.


Jak składałam do budżetówki, gdzie konkurs był ustawiony, to dostałam list,że "nie podpisałam się na jednej stronie" (jestem pewna na 100% że się podpisałam wszędzie,sprawdzał to mój facet!!), i koleżanki też takie same dostały... Cóż.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 16:24   #3769
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
koralina ja też się nad tym zastanawiałam - moim zdaniem powinni zmienić to całe "konkursowanie" - uważam,że powinno być tak,że cywil, który ma załatwioną pracę - powinien mieć awans wewnętrzny, a nie robienie dzikich konkursów, które i tak są ustawione. Jakieś zarządzenie, np. że muszą w ciągu roku przyjąć np. kilka osób "z zewnątrz",żeby nie było, że tylko swoich awansują.


Jak składałam do budżetówki, gdzie konkurs był ustawiony, to dostałam list,że "nie podpisałam się na jednej stronie" (jestem pewna na 100% że się podpisałam wszędzie,sprawdzał to mój facet!!), i koleżanki też takie same dostały... Cóż.
Szok, że tak traktują ludzi, którzy przecież marnują swój czas i pieniądze na wydrukowanie i dostarczenie tych wszystkich papierków.
Dziewczyna z kadr mi mówiła, że gdy coś jest nie w porządku w dokumentach, które się składa na konkurs, to dzwonią, żeby poprosić o uzupełnienie.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-10, 16:54   #3770
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dokładnie, tam też są tacy ludzie jak my. Jak ma dziewczyna dobry dzień, mało chętnych to czemu nie dać komuś szansy. Knif w tym, że nie tylko nie musi ale może nie powinna? Jakby dzwoniła np. do koleżanki powiedzieć o podpisie, to nikt by na niej suchej nitki nie zostawił.
Czyż nie

Brzydko Cię potraktowali, drzewosandałowe. Co do tej z zastępstwa od koraliny, hmm właśnie o to chodzi że na etat to ten konkurs być musi. Mało tego, dziewczyna może się z nimi znać bdb ale nie oznacza to że zna pytania albo jest załatwiona...
Mam koleżankę, chciała przejść z działu do działu. Musiała czekać na konkurs i normalnie wziąść w nim udział, wykuć do testu nowe ustawy itp... Nikt jej nic nie pomógł :/
Gdzieś widziałam konkurs wewnętrzny, wyobraźcie sobie. Ale nie pamiętam gdzie, by wrócić i zobaczyć na jakich zasadach...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 17:05   #3771
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Jestem bardzo, póki co, pod wielkim wrażeniem i zadowolona z nowej pracy-super dojazd, siłownia(jutro biorę rzeczy sportowe i żel pod prysznic), piłkarzyki, play station, pokój relaksu, 3 wyposażone kuchnie, super szkolenie Dużo nauki, ale ja to lubię, bo lubię być przygotowana i dowiadywać się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Brak zbyt młodych ludzi-raczej w moim i starszym wieku, brak buractwa, klasa i poziom-WOW!

Praca mieści się w zabytkowym, klimatycznym budynku, który wewnątrz jest dość nowoczesny.

Jest dużo możliwości awansu.

Koleżanka przyszła z 10 -letnim synem (strajk nauczycieli) i dali mu worek prezentów plus grał na play station w Fifę
Szkoda, że moje dzieci są aktualnie chore, bo też by się nie nudziły.

Firma z klasą i oby tak zostało. Muszę też nadmienić, że firma męża zrobiła zajęcia dla dzieci pracowników w każdym wieku-to jest nowoczesność ,a nie Janusze biznesu
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA

Edytowane przez golgie
Czas edycji: 2019-04-10 o 17:06
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 17:10   #3772
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Na byle jakie stanowisko za minimum to robią konkurs ale na prezesów czy dyrektorów do Spółek Skarbu Państwa to biorą z nadania partyjnego, bez wymaganego wykształcenia, jakiegokolwiek doświadczenia itp. To jest dopiero kuriozum
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-04-10 o 17:12
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 17:12   #3773
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dobra, Golgie, już Cię nie lubimy
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 17:31   #3774
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Dobra, Golgie, już Cię nie lubimy
Być może jeszcze odkryję trupy w szafie, na razie jest ok
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 17:37   #3775
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

A co to za telefonia, bo tak kojarzę? Zapowiada się fajnie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 17:43   #3776
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
A co to za telefonia, bo tak kojarzę? Zapowiada się fajnie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Orange-klient biznesowy
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 19:09   #3777
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
(...) Takie są procedury. Kiedyś jeden policjant mi to powiedział. Po co ta cała szopka z konkursami? Ktoś mi to wyjasni?.
teoretycznie po to, żeby się nikt nie przyczepił, że się ludzi zatrudnia po znajomości, a praktycznie wychodzi właśnie tak jak piszesz ;/ totalna fikcja.

Ja ostatnio sama rękę przyłożyłam do czegoś takiego. Mieliśmy w jednostce dziewczynę pracującą prawie rok na umowie zleceniu. Potem przyszło "z góry", że umowy cywilnoprawne nie są już dopuszczalne (w sumie słusznie), będzie etat, ale oczywiście musi być konkurs.

Wiadomo, że wygrała ta dziewczyna, z prostej przyczyny - zna wszystko od podszewki, sprawdza się świetnie, więc przychodzi po konkursie do pracy i nie wymaga żadnego wdrażania (a trwałoby ono co naprawdę długo). I teoretycznie nie ma się do czego przyczepić, sytuacja jest czysta, - wygrała najlepsza kandydatka. Tylko po kiego ten konkurs, który zabiera bez sensu czas ludziom i z tej jednostki i kandydatom spoza?

Jeśli mogę wskazać jakikolwiek plus - po takich konkursach zostaje lista, u nas jest ona ważna rok. I w przypadku jakiegoś odejścia pracownika z pracy, czy na emeryturę, albo w przypadku długiego chorobowego - kolejna osoba z listy wskakuje (o ile jest nadal wolna i chętna).
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 19:44   #3778
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Być może jeszcze odkryję trupy w szafie, na razie jest ok
Nie no, oby nie. Niech Ci tam będzie tak super, jak się wydaje, że jest
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 20:22   #3779
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

golgie gratuluję Też chciałabym trafić do takiej firmy
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 20:48   #3780
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dziewczyny, chciałabym do Was dołączyć - chociaż trochę głupio się czuję wchodząc tutaj "w trakcie dyskusji", ale wiadomo, że inaczej się nie da - "zawsze wetnę się komuś w dyskusję albo wejdę w słowo". więc trudno

Również poszukuję pracy i niestety mam dość długą przerwę na rynku pracy,no ale nieważne,bo być może coś mi się udało teraz podłapać. Moja ostatnia poważna praca to praca w biurze podróży, pracowałam tam niecałe pół roku i biuro uległo "rozwiązaniu". Teraz po w zasadzie 2 latach chyba chcę do tego wrócić - wcześniej miałam propozycje pracy w tej branży (dwie), ale z nich nie skorzystałam.

Pojechałam do biura z CV, bez żadnej zapowiedzi. Na miejscu zastałam właścicielkę, która oznajmiła mi, że już co prawda wybrała jedną osobę, ale można powiedzieć, że osoba ta jest na "okresie próbnym", chociażby dlatego, że nie ma w tej branży żadnego doświadczenia i całkiem możliwe, że skoro zaczyna się sezon, będzie potrzebować kolejnej osoby na identyczne stanowisko pracy.

Zaproponowała mi warunki finansowe, które mi odpowiadają, ale jest tutaj jeden "haczyk" - jakieś 2,5 tys. zł na rękę, praca jeden miesiąc na umowie-zlecenie, a potem umowa o prace, ale...na pół etatu. Tzn, pracuję na normalnym etacie od 10 do 18 ( w sezonie czas pracy może się zmieniać o godzinę wte czy we wte), ale jestem zatrudniona na pół etatu. Na pewno znacie takie sposoby zatrudniania . Mi bardzo zależy na pieniądzach i wiem, że w moim rejonie zamieszkania w tej branży lepszej oferty finansowej nie dostanę, a przynajmniej na pewno nie będę mieć takich warunków w innych biurach, gdybym miała teraz zacząć w nawet lepszej "konkurencji". Oczywiście wszystko ma swoje wady - przy takiej umowie żaden ze mnie dla banku kredytobiorca (chociaż nie rozważam kredytu na jakiś na pewno),ale to chyba żaden większy problem na tę chwilę, druga kwestia - niższe składki, które będzie za mnie odprowadzać pracodawca do ZUS i moja przyszła emerytura...Co więc Wy na ten temat myślicie? Jestem sama/samotna póki co i mieszkać będę miała gdzie, ale utrzymanie będzie leżeć na mojej głowie albo będę dzielić mieszkanie z matką i też będę dokładać te 1000 zł powiedzmy do ogólnego utrzymania. Wzięłybyście taką ofertę czy nie?

Druga kwestia - w firmie przyjmuje się gotówkę i dzienny utarg należy wpłacić do banku we wpłatomacie. A do wpłatomatu trzeba jechać do pobliskiego centrum - jakieś 20 min. drogi autem. Taki obowiązek pracownika - na obszarze galerii, gdzie mieści się to biuro nie ma wpłatomatu,więc muszę wpłacać te pieniądze w konkretnym miejscu, w innej galerii. Nie mam prawa jazdy -a takie pytanie padło - więc właścicielka powiedziała, że w takim wypadku mam/muszę wziąć taksówkę i w ten sposób tam dojechać (wiadomo - pieniądze). To była jedna z ostatnich informacji, których zdążyła mi udzielić i jakoś głupio zapominałam się o to zapytać, więc teraz głupio pytam Was - czy normalnie za ten przejazd taksówką będę płacić z firmowych pieniędzy? Wiem, że to może kretyńskie pytanie, ale mi się wydaje logiczne, że nie powinno to być moim kosztem, jednak wolę się upewnić :P

Pozdrawiam Was i będę wdzięczna za odpowiedzi.
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.