Obcasy - pytanie nieco idiotyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-30, 14:30   #1
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506

Obcasy - pytanie nieco idiotyczne


Hejka!
Mam pytanie - ostatnia wizyta w obuwniczym wprawiła mnie w zakłopotanie - a mianowicie jak mierzyć wysokość obcasa? 1. Od zewnątrz = od fleka do pięty czy 2. od wewnątrz = od fleka do podeszwy? Przyznam się że zbaraniałam.
Pytanko drugie przy okazji - dziewczyny czy kiedy nosicie szpilki/bardzo wysokie obcasy musicie wymieniać fleki raz w miesiącu bo się niszczą? Ew. poradźcie proszę jak zapobiec takim zniszczeniom.
Dzięki! Pozdrawiam Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-30, 14:56   #2
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Obcasy - pytanie nieco idiotyczne

jesli buty sa na bardzo waskim obcasie i fleki sa plastikowe to niestety nie wytrzymaja wiecej niz tygodnia, dwoch codziennego noszenia.
wyjsciem jest zrobienie flekow takich metalowych. czego nie robie, bo mam wrazenie, ze takie beda mocniej stukac, a tego bym nie strawila. takze jak nosze takie buty to latam co chwile do szewca ;/
myslaam prze jakis czas, ze moj szewc jakies felerne te fleki robi, ale rozmawialam kiedys z kolezankami na ten temat one tez maja taki problem... takze chyba z tymi flekami to taka norma...
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-30, 15:13   #3
bar_bara.op
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 12
Re: Obcasy - pytanie nieco idiotyczne

Ja czesto nosze szpilki i plastikowe fleki starczaja mi na 2 tyg. przez te dziurawe chodniki i raz poszlam do szewca zeby mi zrobil porzadne fleki. Pan szewc zaproponowal ze zrobi gumowe i beda mi sluzyly kilka miesiecy. Mial racje bo jak na razie wcale sie nie zniszczyly a mam je od maja i kosztowalo mnie to 9 zl. Innym razem z inymi szpileczkami poszlam do innego szewca bo tamtego nie bylo i ten wymienil mi te plastikowe fleki na teflonowe i tez sa super. Nie wiem ktore lepsze gumowe, czy teflonowe. Teflonowe kosztowaly za to 15 zl.
bar_bara.op jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-30, 15:18   #4
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Obcasy - pytanie nieco idiotyczne

dzięki dziewczyny!!! Ja za plastiki bulę 20 zetów co 3 tygodnie jakoś
A co w takim razie z mierzeniem wysokości obcasiska?
Pozdrawiam! Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-30, 15:49   #5
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: Obcasy - pytanie nieco idiotyczne

to cyz sie szybko niszcza zalezy od sposobu chodzenia, ja w prawie kazdych butach mam fleki gumowe na stale(zrobione u szewca14zl) i wogule ich nie zmieniam
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-30, 15:49   #6
bar_bara.op
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 12
Re: Obcasy - pytanie nieco idiotyczne

To znowu ja. Otoz ja mierze ocasy z zewnatrz poniewaz jak stoisz na palcach to jestes wyzsza o tyle o ile unioslas piete do gory a nie srodek stopy. I tak np. moje szpile maja z zewnatrz 8 cm a tam nizej blizej srodka stopy 5 cm i jak sie zmierzylam w butach to bylam wyzsza o 8 cm a nie o 5.
bar_bara.op jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 13:06   #7
małyaniołek
Raczkowanie
 
Avatar małyaniołek
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Grodzisk/Wawa/Bielsko
Wiadomości: 348
GG do małyaniołek
Dot.: Obcasy - pytanie nieco idiotyczne

moze mi ktos polecic dobrego szewca- ewentualnie skle z flekami, z Warszawy? Bylabym bardzo wdzieczna
małyaniołek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.