Wyrwana siódemka. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-16, 14:56   #1
li90
Raczkowanie
 
Avatar li90
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 337

Wyrwana siódemka.


Witam. Od zawsze miałam lęk przed dentystą, ale nie o tym chciałam pisać. W zeszły piątek byłam na wyrwaniu dolnej lewej siódemki. Wyrywanie było ciężkie. Dwa korzenia, pokręcone itd. W trakcie wyrwania zostałam wysłana na zdjęcie. Potem wróciłam na fotel, dentystka kontynuowała mękę z zębem. Wyszedł cały, nieukruszony. Włożyła gazik i standardowo powiedziała co i jak. Dzisiaj mija tydzień od wyrwania, miejsce boli i na moje oko wydobywa się z tego ropa, jest ten okropny posmak w buzi i zapach, który odrzuca. Tak, wiem - napiszecie "Idź do dentysty". Tak właśnie zrobiłam, wczoraj. Najpierw udałam się do dentystki, do której ogólnie chodzę, ale nie tam wyrywałam. To raczej ona mnie skierowała do poradni chirurgicznej, bo ponoć nie była w stanie zrobić tego normalnie. Sam ząb wyrwany był jednak normalnie, nie potrzebne były nacinania itd.
Odesłała mnie z kwitkiem, nie zaglądając nawet do zęba, na którego się skarżyłam. Powiedziała, że widać musi boleć i faktycznie jestem opuchnięta - powinnam iść do dentystki, która wyrywała. Poszłam, okazało się, że jest na urlopie przez ten tydzień. Przyjął mnie inny dentysta, który już na wstępie wyraził wielkie zniechęcenie, że musi mi zajrzeć do buzi, ale ok... Mniejsza z tym
Zajrzał, po czym powiedział, że nie ma ropy, nie ma suchego dołu, czy jak to się tam pisze i "skoro już przyszłam" to da mi tabletkę, gazik i miałam wypluć go za 10-15 minut. Tak też zrobiłam. Pomogło na chwilę, czyt. wczoraj. Dzisiaj jest tak, jak było.
Nie przepisał żadnego antybiotyku, ani nic podobnego. Stwierdził, że to co uważam za ropę jest wyżynająca się ósemka obok. Ropę, ból sobie widocznie ubzdurałam.
Myślałam, że to co zaaplikował jakoś pomoże, ale posmak ropy dalej czuję i boli te dziąsło. W zasadzie ból chyba jest normalny, bo to był naprawdę duży ząb, a od wyrywania minął zaledwie tydzień, ale na punkcie swojego uzębienia jestem ostatnio przewrażliwiona. Pytanie do Was: czy mieliście takie objawy po wyrwaniu, co stosowaliście itp
Z góry dziękuję za odpowiedź
li90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 07:43   #2
Light Limara
Zadomowienie
 
Avatar Light Limara
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 1 637
Dot.: Wyrwana siódemka.

Mna siostra miała 2 tyg.temu wyrywaną 7. Nie zrobił jej się skrzep (chyba tak to się nazywa). to co uznała za kulkę ropy w dziąśle, okazało się być jakąś kością. Ale ropę też miała, bo ją czuła.
Z tego co mówiła i co pamiętam poszła do dentysty i miała czyszczoną tą dziurę po zębie kilka razy, bo dostawały się tam resztki jedzenia. Więc jeśli czujesz ropę to musi tam być. A olewanie dentystów może być spowodowane tym, że nie chcą poprawiać, bo kimś bo się boją.
Znajomy wyrywał 8 i też mu się pojawiła ropa. Dostał szczękościsku i w ostanich godzinach trafił do szpitala, ponieważ groziła mu sepsa.
__________________
}Aleks 28.04.2014 r. }i{
Light Limara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:48.