Patodeweloperka - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-14, 20:14   #991
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Dla mnie to dość straszne info... Ona zebrała masę hejtu za ten film. Możliwe, że ją ktoś wystalkował i po prostu bała się tam dłużej mieszkać...

Raczej zrozumiała, że tak się nie da żyć na dłuższą metę.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 16:42   #992
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Raczej zrozumiała, że tak się nie da żyć na dłuższą metę.
O kim mowa?
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 17:25   #993
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Patodeweloperka

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:18
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 23:10   #994
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Patodeweloperka

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:18
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 23:48   #995
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Patodeweloperka

Pato, bo nie wszędzie dojedziesz metrem / komunikacją, a są i zawody gdzie samochód jest jedynym narzędziem pracy. Wszędzie powinny być garaże podziemne z 1 miejscem garażowym w cenie, nie jako opcja za dodatkowe pieniądze. Liczba miejsc równa lub wyższa od liczby mieszkań. Nie chodzi o samochodozę, ale przy aktualnym modelu brak miejsc parkingowych tylko pogarsza ogólną sytuację miejską.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 00:44   #996
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Patodeweloperka

Wspaniale, odkryłam kolejny wątek złoto :-D
Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Mam dokładnie tak samo :/
W życiu nie zdecydowałabym się na mieszkanie na parterze - z ogródkiem czy bez... Nocami przy najmniejszym hałasie albo na wakacjach dostawałabym świra, że ktoś próbuje się włamać. Dodatkowo ja to lubię biegać sobie w niekompletnym stroju po mieszkaniu, a jak ktoś ci łazi za oknem non stop, to jest to bardzo niekomfortowe...

Wynajęłam kiedyś na wakacje AirBnb na parterze (nie zauważyłam, że to parter) i jeszcze bez firanek i było dokładnie tak beznadziejnie, jak myślałam... Czułam się tak, jakby mnie non stop ktoś obserwował, chociaż summa summarum wcale tak dużo ludzi tam nie przechodziło :/ Nie nadaję się do mieszkania na parterze z moją paranoją.

Zresztą szczerze mówiąc, to ja uważam, że w mieście mieszkać na parterze jest faktycznie niebezpiecznie... Sąsiedzi narzekają na to, że ktoś im szarpie klamkami Ja na wysokim piętrze nie mam tego problemu, ale i tak zawsze zamykam drzwi (szczególnie na noc), bo wiem, że złodzieje, którzy sprawdzają, czy drzwi nie są przypadkiem otwarte, a potem z przedpokoju kradną np. torebki i uciekają to realny problem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Po prostu nie czuję się tak komfortowo jak w domu Dużo jest filmików z siłowni nagrywanych ukradkiem telefonem, jak ktoś "hehe, nie potrafi używać maszyn" :/
Byłam kilka razy na siłowni i korzystałam głównie z bieżni i sauny - nie czuję się OK z tym, że ktoś może oceniać moją technikę i się na mnie krzywo gapić. No i w domu mogę walnąć swobodnie bączura XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to zamykanie drzwi to jest bardzo dobry nawyk. Do bloku może wejść każdy, u nas swego czasu byli jacyś klatkowi imprezowicze (na szczęście nie w mojej klatce) a ostatnio chodzą jacyś domokrążcy (a może kupi pani kalendarz?? tradycyjnie od kominiarza??). Nie wyobrażam sobie zostawić drzwi z otwartym zamkiem, od razu mam nawyk zamykania. Wyrobiłam go sobie, jak kiedyś w mieszkaniu na studiach drzwi wejściowe się nie domykały do końca byle wiater od otwartego okna mógł je otworzyć, jeśli zamek nie był przekręcony. I też słyszałam o klatkowych złodziejach nawet na osiedlu.

I ja też nie mogłabym żyć na parterze w bloku ;-) teraz to jak nocuję poza domem nawet na 1 piętrze, to czuję się, jakby ci ludzie byli tak blisko i w okna zaglądali xD
Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja myślę, że deweloper wykupił teren, by zainwestować w mieszkania i nie starczyło już hajsu/miejsca na garaże, parkingi i dlatego wymyślił do tego idealistyczną historyjkę o eko-transporcie rowerowym i miejskim. Fakt, dobre tylko dla turystów albo dla tych co faktycznie nie mają samochodu. Oni prędzej wybiorą takie osiedle, niż dewelopera, który obowiązkowo do mieszkania sprzedaje miejsce postojowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 05:46   #997
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Pato, bo nie wszędzie dojedziesz metrem / komunikacją, a są i zawody gdzie samochód jest jedynym narzędziem pracy. Wszędzie powinny być garaże podziemne z 1 miejscem garażowym w cenie, nie jako opcja za dodatkowe pieniądze. Liczba miejsc równa lub wyższa od liczby mieszkań. Nie chodzi o samochodozę, ale przy aktualnym modelu brak miejsc parkingowych tylko pogarsza ogólną sytuację miejską.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wg mnie to tez kosmos. My jezdzimy do pracy komunikacją, ale co z tego jak samochod mamy, bo przydaje się chocby na zakupy czy do podrozy poza miasto, do rodzicow. Dlugo go nie mielismy ale to nigdy nie byl stan na daleką przyszlosc, raczej stan przejsciowy.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-18, 06:01   #998
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Pato, bo nie wszędzie dojedziesz metrem / komunikacją, a są i zawody gdzie samochód jest jedynym narzędziem pracy. Wszędzie powinny być garaże podziemne z 1 miejscem garażowym w cenie, nie jako opcja za dodatkowe pieniądze. Liczba miejsc równa lub wyższa od liczby mieszkań. Nie chodzi o samochodozę, ale przy aktualnym modelu brak miejsc parkingowych tylko pogarsza ogólną sytuację miejską.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W cenie, czyli jak? Przeciez ostatecznie placi kupujacy. Załózmy, ze panstwo faktycznie wprowadza taki wymóg - mieszkanie musi byc sprzedawane z miejscem parkingowym zawartym w cenie mieszkania. Ceny za metr mieszkania od razu poszybowałyby w górę, bo deweloperzy chcieliby sobie odbić. I najbardziej poszkodowani byliby ci, którzy auta nie mają i miejsca nie potrzebują.

Edytowane przez ojejuniu1974
Czas edycji: 2021-04-18 o 06:02
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 06:11   #999
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
W cenie, czyli jak? Przeciez ostatecznie placi kupujacy. Załózmy, ze panstwo faktycznie wprowadza taki wymóg - mieszkanie musi byc sprzedawane z miejscem parkingowym zawartym w cenie mieszkania. Ceny za metr mieszkania od razu poszybowałyby w górę, bo deweloperzy chcieliby sobie odbić. I najbardziej poszkodowani byliby ci, którzy auta nie mają i miejsca nie potrzebują.
niektorzy szukają mieszkania bez obowiazku zakupu miejsca parkingowego, bo nie potrzebują i nie chcą za nie doplacac a inni chetnie kupią ze 3 sztuki.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 07:44   #1000
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
zakładając, że rzeczywiście kupiliby tam mieszkania ludzie bez samochodów, to dobry pomysł. Ja bym była pierwsza w kolejce jakbym miała kupować mieszkanie w stolicy.

A wyjdzie jak zawsze - czyli akurat w tym bloku (jakby się nie budowało milion innych, z miejscami parkingowymi) kupią mieszkania ludzie mający samochody i zrobi się jeszcze większy ścisk na dzielni.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 09:05   #1001
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Patodeweloperka

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:18
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-18, 09:12   #1002
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Patodeweloperka

Każdy kupuje pod siebie, pod swoje wymagania i swój styl życia. Podtrzymuję, że nie jest to dla mnie problem. Nie pamiętam kiedy mieliśmy jakichś gości w mieszkaniu, więc to serio nie nasz problem. Także zdecydowanie kupiłabym tam mieszkanie
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2021-04-18 o 09:15
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 09:20   #1003
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 646
Dot.: Patodeweloperka

Mieszkam całe życie w blokach na wysokich piętrach, i nawet pomieszkując w domu czułam się dziwnie Siedziałam praktycznie na poziomie przechodzących ludzi z ulicy, słyszałam ich rozmowy przez okno jakby byli obok mnie (bo byli). Wieczorem mogli mi zerkać do pokoju (nie było rolet, tylko firanki, i to do pół okna).


Dla mnie taki blok bez miejsc parkingowych jest ok, bo samochodu nie mam i nigdy nie będę miała. Jeśli cena mieszkania byłaby odczuwalnie niższa, to czemu nie, brałabym. Póki co, funduję sąsiadom miejsca parkingowe w centrum miasta.
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 13:07   #1004
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
W cenie, czyli jak? Przeciez ostatecznie placi kupujacy. Załózmy, ze panstwo faktycznie wprowadza taki wymóg - mieszkanie musi byc sprzedawane z miejscem parkingowym zawartym w cenie mieszkania. Ceny za metr mieszkania od razu poszybowałyby w górę, bo deweloperzy chcieliby sobie odbić. I najbardziej poszkodowani byliby ci, którzy auta nie mają i miejsca nie potrzebują.
Tak jest od jakiegoś czasu w Hiszpanii i się bardzo sprawdza. Oczywiście nabywca kupuje to, na co go stać. Nadprogramowe miejsca są najczęściej wynajmowane i chętni na nie są, bo wiele rodzin na więcej niż 1 samochód. Po prostu w Hiszpanii z zakazu czy trawnika natychmiast cię zholują, więc nie jest tak jak w Polsce, że wszystko jest zestawione autami i nawet na skwerek nie można wyjść, bo już nie ma skwerka. I tak jest mnóstwo starych bloków bez podziemnego parkingu, ale nowy blok już tak wyglądać nie może.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 15:25   #1005
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja bym chyba wolala fundowac gosciom taxi niz placic 30 kafli za miejsce parkingowe
Oczywiscie pod warunkiem ze jest jakies osobne miejsce wydzielone dla dostawcow i kurierów.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 15:46   #1006
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Patodeweloperka

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:18
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 18:11   #1007
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
Ja bym chyba wolala fundowac gosciom taxi niz placic 30 kafli za miejsce parkingowe
Oczywiscie pod warunkiem ze jest jakies osobne miejsce wydzielone dla dostawcow i kurierów.

Dla mnie to fajny pomysł, takie bloki dla nieposiadających samochodu, z miejscami na rower i kilkoma hulajnogami i autami do wynajęcia w ramach car sharing. Tyle, że mieszkania powinny być odpowiednio tańsze, bo przecież deweloper zaoszczędza dużo miejsca na parkingu. z tym, że ta budowa w Warszawie to wydaje mi się, że po prostu działka jest mała, brakuje miejsca na parking, podziemny byłby za mały na ilość mieszkańców, więc dorabiają proekologiczną ideologię do szarej rzeczywistości.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 02:07   #1008
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jesli sasiednie bloki maja ogolnodostepny parking to przerabane. Nie sprawdzalam tej lokalizacji. Ale jesli w okolicy sa inne bloki z parkingiem tylko dla mieszkancow i np. centrum handlowe to przeciez spoko.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 12:44   #1009
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
na rowerze
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-19, 13:07   #1010
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Patodeweloperka

Ale przecież teraz powstaje wiele osiedli, gdzie miejsce parkingowe jest do wykupienia i nie ma dodatkowych miejsc, aby inne samochody mogły swobodnie parkować. Stąd nawet jak masz wykupione miejsce dla siebie, to goście muszą sami zdecydować, jak dojechać/gdzie zaparkować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 13:13   #1011
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Pato, bo nie wszędzie dojedziesz metrem / komunikacją, a są i zawody gdzie samochód jest jedynym narzędziem pracy. Wszędzie powinny być garaże podziemne z 1 miejscem garażowym w cenie, nie jako opcja za dodatkowe pieniądze. Liczba miejsc równa lub wyższa od liczby mieszkań. Nie chodzi o samochodozę, ale przy aktualnym modelu brak miejsc parkingowych tylko pogarsza ogólną sytuację miejską.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dla mnie to też jest jest pato i myślę dokładnie tak jak Ty. Budowanie teraz czegokolwiek bez miejsc parkingowych jest chorym pomysłem. Dla mnie jest logiczne, że jak jest blok mieszkalny to, że ludzie mają samochody i gdzieś muszą je parkować. A nie wszystko co się da pozastawianie. Dla mnie jechanie gdzieś gdzie wiem, że jest problem z zaparkowaniem jest zmorą. Trzeba wyjechać wcześniej, bo nie wiadomo ile czasu się spędzi na krążeniu za poszukiwaniem miejsca do zaparkowania.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 15:44   #1012
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dla mnie to też jest jest pato i myślę dokładnie tak jak Ty. Budowanie teraz czegokolwiek bez miejsc parkingowych jest chorym pomysłem. Dla mnie jest logiczne, że jak jest blok mieszkalny to, że ludzie mają samochody i gdzieś muszą je parkować. A nie wszystko co się da pozastawianie. Dla mnie jechanie gdzieś gdzie wiem, że jest problem z zaparkowaniem jest zmorą. Trzeba wyjechać wcześniej, bo nie wiadomo ile czasu się spędzi na krążeniu za poszukiwaniem miejsca do zaparkowania.
Nie lubię. A najgorsze jest chyba brak miejsc parkingowych pluz zadupie gdzie mzk nie dojeżdża albo z 10 przesiadkami. Od razu odechciewa się gdzieś wybierać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 15:50   #1013
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Patodeweloperka

Jezeli mieszkanie bez parkingu byloby odpowiednio tansze i serio byloby wyjete z obiegu dla aut (co byloby bezpieczniejsze dla np. ludzi z psami czy nawet dzieci) to czemu nie. Tylko tez mam wrazenie, ze to jest dorabianie ladnej narracji do ewidentnego braku w wykonaniu developera.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 08:33   #1014
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Jezeli mieszkanie bez parkingu byloby odpowiednio tansze i serio byloby wyjete z obiegu dla aut (co byloby bezpieczniejsze dla np. ludzi z psami czy nawet dzieci) to czemu nie. Tylko tez mam wrazenie, ze to jest dorabianie ladnej narracji do ewidentnego braku w wykonaniu developera.

Ja sobie nie wyobrażam takiego całkiem wyjętego z obiegu dla aut. Nawet jak mieszkańcy się na takie coś zdecydują to zawsze będzie ktoś przyjezdny kto będzie musiał zaparkować choćby na chwilę. Co do bezpieczeństwa to ludzie sami stwarzają zagrożenie, a nie samochody. Notorycznie na jakiś podwórkach widzę ludzi co łażą jak święte krowy ze słuchawkami na uszach i ładują się prosto pod auto.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 08:39   #1015
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Patodeweloperka

Podziemne miejsca parkingowe to olbrzymi koszt dla developera. Kupując je za te 30 tys nie pokrywamy jego ceny. Reszta jest wrzucona w koszt mieszkania. Także jak ktoś nie chce kupić miejsca, to i tak się zrzuca na resztę.

Także jak nie ma podziemnych miejsc, a mieszkania nie mają niższej ceny, no to po prostu się to nie opłaca i lepiej poszukać gdzie indziej.

A brak naziemnych miejsc to już w ogóle nieporozumienie.
Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 11:34   #1016
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Patodeweloperka

Ja jestem sobie wyobrazic sobie taka inwestycje, jesli bylyby to mieszkania socjalne, lub akademiki. W innym wypadku to dorabianie ideologii do "niemocy" dewelopera. Na wspomnianym zachodzie to raczej przewiduje sie miejsca postojowe dla rowerow, a nie likwiduje miejsca parkingowe (wrecz przeciwnie! po prostu umieszcza sie je w podziemiach budynku).
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 15:04   #1017
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez meliandra;88654754[b
]Ja sobie nie wyobrażam takiego całkiem wyjętego z obiegu dla aut. Nawet jak mieszkańcy się na takie coś zdecydują to zawsze będzie ktoś przyjezdny kto będzie musiał zaparkować choćby na chwilę.[/b]Co do bezpieczeństwa to ludzie sami stwarzają zagrożenie, a nie samochody. Notorycznie na jakiś podwórkach widzę ludzi co łażą jak święte krowy ze słuchawkami na uszach i ładują się prosto pod auto.
W NL jest realizowany dokładnie odwrotny pomysl- czesc miasta jest car-free, wjazd tylko dla mieszkańców wszedzie dozwolony jest ruch rowerowy.


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 15:52   #1018
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Patodeweloperka

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;88655968]W NL jest realizowany dokładnie odwrotny pomysl- czesc miasta jest car-free, wjazd tylko dla mieszkańców wszedzie dozwolony jest ruch rowerowy.


Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]

No i super, ale jest jak wspomnialas "wjazd dla mieszkancow". Cos takiego jak najbardziej jest do przyjecia. Z reszta w Polsce tez tak jest w zabytkowych czesciach miasta. Wjazd jedynie dla mieszkancow, oraz sluzb, dostaw itd. Fajnie byloby rozszerzyc to na inne dzielnice w centrum, jesli tylko komunikacja jest dobrze zorganizowana.

Natomiast nie porownywalabym Polski z Holandia, bo ten drugi to jednak znaczaco mniejszy kraj, bardzo plaski (raj dla rowerzystow), a do tego genialnie skomunikowany jesli chodzi o kolej. Dobrze wspominam mieszkanie tam, faktycznie samochod nie jest konieczny do codziennego zycia, wiekszosc porusza sie wspomnianymi rowerami, a jesli mieszkaja w innym miescie niz pracuja (co jest powszechne), zabieraja skladaki ze soba do pociagu. Kazdy dworzec ma tam tez gigantyczne parkingi dla rowerow.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2021-04-20 o 15:53
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 01:49   #1019
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Patodeweloperka

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88654765]Podziemne miejsca parkingowe to olbrzymi koszt dla developera. Kupując je za te 30 tys nie pokrywamy jego ceny. Reszta jest wrzucona w koszt mieszkania. Także jak ktoś nie chce kupić miejsca, to i tak się zrzuca na resztę.

Także jak nie ma podziemnych miejsc, a mieszkania nie mają niższej ceny, no to po prostu się to nie opłaca i lepiej poszukać gdzie indziej.

A brak naziemnych miejsc to już w ogóle nieporozumienie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Czemu?
Przeciez marnowanie powierzchni naziemnej w centrum miasta na parking dla mieszkancow to kompletny brak perspektywicznego myslenia i marnowanie miejsca.
Jak wszyscy beda tak myslec to w Polsce chyba nigdy nie bedzie lepiej I tak, to jest sprzyjanie samochodozie.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 06:17   #1020
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Patodeweloperka

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
Czemu?

Przeciez marnowanie powierzchni naziemnej w centrum miasta na parking dla mieszkancow to kompletny brak perspektywicznego myslenia i marnowanie miejsca.

Jak wszyscy beda tak myslec to w Polsce chyba nigdy nie bedzie lepiej I tak, to jest sprzyjanie samochodozie.
Ja nie mówię za ma być ich niewiadomo ile. Ale te kilka żeby czasem ktoś mógł stanąć.
Co do marnowania miejsca to właśnie poza centrum robi się między blokami trawkę i zieleń , a w centrum parkingi między blokami.
Ziemia jest droga i wiadomo, że developer woli zarobić sprzedając miejsca parkingowe. Niestety.
Jedynie w ścisłym centrum gdzie jest konserwator wygląda to inaczej, ale to i tak mieszkania dla wybrańców za 20 k za metr.

Tak przy okazji dla niepełnosprawnych też nie ma być miejsca, bo się sprzyja samochodzie?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-31 17:01:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:02.