Wypłukiwanie farby na rozjaśniananych włosach.. Co zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-18, 18:57   #1
toshiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 55

Wypłukiwanie farby na rozjaśniananych włosach.. Co zrobić?


Witajcie kochane

Mam problem! Z natury jestem ciemna brunetką. Lubiłam swój kolor włosów, ale ostatnio zamarzył mi się rudy. Więc poszłam do fryzjera, fryzjerka najpierw użyła rozjaśniacza, a później cudownej rudej farby. Kolor wyszedł rewelacyjny, taki ognisty rudy! (pominę fakt zniszczenia włosów:P).
Tylko mam teraz problem, po zafarbowaniu kolor okropnie szybko wypłukuję sie z włosów. Zaraz po koloryzacji jest swietny, ale po około 1,5 tyg robi sie taki pomarańczowy blond! Nienawidzę tego koloru! Słyszałam, że własnie z włosów rozjaśnianych szybko wypłukuje się. Czy to prawda? Jesli tak to czy można temu jakoś zaradzić?
toshiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 07:55   #2
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Wypłukiwanie farby na rozjaśniananych włosach.. Co zrobić?

raz że farby czerwone są najszybciej wypłukującymi się farbami, dwa że włosy rozjaśniane rozjaśniaczem są pozbawione pigmentu. Z owego pigmentu składają się nasze włosy więc jeśli rozjaśniacz je wyżera to nic poniekąd nie zostaje w strukturze włosa i farba zajmuje to miejsce "na chwile" po czym po paru razach się wypłukuje bo nie ma sie czego uczepić czytaj nie ma pigmentu. Raczej nie ma metod na zatrzymanie ognistych rudych farbą dłużej niz np 2tyg. A farbując włosy czarne - czyli te które maja pigment, czerwona farba oczywiście nic nam nie wyjdzie
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 16:10   #3
toshiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 55
Dot.: Wypłukiwanie farby na rozjaśniananych włosach.. Co zrobić?

A jak myślicie, jeśli zafarbowała bym włosy znowu na ciemny brąz to nadal bedzie tak strasznie wypukiwać sie z nich farba?
toshiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 19:44   #4
Madzialenka170
Raczkowanie
 
Avatar Madzialenka170
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 61
Dot.: Wypłukiwanie farby na rozjaśniananych włosach.. Co zrobić?

Witam, wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby przeprowadzenie prepigmentacji (pigmentacji)- albo przez fryzjera albo samemu w domu. Ja wczoraj farbowałam bardzo jasny blond na rudy i zrobiłam najpierw pigmentację- nakłada się na długości farbę profesjonalną z wodą z kranu (nie napiszę szczegółów- wystarczy wpisać w wyszukiwarkę i wyskoczą różne metody przeprowadzenia tego zabiegu). Włoski mam na razie trochę ciemniejsze niż powinny być po samej farbie, ale zobaczę jak kolor będzie się zachowywał.
Poczytaj trochę o tej metodzie
Madzialenka170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 22:31   #5
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wypłukiwanie farby na rozjaśniananych włosach.. Co zrobić?

Rudy na rozjaśnionych włosach napewno będzie się wypłukiwał. Sposobem na odświeżenie koloru pomiędzy farbowaniami mogą być np plukanki jak miedź z illuma. albo odżywki koloryzujące .do kupienia w hurtowniach fryzjerskich i na allegro
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 18:23   #6
Schizophrenic
Raczkowanie
 
Avatar Schizophrenic
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: M-ów, miasto ze snów.
Wiadomości: 168
Dot.: Wypłukiwanie farby na rozjaśniananych włosach.. Co zrobić?

Dziewczyno, na rozjaśnianych włosach nawet czarny Ci sie spłuka do jasnego brązu. (mój przykład..)
dlatego rudego nikomu nie polecam a tym bardziej blondu.. chciałaś to się musisz przemęczyć, no trudno
Schizophrenic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 02:27   #7
toshiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 55
Dot.: Wypłukiwanie farby na rozjaśniananych włosach.. Co zrobić?

Ale ja wcale nie żałuję ! Nie rozumie dlaczego mam mieć za swoje!? Nie rozumię skąd u Ciebie taki brak empatii.. Zwłaszcza, że wykonałam pigmentacje włosów tak jak radziła mi Koleżanka kilka postów wyzej i troche pomogło
toshiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.