Kosmetyki naturalne - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-22, 19:03   #3481
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
To info z pierwszej strony, aktualności:
Aktualnie musieliśmy zablokować zamawianie zestawu darmowych próbek ze względu na bardzo małą różnorodność próbek jakimi w tej chwili dysponujemy.
Oczywiście do każdego zamówienia próbki i broszurki będą dokładane i bardzo prosimy o wskazanie nam, w uwagach od klienta, jakie próbki Państwa najbardziej interesują. Zawsze staramy się dobrać coś odpowiedniego.
Niestety nie wiemy jak długo sytuacja ta będzie trwała.

O wszelkich zmianach będą Państwo informowani na bieżąco poprzez naszą stronę sklepową lub na Facebook.

Jeżeli jednak ktoś z Państwa będzie zainteresowany samymi próbkami, nawet w niewielkiej ilości, proszę o kontakt na adres e-mail: probki@zdrowe-kosmetyki.pl.

Próbki podkładów Logona, Lavera (nr 2), Benecos, Annemarie Borlind, Alva, Sante, Kuomye Bio są stale dostępne.

Za utrudnienia przepraszamy

Tak jak pisałam wczesniej - mozna zadzwonic, albo napisac pod ten mail i nie robia problemów z wysyłaniem samych próbek , ale z tego co rozumiem z ich komunikatu nie ma możliwości zamówienia samych próbek za pomoca formularza zamówienia.
anulka, : roza:
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 19:10   #3482
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
To info z pierwszej strony, aktualności:
Aktualnie musieliśmy zablokować zamawianie zestawu darmowych próbek ze względu na bardzo małą różnorodność próbek jakimi w tej chwili dysponujemy.
Oczywiście do każdego zamówienia próbki i broszurki będą dokładane i bardzo prosimy o wskazanie nam, w uwagach od klienta, jakie próbki Państwa najbardziej interesują. Zawsze staramy się dobrać coś odpowiedniego.
Niestety nie wiemy jak długo sytuacja ta będzie trwała.

O wszelkich zmianach będą Państwo informowani na bieżąco poprzez naszą stronę sklepową lub na Facebook.

Jeżeli jednak ktoś z Państwa będzie zainteresowany samymi próbkami, nawet w niewielkiej ilości, proszę o kontakt na adres e-mail: probki@zdrowe-kosmetyki.pl.

Próbki podkładów Logona, Lavera (nr 2), Benecos, Annemarie Borlind, Alva, Sante, Kuomye Bio są stale dostępne.

Za utrudnienia przepraszamy

Tak jak pisałam wczesniej - mozna zadzwonic, albo napisac pod ten mail i nie robia problemów z wysyłaniem samych próbek , ale z tego co rozumiem z ich komunikatu nie ma możliwości zamówienia samych próbek za pomoca formularza zamówienia.
wlasnie wyslalam maila z zapytaniem, dzieki za porady dziewczyny
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 20:30   #3483
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Teraz, jako zadowolona klientka muszę zrobić reklamęOstatnio zrobiłam zakupy w tym sklepie, wydałam chyba ok 170 zl, a dostałam aż 4 próbki AMB, 2 z Lavery, w tym właśnie podklad i jeszcze cos co chwilowo umknęlo mojej pamięci. Jestem bardzo z tego sklepu zadowolona, wszystkie kosmetyki mają długie terminy ważności. Przemiła obsługa. Na pewno będę tam kupować.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 20:55   #3484
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
anulka, : roza:
do usług
Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
nono teraz za darmo tam caalkiem nic nie mozna dostac

alterra ma krem tonujacy?? dlaczego ja o tym nic nie wiem, uwielbiam te markeee dziekuje bardzo za to info, bede szukac

co do probeczek to wystarczy i kilka, byle wiedziec jaki kolor i czy mnie nie zapcha

acha. ale mozna przyjac, ze sa wolne od parabenow, parafin itd. czy trzeba poszukiwac skladow konkretnej rzeczy?
ma, ma. i to całkiem fajny
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Teraz, jako zadowolona klientka muszę zrobić reklamęOstatnio zrobiłam zakupy w tym sklepie, wydałam chyba ok 170 zl, a dostałam aż 4 próbki AMB, 2 z Lavery, w tym właśnie podklad i jeszcze cos co chwilowo umknęlo mojej pamięci. Jestem bardzo z tego sklepu zadowolona, wszystkie kosmetyki mają długie terminy ważności. Przemiła obsługa. Na pewno będę tam kupować.
tak, naprawdę fajny sklep parę razy tam kupowałam i zawsze wszystko bez najmniejszego zarzutu i świetny kontakt. No i ta darmowa wysyłka od 100 zł i wadze poniżej 0,5 kg dzisiaj właśnie zamówiłam krem pod oczy safea, maskę safea oczyszczającą i mini szampon - zapłaciłam 103 zł i gratisowa dostawę mam
A przy okazji - maja teraz 30% obniżkę kosmetyków safea (ważne do 6.12)
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 21:20   #3485
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość

acha. ale mozna przyjac, ze sa wolne od parabenow, parafin itd. czy trzeba poszukiwac skladow konkretnej rzeczy?
Od parabenów i parafin są wolne, ale jeśli przeszkadza Ci, np. talk w kolorówce, to musisz sprawdzać konkretne kosmetyki. Nie wiem, co z pigmentami (pochodzenie, otoczki i te sprawy, przez które mogą nie spełniać oczekiwań niektórych co do "naturalności").

W innych kosmetykach możesz znaleźć przeciwsłoneczne filtry chemiczne (pisałam o nich w poprzednim poście, teraz widzę jeszcze Tinosorb S w kremie AMB spf 30) albo fenoksyetanol (Annemarie Börlind i Heliotrop). Poza tym, detergenty mogą być różnie oceniane.

O, w podkładzie w kompakcie AMB jest Aluminum Starch Octenylsuccinate.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2012-01-22 o 21:51
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 21:20   #3486
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Skorzystałam z promo na Safee, wziełam Kaolin
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 22:05   #3487
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Od parabenów i parafin są wolne, ale jeśli przeszkadza Ci, np. talk w kolorówce, to musisz sprawdzać konkretne kosmetyki. Nie wiem, co z pigmentami (pochodzenie, otoczki i te sprawy, przez które mogą nie spełniać oczekiwań niektórych co do "naturalności").

W innych kosmetykach możesz znaleźć przeciwsłoneczne filtry chemiczne (pisałam o nich w poprzednim poście, teraz widzę jeszcze Tinosorb S w kremie AMB spf 30) albo fenoksyetanol (Annemarie Börlind i Heliotrop). Poza tym, detergenty mogą być różnie oceniane.

O, w podkładzie w kompakcie AMB jest Aluminum Starch Octenylsuccinate.
dziekuje, o to mi chodzilo czyli z grubsza jest ok, a dokladniej bede sie przygladac temu co mnie zainteresuje, dziekuje
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-23, 12:41   #3488
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Post Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Zna ktoś Pomadę franciszkańską? Ma być "oparta na naturalnych składnikach i tradycyjnej recepturze". Przypomina mi Pomadę Ojca Grzegorza, czyli takie ziołowe mydło w płynie. Mam nadzieję, że ten franciszkański myj okaże się mydłem roślinnym. W końcu "franciszkański"...
skład pomady franciszkańskiej:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0897.jpg (63,9 KB, 19 załadowań)
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 13:04   #3489
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
skład pomady franciszkańskiej:

Zawiera glikol propylenowy, certyfikatu toto nie dostanie, ale może być. Prawie naturalny.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 15:46   #3490
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
(...)
Mam wreszcie roztwór olejku eterycznego manuka w bazowym oleju migdałowym. Zapach całkiem znośny, ziołowy. Olejek z drzewa herbacianego był jednak skuteczniejszy i nietłusty. Postosuję, zobaczymy.
(...)
Mogę zapytac skąd masz olejek eteryczny manuka? Bo ja moge u siebie dostac jedynie Profarmu.
Olejek Tea Tree z Australi jest u mnie od dawna must have w pielegnacji
Chcę sie przestawic na manuka bo jest mocniejszy i lepszy od herbacianego, wiec sie czaje na zakup.
Byłam ostatnio po ten z Profarmu ale akurat wyprzedali i czekam na dostawe.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-23 o 15:47
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 19:37   #3491
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zawiera glikol propylenowy, certyfikatu toto nie dostanie, ale może być. Prawie naturalny.
mając do wyboru takie cuś i pomadę ojca grzegorza z tłuszczu trupa, to rzeczywiście wybrałabym to
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-23, 21:31   #3492
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Mogę zapytac skąd masz olejek eteryczny manuka? Bo ja moge u siebie dostac jedynie Profarmu.
Olejek Tea Tree z Australi jest u mnie od dawna must have w pielegnacji
Chcę sie przestawic na manuka bo jest mocniejszy i lepszy od herbacianego, wiec sie czaje na zakup.
Byłam ostatnio po ten z Profarmu ale akurat wyprzedali i czekam na dostawe.
olejek manuka ma firma alva - jest dostepna stacjonarnie w farmach organic i w wielu sklepach internetowych.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 21:52   #3493
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Kosmetyki naturalne

O dzieki Anus z tego co wyczytałam to jest "olejek" olejek, a nie olejek eteryczny?
To nawet lepiej Cena powala.... ale czego sie nie robi dla cery.
Bo ten z Profarmu to mi sie wydaje, ze jest eteryczny. Pamietam jak w sklepie patrzalam na skład to jego bazą był olej migdałowy lub jakis inny. Zdziwiłam sie, ze nie był w 100% czysty.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 11:47   #3494
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
skład pomady franciszkańskiej:
Dzięki.
Co to za "Cocamide"? Alkanoloamidy? (monoetanoloamid albo dietanoloamid kwasów tłuszczowych?) Czy w tym są roślinne ekstrakty glikolowe? Jeszcze stearynian glikolu etylenowego. Rzeczywiście "tradycyjna receptura".

Królikuję z żelem kapucyńskim i mydłem propolisowym z tymże balsamem. Te są akurat roślinne, ale nie spełniają moich oczekiwań (a właściwie pokładanych w nich nadziei...).

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Mogę zapytac skąd masz olejek eteryczny manuka? Bo ja moge u siebie dostac jedynie Profarmu.
Olejek Tea Tree z Australi jest u mnie od dawna must have w pielegnacji
Chcę sie przestawic na manuka bo jest mocniejszy i lepszy od herbacianego, wiec sie czaje na zakup.
Byłam ostatnio po ten z Profarmu ale akurat wyprzedali i czekam na dostawe.
Tak, właśnie ten. To jest 5% roztwór (ol. eteryczny manuka w bazie ol. migdałowego) - nie trzeba rozcieńczać, można stosować bezpośrednio na skórę. Do mieszanek lepszy byłby olejek eteryczny (np. Dr. Beta, Alva).

Czy lepszy? Inny, po prostu. W dodatku, skład chemiczny olejków manuka, pochodzących z różnych rejonów różni się od siebie.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2012-01-24 o 12:12
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 13:55   #3495
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
(...)
Tak, właśnie ten. To jest 5% roztwór (ol. eteryczny manuka w bazie ol. migdałowego) - nie trzeba rozcieńczać, można stosować bezpośrednio na skórę. Do mieszanek lepszy byłby olejek eteryczny (np. Dr. Beta, Alva).

Czy lepszy? Inny, po prostu. W dodatku, skład chemiczny olejków manuka, pochodzących z różnych rejonów różni się od siebie.
Dobrze wiedziec.

A co do olejku Profarm, masz jakas osobista opinie o nim? Stosujesz i widzisz roznice w działaniu (wzgledem Tea Tree Australia lub względem czystego Manuka)? Bo sie zastanawiam czy nie traci on swoich wartosci czy efektywnosci będac rozcienczony z migdałem?
Ja Tea tree daje czasem bez rozcienczania na zmiany i krzywdy mi nie robi, wrecz przeciwnie.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-24 o 13:58
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 16:11   #3496
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Dobrze wiedziec.

A co do olejku Profarm, masz jakas osobista opinie o nim? Stosujesz i widzisz roznice w działaniu (wzgledem Tea Tree Australia lub względem czystego Manuka)? Bo sie zastanawiam czy nie traci on swoich wartosci czy efektywnosci będac rozcienczony z migdałem?
Ja Tea tree daje czasem bez rozcienczania na zmiany i krzywdy mi nie robi, wrecz przeciwnie.
Manuce udało się zatrzymać rozwój pryszcza (takiego podskórnego, twardego, jeszcze niezaczerwienionego). Niespecjalnie wspomagał gojenie wyprysku rozdrapanego.
Wydaje mi się, że olejek z drzewa herbacianego działał szybciej. Żeby ocena była miarodajna, to muszę jeszcze poobserwować. Zapach ma zdecydowanie łagodniejszy.

Nie, nie straci. Nie powinnaś go stosować w czystej postaci. Gdybyś kupiła 100%, to i tak musiałabyś go rozcieńczyć.

Bez rozcieńczenia można używać olejek z drzewa herbacianego i lawendowy; innych - nie. Poza tym, większe stężenie wcale nie musi oznaczać większej skuteczności. W aromaterapii chodzi o stosowanie stężeń optymalnych. Jeśli przedobrzysz, możesz się, np. zatruć.

Jeden olejek eteryczny używany w ten sam sposób przez dwie osoby nie musi działać tak samo. No i jego działanie zmienia się w czasie, dlatego nie zaleca się długotrwałego stosowania tych samych olejków.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 17:09   #3497
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziękuje za informacje! W takim razie kupie sobie na poczatek Profarmu, sprawdze na sobie skoro i tak trzeba go rozcienczac. Najwyzej potem zainwestuje w czysty z Alvy.

Ja bez rozcienczania stosuje wylacznie olejek herbaciany punktowo na wypryski, ale tez nie codziennie. Częsciej daje 1-2 krople na zwilzony hydrolatem wacik. Inne olejki jakie miałam stosuje wyłacznie do kominka, albo w rozcienczeniu do balsamow itd.

Nie słyszałam o tym zeby lawendowy stosowac solo, ale tez nigdy go nie miałam wiec nie mam praktycznych informacji. W ultokach i roznych poradnikach zielarskich piszą o olejku herbacianym Tea Tree z Australi i własnie o Manuce do stosowania solo.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 19:37   #3498
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość

Nie słyszałam o tym zeby lawendowy stosowac solo, ale tez nigdy go nie miałam wiec nie mam praktycznych informacji. W ultokach i roznych poradnikach zielarskich piszą o olejku herbacianym Tea Tree z Australi i własnie o Manuce do stosowania solo.

Jest jakaś metoda w aromaterapii, zezwalająca na stosowanie różnych stężonych olejków do nacierań. Podobnie niektórzy stosują je też wewnętrznie.

Pytanie, z czego wynika to zalecenie co do stosowanie 100% manuka. Z metody czy dlatego, że jest taki bezpieczny. Możesz napisać coś więcej?

O ile wcześniej, to zastosowanie nie rozcieńczonego olejku lawendowego wydawało mi się oczywiste, to teraz mam wątpliwości


Bez zagłębiania się w temat, wyszukiwarka wypluła mi, np.

Cytat:
Olejki eteryczne są silnie stężone i powinny być używane z ostrożnością. Oprócz kilku wyjątków (olejek lawendowy i olejek drzewa herbacianego) nie powinny być używane bezpośrednio na skórę. Należy je rozcieńczyć olejem roślinnym, alkoholem lub wodą.
http://www.panacea.pl/articles.php?id=42
a tutaj materiały reklamowe polskiej firmy zielarskiej

Cytat:
Olejek lawendowy uważany jest za najbezpieczniejszy i najbardziej wartościowy olejek eteryczny stosowany w aromaterapii. Jako jeden z nielicznych może być stosowany bez rozcieńczenia bezpośrednio na skórę. Olejek lawendowy nie powoduje uczuleń alergicznych, jednak niewielka ilość populacji może być na olejek uczulona. Zazwyczaj osoby te nie tolerują zapachu lawendy. Jeśli ktoś nie lubi zapachu lawendy należy przyjąć, że ten olejek jest dla nie nieodpowiedni. Z olejku lawendowego nie powinny korzystać osoby chorujące na astmę.

Olejek lawendowy można stosować zewnętrzne i wewnętrznie. Zewnętrznie działa jako potencjalny środek przeciwmikrobowy, przeciwgrzybiczny, i łagodzący ból. Ponadto ma właściwości aromaterapeutyczne o działaniu przywracającym równowagę, uspokajającym, łagodnie oczyszczającym i normalizującym. Posiada zdolność przywracania równowagi skórze. Redukuje nadmiar tłuszczu w skórze tłustej, pomaga starzejącej się skórze w regeneracji komórek. Zabija bakterie powodujące trądzik. Olejek lawendowy jest odpowiedni dla każdego typu skóry. Znajduje również zastosowanie jako preparat przeciw owadom.http://www.herbastudio.pl/pl/Lawenda...-XX-wieku.html
Lawenda na moje wypryski nie zadziałała.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2012-01-24 o 19:49 Powód: do rzeczy
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 20:29   #3499
domisia1402
Raczkowanie
 
Avatar domisia1402
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny, a możecie mi polecić jakiś naturalny tusz do rzęs. Oczywiście chciałabym, żeby podkręcał, wydłużał i podgrubiał Ale czy to możliwe w naturalnych kosmetykach?
domisia1402 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 20:57   #3500
monika_nn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetyki naturalne

ankieterka - usuwam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2012-01-25 o 13:37
monika_nn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 22:12   #3501
MariaKatarzyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 87
Dot.: Kosmetyki naturalne

coraz bardziej interesuję się tematem, ostatnio siedziałam długo grzebiąc w internecie i naczytałam się o tych parabenach że aż mnie głowa rozbolała wzięłam do ręki pierwszy lepszy kosmetyk z mojej półki w łazience i się przeraziłam eh szkoda gadać ale może któraś z Was chciałaby poczytać co znalazłam, włos się na głowie jeży
http://www.zdrowylink.pl/parabeny-so...inium-parafina
http://www.domzdrowia.pl/czytelnia/page/925
http://pieknieje.pl/slownik/cocamide-dea
http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/skladniki_d.php
MariaKatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 23:04   #3502
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Kosmetyki naturalne

Mentha
Bardzo ciekawe linki. Ja jak na zlość nie moge teraz dokopać się do informacji o stosowaniu Manuka solo
Mam w głowie jedynie dyskusje z Panią "zielarką" w sklepie zielarskim i to co sama gdzies wyczytałam. Ulotki jakie znalazłam dotycza albo eterycznego herbacianego i tam wyraznie pisza o rozcienczaniu go, oraz ulotki gdzie sa rozne rady stosowania bezposrednio na skore ale dotycza one "olejku herbacianego" wiec nie mam pewnosci czy piszą o czystym olejku czy o eterycznym.
Choc ja czystego herbacianego z Australi nie spotkałam w sklepach, ale moze są takie?

To co wyszukalam w Internecie:
http://www.aromatika.pl/olejkispis.html Bardzo fajny spis olejków i według niego solo mozna stosowac nawet eukaliptusowy. Zas herbaciany radza rozcienczac. O Manuka nie ma ani słowa co dziwne lista olejków bardzo bogata. Lawendowy tez według nich mozna solo.
I taka fajna znalazłam, moze sie komus przyda propo aromaterapii: http://aromaterapia.pl/

Nie daje mi to spokoju więc jak coś znajde dam znać.

Tak na marginesie, denerwuje mnie niedokładnosc informacji przy olejkach. Czy mowa o eterycznych naturalnych czy o czystych olejkach. Ja do niedawna byłam przekonana, że z herbacianego i manuka uzyskuja wylacznie eteryczne, ale z tego co teraz widzę są chyba też czyste? Przynajmniej tak jest w przypadku Manuka.
Mozna zwariować

Na przykład tu http://www.bio-beauty.pl/pl/olejek-manuka-100_247.html Akurat o Alvie dyskutowalismy wczesniej. Ja akurat po nazwie czy opakowaniu nie jestem wstanie zgadnac o jakim mowa.
Albo tu http://www.sklep-naturalna-medycyna....rier-gold.html z opakowania i nazwy nie wynika nic. Dopiero w opisie sklep podał okreslenie "eteryczny". Ale jak widzi mi sie sklepu ma sie do autentycznosci produktu.

"100% olejek manuka" tz. jaki?
a. 100% olejek manuka czysty olejek /nie eteryczny/
b. 100% olejek manuka czyli eteryczny nierocienczony
Tak trudno producentowi dodac do nazwy wyraz ETERYCZNY jezeli takim on jest?
Jak ktos nie jest obeznany w temacie roznie to moze odebrac. A co dopiero wiedziec jak stosowac, bo zeby zastosowac trzeba miec pewnosc z czym ma sie doczynienia.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-24 o 23:17
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 01:10   #3503
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ależ masz zagwozdkę Przy odrobinie dobrej woli można wywróżyć z pojemności opakowania (10 ml) i opisu, że mowa o olejkach eterycznych + zwyczajowo stosuje się rozróżnienie na olejki (eteryczne) i oleje.

A już w tym drugim linku:

Cytat:
Albo tu http://www.sklep-naturalna-medycyna....rier-gold.html z opakowania i nazwy nie wynika nic.
wynika - przecie stoi jak byk na etykietce "pure essential oil"

Mentha, co do stosowania eterycznych wewnętrznie, to jest na ten temat wiele kontrowersji, wynikających z toksyczności olejków jak również domniemywań na temat skuteczności(lub jej braku)/szkodliwości tychże poddanych działaniu enzymów trawiennych.
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 02:08   #3504
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Poli Mana, te źródła, które przywołałam to przykłady pierwsze z brzegu. Trzeba by znaleźć jakieś bardziej rzetelne obiektywne i aktualne...

Ja jestem amatorką i nie rozcieńczonych olejków stosować nie zamierzam. Nie znam dawek toksycznych (z wyjątkiem tego nieszczęsnego eukaliptusa właśnie, bo utkwiła mi w pamięci dawka śmiertelna ), wpływu na działanie leków etc. Ewentualnie wybrane punktowo na pryszcze...

Opis zastosowań Alvy jest żywcem wzięty od konkurencji (Parrsa). Wcześniej też odtwórczo chyba.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2012-01-25 o 02:16
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 08:02   #3505
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
Mentha, co do stosowania eterycznych wewnętrznie, to jest na ten temat wiele kontrowersji, wynikających z toksyczności olejków jak również domniemywań na temat skuteczności(lub jej braku)/szkodliwości tychże poddanych działaniu enzymów trawiennych.

Też co nie co słyszałam, już nie tyle o toksyczności, co podrażnianiu układu pokarmowego i powodowaniu m. in. wrzodów żołądka, a wziewnie- o skurczu oskrzeli.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 08:11   #3506
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez domisia1402 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a możecie mi polecić jakiś naturalny tusz do rzęs. Oczywiście chciałabym, żeby podkręcał, wydłużał i podgrubiał Ale czy to możliwe w naturalnych kosmetykach?
Tusze naturalne nie dadza takiego efektu jak zwykłe
cos za coś
Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
Ależ masz zagwozdkę Przy odrobinie dobrej woli można wywróżyć z pojemności opakowania (10 ml) i opisu, że mowa o olejkach eterycznych + zwyczajowo stosuje się rozróżnienie na olejki (eteryczne) i oleje.

A już w tym drugim linku:



wynika - przecie stoi jak byk na etykietce "pure essential oil"
pisałam juz nawet o tym wcześniej.....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 11:02   #3507
mini101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 18
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Najlepiej pojechać nad Morze Martwe i zanurzyć się po szyjkę.
mini101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:20   #3508
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Kosmetyki naturalne

Alva i ten drugi to były tylko przykłady pierwsze jakie znalazłam w sieci.
Wiem, ze mowilismy o Alvie, ale chciałam pokazac iz niedoswiadczony w temacie kupujacy nie jest do konca doinformowany. O forum Wizaz nie kazdy słyszał
Nie kazdy zna się na składach. A po drugie, nie zawsze na opakowaniu jest typowe INCI.
Mowie o swoich obserwacjach jakie wyniosłam kupujac rozne olejki roznych firm w sklepach zielarskich.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:52   #3509
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kosmetyki naturalne

dziewczyny a czy olejki zapychają?? ja mam jojobę, macadamia i z nasion bawełny, gdzieś czytałam że bawelniany zapycha?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 14:09   #3510
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Olejki zapychają, ale większość nie, jeśli sie stosuje cienkie warstwy i z rzadka. Mnie macadamia w ogóle nie zapychał, uzywałam go raz w tygodniu. To jeden z moich ulubionych.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.