jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-07, 20:39   #1
kachna12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4

jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.


interesuje się tego typu zabiegami i chciałabym wiedziec jakie studia wybrac,by móc wykonywac botoksy itp.? Czy ktos moze mi pomóc?
Czy to dermatologia,czy kosmetologia? a moze cos innego?
kachna12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 15:47   #2
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

znam dentyste ktory sie tym zajmuje tzn nie znam go osobiscie ale podczas leczenia mojego zabka rozmawial z kobieta z 2 fotela za parawanem ( 2 dentystka) ze narazie jeszcze nie wykonuje bo nie ma czasu sie tym porzadnie zajac ale ze ma uprawnienia :P a watpie zeby skonczyl kosmetologie bo to taki facet 2 metry wzdluz i wszerz :P i nie wyglada na zainteresowanego kosmetologia :P chyba ze to tylko takie moje odczucie :P a to nie jest tak ze musisz jakis kierunek medyczny skonczyc czasem? i dopiero wtedy ma sie mozliwosc robienia kursow w tym kierunku? cos jak akupunktura np
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 18:27   #3
MonisiaD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 12
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Cytat:
Napisane przez kachna12345 Pokaż wiadomość
interesuje się tego typu zabiegami i chciałabym wiedziec jakie studia wybrac,by móc wykonywac botoksy itp.? Czy ktos moze mi pomóc?
Czy to dermatologia,czy kosmetologia? a moze cos innego?
moze chirurgia estetyczna lub plastyczna?
MonisiaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 09:41   #4
Anetka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 26
GG do Anetka91
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Ja też jestem bardzo ciekawa po jakiś studiach można robić botox..

Wie ktoś może czy po Kosmetologii będę mogła wybrać się na taki kurs, bo akurat na taki kierunek mam zamiar się wybrać...
Anetka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 09:46   #5
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

moze i po kosmetologi mozna :P musialabys znalezc ogranizatora i tam powinny byc napisane jakie musisz miec kwalifikacje :P
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 13:21   #6
Anetka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 26
GG do Anetka91
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Szukałam już... i nigdzie nie ma takiej informacji jakie studia trzeba mieć skończone
Anetka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 22:28   #7
beane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Trzeba być lekarzem, a nie kosmetyczką tj. skończyć Uniwersytet Medyczny. Potem zrobić dowolną specjalizację, nie koniecznie dermatologię.Następnie musisz zrobić kursy, lub skończyć dwuletnią Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej- dostajesz tytuł- dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. Kosmetyczkom,czy kosmetologom nie wolno jest robić tego typu zabiegów.

Edytowane przez beane
Czas edycji: 2010-04-10 o 07:46 Powód: uzupełnienie tematu
beane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-15, 21:22   #8
AirAndy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

witam,
sama studiuje kosmetologie na uniwersytecie medycznym, i sama sie nad tm zastanawiam. pani dermatolog uparcie pozostaje przy swoim stanowisku, ze tego typu zabiegi ( chodzi o przerwanie ciaglosci naskorka) moze wykonywac tylko lekarz. a z botoxem i innymi wypełniaczami wiąże się ryzyko- co prawda znikome, ale jednak- wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego, z którego pacjenta wyprowadzic ma prawo tylko lekarz.
Mam równiez zajecia z pania magister kosmetolog, której znajome wykonują takie zabiego nie będąc lekarzami.
sądzę, że w przeciągu najbliższych lat sutyacja się ładnie wyklaruje, a kosmetologowie bez zadnego szukania po internecie itd beda wiedzieli ze moga to robic.
z kolezankami z roku smiejemy sie, ze lekarze specjalnie ciagle obstaja przy swoim ,zeby nie robic sobie konkurencji w końcu takie zabiegi są baaaardzo drogie, i pewnie stanowią podstawę ich zarobku- jeśli się oczywiście tym zajmują.
pozdrawiam, jakby co chętnie odpowiem na pytania
AirAndy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 08:36   #9
beane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Jeśli ktoś wykonuje takie zabiegi nie będąc lekarzem, to robi to nielegalnie i naraża się na odpowiedzialność karną. Ciekawa jestem, jak te panie kosmetolog kupują preparaty, skoro sprzedaż odbywa się wyłącznie za potwierdzeniem pieczątką lekarską (lub lekarza stomatologa). To tak, jakby technik stomatologii podszywał się pod stomatologa i leczył zęby. Jestem przekonana, że dla dobra pacjentów nie dojdzie do tego, by zabiegi z użyciem botoxu, czy kwasu hialuronowego były wykonywane przez kosmetologów. Jeżeli ktoś uważa, że to takie proste zabiegi-wstrzyknąć tu czy tam, to tylko świadczy o tym, że brak mu odpowiedzialności i umiejętności przewidywania. Ciekawe kto będzie leczył powikłania, a może taka pani magister kosmetologii wyśle pacjenta (czy jak dla niej klienta) do lekarza, wystawi skierowanie, czy wyśle do rodzinnego?(bo zakładam,że wie jak groźne mogą być powikłania).
beane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 14:26   #10
AirAndy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

widzę, że jesteś nastawiona dość 'anty' jeśli chodzi o kosmetologów, a nie zdziwie się, jeśli jestes osobą, która pojecia nie ma, z czy takie studia się wiążą, bo nie mówię tutaj o kosmetyczkach po studium, które zazwyczaj po skonczeniu takiej szkoly nie wiedza nic.
studia są ciezkie, nie ma co ukrywac, oczywiscie nie porownuje ich do studiow lekarskich, ale osoby konczace ten kierunke na uniwersytetach medycznych są osobamy wykształconymi, z ogromna wiedza, i dobrze przygotowane do zawodu.
znam dermatologów, którzy śmieją się teraz z tego, że tyle tyrali na lekarskim, skoro ich pozniejsza specjalizacja ograniczala sie do tego, co my mamy na studiach.
nie wiem tez czy w ogole znane ci sa sposoby wykonywania tego typu zabiegów, ale szczerze mówiąc nie sądzę.
osoby o których pisałam nie wykonują zabiegów nielegalnie, to pewne.
niedowiarkow na sile nie bede przekonywala, bo uwazam ze to bez sensu.
a kosmetologia jest na tyle prezna i szybko rozwijajaca sie dziedzina, że w ciagu kazdego roku pojawaiaj sie duze zmiany.
wezmy na przyklad pod uwage kway i zabiegi peelingów chemicznych- do niedawna wiekszosci kwasow mogli uzywac jedynie lekarze- teraz praktycznie wszystkie sa dostepne rowniez dla kosmetologow; lekarze rezerwuja sobie prawo do wykonywania peelingow bardzo glebokich, ktore wykonywane sa na pewno zadziej niz peelingi kwasami o stezeniach slabszych.
to tyle z mojej strony, pozdrawiam.
AirAndy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 15:50   #11
anagat
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 005
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Cytat:
Napisane przez AirAndy Pokaż wiadomość
widzę, że jesteś nastawiona dość 'anty' jeśli chodzi o kosmetologów, a nie zdziwie się, jeśli jestes osobą, która pojecia nie ma, z czy takie studia się wiążą, bo nie mówię tutaj o kosmetyczkach po studium, które zazwyczaj po skonczeniu takiej szkoly nie wiedza nic.
studia są ciezkie, nie ma co ukrywac, oczywiscie nie porownuje ich do studiow lekarskich, ale osoby konczace ten kierunke na uniwersytetach medycznych są osobamy wykształconymi, z ogromna wiedza, i dobrze przygotowane do zawodu.
znam dermatologów, którzy śmieją się teraz z tego, że tyle tyrali na lekarskim, skoro ich pozniejsza specjalizacja ograniczala sie do tego, co my mamy na studiach.
nie wiem tez czy w ogole znane ci sa sposoby wykonywania tego typu zabiegów, ale szczerze mówiąc nie sądzę.
osoby o których pisałam nie wykonują zabiegów nielegalnie, to pewne.
niedowiarkow na sile nie bede przekonywala, bo uwazam ze to bez sensu.
a kosmetologia jest na tyle prezna i szybko rozwijajaca sie dziedzina, że w ciagu kazdego roku pojawaiaj sie duze zmiany.
wezmy na przyklad pod uwage kway i zabiegi peelingów chemicznych- do niedawna wiekszosci kwasow mogli uzywac jedynie lekarze- teraz praktycznie wszystkie sa dostepne rowniez dla kosmetologow; lekarze rezerwuja sobie prawo do wykonywania peelingow bardzo glebokich, ktore wykonywane sa na pewno zadziej niz peelingi kwasami o stezeniach slabszych.
to tyle z mojej strony, pozdrawiam.
Hej może i tak, ale z wyżej wspomnianego wstrząsu anafilaktycznego byś pacjenta nie umiała wyprowadzić, nie Twoja broszka. Nie masz dostępu do leków, nie masz uprawnień ,żeby podawać lub przepisywać leki. Przypuszczam , że Twoja znajomość unerwienia i unaczynienia skóry również odbiega od tego czemu lekarze uczą się na swoich studiach.

Nie wiem czy wiesz, że w Irlandii i UK kosmetyczki nie mogą podczas oczyszczania skóry wyciskać nic, czyli przerywać naskórka, choćby nie wiem jakie wągry miała klientka. Myślę,że u nas też to wejdzie za jakiś czas.

Pozdrawiam,
Lekarz
anagat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-18, 10:16   #12
beane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Do AirAndy>> Gdybyś przeczytała tekst ze zrozumieniem, to wiedziałabyś, że jestem osobą, która wie, że znam temat. Twoja zawiść jest typowa dla osób, które nie dostały się na medycynę, więc wybrały kierunek inny i o niebo łatwiejszy na Uniwersytecie Medycznym. Może za rok uda ci się zdać egzaminy...Ja wiem doskonale na czym polega praca lekarza medycyny estetycznej, sama jestem lekarzem, kończę drugą specjalizację (dobrą finansowo- więc estetykę traktuję jak hobby), nie licząc medycyny estetycznej (skończyłam w tym kierunku dwuletnie studia podyplomowe). Zapewniam cię, że legalnie zabiegi wykonują tylko lekarze, a co do dermatologów- nie łudź się, że ich praca ogranicz się do tego, co wy robicie po kosmetologi. Zejdź na ziemię, dziewczyno.
beane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 01:19   #13
4getmenot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Hejka wszystkim Po co to prawowanie kto jest lepszy? Jeśli mogę się ustosunkować, to każdy z was po części ma rację. W Polsce nie można wykonywać zabiegu botoksu i podobnych przez kosmetologów. Jeśli ktoś z takim wykształceniem wykonywał, to są 2 opcje - albo robił to nielegalnie, albo wraz z lekarzem jako pomocnik. Jeśli rozmawiać na temat przyszłości, to jest to tylko gdybanie. Wszystko dąży do specjalizacji, jest coraz więcej zawodów, które specjalizują się tylko w wybranej dziedzinie i tyle. Jak ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego...Z drugiej strony, poważne zabiegi mogące się zakończyć komplikacjami, powinna je wykonywać osoba, która umiałaby się zachować w takiej sytuacji. Lekarz umiałby, kosmetolog - nie ma takiego przygotowania. Także ciężko tak naprawdę powiedzieć jak to będzie wyglądało. W Anglii owszem - kosmetyczka nie może przerwać naskórka. Ale taka kosmetyczka jest po kursie, nie po studiach. Natomiast właśnie na wyspach, zabiegi botoksu są wykonywane przez pielęgniarki mające kursy kosmetyczne. Czyli wcale nie lekarzy... Dlatego jedyne co pozostaje to czekać jak to wszystko się ustabilizuje, czy kosmetolog zostanie wpisany na listę zawodów medycznych itp. Puki co, Kochana12345, jeśli chcesz takie zabiegi wykonywać - musisz skończyć wydział lekarski i podyplomówkę. Przykro jest czytać wypowiedzi przyszłych lekarzy odnośnie kosmetologów... Zdaję sobie sprawę, że oni nie mają tyle wszystkiego na studiach, nie mają tak ogromnej wiedzy, ale to nie znaczy że są gorsi i że idą tam osoby , które się nie dostały na lekarski. Nie każdy chce byś lekarzem, nie każdy też ma do tego predyspozycję, ale jako osoba obiektywna mogę powiedzieć, że ktoś kto tak obraża inny zawód, nielekarski, jest troszkę prymitywny...
4getmenot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 20:58   #14
AirAndy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

każdy na pewno ma trochę racji, nie ma co ukrywać.
ja ze swojej strony dodam jeszcze tylko jedno- możliwe są sytuacje, aby kosmetolog wykonywał taki zabieg. oczywiście pod kontrolą lekarską- ale sam zabieg wykonuje kosmetolog. Nawet firmy rozprowadzające preparaty i szkolące dermatologów do zabiegów zatrudniają kosmetologów, aby to ONI WLASNIE SZKOLILI LEKARZY.
nie ważne kto się czuje lepszy, kto nie- chodzi o umiejętność i - w tym wypadku- zaufanie firmy. podkreślam oczywiście, że to, co pisze, nie dotyczy wszystkich takich firm- znam po prostu przypadki.
obrażanie zawodów nielekarskich jest prymitywne, ale jezeli ludzie "światli" zachowują się w ten sposób to zyczę im tylko wszystkiego dobrego w swoim zaślepionym poczuciem wyższości świecie, wcale nie chcę do niego dołączać.
pozdrawiam
AirAndy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 10:07   #15
jolanda75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 7
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Czy mgr pielęgniarstwa po ukończonych studiach podyplomowych kosmetologia estetyczna ma uprawnienia do samodzielnego stosowania wypełniaczy tkankowych?
jolanda75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 15:03   #16
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

z tego co mi wiadomo to w Polsce i na swiecie botox może wstrzykiwać tylko LEKARZ więc trzeba studiować MEDYCYNĘ (nie dermatologię bo to jest specjalizacja, najpierw trzeba skończyć 6 lat medycyny, potem 1 rok stażu, potem zdać LEP a potem aplikować na odpowiednią specjalizację która trwa min. 4-5 lat) lub STOMATOLOGIĘ (studia 5 lat plus 1 rok stażu plus są odpowiednie kursy żeby można było robić botox).
Ludzie nie ma takich studiów jak dermatologia!!!!!! To jest jeden z kierunków w których można się specjalizować jak się już skończy medycynę, czyli uzyska tytuł lekarza medycyny. I pielęgniarka, z tytułem magistra czy bez też nie może wykonywać zastrzyków z botoxu, a już w żadnym razie kosmetyczka. Wszystkim tylko łatwe pieniądze w głowie a nikt nie pomyśli że to są baaardzo precyzyjne zabiegi i obciążone możliwością dużych powikłań, dlatego wiedza medyczna jak i doświadczenie są tu bardzo potrzebne.
Niech się kosmetyczki zajmą swoimi zabiegami a nie tym czym mogą zrobić więcej krzywdy niż pożytku!!!
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 07:09   #17
beane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Brawo anna217. W konkretny i jasny sposób wyjaśniłaś dziewczynom temat. Ja również próbowałam, ale widać nie wszyscy zrozumieli. Pozdrawiam.
beane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 06:28   #18
jolanda75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 7
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

ŚUM rekrutuje na studia podyplomowe - w zakresie kosmetologii z elementami medycyny estetycznej, które przeznaczone są dla osób posiadających tytuł zawodowy:
lekarz
lekarz dentysta
magister pielęgniarstwa
magister położnictwa
magister na kierunku: analityka medyczna.
Paza tym pielęgniarka na zlecenie lekarskie podaje leki, więc jeśli nie mogłaby stosować wypełniaczy samodzielnie to na zlecenie na pewno.
jolanda75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 06:22   #19
beane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Póki co jest to prawnie rozwiązane, tak jak napisałam- tylko lekarz może wykonywać tego typu zabiegi i nikt inny na jego zlecenie ani pod jego okiem-naraża się na odpowiedzialność karną . Kiedyś Akademia Medyczna w Poznaniu rekrutowała na kierunek Zdrowie Publiczne. Ludzie kończyli studia z tytułem magister zdrowia publicznego i wtedy okazało się,że takiego zawodu nie ma w spisie zawodów. Pisali gdzieś petycje,listy i spełzło na niczym przez kilka lat(być może teraz coś się zmieniło).
beane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 15:00   #20
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Do niektórych ciągle jednak nie dociera że podanie botoxu nie jest takie łatwe a jego skutki w nieodpowiednich rękach mogą być dramatyczne, dlatego póki co tylko lekarz lub stomatolog mogą wykonywać ten zabieg bo w razie komplikacji mają odpowiednią wiedzę żeby coś pacjentowi pomóc. To chyba nie jest takie dziwne, skoro nawet niektóre peelingi kwasami o wysokim stężeniu mogą być wykonywane tylko przez lekarzy. A tu przecież ryzyko jest mimo wszystko trochę mniejsze niż przy botoxie. Także jeśli się spotkacie że wam w gabinecie botox podaje pielęgniarka to trzeba to jak najszybciej zgłosić gdyż jest to niezgodne z prawem. Zachęcam do posiedzenia trochę przy książkach, Uniwersytetów Medycznych jest w Polsce sporo więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby skończyć medycynę i zająć się wtedy botoxem.
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 07:30   #21
jolanda75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 7
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Pracujący w szpitalach lekarze coraz więcej obowiązków cedują na pielęgniarki np. podawanie leków dokanałowo. Tu nie boicie się, że pielęgniarki są niewystarczająco szkolone?
jolanda75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 07:21   #22
jolanda75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 7
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Proszę przeczytać ustawę o zawodzie pielęgniarki i położnej, jest tam zakres obowiązków w tych zawodach.
jolanda75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 14:05   #23
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

oczywiście, że Kosmetolog lekarz medycyny estetycznej również.
Boruc mylisz zawody, Kosmetolog a Kosmetyczka to nie to samo ehhhh
Pani Kosmetolog nie jest Kosmetyczka a pani Kosmetyczka nie jest Pania Kosmetolog.
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych

Edytowane przez 1985SiWA
Czas edycji: 2010-07-04 o 14:09
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 07:23   #24
beane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Chyba jasno już zostało powiedziane,że tylko LEKARZ może wykonywać zabiegi z użyciem botoxu. Dalsze dywagacje na ten temat są zbędne.Kosmetolog powinien raczej siedzieć w laboratoriach i pracować nad nowymi kosmetykami,a kosmetyczka wyciskać wągry i malować paznokcie (tu zaraz STYLISTKI pewnie zabiorą głos).Nie widzę możliwości,by kosmetolog (nie daj Panie kosmetyczka) leczyła powikłania po swoich zabiegach z użyciem wypełniaczy (wtrząsy,ziarniniaki i całą resztę). No chyba,że w swej naiwności scedują taką robotę na lekarzy.
beane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 15:10   #25
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Cytat:
Napisane przez beane Pokaż wiadomość
Chyba jasno już zostało powiedziane,że tylko LEKARZ może wykonywać zabiegi z użyciem botoxu. Dalsze dywagacje na ten temat są zbędne.Kosmetolog powinien raczej siedzieć w laboratoriach i pracować nad nowymi kosmetykami,a kosmetyczka wyciskać wągry i malować paznokcie (tu zaraz STYLISTKI pewnie zabiorą głos).Nie widzę możliwości,by kosmetolog (nie daj Panie kosmetyczka) leczyła powikłania po swoich zabiegach z użyciem wypełniaczy (wtrząsy,ziarniniaki i całą resztę). No chyba,że w swej naiwności scedują taką robotę na lekarzy.
ja nie wiem czy sie orientujesz ale sa specjalne szkolenia i certyfikaty dla kosmetologów z zakresu medycyny estetycznej, a studia Kosmetologiczne opieraja sie na przedmiotach typowo medycznych. Kosmetolog równiez uprawnieony jest z racji swojego wykształcenia do przerwania ciagu naskórka.
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 05:06   #26
beane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

ja nie wiem czy sie orientujesz ale sa specjalne szkolenia i certyfikaty dla kosmetologów z zakresu medycyny estetycznej, a studia Kosmetologiczne opieraja sie na przedmiotach typowo medycznych. Kosmetolog równiez uprawnieony jest z racji swojego wykształcenia do przerwania ciagu naskórka.
W takim razie odpowiedz mi,kto leczy wasze powikłania,dajesz skierowanie do lekarza,czy rozkładasz ręce i wmawiasz pacjentce,że to nie twoja wina?Będąc lekarzem medycyny estetycznej doskonale orientuję się,że są kursy i certyfikaty,jak również znam podstawy prawne i wiem kto ma uprawnienia do wykonywania zabiegów.Pielęgniarki też mają na studiach przedmioty medyczne i wiedzę,jak również uprawnienia do przerywania naskórka.Jednak nie operują.Dlaczego? Bo do tego trzeba mieć inne studia,kwalifikacje i prawne podstawy.
beane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 10:54   #27
jolanda75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 7
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

internista też nie operuje
jolanda75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 05:24   #28
beane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

I tu się mylisz-ja jestem tego najlepszym przykładem.Operuje nawet lekarz bez specjalizacji pod nadzorem lekarza z I lub II stopniem specjalizacji.Internista nie operuje,jeśli nie chce.Ja operowałam ze specjalizacją z interny,a przed II z transplantologii wykonując operacje KARDIOCHIRURGICZNE.Mam prawo wykonywania zawodu i na tej podstawie mogę wykonywać zabiegi pod nadzorem specjalisty w danej dziedzinie.Gołym okiem widać,że prawo w medycynie nie jest twoją mocną stroną.
beane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 08:58   #29
jolanda75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 7
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Chyba raczej stoi na hakach
jolanda75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 09:25   #30
beane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: jakie studia skonczyc,by wykonywac botoks itp.

Tak może sądzić jedynie osoba,która nie ma zielonego pojęcia o medycynie,operacjach. Widzę, że twój poziom poziom kultury jak i bezczelność jest adekwatna do poziomu pracy,którą wykonujesz-malowania paznokci i wyciskania wągrów.Na szczęście prawo jak i zdrowy rozsądek ustawodawców ogranicza dostęp do świadczenia usług medycznych (tu w rozumieniu medycyny estetycznej) osobom o tak niezrównoważonej psychice.
Pozdrawiam.
beane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-19 17:29:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:03.