Mamy wrześniowe 2021 - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-23, 07:48   #4081
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dziewczyny, byłam wczoraj u ginki. Któraś była zainteresowana tą immunoglobuliną to niestety ona jest zalecana ale nie refundowana, czyli w większości tak jak badanie generyczne. Chociaż tyle że nie będę miała problemu z podaniem, bo to jest refundowane. Powiedziała gdzie iść żeby nie było kręcenie nosem. Ale 4 stówki z portfela pójdzie A i jeszcze coś mówiła że można położyć się do szpitala na 3 dni i wtedy mi podadzą zastrzyk na nfz?! Tego to już nie rozumiem zupełnie, 3 doby w szpitalu łóżko zajęte koszty niepotrzebne. Jakaś abstrakcja. Na krztusiec gin nie pisze skierowania tylko rodzinny ale to pisałyście.

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:44 ----------

Dzidzia obrocona główka. Bardzo nisko. Nie bardzo dało się zmierzyć. Wyszła 2 tygodnie mniejsza prawie niż dotychczas. 750g. Niby dr mówiła żeby się nie martwić ale trochę się martwię. Dostałem lek na tą niedokrwistość, inne witaminy. Mam nadzieję że wyniki się poprawia. Współczuję nawałnica, u nas poblyskalo ale kropla deszczu nie spadła.
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 08:16   #4082
Leonikowa
Rozeznanie
 
Avatar Leonikowa
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 612
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej, nie wiem czy w dobry miejscu odpisuje bo dawno nie udzielałam się na forum. Jeśli chodzi o zastrzyk z immunoglobuliny, to jest możliwość uzyskania go za darmo pomimo prowadzenia ciąży prywatnie. Na insta jest profil mama rh minus i tam znajduje się lista placówek, gdzie można otrzymac immunoglobuline za darmo. Również na stronie www.konfliktserologiczny.pl jest dostępna lista placówek. Pozdrawiam
__________________
jesteśmy razem od 11.03.2007r.
zaręczyny
24.09.2011r.

LEONEK 2.03.13.
Leonikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 08:22   #4083
monissskaa
Zadomowienie
 
Avatar monissskaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do monissskaa GG do monissskaa
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam wczoraj u ginki. Któraś była zainteresowana tą immunoglobuliną to niestety ona jest zalecana ale nie refundowana, czyli w większości tak jak badanie generyczne. Chociaż tyle że nie będę miała problemu z podaniem, bo to jest refundowane. Powiedziała gdzie iść żeby nie było kręcenie nosem. Ale 4 stówki z portfela pójdzie A i jeszcze coś mówiła że można położyć się do szpitala na 3 dni i wtedy mi podadzą zastrzyk na nfz?! Tego to już nie rozumiem zupełnie, 3 doby w szpitalu łóżko zajęte koszty niepotrzebne. Jakaś abstrakcja. Na krztusiec gin nie pisze skierowania tylko rodzinny ale to pisałyście.

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:44 ----------

Dzidzia obrocona główka. Bardzo nisko. Nie bardzo dało się zmierzyć. Wyszła 2 tygodnie mniejsza prawie niż dotychczas. 750g. Niby dr mówiła żeby się nie martwić ale trochę się martwię. Dostałem lek na tą niedokrwistość, inne witaminy. Mam nadzieję że wyniki się poprawia. Współczuję nawałnica, u nas poblyskalo ale kropla deszczu nie spadła.
Ja wczoraj dzwoniłam do swojego gin a że on pracuje też w przychodni w wawie to mnie tam zapisał i na NFZ będę mia podaną,jadę 1 lipca .

Co do pogody to pod wieczor trochę się błyskało grzmiało i lekko popadało dziś znowu słońce i ciepło ale chyba nie tak jak wczoraj .
Wczoraj też miałam kolejne zajęcia online że szkoły rodzenia ,Pani pokazała nam cały oddział całkiem ładnie tam czysto i schludnie ,dziś ma być kolejne spotkanie .
Ogólnie to jest położna z tego naszego szpitala i jeśli one wszytskie tam są jak ona to kobieta do rany przyłóż

Jezu ja nie patrzę na żadne wyprzedaże bo mi brakuje ubranek do szpitala ale mam dylemat brać 56 czy 62 ?

Dzięki dziewczyny zaraz znowu zaktualizuje mój koszyk w aptece są właśnie ten katarem to wrzuciłam ten 2w1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
lu. sSs
?> ? > > > ?

Odkrywam w SOBIE talenty kulinarne.!
monissskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 08:56   #4084
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam wczoraj u ginki. Któraś była zainteresowana tą immunoglobuliną to niestety ona jest zalecana ale nie refundowana, czyli w większości tak jak badanie generyczne. Chociaż tyle że nie będę miała problemu z podaniem, bo to jest refundowane. Powiedziała gdzie iść żeby nie było kręcenie nosem. Ale 4 stówki z portfela pójdzie A i jeszcze coś mówiła że można położyć się do szpitala na 3 dni i wtedy mi podadzą zastrzyk na nfz?! Tego to już nie rozumiem zupełnie, 3 doby w szpitalu łóżko zajęte koszty niepotrzebne. Jakaś abstrakcja. Na krztusiec gin nie pisze skierowania tylko rodzinny ale to pisałyście.

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:44 ----------

Dzidzia obrocona główka. Bardzo nisko. Nie bardzo dało się zmierzyć. Wyszła 2 tygodnie mniejsza prawie niż dotychczas. 750g. Niby dr mówiła żeby się nie martwić ale trochę się martwię. Dostałem lek na tą niedokrwistość, inne witaminy. Mam nadzieję że wyniki się poprawia. Współczuję nawałnica, u nas poblyskalo ale kropla deszczu nie spadła.
Ooo rany trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze, myślę, że jeśli dr Ci powiedziała, żeby się nie martwić, to Cię nie okłamała i nie ma się co martwić na zapas

Z tym kładzeniem się do szpitala, to miałam kiedyś podobnie, miałam do wyboru albo iść na badania prywatnie (parę stów), polegało to wyłącznie na pobraniu krwi, zrobienie zastrzyku i pobraniu znowu po godzinie (w sumie taka quasi krzywa cukrowa xd), albo położyć się do szpitala na 3 dni i zrobić to na NFZ. Z tego, co mi tłumaczyli, to chodzi o kaskę, szpital dostaje za Ciebie $$, ale musisz te 3 dni być żeby Cię system "złapał"

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Ja wczoraj dzwoniłam do swojego gin a że on pracuje też w przychodni w wawie to mnie tam zapisał i na NFZ będę mia podaną,jadę 1 lipca .

Co do pogody to pod wieczor trochę się błyskało grzmiało i lekko popadało dziś znowu słońce i ciepło ale chyba nie tak jak wczoraj .
Wczoraj też miałam kolejne zajęcia online że szkoły rodzenia ,Pani pokazała nam cały oddział całkiem ładnie tam czysto i schludnie ,dziś ma być kolejne spotkanie .
Ogólnie to jest położna z tego naszego szpitala i jeśli one wszytskie tam są jak ona to kobieta do rany przyłóż

Jezu ja nie patrzę na żadne wyprzedaże bo mi brakuje ubranek do szpitala ale mam dylemat brać 56 czy 62 ?

Dzięki dziewczyny zaraz znowu zaktualizuje mój koszyk w aptece są właśnie ten katarem to wrzuciłam ten 2w1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też mam ten 2w1 Co do ubranek, chyba wzięłabym raczej 56, ale możesz też jeszcze poczekać i zobaczyć bliżek porodu jakie pomiary wyjdą na usg. W moim szpitalu na szczęście nie trzeba mieć swoich ubranek, wolą ubierać dzieci w jakieś szpitalne, żeby potem nie było, że jakieś ubranko zaginęło. Muszę mieć tylko 1 komplet na wyjście, myślę, że wezmę body z długim rękawem i półśpiochy, a do tego pajac, gdyby było zimno.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 09:27   #4085
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja też mam ten 2w1 Co do ubranek, chyba wzięłabym raczej 56, ale możesz też jeszcze poczekać i zobaczyć bliżek porodu jakie pomiary wyjdą na usg. W moim szpitalu na szczęście nie trzeba mieć swoich ubranek, wolą ubierać dzieci w jakieś szpitalne, żeby potem nie było, że jakieś ubranko zaginęło. Muszę mieć tylko 1 komplet na wyjście, myślę, że wezmę body z długim rękawem i półśpiochy, a do tego pajac, gdyby było zimno.
U nas to samo. I dlatego że zdecydowana większość osób z tego korzysta, wzięcie własnych ubranek na pobyt jest praktycznie gwarancją ich zaginięcia, bo jak ktoś z personelu przebiera, to automatycznie ze wszystkim szpitalnym do prania wrzucają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 09:39   #4086
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Jak zaczęło dzisiaj padać, to początkowo pomyślałam: w końcu. Ale cieszę się, że siedziałam w domu.

Pół Poznania dosłownie pływało, w dwie godziny spadła prawie dwukrotność(!) średniej miesięcznej(!). Zalane ulice (gdzieniegdzie ludzie po chodnikach pływali, w sąsiedniej miejscowości było kilka samochodów które wpakowały się w wodę po sam dach). Masakra. Znajoma z dwójką małych dzieci i w ciąży była w samym środku tej apokalipsy na mieście
Przerażające!
@Sale ja byłam wtedy w Kato, akurat w ciąży z pierwszym synkiem, dobrze pamiętam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 09:46   #4087
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dzień dobry

Theali widziałam w internecie i w tv jak Poznań zalało strasznie to wyglądało rodzice mieszkają w łódzkim i też wysyłali mi zdjęcia, że na osiedlu chodniki zalane, straż musiała przyjechać odpompować wodę, normalnie katastrofa nawet rozmawiałam z TŻ, że to cud, że Wrocław ominęło

Co do zakupów aptecznych to może dzisiaj do tego siądę i zamówię, bo przy okazji zrobię zamówienie na soczewki

A co do ubranek do szpitala to też mój szpital nie wymaga żeby przywozić swoje, także to z głowy, ale jakbym miała kupować do szpitala to chyba poczekalabym jeszcze trochę, bo dziecko urośnie, i może lekarz coś więcej powie ile mniej więcej dziecko może mieć chociaż wiadomo, że przypadki są różne

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-23, 10:22   #4088
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dzięki Leonikowa za cynk do insta. Rzuciłam okiem na szybko, wiecej przejrze jak wrócę z roboty. Póki co lista placówek w moim województwie aktualiziwana;( ale mam jeszcze chwilę do dedlinu więc zobaczymy może się uda
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 10:22   #4089
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej, dlugo mnie nie było. U nas wszystko super, jesteśmy po echu serca. Mały ma zdrowe i idealne serduszko. Ja niestety zmagam się z cukrzycą ciążowa i biorę insuline na noc bo cukry na czczo po diecie nie do ogarnięcia. Aktualnie początek 27tc, mały waży 900g. Ja jestem po pierwszej dawce szczepienia na Covid, 22 lipca druga. Zero objawów oprócz trochę bolącego miejsca po wkłuciu. No i to chyba tyle z ważniejszych rzeczy. Ogólnie czuje się super jak nigdy, nawet upały mi nie dokuczają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 11:12   #4090
blekitna laguna
Rozeznanie
 
Avatar blekitna laguna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 570
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam wczoraj u ginki. Któraś była zainteresowana tą immunoglobuliną to niestety ona jest zalecana ale nie refundowana, czyli w większości tak jak badanie generyczne. Chociaż tyle że nie będę miała problemu z podaniem, bo to jest refundowane. Powiedziała gdzie iść żeby nie było kręcenie nosem. Ale 4 stówki z portfela pójdzie A i jeszcze coś mówiła że można położyć się do szpitala na 3 dni i wtedy mi podadzą zastrzyk na nfz?! Tego to już nie rozumiem zupełnie, 3 doby w szpitalu łóżko zajęte koszty niepotrzebne. Jakaś abstrakcja. Na krztusiec gin nie pisze skierowania tylko rodzinny ale to pisałyście.

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:44 ----------

Dzidzia obrocona główka. Bardzo nisko. Nie bardzo dało się zmierzyć. Wyszła 2 tygodnie mniejsza prawie niż dotychczas. 750g. Niby dr mówiła żeby się nie martwić ale trochę się martwię. Dostałem lek na tą niedokrwistość, inne witaminy. Mam nadzieję że wyniki się poprawia. Współczuję nawałnica, u nas poblyskalo ale kropla deszczu nie spadła.
Ja prowadze ciaze prywatnie i moja gin dala mi skierowanie do przyszpitalnej poradni, gdzie mi podadza na nfz. Moze podraz temat? Jednak te kilka stow mozna wydac w przyjemniejszy sposob
Moja mala tez bardzo nisko Uciska mi glowa w szyjke - szyjka ma teraz ok 2,5-3 cm
A mloda wazy ok 1200 g 29 tc
blekitna laguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 11:30   #4091
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Hej, dlugo mnie nie było. U nas wszystko super, jesteśmy po echu serca. Mały ma zdrowe i idealne serduszko. Ja niestety zmagam się z cukrzycą ciążowa i biorę insuline na noc bo cukry na czczo po diecie nie do ogarnięcia. Aktualnie początek 27tc, mały waży 900g. Ja jestem po pierwszej dawce szczepienia na Covid, 22 lipca druga. Zero objawów oprócz trochę bolącego miejsca po wkłuciu. No i to chyba tyle z ważniejszych rzeczy. Ogólnie czuje się super jak nigdy, nawet upały mi nie dokuczają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo super, że się odezwałaś <3 Szkoda, że nie udało nam się być wątkiem bezcukrzycowym, bardzo współczuję tej przeprawy i insuliny

Cytat:
Napisane przez blekitna laguna Pokaż wiadomość
Ja prowadze ciaze prywatnie i moja gin dala mi skierowanie do przyszpitalnej poradni, gdzie mi podadza na nfz. Moze podraz temat? Jednak te kilka stow mozna wydac w przyjemniejszy sposob
Moja mala tez bardzo nisko Uciska mi glowa w szyjke - szyjka ma teraz ok 2,5-3 cm
A mloda wazy ok 1200 g 29 tc
Kawał dziewczyny

Dziewczyny, w temacie testów przesiewowych na SMA, nie wiem, czy wiecie, ale od tego roku wprowadzają stopniowo obowiązkowe badanie przesiewowe w szpitalu. Tu jest harmonogram, kiedy w którym województwie: https://www.fsma.pl/rdzeniowy-zanik-...e/harmonogram/

Ja niestety się nie załapię Ale od razu podpytam, może któraś z Was z poprzednim dzieckiem kupowała ten test i może polecić jakiś sklep?
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-23, 11:49   #4092
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w temacie testów przesiewowych na SMA, nie wiem, czy wiecie, ale od tego roku wprowadzają stopniowo obowiązkowe badanie przesiewowe w szpitalu. Tu jest harmonogram, kiedy w którym województwie: https://www.fsma.pl/rdzeniowy-zanik-...e/harmonogram/

Ja niestety się nie załapię Ale od razu podpytam, może któraś z Was z poprzednim dzieckiem kupowała ten test i może polecić jakiś sklep?
Też się jeszcze nie załapię, zamierzam zamówić z Medgen.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 12:02   #4093
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej
Mnie też długo nie było, mam nadzieję że jeszcze mnie pamiętacie ale jakiś szalony czas u nas. Wykańczamy dom a w zasadzie ja wykańczam bo chcemy się za miesiąc przeprowadzić. Latania i załatwiania na każdy dzień po parę godzin mam Cieszę się że już na zwolnienie poszłam bo nie wiem kiedy bym to ogarnęła 🤦
Upały dają mi się we znaki, w mieszkaniu dochodzi do 35 stopni, jakaś masakra u nas jeszcze bez deszczu, ale czekam z utęsknieniem.
Zaczęły mi się problemu z kolanem (jestem dwa lata po operacji kolana i pięć lat po operacji kręgosłupa) i chodzę na rehabilitację po której czuję się jak by mi nogę wymienili na nową aż chce się biegać. Mój rehabilitant mówi że możliwe że ciąża tak wpływa na mój organizm i ustawienie dziwne miednicy. Oczywiście wszystko ma wpływ,moje przebyte zabiegi zwłaszcza ale jest szansa że po ciąży będzie lepiej. Oby !
Widziałam zakupy wyprawkowe pełną parą a ja oprócz ubranek jakoś nie mogę się zebrać do tego i mimo że mam sporo po starszaku to jakoś czuję się głęboko w du... w lesie z tą wyprawką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle


Edytowane przez alleyezonme
Czas edycji: 2021-06-23 o 12:09
alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 12:20   #4094
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Hej
Mnie też długo nie było, mam nadzieję że jeszcze mnie pamiętacie ale jakiś szalony czas u nas. Wykańczamy dom a w zasadzie ja wykańczam bo chcemy się za miesiąc przeprowadzić. Latania i załatwiania na każdy dzień po parę godzin mam Cieszę się że już na zwolnienie poszłam bo nie wiem kiedy bym to ogarnęła 🤦
Upały dają mi się we znaki, w mieszkaniu dochodzi do 35 stopni, jakaś masakra u nas jeszcze bez deszczu, ale czekam z utęsknieniem.
Zaczęły mi się problemu z kolanem (jestem dwa lata po operacji kolana i pięć lat po operacji kręgosłupa) i chodzę na rehabilitację po której czuję się jak by mi nogę wymienili na nową aż chce się biegać. Mój rehabilitant mówi że możliwe że ciąża tak wpływa na mój organizm i ustawienie dziwne miednicy. Oczywiście wszystko ma wpływ,moje przebyte zabiegi zwłaszcza ale jest szansa że po ciąży będzie lepiej. Oby !
Widziałam zakupy wyprawkowe pełną parą a ja oprócz ubranek jakoś nie mogę się zebrać do tego i mimo że mam sporo po starszaku to jakoś czuję się głęboko w du... w lesie z tą wyprawką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia z domem, też bym chętnie coś urządziła

Aaa przecież dziś Dzień Taty, szykujecie coś dla swoich panów? Ja jakiś czas temu zamówiłam dla mojego tematyczną koszulkę ze Star Wars, dostanie jak wróci z pracy, bo rano oczywiście zapomniałam 🤦☠♀️

Dowiedziałam się właśnie, że istnieje firma, w której możesz sobie zamówić biżuterię z własnym mlekiem, włoskami dziecka albo... fragmentem pępowiny 😱 I to za gruby hajs... Nie powiem, ta pępowina wygląda dość ciekawie zatopiona w biżuterii i nie jest to jakieś odstręczające wizualnie, ale sama świadomość tego, co to jest, by mnie odrzuciła xD
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 14:13   #4095
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Oo super, że się odezwałaś <3 Szkoda, że nie udało nam się być wątkiem bezcukrzycowym, bardzo współczuję tej przeprawy i insuliny



Kawał dziewczyny

Dziewczyny, w temacie testów przesiewowych na SMA, nie wiem, czy wiecie, ale od tego roku wprowadzają stopniowo obowiązkowe badanie przesiewowe w szpitalu. Tu jest harmonogram, kiedy w którym województwie: https://www.fsma.pl/rdzeniowy-zanik-...e/harmonogram/

Ja niestety się nie załapię Ale od razu podpytam, może któraś z Was z poprzednim dzieckiem kupowała ten test i może polecić jakiś sklep?
No niestety przyplątało się to badziewie najgorszy byl początek i przestawienie się na zdrowe jedzenie, co w moim przypadku, kiedy to minęły wreszcie mdłości i mogłam sobie pozwolić na ciążowe zachcianki, nie było takie proste...chodziłam pierwszy tydzień głodna jak wilk ale wreszcie się unormowalo i jakoś leci. Mały super rośnie a mi waga stoi w miejscu ogólnie tylko 4kg na plusie od początku wiec spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 14:38   #4096
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja bym wywaliła zasypkę i albo alantan albo bepanthen, sprawdziłabym składy u Pana Tabletki albo gdzieś. Sporo osób rezygnuje też z Sudocremu, bo niby "najgorsze zło". Ja akurat mam, bo sama używam A taką "zwykłą" maść to mam zamiar wziąć Linomag.
Bo sudocremu też trzeba umieć używać, a niektórzy nie potrafią i nawet myślą, że tego używa się na codzień ja sobie bez sudocremu albo innego tego typu kremu na awaryjne sytuacje nie wyobrażam. Na codzień mam bepanthen, którego nawet tak naprawdę nie muszę używać, jakoś nie ma przy Leośku potrzeby, zobaczymy jak będzie z Zuzią. A do smarowania ciała mam jeszcze Atoderm z Biodermy. I to będzie wszystko jeśli chodzi o kremy na początek. Ich naprawdę nie trzeba aż tak dużo, a czasem im mniej tym lepiej. Poczekać czy dziecko tego naprawdę potrzebuje i potem kupić coś dostosowanego do konkretnego problemu.
Inne to:
Sól fizjologiczna w ampułkach
Sól morska w sprayu do noska
Witamina d
Kompresy/gaziki jałowe
Podkłady poporodowe na łóżko
Podpaski poporodowe
Majtki siatkowe (wciąż nie wiem jakie, bo nie pamiętam co kupiłam ostatnio a mi się nie sprawdziło)
Wkładki laktacyjne (mi zostały po porodzie Leośka, kompletnie nie miałam problemu z sączeniem się mleka z piersi, przynajmniej teraz nie muszę kupować)
Paracetamol w zawiesinie lub/i w czopkach
Octenisept
Katarek do noska do odkurzacza
Probiotyk
Termometr (jeśli ktoś nie ma w domu na stanie)
Podkład do przewijania
Inhalator-nebulizator (to naprawdę dobrze mieć od razu, chyba że znacie aptekę gdzie można jakiś naprawdę dobry kupić od ręki)
Ja od razu kupuję też mm HiPP Bio Combiotic, tylko jeszcze nie wiem, czy już do szpitala w jednorazowych buteleczkach, bo u mnie w szpitalu nie mają w razie czego problemu z dokarmianiem i też mają hippa, ja z tym problemu też nie mam a planujemy karmić mieszanie, żeby nie wprowadzać mm bezpośrednio przed tym jak będę miała iść na usunięcie woreczka żółciowego i się bujać i przejmować czy mała zaakceptuje czy nie.
Rurek windi i delicolu/kolzymu (nie na kolki a na nietolerancję laktozy raczej) czy boboticu od razu nie kupuję, poczekam czy będą potrzebne, ale termoforek z pestek wiśni pewnie się przyda.
Chyba wszystko na początek, choć mam wrażenie że o czymś zapomniałam. Ten kalafior ciążowy dobrze, że wiele rzeczy można od ręki jednak kupić w aptece.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Jak zaczęło dzisiaj padać, to początkowo pomyślałam: w końcu. Ale cieszę się, że siedziałam w domu.

Pół Poznania dosłownie pływało, w dwie godziny spadła prawie dwukrotność(!) średniej miesięcznej(!). Zalane ulice (gdzieniegdzie ludzie po chodnikach pływali, w sąsiedniej miejscowości było kilka samochodów które wpakowały się w wodę po sam dach). Masakra. Znajoma z dwójką małych dzieci i w ciąży była w samym środku tej apokalipsy na mieście
Słyszałam dzisiaj koszmar!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam wczoraj u ginki. Któraś była zainteresowana tą immunoglobuliną to niestety ona jest zalecana ale nie refundowana, czyli w większości tak jak badanie generyczne. Chociaż tyle że nie będę miała problemu z podaniem, bo to jest refundowane. Powiedziała gdzie iść żeby nie było kręcenie nosem. Ale 4 stówki z portfela pójdzie A i jeszcze coś mówiła że można położyć się do szpitala na 3 dni i wtedy mi podadzą zastrzyk na nfz?! Tego to już nie rozumiem zupełnie, 3 doby w szpitalu łóżko zajęte koszty niepotrzebne. Jakaś abstrakcja. Na krztusiec gin nie pisze skierowania tylko rodzinny ale to pisałyście.

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:44 ----------

Dzidzia obrocona główka. Bardzo nisko. Nie bardzo dało się zmierzyć. Wyszła 2 tygodnie mniejsza prawie niż dotychczas. 750g. Niby dr mówiła żeby się nie martwić ale trochę się martwię. Dostałem lek na tą niedokrwistość, inne witaminy. Mam nadzieję że wyniki się poprawia. Współczuję nawałnica, u nas poblyskalo ale kropla deszczu nie spadła.
Będzie ok, bierz to co zapisała i będzie dobrze zamartwianie się nic nie da, najważniejsze że jesteś pod kontrolą.
Z tą immunoglobuliną to naprawdę się nie popisali. Przecież to jest tak ważne przy konflikcie, każda ciężarna ze wskazaniem powinna ją dostać niezależnie od zasobności portfela i bez kładzenia się na kilka dni w szpitalu bez konkretnego powodu🤦 kpina jakaś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Ja miałam i starszaka, i średniaka w swoich i nic nie zginęło więc teraz też biorę swoje, żeby nie było sytuacji że jest ukrop a ktoś mi dziecko w długi rękaw i śpiochy ubiera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Hej, dlugo mnie nie było. U nas wszystko super, jesteśmy po echu serca. Mały ma zdrowe i idealne serduszko. Ja niestety zmagam się z cukrzycą ciążowa i biorę insuline na noc bo cukry na czczo po diecie nie do ogarnięcia. Aktualnie początek 27tc, mały waży 900g. Ja jestem po pierwszej dawce szczepienia na Covid, 22 lipca druga. Zero objawów oprócz trochę bolącego miejsca po wkłuciu. No i to chyba tyle z ważniejszych rzeczy. Ogólnie czuje się super jak nigdy, nawet upały mi nie dokuczają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję cukrzycy, ale super, że i z dzidzią wszystko dobrze, i po 2 dawce dobrze się czujesz. Ja idę 15 lipca i też liczę, że nic się nie będzie działo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Oo super, że się odezwałaś <3 Szkoda, że nie udało nam się być wątkiem bezcukrzycowym, bardzo współczuję tej przeprawy i insuliny



Kawał dziewczyny

Dziewczyny, w temacie testów przesiewowych na SMA, nie wiem, czy wiecie, ale od tego roku wprowadzają stopniowo obowiązkowe badanie przesiewowe w szpitalu. Tu jest harmonogram, kiedy w którym województwie: https://www.fsma.pl/rdzeniowy-zanik-...e/harmonogram/

Ja niestety się nie załapię Ale od razu podpytam, może któraś z Was z poprzednim dzieckiem kupowała ten test i może polecić jakiś sklep?
No właśnie my się nie zalapiemy. Ale lipa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Hej
Mnie też długo nie było, mam nadzieję że jeszcze mnie pamiętacie ale jakiś szalony czas u nas. Wykańczamy dom a w zasadzie ja wykańczam bo chcemy się za miesiąc przeprowadzić. Latania i załatwiania na każdy dzień po parę godzin mam Cieszę się że już na zwolnienie poszłam bo nie wiem kiedy bym to ogarnęła 🤦
Upały dają mi się we znaki, w mieszkaniu dochodzi do 35 stopni, jakaś masakra u nas jeszcze bez deszczu, ale czekam z utęsknieniem.
Zaczęły mi się problemu z kolanem (jestem dwa lata po operacji kolana i pięć lat po operacji kręgosłupa) i chodzę na rehabilitację po której czuję się jak by mi nogę wymienili na nową aż chce się biegać. Mój rehabilitant mówi że możliwe że ciąża tak wpływa na mój organizm i ustawienie dziwne miednicy. Oczywiście wszystko ma wpływ,moje przebyte zabiegi zwłaszcza ale jest szansa że po ciąży będzie lepiej. Oby !
Widziałam zakupy wyprawkowe pełną parą a ja oprócz ubranek jakoś nie mogę się zebrać do tego i mimo że mam sporo po starszaku to jakoś czuję się głęboko w du... w lesie z tą wyprawką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też się tak czułam i co chwilę wyciągam ile tego mam i się okazuje, że kto wie czy mała to wszystko w ogóle zdąży założyć
Współczuję sytuacji z kolanem dobrze że rehabilitacja coś daje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 14:42   #4097
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Powodzenia z domem, też bym chętnie coś urządziła

Aaa przecież dziś Dzień Taty, szykujecie coś dla swoich panów? Ja jakiś czas temu zamówiłam dla mojego tematyczną koszulkę ze Star Wars, dostanie jak wróci z pracy, bo rano oczywiście zapomniałam 🤦♀️

Dowiedziałam się właśnie, że istnieje firma, w której możesz sobie zamówić biżuterię z własnym mlekiem, włoskami dziecka albo... fragmentem pępowiny I to za gruby hajs... Nie powiem, ta pępowina wygląda dość ciekawie zatopiona w biżuterii i nie jest to jakieś odstręczające wizualnie, ale sama świadomość tego, co to jest, by mnie odrzuciła xD
Ja dostałam figę z makiem, więc to samo uszykowałam dla TŻta. On się czymś takim jak dzień ojca, dzień matki nie przejmuje🤷 więc ja się już nie wysilam. Jakby starszak chodził teraz do przedszkola to zapewne dostałby jakąś laurkę albo inną pracę manualną, ale przynajmniej od dziecka i do tego się ograniczamy. My sobie kupujemy na urodziny i boże narodzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Boże, ja zdycham. Jak normalnie kocham lato tak w ciąży te temperatury mnie dosłownie zabijają, szczególnie w sypialni. Nawet usypianie średniaka jest problematyczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 14:49   #4098
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ja dostałam figę z makiem, więc to samo uszykowałam dla TŻta. On się czymś takim jak dzień ojca, dzień matki nie przejmuje🤷 więc ja się już nie wysilam. Jakby starszak chodził teraz do przedszkola to zapewne dostałby jakąś laurkę albo inną pracę manualną, ale przynajmniej od dziecka i do tego się ograniczamy. My sobie kupujemy na urodziny i boże narodzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Boże, ja zdycham. Jak normalnie kocham lato tak w ciąży te temperatury mnie dosłownie zabijają, szczególnie w sypialni. Nawet usypianie średniaka jest problematyczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Normalnie też bym mu nic nie kupiła ani nie oczekiwała, ale kurczę, pierwszy raz "obchodzimy" takie święto, a koszulkę pewnie i tak bym mu kupiła, więc niech chłopak ma

A nie ochłodziło się dzisiaj u Was? Bo u mnie jest bardzo pochmurnie i raczej w stronę chłodku, coś tam powiewa, jest zdecydowanie milej niż wczoraj czy przedwczoraj. Ale też mnie te upały męczą, znoszę je dużo gorzej niż bez ciąży.

Powoli ogarniam pakowanie na wyjazd urlopowy (jedziemy w sobotę, ale ja jestem pie*dzielnięta jeśli chodzi o takie rzeczy i potrafię się pakować 3 dni wcześniej xD) i to chyba będzie najprostsze pakowanie w moim życiu, bo po prostu wezmę to, w co się mieszczę... czyli prawie nic
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 14:53   #4099
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Normalnie też bym mu nic nie kupiła ani nie oczekiwała, ale kurczę, pierwszy raz "obchodzimy" takie święto, a koszulkę pewnie i tak bym mu kupiła, więc niech chłopak ma

A nie ochłodziło się dzisiaj u Was? Bo u mnie jest bardzo pochmurnie i raczej w stronę chłodku, coś tam powiewa, jest zdecydowanie milej niż wczoraj czy przedwczoraj. Ale też mnie te upały męczą, znoszę je dużo gorzej niż bez ciąży.

Powoli ogarniam pakowanie na wyjazd urlopowy (jedziemy w sobotę, ale ja jestem pie*dzielnięta jeśli chodzi o takie rzeczy i potrafię się pakować 3 dni wcześniej xD) i to chyba będzie najprostsze pakowanie w moim życiu, bo po prostu wezmę to, w co się mieszczę... czyli prawie nic
W sypialni wciąż mam hardcore bo to ostatnie piętro, więc temperatura tak łatwo tu nie spada. A nawet jak jest kilka st niższa to straszny zaduch. Dlatego marzę o klimie z multispitem albo wiatraku sufitowym, czymkolwiek bo zdechnę. Ciąża wszystko potęguje....
Ja bym się jeszcze 3x przepakowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-23, 14:57   #4100
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
W sypialni wciąż mam hardcore bo to ostatnie piętro, więc temperatura tak łatwo tu nie spada. A nawet jak jest kilka st niższa to straszny zaduch. Dlatego marzę o klimie z multispitem albo wiatraku sufitowym, czymkolwiek bo zdechnę. Ciąża wszystko potęguje....
Ja bym się jeszcze 3x przepakowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I na tym się pewnie skonczy

A co do Sudocremu i innych kremów pieluszkowych - ja akurat przez ostatni miesiąc leciałam Sudocrem codziennie i zamiennik Tormentiolu też codziennie, ale miałam ku temu solidny powód Słyszę coraz więcej głosów, że jeśli wszystko jest okej i dziecko nie ma żadnych podrażnień ani odparzeń, to wystarczy przejechać 1x dziennie "zwykłą" maścią (Linomag, Bepanthen itp), a dopiero w razie czego wdrażać ciężką artylerię. Choć tu też dużo rodziców poleca zacząć od mąki ziemniaczanej. I chyba też w to pójdziemy, zwłaszcza, że mąki ci u nas dostatek
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 15:57   #4101
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
I na tym się pewnie skonczy

A co do Sudocremu i innych kremów pieluszkowych - ja akurat przez ostatni miesiąc leciałam Sudocrem codziennie i zamiennik Tormentiolu też codziennie, ale miałam ku temu solidny powód Słyszę coraz więcej głosów, że jeśli wszystko jest okej i dziecko nie ma żadnych podrażnień ani odparzeń, to wystarczy przejechać 1x dziennie "zwykłą" maścią (Linomag, Bepanthen itp), a dopiero w razie czego wdrażać ciężką artylerię. Choć tu też dużo rodziców poleca zacząć od mąki ziemniaczanej. I chyba też w to pójdziemy, zwłaszcza, że mąki ci u nas dostatek
Bo to prawda, sudocrem to jednak nie jest maść pierwszej potrzeby na codzień, używa się go jak już jest koniecznością. A na codzień albo zwykła maść, albo nawet nic - ja nic nie stosuję, mały chowa się dobrze, pod pieluszką tylko okazjonalnie się cokolwiek dzieje więc jeszcze nawet małego opakowania sudocremu całego nie zużyłam. Nawet emolientu jeszcze nie użyłam ani razu, bo jak zaczęliśmy mieć problem ze skórą to za zbyt małej połaci i od razu chciałam uderzyć w powód (skaza) zamiast stosować emolienty i ostatecznie poradziliśmy sobie bez nich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 16:08   #4102
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

To druga dawka za mną, zobaczymy jak dziś będzie Jeśli tak jak ostatnio, to spoko. Chociaż rękę szybciej zaczynam czuć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 16:47   #4103
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
To druga dawka za mną, zobaczymy jak dziś będzie Jeśli tak jak ostatnio, to spoko. Chociaż rękę szybciej zaczynam czuć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nie będziesz nią zbytnio wymachiwać w czasie meczu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 17:02   #4104
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
To nie będziesz nią zbytnio wymachiwać w czasie meczu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie oglądam Ostatnio fakt trwającego meczu uświadomiły mi niosące się po osiedlu okrzyki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 17:08   #4105
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Nie oglądam Ostatnio fakt trwającego meczu uświadomiły mi niosące się po osiedlu okrzyki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie warto, po pierwszej akcji już przegrywamy Ja zerkam jednym okiem, mam ważniejsze sprawy na głowie (o 22:00 zaczyna się wyprzedaż w Zarze xD).
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 17:11   #4106
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Normalnie też bym mu nic nie kupiła ani nie oczekiwała, ale kurczę, pierwszy raz "obchodzimy" takie święto, a koszulkę pewnie i tak bym mu kupiła, więc niech chłopak ma

A nie ochłodziło się dzisiaj u Was? Bo u mnie jest bardzo pochmurnie i raczej w stronę chłodku, coś tam powiewa, jest zdecydowanie milej niż wczoraj czy przedwczoraj. Ale też mnie te upały męczą, znoszę je dużo gorzej niż bez ciąży.

Powoli ogarniam pakowanie na wyjazd urlopowy (jedziemy w sobotę, ale ja jestem pie*dzielnięta jeśli chodzi o takie rzeczy i potrafię się pakować 3 dni wcześniej xD) i to chyba będzie najprostsze pakowanie w moim życiu, bo po prostu wezmę to, w co się mieszczę... czyli prawie nic
ja dzisiaj zrobiłam kopiec kreta, bo mi zostało ostatnio margaryny, także, to był pretekst...

u mnie pochmurno, ale nie czuć super ochłodzenia

ja też wolę spakować się wcześniej to teraz masz ułatwione zadanie

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
To druga dawka za mną, zobaczymy jak dziś będzie Jeśli tak jak ostatnio, to spoko. Chociaż rękę szybciej zaczynam czuć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to teraz odpoczywaj

my włączyliśmy mecz, bo Tż uwielbia piłkę nożną , a ja mu mówię, że wyczuwam 1:0 dla Szwecji, druga minuta i gol dla Szwecji

zrobiłam wstępnie listę zakupów z Gemini, pewnie jutro zamówię, także kolejna rzecz będzie odhaczona
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 17:19   #4107
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88773165]ja dzisiaj zrobiłam kopiec kreta, bo mi zostało ostatnio margaryny, także, to był pretekst...

u mnie pochmurno, ale nie czuć super ochłodzenia

ja też wolę spakować się wcześniej to teraz masz ułatwione zadanie



to teraz odpoczywaj

my włączyliśmy mecz, bo Tż uwielbia piłkę nożną , a ja mu mówię, że wyczuwam 1:0 dla Szwecji, druga minuta i gol dla Szwecji

zrobiłam wstępnie listę zakupów z Gemini, pewnie jutro zamówię, także kolejna rzecz będzie odhaczona [/QUOTE]

Ja przedwczoraj robiłam taki "fit" kopiec kreta, jednoporcjowy, ale nie wyszedł smaczny Tzn krem był spoko, ale ciasto takie jakieś bez wyrazu.

Zamawiasz może z Gemini termometr bezdotykowy?
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 17:21   #4108
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Nie oglądam Ostatnio fakt trwającego meczu uświadomiły mi niosące się po osiedlu okrzyki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie cierpię tego, odkąd pokrywa się to z czasem usypiania dziecka
TŻ ogląda, ja mam wywalone. Idę o zakład, że przegramy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 17:25   #4109
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja przedwczoraj robiłam taki "fit" kopiec kreta, jednoporcjowy, ale nie wyszedł smaczny Tzn krem był spoko, ale ciasto takie jakieś bez wyrazu.

Zamawiasz może z Gemini termometr bezdotykowy?
właśnie musze poszukać który jest warty uwagi, bo trochę ich tam jest, czy warto wydać trochę kasy na droższy, czy można spokojnie kupić jakiś tańszy
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 17:35   #4110
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88773214]właśnie musze poszukać który jest warty uwagi, bo trochę ich tam jest, czy warto wydać trochę kasy na droższy, czy można spokojnie kupić jakiś tańszy [/QUOTE]Ja na razie wrzuciłam do koszyka Microlife za 95 z groszem. Nie jest ani z tych najtańszych, ani najdroższych, ale firma sprawdzona.

W ogóle przeraża mnie mój koszyk na Gemini, bo te rzeczy apteczne plus trochę pielęgnacyjnych pierdół i wyszło mi ponad pięć stów (no dobra, laktator trochę podbija, ale bez niego to nadal że cztery stówy, a bez niego i termometru ponad trzy)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.