Żel szczypie kilka godzin po utwardzeniu ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-21, 21:16   #1
doucin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Exclamation

Żel szczypie kilka godzin po utwardzeniu ??


Witajcie.

Mam pytanie, nawet google nie pomogły

To, że żel piecze/szczypie podczas utwardzania w lampie to dość pospolite, otóż tak się zdarza, nie będę już pisać dlaczego bo zapewne wiecie.

Ale czy jest możliwe by paznokcie "szczypały" po 8 godzinach od wykonania całego zabiegu przedłużania?

Dziś robiłam paznokcie mojej koleżance, skończył mi się kamuflaż więc podjechałam do hurtowni w moim mieście (normalnie kamuflaż zamawiam z neta) i kupiłam cover firmy której nie znam, mam tylko z niej biały i jest ok, babka w hurtowni też wykonuje i robi paznokcie żelami tej firmy i sobie chwali. Nie miałam wyjścia i kupiłam ten kamuflaż, a w sumie bardziej żel budujący bardzo mleczny róż.

Właśnie ta koleżanka napisałam mi smsa chwile temu, że ją ''szczypią'' paznokcie. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim I zastanawiam się czy to nie wina tego nowego żelu. Nie budowałam nim pazurka i nie był on pierwszą warstwą.

Zdarzyło wam się coś podobnego?

Pozdrawiam
__________________

doucin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 21:28   #2
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Żel szczypie kilka godzin po utwardzeniu ??

to napewno nie jest wina nowego żelu. Czy robilaś juz wcześniej paznokcie tej dziewczynie? czy po innych stylistkach tez miała ten problem?
być może dziewczyna ma wrazliwa płytke...moze przez przypadek Ty lub poprzednia dziewczyna jej przepiłowała... a moze ona zgryza sobie paznokcie i ma poprostu zniszczona plytkę, a pieczenie w lampie dodatkowo ją osłabiło...
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 21:38   #3
doucin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: Żel szczypie kilka godzin po utwardzeniu ??

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
to napewno nie jest wina nowego żelu. Czy robilaś juz wcześniej paznokcie tej dziewczynie? czy po innych stylistkach tez miała ten problem?
być może dziewczyna ma wrazliwa płytke...moze przez przypadek Ty lub poprzednia dziewczyna jej przepiłowała... a moze ona zgryza sobie paznokcie i ma poprostu zniszczona plytkę, a pieczenie w lampie dodatkowo ją osłabiło...
Jej teraz pierwszy raz robiłam, wcześniej robiła jej jakaś "pseudostylistka", i kiedyś ktoś w salonie.
Nie wiem czy wcześniej miała podobną sytuacje, raczej nie bo by chyba napisała. Napisała mi też, że pewnie jej to przejdzie i zadowolona jest

Ale sam fakt "szczypania paznokci" jest dziwny.

Płytki nie przepiłowałam to na pewno, płytka nie był słaba.
Jednak przed przedłużaniem u mnie miała sobie sama przyklejone sztuczne paznokcie kropelką... Resztki kleju miała na paznokciach, lekko opilowalam płytkę, dokładnie to zmatowiłam i śladu nie było po kleju. Płytka mimo to ładna była.
__________________

doucin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 23:17   #4
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Żel szczypie kilka godzin po utwardzeniu ??

... no jezeli ktos przykl;eja sobie paznokcie kropelka to wybacz-maja prawo szczypac..mozliwe, ze wlasnie ten klej spowodowal taka reakcje..
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 07:27   #5
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: Żel szczypie kilka godzin po utwardzeniu ??

A ja jednak stawiam na przepiłowaną płytkę, spiłowując jej klej do zera mogłaś łatwo uszkodzić jej naturalny paznokieć, od samej kropelki paznokcie by nie szczypały (jak byłam dzieckiem próbowałam)po za tym zaczęły ją szczypać po Twoim zabiegu,, a nie jak nosiła paznokcie przyklejone na kropelkę, no i niestety jak szczypią przepiłowane paznokcie też miałam okazję się przekonać przed własnym ślubem A płytką mogła nie wyglądać na przepiłowaną, bo po zmatowieniu była jaśniejsza, a później kamuflaż to zakrył.
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 16:52   #6
bombeloczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 103
Dot.: Żel szczypie kilka godzin po utwardzeniu ??

Mnie również się wydaje że to szczypanie to efekt przepiłowania płytki. Ja także tego bólu doświadczyłam i faktycznie może szczypać po kilku godzinach. Była u mnie kiedyś laska co przyklejała sobie odchodzący żel kropelką ale po moim "zabiegu" nie skarżyła się na szczypanie, więc to nie wina kropelki. Na bank to przepiłowana płytka
bombeloczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 20:21   #7
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Żel szczypie kilka godzin po utwardzeniu ??

tez tak uwazam, ze musi to byc przepilowanie... To jak z paznokciami ktore bola po zdjeciu, tez z powodu przepilowania
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-22, 23:17   #8
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Żel szczypie kilka godzin po utwardzeniu ??

plus dodatkowo jeśli przedłużałaś na tipsie, mogłaś dobrać za mały rozmiar przez co paznokieć jest obolały i może dawać uczucie mrowienia.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 20:47   #9
doucin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: Żel szczypie kilka godzin po utwardzeniu ??

Cytat:
Napisane przez stormm Pokaż wiadomość
A ja jednak stawiam na przepiłowaną płytkę, spiłowując jej klej do zera mogłaś łatwo uszkodzić jej naturalny paznokieć, od samej kropelki paznokcie by nie szczypały (jak byłam dzieckiem próbowałam)po za tym zaczęły ją szczypać po Twoim zabiegu,, a nie jak nosiła paznokcie przyklejone na kropelkę, no i niestety jak szczypią przepiłowane paznokcie też miałam okazję się przekonać przed własnym ślubem A płytką mogła nie wyglądać na przepiłowaną, bo po zmatowieniu była jaśniejsza, a później kamuflaż to zakrył.
rękę dam sobie uciąć, że nie przepiłowałam płytki, NIGDY MI SIĘ NIE ZDARZYŁO, A DO TEGO WIEM JAK WYGLĄDA PRZEPIŁOWANE MIEJSCE WIĘC TO NA PEWNO NIE TO.

Paznokcie robię od 4 lat, mam oczywiście ukończony kurs.

I swoje błędy dostrzegam jak najbardziej

Przepiłowanie, za mały tips NA PEWNO NIE


__________________


Edytowane przez doucin
Czas edycji: 2011-01-23 o 20:49
doucin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 21:13   #10
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: Żel szczypie kilka godzin po utwardzeniu ??

No to może wklej zdjęcie, na forum burza mózgów wiec wspólnymi siłami uda nam się rozwiązać Twój problem Choć powiem szczerze tak od siebie że nie wyobrażam sobie ściągać coś z paznokci do zera i nie przepiłować płytki, ale przyznam że nigdy nie próbowałam myślę że przy ściąganiu paznokci po to zostawia się cienką warstwę masy, aby uniknąć przepiłowania, w twoim przypadku był to klej który chcąc nie chcąc musiałaś usunąć przed kolejnym setem.
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 12:18   #11
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Żel szczypie kilka godzin po utwardzeniu ??

Poza przepiłowana płytką może być kilka innych przyczyn: pisałas, że dziewczyna miała wczesniej przylejone na super gluta, czy kropelkę sztuczne paznokcie. Ze swojego doświadczenia wiem, że cięzko to usunąc nawet acetonem, zatem- może zostało troszke kleju i wszedł w reakcję z kolejnymi produktami, które nałzyłas.
Wiem, że po 4 latach masz już duże doświadczenie, ale może zdarzyło Ci się dotknąc primerem do skórek- to też może wywołac ból, jak równiez reakcję alergiczną.
A czy ta klientka miała wczesniej żel? może to reakcja na sam żel, albo na żel akurat tej marki-pisałaś, zdaje się, że uzyłas nowego covera, który przeciez znajduje się na płytce. Spotkałam się już pare razy, że klientki były uczulone na żele marki X, stylizując je marką Y nic sie nie działo...... Są to baaaaardzo rzadkie przypadki, jednak kazda klientkę, nalezy traktowac indywidualnie, prawda?
Powodzenia i napisz, jak się spraw potoczyła dalej
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 19:51   #12
doucin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: Żel szczypie kilka godzin po utwardzeniu ??

no cóż, to szczypanie było tylko pierwszego dnia, teraz jest wszystko w porządku
Pazurki dobrze trzymają i nie ma żadnych podejrzanych zapowietrzeń.
Jeśli chodzi o jej klej kropelkę, to było tyle co kot napłakał, i nie na wszystkich palcach , cienka warstwa jak lakier i kleksami
ale, być może najechałam lekko primerem na skórki, hmm jeżeli już to ta opcja
__________________

doucin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 10:38   #13
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Żel szczypie kilka godzin po utwardzeniu ??

Ważne, że już wsio oki.
Obserwuj te pania, przynajblższymuzupełnieni u. Możema jakieś reakcje alergiczne np na pył- potrafia wrednie pojawic sie nawet po paru latach. Jednak wówczas ból byłby skoncentrowany przy skórze, a nie na paznokciach.
Powodzenia!
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 07:59   #14
doucin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: Żel szczypie kilka godzin po utwardzeniu ??

dzięki za rady
__________________

doucin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.