skończyłam studia i jestem bezrobotna - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-18, 22:31   #3031
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez mja0000 Pokaż wiadomość
Składam cv w sklepach ale cisza. Pani w UP powiedziała, że jak ktoś ma wyższe wykształcenie to już go raczej do sklepu nie chcą. To co - teraz mam ukrywać w cv wykształcenie i poprzestać na maturze?
Dzisiaj rozmawiałam z koleżanką, która znalazła pracę w sklepie i powiedziała mi, że gdzie nie była na rozmowie to wszędzie pytali ją czy ma wyższe wykształcenie albo czy studiuje. Niektórym po prostu nie dogodzisz. Z powodu bezrobocia pracodawcy wydziwiają, bo czy do obsługi sekretariatu czy do pracy biurowej jest potrzebne mgr?
Cytat:
Napisane przez mja0000 Pokaż wiadomość
ja mam 23 i nie licząc stażu jeszcze nigdzie nie pracowałam.
U mnie na roku jest dziewczyna; 30 lat i jedyne doświadczenie to staż...
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 23:19   #3032
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
U mnie na roku jest dziewczyna; 30 lat i jedyne doświadczenie to staż...
A co robiła wcześniej? Może wychowuje trójkę dzieci i karierę zostawia na później?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 23:11   #3033
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
A co robiła wcześniej? Może wychowuje trójkę dzieci i karierę zostawia na później?
No właśnie nie, panna, bez dzieci... Nie mam śmiałości dopytywać o szczegóły, ale nie raz mówiła o tym, że chyba przez brak doświadczenia i wiek ma teraz problemy ze znalezieniem pracy...
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 14:43   #3034
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
No właśnie nie, panna, bez dzieci... Nie mam śmiałości dopytywać o szczegóły, ale nie raz mówiła o tym, że chyba przez brak doświadczenia i wiek ma teraz problemy ze znalezieniem pracy...
A w czym 30 letnia panna bez doświadczenia, a tylko po stażu jest gorsza od 20 letniej panny po stażu? Jedna i druga wszystkiego musi uczyć sie od początku. Więc co ma wiek do tego?
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 15:54   #3035
nikulek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 140
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Najgorsi są zaś Ci, którym mamusia daje pieniądze na studia, mieszkanie i wszystko inne przez kilka lat, a potem po studiach nie potrafią sobie z niczym poradzić, bo do 24 roku życia siedzieli na dupce i się uczyli [/QUOTE]

a co złego w tym widzisz? skoro ich stać... mówisz o tym jak o źle najstraszniejszym
__________________
Żeby zmieniło się nasze życie, musimy najpierw zmienić samych siebie!
nikulek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 17:19   #3036
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

A jednak ten wiek może przeszkadzać. Kilka razy się spotkałam z wielkim zdziwkiem, gdy parę miesięcy! po studiach z mgr w kieszeni mówiłam, że pracowałam tylko dorywczo (tzn promocje itd). Dla wielu osób hostessowanie to żadna praca, więc traktowali minie jak osobę, która 5 lat siedziała na dupie i nic nie robiła. Jakoś mało kto był w stanie zrozumieć, że jak jest się na studiach dziennych na które też trzeba zarobić chwytając się czegokolwiek to nie ma się czasu na wolontariaty i darmowe praktyki, a już tym bardziej na pracę na pełnym etacie.

A półtora roku temu bardzo się dziwili, że mam 27 lat i nigdy nie miałam umowy o pracę (a sami proponowali kolejne zlecenie)

W tej chwili jestem 3 lata po studiach i mam stażu (w umowach o zastępstwo) 1 rok i 9 miesięcy. Ciekawe, czy też będzie takie zdziwko, że tak mało i jakim cudem... a potem um. zlecenie albo dzieło
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 17:25   #3037
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
A w czym 30 letnia panna bez doświadczenia, a tylko po stażu jest gorsza od 20 letniej panny po stażu? Jedna i druga wszystkiego musi uczyć sie od początku. Więc co ma wiek do tego?
Dla mnie nie jest gorsza, ale dla pracodawców to chyba jest jakiś problem....

Cytat:
Napisane przez nikulek1 Pokaż wiadomość
Najgorsi są zaś Ci, którym mamusia daje pieniądze na studia, mieszkanie i wszystko inne przez kilka lat, a potem po studiach nie potrafią sobie z niczym poradzić, bo do 24 roku życia siedzieli na dupce i się uczyli
A ja zawsze zazdrościłam takim ludziom, mogą skupić się na studiach, spokojnie odbyć staże, praktyki, wolontariaty, po prostu mogą się skupić na nauce. Moje studia to ciągła walka o wolny weekend, proszenie szefa o wolne na egzamin i zastanawianie się czy zdążę się przygotować do sesji, która znowu zbiegła się z nadgodzinami w pracy. Nie mam żadnej satysfakcji, że sama sobie opłacałam czesne przez 5 lat.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 21:21   #3038
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
Dla mnie nie jest gorsza, ale dla pracodawców to chyba jest jakiś problem....

A ja zawsze zazdrościłam takim ludziom, mogą skupić się na studiach, spokojnie odbyć staże, praktyki, wolontariaty, po prostu mogą się skupić na nauce. Moje studia to ciągła walka o wolny weekend, proszenie szefa o wolne na egzamin i zastanawianie się czy zdążę się przygotować do sesji, która znowu zbiegła się z nadgodzinami w pracy. Nie mam żadnej satysfakcji, że sama sobie opłacałam czesne przez 5 lat.
Slowa klucze jesli ktos TYLKO studiuje to w obecnych czasach troche malo ...
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 22:05   #3039
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Slowa klucze jesli ktos TYLKO studiuje to w obecnych czasach troche malo ...
Byłam na studiach dziennych, dość wymagających jeśli chodzi o czas spędzony na uczelni. Z jednej strony potencjalny pracodawca życzył sobie, żebym przychodziła na etat lub pół czyli codziennie w tych samych godzinach, a to było niewykonalne, bo zajęcia na uczelni codziennie w innych godzinach. Z drugiej strony wielka afera wśród kadry pedagogicznej, ze studentowi dziennemu może jakiś termin np. egzaminów czy ćwiczeń nie pasować. Bo jak to, jak student chce pracować to niech na zaoczne idzie itp.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 06:20   #3040
dbff611010d7beb2d6d465dd69f947a5f4eb32a8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 644
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

niestety studiami to sobie można obecnie podetrzeć...ja muszę chować w cv np. podyplomówkę i jej nie wpisywać bo nawet mnie na niektóre rozmowy nie chcą przyjąć bo jestem za bardzo wykształcona..normalnie ze skrajności w skrajność popadają ci pracodawcy chcieli by osobę wykształconą co zna 3 języki i ma doświadczenie a z drugiej strony za mądra też być nie może...
dbff611010d7beb2d6d465dd69f947a5f4eb32a8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 09:56   #3041
wiktoriablack
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriablack
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 266
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

To jest właśnie Polski paradoks. Ze skrajności w skrajność. Wolą studentów dziennych, niż zaocznych. Ale na dziennych nikt nie chce zatrudniać do pracy, więc po 5 latach studiów nie masz zbytnio doświadcznia(może jakieś staże, praktyki), ale to przeważnie mało. A gdzie nie patrzysz na ogłoszenia,,doświadczenie minimum 2-3 lata". Przepraszam bardzo, gdzie mamy je zdobyć. A za to studentów zaocznych, jeśli w trakcie studiów nie pracowali w zawodzie też nikt nie chce przyjmować. I koło się zamyka. Zresztą wiele takich paradoksów można by było się doszukiwać. A do kolejnych z nich należy fakt, że mamy pracować do 67 roku życia, a na chwilę obecną bezrobocie jest coraz większe, miejsc pracy brak.
wiktoriablack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 10:15   #3042
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

wiktoriablack, to nie jest polski paradoks, np. w Hiszpanii młodzi maja takie same problemy. Takie czasy, ze wszyscy chcą gotowego pracownika, tylko, ze nikt nie ma ochoty zainwestować i przyuczyć młodego.
Pięknie, brać to przedsiębiorcy chcą, a sami od siebie coś dać to już nie. Potem żalą sie, ze ludzie po studiach nie nadają sie do pracy. Gdyby ktoś młodym pokazał wcześniej jak trzeba pracować to nie byłoby problemu.
Dawniej byli terminatorzy, którzy uczyli sie od mistrzów i ciąg pracy był zachowany.
Teraz to działa taka polityka- uczcie sie, praktykujcie, byle gdzie indziej. Jak sie wszystkiego nauczysz to możesz do nas przyjść.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 10:28   #3043
wiktoriablack
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriablack
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 266
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Nie wiem jak jest w Hiszpanii, bo nigdy tam jeszcze nie byłam, ale wierzę na słowo. Owszem czasy ciężkie, chociaż nie wszędzie ta passa trwa. A najgo on gorsze jest to jak idziesz do pracy i tuman, który ma mózg wielkości przepiórczego jajka, ale ma znajomości jest Twoim szefem i musisz słuchać, jakie to on głupoty wygaduje już nie wspominając o tym jakie durne decyzje podejmuje. A co najgorsze jak coś źle zrobi, zgania na tych niżej i sam umywa swoje ręce.

No takie czasy, takie czasy. Mam nadzieję, że kiedyś się obudzimy wszyscy i powiemy dość i może coś się choć trochę zmieni.
wiktoriablack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 10:54   #3044
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Napisze o tym co dzis uslyszalam w pracy.
U mnie w biurze jedna Pani opowiedział jaki list dostała jej córka w odpowiedzi na odmowe jej przyjecia do pracy.Mianowicie-
jej córka mimo,ze tutaj tez pracuje (ale w innym dziale) szuka pracy w zawodzie.
Była ostatnio w duzej instytucji,gdzie było kilka osoba.Wiadomo,padło pytanie-"ile chciałaby Pani zarabiać".Ona odpowiedziała ze 1500 netto.Innna natomiast była skłonna powiedziec,ze nawet za najniższą bedzie pracować.I co-oczywiscie wybrali tą co mniej chce.Natomiast ona dostała list gdzie napisane było,ze niestety nie otrzyma wakatu,gdyż ma za wysokie wymagania co do wynagrodzenia-CHORE!!!
TA POLSKA!!!!!To tylko mój mały wpis
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 12:02   #3045
201703081551
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 729
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Napisze o tym co dzis uslyszalam w pracy.
U mnie w biurze jedna Pani opowiedział jaki list dostała jej córka w odpowiedzi na odmowe jej przyjecia do pracy.Mianowicie-
jej córka mimo,ze tutaj tez pracuje (ale w innym dziale) szuka pracy w zawodzie.
Była ostatnio w duzej instytucji,gdzie było kilka osoba.Wiadomo,padło pytanie-"ile chciałaby Pani zarabiać".Ona odpowiedziała ze 1500 netto.Innna natomiast była skłonna powiedziec,ze nawet za najniższą bedzie pracować.I co-oczywiscie wybrali tą co mniej chce.Natomiast ona dostała list gdzie napisane było,ze niestety nie otrzyma wakatu,gdyż ma za wysokie wymagania co do wynagrodzenia-CHORE!!!
TA POLSKA!!!!!To tylko mój mały wpis
W takich chwilach żałuję całym sercem, że nie wyjechałam do Anglii
umiałabym język, dorobiłabym się czegoś przez ten czas, może zaczęłabym tam studia i z lepszym dyplomem i wiedzą w ręce mogłabym osiągnąć jeszcze więcej...
A tutaj?
Pracuję za mniejszą stawkę godzinową niż 4 lata temu, oczywiście umowa zlecenie, studia dzienne mogę sobie gdzieś wsadzić
Choć nie, zapomniałabym, że żeby zostać recepcjonistką albo woźą trzeba mieć mgr w dzisiejszych czasach
201703081551 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 18:31   #3046
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Byłam na studiach dziennych, dość wymagających jeśli chodzi o czas spędzony na uczelni. Z jednej strony potencjalny pracodawca życzył sobie, żebym przychodziła na etat lub pół czyli codziennie w tych samych godzinach, a to było niewykonalne, bo zajęcia na uczelni codziennie w innych godzinach. Z drugiej strony wielka afera wśród kadry pedagogicznej, ze studentowi dziennemu może jakiś termin np. egzaminów czy ćwiczeń nie pasować. Bo jak to, jak student chce pracować to niech na zaoczne idzie itp.
Ja rozumiem, ze studia studiom nierowne, ale nawet na takich mozna dorabiac w weekendy, chocby w knajpie. Wiele z Was pisze, ze to nic, ze co to za doswiadczenie, ale tak na prawde lepiej miec takie niz zadne. Bo moze nie w zawodzie, ale swiadczy to chocby o tym, ze kandydat pracy sie nie boi, ze ma doswiadczenie w pracy z ludzmi, w stresie itepe.
Cokolwiek.
Lepiej miec cokolwiek w cv niz nic.
Poza tym sa wakacje ... chociaz ten czas warto wykorzystac.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 21:32   #3047
wiktoriablack
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriablack
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 266
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

A co do paradoksu Polski. Moja sąsiadka skończyła prawo, znała 3 języki (ang, hiszpan-biegle, niemiecki-komunikatywnie). Zaraz po studiach jak szukała pracy to słyszała same odmowy, aż w końcu któregoś dnia jeden z kierowników powiedział jej: Nie zatrudnię Pani, bo ma Pani lepsze kwalifikacje ode mnie. Za parę lat może to być dobry powód, żeby Pani zajęła moje stanowisko";]
To jest to...
Ale jedno jest pewne nie ma co siadać na d..., płakać w poduchę, tylko trzeba ruszać w ten upaprany świat i coś robić;]
wiktoriablack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 13:31   #3048
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez wiktoriablack Pokaż wiadomość
A co do paradoksu Polski. Moja sąsiadka skończyła prawo, znała 3 języki (ang, hiszpan-biegle, niemiecki-komunikatywnie). Zaraz po studiach jak szukała pracy to słyszała same odmowy, aż w końcu któregoś dnia jeden z kierowników powiedział jej: Nie zatrudnię Pani, bo ma Pani lepsze kwalifikacje ode mnie. Za parę lat może to być dobry powód, żeby Pani zajęła moje stanowisko";]
To jest to...
Ale jedno jest pewne nie ma co siadać na d..., płakać w poduchę, tylko trzeba ruszać w ten upaprany świat i coś robić;]
Facet przynajmniej był szczery.
Zawsze może uczyć hiszpańskiego , albo być tłumaczem jesli dobrze zna ten język. To bardzo cenna umiejątność

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Napisze o tym co dzis uslyszalam w pracy.
U mnie w biurze jedna Pani opowiedział jaki list dostała jej córka w odpowiedzi na odmowe jej przyjecia do pracy.Mianowicie-
jej córka mimo,ze tutaj tez pracuje (ale w innym dziale) szuka pracy w zawodzie.
Była ostatnio w duzej instytucji,gdzie było kilka osoba.Wiadomo,padło pytanie-"ile chciałaby Pani zarabiać".Ona odpowiedziała ze 1500 netto.Innna natomiast była skłonna powiedziec,ze nawet za najniższą bedzie pracować.I co-oczywiscie wybrali tą co mniej chce.Natomiast ona dostała list gdzie napisane było,ze niestety nie otrzyma wakatu,gdyż ma za wysokie wymagania co do wynagrodzenia-CHORE!!!
TA POLSKA!!!!!To tylko mój mały wpis
Też bym powiedziała że chce najniższą gdyby mnie przyjeli to za jakiś czas mogłabym prosić o podwyżkę a swoje doświadczenie w tej pracy bym już miała.
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 22:22   #3049
wiktoriablack
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriablack
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 266
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

co do płacy to i ja bym prosiła o niższą, chociaż to zależy. Bo jeżeli ktoś musi się już sam utrzymywać, bo rodzice powiedzieli skończyłaś 26 lat idź utrzymuj się sama, a pracodawca oferuje Ci np 600 zlotych na rękę (bo np przyjmuje Ciebie na staż albo umowę zlecenie). No to wtedy ma się trochę nóż na gardle, bo nie wiem jak się można utrzymać za 600zlotych.
wiktoriablack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-25, 08:02   #3050
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Napisze o tym co dzis uslyszalam w pracy.
U mnie w biurze jedna Pani opowiedział jaki list dostała jej córka w odpowiedzi na odmowe jej przyjecia do pracy.Mianowicie-
jej córka mimo,ze tutaj tez pracuje (ale w innym dziale) szuka pracy w zawodzie.
Była ostatnio w duzej instytucji,gdzie było kilka osoba.Wiadomo,padło pytanie-"ile chciałaby Pani zarabiać".Ona odpowiedziała ze 1500 netto.Innna natomiast była skłonna powiedziec,ze nawet za najniższą bedzie pracować.I co-oczywiscie wybrali tą co mniej chce.Natomiast ona dostała list gdzie napisane było,ze niestety nie otrzyma wakatu,gdyż ma za wysokie wymagania co do wynagrodzenia-CHORE!!!
TA POLSKA!!!!!To tylko mój mały wpis
racja.

Ale gdy ma się dobre kwalifikacje, podanie za niskiej płacy może nas wyeliminiować, bo pracodawca pomyśli.....skoro tak nisko się ceni, to zapewne jest kiepskim pracownikiem.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 17:12   #3051
wiktoriablack
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriablack
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 266
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;34315180]racja.

Ale gdy ma się dobre kwalifikacje, podanie za niskiej płacy może nas wyeliminiować, bo pracodawca pomyśli.....skoro tak nisko się ceni, to zapewne jest kiepskim pracownikiem.[/QUOTE]

I mamy kolejny paradoks. tak źle i tak nie dobrze. Jak to się mówi, jeszcze się taki nie dogodził co by wszystkim dogodził.
Najgorzej jest się załapać do pracy, później wydaje mi się jak się już gdzieś załapie jest łatwiej.
wiktoriablack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 17:20   #3052
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez wiktoriablack Pokaż wiadomość
Najgorzej jest się załapać do pracy, później wydaje mi się jak się już gdzieś załapie jest łatwiej.
To prawda. Zwłaszcza jeśli wykażesz, że jesteś dobra w tym co robisz. Ja wiem że prace są po znajomości, etc. etc., ale prawda jest też taka że nie wszystkie - a przełożeni różnych stopni lubią - we własnym interesie - mieć pracownika, który dużo i szybko robi i nie zawraca im ... głowy
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.