Scent Bar III - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-28, 09:47   #2401
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
No niestety u mnie to raczej w drugą stronę. Mam kochanych rodziców, ale z czymkolwiek do nich przychodziłam w czasach szkoły, to zawsze mówili, że to moja wina, że to pewnie ja coś zrobiłam, a nie np. nauczyciel. Nigdy nie stawali w mojej obronie. Opowiadałam im o problemie, a wychodziło na to, że wszystko pewnie przeze mnie.
Do dzisiaj im to z bratem wypominamy. W sumie rzadko kiedy mam w nich wsparcie, ale nie potrzebuję tego. Kiedyś potrzebowałam i mimo, że ciągle mnie zbywali lub zwalali winę na mnie i ciągle mówiłam sobie, że już nigdy nie pójdę do nich z problemem - zawsze szłam. Ale już nie.
Mam do tego innych ludzi.

PS. Jeden z małych przykładów - matura. Oprócz tego, że mama powtarzała co roku, że pewnie nie znowu nie zdam klasy, to o maturze mówiła to samo, a to trochę bolało. O dziwo - zdałam za 1szym razem. Chyba się nieco zdziwili.
Przykładów było wiele. Teraz kilka razy zaczynałam studia, zrywałam, więc jestem nieuk i tępak, bo studia świadczą o człowieku (g... prawda tak na marginesie).

Ale ogólnie bardzo ich kocham i to chyba najważniejsze.

JUTRO IDĘ NA ROZMOWĘ O PRACĘ Składałam na Młodszą Księgową, ale oczywiście nie mam doświadczenia, więc zaproponowali mi pracę Sprzedawcy Telefonicznego, bo mam w tym spore doświadczenie. Ale już nie żadne Call Center, a normalna firma dzwoniąca do swoich klientów
Bywa i tak.Myślę,że chcieli dobrze to znaczy żebyś była samokrytyczna i zaradna ale że wyszło tak jak wyszło...
Moi napewno wiarą we mnie i tym że mogę im właściwie wszystko opowiedzieć nauczyli mnie na pewno odpowiedzialności,odwagi cywilnej i uczciwości-starałam się nie robić rzeczy na które nie miałam pozwolenia a jak już tak się stało to czułam że muszę powiedzieć,ze tak trzeba zrobić.
Trzymam kciuki za rozmowę
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 09:57   #2402
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Scent Bar III

Dziewczyny liczę na Waszą pomoc, no, bo gdzie mam jej szukać jak nie we własnej rodzinie perfumoholików. Już nie mam siły przekopywać się przez długaśne wątki na forum „Pytania do wizażystki”, a nie wiem czy wypada zakładać tam kolejny o pudrach brązujących. Od dłuższego czasu poszukuję bezskutecznie pudru brązującego dla bladolicych. Mam jasną karnację, dlatego szukam czegoś bardzo subtelnego( najlepiej transparentnego, byleby niezbyt matowego), dającego wrażenie skóry ledwie muśniętej słońcem, a nie efektu „skwarki”. Raczej nie służą mi odcienie ciepłe, ceglasto- pomarańczowe, czy żółte, bo jestem typem chłodnym. Dlatego interesowałby mnie chłodny, oliwkowo- jasnobrązowy odcień. Osobiście nie mam nic przeciw drobinkom, ale nie chciałabym wyglądać jak bombka na choince, wszędzie potrzebny jest umiar, tak w stroju, jak i w makijażu. Może mi coś polecicie, bo mnie już opadł mój kijankowy ogonek.

Zastanawiam się nad testami:
Guerlain, Terracotta, Light Bronzing Powder ( mozaikowy puder brązujący w kamieniu, wersja dla blondynek)

Myślałam tez o Christian Dior, Dior Bronze Sun Powder, najjaśniejszy odcień 010, ale w sobotę oglądałam go w perfumerii i wydał mi się na dłoni trochę żółtawy.

Edytowane przez 2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Czas edycji: 2008-04-28 o 10:00
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 10:21   #2403
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Scent Bar III

[1=2fc115705b804dd24ceafb6 c62ae2b078a3b7407_5febc32 a8749f;7377441]Dziewczyny liczę na Waszą pomoc, no, bo gdzie mam jej szukać jak nie we własnej rodzinie perfumoholików. Już nie mam siły przekopywać się przez długaśne wątki na forum „Pytania do wizażystki”, a nie wiem czy wypada zakładać tam kolejny o pudrach brązujących. Od dłuższego czasu poszukuję bezskutecznie pudru brązującego dla bladolicych. Mam jasną karnację, dlatego szukam czegoś bardzo subtelnego( najlepiej transparentnego, byleby niezbyt matowego), dającego wrażenie skóry ledwie muśniętej słońcem, a nie efektu „skwarki”. Raczej nie służą mi odcienie ciepłe, ceglasto- pomarańczowe, czy żółte, bo jestem typem chłodnym. Dlatego interesowałby mnie chłodny, oliwkowo- jasnobrązowy odcień. Osobiście nie mam nic przeciw drobinkom, ale nie chciałabym wyglądać jak bombka na choince, wszędzie potrzebny jest umiar, tak w stroju, jak i w makijażu. Może mi coś polecicie, bo mnie już opadł mój kijankowy ogonek.

Zastanawiam się nad testami:
Guerlain, Terracotta, Light Bronzing Powder ( mozaikowy puder brązujący w kamieniu, wersja dla blondynek)

Myślałam tez o Christian Dior, Dior Bronze Sun Powder, najjaśniejszy odcień 010, ale w sobotę oglądałam go w perfumerii i wydał mi się na dłoni trochę żółtawy. [/quote]

Dior 010 i Lavertu 03 to bardzo podobne odcienie, faktycznie żółte.

Zerknij na brązujacy Clinique odcień Sunkissed 02. Ma drobinki, ale nienachalne.
Nie jest żółty (wg mnie).
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 10:29   #2404
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Dior 010 i Lavertu 03 to bardzo podobne odcienie, faktycznie żółte.

Zerknij na brązujacy Clinique odcień Sunkissed 02. Ma drobinki, ale nienachalne.
Nie jest żółty (wg mnie).
Joasiak, dziękuję za radę. Sprawdzę ten Clinique
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 10:38   #2405
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Scent Bar III

Kijanko, obkukaj nowego paskowanego diora Poudre Shimmer Diorskin

Występuje w dwóch wersjach - różwej i brązowo-złotej. Nie bardzo wiem jak na chłodnej karnacji się zachowuje ten brąz ale daje piekne rozświetlenie bezdrobinkowe - tworzy połyskliwą taflę no i można stopniować nasilenie odcienia Nie jest ani żółty ani ceglasty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13902_0.jpg (72,4 KB, 11 załadowań)
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 10:42   #2406
_Adelajda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 820
Dot.: Scent Bar III

Eenax ogromne gratulacje


Fenris, kciuki za rozmowe!





na pudrach sie nie znam, ja uzywam Avonowskich kulek, no ale ja taka specjalnie blada to nie jestem
_Adelajda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 10:45   #2407
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Scent Bar III

Kijanko, ja jeszcze podrzucę brązer Chanel nr 21 Toundra jasny z kroplą rózu, ślicznie wygląda położony pod róż

Moim faworytem póki co jest Terracotta dla bondynek Guerlaina
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-28, 10:49   #2408
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Kijanko, obkukaj nowego paskowanego diora Poudre Shimmer Diorskin

Występuje w dwóch wersjach - różwej i brązowo-złotej. Nie bardzo wiem jak na chłodnej karnacji się zachowuje ten brąz ale daje piekne rozświetlenie bezdrobinkowe - tworzy połyskliwą taflę no i można stopniować nasilenie odcienia Nie jest ani żółty ani ceglasty
Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Kijanko, ja jeszcze podrzucę brązer Chanel nr 21 Toundra jasny z kroplą rózu, ślicznie wygląda położony pod róż

Moim faworytem póki co jest Terracotta dla bondynek Guerlaina
Tymeno, Contax, Mówiłam ,że nie ma to , jak w rodzinie
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 11:29   #2409
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za rozmowę

[1=2fc115705b804dd24ceafb6 c62ae2b078a3b7407_5febc32 a8749f;7377441]
Zastanawiam się nad testami:
Guerlain, Terracotta, Light Bronzing Powder ( mozaikowy puder brązujący w kamieniu, wersja dla blondynek)[/QUOTE]
Polecam Terracottę, jestem bledziuch, a odkąd kupiłam ją w Douglasie to się nie rozstaję. Z tyłu jest napisane 42657 Solingen, a poniżej 2 - nie wiem który to numer
Cytat:
Napisane przez _Adelajda_ Pokaż wiadomość
Fenris, kciuki za rozmowe!
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 12:21   #2410
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Scent Bar III

Ale mam pecha ostatnio właśnie dostałam urocze pisemko z UC,że dorwali moją paczkę z truskawy.Eh...żeby tylko szybko zechcieli ją wypuścić.W drodze jest jeszcze kolejna zamówiona dzień później.Ciekawe czy na tej też położą łapska

Do tego zaczyna mi sie maturalny stres straszny,koszmarny.Dokład nie za tydzień piszę polski boże ja nic nie pamiętam.Muszę sobie przypomnieć lektury....Tragedia. Najgorsze jest to że w LO przeczytałam tylko jedną lekturę
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 12:27   #2411
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Scent Bar III

Jak ja się dzisiaj zdenerwowałam.

W sobotę jechało od nas do Włoch 11 osób - nie nasza impreza, dołączyliśmy ich do grupy jadącej z innego biura. Wszystko załatwione, wszyscy byli punktualnie na odprawie, szef był tam osobiście, wszystko gra. I dzisiaj telefon z biura, które organizowało wyjazd - jeden człowiek z naszej grupy zadławił się podczas kolacji, i to tak, że leży w szpitalu w ciężkim stanie. Nie wiadomo, czy z tego wyjdzie, a jeśli tak, to mała szansa, że kiedykolwiek wróci do zdrowia - trafił do szpitala po około godzinie od tego wypadku. Jeśli przeżyje, będzie do końca życia wegetował jak roślina... Koszmar, przejęłam sie tym strasznie, aż mi się płakać chciało. Kurzę, człowiek tak cieszył się na ten wyjazd, tak chciał zobaczyć Włochy - a zamiast tego...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-28, 12:33   #2412
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Scent Bar III

Burn - na Truskawie dziwne jest to, że niby darmowa wysyłka, a trzeba płacić za nią 10$ - wiesz za co dokładnie?
Aggie - dość kiepska sytuacja :/ Powiedziałam raczej, że masakra...
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 12:39   #2413
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Scent Bar III

Fenris, masz rację, że masakra. Nie chce sobie wyobrażać co będzie sie działo, jesli nie daj Boże ten facet umrze... Zresztą nawet jesli przezyje, to weź teraz transportuj cięzko chorego czlowieka do Polski - przeciez nie wsadzisz go do samolotu ot tak sobie. Przy tak cięzkim stanie albo będzie leżał we Włoszech przez wiele tygodni albo miesięcy w szpitalu, a przewieźć go będzie można specjalnym środkiem transportu, nawet nie zwykła karetką...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 12:58   #2414
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Fenris, masz rację, że masakra. Nie chce sobie wyobrażać co będzie sie działo, jesli nie daj Boże ten facet umrze... Zresztą nawet jesli przezyje, to weź teraz transportuj cięzko chorego czlowieka do Polski - przeciez nie wsadzisz go do samolotu ot tak sobie. Przy tak cięzkim stanie albo będzie leżał we Włoszech przez wiele tygodni albo miesięcy w szpitalu, a przewieźć go będzie można specjalnym środkiem transportu, nawet nie zwykła karetką...
Człowiek zwykle nie zdaje sobie sprawy z takich praktycznych problemów.

Ogólnie jednak takie wypadki sprawiają, że staram się pamiętać o tym, by każdy dzień przeżyć tak, jak gdyby miał być moim ostatnim.

Nie wiem, czy Wy też macie tę codzienną świadomość śmierci. Tego, że może ona przyjść dziś, teraz właśnie. We śnie, w wannie, na spacerze, na treningu, czy przy obiedzie...

I sama nie wiem... Czasem wolałabym mieć czas - przygotować się, uporządkować wszystkie sprawy, powiedzieć bliskim, jak bardzo ich kocham, przyjaciołom, jak ważna była dla mnie ich obecność.
A czasem wolałabym nie wiedzieć. Odejść bez żalu, bez poczucia straty, bez świadomości końca.


Aggie, sytuacja jest przykra, powiedziałabym "dotkliwa".
A jednak takie rzeczy zdarzają się codziennie, co godzinę, co chwilę. Czasem tylko dotyka nas to bliżej i wtedy czujemy ten zimny dotyk, uświadamiamy sobie, że śmierć przechadza się tuż obok nas.
Starajmy się wyrwać jej jak najwięcej. Tyle możemy zrobić. Tylko tyle i AŻ tyle.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 13:03   #2415
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Burn - na Truskawie dziwne jest to, że niby darmowa wysyłka, a trzeba płacić za nią 10$ - wiesz za co dokładnie?
Kolorówka,pielęgnacja i niektóre rzeczy z linni zapachowych są wysyłane za darmo.Koszt wysyłki perfum to 10% ich wartości ale tylko do kwoty 10 Euro
Perfumy idą dłużej bo śmigają przez Szwajcarię,reszta leci prosto z HK do Polski.

Aggie,przykra sprawa .Zawsze w takiej sytuacji przychodzi mi refkelsja, że trzeba szanować życie,cieszyć sie niem bo nie wiadomo kiedy się coś stanie i wszystko sie skończy .Mam świadomość śmierci,owszem niestety albo stety.Nie chciałabym jednak wiedzieć kiedy przyjdzie.Niech przyjdzie niespodziewanie.Tak bym chciała.
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 13:07   #2416
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Kolorówka,pielęgnacja i niektóre rzeczy z linni zapachowych są wysyłane za darmo.Koszt wysyłki perfum to 10% ich wartości ale tylko do kwoty 10 Euro
Perfumy idą dłużej bo śmigają przez Szwajcarię,reszta leci prosto z HK do Polski.
No to wszystko jasne Dzięki.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 13:08   #2417
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Ale mam pecha ostatnio właśnie dostałam urocze pisemko z UC,że dorwali moją paczkę z truskawy.Eh...żeby tylko szybko zechcieli ją wypuścić.W drodze jest jeszcze kolejna zamówiona dzień później.Ciekawe czy na tej też położą łapska
ja tez wlasnie przed chwila dostalam. cli mnie zwykle Bytom. oni zawsze łapia eh i znow bede musiala ze dwa tyg czekac, druga ktora w drodze pewnie tez capną.

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Burn - na Truskawie dziwne jest to, że niby darmowa wysyłka, a trzeba płacić za nią 10$ - wiesz za co dokładnie?
darmowa jest jesli chodzi o pielegnacje i kolorówkke. za perfumy biorą 10% ich ceny.


edit: burn widze mnie uprzedzila
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 13:08   #2418
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Scent Bar III

Sabbath, wyjęłaś mi przemyślenia prosto z głowy

Na przestrzeni kilku lat w mojej rodzinie odeszło kilka bliskich mi osób - w bardzo gwałtowny i nagły sposób- na zasadzie, wczoraj się z kimś widziałam, na drugi dzień dostaje wylewu, albo ginie w wypadku. Takie sytuacje sprawiły, że też zaczęłam się zastanawiać nad śmiercią, sensem życia. Trochę patetycznie, ale dopiero kiedy traci się bardzo bliskie osoby, to dotyka. Od tej pory jest we mnie wręcz paranoiczny lęk przed śmiercią, nagłą utratą, wiem, że nie mogę nic na to poradzić - i to mnie dobija. Jestem na etapie, że nie umiem się z tym pogodzić, boję się tego, nie umiem jakoś przejść do porządku dziennego - że ludzie odchodzą.


Też sobie obiecuję, że przezyję każdy dzień jak umiem najlepiej, będę kochana i życzliwa- i nie udaje mi się. Codziennie podejmuję walkę, codziennie rozmieniam się na drobne, odkładam rzeczy, które chcę zrobić, zobaczyć, na niewiadomo kiedy, tonę w codziennych utarczkach, złości, jakieś nerwówce
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 13:22   #2419
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
- jeden człowiek z naszej grupy zadławił się podczas kolacji, i to tak, że leży w szpitalu w ciężkim stanie. Nie wiadomo, czy z tego wyjdzie, a jeśli tak, to mała szansa, że kiedykolwiek wróci do zdrowia -
W zeszlym roku zmarla w ten sposob moja znajoma


Jak widze kogos jak je i gada lub je lezac, to mam ochote mu wlasnorecznie krzywde zrobic.

W dodatku spoleczenstwo jakos malo uswiadomione odnosnie pierwszej pomocy, czlowiek sie zakrztusi - wszycy panikuja i nikt pomoc nie potrafi, NZK i nikt nie wie jak wykonac podstawowe (!) czynnosci resuscytacyjne.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-28, 13:23   #2420
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
ja tez wlasnie przed chwila dostalam. cli mnie zwykle Bytom. oni zawsze łapia eh i znow bede musiala ze dwa tyg czekac, druga ktora w drodze pewnie tez capną.



darmowa jest jesli chodzi o pielegnacje i kolorówkke. za perfumy biorą 10% ich ceny.


edit: burn widze mnie uprzedzila
Mam nadzieję,że szybko je dostaniemy jednak.Widzę,że jakiś sezon na clenie przesyłek do Wrocławia...
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 13:35   #2421
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
W dodatku spoleczenstwo jakos malo uswiadomione odnosnie pierwszej pomocy, czlowiek sie zakrztusi - wszycy panikuja i nikt pomoc nie potrafi, NZK i nikt nie wie jak wykonac podstawowe czynnosci resuscytacyjne.
dokładnie to sobie pomyślałam!
przecież przez godzinę między wypadkiem, a przyjazdem odpowiednich służb można było zrobić naprawdę dużo...
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 14:38   #2422
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Scent Bar III

Nawet nie wiem, jak wyglądała akcja ratunkowa. Może i faktycznie wszyscy spanikowali, każdy wyskakiwał z dobrymi radami, a nikt porządnie nie umiał zająć się człowiekiem. A godzina niedotlenienia to niestety, niestety - mózg obumiera.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 15:27   #2423
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Scent Bar III

Mam dość na dzisiaj, padam z nóg.
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 15:41   #2424
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Nawet nie wiem, jak wyglądała akcja ratunkowa. Może i faktycznie wszyscy spanikowali, każdy wyskakiwał z dobrymi radami, a nikt porządnie nie umiał zająć się człowiekiem. A godzina niedotlenienia to niestety, niestety - mózg obumiera.
przestraszyłam się.
współczuję bardzo temu człowiekowi.
Zdałam sobie sprawę,że sama nie potrafiłabym pomóc niestety
co się robi w takich sytuacjach?

koszmar, przeraża mnie to,że właściwie możesz umrzeć/ulec wypadkowi w najprostszych czynnościach - całkiem zwyczajnych jak tutaj -jedzenie
irsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 15:51   #2425
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
przestraszyłam się.
współczuję bardzo temu człowiekowi.
Zdałam sobie sprawę,że sama nie potrafiłabym pomóc niestety
co się robi w takich sytuacjach?

koszmar, przeraża mnie to,że właściwie możesz umrzeć/ulec wypadkowi w najprostszych czynnościach - całkiem zwyczajnych jak tutaj -jedzenie
to zależy od tego jak przebiega zadławienie, ale w pierwszym odruchu należałoby chyba spróbować rękoczynu Heimlicha albo w trochę innej pozycji ucisnąć okolicę żołądka, co spowodowałoby wymioty i może usunęło ciało obce.

niedawno byłam na takim [bardzo skróconym co prawda] kursie pomocy przedmedycznej przy okazji kursu na prawo jazdy i muszę przyznać, że bardzo się przejęłam tym, jak niewiele może uratować czyjeś życie lub zdrowie.

szkoda, że wciąż tak niewiele osób na 'odpowiednim szczeblu' myśli w ten sam sposób - generalnie nie wiem czy jest szansa, żeby wprowadzić zajęcia z pierwszej pomocy jako przedmiot obowiązkowy np. w szkołach są z tym ogromne problemy, m.in. finansowe.
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 16:03   #2426
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez miss natasha Pokaż wiadomość
to zależy od tego jak przebiega zadławienie, ale w pierwszym odruchu należałoby chyba spróbować rękoczynu Heimlicha albo w trochę innej pozycji ucisnąć okolicę żołądka, co spowodowałoby wymioty i może usunęło ciało obce.

niedawno byłam na takim [bardzo skróconym co prawda] kursie pomocy przedmedycznej przy okazji kursu na prawo jazdy i muszę przyznać, że bardzo się przejęłam tym, jak niewiele może uratować czyjeś życie lub zdrowie.

szkoda, że wciąż tak niewiele osób na 'odpowiednim szczeblu' myśli w ten sam sposób - generalnie nie wiem czy jest szansa, żeby wprowadzić zajęcia z pierwszej pomocy jako przedmiot obowiązkowy np. w szkołach są z tym ogromne problemy, m.in. finansowe.
postanowiłam,że zapiszę się na taki kurs- znalazłam za niewiele bo niecałe 200 zł
a mogę uratować coś znacznie bardziej cennego
dzięki dziewczyny,że uświadomiłyście mi jaka jestem w tej kwestii głupia


'
irsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 16:04   #2427
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez miss natasha Pokaż wiadomość
niedawno byłam na takim [bardzo skróconym co prawda] kursie pomocy przedmedycznej przy okazji kursu na prawo jazdy i muszę przyznać, że bardzo się przejęłam tym, jak niewiele może uratować czyjeś życie lub zdrowie.

szkoda, że wciąż tak niewiele osób na 'odpowiednim szczeblu' myśli w ten sam sposób - generalnie nie wiem czy jest szansa, żeby wprowadzić zajęcia z pierwszej pomocy jako przedmiot obowiązkowy np. w szkołach są z tym ogromne problemy, m.in. finansowe.
niestety z moich doświadczen wynika, że nikt nie traktuje powaznie kursów pierwszej pomocy
w szkole (w LO konkretnie) mieliśmy niby pierwsza pomoc ale raczej polegało to na tym, że trzeba sie bylo nauczyc na pamiec jakichs malo przydatnych w razie relanego niebezpieczenstwa rzeczy i napisanie z nich kartkówki;/
a na kursie na prawko pokazali nam film i juz;/ zadnej praktyki...
Więc jeżeli ktoś sam sobie nie znajdzie jakiegos kursu i sie na niego nie zapisze to pierwszej pomocy nie będzie umiał udzielić. A naprawde niewielu osobom chce się czegos takiego samemu szukac, poświęcić na to wolny czas i niewykluczone, że jeszcze za to zapłacić...
Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 16:29   #2428
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez pinky11 Pokaż wiadomość
Dzis mam 7 światów....
Jak juz wczesniej pisałam przygarnełam kotke..mała ma koci katar i prawdopodobnie jest w ciaży..
Wszystko byloby ok gdyby nie to ze po okolo 3 tygodniach pojawił sie moj wczesniejszy kot...
Wincent uciekł kilka tygodni temu..szukalam go..nawoływałam.. prawie go pochowałam go...
Irme przygarnełam tydzien temu..byla bardzo chora i cierpiaca..mialam nadzieje ze jak moze Wincent wróci to jakos sie pogodza..jakos to bedzie...cały czas ja lecze antybiotykami.

Własnie godzine temu Wincent wrocil...wyglada strasznie..tragicznie..i przerazajaco..godzine płakałam..nie wiem czy przezyje noc.. Irma jak go zobaczyla to wpadła w szał...zadrapałaby go na smierc...nienawidza sie...

Nie wiem co robic..czuje sie tragicznie bo wszystkie mozliwosci jakie mi przychodza do głowy sa straszne...mama z babcia z ktortymi mieszkam nie chca sie zgodzic na 2 koty..Trudno mi oddac Irme przyszla mamusie..a Wincenta to juz wogle nie umiem skrzywdzic...Mama z babcia proponuja schronisko dla Wincenta..uspienie..
Szczerze mowiac nie mam juz kasy na to wszystko..nie dam rady finansowo...ograniczylam sie juz ze wszystkim praktycznie...
Czuje sie skołowana...

Ja bym dążyłam do tego, aby jednak zostawić oba kociaki, nie chciałabym rozstawać się z żadnym z nich.

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
Mam już dosyć takiego czegoś. Zawsze miałam niską samoocenę, ale teraz to już koszmar. Przestałam wychodzić gdziekolwiek z własnej woli unikam ludzi, płaczę...


Cytat:
Napisane przez pinky11 Pokaż wiadomość
(...)
Serce mi sie łamie dzisiaj...
Współczuję


Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
(...)
JUTRO IDĘ NA ROZMOWĘ O PRACĘ Składałam na Młodszą Księgową, ale oczywiście nie mam doświadczenia, więc zaproponowali mi pracę Sprzedawcy Telefonicznego, bo mam w tym spore doświadczenie. Ale już nie żadne Call Center, a normalna firma dzwoniąca do swoich klientów
Powodzenia

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Jak ja się dzisiaj zdenerwowałam.

W sobotę jechało od nas do Włoch 11 osób - nie nasza impreza, dołączyliśmy ich do grupy jadącej z innego biura. Wszystko załatwione, wszyscy byli punktualnie na odprawie, szef był tam osobiście, wszystko gra. I dzisiaj telefon z biura, które organizowało wyjazd - jeden człowiek z naszej grupy zadławił się podczas kolacji, i to tak, że leży w szpitalu w ciężkim stanie. Nie wiadomo, czy z tego wyjdzie, a jeśli tak, to mała szansa, że kiedykolwiek wróci do zdrowia - trafił do szpitala po około godzinie od tego wypadku. Jeśli przeżyje, będzie do końca życia wegetował jak roślina... Koszmar, przejęłam sie tym strasznie, aż mi się płakać chciało. Kurzę, człowiek tak cieszył się na ten wyjazd, tak chciał zobaczyć Włochy - a zamiast tego...
Przykra sytuacja
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 17:05   #2429
Kagan
Wtajemniczenie
 
Avatar Kagan
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 2 125
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez miss natasha Pokaż wiadomość
to zależy od tego jak przebiega zadławienie, ale w pierwszym odruchu należałoby chyba spróbować rękoczynu Heimlicha albo w trochę innej pozycji ucisnąć okolicę żołądka, co spowodowałoby wymioty i może usunęło ciało obce.

niedawno byłam na takim [bardzo skróconym co prawda] kursie pomocy przedmedycznej przy okazji kursu na prawo jazdy i muszę przyznać, że bardzo się przejęłam tym, jak niewiele może uratować czyjeś życie lub zdrowie.

szkoda, że wciąż tak niewiele osób na 'odpowiednim szczeblu' myśli w ten sam sposób - generalnie nie wiem czy jest szansa, żeby wprowadzić zajęcia z pierwszej pomocy jako przedmiot obowiązkowy np. w szkołach są z tym ogromne problemy, m.in. finansowe.
Czasami wystarczy przechylić kogoś na tyle mocno do przodu, aby głowa znalazła się w okolicy kolan i mocno klepnąć miedzy łopatki( jeżeli osoba siedzi np ). Skuteczna metoda w przypadku dzieci Wystarczy przełożyć dziecko przez kolano głową w dół i poklepać między łopatkami. Jeżeli chodzi o chwyt Heimlicha, to nazywany jest on czasami tłocznią brzuszną. Dziewczyny on wcale nie jest taki trudny. Stajecie za osobą która się zadławiła, układacie obie ręce powyżej pępka jedną na drugiej i uciskacie do góry. Tak jakbyscie chciały wypchnąć to co jest w przewodzie pokarmowym. Ważne jest to "do góry". Nie robimy tego u malutkich dzieci.
Aggie125 przykro mi bardzo. Smutne jest to co piszesz. Opieka nad taką osobą będzie ciężka dla rodziny.
Życzę Wam przyjemnego wieczoru, ja niestety biegną zaraz do pracy.
Kagan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 17:16   #2430
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez Paulinka_S Pokaż wiadomość
niestety z moich doświadczen wynika, że nikt nie traktuje powaznie kursów pierwszej pomocy
w szkole (w LO konkretnie) mieliśmy niby pierwsza pomoc ale raczej polegało to na tym, że trzeba sie bylo nauczyc na pamiec jakichs malo przydatnych w razie relanego niebezpieczenstwa rzeczy i napisanie z nich kartkówki;/
a na kursie na prawko pokazali nam film i juz;/ zadnej praktyki...
Więc jeżeli ktoś sam sobie nie znajdzie jakiegos kursu i sie na niego nie zapisze to pierwszej pomocy nie będzie umiał udzielić. A naprawde niewielu osobom chce się czegos takiego samemu szukac, poświęcić na to wolny czas i niewykluczone, że jeszcze za to zapłacić...
Ja w LO miałam bardzo porządnie prowadzone PO. To były lekcje, przed którymi trzęsły mi się ręce, prowadzący był bardzo wymagający. Nie wystarczyło wkuć, przede wszystkim trzeba było myśleć i łączyć wiedzę z tą z poprzednich zajęć. Mieliśmy dużo praktyki, ja na dodatek zapisałam się na dodatkowe szkolenie. I co? Teraz gdybym miała zacząć komuś pomagać, boję się, że nie pamiętałabym prawie niczego. Może takie podstawy wtłoczone nam do głowy. To i tak coś, ale przecież taka wiedza powinna być nieustannie powtarzania i utrwalana...
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.