Odbieranie dzieci za biedę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-03, 10:38   #1
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087

Odbieranie dzieci za biedę


https://wiadomosci.wp.pl/jak-psiaki-...3591262754433a

Jak w zalinkowanym artykule, co robić w takich przypadkach.
16 osób ciśnie się w dwóch klitkach, żyją z zasiłków. Ojciec chyba lubi wypić. Najstarsi synowie biorą dopalacze i wagarują. Sąd postanowił 11 dzieci odebrać rodzinie i skierować do opieki zastępczej.

Moje zdanie jest takie, ze te dzieci i tak za późno się odbiera. Gdyby były odbierane maluszki, miałyby szanse na normalne warunki, normalne wzorce pracujacych rodziców i godne warunki życia.

Ale są opinie, ze powinno się pomagać rodzinie, bo dzieciom najlepiej u rodziców. Jak skutecznie pomagać, skoro rodzina dostaje już 8 tysięcy z 500 plus i zasiłków? Ile pieniędzy „zainwestować”, żeby dzieci wyszły na ludzi i nie powieliły losu rodzicow?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 12:09   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
https://wiadomosci.wp.pl/jak-psiaki-...3591262754433a

Jak w zalinkowanym artykule, co robić w takich przypadkach.
16 osób ciśnie się w dwóch klitkach, żyją z zasiłków. Ojciec chyba lubi wypić. Najstarsi synowie biorą dopalacze i wagarują. Sąd postanowił 11 dzieci odebrać rodzinie i skierować do opieki zastępczej.

Moje zdanie jest takie, ze te dzieci i tak za późno się odbiera. Gdyby były odbierane maluszki, miałyby szanse na normalne warunki, normalne wzorce pracujacych rodziców i godne warunki życia.

Ale są opinie, ze powinno się pomagać rodzinie, bo dzieciom najlepiej u rodziców. Jak skutecznie pomagać, skoro rodzina dostaje już 8 tysięcy z 500 plus i zasiłków? Ile pieniędzy „zainwestować”, żeby dzieci wyszły na ludzi i nie powieliły losu rodzicow?
ile tych dzieciakow narobili. Widac ze mozg wyzarty przez alkohol u faceta,
PZona sie stara ale sama powolna, jak mozna tyle dzieciakow zrobic ..

Wyglada to tak, ze ojciec chleje, po pijaku plodzi kolejne, matka z lekka opozniona nie widzi skutku i przyczyny ale chce dobrze.

Tutaj pieniadze nie pomoga. Jedyne co by pomoglo to wywalic z chaty ochlaptusa i zabronic kontaktu zanim nie skonczy pic.
Matce pomagac i dzieci z nia zostawic.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 12:34   #3
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Nie są się wyrzucić z domu ojca i zabronić kontaktu z dziecmi jedynie z powodu picia. Chyba ze są tam jeszcze inne okoliczności, o których nie wiadomo typu demoralizacja małych dzieci. Bo kto wie, co się dzieje, kiedy ojciec po pijaku do domu wraca, jakoś tych dzieci narobili.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 12:35   #4
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Jak rozumiem tam nikt nie pracuje, tylko sobie żyją na koszt podatników (8tyś miesięcznie). Kolejne pieniądze nic nie pomogą, gdy ludzie są niezaradni, bezmyślni, nie potrafią wyciągać wniosków. W jakim wieku są dorosłe dzieci? Uczą się gdzieś? Dlaczego nie pracują, nie usamodzielnią się? Niestety myślę że dzieci wychowane w takich warunkach będą powielać schemat rodziców. Tą rodziną już dawno ktoś powinien się zainteresować i kolejne dzieci powinny trafiać do rodzin zastępczych zaraz po urodzeniu (nie masz warunków na normalne wychowywanie dzieci, nie powinieneś mieć dzieci. Jeśli jesteś tak bezmyślny żeby w takich warunkach płodzić następne to nie dziw się że będą odbierane.)


Te fragment "Wcześniej nie każdy z rodziny miał własne łóżko, ale matka z pomocą pracownika socjalnego z gminy zamówiła w internecie wersalkę i łóżko. Kupiła materiały do remontu łazienki, nowy zlew, załatwiła dużą szafę..." pokazuje jakie problemy z ogarnięciem spraw życiowych ma ta kobieta. Bez pomocy innej osoby nie potrafiła dokupić mebli? Nie wydaje mi się żeby taka osoba potrafiła wychować dzieci na mądrych, dojrzałych i odpowiedzialnych ludzi. Nie sądze żeby dorastanie w takim domu wyszło dzieciom na dobre.

Edytowane przez Flashdance
Czas edycji: 2020-03-03 o 12:42
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 12:42   #5
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Najstarsi chłopcy zainteresowali się dopalaczami i wagarami. Raczej nie edukacja i praca.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 12:46   #6
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Nie za biedę, tylko za chlanie ojca, awantury, przemoc (mieli niebieską kartę). No umówmy się, na co tam jeszcze było czekać? Aż tatuś za % sprzeda córki kumplom?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 12:46   #7
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Najstarsi chłopcy zainteresowali się dopalaczami i wagarami. Raczej nie edukacja i praca.

Ale najstarsi z tej 11 która miała być odebrana wagarują. A tam jest 14 dzieci czyli 3 jest już dorosła (ukończyła 18lat) i jako taka nie może być odebrana rodzicom. Z tego co jest w artykule ta 3 nadal tam mieszka.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-03, 12:49   #8
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez Flashdance Pokaż wiadomość
J)


Te fragment "Wcześniej nie każdy z rodziny miał własne łóżko, ale matka z pomocą pracownika socjalnego z gminy zamówiła w internecie wersalkę i łóżko. Kupiła materiały do remontu łazienki, nowy zlew, załatwiła dużą szafę..." pokazuje jakie problemy z ogarnięciem spraw życiowych ma ta kobieta. Bez pomocy innej osoby nie potrafiła dokupić mebli? Nie wydaje mi się żeby taka osoba potrafiła wychować dzieci na mądrych, dojrzałych i odpowiedzialnych ludzi. Nie sądze żeby dorastanie w takim domu wyszło dzieciom na dobre.
pracuję z rodziną: 5 dzieci (z czego 2 niepełnosprawnych), matka i ojciec chleją, 3 pokoje, w jednym na stałe dorosła osoba z mocną niepełnosprawnością intelektualną, całkowicie niesamodzielna.
Do ogarnięcia tej rodziny obecnie zatrudnionych jest - uwaga: 17 osób!

Dzieci w ośrodku, 5 opiekunek stale się zmienia, pedagogowie, psycholodzy, asystenci rodziny i tak dalej. A rodzice i tak nie przestaną chlać, i tak. Tak to wygląda. Do tego dochodzą rozprawy sądowe czy dzieci oddać, czy nie, co będzie lepsze.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 12:53   #9
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

"Marzeniem matki jest modernizacja poddasza i stworzenie tam pokoi dla dzieci. Dom należy jednak do teściów, a oni nie wyrażają na taki remont zgody. Kobieta od ponad 20 lat korzysta ze wsparcia gminnego ośrodka pomocy społecznej w Ładzicach: świadczenie 500 plus, zasiłki rodzinny i celowy, miesięcznie dają około ośmiu tys. zł.

Pani Magdalena otrzymała od gminy propozycje innego mieszkania, ale nie przyjęła jej. Swoje dzieci chciałaby wychować w domu rodzinnym. Dla dobra dzieci nie wyklucza także rozwodu z mężem - jeśli ten nie zerwie z alkoholem."


https://lodz.tvp.pl/46892403/sad-nak...atce-11-dzieci



Fragment innego tekstu na ten temat. Chyba nie ma po co tego komentować. Oni są w takiej sytuacji z własnej winy. Moim zdaniem dostają dużą pomoc (aż strach pomyśleć co by było gdyby tej wieloletniej pomocy nie było), a mimo to od tylu lat nic się tam nie zmienia na lepsze.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 13:04   #10
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

A on nie zerwie, czytałam (interia.pl) że od 2015 roku odmawia pójścia na odwyk, to o czym mówimy w ogóle?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 13:12   #11
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Jak dla mnie to w ogóle nie powinno być dylematu żadnego.
Ja mam bardzo ostre poglądy że na dziecko/dzieci powinno być rodziców stać a nie jakieś płodzenie 14 dzieci na dwóch pokojach i życie z 500 plus i innych dopłat. Jak rodziców nie stać, nie mają warunków mieszkaniowych to o czym my w ogóle mówimy?
Tam 16 osób żyje w dwóch pokojach, nikt nie pracuje, jedno pije, drugie jest lekko opóźnione.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-03, 13:19   #12
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Takich dysfunkcyjnych rodzin jak ta jest w Polsce multum. Ale nie ma wypracowanej jakieś ścieżki postępowania w takich przypadkach. Całymi latami trafia do nich pomoc finansowa czy rzeczowa, która pozwala na zaspokojenie doraźnych potrzeb ale sedno problemu pozostaje nierozwiązane. Dzieci wychowane w takich warunkach powielają schemat rodziców. Są niesamodzielne, niedojrzałe, żyją z dnia na dzień nie myśląc o przyszłości biorą pomoc ile się da z wszelkich źródeł, płodzą kolejne dzieci które będą dorastać w tym beznadziejnym układzie. A programu pomocowego który skutecznie wyciągał by tych ludzi z tego zamkniętego kręgu brak.


Może odbieranie dzieci zaraz po urodzeniu byłaby jakimś wyjściem? Dzieci trafiłyby do normalnych rodzin, miałyby szanse na normalne wychowanie, naukę, życie. Może obowiązkowa sterylizacja takich ludzi, żeby już nie płodzili następnych nieszczęśliwych pokoleń? Nie wiem.

Edytowane przez Flashdance
Czas edycji: 2020-03-03 o 13:22
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 13:20   #13
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez Flashdance Pokaż wiadomość
Takich dysfunkcyjnych rodzin jak ta jest w Polsce multum. Ale nie ma wypracowanej jakieś ścieżki postępowania w takich przypadkach. Całymi latami trafia do nich pomoc finansowa czy rzeczowa, która pozwala na zaspokojenie doraźnych potrzeb ale sedno problemu pozostaje nierozwiązane. Dzieci wychowane w takich warunkach powielają schemat rodziców. Są niesamodzielne, niedojrzałe, żyją z dnia na dzień nie myśląc o przyszłości biorą pomoc ile się da z wszelkich źródeł, płodzą kolejne dzieci które będą dorastać w tym beznadziejnym układzie. A programu pomocowego który skutecznie wyciągał by tych ludzi z tego zamkniętego kręgu brak.
Idealne podsumowanie.

Dodam, że polski rząd oderwany od rzeczywistości - wiceminister twierdzi, że sądy źle zrobiły:

https://wiadomosci.wp.pl/matka-z-wie...4901233342081a

Facet nie ma pojęcia, jak takie rodziny (nie)funkcjonują.

Edytowane przez 0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Czas edycji: 2020-03-03 o 13:21
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 14:41   #14
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Jeżeli oboje rodzice są sprawni fizycznie, to statystycznie nie ma opcji (poza bardzo skrajnymi wyjątkami, które mi nie przychodzą do głowy, ale na pewno istnieją), żeby taka bieda panowała w domu niepatologicznym, po prostu.


Więc zabierać. Ale to nie za biedę. Bieda jest po prostu efektem patologii, a nie przyczyną.


I ja wiem, że to nie faceta wina, że wpadł w alkoholizm. Ale też nie tych dzieci wina. I powinno się je zabierać od razu, żeby miały szansę na lepsze wzorce w życiu.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 15:07   #15
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

rany... straszne.
moim zdaniem te dzieci powinny być już dawno zabrane. i to nie ze względu na biedę. biedne rodziny umieją jakoś sobie ogarnąć życie i mimo biedy jakoś funkcjonować w społeczeństwie.
a tu? z 'ojca' już zapewne nic nie będzie. nie przestanie pić, jakoś wątpię że się przejmie groźbą odebrania dzieci. a jaką inną motywację miały mieć? gdyby chciał to już dawno by przestał, albo przynajmniej próbował.
matka wygląda na dość oderwaną od rzeczywistości. nie ogarnia zakupy mebli, nie ogarnia że 14 dzieci to gruba przesada... jej priorytetem jest "Swoje dzieci chciałaby wychować w domu rodzinnym". serio? to jest poważny argument za tym żeby gnieździć się w 16 osób w 2 pokojach?
odebrać dzieci i przynajmniej młodszym dać szansę na jakieś wyrwanie się z tej patologicznej mentalności i pokazanie, że można inaczej. bo niestety starsze pewnie już nie mają za bardzo szans.. co widać po tych starszych chłopach.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-03-03 o 15:10
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 15:28   #16
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Wiecie co im jestem starsza tym bardziej radykalna w ocenie takich sytuacji. Szczególnie dlatego, że mam do czynienia z patologią, za namową koleżanki ( dziecko mam już odchowane) zgłosiłam się do pracy jako wolontariuszka do świetlicy środowiskowej. Obie pomagamy dzieciom odrabiać lekcje itp. I w sumie to dość fajne zajęcie, dzieciaki się poprzywiązywały, dużo tam FASów, opóźnień intelektualnych, mają ogromne trudności z rozumieniem i nauką, po początkowym szoku juz się do nich przyzwyczaiłam, one do mnie i jest ok, chwilami nawet bardzo fajnie. Ale teraz jestem na 100% przekonana, że dzieci z rodzin patologicznych powinno sie odbierac i to jak najwcześniej, w tych rodzinach nic ale to nic dobrego ich nie czeka, nie prawda, ze z rodzicami będzie dziecku najlepiej. I patologia za nic w świecie nie powinna dostawać 500+ w ostatnich latach nic na nich nie podziałało demoralizująco tak bardzo jak ten program. Rządzący zrobili tym ludziom a własciwie tym dzieciom ogromną krzywdę.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 15:48   #17
JankaJankowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 36
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Moim zdaniem dobrze, że jej zabrali, a szkoda, że tak późno.



Może parę osób by mnie zlinczowało, ale uważam, że nie tylko ojciec tu jest problemem. Ona też. Jest skrajnie nieodpowiedzialna, egoistyczna, samolubna. Produkuje kolejne dzieci, nie myśląc o tych, co już istnieją, żałując tych 30 zł na pigułki antykoncepcyjne, a na lakier do paznokci (obdrapany na filmie Polsatu) to już miała.



Widziałam filmik. Oni mają zlew, który wygląta tak jakby srał do niego przez rok olbrzym z gigantycznym rozwolnieniem. Wolałabym się nie urodzić niż żyć w takim chlewie.

Szkoda dzieci. Tylko dzieci. Jej nie.
JankaJankowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 15:55   #18
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

To sie nazywa postawa wyuczonej bezradności + uposledzenie umysłowe.

Takie osoby jak ta pani nie rozumuje w "naszych" kategoriach, naprawdę - tu nie ma rozkmin na co wydac 30 zł, ona nie jest w stanie wyciągnąć wniosków ani przewidzieć konsekwencji. Ciężko to zrozumieć ale w takich umysłach noooo nie ma rozumowania przyczynowo skutkowego, oni działają bodźcowo, bardziej jak zwierzęta, zaspakajają instynkty.
M.in dlatego uważam, że z takich rodzin trzeba zabierać dzieci i to jak najszybciej. Właśnie po to by nie powielały schematu takiego myślenia czy też braku myślenia.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 16:05   #19
JankaJankowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 36
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Nie chce być bardzo wredna, ale patrząc na nią i wyobrażając sobie jej partnera, tracę wszelkie instynkty oprócz instynktu ucieczki. Dobra, byłam wredna. Trudno.



Czytałam dużo opinii ma Facebooku. Wiecie, że ludzie tej patoli bronią? Przecież to chore. Pomagając jej, sprawi się, że jej dzieci - jeszcze to tylko dzieci, ale już niedlugo - wyrosną na taką samą, społecznie szkodliwą patolę.

No brak słów. I jeszcze Ministerstwo Sprawiedliwości to wspiera...

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Poza tym no jestem człowiekiem, mam tż i rozumiem "działanie bodźcowe". Ale, no kur..., przecież można WCZEŚNIEJ pomyśleć, że ten bodziec będzie, iść do lekarza, łyknąć tę tabletkę codziennie i wsio.
JankaJankowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-03, 16:09   #20
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

[QUOTE=JankaJankowska;8763 2806]

No brak słów. I jeszcze Ministerstwo Sprawiedliwości to wspiera...[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

To akurat czysta polityka. Znaleźli kolejną możliwość, by dowalić "sądowniczej kaście", bo głupie społeczeństwo to oczywiście łyknie. Szkoda, że nawet krzywda konkretnych dzieci ich nie powstrzymuje.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 16:25   #21
JankaJankowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 36
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Ja się po nich więcej nie spodziewam
JankaJankowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 16:26   #22
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
To sie nazywa postawa wyuczonej bezradności + uposledzenie umysłowe.

Takie osoby jak ta pani nie rozumuje w "naszych" kategoriach, naprawdę - tu nie ma rozkmin na co wydac 30 zł, ona nie jest w stanie wyciągnąć wniosków ani przewidzieć konsekwencji. Ciężko to zrozumieć ale w takich umysłach noooo nie ma rozumowania przyczynowo skutkowego, oni działają bodźcowo, bardziej jak zwierzęta, zaspakajają instynkty.
M.in dlatego uważam, że z takich rodzin trzeba zabierać dzieci i to jak najszybciej. Właśnie po to by nie powielały schematu takiego myślenia czy też braku myślenia.
Zgadzam się. Pytanie tylko co zrobić żeby pomóc? Zabierać im te dzieci zaraz po urodzeniu? Przymusowo sterylizować? Prowadzić jakąś terapię, edukację, kursy żeby chociaż cokolwiek dotarło do tych ludzi?

Najbardziej dziwią mnie osoby które uważają że wystarczy im dać więcej pieniędzy, pomóc wyremontować dom i wszystko będzie cacy. Tak samo dziwią teksty "żyją skromnie ale trzymają się razem i są szczęśliwi". No ja tam szczęścia nie widzę. Widzę zaniedbane pod każdym względem dzieci. Takie bezmyślne pomaganie przynosi więcej szkody niż pożytku.

A te występy polityków są żenujące. Ewidentnie próbują na tej sprawie podnieść sobie społeczne poparcie. Czysta kampania i demagogia ale żaden z nich nie zastanowi się co zrobić aby zapobiegać takim sytuacjom. Wątpię aby ta kobieta rozumiała co się wokół niej dzieje. Smutne i przerażające to wszystko.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 16:41   #23
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez JankaJankowska Pokaż wiadomość
Moim zdaniem dobrze, że jej zabrali, a szkoda, że tak późno.



Może parę osób by mnie zlinczowało, ale uważam, że nie tylko ojciec tu jest problemem. Ona też. Jest skrajnie nieodpowiedzialna, egoistyczna, samolubna. Produkuje kolejne dzieci, nie myśląc o tych, co już istnieją, żałując tych 30 zł na pigułki antykoncepcyjne, a na lakier do paznokci (obdrapany na filmie Polsatu) to już miała.



Widziałam filmik. Oni mają zlew, który wygląta tak jakby srał do niego przez rok olbrzym z gigantycznym rozwolnieniem. Wolałabym się nie urodzić niż żyć w takim chlewie.

Szkoda dzieci. Tylko dzieci. Jej nie.
ona jest chyba upośledzona umysłowo. pewnie zwyczajnie nie ogarnia związków przyczynowo-skutkowych i nie myśli do przodu. niby nie jej wina, ale... czy takie osoby powinny wychowywać dzieci?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 16:57   #24
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87632521]Idealne podsumowanie.

Dodam, że polski rząd oderwany od rzeczywistości - wiceminister twierdzi, że sądy źle zrobiły:

https://wiadomosci.wp.pl/matka-z-wie...4901233342081a

Facet nie ma pojęcia, jak takie rodziny (nie)funkcjonują.[/QUOTE]


Niech Wujcik utrzymuje tę rodzinę jak jest taki szlachetny samarytanin.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2020-03-03 o 18:37
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 16:58   #25
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jeżeli oboje rodzice są sprawni fizycznie, to statystycznie nie ma opcji (poza bardzo skrajnymi wyjątkami, które mi nie przychodzą do głowy, ale na pewno istnieją), żeby taka bieda panowała w domu niepatologicznym, po prostu.


Więc zabierać. Ale to nie za biedę. Bieda jest po prostu efektem patologii, a nie przyczyną.


I ja wiem, że to nie faceta wina, że wpadł w alkoholizm. Ale też nie tych dzieci wina. I powinno się je zabierać od razu, żeby miały szansę na lepsze wzorce w życiu.


Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
rany... straszne.
moim zdaniem te dzieci powinny być już dawno zabrane. i to nie ze względu na biedę. biedne rodziny umieją jakoś sobie ogarnąć życie i mimo biedy jakoś funkcjonować w społeczeństwie.
a tu? z 'ojca' już zapewne nic nie będzie. nie przestanie pić, jakoś wątpię że się przejmie groźbą odebrania dzieci. a jaką inną motywację miały mieć? gdyby chciał to już dawno by przestał, albo przynajmniej próbował.
matka wygląda na dość oderwaną od rzeczywistości. nie ogarnia zakupy mebli, nie ogarnia że 14 dzieci to gruba przesada... jej priorytetem jest "Swoje dzieci chciałaby wychować w domu rodzinnym". serio? to jest poważny argument za tym żeby gnieździć się w 16 osób w 2 pokojach?
odebrać dzieci i przynajmniej młodszym dać szansę na jakieś wyrwanie się z tej patologicznej mentalności i pokazanie, że można inaczej. bo niestety starsze pewnie już nie mają za bardzo szans.. co widać po tych starszych chłopach.
Mam w pracy rodziny biedne i rodziny patologiczno - biedne. Różnica jest kolosalna.

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
To sie nazywa postawa wyuczonej bezradności + uposledzenie umysłowe.

Takie osoby jak ta pani nie rozumuje w "naszych" kategoriach, naprawdę - tu nie ma rozkmin na co wydac 30 zł, ona nie jest w stanie wyciągnąć wniosków ani przewidzieć konsekwencji. Ciężko to zrozumieć ale w takich umysłach noooo nie ma rozumowania przyczynowo skutkowego, oni działają bodźcowo, bardziej jak zwierzęta, zaspakajają instynkty.
M.in dlatego uważam, że z takich rodzin trzeba zabierać dzieci i to jak najszybciej. Właśnie po to by nie powielały schematu takiego myślenia czy też braku myślenia.
Dokładnie, osoba z niep. intelektualną lekką funkcjonuje mentalnie i logicznie na poziomie 13 letniego dziecka. DZIECKA. Jeśli jak jest z domu normalnego, a niepełnosprawność się zdarzyła wskutek np. niedotlenienia okołoporodowego - to może powiedzmy jest mentalność starszej nastolatki. Ale naprawdę nie ma co oczekiwać, że ktoś na poziomie 13 lat będzie myślał życiowo logicznie, przewidywał konsekwencje (te złe konsekwencje) złych wyborów, nieodpowiednich decyzji, złego zachowania. Też to na co dzień obserwuję, i to jest orka na ugorze, próba nauczenia czegoś, przemówienia do rozsądku, wpłynięcia na człowieka.

Cytat:
Napisane przez JankaJankowska Pokaż wiadomość

[/COLOR]Poza tym no jestem człowiekiem, mam tż i rozumiem "działanie bodźcowe". Ale, no kur..., przecież można WCZEŚNIEJ pomyśleć, że ten bodziec będzie, iść do lekarza, łyknąć tę tabletkę codziennie i wsio.
No właśnie nie rozumiesz, patrz wyżej - w takim wypadku nie ma "można pomyśleć wcześniej". To nie tak działa.

Cytat:
Napisane przez Flashdance Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Pytanie tylko co zrobić żeby pomóc? Zabierać im te dzieci zaraz po urodzeniu? Przymusowo sterylizować? Prowadzić jakąś terapię, edukację, kursy żeby chociaż cokolwiek dotarło do tych ludzi?

Najbardziej dziwią mnie osoby które uważają że wystarczy im dać więcej pieniędzy, pomóc wyremontować dom i wszystko będzie cacy. Tak samo dziwią teksty "żyją skromnie ale trzymają się razem i są szczęśliwi". No ja tam szczęścia nie widzę. Widzę zaniedbane pod każdym względem dzieci. Takie bezmyślne pomaganie przynosi więcej szkody niż pożytku.

A te występy polityków są żenujące. Ewidentnie próbują na tej sprawie podnieść sobie społeczne poparcie. Czysta kampania i demagogia ale żaden z nich nie zastanowi się co zrobić aby zapobiegać takim sytuacjom. Wątpię aby ta kobieta rozumiała co się wokół niej dzieje. Smutne i przerażające to wszystko.
Dawno temu, na pewno jeszcze koniec lat 80 to był, miałam styczność z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie (nie chorymi psychicznie, nie w tym rzecz), które już wychodziły z wówczas "szkół życia", taka część szkoły specjalnej, gdzie uczyły się funkcjonowania w życiu po prostu - i spora część trafiała do ośrodków dla dorosłych. Mieli podawane tam leki zwyczajnie na zniwelowanie popędu, w przeciwnym razie ośrodki pękałyby w szwach od dzieci lub... byłby wysyp aborcji. No tak było i nie ma co kryć.
A osoby z obniżonym intelektem, mocno obniżonym - kierują się w znacznej mierze popędami, w tym - seksualnym. W znanej mi szkole specjalnej chodzą całe klany rodzin, bo dziadkowie zrobili 6 dzieci, drugi klan machnął kolejną 7, te dzieci się między sobą, porodzili nowe i tak to się kręci.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 16:58   #26
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ona jest chyba upośledzona umysłowo. pewnie zwyczajnie nie ogarnia związków przyczynowo-skutkowych i nie myśli do przodu. niby nie jej wina, ale... czy takie osoby powinny wychowywać dzieci?
Mysle ze sama sobie nie poradzi ale z pomoca i bez tego alkoholika byloby lepiej.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 17:06   #27
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
nie prawda, ze z rodzicami będzie dziecku najlepiej.



To głupoty w stylu 'Matka to zawsze matka, a rodzina to świętość'. Mocno się ten mit trzyma w narodzie, to jest fakt.

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;87632814]
To akurat czysta polityka. Znaleźli kolejną możliwość, by dowalić "sądowniczej kaście", bo głupie społeczeństwo to oczywiście łyknie. Szkoda, że nawet krzywda konkretnych dzieci ich nie powstrzymuje.[/QUOTE]


Dokładnie.



Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2020-03-03 o 18:36
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 17:15   #28
JankaJankowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 36
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Mój tż powiedział dość wrednie, że ją to najlepiej zaszyć, a jak jej się zachce to w (no, nie będę tu kończyć). Ciężko mi powiedzieć, że nie ma racji, bo ma.



13-latka często wie, co to antykoncepcja
JankaJankowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 17:16   #29
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez JankaJankowska Pokaż wiadomość
Mój tż powiedział dość wrednie, że ją to najlepiej zaszyć, a jak jej się zachce to w (no, nie będę tu kończyć). Ciężko mi powiedzieć, że nie ma racji, bo ma.



13-latka często wie, co to antykoncepcja
A ty się w kolejnym wątku będziesz upierała, że masz rację.
Nie masz. Piszemy o dorosłym człowieku (nie tylko kobiecie) z mentalnością 13 letniego dziecka, który kieruje się popędami głównie. Nie rozumem, nie logiką. Taka osoba wie też, do czego służy mydło - ale nie zawsze je kupi, bo uzna, że lakier do paznokci ważniejszy.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 17:43   #30
JankaJankowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 36
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Jeszce tak dodam... moim zdaniem tak, można i powinno się odbierać dzieci z powodu biedy. Ludzie powinni się nauczyć, że ma się tyle dzieci, na ile kogoś stać. I ani jedno więcej. Nie powinno być też 500+, bo to promuje nieodpowiedzialne postawy (za 500 zl można już sobie jakoś z tym dzieckiem poradzić, więc nieodpowiedzialni mają lżej).

Jeżeli ktos widzi, że nie ma pieniędzy i produkuje kolejne dzieci, to trudno, nie wspomagać,

ale zabrać, bo to żaden wzorzec dla tego dziecka.

Takie wspomaganie jest szkodliwe. Zauwazylam, ze coraz częściej na dzieci decydują się też młode osoby, które nie zarabiają dobrze (np.22-latkowie, ona studentka, on 2 tysiące na rękę ). Chore. I państwo to wspomaga. Moi rodzice jakoś mogli mieć jedno dziecko w wieku 35 lat oboje i jakoś niczego nigdy nie brakowało. Bo myśleli, pracowali, najpierw dom, samochód, a potem rozród. Właściwa kolejność.

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Szajabaja, nie nam racji w tym, ze 13-tki wiedzą, co to antykoncepcja? To zrób sondę. Bo ja jedynie to napisałam.

Nie napisałam, że ona jest JAK 13-latka, bo przeciętna 13tka nie wytrzymałaby zycia w tym zasyfionym barłogu, ot co. Takich się powinno przymusowo sterylziować, a najlepiej izolować od społeczeństwa.

na pierwszy rzut oka widac, ze patologia.

Polecam też czytanie ze zrozumieniem.



W kolejnym wątku? Tamten jest kwestią DYSKUSYJNĄ. Można mieć jedynie opinię, a nie rację. Nie pozjadałaś wszystkich rozumów i nie masz monopolu na rozstrzygnięcie kwestii, czy makijaż u 13-nastki jest zły, czy nie
JankaJankowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 09:49:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.