Alergia na roztocza u dziecka-jak rozpoznac? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-17, 13:16   #1
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251

Alergia na roztocza u dziecka-jak rozpoznac?


Zaczynam podejrzewac u 13mc synka alergie na kurz lub roztocza,czy sa tu mamy dzieci wlasnie takich malych i moga podpowiedziec jakie objawy maja ich dzieci.Poniewaz jestem w UK nie mam mozliwosci zrobienia testow no i niewiem czy takim malym dzieciom juz mozna?Moze od poczatku opisze jak to u nas wyglada-do tej pory myslalam ze to ciagle zabkowanie,te wybudzanie sie synka w nocy ,zatkany nos i czesto synek albo chrapie,czasem oddycha przez usta jakby mial zablokowany nos a jak chcialam uzyc Fride to okazalo sie ze synke nic tam niema.Synek ladnie spal do 6mca a potem zaczelo sie wybudzanie w nocy i myslalam ze ta zabkowanie ale teraz juz mi sie wydaje ze to moze alergia na te roztocza,czy to mozliwe ze od urodzenia nie mial alergii na roztocza i zaczelo sie w 6mcu?Oprocz nocy najgorzej jest jak ma druga drzemke po poludniu juz w domu to zawsze budzi sie i trze nos i poplakuje a kataru niema ani nic takiego w nosku.Czasem ma tez lakki kaszel ale wiem ze przy zabkowaniu dzieci maja jak im slina zalega i splywa do gardla i myslalam ze to od tego no ale to chyba nie ta przyczyna.Acha jesli w nocy synka biore o siebie do lozeczka to przewaznie o 4 lub 5 rano strasznie niespokojnie spi,wierci sie i czasem widze ze pociera twarz-tez myslalam ze to zabkowanie.Napiszcie mi prosze jakie objawy byly u waszych dzieci bo przeszukalam caly net i wszedzie pisza ze dzieci maja tez katar,fakt ze synek czasem kichnie ale myslalam ze to normalne.Dodam ze synek ma skaze bialkowa wiec jest juz alergikiem.Myslalam ze te jego niespokojne noce to zabki albo moze nadmiar emocji ale chyba przyczyna lezy gdzie indziej....
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 14:04   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Alergia na roztocza u dziecka-jak rozpoznac?

Najpierw to sprawdź wilgotność w domu U nas kilka dni temu spadła do... 33%! dramat, kaszel, katar (u mnie i córy), wiercenie się w nocy koszmarne. Podniosłam wiglotność do prawie 50% i minęło jak ręką odjął.

Inna rzecz, że to co opisujesz to równie dobrze mogą być objawy robali. A to, że zaczyna się koło 4-5 wiercenie to norma, wówczas jelita zaczynają po nocnym odpoczynku pracować.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 19:59   #3
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Alergia na roztocza u dziecka-jak rozpoznac?

objawy podobne jak przy przerośniętym 3 migdale, ale on to zwykle ok 3 roku przeważnie sie powieksza..
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 20:11   #4
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Alergia na roztocza u dziecka-jak rozpoznac?

Czy mozecie mi podpowiedziec gdzie moge kupic w UK urzadzenie do pomiaru wilgotnosci w mieszkaniu (wiem ze w Polsce nazywa sie to higrometr) ale tu w UK nie moge nic znalesc na necie....
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 20:22   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Alergia na roztocza u dziecka-jak rozpoznac?

Ewciu, sprawdź pod nazwą "stacja pogody", my w każdym pomieszczeniu mamy - i te elektroniczne pokazują właśnie poziom wilgotności (między innymi)

Najprostsze mamy, ale działają - temp. zgadza się z termometrem rtęciowym, a wilgotność - czuć zwyczajnie, i jak za sucho i jak wzrasta

http://allegro.pl/bezprzewodowa-stac...770879791.html na przykład takie coś, nie wiem, jak to w angielskim będzie? w każdym razie nie jako higrometr.

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

O, tu znalazłam

http://www.aceselectronics.co.uk/
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 20:52   #6
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Alergia na roztocza u dziecka-jak rozpoznac?

szajajaba -dziekuje juz znalazlam

Chcialabym zeby maly nie mial kolejnej alergii ciagle ma ta skaze bialkowa i niestety po roczku mu nie przeszla wiec jak mi dojdzie kolejna..........Kolezank a mowila ze jej siostra ma alergie na roztocza i zawsze rano ma katar,synek kataru niema ale niewiem czy wlasnie katar wystepuje zawsze przy uczuleniu na roztocza czy nie
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 20:54   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Alergia na roztocza u dziecka-jak rozpoznac?

Ewciu, naprawdę najpierw bym inne przyczyny eliminowała.

Moja córa miała skazę białkową, minęła w okolicach roku, innych alergii nie ma. 4latek koleżanki do tej pory nie może mleka, serów - innych alergii brak.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 08:42   #8
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Alergia na roztocza u dziecka-jak rozpoznac?

Cytat:
Napisane przez ewcia23 Pokaż wiadomość
Czy mozecie mi podpowiedziec gdzie moge kupic w UK urzadzenie do pomiaru wilgotnosci w mieszkaniu (wiem ze w Polsce nazywa sie to higrometr) ale tu w UK nie moge nic znalesc na necie....
Ja najprostszą stację pogody (pomiar tylko w pomieszczeniu, bez dodatkowych czujników) za 14zł w hipermarkecie. Był na dziale z nawilżaczami powietrza.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 10:14   #9
myszaj54
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Dot.: Alergia na roztocza u dziecka-jak rozpoznac?

Współczuje Ci tej sytuacji i to za granicą, gdzie służba zdrowia jest kiepska, wiem bo mieszkałam w Londynie przez 5 lat. Moja Kasia, m 4 lata, wykryto u niej alergię na grzyby w wieku 2,5 roku. Z tego co się dowiedziałam, alergia może się ujawnić w każdym momencie życia. Ja ostatnio wynalazałam na necie czat z alergologiem. Uważam, że rozmowa z profesjonalistą od tych spraw będzie najlepszym rozwiązaniem. Przesyłam lina :https://www.facebook.com/odetchnijsp...68583406561595
Mam nadzieje, że pomoże Ci trochę i poradzi co robić.
myszaj54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 15:50   #10
Marzena_Gajewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Dot.: Alergia na roztocza u dziecka-jak rozpoznac?

Witam,
jak Pani sama słusznie napisała, syn jest alergikiem. Możliwe, że opisane objawy są efektem uczulenia na roztocza, ale to może potwierdzić lub wykluczyć badanie specjalistyczne alergologiczne. Proponuję więc udać się do lekarza.

Pozdrawiam, dr nauk med. Marzena Gajewska.
__________________
Członkini Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z ukończoną specjalizacją II stopnia z zakresu chorób wewnętrznych oraz alergologii.
Marzena_Gajewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 22:24   #11
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Alergia na roztocza u dziecka-jak rozpoznac?

Średnio na temat powiem - jako alergik od dziecka - że bardzo żałuję, że moja mama nie karmiła mnie lub/i sama nie jadła w trakcie ciąży czegoś z kwasem gamma-linolenowym. To w znacznym stopniu ogranicza reakcje alergiczne już u urodzonego dziecka, a w trakcie ciąży w ogóle zmniejsza prawdopodobieństwo przyszłego chorowania na alergię. Związek ten zawiera np. olej z wiesiołka, ogórecznika, spirulina. To pierwsze moje wakacje kiedy w miarę normalnie mi się dycha i nie drapię oczy jak szalona, bo od lutego łykam spirulinę a wiesiołka jeszcze dłużej.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-25, 10:21   #12
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Alergia na roztocza u dziecka-jak rozpoznac?

Ja nie robiłam jeszcze testów na roztocza, ale widzę, że jak siedzę w pomieszczeniach, gdzie jest dywan, to zaczynam kichać jak szalona. U siebie w domu nie mam wykładziny, więc problem nie występuje, ale w pracy mam masakrę. Zastanawiałam się ostatnio nad skorzystaniem z testów. Korci mnie też test Allergoff Spray, ale z drugiej strony trudno mi uwierzyć, że jakiś preparat jest w stanie wyeliminować roztocza na dłuższy okres czasu. Przecież wystarczy popatrzeć, jak na szafach zbiera się kurz. Sprzątam rano, a po południu znowu jest brudno. Używałam już kiedyś brzęczka, który miał wysyłać pewien rodzaj dźwięków szkodliwy dla roztoczy, ale nic z tego nie wyszło. Tylko zraziłam się do cudów przeznaczonych do zwalczania roztoczy. Muszę w końcu wykonać test, pomimo długich kolejek do alergologa, i rozpocząć ewentualne odczulanie.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 22:42   #13
annika7
Raczkowanie
 
Avatar annika7
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 44
Dot.: Alergia na roztocza u dziecka-jak rozpoznac?

Przerażająca jest ilość alergicznych dzieci i to już niemowląt. Obecnie prawie każde dziecko cierpi z powodu jakiejś alergii. Widać, jak wiele się zmieniło w tej kwestii, bo przecież jeszcze kilkanaście lat temu tylko jakieś pojedyncze przypadki alergii u niemowląt się zdarzały. Warto więcej poczytać na ten temat i to fachowej wiedzy na <ciach> aby wiedzieć, jak reagować na pojawienie się pierwszych symptomów alergii u swojego dziecka.

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2016-02-29 o 11:53 Powód: usunięcie linka
annika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 19:55   #14
niezapominajka17
Raczkowanie
 
Avatar niezapominajka17
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 106
Dot.: Alergia na roztocza u dziecka-jak rozpoznac?

moje dziecko na szczęście nie ma alergii na kurz. Za to mamy eliminację mleka krowiego i w związku z nią odpada większość ciast i torów na urodzinach kolegów i koleżanek. Po cichu liczę na to, że za kilka lat mleko nie będzie takim problemem i nie trzeba będzie kombinować z probiotykami.
Zastanawiam się nawet nad powtórzeniem testów za jakiś czas. W sumie teraz i tak jest całkiem nieźle. Kaszlu i kataru jest dużo mniej. Chociaż pani alergolog kazała nam sprawdzać w aplikacji mobilnej ( ściągniętej z <ciach>) kiedy kwitną określone rośliny i co się wtedy dzieje.

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2016-04-11 o 09:21 Powód: spam
niezapominajka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-09 20:55:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.