Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-06, 10:48   #631
Mooshca
Raczkowanie
 
Avatar Mooshca
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 76
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Lorri kochana czy mogłabyś podać proporcje do ukręcenia takiego 20% peelingu migdałowego? Tak żeby miał odpowiednie pH do intensywnego złuszczania.
Mooshca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 11:22   #632
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Zdecydowałam się zrobić wczoraj wersję 25%, nie robiłam nic z pH, po nałożeniu popiekło z 5 minut, a potem piekło dopiero po zmyciu - oprócz wodą z mydłem, musiałam jeszcze zmywać wodą z sodą. Piekło i szczypało, do tego skóra była bardzo napięta i sucha. Nałożyłam alantan, kwas hialuronowy, i panthenol, posadziłam się przed wiatrakiem, i po 10 minutach już normalnie było. Posiedziałam 4-5h z alantanem i resztą, przed pójściem spać zmyłam i nałożyłam krem nawilżający i bb cream (fajnie łagodzi, nawiasem mówiąc ). Rano cera w porządku, po lewej stronie ust i brody mam brązowe plamki (ale nieduże), więc przypuszczam że tu mi będzie schodzić Nałożyłam na te miejsca alantan z rana, i przed chwilą zmyłam i zastąpiłam kremem nawilżającym i bb (muszę do pracy iść, a nie pasuje z taką tłustą powłoką ). Trzymałam jakieś 20-25 minut. Szczerze mówiąc to bałam się że będzie gorzej Ale po prawdzie to jak u kosmetyczki robiłam peeling migdałem, to moja cera tego nie odczuła w ogóle... Nawet się nie łuszczyłam po tym Tylko miększa cera była. Więc i tak sukces że w jednym miejscu schodzi Zobaczymy co będzie dalej. Jak nic więcej, to za 2 tygodnie powtórzę

Dodatkowo pory i czarne kropki na nosie prawie znikły, natomiast pory na policzkach przy nosie (moja zmora!) widocznie się zmniejszyły
__________________

Edytowane przez blair witch
Czas edycji: 2011-10-06 o 11:24
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 12:41   #633
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mooshca Pokaż wiadomość
Lorri kochana czy mogłabyś podać proporcje do ukręcenia takiego 20% peelingu migdałowego? Tak żeby miał odpowiednie pH do intensywnego złuszczania.
Dzisiaj postaram się porobić testy z alkoholem i przygotuję proporcje na peelingi migdałowe o różnych stężeniach.

Cytat:
Napisane przez blair witch Pokaż wiadomość
Ale po prawdzie to jak u kosmetyczki robiłam peeling migdałem, to moja cera tego nie odczuła w ogóle... Nawet się nie łuszczyłam po tym Tylko miększa cera była.
Prawdopodobnie kosmetyczka użyła roztworu o podwyższonym pH, stąd brak nieprzyjemnych odczuć i łuszczenia.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 12:52   #634
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Następny peeling chyba zrobię z odrobiną alkoholu, raz kozie śmierć :P Mogę do tego użyć spirytusu 95%?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 14:19   #635
Mooshca
Raczkowanie
 
Avatar Mooshca
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 76
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

juhuuu.dzieki
Mooshca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 10:06   #636
mowdomniejola
Przyczajenie
 
Avatar mowdomniejola
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

cześc jestem tu nowa doczytałam większośc postów więc juz chyba wszystkie teoretyczne rzeczy wiem.
Moje pytanie jest nastepujace wczoraj wróciłam z zabiegu kwasami mlekowym wiowym i cytrynowym stężenie40% chce zamówic na mazidłach teraz wszystko do zrobienia w domu kwasu migdałowego ponieważ szkoda mi wydać 1600 zł na serie 8 zabiegów kwasami.
Czy musze stosować tonik skoro moja skóra jest juz przygotowana,
I od jakiego stężenia owinnam zacząć skoro wczoraj mialam za pierwszym razem 40 % a pani kosmetyczka mowiła że kwas migdałowy jest jednym z łagodniejszych kwasów.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
mowdomniejola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 15:06   #637
rukami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 80
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

cześć,

z góry przepraszam jeśli była już podana odpowiedź na to pytanie, ale przetrzepałam cały wątek i nie znalazłam

Za tydzień umówiona jestem do kosmetyczki na peeling migdałowy. Do tej pory stosuję Tonik z Kwasem PHA 6% z BU i Serum Lemon Eko, jako że to różne rodzaje kwasów (a jestem początkująca w tym temacie) mam pytanie czy przed zabiegiem odstawić te kosmetyki (jeśli tak to na ile dni) czy stosować dalej jak do tej pory, bo przyznaję, że wpływają na moją cerę świetnie i żal odstawiać...

Z góry dzięki za odpowiedź
rukami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-08, 18:32   #638
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Brązowe partie już mi praktycznie zeszły Zaczyna to ładnie wyglądać bardzo

Jak myślicie, za ile można powtórzyć?
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 22:56   #639
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

a tak poza tematem czy ma może któraś z Was na dysku książkę "kosmetyka stosowana" Dylewskiej? i czy moze mi ją podesłać
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 15:47   #640
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY


Peeling kwasem migdałowym 10 - 40%
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z podanych składników otrzymujemy porcje 3 - 5 ml. Objętości można zwielokrotnić. Niewykorzystaną część roztworu należy przechowywać w temp. pokojowej w szczelnie zamkniętej buteleczce (najlepiej szklanej, do kupienia w aptece) przez okres 2-3 miesięcy. Jeśli wytrącą się kryształki kwasu, przed ponownym użyciem należy ogrzać roztwór w kąpieli wodnej.

Nie jest wskazane zastępowanie spirytusu wodą, alkohol pełni funkcję rozpuszczalnika kwasu i zwiększa jego przenikanie. Ogrzewanie roztworu w kąpieli wodnej ułatwia rozpuszczenie kryształków kwasu.

Peeling należy zneutralizować za pomocą roztworu neutralizującego lub bardzo dokładnie zmyć wodą.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do przygotowania peelingu można użyć strzykawek 2 i 5 ml lub łyżeczek miarowych. Kwasu migdałowego nie trzeba mocno ściskać czy ubijać przy dozowaniu. Polecam stosować wodę do iniekcji w ampułkach.

Przykładowe proporcje (stężenia % przybliżone):
------------------------------------------------------------------

10% (3,3 - 3,8 ml)

Woda destylowana/demineralizowana - 2 ml
Spirytus rektyfikowany - 1 ml
Kwas migdałowy - 0,5 ml

Woda destylowana/demineralizowana - 1,5 ml
Spirytus salicylowy - 2 ml
Kwas migdałowy - 0,5 ml

Woda destylowana/demineralizowana - 0,5 ml
Wódka czysta - 2,5 ml
Kwas migdałowy - 0,5 ml

------------------------------------------------------------------

15% (4,5 ml)

Woda destylowana/demineralizowana - 2 ml
Spirytus rektyfikowany - 2 ml
Kwas migdałowy - 1 ml

Woda destylowana/demineralizowana - 1 ml
Spirytus salicylowy - 3 ml
Kwas migdałowy - 1 ml

Wódka czysta - 4 ml
Kwas migdałowy - 1 ml

------------------------------------------------------------------

20% (3,5 ml)

Woda destylowana/demineralizowana - 1 ml
Spirytus rektyfikowany - 2 ml
Kwas migdałowy - 1 ml

Spirytus salicylowy - 3 ml
Kwas migdałowy - 1 ml

------------------------------------------------------------------

25% (3 ml)

Woda destylowana/demineralizowana - 0,5 ml
Spirytus rektyfikowany - 2 ml
Kwas migdałowy - 1 ml

Spirytus salicylowy - 2,5 ml
Kwas migdałowy - 1 ml

------------------------------------------------------------------

30% (5 ml)

Woda destylowana/demineralizowana - 1 ml
Spirytus rektyfikowany - 3 ml
Kwas migdałowy - 2 ml

Spirytus rektyfikowany - 4 ml
Kwas migdałowy - 2 ml

------------------------------------------------------------------

35% (4,3 ml)

Spirytus rektyfikowany - 3,2 ml
Kwas migdałowy - 2 ml

------------------------------------------------------------------

40% (4 ml)
Uwaga: kwas rozpuszczony w spirytusie może rekrystalizować po nałożeniu na skórę.
Jeżeli zależy nam na silniejszym działaniu, warto rozpuszczać w glikolu (do kupienia m.in. na aukcjach).

Spirytus rektyfikowany - 2,5 ml
Kwas migdałowy - 2 ml

Glikol propylenowy lub PEG - 2 ml
Kwas migdałowy - 2 ml

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-02-07 o 12:55
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 16:32   #641
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

czy mogę dodać spirytus salicylowy?
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-13, 17:04   #642
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
czy mogę dodać spirytus salicylowy?
Tak, ale spirytus salicylowy zawiera mniej etanolu niż rektyfikowany, więc trzeba będzie zmienić proporcje. Przeliczę w wolnej chwili.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 17:44   #643
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Tak, ale spirytus salicylowy zawiera mniej etanolu niż rektyfikowany, więc trzeba będzie zmienić proporcje. Przeliczę w wolnej chwili.
dzięki, jesteś boska nie musisz dla mnie przeliczać, po prostu chlapnę więcej
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 20:28   #644
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
dzięki, jesteś boska nie musisz dla mnie przeliczać, po prostu chlapnę więcej
Z przeliczaniem nie ma problemu, mam od tego arkusze kalkulacyjne.

A odnośnie toniku z kwasem migdałowym 10%. Stanęło na 14% stężeniu alkoholu. Jutro jeszcze sprawdzę, czy nie wytrąciły się kryształki. Chyba warto byłoby jednak dodawać glikolu, bo alkohol + kwas w takich stężeniach mogą być dość agresywne nawet przy rozsądnym pH. Trudno mi zresztą ocenić, moja twarz w ogóle nie nadaje się do kontaktu z alkoholem, nawet w niższych stężeniach.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-10-13 o 20:50
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 21:09   #645
nalewka-an
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 16
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Zrobiłam peeling 20% z podanego stężenia z wódką. Rozpuściłam wszystko w kąpieli wodnej. A na twarzy znów miałam białe kryształki Jakoś ten kwas ten kwas nie chce się mnie słuchać
__________________
.
nalewka-an jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 22:41   #646
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nalewka-an Pokaż wiadomość
Zrobiłam peeling 20% z podanego stężenia z wódką. Rozpuściłam wszystko w kąpieli wodnej. A na twarzy znów miałam białe kryształki Jakoś ten kwas ten kwas nie chce się mnie słuchać
Akurat ten peeling zawierał trochę mniej etanolu, ale i tak kwas nie powinien tak szybko krystalizować. Dobrze jest ogrzewać roztwór w gorącej kąpieli wodnej jeszcze trochę po rozpuszczeniu kwasu i nie czekać zbyt długo z nakładaniem.

Stężenia alkoholu już podniosłam (wersję peelingu 20% z wódką usunęłam, nie dało się zbytnio zwiększyć stężenia etanolu). Dodałam też wersje ze spirytusem salicylowym. Będę jeszcze korygować proporcje w przypadku doniesień o kryształkach, także proszę śmiało zgłaszać.

Kwas migdałowy jest wybitnie kłopotliwy w rozpuszczaniu Za jakiś czas zamówię glikol w Mazidłach i zobaczę, jak on będzie sobie radził.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-10-14 o 01:01
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 15:28   #647
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Lorri

Mam pytanie: czy pisząc kwas migdałowy 1ml masz na myśli kryształki kwasu (w takiej formie jak sprzedają w mazidlach) na powiedzmy: łyżeczce miarowej o pojemności 1 ml? Czy te mililitry to objętość masy suchej kwasu???
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 23:46   #648
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Lorri

Mam pytanie: czy pisząc kwas migdałowy 1ml masz na myśli kryształki kwasu (w takiej formie jak sprzedają w mazidlach) na powiedzmy: łyżeczce miarowej o pojemności 1 ml? Czy te mililitry to objętość masy suchej kwasu???
Oczywiście chodzi o kryształki. W opisie jest zaznaczone, że nie należy nic ubijać, ściskać czy inaczej kombinować. Nabierasz ładnie na łyżeczkę miarową (bez czubka) i to cała filozofia.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 07:18   #649
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dzięki

Przy okazji może podzielę się swoimi doświadczeniami: jestem ogólnie dość dobrze zaprawiona w kwasach - akurat migdał to u mnie przygoda tylko z ostatnich dwóch lat,ale wcześniej korzystałam z innych (Diacneal,Glyco, zestawy NeoStraty)
Na migdał chodziłam do kosmetyczki,potem do dermatologa,wreszcie postanowiłam sama się tym zająć - na pierwszy ogień poszedł zestaw serum migdałowe z BU (10%) teraz mam komponenty z mazideł.
I tak: dwa pierwsze peelingi były delikatne,nic mi się nie łuszczyło (a celowałam w mniej więcej 30% stężenie);ze trzecim razem zaś wyszło mi tak mocno że w trzy minuty wyżarło mi skórę w okolicach nosa dosłownie.1,25ml kwasu; 2,25ml wody- z tym,że wodę wzięłam pół na pół z alkoholem bo nie chciało mi się rozpuszczać
Dobrze,że paliło,i szybko zmyłam...
Myślę,że błędem było zbyt szybkie powtórzenie zabiegu (około 7-10 dni,no ale ponieważ się po poprzednim razie w ogóle nie łuszczyłam.... pomyślałam,że czas najwyższy po tygodniu już jest ok - ranki / strupki smarowałam zawzięcie po kilka razy na godzinę (w miarę możliwości olejem ze słodkich migdałów.
W ogóle to mnie bardzo zdziwiło to wypalenie skóry,bo byłam pewna,że migdał nie ma właściwości silnie złuszczających - mądry Polak po szkodzie
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-10-16 o 07:20
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-16, 09:00   #650
nalewka-an
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 16
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dzięki

Przy okazji może podzielę się swoimi doświadczeniami: jestem ogólnie dość dobrze zaprawiona w kwasach - akurat migdał to u mnie przygoda tylko z ostatnich dwóch lat,ale wcześniej korzystałam z innych (Diacneal,Glyco, zestawy NeoStraty)
Na migdał chodziłam do kosmetyczki,potem do dermatologa,wreszcie postanowiłam sama się tym zająć - na pierwszy ogień poszedł zestaw serum migdałowe z BU (10%) teraz mam komponenty z mazideł.
I tak: dwa pierwsze peelingi były delikatne,nic mi się nie łuszczyło (a celowałam w mniej więcej 30% stężenie);ze trzecim razem zaś wyszło mi tak mocno że w trzy minuty wyżarło mi skórę w okolicach nosa dosłownie.1,25ml kwasu; 2,25ml wody- z tym,że wodę wzięłam pół na pół z alkoholem bo nie chciało mi się rozpuszczać
Dobrze,że paliło,i szybko zmyłam...
Myślę,że błędem było zbyt szybkie powtórzenie zabiegu (około 7-10 dni,no ale ponieważ się po poprzednim razie w ogóle nie łuszczyłam.... pomyślałam,że czas najwyższy po tygodniu już jest ok - ranki / strupki smarowałam zawzięcie po kilka razy na godzinę (w miarę możliwości olejem ze słodkich migdałów.
W ogóle to mnie bardzo zdziwiło to wypalenie skóry,bo byłam pewna,że migdał nie ma właściwości silnie złuszczających - mądry Polak po szkodzie
Hmm....skąd ja to znam Robiłam trzy peelingi w odstępie 7-10 dni, 15%, 20%, 25% wszystkie na wodzie destylowanej, delikatne łuszczenie występowało jedynie na żuchwie. We czwartek zrobiłam 20% na wódce by polepszyć rozpuszczenie kwasu. Koło nosa mam wypalone ranki, dzisiaj są już strupki i intensywnie natłuszczam i nawilżam. Mam nadzieję, że jak wszystko ładnie się złuszczy nie będe miała w tych miejscach przebawień
__________________
.
nalewka-an jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 18:26   #651
patrol02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
kwas migdałowy

Witam. Nigdzie nie mogę znaleśc informacji po ilu dniach od nałożenia kwasu na twarz zacznie się złuszczać skóra i ile będzie to trwało?, prosze o inf. z własnych doświadczeń . PS: jaki krem polecacie po nałożeniu kwasu?



Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-10-29 o 22:44
patrol02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 22:32   #652
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nalewka-an Pokaż wiadomość
We czwartek zrobiłam 20% na wódce by polepszyć rozpuszczenie kwasu. Koło nosa mam wypalone ranki, dzisiaj są już strupki i intensywnie natłuszczam i nawilżam. Mam nadzieję, że jak wszystko ładnie się złuszczy nie będe miała w tych miejscach przebawień
Ja wczoraj zrobilam to samo... A dzis po raz pierwszy w zyciu mam dwa strupy na policzkach... smaruje twarz olejem z Kocanki, a na noc maslem Shea.
Przed wyjsciem z domu doslownie zasmarowalam sie filtrem )
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2011-10-18 o 22:33
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 09:09   #653
ANKA174
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 16
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

witam szanowne panie.ponieważ traktuję panie wizażanki jako żródło wiedzy wszelakiej to zgłaszam się do was.moja twarz wygląda masakrycznie.pryszcze bolące gule pod skórą i dodatkowo żeby dodać uroku plamy jak ta lala.po przeczytaniu wątku z kwasem migdałowym w roli głównej pomyślałam że to może być ratunek dla mnie.tylko że ja jestem kompletnym laikiem więc proszę łopatologicznie mi to wszystko wyjaśnić bo jednak wolałabym nie eksperymentować na twarzy.na mazidłach zamówiłam kwas i co dalej bo wszędzie jest podane w mililitrach a on jest w kryształkach więc prooooszęęę pomóżcie!!!!!!
ANKA174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 09:53   #654
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Lorri jesteś boska
robiłam wczoraj 15% na wódce (nie miałam spirytusu, chciałam 20% ale widzę że nie da rady) i pierwszy raz w życiu kwas mi się nie skrystalizował na buzi
jestem tylko ciekawa jak na mnie zadziała to 15%
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 22:53   #655
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Anko, kwas w postaci kryształków dozuje się objętościowo łyżeczkami miarowymi lub cylindrem. Informacje o peelingach masz w pierwszych postach wątku.

Cytat:
Napisane przez nalewka-an Pokaż wiadomość
Koło nosa mam wypalone ranki
Na takie delikatne miejsca trzeba uważać, nakładać jak najmniej roztworu, a najlepiej zabezpieczać je czymś tłustym (podobnie jak okolicę oczu).

Za jakiś czas podam objętości do peelingów z glikolem, już do mnie jedzie. Przyda się też do receptury toniku 10%, bo niestety nawet przy 15% alkoholu kryształki się wytrącają.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-10-19 o 23:06
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 09:42   #656
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cześć. Dzisiaj powinnam dostać już zamówienie z ZSK i na początek chcę zrobić tonik migdałowy 5%.
Mam tylko wątpliwości co do kilku kwestii:
Czy muszę odczekać jakiś czas po umyciu buzi zanim nałożę tonik?
I czy mogę przed nałożeniem umyć twarz mydłem o jakimkolwiek pH?

A co do samego peelingu migdałowego, to czy muszę zrobić dzień przerwy pomiędzy tonikiem migdałowym, a pierwszym peelingiem?
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 10:01   #657
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Himee - zanim zaczniesz robić peelingi, przez 10 dni używaj toniku


Ja będę jutro robić z alkoholem, kupiłam wczoraj spirytus i już miałam robić, ale sobie przypomniałam że dziś idę się focić do nowych dokumentów, i lepiej wyjdę bez plamek na twarzy
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 21:17   #658
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mam jeszcze jedno pytanie. Zamierzam stosować tonik(później również peeling) na dekolt, ramiona, plecy.. czy rano, po nocy z tonikiem na tych częściach ciała, mam go zmyć?
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 01:01   #659
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Podrażnienie i strupki, o których pisałam - poddały się sile oleju z Kocanki z dodatkiem odrobiny pasty cynkowej, masła Shea i niacynamidu
Łuszczę się intensywnie - olejowanie twarzy pomaga.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 07:27   #660
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Lorri peeling 25% jest boski
Bardzo dobrze mi wyszedł tym razem;na twarzy jak przeschło zrobił się taki minimalny ledwo widoczny nalot,ale po zmyciu wszystko było git żadnych obrażeń (ominęłam te spalone 2 tygodnie temu miejsca).
A teraz historyjka: od 40stych urodzin regularnie chodzę na zabiegi do dermatologa (do 40stki raz w miesiącu biegałam do kosmetyczki,chyba mam jakąś manię
Właśnie walczyłam z tym migdałem,bo zbliżała się wizyta a moja Pani dermatolog (nawiasem mówiąc jest świetna i bardzo fajna) ale robi migdała za 200pln - chciałam zaoszczędzić Poszłam do niej zaraz po zagojeniu okolic nosa - skóra cieniutka jak u niemowlaczka i ogólnie nie ma się do czego przyczepić - a Ona: o dzień dobry pani Małgosiu,jak tam po wakacjach? Może zaczniemy od peelingu migdałowego

__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.