Mamy wrześniowe 2021 - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-12, 16:28   #901
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Ada to nie wypada Pokaż wiadomość
Mi można dopisać: 30 lat, pierwsza ciąża

Ja wczoraj byłam u gina i wszystko w porządku . Muszę jedynie zrobić już krzywą cukrową bo mam wynik 92. Mam nadzieje, że będzie dobrze i oczywiście już panikuję

Następna wizyta dopiero za miesiąc. 03.03 mam prenatalne i nie mam pojęcia jak się uzbroić w cierpliwość...
Witaj.
Przyzwyczajaj się . W pierwszej ciąży ciągle się zamartwiam pomiędzy badaniami. Taki urok macierzyństwa.
Teraz mniej bo mam w domu małe dziecko to czasu na rozmyślania brak ,ale stres przed każdą wizyta i w trakcie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 16:38   #902
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Uff w końcu weekend 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 17:06   #903
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Uff w końcu weekend 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja właśnie jutro idę do pracy po kilku dniach przerwy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 18:29   #904
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Powiem wam że w pierwszej ciąży miałam mdłości ale to było nic. Teraz ciągle czuję się źle. Cały dzień. Wszystko przewód pokarmowy,to chyba przez ten duphaston. No, masakra.
Do tego mąż się mnie pyta jak to jest że w dzień mi "brzucha przybywa" i wieczorem to mam taki wielki jak balon a rano wstaje i normalny, lekko ciążowy brzuszek jest.....
Mam. nadzieję, że nikogo nie urażę cytując odpowiedź,mało wrażliwą " bo się w nocy wypierdzę". Mąż o nic więcej nie pyta od tego czasu.
Wzdęcia też mam mega niestety.
Do tego problem ze spaniem, budzę się ok 1 i do 3 się miotam a potem w dzień ledwo żyję.....
Sorki, musiałam z siebie wyrzucić ;/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 20:05   #905
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ja_kasi Pokaż wiadomość
Kupiłam tak w poprzedniej ciąży kilka ubrań na zaś bo akurat w promocji były. A potem prawie ich nie nosiłam bo mało przytyłam i długo chodziłam w swoich takich luźniejszych lub bardziej elastycznych.Nie chodzi czasem o Laktacyjny Leksykon Leków?Dużo odpoczywaj, będzie dobrze, krwiaki najczęściej się wchłaniają, u mnie też jest mały.Super, że wszystko ok, już coraz większe te nasze maluszki

Poduszka ciążowa to było zbawienie w poprzedniej ciąży, szczególnie że lubiłam spać na brzuchu i dzięki niej się nie przekręcałam w nocy. Teraz się tylko zastanawiam gdzie my się z nią zmieścimy w łóżku bo mały z nami śpi Mój synek przestał ok 7 miesiąca już tak intensywnie przybierać. Miał wtedy też ok 9kg, teraz na 14 miesięcy ma prawie 12kg. Przed rokiem już zaczął znacznie mniej ulewać. Na takim wczesnym etapie pediatra jednak powinien zwrócić wcześniej uwagę na słabe przybieranie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pediatrzy najlepsi są jednak w ignorowaniu tego typu rzeczy, bo są uczeni że to i tamto to fizjologia 🤷 nas potraktowała poważnie, jak zobaczyła w historii konsultacji to co zgłaszałam na teleporadach gastrologowi, choć jej wcześniej zgłaszałam dokładnie to samo. Jakoś tak mam ograniczone zaufanie do pediatrów od jakiegoś czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny ,wsZytsko będzie dobrze ,nie możemy się tak stresować (mówi ta co ma nerwicę ) ja mam dziś wizytę ,ciekawe czy serce będzie .

Właśnie też myślałam o tej poduszce do spania czy będzie mi potrzebna?

A słuchajcie mam pytanie macie jakieś ubrania/bieliznę/koszule od mamyginekolog ??
Jak myślicie warto coś kupić?
Ja właśnie tez nie bardzo wiem co z ubraniami ,bo w spodniach ciśnie mnie brzuch ,nie mam żadnych leginów, z sukienkami też tak średnio bardziej na lato już , a co na wiosnę i teraz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do poduszki najlepiej kupić, nawet używkę i samej ocenić. Najczęściej się sprawdzają i bardzo pomagają. A jak się nie sprawdzi to puścisz dalej

Nie mam nic od mamy ginekolog i nie zamierzam. Wolę coś znaleźć z drugiej ręki niż jej niepotrzebnie kręcić biznes. Jakoś mnie nie przekonuje zupełnie.

Na wiosnę też sukienki się sprawdzą, nawet zimą z kozakami i ciepłymi rajstopami. Jeśli cisną Cię już spadnie to poszukaj już 1-2 par spodni w swoim obecnym rozmiarze z pasem ciążowym. Nawet z drugiej ręki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Tralala26 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
ja też po wizycie na razie wszystko w porządku. Z USG wychodzi9 tydzień, wielkość mamy 2,23cm. Teraz miesiąc przerwy i od razu USG genetyczne i test pappa. Teraz muszę uzbroić sie w cierpliwość.

Kurcze, nie wiedziałam, że refluks jest tak częsty u dzieci. ;OO


Co do krwiaków to właśnie kilka znajomych tak miało i powoli się wchłaniały i było wszystko dobrze )

W ogóle dziewczyny jakie macie podejście do oglądania w ciąży emocjonujących filmów? Ja uwielbialm thrillery, dramaty itp ale nie wiem czy tym przeżywaniem nie obciążam za bardzo dziecka?

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------



Mnie w ciąży też wygodniej, ale taka zimnica teraz, że tylko na wizyty u gina zakładam, bo tak mi jest bardziej zręcznie . A na codziennie rajstopy, skarpety i na to spodnie
Ja oglądam wszystko co chcę, nie przeżywam ich zbytnio i też skrupułów nie mam. Przeżywam to co mam w domu nie da się od wszystkiego odgrodzić, nie żyjemy w jakiejś bańce, a za chwilę możemy bardziej przeżywać bardzo trywialne rzeczy jak np to że nie mamy w domu tego, co mamy ochotę zjeść

Refluks a refluks to różnica. Jest częsty jako tako, bo w wielu przypadkach to fizjologia, prawie każde dziecko ulewa i nie zawsze jest to patologia. Tylko nie zawsze pediatra się przejmuję, dopóki dziecko przybiera wręcz się nie przejmują, nawet jeśli już jest patologiczny. Dlatego ja zaczęłam się kontaktować w tej sprawie z gastrologiem i okazało się, że to ja mam rację, a nie pediatra. Intuicja matki jest naprawdę niedoceniana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Super, że wszystko ok u Was na wizytach ja muszę się umówić na kontrolę na początku marca, jak tylko pojawi się termin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Michiru
Czas edycji: 2021-02-12 o 20:48
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 20:16   #906
blekitna laguna
Rozeznanie
 
Avatar blekitna laguna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 570
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Kurcze to moze mi tez duphaston podkreca mdlosci, bo u mnie tez w pierwszej ciazy to bylo nic w porownaniu do teraz. Godzine sie zastanawiam co by tu zjesc po czym jem jak wrobelek i zaraz znowu glodna i tak w kolko :P Mam skurczony zoladek. W sumie dobrze, ze mam teraz zapchane zatoki to chwilowo mam stepiony wech i smak i jakos cos w siebie wmuszam po trochu :P Normalnie to moglabym tak malo jesc, ale teraz mnie taki glod zasysa, ze az mi slabo i musze cos przegryzc
Ja od siebie tez polecam zakupy z dugiej reki, zwlaszcza jesli chozi o rzeczy dla dziecka. Ja kupowalam tylko nowy fotelik a tak to wszystko uzywki w idealnym stanie, a cena przez pol. Polecam zajrzec na OLX i Vinted. I polecam nie kupowac za duzo rzeczy na zapas tylko niezbedne minimum. Zawsze w kazdej chwili mozna dokupic. Ja swoja wyprawkemialam barzo dopracowana i nie bylo rzeczy, ktora sie nie przydala. No moze oprocz rozka ten mi sie nie przydal.

Edytowane przez blekitna laguna
Czas edycji: 2021-02-12 o 20:17
blekitna laguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 21:39   #907
monissskaa
Zadomowienie
 
Avatar monissskaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do monissskaa GG do monissskaa
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dobra ,jestem dziś po drugiej wizycie (u innego lekarza ) i tak z USG 7+1 , serce bije ,choć nie słyszałam tylko na wykresie widać i lekarz powiedział , dał mi duphaston bo mam wydzielinę lekko brązowa, ale m strasznie mieszane uczucia ,bo lekarz taki " prędki" bo zanim zamknęłam drzwi za sobą ,już się mnie pytał o imię nazwisko ,szybko USG ,szybkie pytania ,która ciąż ,czy chorowałam ,ile lat itp ,nie założył mi jeszcze karty ciąży niby wizytę mam teraz na 01.03 i wtedy ma zalozyc i zlecic cytologię i czystość pochwy -nie wiem co to. I teraz tak nie wiem co robić mam bardzo mieszane uczucia czy aby nie zapisać się do kogoś innego jeszcze kto poświęci mi może trochę więcej czasu, a i powiedział mi żebym odstawiła witaminy bo to pewnie od nich są te mdłości no i ten lek co mi dał też może je potęgować i kazał brać sam kwas foliowy.
Co Wy o tym wssytskim sądzicie ?

A i normalnie żaba mnie cena USG , wizyta 150 plus potem jeszcze doplacilam 130 za USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
lu. sSs
?> ? > > > ?

Odkrywam w SOBIE talenty kulinarne.!
monissskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-12, 21:58   #908
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Dobra ,jestem dziś po drugiej wizycie (u innego lekarza ) i tak z USG 7+1 , serce bije ,choć nie słyszałam tylko na wykresie widać i lekarz powiedział , dał mi duphaston bo mam wydzielinę lekko brązowa, ale m strasznie mieszane uczucia ,bo lekarz taki " prędki" bo zanim zamknęłam drzwi za sobą ,już się mnie pytał o imię nazwisko ,szybko USG ,szybkie pytania ,która ciąż ,czy chorowałam ,ile lat itp ,nie założył mi jeszcze karty ciąży niby wizytę mam teraz na 01.03 i wtedy ma zalozyc i zlecic cytologię i czystość pochwy -nie wiem co to. I teraz tak nie wiem co robić mam bardzo mieszane uczucia czy aby nie zapisać się do kogoś innego jeszcze kto poświęci mi może trochę więcej czasu, a i powiedział mi żebym odstawiła witaminy bo to pewnie od nich są te mdłości no i ten lek co mi dał też może je potęgować i kazał brać sam kwas foliowy.
Co Wy o tym wssytskim sądzicie ?

A i normalnie żaba mnie cena USG , wizyta 150 plus potem jeszcze doplacilam 130 za USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że wszystko ok ale jeśli nie jesteś przekonana do lekarza i tak średnio mu ufasz, niczego nie tłumaczy tylko goni tą wizytę i jeszcze zdziera straszliwie to ja bym szukała innego lekarza. Z prowadzącym musisz złapać kontakt, musisz mu ufać, żeby nie kwestionować potem wszystkiego co mówi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 22:15   #909
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Dobra ,jestem dziś po drugiej wizycie (u innego lekarza ) i tak z USG 7+1 , serce bije ,choć nie słyszałam tylko na wykresie widać i lekarz powiedział , dał mi duphaston bo mam wydzielinę lekko brązowa, ale m strasznie mieszane uczucia ,bo lekarz taki " prędki" bo zanim zamknęłam drzwi za sobą ,już się mnie pytał o imię nazwisko ,szybko USG ,szybkie pytania ,która ciąż ,czy chorowałam ,ile lat itp ,nie założył mi jeszcze karty ciąży niby wizytę mam teraz na 01.03 i wtedy ma zalozyc i zlecic cytologię i czystość pochwy -nie wiem co to. I teraz tak nie wiem co robić mam bardzo mieszane uczucia czy aby nie zapisać się do kogoś innego jeszcze kto poświęci mi może trochę więcej czasu, a i powiedział mi żebym odstawiła witaminy bo to pewnie od nich są te mdłości no i ten lek co mi dał też może je potęgować i kazał brać sam kwas foliowy.
Co Wy o tym wssytskim sądzicie ?

A i normalnie żaba mnie cena USG , wizyta 150 plus potem jeszcze doplacilam 130 za USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie wczoraj na wizycie lekarz pokazał mi bijące serduszko, bylo widać na monitorze jak tętni taka mini kropeczka, a to 7t2d wczoraj byl. Także skoro mówił ze u twojego malenstwa bije to napewno tak jest, nie każdy lekarz daje posłuchać bicia serca we wczesnej ciazy, nawet gdzieś na wizażu to właśnie czytałam.

I zgadzam się z Michiru. Do leksrza trzeba czuć zaufanie, nie niepewność. Jego obowiązkiem jest poinformować cie o wszystkim co istotne, tym bardziej że z tego co napisałaś, bierze nie małe pieniądze. Ja tez nie mam jeszcze karty ciąży, mam najpierw zrobić wszystkie badania które mi zlecił i przy kolejnej wizycie mi ja założy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez MONIKA1850
Czas edycji: 2021-02-12 o 22:17
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 07:44   #910
Arielka90
Raczkowanie
 
Avatar Arielka90
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 44
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Powiem wam że w pierwszej ciąży miałam mdłości ale to było nic. Teraz ciągle czuję się źle. Cały dzień. Wszystko przewód pokarmowy,to chyba przez ten duphaston. No, masakra.
Do tego mąż się mnie pyta jak to jest że w dzień mi "brzucha przybywa" i wieczorem to mam taki wielki jak balon a rano wstaje i normalny, lekko ciążowy brzuszek jest.....
Mam. nadzieję, że nikogo nie urażę cytując odpowiedź,mało wrażliwą " bo się w nocy wypierdzę". Mąż o nic więcej nie pyta od tego czasu.
Wzdęcia też mam mega niestety.
Do tego problem ze spaniem, budzę się ok 1 i do 3 się miotam a potem w dzień ledwo żyję.....
Sorki, musiałam z siebie wyrzucić ;/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na tego typu pytanie chyba też bym odpowiedziała w podobnym tonie... Im łatwo komentować bo nie odczuwają jakichkolwiek dolegliwości ciążowych
Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Dobra ,jestem dziś po drugiej wizycie (u innego lekarza ) i tak z USG 7+1 , serce bije ,choć nie słyszałam tylko na wykresie widać i lekarz powiedział , dał mi duphaston bo mam wydzielinę lekko brązowa, ale m strasznie mieszane uczucia ,bo lekarz taki " prędki" bo zanim zamknęłam drzwi za sobą ,już się mnie pytał o imię nazwisko ,szybko USG ,szybkie pytania ,która ciąż ,czy chorowałam ,ile lat itp ,nie założył mi jeszcze karty ciąży niby wizytę mam teraz na 01.03 i wtedy ma zalozyc i zlecic cytologię i czystość pochwy -nie wiem co to. I teraz tak nie wiem co robić mam bardzo mieszane uczucia czy aby nie zapisać się do kogoś innego jeszcze kto poświęci mi może trochę więcej czasu, a i powiedział mi żebym odstawiła witaminy bo to pewnie od nich są te mdłości no i ten lek co mi dał też może je potęgować i kazał brać sam kwas foliowy.
Co Wy o tym wssytskim sądzicie ?

A i normalnie żaba mnie cena USG , wizyta 150 plus potem jeszcze doplacilam 130 za USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeżeli to już twoja kolejna wizyta i nadal masz mieszane uczucia to ja bym raczej zmieniła lekarza. Tym bardziej, że tyle za niego płacisz.
Ja byłam na pierwszej wizycie u ginekologa, który miał wyłącznie pozytywne opinie, a jakoś ja go bardziej był oceniła jako neutralny. Jeśli na drugiej wizycie nie wzbudzi całkowicie mojego zaufania to go zmienię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Arielka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 09:13   #911
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Czesc! Dziewczyny nie zasypało Was?

Mam pytanie, koleżanka mi wspomniała że jej lekarz w ciąży kazał brać probiotyki, bo są badania że zmniejszają ryzyko alergii dziecka. Mi lekarka kazała brać tylko witaminy ciążowe i nic więcej. Jak u Was jest ?

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
U mnie wczoraj na wizycie lekarz pokazał mi bijące serduszko, bylo widać na monitorze jak tętni taka mini kropeczka, a to 7t2d wczoraj byl. Także skoro mówił ze u twojego malenstwa bije to napewno tak jest, nie każdy lekarz daje posłuchać bicia serca we wczesnej ciazy, nawet gdzieś na wizażu to właśnie czytałam.

I zgadzam się z Michiru. Do leksrza trzeba czuć zaufanie, nie niepewność. Jego obowiązkiem jest poinformować cie o wszystkim co istotne, tym bardziej że z tego co napisałaś, bierze nie małe pieniądze. Ja tez nie mam jeszcze karty ciąży, mam najpierw zrobić wszystkie badania które mi zlecił i przy kolejnej wizycie mi ja założy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Gratulacje serduszka !
Wydaje mi się że kwestia tego czy słychać czy nie zależy od sprzętu na jakim pracuje lekarz. W tym tygodniu byłam pierwszy raz w innej przychodni niż zawsze i lekarz od razu włączył głośnik i było słychać, a 5 dni wcześniej w startej przychodni nie było słychać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-13, 10:12   #912
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Czesc! Dziewczyny nie zasypało Was?

Mam pytanie, koleżanka mi wspomniała że jej lekarz w ciąży kazał brać probiotyki, bo są badania że zmniejszają ryzyko alergii dziecka. Mi lekarka kazała brać tylko witaminy ciążowe i nic więcej. Jak u Was jest ?




Gratulacje serduszka !
Wydaje mi się że kwestia tego czy słychać czy nie zależy od sprzętu na jakim pracuje lekarz. W tym tygodniu byłam pierwszy raz w innej przychodni niż zawsze i lekarz od razu włączył głośnik i było słychać, a 5 dni wcześniej w startej przychodni nie było słychać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja biorę probiotyki na stałe, ryzyka alergii u dzieci najwyraźniej nie zmniejszyło to wystarczająco 🤷 moim zdaniem warto je brać i podawać dzieciom, ale nie tylko ze względu na alergię. Jeśli masz dużo przypadków alergii w rodzinie to cokolwiek nie zrobisz można się spodziewać, że i dziecko będzie alergikiem niestety. Ale da się z tym żyć. I lepsze zauważalne są efekty, jak je dziecku podajesz niż jak je sama bierzesz.

U nas też sypie. Ładnie to wygląda, taka prawdziwa zima jaką ja znam z czasów dzieciństwa, szkoda że na święta tak biało nie było. Ale mam problem z wyjściem na spacer, bo nie nadążają u mnie z odśnieżaniem, więc z wózkiem nie wyjdę, a na noszenie w chuście nie mam ostatnio siły, bo mi się słabo robi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 11:12   #913
blekitna laguna
Rozeznanie
 
Avatar blekitna laguna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 570
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Dobra ,jestem dziś po drugiej wizycie (u innego lekarza ) i tak z USG 7+1 , serce bije ,choć nie słyszałam tylko na wykresie widać i lekarz powiedział , dał mi duphaston bo mam wydzielinę lekko brązowa, ale m strasznie mieszane uczucia ,bo lekarz taki " prędki" bo zanim zamknęłam drzwi za sobą ,już się mnie pytał o imię nazwisko ,szybko USG ,szybkie pytania ,która ciąż ,czy chorowałam ,ile lat itp ,nie założył mi jeszcze karty ciąży niby wizytę mam teraz na 01.03 i wtedy ma zalozyc i zlecic cytologię i czystość pochwy -nie wiem co to. I teraz tak nie wiem co robić mam bardzo mieszane uczucia czy aby nie zapisać się do kogoś innego jeszcze kto poświęci mi może trochę więcej czasu, a i powiedział mi żebym odstawiła witaminy bo to pewnie od nich są te mdłości no i ten lek co mi dał też może je potęgować i kazał brać sam kwas foliowy.
Co Wy o tym wssytskim sądzicie ?

A i normalnie żaba mnie cena USG , wizyta 150 plus potem jeszcze doplacilam 130 za USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Serduszka sie nie slucha na tak wczesnym etapie - teraz sa takie zalecenia, chodzi o bezpieczenstwo malucha. Mi lekarka pokazywala na ekranie migajaca kropeczke
Cytologia jest chyba obowiazkowa w ciazy, bardzo dobrze, ze robi. czystosc - ja akurat nie mialam, ale w sumie tez nie zaszkodzi. Te wszystkie pytania to sa standardowe pytania, ktore lekarz zadaje, no ale faktycznie jak masz wrazenie, ze leci na ilosc a nie jakosc to szukaj dalej. Jak nie czujesz sie przekonana do lekarza to ja bym zmienila. Mi tez moja lekarka zalozyla karte ciazy na 2 wizycie z usg- ja jej bezgranicznie ufam, pracuje w szpitalu, w ktorym rodzilam i bede rodzic.
matko jakie ceny, prawie 300 zl za wizyte Jak ja sie ciesze, ze mam pakiet w PZU i mam wszystko za darmo
Nie macie takiej mozliwosci? Jakbym zsumowala te wszystkie wizyty, badania to chyba jestem ze 3-4 tys. do przodu
blekitna laguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 14:46   #914
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej

Monisskaa jeżeli nie czujesz, że ten lekarz jest ok, to nie ma co, lepiej poszukać innego mi dwóch lekarzy mówiło, że narazie mam brać kwas foliowy, witaminę D i jod, a reszta to nie jest konieczna, bo właśnie od niektórych mogą być mdłości. Co do serducha, to właśnie na pierwszej wizycie jak było serce to lekarz mi puścił i słyszałam, a potem już tylko badał czy częstotliwość jest poprawna, widać było taki jasny punkt migający

Ja mam Luxmed, ale będę też chodziła do innej przychodni, którą koleżanka mi polecała. Jeszcze przedziwnie do luxmedu i zapytam o swobodę leczenia czy mam i zawsze to prawie 70% kasy z prywatnej wizyty mi się zwróci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 19:52   #915
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja dzis o suchym chlebie. Dosłownie, nic innego nie przechodzi mi przez gardło a mdłości potęgują głód...niewiem czy nie zaszkodziła mi ryba z puszki bo na nie mam teraz ogromny apetyt..a pochłonęłam wczoraj 2 puszki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 21:12   #916
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez blekitna laguna Pokaż wiadomość
Serduszka sie nie slucha na tak wczesnym etapie - teraz sa takie zalecenia, chodzi o bezpieczenstwo malucha. Mi lekarka pokazywala na ekranie migajaca kropeczke
Zapytaj na czym to niebezpieństwo polega i od kiedy staje się bezpieczne, bo to takie dość niezrozumiałe. Ja słyszałam, po prostu lekarz włączył głośnik.

Ja ograniczam się tylko do luxmedu. Lekarz wydaje się być konkretny, choć wizyty są dość szybkie. Sprawdza czy wszystko ok, odpowiada na pytania, wystawia skierowanie czy rcp i bye bye i mi to wystarczy. Już i tak się gimnastykuję przez te wizyty z podrzucaniem dzieciaków teściowej. Ale trochę żałuję, że nie prowadzi mnie ta sama lekarka, co przy ostatniej ciąży, bo to chyba najlepszy gin u jakiego byłam w życiu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Ja dzis o suchym chlebie. Dosłownie, nic innego nie przechodzi mi przez gardło a mdłości potęgują głód...niewiem czy nie zaszkodziła mi ryba z puszki bo na nie mam teraz ogromny apetyt..a pochłonęłam wczoraj 2 puszki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie podobnie, tyle że chleb masłem. Jakiś koszmar🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 21:44   #917
blekitna laguna
Rozeznanie
 
Avatar blekitna laguna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 570
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Zapytaj na czym to niebezpieństwo polega i od kiedy staje się bezpieczne, bo to takie dość niezrozumiałe. Ja słyszałam, po prostu lekarz włączył głośnik.

Ja ograniczam się tylko do luxmedu. Lekarz wydaje się być konkretny, choć wizyty są dość szybkie. Sprawdza czy wszystko ok, odpowiada na pytania, wystawia skierowanie czy rcp i bye bye i mi to wystarczy. Już i tak się gimnastykuję przez te wizyty z podrzucaniem dzieciaków teściowej. Ale trochę żałuję, że nie prowadzi mnie ta sama lekarka, co przy ostatniej ciąży, bo to chyba najlepszy gin u jakiego byłam w życiu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

U mnie podobnie, tyle że chleb masłem. Jakiś koszmar��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najgorsze, ze mi juz chleb nie smakuje i to zaden



Cytat:
Tętno płodu (FHR – fetal heart rate) na samym początku jest podobne do tętna matki około 70-80 uderzeń na minutę. Wzrasta ono z każdym dniem i około 9 tygodnia ciąży osiąga najszybszy rytm około 175 uderzeń na minutę.
Dość kontrowersyjne jest ostatnio czy wolno „słuchać” tętna we wczesnej ciąży.
Pamiętam, że jeszcze 6 lat temu słuchanie tętna za pomocą USG doppler u zarodków nawet 5 mm było standardem i nikt nie widział w tym nic dziwnego. Następnie było kilka doniesień, że podwyższona energia USG dopplera może być niekorzystna – choć badania nie były na ludzkich zarodkach, ze względów oczywistych. Obecnie są zalecenia aby do 8 tygodnia ciąży nie słuchać tętna płodu tylko obrazować je za pomocą tak zwanego Motion- mode (M-Mode). Najogólniej tłumacząc to - patrzymy ile razy serduszko bije.
Nie chce tu negować lekarzy, którzy słuchają tętna we wcześniej ciąży bo wiem, że zdecydowana większość tak robi. Nie uważajcie tego jako błąd. Te doniesienia są naprawdę nowe i niepewne. Ja na wszelki wypadek nie słucham tętna bo nie jest to konieczne, tak samo sprawdza się M-mode.
https://mamaginekolog.pl/usg-wczesne...interpretowac/

wiem, ze mamaginekolog to srednie zrodlo, ale pierwsze mi wyskoczylo Moja lekarka dokladnie tak to mi tłumaczyła o tej podwyzszonej energii usg.
blekitna laguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 23:27   #918
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez blekitna laguna Pokaż wiadomość
Najgorsze, ze mi juz chleb nie smakuje i to zaden




https://mamaginekolog.pl/usg-wczesne...interpretowac/

wiem, ze mamaginekolog to srednie zrodlo, ale pierwsze mi wyskoczylo Moja lekarka dokladnie tak to mi tłumaczyła o tej podwyzszonej energii usg.
Moja lekarka mi dokładnie tak samo mówiła o słuchaniu tętna w bardzo wczesnej ciąży. Też mi nie puściła tylko pokazała że bije i za pomocą innej funkcji zmierzyła jak szybko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 11:40   #919
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Co tu taka cisza? 🤔

Jak weekend mija ?
Moja ekipa dzisiaj zażyczyła sobie kotlety mielone więc będę zaraz robić ale tak mi się nie chce 🙄 no ale czego się nie robi jak dziecko prosi 😁

Trochę odwilży u nas, ulica która była cała w lodzie w końcu się rozpuszcza (pewnie w nocy znowu zamarznie ale co tam ).

Moja szefowa po prawie roku pracy zdalnej zarządziła że wracamy do biura, tzn hybrydowo i na zmiany - tydzień zdalnie , tydzień w pracy 🙄 nie wiem co o tym myśleć. Ten tydzień jeszcze mam zdalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-14, 11:52   #920
Arielka90
Raczkowanie
 
Avatar Arielka90
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 44
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja się dziś wyspałam. Chyba zaraz skocze na jakiś spacer bo mimo, że jest zimno to słoneczko świeci.
U nas póki co home office jest nadal. Denerwuje mnie to, że nasza firma zamiast dać jakiś długofalowy komunikat do kiedy będzie HO to co miesiąc informuje o przedłużeniu HO na kolejny miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Arielka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 11:55   #921
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Też się wybieramy na spacer i na sanki , dzisiaj trochę cieplej więc fajnie 🤩 słoneczka u nas też trochę się nieśmiało przebija.
Lubię zimę ale marzę już o wiośnie , słoneczku i ciepełku 🤩 jeszcze trochę !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 15:39   #922
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez blekitna laguna Pokaż wiadomość
Najgorsze, ze mi juz chleb nie smakuje i to zaden




https://mamaginekolog.pl/usg-wczesne...interpretowac/

wiem, ze mamaginekolog to srednie zrodlo, ale pierwsze mi wyskoczylo Moja lekarka dokladnie tak to mi tłumaczyła o tej podwyzszonej energii usg.
Rzeczywiście mama ginekolog to średnie źródło, ale przynajmniej wiem co mają mu do zarzucenia no cóż, niech badają, czy to rzeczywiście szkodliwe (mi się wydaje trochę czepianiem się, bo jeśli jest szkodliwe to raczej nie tylko do 8tyg), ale przynajmniej mają co robić, a za kilka lat może czegoś naprawdę ciekawego się dowiemy, czegoś naprawdę potwierdzonego kiedyś ogólnie uważali USG za szkodliwe, więc wszelkie obserwacje i auktualnianie wiedzy lekarskiej jest na plus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Ja oczywiście się nie wyspałam, ciężko się wyspać budząc się co niecałe 2h bo mały głodny, a rano byłam naprawdę zła, że już muszę wstać, ale ok.9 położyłam się spać i wstałam chwilę przed 12, więc jakoś ten dzień leci i nie ma aż takiej tragedii jak ostatnio. Jedyne co jem to chleb z twarożkiem kanapkowym, jakoś mi wchodzi, ale wczoraj wieczorem przypłaciłam to bólem brzucha i musiałam wziąć Spasmolinę, zanim zrobiło się naprawdę źle. I przegryzam słone paluszki. Nie jest idealnie, ale dziś jakoś mniej te mdłości mnie męczą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 16:58   #923
Arielka90
Raczkowanie
 
Avatar Arielka90
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 44
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dziewczyny jak się liczy tygodnie ciąży? 7+4 to jest 7 tydzień czy 8 ? Mam dwie apki i każda liczy inaczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Arielka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 17:01   #924
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Arielka90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak się liczy tygodnie ciąży? 7+4 to jest 7 tydzień czy 8 ? Mam dwie apki i każda liczy inaczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skończony 7tc a obecny 8tc.
Lekarze zazwyczaj biora pod uwagę skonczone tygodnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 17:10   #925
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Arielka90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak się liczy tygodnie ciąży? 7+4 to jest 7 tydzień czy 8 ? Mam dwie apki i każda liczy inaczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja liczę że to 7 tydzień. Wszyscy lekarze u jakich byłam też tak liczą 🤷 ale aplikacje faktycznie niektóre pokazują że to już 8 tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 18:49   #926
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Bo to jest 8tc, tyle że nie skończony więc lekarze jeszcze go nie liczą, bo dziś jesteś, a jutro możesz już nie być. Liczą to, co jest już skończone, tak oficjalnie się wszędzie wpisuje, dla ujednolicenia. Co nie zmienia faktu, że jesteś w trakcie 8tc. Jak mi apka pokazuje, że jest np 9+ to interesuje mnie co się teraz dzieje w trakcie 10tc, a nie co się działo w 9tc tydzień wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Zjadłam lody bananowe. To był błąd 🤢🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 08:04   #927
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dziewczyny, o co chodzi z tą mamąginekolog, czemu to średnie źródło wiedzy? Ominęła mnie jakaś afera w internecie? ;P

Mi chyba mijają mdłości, ale wzrasta zmęczenie i ogólne osłabienie. Najgorzej, że cały tydzień na L4 było naprawdę okej i miałam wręcz wyrzuty sumienia, że się byczę w łóżku z dobrym samopoczuciem, a dzisiaj usiadłam do komputera służbowego i od razu jakiś spadek formy. Wczoraj trochę świętowaliśmy Walentynki i czułam się jak po maratonie
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 08:20   #928
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, o co chodzi z tą mamąginekolog, czemu to średnie źródło wiedzy? Ominęła mnie jakaś afera w internecie? ;P

Mi chyba mijają mdłości, ale wzrasta zmęczenie i ogólne osłabienie. Najgorzej, że cały tydzień na L4 było naprawdę okej i miałam wręcz wyrzuty sumienia, że się byczę w łóżku z dobrym samopoczuciem, a dzisiaj usiadłam do komputera służbowego i od razu jakiś spadek formy. Wczoraj trochę świętowaliśmy Walentynki i czułam się jak po maratonie
Ja osobiście często swego czasu zaglądałam na jej blog bo mimo wszystko wiedza u niej dość rzetelna. Przynajmniej tak mi się wydawało.
Teraz zdecydowanie poszła w komercje. Jeśli chodzi o jej sklep to nic oprócz segregatora nie zamawiałam. A z pomocy fundacji i ich psychologa, skorzystałam po śmierci mojego synka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 11:36   #929
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Mi się wydaje, że ona jest już przereklamowana. Dopóki skupiała się na przekazywaniu wiedzy to ta wiedza może i była rzetelna, ale obecnie to jest głównie biznes. Jak dla mnie to raczej infuencerka niż specjalista (chyba że przestanie kręcić biznesy i dziwne story i zajmie się dokończeniem specjalizacji), ale ja zawsze wolę znaleźć swojego własnego lekarza, któremu ufam i który mi wytłumaczy to, co chcę wiedzieć.

Po wczorajszym lepszym dniu dziś znów jest słabo. Już brakuje mi pomysłów, jak sobie pomóc i co jeść, by było dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 11:59   #930
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że ona jest już przereklamowana. Dopóki skupiała się na przekazywaniu wiedzy to ta wiedza może i była rzetelna, ale obecnie to jest głównie biznes. Jak dla mnie to raczej infuencerka niż specjalista (chyba że przestanie kręcić biznesy i dziwne story i zajmie się dokończeniem specjalizacji), ale ja zawsze wolę znaleźć swojego własnego lekarza, któremu ufam i który mi wytłumaczy to, co chcę wiedzieć.

Po wczorajszym lepszym dniu dziś znów jest słabo. Już brakuje mi pomysłów, jak sobie pomóc i co jeść, by było dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
może herbatniki, biszkopty, sucharki, banany? Sam ryż bez dodatków? Parę stron temu pisałam też o chipsach solonych, czytałam kiedyś, że dają radę. Masz w ogóle ochotę na jakiekolwiek jedzenie?
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.