zakup pralki wirnikowej dla niemowlaka czy warto? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-15, 13:46   #31
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: zakup pralki wirnikowej dla niemowlaka czy warto?

Ja bodziaki kupuję głównie w H&M i C&A.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 20:59   #32
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: zakup pralki wirnikowej dla niemowlaka czy warto?

Ja piore nasze ubrania w dzieciowym bo maly sie tuli i na buzi wylazily krostki uzywam bobini albo lovele (zalezy co w promocji jest).

Ubranka mam z lidla, h&m, c&a, smyk i chiucholand wszystkie daja rade.

Wyslane z Lumia920.
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 22:02   #33
ScarlettOh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 119
Dot.: zakup pralki wirnikowej dla niemowlaka czy warto?

Ja używam płynu do prania i płynu do płukania z Bobini i wszystko jest ok. Ubranka Małej piorę osobno, tym bardziej, że i tak uzbieram jej ubranek itp. na jedną pełną pralkę
ScarlettOh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 14:58   #34
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: zakup pralki wirnikowej dla niemowlaka czy warto?

Dobre, nie wpadłabym na pomysł kupienia osobnej pralki
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 19:33   #35
zadziorne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 29
Dot.: zakup pralki wirnikowej dla niemowlaka czy warto?

Podobno dobre ubranka dla niemowląt są również z F&F jakość podobna do Lidla, bardzo dobre są z H&M z bawełny organicznej no oczywiście z ciucholandu. Warto też kupić ubranka polskich producentów np. Pinokio czy Krymar. Najgorsze są z Pepco już po samym dotyku czuć, że po włożeniu do pralki nic może z tego nie zostać poza tym wydają się szorstkie[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Dobre, nie wpadłabym na pomysł kupienia osobnej pralki
no cóż pierwsze dziecko stąd może zbytnie przewrażliwienie
zadziorne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 20:01   #36
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: zakup pralki wirnikowej dla niemowlaka czy warto?

Cytat:
Napisane przez zadziorne Pokaż wiadomość
Podobno dobre ubranka dla niemowląt są również z F&F jakość podobna do Lidla, bardzo dobre są z H&M z bawełny organicznej no oczywiście z ciucholandu. Warto też kupić ubranka polskich producentów np. Pinokio czy Krymar. Najgorsze są z Pepco już po samym dotyku czuć, że po włożeniu do pralki nic może z tego nie zostać poza tym wydają się szorstkie[COLOR="Silver"]
Prawda, nasze pepcowe wszystkie po pierwszym praniu poszły w szerokość, a skurczyły się na długość niestety. Ale za to z Pepco lubię bluzki z długim rękawem i wierzchnie rzeczy typu spodnie dresowe czy kurtki.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 20:04   #37
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: zakup pralki wirnikowej dla niemowlaka czy warto?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;59049551]Prawda, nasze pepcowe wszystkie po pierwszym praniu poszły w szerokość, a skurczyły się na długość niestety. Ale za to z Pepco lubię bluzki z długim rękawem i wierzchnie rzeczy typu spodnie dresowe czy kurtki.[/QUOTE]

Ja lubię ich bluzki, bluzy i spodnie. Kupuję do latania po dworze i dobrze się sprawdzają. Nie oczekuję super jakości, ale tragedii też nie ma, na jeden sezon OK.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-16, 20:33   #38
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: zakup pralki wirnikowej dla niemowlaka czy warto?

Cytat:
Napisane przez zadziorne Pokaż wiadomość
Podobno dobre ubranka dla niemowląt są również z F&F jakość podobna do Lidla, bardzo dobre są z H&M z bawełny organicznej no oczywiście z ciucholandu. Warto też kupić ubranka polskich producentów np. Pinokio czy Krymar. Najgorsze są z Pepco już po samym dotyku czuć, że po włożeniu do pralki nic może z tego nie zostać poza tym wydają się szorstkie[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

no cóż pierwsze dziecko stąd może zbytnie przewrażliwienie
OT
Te 2 + Ewa Klucze miałam przy starszej córce (6 lat temu) i niestety 60 stopni to one nie potrafiły przeżyć
Teraz mam kilka bodziaków i półśpiochów z Pinokio - 40 stopni, pranie co 3-4 dni i półśpiochy są już na nas za szerokie, a mamy 7 tygodni
F&F wielopaki 6 lat temu masakrycznie rozchodziły się na szerokość i nawet mój puplet miał je po pewnym czasie za szerokie (podobno serie licencyjne są szczuplejsze i lepiej się zachowują, ale nie sprawdziłam na nas). Jakoś mam obawy teraz je kupić.
Aktualnie najbardziej mi się sprawdzają używane oraz Next, H&M.

A co do pralki to dla mnie to nie aż takie dziwne, bo jednak sporo chemii zostaje w pralce.
Pieluchuje wielo, pieluchy mają to do siebie, że jak się kiepsko wypłuczą to mniej chłoną. Ogólnie co jakiś czas (mniej więcej raz na miesiąc) powinno się im zafundować kilka płukań, żeby wszystko wypłukać, kończymy jak nic się nie pieni. Przy starszej córce jak pierwszy raz puściłam tak pralkę to prałam te pieluchy cały dzień Od tego czasu raz na jakiś czas puszczam pralkę bez detergentów, żeby się wypłukała. A przy kolejnej córze pod koniec ciąży przeszłam na łagodniejsze proszki do prania dla całej rodziny.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 20:56   #39
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: zakup pralki wirnikowej dla niemowlaka czy warto?

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
OT
Te 2 + Ewa Klucze miałam przy starszej córce (6 lat temu) i niestety 60 stopni to one nie potrafiły przeżyć
Teraz mam kilka bodziaków i półśpiochów z Pinokio - 40 stopni, pranie co 3-4 dni i półśpiochy są już na nas za szerokie, a mamy 7 tygodni
F&F wielopaki 6 lat temu masakrycznie rozchodziły się na szerokość i nawet mój puplet miał je po pewnym czasie za szerokie (podobno serie licencyjne są szczuplejsze i lepiej się zachowują, ale nie sprawdziłam na nas). Jakoś mam obawy teraz je kupić.
Aktualnie najbardziej mi się sprawdzają używane oraz Next, H&M.

A co do pralki to dla mnie to nie aż takie dziwne, bo jednak sporo chemii zostaje w pralce.
Pieluchuje wielo, pieluchy mają to do siebie, że jak się kiepsko wypłuczą to mniej chłoną. Ogólnie co jakiś czas (mniej więcej raz na miesiąc) powinno się im zafundować kilka płukań, żeby wszystko wypłukać, kończymy jak nic się nie pieni. Przy starszej córce jak pierwszy raz puściłam tak pralkę to prałam te pieluchy cały dzień Od tego czasu raz na jakiś czas puszczam pralkę bez detergentów, żeby się wypłukała. A przy kolejnej córze pod koniec ciąży przeszłam na łagodniejsze proszki do prania dla całej rodziny.
Miałam ubranka Pinokio i Ewy Klucze w rozmiarze 56 i 62, byłam zadowolona, przeżyły i czekają na ewentualne kolejne dziecko
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 21:29   #40
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: zakup pralki wirnikowej dla niemowlaka czy warto?

Ja bardzo szybko zaczelam prac ciuchy mlodego z naszymi. Jego ciuchami bym w zyciu pralki nie zapelnila, bo zuzywa jedne body dziennie + spodnie, jeden pajac i tyle Nie ulewa, akcje 'wyciekowe' zdarzyly sie poki co tylko 2 razy.
Na szczęscie nasz proszek (kapsulki) i plyn do plukania mu nie przeszkadzaja.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 22:11   #41
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: zakup pralki wirnikowej dla niemowlaka czy warto?

Ja początkowo dorzucałam do rzeczy córki nasze np białe koszulki, jasną bieliznę itp. a osobno prałam ciemne rzeczy, których córka nie nosiła. Potem przerzuciłam ją na nasz proszek tak ok roczku chyba, albo dwóch. Już nie pamiętam.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-16 23:11:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.