Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-04, 21:42   #4201
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę kremu pod względem zapychania. Nie wiem czy mam mu "zawdzięczać" pogorszenie mojej i tak trądzikowej cery.



SVR, Lysalpha, Creme Haute Protection SPF 50 Krem ochronny dla skóry mieszanej i tłustej



Aqua (Purified Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Dicaprylyl Carbonate, Butylene Glycol, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Tridecyl Salicylate, Behenyl Alcohol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Zinc PCA, Tephrosia Purpurea (Wild Indigo) Seed Extract, Tiliroside, Polyacrylate-13, Xanthan Gum, Squalane, Polyisobutene, Sorbitol, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Tocopherol, Disodium EDTA, Triethanolamine, Propylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, O-Cymen-5-Ol, Parfum (Fragrance).
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 00:55   #4202
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

BeBeauty, Green Nature

Wygładzające serum do rąk,
odmładzająca formuła.

Skład: Aqua, Glycerin, Cyclomethicone, Isopropyl Mystriate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Disterate, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Shea Butter, Dimeticone, Ceteareth-25, Trifolium Pratense L., Lecithin, Gossypium Herbaceum (Cotton) Extract, Keratin Amino Acids, Panthenol, Allantoin, Peat Extract, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 22:37   #4203
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o rozszyfrowanie składu:
Delia, Mineral Velvet Skin, Głęboko nawilżający fluid mineralno - odżywczy

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Cyclopetasiloxane (and) C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Isopropyl Myristate, CI 77891, Paraffinum Liquidum, Talc Aluminium Starch Octanylsuccinate, Stearic Acid, Cetyl Palmitate, Glyceryl Stearate SE, Lithium Magnesium Sodium Salicylate, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Propylparaben (and) Ethylparaben (and) Butyparaben, PEG-100 Stearate (and) Glyceryl Stearate, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride (and) Sodium Acrylates Copolymer, [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499], Parfum, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronelool, Hexyl Cinnamal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyldecanol (and) Ceramide 3, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, PEG-8 (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate (and) Ascorbic Acid (and) Citric Acid, Diethylhexyl Syringylidene Malonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Aminomethyl Propanol, Disodium EDTA. (14.01.2010)
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 23:44   #4204
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

edit: Pomyliłam wątki.

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

edit2:
Cytat:
Napisane przez ouuGlamour Pokaż wiadomość
proszę o rozszyfrowanie składu:
Delia, Mineral Velvet Skin, Głęboko nawilżający fluid mineralno - odżywczy

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Cyclopetasiloxane (and) C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Isopropyl Myristate, CI 77891, Paraffinum Liquidum, Talc Aluminium Starch Octanylsuccinate, Stearic Acid, Cetyl Palmitate, Glyceryl Stearate SE, Lithium Magnesium Sodium Salicylate, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Propylparaben (and) Ethylparaben (and) Butyparaben, PEG-100 Stearate (and) Glyceryl Stearate, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride (and) Sodium Acrylates Copolymer, [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499], Parfum, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronelool, Hexyl Cinnamal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyldecanol (and) Ceramide 3, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, PEG-8 (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate (and) Ascorbic Acid (and) Citric Acid, Diethylhexyl Syringylidene Malonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Aminomethyl Propanol, Disodium EDTA. (14.01.2010)
Ale ten skład ma chyba wszystko, czego dziewczyny na wątku o kosmetykach naturalnych starają się unikać. To w ogóle jakaś porażka jest.

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-09-05 o 23:39
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 09:28   #4205
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;29230330]edit: Pomyliłam wątki.

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

edit2:


Ale ten skład ma chyba wszystko, czego dziewczyny na wątku o kosmetykach naturalnych starają się unikać. To w ogóle jakaś porażka jest.[/QUOTE]

dzięki.. wystraszyłaś mnie
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 09:06   #4206
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
Chciałabym zacząć przygodę z kwasami. Chcę sie dowiedzieć ,czy mogę stosować przy kwasach te dwa kremy do nawilzania i ochrony przeciwslonecznej.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wrazliwej.html - nie moge znalezc jego skladu
L`Oreal, Triple Active, Krem odżywczy na noc

Skład: Aqua/Water, Isocetyl Stearate, Glycerin, Hydrogenated Polyisobutene, Cyclohexasiloxane, Sucrose Tristearate, Petrolatum, Polysorbate 61, Cera Alba/Beeswax, Stearyl Alcohol, Ammonium Polyacrylodimethyl Taurate, Stearic Acid, Rosa Canina/Rosa Canina Fruit Oil, Triethanolamine, Disodium EDTA, Cholesterol, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Butylparaben, CI 17200/Red 33, Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene (FIL B10632/1).

A jezeli nie te kremy ,to jakich moglabym uzywac? Mam 27 lat i skórę raczej suchą .
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 13:44   #4207
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej

Bardzo prosiłabym o rozszyfrowanie składu kremu ALVERDE do cery wrażliwej. Mam nadzieję, że nie będzie miał żadnych zapychających składników

Aqua, Glycerin, Simmondsia Chinensis, Vitis Vinifera, Olea Europaea, Palmitic Acid, Srearic Acid, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Butyrospermum Parkii, Xanthan Gum, Tocopherol

Z góry ślicznie dziękuję
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-08, 13:13   #4208
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon ziołowy do włosów suchych i normalnych

Skład: Aqua, Herbal Extract, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Lactic Acid, Fragrance, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne

link do KWC:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ja.html&next=1

czy jako posiadaczka wrażliwej skóry głowy muszę się obawiać tego SLS w składzie?
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 12:51   #4209
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Mogę prosić jeszcze o analizę tych dwóch kosmetyków do włosów (mam włosy przetłuszczające się i to bardzo, ale suche na końcach)

Joanna, Naturia, Szampon z pokrzywą i zieloną herbatą


Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide Dea, Soyamide Dea, Cocamidopropylamine Oxide, Sodium Laureth-4 Carboxylate, Glycereth-7, PEG-7, Glyceryl Cocoate, Urtica Dioica, Camellia Sinensis, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Citric Acid, Disodium Etda, Sodium Chloride, Parfum, Hexyl Cinnamal, Limonene, Dmdm Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Cl 42090, Cl 47005


Rossmann, Alterra, Feuchtigkeits - Spulung Granatapfel & Aloe Vera (Nawilżająca odżywka `Granat i aloes`)


Skład: Aqua, Alcohol*, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Glycine Soja Oil*, Punica Granatum Seed Oil*, Ricinus Communis Oil*, Punica Granatum Extract*, Aloe Barbardensis Extract*, Acacia Farnesiana Extract*, Lauroyl Sarcosine, Sodium Lactate, Hydroxyethylcellulose, Carthamus Tinctoris Oil*, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil
Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Citronellol**, Citral**,
* Składniki z certyfikatem rolnictwa ekologicznego
** Naturalne olejki eteryczne



Chodzi mi głównie o to, czy zgrają się w duecie ? Czy ten szampon oczyści dobrze włosy i czy faktycznie zmniejszy przetłuszczanie, a odżywka dobrze nawilży zniszczone końcówki i dodatkowo nie obciąży włosów ?
Ponawiam prośbę o analizę
Co się dzieję z moimi ulubionymi "analizatorkami" Hey i Pokrzywą ?
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 13:11   #4210
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Ponawiam prośbę o analizę
Co się dzieję z moimi ulubionymi "analizatorkami" Hey i Pokrzywą ?
Ja niestety nie mam teraz czasu na tak czasochłonne posty jak te z analizami. Jestem przekonana że znajdziesz te analizy na podforach "pielegncaja włosów" i "dla zakręconych", jak już nie raz pisałam.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 17:11   #4211
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ja niestety nie mam teraz czasu na tak czasochłonne posty jak te z analizami. Jestem przekonana że znajdziesz te analizy na podforach "pielegncaja włosów" i "dla zakręconych", jak już nie raz pisałam.
Ok dziękuję, popytam na tamtych forach, bo niestety znaleźć tam nie mogłam.

Poszukałam trochę dokładniej tam gdzie pisałaś i znalazłam, dziękuję za pomoc

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2011-09-09 o 22:00
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-10, 22:00   #4212
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Ponawiam prośbę o analizę
Co się dzieję z moimi ulubionymi "analizatorkami" Hey i Pokrzywą ?
a ja mam wariactwo w pracy postaram sie tak krotko zanalizowac kilka postow- ale wieczory spedzam nad papierami ...

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez silver812 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę takich produktów:

1) Mleczko intensywnie rozświetlające ERILIA THERAPY Kroma Care Crema - do włosów farbowanych lub pozbawionych blasku.

skład:
AQUA (WATER), CYCLOPENTASILOXANE, PROPYLENE GLYCOL, POLYQUATERNIUM-37, AMODIMETHICONE, DIMETHICONOL, ORYZA SATIVA (RICE BRAN OIL), TOCOPHERYL ACETATE, PARFUM (FRAGRANCE), PHENOXYETHANOL, PARAFFINUM LIQUIDUM, PPG I TRIDECETH-6, CETRIMONIUM CHLORIDE TRIDECETH 10, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, BENZYL ALCOHOL, HEXYL CINNAMAL, CITRONELLOL, HYDROXYCITRONELLAL, ALPHA ISOMETHYL IONONE, LIMONENE, LINALOL, BUTHYLPHENYL METHYLPROPIONAL.


2)Aksamitna maska regulująca sebum ERILIA THERAPY Sensi Care

skład:
AQUA (WATER), KAOLIN, CETEARYL ALCOHOL, DIMETHICONE, CETRIMONIUM CHLORIDE, LAURYL ALCOHOL, MYRISTYL ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PARFUM (FRAGRANCE), PHENOXYETHANOL, CETEARETH-30, IMIDAZOLIDINYL UREA, PROPYLENE GLYCOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, CITRIC ACID, PROPYLPARABEN, MENTHA PIPERITA OIL (MENTHA PIPERITA(PIPPERMINT)OIL), LIMONENE, BUTYLPARABEN, GERANIOL MYRISTICA FRAGRANS EXTRACT (MYRISTICA FRAGRANS (NUTMEG) EXTRACT), MELISSA OFFICINAILS (MELISSA OFFICINAILS (BALM MINT) OIL).

3) Złota odżywka odbudowująca do włosów uwrażliwionych zabiegami fryzjerskimi ERILIA THERAPY Hair care trattamento

skład:
AQUA (WATER), CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, GLYCERYL STEARATE, PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL), DIMETHICONE, , PARFUM (FRAGRANCE), HYDROLYZED KERATIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER (BUTYROSPERMUM PARKII(SHEA BUTTER)), LIMONENE, CITRIC ACID, ALOE BARBADENSIS GEL (ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE), PEG-2 DIMEADOWFOAMAMIDOETHYLMON IUM METHOSULFATE, HEXYL CINNAMAL, AMODIMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, LINALOOL, CITRONELLOL, BAMBUSA VULGARIS SAP EXTRACT (BAMBUSA VULGARIS (BAMBOO)SAP EXTRACT), CITRAL, AGRARIA SPINOSA OIL (AGRARIA SPINOSA KERNELL OIL), TOCOPHERYL ACETATE, ALLANTOIN, TRIDECETH 10, CETRIMONIUM CHLORIDE, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIAZOLINONE.

4) Oceanic, AA Ultra Nawilżenie, Krem intensywnie nawilżający do cery suchej.

Skład:
Aqua, Glycerin, Di-C12-13 Alkyl Malate, Isodecyl Neopentanoate, Paraffinum Liquidum, Arachidyl Alcohol, Betaine, Squalane, Xylitylpolyglucosides, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Xylitan, Xylitol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Sodium Acrylate/ Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Cyclopentasiloxane, Parfum, Allantoin, Methylparaben, Propylene Glycol, Durvillea Antarctica, Methylisothiazolinone.


Byłabym wdzięczna za sprawdzenie czy dane produkty maja składniki odżywcze dla włosów/skóry, czy nie powinny podrażniać(substancje alergiczne), zalety i wady tych produktów, czy mleczko oznaczone 1) nie powinno obciążać zbytnio włosów, czy krem nie powinien zapychać i uczulać.
BARDZO KROTKIE OPISY SA SPOWODOWANE NAWALEM PRACY - PRZEPRASZAM ZE PISZE PO DWA TRZY ZD ALE POMYSLALAM ZE LEPIEJ BEDZIE NAPISAC PO ZD NIZ ZEBY WATEK STAL W MIEJSCU

1.
mleczko stosowane oszczednie nie powinno nadmiernie obciazac wlosow. zawiera silikony- bedzie wygladzac wlos, stad efekt blyszczacego wlosa. z ciekawych skladnikow w tym produkcie to olej ryzowy . jest naturalnym filtrem uv a do tego zawiera bdb dla wlosow kwas oleinowy oraz linolowy . nie jest to jednak odzywka- wydaje sie ze glownym zad kosmetyku jest wygladzenie wlosa
2.
ekstrakty i oleje sa na koncu- czyli nie ma ich tu prawie , niemniej jednak sebum powinna pochlaniac. moim zd ta maska jest troche ''bez sensu''. nalozysz maske ktora ok pochlonie nadmiar loju (bo nie ureguluje ) i co- przeciez i tak wczesniej umyjesz wlosy a maske spluczesz
3.
fajna odzywka- uwazaj zeby nie obciazyc wlosow
4.
ten krem byl juz analizowany ale nie moge znalezc postu-
ma potencjal zeby zapchac ale nie musi . ok jako zwykly nawilzacz. ot , krem



---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość
Bardzo po prosze o analizę:

Smashbox, High Definition Healthy FX Foundation

Skład: Active Ingredients: Octinoxate 5.0%, Titanium Dioxide 3.2%.
Water, Cyclopentasiloxane, Isododecane, Butylene Glycol, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Dimethicone, Polysilicone-11, Dimethylacrylamide/Acrylic Acid/Polystyrene Ethyl Methacrylate Copolymer, Coco Caprylate/Caprate, Hexyl Laurate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Dimethicone/Divinyldimethicone/Silsesquioxane Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Quaternium-18, Hectorite, Lecithin, Magnesium Aluminum Silicate, Phenoxyethanol, Ribose, Sodium Chloride, PEG-10 Dimethicone, Stearic Acid, Propylene Glycol Stearate, Alumina, Propylene Carbonate, Disodium EDTA, Polysorbate-20, Sodium Dehydroacetate, Sorbitan Laurate, Propylene Glycol Laurate, Tetrahexyldecyl Ascorbate.


Christian Dior, Diorskin Nude, Natural Glow Hydrating Makeup
Skład: Water, Methyl Trimethicone, Alcohol, Phenyl Trimethicone, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Silica, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Acrylates Copolymer, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Alumina, Sodium Myristoyl Glutamate, Dimethicone, Ascorbyl Glucoside, Hydroxyethycellulose, Lecithin, Tocopheryl Acetate, Synthetic Fluorphlogopite, Parfum (Fragrance), Sericin, Linalool, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Methylparaben, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, BHT, Rhodochrosite Extract, Dimethicone/Methicone Copolymer, Hydrolyzed Linseed Extract, Citronellol, Sorbic Acid, Butylparaben, Ethylparaben, Copper Gluconate, Isobutylparaben, Propylparaben.
pierwszy wyglada na ciezszy- bardziej kryjacy. moim zd lepiej sprawdzi sie nr 1

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Dziękuję i proszę o analizę tego kremu.
Krem pod oczy. Delia cosmetics.

skład: aqua, helianthus annuus, seed oil, glycerin, polyglyceryl-3, methylglucose, distereate, ethylexyl cocoate, mineral oil, dimethicone, caprylic/capric triglycereide (and) sodium acrylates copolymer, glyceryl stereate, phenoxethanol (and) methylparaben (and) ethylparaben (and) butylparaben (and) butylparaben (and) isobutyl paraben, euphrasia officinalis extract, xanthan gum, tocopheryl acetate, parfum, edta, methylparaben, allatonin, mica (and) titanium dioxide.
krem przecietniak- nawilzy. pogrubione skladniki to tak jak widzisz parabeny a ten pierwszy moze podraznic- ale chyba ich nie unikasz skoro wstawilas sklad

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Ok dziękuję, popytam na tamtych forach, bo niestety znaleźć tam nie mogłam.

Poszukałam trochę dokładniej tam gdzie pisałaś i znalazłam, dziękuję za pomoc
ok, to twojego posta pomijam skoro hey cie naprowadzila

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Witam,
Chciałabym zacząć przygodę z kwasami. Chcę sie dowiedzieć ,czy mogę stosować przy kwasach te dwa kremy do nawilzania i ochrony przeciwslonecznej.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wrazliwej.html - nie moge znalezc jego skladu
L`Oreal, Triple Active, Krem odżywczy na noc

Skład: Aqua/Water, Isocetyl Stearate, Glycerin, Hydrogenated Polyisobutene, Cyclohexasiloxane, Sucrose Tristearate, Petrolatum, Polysorbate 61, Cera Alba/Beeswax, Stearyl Alcohol, Ammonium Polyacrylodimethyl Taurate, Stearic Acid, Rosa Canina/Rosa Canina Fruit Oil, Triethanolamine, Disodium EDTA, Cholesterol, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Butylparaben, CI 17200/Red 33, Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene (FIL B10632/1).

A jezeli nie te kremy ,to jakich moglabym uzywac? Mam 27 lat i skórę raczej suchą .
Po rozpoczeciu kuracji kwasami sama bedziesz widziec czy dany krem ci wystarcza- czy wystarczajaco nawilza czy jednak skora potrzebuje czegosc wiecej.
Nie wiem na jakie kwasy sie zdecydowalas ale domyslam sie ze twoim celem jest kuracja przeciwzmarszczkowa
Jesli jednak walczysz z tradzikiem to unikaj kosmetykow ktore moga cie zapchac. Kilka str wczesniej podalam linki do str ze skladnikami ktorych cera tradzikowa powinna unikac.
Jesli bedziesz uzywac konkretnych kwasow to warto zaopatrzyc sie w jakis prosty apteczny krem nawilzajacy- na watku o kwasach jest tego mnostwo- sama przebrnelam przez watki zoracowe i kwasowe... mnostwo waznych inf tam znajdziesz (i odp na wszystkie pyt)
- jesli szukasz taniego produktu to mi BARDZO w okresie przesuszenia przeciwzmarszczkowymi kuracjami pomogla ta maseczka- stosowana cienka warstwa jak krem na noc- https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6450,seria-regeneracyjno-odzywcza-maseczka-intensywnie-nawilzajaca-z-wit-c-i-aktywnym-kompleksem-roslinnym.html placilam ok 13 zl za 75 ml warto tez zainteresowac sie olejami w okresie pokwasowej suszy

ale wracajac do kremu
moze ale nie musi zapchac (moja cere by zapchal – jak poznasz swoja skore to od razu bedziesz wiedziec – ale spr moze dla ciebie krem bedzie ok)
jedynym skladnikiem wartym uwagi jest tutaj olej rozany- dzialanie antyoksydacyjne, przeciwzmarszczkowe, odzywcze i wygladzajace.

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

nie wstawilas skladu kremu do ochrony przeciwslonecznej

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Hej

Bardzo prosiłabym o rozszyfrowanie składu kremu ALVERDE do cery wrażliwej. Mam nadzieję, że nie będzie miał żadnych zapychających składników

Aqua, Glycerin, Simmondsia Chinensis, Vitis Vinifera, Olea Europaea, Palmitic Acid, Srearic Acid, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Butyrospermum Parkii, Xanthan Gum, Tocopherol

Z góry ślicznie dziękuję
Mamy tutaj jojobe ale nie wiadomo czy olej czy ekstrakt- stawiam na olej- nawilzy – jest b wartosciowy dla skory (czesto dziewczyny pisza ze ten olej je b zapchal), dalej olej z pestek winogron -bogaty w wit b6 i wit e oraz w kwas linolowy (bdb sie wchlania). Jest tu tez oliwa z oliwek i reszta skladnikow krem moze byc skuteczna bronia w walce z wolnymi rodnikami- uwazaj na zapychanie- nie pamietam jak to jest z ta jojoba ale wydaje mi sie ze krem moze zapchac pory
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-09-10 o 22:01
pokrzywa jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 16:51   #4213
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziękuje Staram się unikać parabenów ale ten krem dostałam w prezencie i miałam nadzieję że rozjasni trochę skórę ale nie zadziałał
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 17:03   #4214
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę jeszcze raz o pomoc w odpowiedzi na pytania:
1) Czy ten krem zawiera przyzwoitą ilość kwasów owocowych?
2) Czy ma składniki mocno zapychające?

Krem redukujący trądzik - ZiajaMed

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Saccharamyces/Zinc Ferment, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Polyacrylate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Vaccinium Myrtillus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, CI 42090 (FD&C Blue No.1). (23.04.2009)
invissible jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 08:54   #4215
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam
Znalazłam taki specyfik na naczynka a ponieważ już nie wiem czym sobie pomóc jestem gotowa go kupić. Mimo iż cena ponad 200 zł!!!!!!!
Ale poradzcie proszę czy warto? Czy ma w składzie coś co może pomóc na naczynka, rumień, trądzik różowaty i czy nie ma składników zapychających (mam cerę mieszaną, z rozszerzonymi porami) ahhhh. Z góry bardzo dziękuję
Pure Guild Rosacea & Redness Relief żel
Skład:
Mentha piperita extract, deionized water, Aloe vera gel, purified sea water, grape seed oil, chamomile extract, Calendula extract , ginseng extract, Fucus algae extract, Spirulina algae extract, Laminaria digitata extract, safflower oil, glyceryl stearate (vegetable origin), glycosaminoglycans, yeast extract, polyamino sugar condensate, xanthan gum, yeast polysaccharides, retinyl palmitate, tocopherol, phenoxyethanol, ascorbyl palmitate, palmitoyl oligopeptide, palmitoyl tetrapeptide-7, guar gum, natural fragrant oils, potassium sorbate, sodium benzoate, citric acid

A oto opis producenta
•Pure Guild Rosacea & Redness Relief to żel przeznaczony dla osób cierpiących na trądzik różowaty oraz zaczerwienienia i podrażnienia skóry twarzy,
•preparat ustala nowe standardy w dziedzinie czystości molekularnej składników,
•składniki preparatu zostały pozyskane w sposób mechaniczny, bez zastosowania rozpuszczalników i ciepła (dzięki temu zachowały one pełnię swoich możliwości biologicznych),
•producent korzysta z bardzo restrykcyjnego procesu selekcji składników – ich skuteczność musi być niepodważalna i poparta badaniami klinicznymi,
•innowacyjny sposób produkcji jest bardzo drogi, ale dzięki niemu jakość zastosowanych składników jest nieporównywalnie wyższa od innych produktów tego typu,
•nie zawiera laurylosiarczanu sodu i innych detergentów,
•nie wywołuje alergii, podrażnień i nie był testowany na zwierzętach,
•podstawowy składnik preparatu to Mentha piperita – substancja bogata we flawonony, które wykazują silne właściwości przeciwzapalne i zapewniające uczucie komfortu (badania kliniczne dowiodły, że 72% osób odczuwa niemalże natychmiastowy zanik uczucia dyskomfortu),
•łagodzi podrażnienia, a następnie im zapobiega,
•stymuluje produkcję beta-endorfin,
•redukuje zaczerwienia,
•zapewnia uczucie świeżości,
•znakomicie sprawdza się w przypadku mężczyzn, których dotyka problem podrażnionej skóry po goleniu,
•nawilża skórę i pozostawia ją miękką,
•w pełni bezpieczny i stworzony na bazie organicznych składników,
•produkt najwyższej jakości – Made in USA,
•szybka i dyskretna wysyłka na terenie całej Europy,
•90-dniowa gwarancja w przypadku niezadowolenia.
Nie zwlekaj! Popraw swój wygląd i poczuj wreszcie komfort. Rozpocznij kurację już teraz.

Sposób użycia
Należy stosować dwa razy dziennie po uprzednim umyciu twarzy. Żel powinien zostać rozprowadzony na suchej skórze. Stosuj niewielką ilość (wielkości ziarenka grochu). Rozprowadź na skórze całej twarzy, unikając okolic oczu.

Dają niby 90-dniową gwarancję , ale wiecie jak z tym jest ....

POZDRAWIAM
__________________
mobile

Edytowane przez 2303
Czas edycji: 2011-09-12 o 08:55
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 10:50   #4216
Vila1987
Zadomowienie
 
Avatar Vila1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 1 083
GG do Vila1987
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej
bardzo proszę o pomoc i przeanalizowanie mi składu kremu pod oczy firmy Eliksir.

Producent: ELIKSIR, Ukraina
Oficjalny i wyłączny dystrybutor produktów koncernu ELIKSIR firma REMEDIUM NATURA

KREM-FLUID WOKÓŁ OCZU Z MASŁEM KAKAO CZEKOLADOWY

SKŁAD: woda, masło kakao, gliceryna, DUB IPM (emolient), olej jojoba, olej awokado, glycerin momostearate, cetearyl alcohol, olej z kiełków pszenicy, Ceteareth-20, Cremophor A-25, kompleks witaminów A, E, F, parfum, triethanolamine, 2-Bromo-2-nitropropane-1,3-diol

Link do produktu: http://ukraina-shop.bazarek.pl/opis/...l-eliksir.html

Będę bardzo wdzięczna za informacje, czy nie zrobi kuku składem i czy ma szanse jakoś zadziałać (dodam, ze bardziej profilaktycznie, mam 24 lata).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20715925924df744abc93b5.jpg (44,6 KB, 5 załadowań)
Vila1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 13:57   #4217
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez invissible Pokaż wiadomość
Proszę jeszcze raz o pomoc w odpowiedzi na pytania:
1) Czy ten krem zawiera przyzwoitą ilość kwasów owocowych?
2) Czy ma składniki mocno zapychające?

Krem redukujący trądzik - ZiajaMed

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Saccharamyces/Zinc Ferment, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Polyacrylate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Vaccinium Myrtillus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, CI 42090 (FD&C Blue No.1). (23.04.2009)
Ten krem był już recenzowany. Zapychający ma silikon- ale mnie np. nie zapycha.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 17:23   #4218
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Co mogło mnie tu zapchać ? Bo takiego wysypu to ja jeszcze u siebie nie widziałam

Alantandermoline krem lekki lekki krem z 5% zawartością d-pantenolu
Aqua, Panthenol and Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol and Polysorbate 60, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Octyldodekanol, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-8, Dimethicone, Allantoin, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Citric Acid.
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 18:23   #4219
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Co mogło mnie tu zapchać ? Bo takiego wysypu to ja jeszcze u siebie nie widziałam

Alantandermoline krem lekki lekki krem z 5% zawartością d-pantenolu
Aqua, Panthenol and Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol and Polysorbate 60, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Octyldodekanol, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-8, Dimethicone, Allantoin, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Citric Acid.
Cieżko powiedzieć, bo nie ma tu jakichś typowych komedogennych składników w dużych ilościach, tylko ociupina Caprylic/Capric Triglyceride. Cetearyl Alcohol i Octyldodekanol maja niewielki potencjał do tego. Jesteś w 100% pewna że to wina tego kremu, a nie np. jakichś potraw, hormonów, zmiany innych kosmetyków?

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Witam
Znalazłam taki specyfik na naczynka a ponieważ już nie wiem czym sobie pomóc jestem gotowa go kupić. Mimo iż cena ponad 200 zł!!!!!!!
Ale poradzcie proszę czy warto? Czy ma w składzie coś co może pomóc na naczynka, rumień, trądzik różowaty i czy nie ma składników zapychających (mam cerę mieszaną, z rozszerzonymi porami) ahhhh. Z góry bardzo dziękuję
Pure Guild Rosacea & Redness Relief żel
Skład:
Mentha piperita extract, deionized water, Aloe vera gel, purified sea water, grape seed oil, chamomile extract, Calendula extract , ginseng extract, Fucus algae extract, Spirulina algae extract, Laminaria digitata extract, safflower oil, glyceryl stearate (vegetable origin), glycosaminoglycans, yeast extract, polyamino sugar condensate, xanthan gum, yeast polysaccharides, retinyl palmitate, tocopherol, phenoxyethanol, ascorbyl palmitate, palmitoyl oligopeptide, palmitoyl tetrapeptide-7, guar gum, natural fragrant oils, potassium sorbate, sodium benzoate, citric acid

A oto opis producenta
Pure Guild Rosacea & Redness Relief to żel przeznaczony dla osób cierpiących na trądzik różowaty oraz zaczerwienienia i podrażnienia skóry twarzy,
preparat ustala nowe standardy w dziedzinie czystości molekularnej składników,
składniki preparatu zostały pozyskane w sposób mechaniczny, bez zastosowania rozpuszczalników i ciepła (dzięki temu zachowały one pełnię swoich możliwości biologicznych),
producent korzysta z bardzo restrykcyjnego procesu selekcji składników – ich skuteczność musi być niepodważalna i poparta badaniami klinicznymi,
innowacyjny sposób produkcji jest bardzo drogi, ale dzięki niemu jakość zastosowanych składników jest nieporównywalnie wyższa od innych produktów tego typu,
nie zawiera laurylosiarczanu sodu i innych detergentów,
nie wywołuje alergii, podrażnień i nie był testowany na zwierzętach,
podstawowy składnik preparatu to Mentha piperita – substancja bogata we flawonony, które wykazują silne właściwości przeciwzapalne i zapewniające uczucie komfortu (badania kliniczne dowiodły, że 72% osób odczuwa niemalże natychmiastowy zanik uczucia dyskomfortu),
łagodzi podrażnienia, a następnie im zapobiega,
stymuluje produkcję beta-endorfin,
redukuje zaczerwienia,
zapewnia uczucie świeżości,
znakomicie sprawdza się w przypadku mężczyzn, których dotyka problem podrażnionej skóry po goleniu,
nawilża skórę i pozostawia ją miękką,
w pełni bezpieczny i stworzony na bazie organicznych składników,
produkt najwyższej jakości – Made in USA,
szybka i dyskretna wysyłka na terenie całej Europy,
90-dniowa gwarancja w przypadku niezadowolenia.
Nie zwlekaj! Popraw swój wygląd i poczuj wreszcie komfort. Rozpocznij kurację już teraz.

Sposób użycia
Należy stosować dwa razy dziennie po uprzednim umyciu twarzy. Żel powinien zostać rozprowadzony na suchej skórze. Stosuj niewielką ilość (wielkości ziarenka grochu). Rozprowadź na skórze całej twarzy, unikając okolic oczu.

Dają niby 90-dniową gwarancję , ale wiecie jak z tym jest ....

POZDRAWIAM
Żel ma dobry, bogaty skład, ale nie wierze zeby był bardziej pomocny w walce z problemem naczynkowej skóry niż inne dostępne kremy czy żele. Owszem powinien łagodzić podrażnienia (teoretycznie) i nawilżać, ale tez typowych antynaczynkowych składników tu nie ma, czyli wit. C, rutyny, ekstrakty z kasztanowca, miłorzębu, arniki górskiej, ruszczyka, oczaru. Mnóstwo żeli pełnych tych składników znajdziesz w aptekach i to w cenach najczęściej <10zł. A ekstrakt z mięty miałam i nic spektakularnego nie zauwazyłam, tu możesz go dostać.

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Vila1987 Pokaż wiadomość
Hej
bardzo proszę o pomoc i przeanalizowanie mi składu kremu pod oczy firmy Eliksir.

Producent: ELIKSIR, Ukraina
Oficjalny i wyłączny dystrybutor produktów koncernu ELIKSIR firma REMEDIUM NATURA

KREM-FLUID WOKÓŁ OCZU Z MASŁEM KAKAO CZEKOLADOWY

SKŁAD: woda, masło kakao, gliceryna, DUB IPM (emolient), olej jojoba, olej awokado, glycerin momostearate, cetearyl alcohol, olej z kiełków pszenicy, Ceteareth-20, Cremophor A-25, kompleks witaminów A, E, F, parfum, triethanolamine, 2-Bromo-2-nitropropane-1,3-diol

Link do produktu: http://ukraina-shop.bazarek.pl/opis/...l-eliksir.html

Będę bardzo wdzięczna za informacje, czy nie zrobi kuku składem i czy ma szanse jakoś zadziałać (dodam, ze bardziej profilaktycznie, mam 24 lata).
Zwykły, tresciwy krem nawilżajacy raczej dla przesuszonej skóry, tylko konserwant jest nie za fajny. Czego dotyczy miałoby dot. kuku?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-12, 18:37   #4220
Vila1987
Zadomowienie
 
Avatar Vila1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 1 083
GG do Vila1987
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Zwykły, tresciwy krem nawilżajacy raczej dla przesuszonej skóry, tylko konserwant jest nie za fajny. Czego dotyczy miałoby dot. kuku?
Dziękuję, a kuku miałoby dotyczyć delikatnej skóry pod oczami. Po prostu boję się kosmetyków pod oczy i szukam czegoś dobrego pod względem składu i działania. Coś przeciw zmarszczkom oraz przeciwko wiotczeniu skory, coś profilaktycznego, rozjaśniającego może trochę.
Vila1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 18:41   #4221
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Cieżko powiedzieć, bo nie ma tu jakichś typowych komedogennych składników w dużych ilościach, tylko ociupina Caprylic/Capric Triglyceride. Cetearyl Alcohol i Octyldodekanol maja niewielki potencjał do tego. Jesteś w 100% pewna że to wina tego kremu, a nie np. jakichś potraw, hormonów, zmiany innych kosmetyków?

Właśnie czytałam jego skład i też się zdziwiłam W 95% procentach jestem przekonana, że to wina tego kremu. Jem tak jak zawsze, pierwszego dnia po użyciu kremu miałam wysyp zaskórników w okolicach ust, drugiego dnia pojawiły się bolące krostki na czole... Caprylic/Capric Triglyceride raczej mnie nie zapychają, bo używam na dzień tego kremu i jest okej. Skoro tak, dam mu jeszcze jedną szansę dzisiaj
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 19:43   #4222
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę kremu pod względem zapychania. Nie wiem czy mam mu "zawdzięczać" pogorszenie mojej i tak trądzikowej cery.



SVR, Lysalpha, Creme Haute Protection SPF 50 Krem ochronny dla skóry mieszanej i tłustej



Aqua (Purified Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Dicaprylyl Carbonate, Butylene Glycol, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Tridecyl Salicylate, Behenyl Alcohol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Zinc PCA, Tephrosia Purpurea (Wild Indigo) Seed Extract, Tiliroside, Polyacrylate-13, Xanthan Gum, Squalane, Polyisobutene, Sorbitol, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Tocopherol, Disodium EDTA, Triethanolamine, Propylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, O-Cymen-5-Ol, Parfum (Fragrance).
Przypominam się nieśmiało
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 20:38   #4223
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Vila1987 Pokaż wiadomość
Dziękuję, a kuku miałoby dotyczyć delikatnej skóry pod oczami. Po prostu boję się kosmetyków pod oczy i szukam czegoś dobrego pod względem składu i działania. Coś przeciw zmarszczkom oraz przeciwko wiotczeniu skory, coś profilaktycznego, rozjaśniającego może trochę.
Rozumiem, ale jakie kuku to miałby być, co masz przez to na myśli?
Tak jak pisałam to jest tylko krem nawilżająco-natłuszczający a nawilżona skóra jest bardziej elastyczna i lepiej wygląda. Na pewno niż prawdziwie przeciwzmarszczkowego to nei jest, ani tez rozjaśniającego.

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Właśnie czytałam jego skład i też się zdziwiłam W 95% procentach jestem przekonana, że to wina tego kremu. Jem tak jak zawsze, pierwszego dnia po użyciu kremu miałam wysyp zaskórników w okolicach ust, drugiego dnia pojawiły się bolące krostki na czole... Caprylic/Capric Triglyceride raczej mnie nie zapychają, bo używam na dzień tego kremu i jest okej. Skoro tak, dam mu jeszcze jedną szansę dzisiaj
Szczerze mówiać to zaskórniki nie powstają ani pierwszego dnia "po", ani nawet kilka dni później, to jest długi proces i nie od razu zobaczysz "efekt". chyba najlepiej odstawić krem, i ewentualnie pod powrocie skóry do norma spróbować jeszcze raz

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Przypominam się nieśmiało
Było i tu, i na watku o filtrach i na pewnie nawet na specjalnym watku o tym kremie.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 20:41   #4224
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon ziołowy do włosów suchych i normalnych

Skład: Aqua, Herbal Extract, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Lactic Acid, Fragrance, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne

link do KWC:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ja.html&next=1

czy jako posiadaczka wrażliwej skóry głowy muszę się obawiać tego SLS w składzie?
Przypominam się nieśmiało...
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 20:47   #4225
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Przypominam się nieśmiało...
To popularny szampon wałkowany 1000 razy - analiza jest i na "pielegnacji włosów" i "dla zakręconych"
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 09:36   #4226
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE=hey;29358991]Cieżko powiedzieć, bo nie ma tu jakichś typowych komedogennych składników w dużych ilościach, tylko ociupina Caprylic/Capric Triglyceride. Cetearyl Alcohol i Octyldodekanol maja niewielki potencjał do tego. Jesteś w 100% pewna że to wina tego kremu, a nie np. jakichś potraw, hormonów, zmiany innych kosmetyków?

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------



Żel ma dobry, bogaty skład, ale nie wierze zeby był bardziej pomocny w walce z problemem naczynkowej skóry niż inne dostępne kremy czy żele. Owszem powinien łagodzić podrażnienia (teoretycznie) i nawilżać, ale tez typowych antynaczynkowych składników tu nie ma, czyli wit. C, rutyny, ekstrakty z kasztanowca, miłorzębu, arniki górskiej, ruszczyka, oczaru. Mnóstwo żeli pełnych tych składników znajdziesz w aptekach i to w cenach najczęściej <10zł. A ekstrakt z mięty miałam i nic spektakularnego nie zauwazyłam, tu możesz go dostać.[COLOR="Silver"]

Hey - bardzo, bardzo dziękuję. Jak dobrze dziewczyny że jesteście nasze mądre głowy
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 12:14   #4227
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To popularny szampon wałkowany 1000 razy - analiza jest i na "pielegnacji włosów" i "dla zakręconych"
Przepraszam, przeszukałam wątek, ale nikt nie zanalizował tego szamponu. Jedynie Korah napisała kiedyś zdawkowo tylko tyle, że jest kompletnie do niczego i że nie wykąpałaby w nim nawet swojego psa, gdyby go miała. a mi chodzi tylko o tą jedną, konkretną rzecz - czy ten SLS jest faktycznie groźny, skoro jest na takim dalekim miejscu. (po szamponach z SLS mam łupież, więc zastanawiam się po prostu, czy ten też mógłby mi zaszkodzić).
Zapytałam w "pielęgnacji włosów", dziekuję za wskazówkę, może tam ktoś mi odpowie.
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 12:45   #4228
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Przepraszam, przeszukałam wątek, ale nikt nie zanalizował tego szamponu. Jedynie Korah napisała kiedyś zdawkowo tylko tyle, że jest kompletnie do niczego i że nie wykąpałaby w nim nawet swojego psa, gdyby go miała. a mi chodzi tylko o tą jedną, konkretną rzecz - czy ten SLS jest faktycznie groźny, skoro jest na takim dalekim miejscu. (po szamponach z SLS mam łupież, więc zastanawiam się po prostu, czy ten też mógłby mi zaszkodzić).
Zapytałam w "pielęgnacji włosów", dziekuję za wskazówkę, może tam ktoś mi odpowie.
Nie SLS nie jest tu absolutnie groźny, jest go tu tyle co kot napłakał. To bardzo łagodny szampon i dziewczyny go chwalą. Zajrzy na liste zanalizowanych kosmetyków na obu podforach
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 13:28   #4229
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie SLS nie jest tu absolutnie groźny, jest go tu tyle co kot napłakał. To bardzo łagodny szampon i dziewczyny go chwalą. Zajrzy na liste zanalizowanych kosmetyków na obu podforach
Dziękuję Ci bardzo nie wiem tylko, dlaczego Korah tak źle go oceniła, ale zdaje się, że ona preferuje naturalne kosmetyki, więc może dlatego.
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 20:32   #4230
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość


Było i tu, i na watku o filtrach i na pewnie nawet na specjalnym watku o tym kremie.
Dziękuję i przepraszam zarazem

Poproszę jeszcze o analizę dla cery trądzikowej dla:

SYNCHROLINE Aknicare FP Fluid Powder Dore-puder w kremie
Kryjący podkład w kompakcie do skóry trądzikowej

ETHYLHEXYL PALMITATE, MICA, COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, ISOCETYL STEAROYL STEARATE, TRIETYL CITARTE, METHYL METHACRYLATECROSSPOLYMER, ETHYL LINOLEATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BISETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIZAINE, PENTAERYTHRITYL ADIPATE/CAPRATE/CAPRYLATE/HEPTANOATE, CETYL DIMETHICONE, TOCOPHERYL ACETATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PHENOXYETHANOL, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-t-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, +/-:CI 77491 (IRON OXIDES), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77499(IRON OXIDES), CI 77492 (IRON OXIDES), CI 42090 (BLUE 1), CI 75470 (CARMINE)
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.