Odgniecenia na skórze - odwodnienie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-01, 17:41   #1
Esztar
Przyczajenie
 
Avatar Esztar
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Question

Odgniecenia na skórze - odwodnienie?


mam problem z wiecznymi odgnieceniami na skórze, szczególnie nogi ale też całe ciało. zazwyczaj są w miejscach gdzie uciskają mnie ubrania np. skarpetki, podkolanówki, spodnie i nie jest to kwestia, że nosze za mały rozmiar nie było by jeszcze nic w tym dziwnego gdyby nie to iż jak już odgniecenia są to długo zajmuje skórze wrócenie do normalnej postaci.
zastanawiam się czy jest to objaw odwodnienia skóry, jednak nie swędzi, nie łuszczy się, nie czuję żeby była specjalnie napięta, według mnie w dotyku jest dość gładka i miękka.
a może jest to kwestia zbyt małej jędrności? już naprawdę nie wiem co mam z tym zrobić? jakich kosmetyków używać? a może jakieś zabiegi?
Esztar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 18:25   #2
ja_anna
Przyczajenie
 
Avatar ja_anna
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 21
Dot.: Odgniecenia na skórze - odwodnienie?

Cytat:
Napisane przez Esztar Pokaż wiadomość
mam problem z wiecznymi odgnieceniami na skórze, szczególnie nogi ale też całe ciało. zazwyczaj są w miejscach gdzie uciskają mnie ubrania np. skarpetki, podkolanówki, spodnie i nie jest to kwestia, że nosze za mały rozmiar nie było by jeszcze nic w tym dziwnego gdyby nie to iż jak już odgniecenia są to długo zajmuje skórze wrócenie do normalnej postaci.
zastanawiam się czy jest to objaw odwodnienia skóry, jednak nie swędzi, nie łuszczy się, nie czuję żeby była specjalnie napięta, według mnie w dotyku jest dość gładka i miękka.
a może jest to kwestia zbyt małej jędrności? już naprawdę nie wiem co mam z tym zrobić? jakich kosmetyków używać? a może jakieś zabiegi?
Przyczyny mogą być różne.
Pierwsza jaka mi przychodzi: utrata jędrności wskutek zmniejszenia ilości kolagenu i elastyny
Druga, bardzo popularna: opuchlizna, powstająca przez nadmiar wody w organizmie
Nadwaga też może być powodem.

Ja mam też odciśnięcia od skarpetek, ale się tym nie przejmuję (tak, mam nadwagę i opuchnięcia). Bardziej martwią mnie odciśnięcia na twarzy, jakie czasami mam rano. Rada na to: znaleźć pielęgnację, która uzupełnia/odnawia te białka w skórze (kolagen elastyna). Mi pasuje linia Time Wise z Mary Kay i tej używam. Znacznie poprawia gęstość i jędrność skóry.
ja_anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 09:53   #3
Esztar
Przyczajenie
 
Avatar Esztar
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: Odgniecenia na skórze - odwodnienie?

Cytat:
Napisane przez ja_anna Pokaż wiadomość
Przyczyny mogą być różne.
Pierwsza jaka mi przychodzi: utrata jędrności wskutek zmniejszenia ilości kolagenu i elastyny
Druga, bardzo popularna: opuchlizna, powstająca przez nadmiar wody w organizmie
Nadwaga też może być powodem.

Ja mam też odciśnięcia od skarpetek, ale się tym nie przejmuję (tak, mam nadwagę i opuchnięcia). Bardziej martwią mnie odciśnięcia na twarzy, jakie czasami mam rano. Rada na to: znaleźć pielęgnację, która uzupełnia/odnawia te białka w skórze (kolagen elastyna). Mi pasuje linia Time Wise z Mary Kay i tej używam. Znacznie poprawia gęstość i jędrność skóry.

na szczęście na twarzy mi się nie robią. kilogramów rzeczywiście mam trochę za dużo ale bywało już więcej i takie rzeczy się nie działy. poszukam jakiś balsamów z kolagenem, może pomoże
Esztar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.