sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-03, 14:06   #1
karaa86
Zakorzenienie
 
Avatar karaa86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław/Londyn
Wiadomości: 3 765
GG do karaa86

sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie


witam zakładam ten wątek bo chciałabym uzyskać od Was pomoc , myślę że znajdą się wizażanki które legalnie mają założoną firmę i sprzedają na allegro , chciałabym się wszystkiego o tym dowiedzieć , jak wyglądają rozliczenia podatkowe, co trzeba mieć do nich, czy trzeba miec jakis dowód zakupu od osób które kupują ??

jeśli jakieś z Was moga coś o tym powiedzieć bardzo proszę bo wlaśnie zastanawiam się nad otwarciem firmy i sprzedaży na allegro i chcę na początek wszystkiego sie dowiedzieć , jak to wygląda wszystko dziękuje za pomoc
__________________
<<< Chcesz Być Kimś Zacznij Być Sobą...>>>


3.11.2012 killerek zaczęty -3 za mną
karaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 17:48   #2
Contra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 61
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Witam!

Po zarejestrowaniu firmy musisz przy tworzeniu konta na allegro zaznaczyć w opcjach, że jesteś firmą tzn. że twoje konto należy do firmy. Jesli zaś chodzi o dowód zakupu to zależy od tego jaką formę opodatkowania wybierzesz. Ja np jestem na książce przychodów i rozchodów i jeśli jest się na takim sposobie opodatkowania to nie musi się wystawiać rachunków, ew. na życzenie klienta. Wtedy wystawiasz rachunek, jemu wysyłasz oryginał a sobie zostawiasz kopię. Jeśli zaś nie wystawiłaś rachunku, to musisz pod koniec dnia dodać całą sumę jaką zarobiłaś na sprzedaży przedmiotów na które nie wystawiłaś rachunku i zapisać ją w tzw dziennej ewidencji sprzedaży. Jeśli jesteś na Vacie to możesz wystawiać faktury vat, natomiast jeżeli twój obrót przekroczy zdaje się 50.000 w skali roku to będziesz miała obowiązek zakupu kasy fiskalne i wystawiania paragonó fiskalnych.

Mam nadzieję że choć trochę pomogłam, a najlepiej udaj się do urzędu skarbowego lub zaprzyjaźnionej księgowej tam Ci powinni wszystko wyjaśnić dokładnie.

Powodzenia i pozdrawiam
Contra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 17:55   #3
karaa86
Zakorzenienie
 
Avatar karaa86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław/Londyn
Wiadomości: 3 765
GG do karaa86
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

dziękuje serdecznie za pomoc a mogłabyś mi jeszcze wyjaśnić jak to się rozlicza później z tej księgi dochodów i przychódów ?? czy rozliczam sie rocznie czy co miesiac płacę podatek ??
__________________
<<< Chcesz Być Kimś Zacznij Być Sobą...>>>


3.11.2012 killerek zaczęty -3 za mną
karaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 18:11   #4
Contra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 61
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Wybierasz sobie czy chcesz płacić podatek co miesiąc lub co kwartał. Wynisi on 19% z tym, że jeśli nie osiągasz dochodó powyżej 3000zł miesięcznie to nie musisz płacić podatku. Co do rozliczania to najlepiej zatrudnić księgową.
Contra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 18:25   #5
karaa86
Zakorzenienie
 
Avatar karaa86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław/Londyn
Wiadomości: 3 765
GG do karaa86
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

oo dziękuje
o tej kwocie na miesiąc to mówisz o moim zarobku 3 tys. czy o obrocie ??
__________________
<<< Chcesz Być Kimś Zacznij Być Sobą...>>>


3.11.2012 killerek zaczęty -3 za mną
karaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 05:43   #6
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Liczy się dochód. Przy czym:
- jeśli np. we wrześniu Twój dochód wyniósł 2900 zł - podatku nie płacisz
- w październiku dochód znowu wyniósł 2900 zł - łącznie z dochodem z września jest to już 5800 zł i podatek za październik już płacisz

Na szczęście w podobny sposób "kumulują się" składki ZUS-owskie, czyli część kosztów poniesionych w związku z prowadzoną DG.

Zresztą - osobiście proponuję Ci skorzystanie z usług biura rachunkowego. Samemu jest stosunkowo ciężko się w tym wszystkim połapać, a stres że popełni się jakiś błąd swoje robi i pracy nie ułatwia. Ja po pierwszych 7 miesiącach samodzielnego prowadzenia księgowości miałam dość - teraz przynajmniej w tej kwestii śpię spokojnie
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 15:05   #7
karaa86
Zakorzenienie
 
Avatar karaa86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław/Londyn
Wiadomości: 3 765
GG do karaa86
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

dziękuje bardzo za odpowiedz ja właśnie w ogole się w tym nie orientuje i boje sie że mogę nie zarobić na to wszystko , choć jak nie spróbuje to nie będę wiedziała ale dlatego własnie o wszystko się dopytuje
__________________
<<< Chcesz Być Kimś Zacznij Być Sobą...>>>


3.11.2012 killerek zaczęty -3 za mną
karaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-12, 12:35   #8
greatdee
Wtajemniczenie
 
Avatar greatdee
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 300
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Witam.
Nic się nie bój, do odważnych świat należy.
Ja w sierpniu założylam firmę i narazie się kula do przodu
Od samego początku zainwestowałam w księgową, bo jeśli chodzi o cyferki i do tego jakieś formalne sprawy to całkowicie się nie znam na tym.
Jeśli chodzi o allegro, to jestem dokładnie w takiej sytuacji jak opisana wyżej. Rozliczam się na podstawie książki przychodów i rozchodów, do tego jestem vatowcem. Więc jeśli ktoś sobie życzy - wystawiam fakturę. Jeśli nie, po wpłynięciu pieniędzy na konto wpisuję sprzedaż danej rzeczy do dziennej ewidencji sprzedaży. Do tego allegro co miesiąc mi przysyła fakturę za poniesione koszty prowizji i wystawienia aukcji. Niedługo przekroczę próg i będę musiała kupic kasę fiskalną, z tego co wiem, jeśli się wcześniej zgłosisz z zamiarem kupna do urzędu to zwracają połowę kwoty za kasę fiskalną. Głowa do góry i działaj
greatdee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 12:22   #9
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

A czy można zarejestrować swoją działalność dopiero po pewnym czasie sprzedaży na allegro?
I czy można potem przekwalifikować swój profil na allegro jako firmę?
Czy może założyłyście firmę i dopiero rozpoczynałyście sprzedaż?

Pytam z ciekawości


Edit.
Poszukałam w necie i już wiem, że najpierw powinno się zarejestrować działalność, bo inaczej będzie to nielegalne.

Teraz tylko interesują mnie koszty rejestracji ehhh;/

Edytowane przez Ally83
Czas edycji: 2008-09-14 o 14:17
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 15:09   #10
karaa86
Zakorzenienie
 
Avatar karaa86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław/Londyn
Wiadomości: 3 765
GG do karaa86
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

greatdee dziekuje Ci bardzo za wsparcie, własnie w środe wybieram sie do urzedu skarbowego dowiedzieć kilka spraw, a powiedz mi czy paragon jest podstawą kupna czy musi być zawsze rachunek bądź faktura ??

Ally83 z tego co wiem na początek 100 zł za rejstrację i później wyrobienie pieczątki
__________________
<<< Chcesz Być Kimś Zacznij Być Sobą...>>>


3.11.2012 killerek zaczęty -3 za mną
karaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 15:15   #11
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Cytat:
Napisane przez karaa86 Pokaż wiadomość
greatdee dziekuje Ci bardzo za wsparcie, własnie w środe wybieram sie do urzedu skarbowego dowiedzieć kilka spraw, a powiedz mi czy paragon jest podstawą kupna czy musi być zawsze rachunek bądź faktura ??

Ally83 z tego co wiem na początek 100 zł za rejstrację i później wyrobienie pieczątki
Mnie przeraża ZUS Ale czytałam, że jak ktoś jest zatrudniony na etacie, to w ramach prowadzonej DG nie płaci już ubezpieczenia społecznego. Tylko, że info to znalazłam na jakimś forum z datą sprzed 3 lat, więc nie wiem, czy jeszcze aktualne.

Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia - powiedzmy, że sprzedam bez rejestracji ok. 10 rzeczy, dopiero potem założę sobie odrębne konto na allegro już w ramach prowadzonej DG. Ale do obydwu kont mam część danych takich samych (chociażby imię i nazwisko ), więc czy US dowie się od Allegro po danych osobowych, że na pierwszym koncie sprzedałam te 10 rzeczy? I czy będzie mógł się przyczepić?
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-14, 15:19   #12
karaa86
Zakorzenienie
 
Avatar karaa86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław/Londyn
Wiadomości: 3 765
GG do karaa86
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Ally83 z tym zusem masz racje i dalej tak jest, w ogole nowo zakładający DG będą płacić 200 coś zł tylko chyba przez dwa lata więc spokojnie

a co do tego konta to nie wiem ale zawsze możesz powiedziec że sprzedawałaś swoje ciuszki i że to nie było w celu zarobkowym , jak masz tak mało , ja mam 63 rzeczy sprzedane i tak powiem jakby sie do mnie doczepili bo to był albo nie udany prezent albo ciuszki które mi sie nudziły i myśle że nie bedzie większych kłopotów
__________________
<<< Chcesz Być Kimś Zacznij Być Sobą...>>>


3.11.2012 killerek zaczęty -3 za mną
karaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 15:40   #13
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Cytat:
Napisane przez karaa86 Pokaż wiadomość
Ally83 z tym zusem masz racje i dalej tak jest, w ogole nowo zakładający DG będą płacić 200 coś zł tylko chyba przez dwa lata więc spokojnie

a co do tego konta to nie wiem ale zawsze możesz powiedziec że sprzedawałaś swoje ciuszki i że to nie było w celu zarobkowym , jak masz tak mało , ja mam 63 rzeczy sprzedane i tak powiem jakby sie do mnie doczepili bo to był albo nie udany prezent albo ciuszki które mi sie nudziły i myśle że nie bedzie większych kłopotów
O, to fajnie by było te 200 zł płacić przez 2 lata. Muszę jeszcze sporo doczytać, a tu jeszcze praca, nauka ehhh ;]
Na pewno będzie sporo latania po urzędach, na dodatek muszę rejestrować DG w innym mieście niż przebywam, bo tam mam zameldowanie

A Ty na jakim etapie zakładania/rejestrowania już jesteś?
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 17:47   #14
karaa86
Zakorzenienie
 
Avatar karaa86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław/Londyn
Wiadomości: 3 765
GG do karaa86
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

ja własnie dopiero zaczynam sie dowiadywaći chcę założyć za jakies dwa tygodnie chcę już iść do Urzędu rejstrować przeraża mnie to wszystko ale juz chcę legalnie sprzedawać na allegro własnie przyszła mi aktywacja nowego konta na allegro bo zakładamy na chłopaka wszysytko bo u mnie w pracy mam zakaz dorabiania ustawowo eh...
__________________
<<< Chcesz Być Kimś Zacznij Być Sobą...>>>


3.11.2012 killerek zaczęty -3 za mną
karaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 09:39   #15
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Niestety nie 200 zł, a już lekko ponad 300 zł. Ale to i tak niewiele w stosunku do 800 zł Więc warto korzystać.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 11:59   #16
greatdee
Wtajemniczenie
 
Avatar greatdee
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 300
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Dokładnie. Ja korzystam z tej ulgi i jest to 300zł z groszem, a z tego co wiem mniej więcej co 3 miesiące ta kwota minimalnie rośnie.
Paragon jest dowodem sprzedaży, ale na początku nie musisz wystawiac paragonów. Dla Ciebie jednak, dowodem kupna towaru, który potem chcesz sprzedawać musi byc chyba faktura VAT. Do końca nie jestem pewna czy zawsze tak jest, ale jeśli zarejestrujesz się jako vatowiec, to koniecznie potrzebujesz fakturę na zakupiony towar.
Jeśli chodzi o konto allegro, to najpierw miałam swoje prywatne, a potem przekwalifikowałam je na firmowe. Jest to możliwe tylko jeśli prowadzisz jednoosobową dzałalność gospodarczą, ale wszystkiego można się dowiedzieć od allegro i nie jest to nic trudnego.
Jeszcze raz powtarzam, że dobra księgowa to połowa sukcesu, naprawdę warto w nią zainwestować. Przynajmniej nie mam stresu, że coś źle robię, albo nie wykorzystuję jakiś ulg i udogodnień.
Jeżeli chodzi o samą rejestrację to owszem jest trochę biegania, ale nie jest wcale aż tak źle. Mi najdłużej zajął ZUS, ale i tak uważam, że załatwienie wszystkiego w 2 dni w Poznaniu jest całkeim niezłym wynikiem. Okazuje się tylko, że jesli zgłaszasz się do Vatu, to musisz odwiedzić dodatkowo poza głównym urzędem skarbowym, inny urząd skarbowy, adekwatny do dzielnicy prowadzenia działalności gospodarczej. Ale muszę przyznać, że natrafiłam na samych miłych ludzi, którzy wszystko dokładnie tłumaczyli laikowi...
greatdee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 16:56   #17
lilak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 48
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Witam.

Również ma zamiar założyć własna działalność gospodarczą (boję się ogromnie, bo nie mogę sie w tym wszystkim połapać).
Czy ktoś mógłby mi pomóc? Zwracam sie do osób korzystających z allegro właśnie.

Jeśli będę korzystała z usług biura księgowego (szukam jakiegoś niedrogiego w Poznaniu), to co będzie należało do moich obowiązków a co do księgowego? Jeśli w dniu sprzedaży muszę dokonywać wpisów w KPiR (bo chyba tak trzeba?), to w jaki sposób księgowa ma ma KPiR prowadzić? Wiem, głupie pytanie, ale nie mam zielonego pojęcia o tym. Jak to wygląda?
Bardzo prosze o odpowiedź.
lilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 18:37   #18
lilak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 48
greatdee napisałaś, że korzystasz z usług księgowej. Możesz mi powiedzieć jaki jest koszt korzystania z usług biura księgowego tak mniej więcej, ile Cię to kosztuję? (musze jakieś znaleźć, właśnie w Poznaniu).

Załamka po prostu... Nie mam do tego głowy... jeśli ktoś będzie w stanie mi powiedzieć jak to wygląda (u vatowców), będę bardzo wdzięczna. Są jakieś proste programy księgujące (KPiR)?

Edytowane przez Aggie125
Czas edycji: 2008-10-05 o 19:32 Powód: Post pod postem
lilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 07:26   #19
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Wystawiasz faktury i paragony fiskalne, na koniec miesiąca zanosisz papiery do biura i biuro już za Ciebie wprowadza wszystko do KPiR. Potem dostajesz informację ile i gdzie masz zapłacić - i już Przynajmniej tak to się odbywa w moim biurze (przy czym ja nie mam kasy fiskalnej, świadczonej przez moją firmę usługi jej nie wymagają). Ale myślę, że tak by to i u Ciebie wyglądało. Na pewno detale poznasz przed podpisaniem umowy z biurem
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-06, 08:37   #20
Cupcake79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Cytat:
Napisane przez karaa86 Pokaż wiadomość
witam zakładam ten wątek bo chciałabym uzyskać od Was pomoc , myślę że znajdą się wizażanki które legalnie mają założoną firmę i sprzedają na allegro , chciałabym się wszystkiego o tym dowiedzieć , jak wyglądają rozliczenia podatkowe, co trzeba mieć do nich, czy trzeba miec jakis dowód zakupu od osób które kupują ??

jeśli jakieś z Was moga coś o tym powiedzieć bardzo proszę bo wlaśnie zastanawiam się nad otwarciem firmy i sprzedaży na allegro i chcę na początek wszystkiego sie dowiedzieć , jak to wygląda wszystko dziękuje za pomoc
witam

po1 jesli dopiero zaczynasz DG to nie musisz byc platnikiem VAt dopiero po przekroczeniu progu 40,000zl na rok rejestrujesz w rzedzie swoja firme jako vatowiec

po 2 nie warto byc na ksiedze przychodow i rozchodow.Przy takiej dzialanosci lepiej rozliczac sie na zasadzie ryczaltu,ja place 3% od dochodu,rozliczac sie mozesz co miesiac lub co kwartal,ustalasz to w urzedzie skarbowy.Ewidencje sprzedaz jest duzo prosciej prowadzic i wcale nie potrzebna do tego ci bedzie ksiegowa!

pozdrawiam
Cupcake79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 12:13   #21
lilak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 48
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Dziękuję Wam ogromne! za odpowiedzi (jakoś tak na duchu lżej sie zrobiło). Boję się, bo będzie to moja pierwsza działalność i może te obawy właśnie przez brak wiedzy (w kwestiach związanych z księgowością) są niepotrzebnie tak duże.
Dzięki!!!
lilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 23:06   #22
ladyinred85
Rozeznanie
 
Avatar ladyinred85
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 811
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Cupcake79 Pokaż wiadomość
witam

po1 jesli dopiero zaczynasz DG to nie musisz byc platnikiem VAt dopiero po przekroczeniu progu 40,000zl na rok rejestrujesz w rzedzie swoja firme jako vatowiec

po 2 nie warto byc na ksiedze przychodow i rozchodow.Przy takiej dzialanosci lepiej rozliczac sie na zasadzie ryczaltu,ja place 3% od dochodu,rozliczac sie mozesz co miesiac lub co kwartal,ustalasz to w urzedzie skarbowy.Ewidencje sprzedaz jest duzo prosciej prowadzic i wcale nie potrzebna do tego ci bedzie ksiegowa!

pozdrawiam
Tylko że ryczałt 3% płacisz od przychodu a nie od dochodu. Nie możesz odliczyć żadnych kosztów, więc trzeba sobie pokalkulować trochę czy bardziej sie opłaca płacic 3% od przychodu czy 19% od dochodu. Czy któraś z Was może sprowadza towary na sprzedaż z zagranicy?
ladyinred85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 14:42   #23
lilak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 48
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Kalkuluję i kalkuluję...co bardziej się opłaci w moim przypadku Dziękuję.
lilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 15:23   #24
karaa86
Zakorzenienie
 
Avatar karaa86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław/Londyn
Wiadomości: 3 765
GG do karaa86
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

dziewczynki dziękuje za rady właśnie we wtorek odbieram swoje zezwolenie i lece załatwaić dalej , z tego co mówicie na początku chyba lepiej jest na książke przychodów i rozchodów i na nią sie zdecyduje bo mam zamiar kupić laptopa i program oryginalny i bede na początek napewno sporo kosztów innych , zaczynam od 3 listopada , i mam pytanko mogę wcześniej kupić towar czy lepiej kupić wraz z rozpoczeciem dzialalności ??

i jak przekwalifikować to konto bo założyłam własnie ale zapomniałam zaznaczyć że dal firmy
__________________
<<< Chcesz Być Kimś Zacznij Być Sobą...>>>


3.11.2012 killerek zaczęty -3 za mną
karaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 12:56   #25
lilak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 48
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

O matko, jakie to wszystko skomplikowane! Nie potrafię nawet wybrać kasy fiskalnej (jakiejś małej) i programu do wystawiania faktur! Szukam czegoś prostego w obsłudze i kompatybilnego z systemem Millenium. Mam pytanie, czy kasy fiskalnej mogę używać niezależnie od komputera i programu do faktur? Czy musi być to ze sobą połączone? O jeny...
lilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 14:41   #26
greatdee
Wtajemniczenie
 
Avatar greatdee
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 300
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

witaj
jesli chodzi o kasę fiskalną to ja mogę polecić małą Elzab Mini. Jest naprawdę fajna. Kasa nie musi współpracować z komputerem ani programem do faktur. To jest Twój wybór. W Poznaniu polecam firmę http://www.inter-kas.com.pl/ , profesjonalnie Ci doradzą, jest tam bardzo miła obsługa.
Jeśli chodzi o program do faktur, to ja używam mBiuro, ale szczerze mówiąc niezbyt długo szukałam, więc nie wiem czy jest to jeden z najlepszych programów do fakturowania. Ja jednak jestem zadowolona. Nie bój się aż tak, to wszystko wcale nie jest takie trudne. Pamiętaj tylko, żeby przed fiskalizacją kasy koniecznie zanieść do US pismo, że będziesz mieć kasę, wtedy przysługuje Ci zwrot połowy kosztów za kasę.
greatdee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 15:51   #27
lilak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 48
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Witam i dziękuję za pomoc.
Obejrzałam kasę Elzab Mini, dobra propozycja Na pewno popędzę z pismem do US, by koszt zakupu kasy nieco się zwrócił.
Przeczytałam też o mBiuro. Miło usłyszeć, że "to wszystko wcale nie jest takie trudne" mam nadzieję, że te obawy znikną wraz rozpoczęciem działalności.
lilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 20:16   #28
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Nie bardzo rozumiem już... Możecie mi pomóc?

Skoro wybiorę ryczałt i będę płacić 3% od przychodów, to muszę płacić coś dodatkowo jak nie przekroczę jakiejś kwoty? I czy muszę mieć rachunki z dowodem zakupu sprzedawanych rzeczy?
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 15:54   #29
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Cytat:
Napisane przez karaa86 Pokaż wiadomość
dziewczynki dziękuje za rady właśnie we wtorek odbieram swoje zezwolenie i lece załatwaić dalej , z tego co mówicie na początku chyba lepiej jest na książke przychodów i rozchodów i na nią sie zdecyduje bo mam zamiar kupić laptopa i program oryginalny i bede na początek napewno sporo kosztów innych , zaczynam od 3 listopada , i mam pytanko mogę wcześniej kupić towar czy lepiej kupić wraz z rozpoczeciem dzialalności ??

i jak przekwalifikować to konto bo założyłam własnie ale zapomniałam zaznaczyć że dal firmy
Kochana zakupy jak laptop, oprogramowanie rob w momencie jak juz bedziesz miala dokumenty rejstrowe firmy : WPIS do eweidencji działalnosci gospodarczej ,NIP., regon, gdyz na podstawie tych danych wystawia Ci fakture za towar, a tylko na podstawie faktury-bedziesz mogla wszytsko wrzucic w koszta. Czyli tak: Ksiegowa w koszta wrzucic moze to na co jest wystawiona faktura (laptop,program), a dopóki nie bedziesz miala wszytskich dokumentow, to automatycznie nie bedziesz miala jeszcze rozpoczętej działalnosci. gdyby zakupila te rzeczy wczesniej-to wystawili by Ci paragon imienny-na Ciebie XY. Uwazam , ze to tylko na podstawie faktur-gdzie nabywca jest Twoja firma- mozna wrzucic cos w koszta. Jedno z moich zadan w pracy to faktury-stad moja orientacja, aczkolwiek od razu podkreslam- nie jestem ksiegowa i moze nie mam racji
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 20:35   #30
verochka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Rybnik / Wrocław / Chełm
Wiadomości: 208
GG do verochka
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

pamietaj, ze jezeli prowadzisz sprzedaz tzw. towarów akcyzowych (papierosy, alkohol), to niezaleznie od dochodu masz obowiazek wejscia do VATu. Jezeli nie, to wchodzisz do VATu po przekroczeniu 50,000 zl rocznego dochodu.

Wejscie do VATu kosztuje bodajze 160 zł, skladasz deklaracje VAT-R w swoim urzadzie skarbowym, w tym okienku w którym przyjmują NIPy!!!

NAtomiast deklaracje VAT-7 (jezeli rozliczasz sie co miesiac) składasz nastepnego miesiąca do 35-ego dnia.
Jezeli rozliczasz sie kwartalnie to skladasz deklaracje VAt-7K do 25 dnia nastepnego miesiaca po zamknieciu kwartału.

Powodzenia!
__________________
Gdybym była morzem, to byłabym Morzem Czarnym. Tak, w porównaniu z Atlantykiem to maleństwo, ale nawet w stawie można utonąć


verochka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.