Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-10, 19:31   #61
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Halinka gdyby to było zapalenie ucha to mały by płakał i marudził. Mój czasami łapie się za ucho
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 19:38   #62
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
Halinka gdyby to było zapalenie ucha to mały by płakał i marudził. Mój czasami łapie się za ucho
Okej w takim razie młody jest zafascynowany swoimi uszami bo naprawdę często je dotyka
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:02   #63
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Minęła godzina usypiania. Aktualnie młoda leży u mnie na łóżku - tylko to było w stanie powstrzymać ryk i cieszy się do sufitu :-P
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:07   #64
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Minęła godzina usypiania. Aktualnie młoda leży u mnie na łóżku - tylko to było w stanie powstrzymać ryk i cieszy się do sufitu :-P
Ale Ty masz przeboje z nią
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:26   #65
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Ale Ty masz przeboje z nią
Nie mam siły i chyba się poddam. Była zadowolona a nie robiłam z nią nic, jakby mnie tam nie było więc przełożyłam ją do łóżeczka, ryk. Dałam cycka, zjadła, zadowolona, oczy się kleją, przekładam do łóżeczka, ryk. Znowu leży u mnie i gapi się w sufit.
A jak płacze to wyje tak jakbym naprawdę jej krzywdę robiła tym spaniem w łóżeczku.
Tylko wiem że jak teraz odpuszczę to nieprędko podejmę kolejną próbę...i skończy się tak że będzie ze mną spała do 18-tki :-P

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Wyciszyła się w końcu i leży w łóżeczku. Ciekawe jak długo.
Może ja się źle do tego zabieram?
My, których dzieci śpią - i zasypiają! same jak Wy to robicie?
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:28   #66
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Maksym dziś przeszedl sam siebie. Byli moi rodzice, więc go wynosili, wytulili, trzy razy przy nich się przekręcił na plecy (tak się popisuje od małego), miał super nastrój po ich wyjściu, kąpiel (jęki, ale bez krzyków), znów gadanie i uśmiechy i nagle ziewnął, zaczął jęczęć i zasnął dosłownie w czasie odkręcania się głową od nas, trwało to jakieś pół sekundy, jęczał,zaczął się odkręcać i padł w trakcie

Kładzenie go na brzuchu mija się z celem, w ogóle nie chce już podnosić głowy, od razu na bok ją daje i próbuje się przekręcić.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:30   #67
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
ja prasuje wszystko bo zawsze mam wrażenie że ubranka sa bardzo pogniecione
jednak nie sterylizuje tylko wyparzam we wrzątku

a tak na marginesie witam sie w nowym watku

bede sie mniej udzielała bo mam maluszka chorego zaraziłam go wiec sie kurujemy
Zdrowka zycze





Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
przeziebiony? Biedny





matka idealna




ooo następna idealna
A skarpetki i spodnie? Przecież też są przy skórze...
Ja dziewczyny tez prasowałam ale skoro nie ma żadnego uczulenia, to właściwie jaki jest sens oprócz względów estetycznych?
Ja tez prasuje.wydaje mi sie ze rzeczy sa wtedy milsze w dotyku( oprucz sweterkow i skarpetek wszystko).






Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, używacie monitorów oddechu?

Ja świruje ostatnio na punkcie oddechów Łukaszka i maltretuje TŻ, że ma mi kupić i zastanawiam się tylko jaki...
ja kupilam kamere z tomi tippi i w zestawie jest plytka do badania oddechu ale jakos nigdy z niej nie korzystalam zato monitoring sprawdza sie super
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 20:31   #68
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Maksym dziś przeszedl sam siebie. Byli moi rodzice, więc go wynosili, wytulili, trzy razy przy nich się przekręcił na plecy (tak się popisuje od małego), miał super nastrój po ich wyjściu, kąpiel (jęki, ale bez krzyków), znów gadanie i uśmiechy i nagle ziewnął, zaczął jęczęć i zasnął dosłownie w czasie odkręcania się głową od nas, trwało to jakieś pół sekundy, jęczał,zaczął się odkręcać i padł w trakcie

Kładzenie go na brzuchu mija się z celem, w ogóle nie chce już podnosić głowy, od razu na bok ją daje i próbuje się przekręcić.
Zmęczyły go popisy to zasnął ;-) dżizas jak ja bym tak chciała chociaż raz - zmęczone dziecko usypia i już.
Ogłaszam sukces, po półtorej godziny śpimy!
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:32   #69
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Nie mam siły i chyba się poddam. Była zadowolona a nie robiłam z nią nic, jakby mnie tam nie było więc przełożyłam ją do łóżeczka, ryk. Dałam cycka, zjadła, zadowolona, oczy się kleją, przekładam do łóżeczka, ryk. Znowu leży u mnie i gapi się w sufit.
A jak płacze to wyje tak jakbym naprawdę jej krzywdę robiła tym spaniem w łóżeczku.
Tylko wiem że jak teraz odpuszczę to nieprędko podejmę kolejną próbę...i skończy się tak że będzie ze mną spała do 18-tki :-P

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Wyciszyła się w końcu i leży w łóżeczku. Ciekawe jak długo.
Może ja się źle do tego zabieram?
My, których dzieci śpią - i zasypiają! same jak Wy to robicie?
W naszym wypadku chyba nie ma w tym naszej wielkiej zasługi, po prostu on zasypia łatwo, taki egzemplarz. Od początku kładliśmy go na noc w łóżeczku, jak płakał, dostawał smoka, ktorego mu musieliśmy trzymać, bo go gubił, z czasem przestał go potrzebować. Teraz odkładamy Maksyma, dostaje buziaki i idziemy spać, on się patrzy na karuzelę i zasypia sam. Prawda jest taka, że on od początku wolał zasypiać leżąc, bujanie go nie usypiało, złoscił sie, a odłożony zasypiał szybko. Wiec to chyba od dziecka zależy, widocznie Adelka potrzebuje czuć twoją bliskośc.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:36   #70
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Ja będę musiała coś kupić do monitoringu Teraz mam takie małe mieszkanie, że z każdego kąta usłyszę małą, ale jak się przeprowadzimy to chyba będę sie bała non-stop

Gosia, ja odkładam od początku praktycznie więc cięzko mi powiedzieć. Po prostu biorę i kładę. Jakiś czas Ninka sobie tam gada, rozgląda się, zasysa smoka, jak wypadnie to woła mnie i wkładam tego smoka i ona dalej tam sobie cos gada i w końcu cisza... Idę, patrzę, a ona śpi... Jak ma gorszy dzień to rzuca się na boki i muszę ją głaskać, ale po chwili odpływa
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:36   #71
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Nie mam siły i chyba się poddam. Była zadowolona a nie robiłam z nią nic, jakby mnie tam nie było więc przełożyłam ją do łóżeczka, ryk. Dałam cycka, zjadła, zadowolona, oczy się kleją, przekładam do łóżeczka, ryk. Znowu leży u mnie i gapi się w sufit.
A jak płacze to wyje tak jakbym naprawdę jej krzywdę robiła tym spaniem w łóżeczku.
Tylko wiem że jak teraz odpuszczę to nieprędko podejmę kolejną próbę...i skończy się tak że będzie ze mną spała do 18-tki :-P

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Wyciszyła się w końcu i leży w łóżeczku. Ciekawe jak długo.
Może ja się źle do tego zabieram?
My, których dzieci śpią - i zasypiają! same jak Wy to robicie?
Gosiu chyba to przytulanie w Waszym łóżku na początku zrobiło swoje, bo dziecko jest teraz większe i kumate, no i nie da się "przechytrzyć" rodzicom i odstawić.
Nasz Kuba najpierw spał w gondoli bo ciężko mu się zasypiało i trzeba było go bujać, ale doszłam do wniosku, że w gondoli kiedyś się nie zmieści i po 3 tyg. zaczęłam odkładać go do łóżeczka. Mały był jeszcze to chyba nie skumał, że zmieniłam mu miejsce spania. Teraz ma swoją rutynę, kąpiel, jedzenie, leżaczek i łóżko.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 20:42   #72
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
W naszym wypadku chyba nie ma w tym naszej wielkiej zasługi, po prostu on zasypia łatwo, taki egzemplarz. Od początku kładliśmy go na noc w łóżeczku, jak płakał, dostawał smoka, ktorego mu musieliśmy trzymać, bo go gubił, z czasem przestał go potrzebować. Teraz odkładamy Maksyma, dostaje buziaki i idziemy spać, on się patrzy na karuzelę i zasypia sam. Prawda jest taka, że on od początku wolał zasypiać leżąc, bujanie go nie usypiało, złoscił sie, a odłożony zasypiał szybko. Wiec to chyba od dziecka zależy, widocznie Adelka potrzebuje czuć twoją bliskośc.
Widzisz nam na początku nawet nie przyszło do głowy że możemy jej tym bujaniem przeszkadzać i nawet nie próbowaliśmy jej odkładać, żeby się uspokoiła no bo jak to tak zostawić płaczące dziecko. Więc pewnie trochę sami jesteśmy sobie winni..

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Gosiu chyba to przytulanie w Waszym łóżku na początku zrobiło swoje, bo dziecko jest teraz większe i kumate, no i nie da się "przechytrzyć" rodzicom i odstawić.
Nasz Kuba najpierw spał w gondoli bo ciężko mu się zasypiało i trzeba było go bujać, ale doszłam do wniosku, że w gondoli kiedyś się nie zmieści i po 3 tyg. zaczęłam odkładać go do łóżeczka. Mały był jeszcze to chyba nie skumał, że zmieniłam mu miejsce spania. Teraz ma swoją rutynę, kąpiel, jedzenie, leżaczek i łóżko.
Ona na początku nie spała u nas tylko na rękach ;-) zaczęłam ją usypiać bez noszenia jakieś 3 tygodnie temu. I nie to że przytulanie, tylko kładłam ją obok siebie i kładłam jej rękę na piersiach albo dawałam się nią bawić, tak żeby po prostu czuła że jestem blisko. Spanie z przytulaniem to wtedy jak jest histeria której nic innego nie utuli.
Ale dużo ją przytulam w dzień, zanim ją zacznę q ogóle odkładać to też się parę minut przytulamy i za każdym razem jak płacze to ją podnoszę i tulę więc teoretycznie potrzeba bliskości powinna być zaspokojona...
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:45   #73
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Maksym dziś przeszedl sam siebie. Byli moi rodzice, więc go wynosili, wytulili, trzy razy przy nich się przekręcił na plecy (tak się popisuje od małego), miał super nastrój po ich wyjściu, kąpiel (jęki, ale bez krzyków), znów gadanie i uśmiechy i nagle ziewnął, zaczął jęczęć i zasnął dosłownie w czasie odkręcania się głową od nas, trwało to jakieś pół sekundy, jęczał,zaczął się odkręcać i padł w trakcie

Kładzenie go na brzuchu mija się z celem, w ogóle nie chce już podnosić głowy, od razu na bok ją daje i próbuje się przekręcić.
Zawsze się dziwię, że Wam dzieci zasypiają w trakcie zabawy. Mój co najwyżej zaczyna marudzić, że mu się zabawa znudziła i matka musi coś innego wymyślić. A jak marudzi bo już się zmęczył i chce pospać to absolutnie nie zaśnie na macie z tymi wszystkimi zawieszkami, to musi być leżaczek.


A no i jeszcze chciałam dodać, że ja młodego nie biorę od razu na ręce jak ryczy (w nocy, wiadomo, trzeba od razu bo żarełko ), najpierw do niego gadam jak do dorosłego o co chodzi, skąd te nerwy, potem próbuję zabawić, dopiero jak nic nie pomaga to tulimy się. Młody ma już te 7 kg z hakiem i muszę go przyzwyczaić, że noszenie cały dzień nie wypali z taką słabawą mamusią. No i może też w tym sedno Gosiu, że Wy się tulicie to sama już nie chce w tym łóżeczku być.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:49   #74
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

No ale jak tu się nie tulić? ;-)
A tak serio to dopóki płacz jest bardziej marudzeniem niż wyciem to jej nie ruszam, tylko gadam, głaszczę itd ale to nie przynosi efektów...
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:49   #75
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Zawsze się dziwię, że Wam dzieci zasypiają w trakcie zabawy. Mój co najwyżej zaczyna marudzić, że mu się zabawa znudziła i matka musi coś innego wymyślić. A jak marudzi bo już się zmęczył i chce pospać to absolutnie nie zaśnie na macie z tymi wszystkimi zawieszkami, to musi być leżaczek.


A no i jeszcze chciałam dodać, że ja młodego nie biorę od razu na ręce jak ryczy (w nocy, wiadomo, trzeba od razu bo żarełko ), najpierw do niego gadam jak do dorosłego o co chodzi, skąd te nerwy, potem próbuję zabawić, dopiero jak nic nie pomaga to tulimy się. Młody ma już te 7 kg z hakiem i muszę go przyzwyczaić, że noszenie cały dzień nie wypali z taką słabawą mamusią. No i może też w tym sedno Gosiu, że Wy się tulicie to sama już nie chce w tym łóżeczku być.
A ja tam tulę cały dzień, ale nie nosze na rękach Biorę ją po prostu na kanapę i się turlamy po kanapie I tak jak u Ciebie nie zaśnie na macie, ani na huśtawce. Muszę ją ułożyć, dać smoka, podłożyć pieluszkę i wtedy śpi Chyba że w wózku albo foteliku to tak

Ale fajnie to napisałaś, że sobie najpierw sprawy wyjaśniacie hehe Przynajmniej nie ma nieporozumień między Toba o Kubą
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:50   #76
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Widzisz nam na początku nawet nie przyszło do głowy że możemy jej tym bujaniem przeszkadzać i nawet nie próbowaliśmy jej odkładać, żeby się uspokoiła no bo jak to tak zostawić płaczące dziecko. Więc pewnie trochę sami jesteśmy sobie winni..

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------


Ona na początku nie spała u nas tylko na rękach ;-) zaczęłam ją usypiać bez noszenia jakieś 3 tygodnie temu. I nie to że przytulanie, tylko kładłam ją obok siebie i kładłam jej rękę na piersiach albo dawałam się nią bawić, tak żeby po prostu czuła że jestem blisko. Spanie z przytulaniem to wtedy jak jest histeria której nic innego nie utuli.
Ale dużo ją przytulam w dzień, zanim ją zacznę q ogóle odkładać to też się parę minut przytulamy i za każdym razem jak płacze to ją podnoszę i tulę więc teoretycznie potrzeba bliskości powinna być zaspokojona...
Kasiu mój też teraz czasami się bardziej złości jak jest na rękach, bo chce mieć spokój i iść spać.

Z tym tuleniem to tak ogólnie mi chodziło o kontakt fizyczny. Po prostu nie może żyć bez Ciebie maleństwo.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:53   #77
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Ale ja nie chcę, żeby beze mnie żyła. Chcę tylko, żeby beze mnie spała!! :-P
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:56   #78
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
A ja tam tulę cały dzień, ale nie nosze na rękach Biorę ją po prostu na kanapę i się turlamy po kanapie I tak jak u Ciebie nie zaśnie na macie, ani na huśtawce. Muszę ją ułożyć, dać smoka, podłożyć pieluszkę i wtedy śpi Chyba że w wózku albo foteliku to tak

Ale fajnie to napisałaś, że sobie najpierw sprawy wyjaśniacie hehe Przynajmniej nie ma nieporozumień między Toba o Kubą
Ale powiem Ci, że to gadanie działa. Zaczyna płakać to staję przed nim i pytam co się dzieje, to ten zaczyna mamrotać tak żałośnie jakby się skarżył. Czasami go porechotam po policzkach, podam zabawkę, albo przeniosę na matę i się czymś zajmuje.

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
No ale jak tu się nie tulić? ;-)
A tak serio to dopóki płacz jest bardziej marudzeniem niż wyciem to jej nie ruszam, tylko gadam, głaszczę itd ale to nie przynosi efektów...
To Gosiu nie wiem co poradzić..
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 21:02   #79
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Ja myślę Gosia, że musisz być twarda i próbować. Może zaskoczy
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 21:16   #80
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Gosia a ja mysle ze Twoja perelka po prostu Ciebie potrzebuje i z czasem moze jej sie odmieni
U nas bylo zasypiani tylko na rekach podczas bujania, mala nauczyla sie dopiero zasypiac sama jak dostalismy karuzele na chrzciny wlaczamy jej karuzele z ta lampeczka, gasimy swiatlo i po 5 minutach spi

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
zuken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 21:24   #81
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Gosia a ja mysle ze Twoja perelka po prostu Ciebie potrzebuje i z czasem moze jej sie odmieni
U nas bylo zasypiani tylko na rekach podczas bujania, mala nauczyla sie dopiero zasypiac sama jak dostalismy karuzele na chrzciny wlaczamy jej karuzele z ta lampeczka, gasimy swiatlo i po 5 minutach spi

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
U nas karuzela jest do zabawy, nic z tego ;-) czasem pomaga konik fisher price, on jest do usypiania.
No nic, będę próbować dalej wypracować jakiś system na tą moją królewnę...

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

W każdym razie mama mi powiedziała że mnie podziwia bo ona by się już dawno poddała bo by jej serce pękło. Chyba jestem nieczuła.. ;-)
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 21:39   #82
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

gatita, pati, zaczarowanadlaniego

karoseria niestety przeziębiony, na szczęscie w płuckach nic lekarka nie usłyszała...Ale leki przepisała i sie kurujemy, na szczęście moje dziecko po mnie to lekoman i nie ma problemu z lekami...Najgorsze że te leki sa wykrztuśne , wiec podłozyłam kocyk pod materac aby był troszkę pod katem, jak będzie mu tam wszystko spływało Gorzej jak mu odciągam aspiratorem katarek..Podejrzewam ze niedługo sąsiedzi do mnie zawitają że morduje dziecko
Powiem wam ze mam kochane dziecko, od rana nie to że katar po pachy i kaszelek, a także głos miał jak zepsute radio, a mimo to resztkami sił gugał do mamusi i uśmiechał sie od ucha do ucha...
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 21:43   #83
kasiuulad
Raczkowanie
 
Avatar kasiuulad
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 219
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

h4linka czemu mnie skreslilas z listy na pierwszej stronie? trzeba miec jakas konkretna liczbe postów?
kasiuulad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 21:54   #84
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
U nas karuzela jest do zabawy, nic z tego ;-) czasem pomaga konik fisher price, on jest do usypiania.
No nic, będę próbować dalej wypracować jakiś system na tą moją królewnę...

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

W każdym razie mama mi powiedziała że mnie podziwia bo ona by się już dawno poddała bo by jej serce pękło. Chyba jestem nieczuła.. ;-)
może ona faktycznie potrzebuje twojej bliskości i z czasem jej to przejdzie, no nie wiem jak ci pomóc, u nas wygląda to tak ze mała przed kąpaniem nie śpi 2 godz. także jest zmęczona, kapie ja daje cyca i przeważnie przy cycku już zaczyna zasypiać ,odkładam ja do łóżeczka i śpi, a jeśli nie zaśnie przy cycu to wkładam ja do łóżeczka daje smoka i kładę się na łóżku i czekam aż zaśnie jeśli zaczyna marudzić to podchodzę daje smoka pogłaszcze i odchodzę i tak długo aż zaśnie.
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 22:09   #85
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Gosia nie wien moze poprostu twoje dziecie takie jest i nic nie poradzisz.
U nas od poczatku lozeczko. Tylko teraz w dzien spi na naszym. Znaczy w dzien to kanapa a w nocy nasze lozko. Rano biore go z lozeczka i tulimy sie i smiejemy w naszym. Przekladamy do lezaczka i jemy sniadanie. Pozniej jeszxze chwila zabawy i biore go na lozko klade sie twarza w twarz i tak zasypia. Chyba ze ma problem z wyciszeniem to sie przytulam do niego.

I tez byl czas ze przyzwyczailam go do lozka. Odkladalam do lozeczka a ten jeczal i poplakiwal i tak po godzine czasu co pobudka. Ale nauczyl sie pozniej ze nie wezme go i teraz zazwyczaj zasypia sam.

My mielismy takie wiszace delfiny nad lozeczkiem i on sie rozbudzal przez nie bo zamiast sie wyciszac to probowal je tluc gadac i krzyczec. Teraz je zdjelam i mam wrazenie ze szybciej go meczy te lezenie i zasypia.
__________________
Razem 12.08.2006
Czy zostaniesz moją żoną? 17.03.2012
Ślub 22.06.2013
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 22:31   #86
Mamamarta2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Witam sie w nowym watku!!
Niestety na ta chwile to tyle,padam na twarz...

dobranoc!
__________________
TP 10.08.2014- SYN
2010- SYN

Mamamarta2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 07:36   #87
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam takie pytanie do Was. Chcę kupić woreczki do mrożenia pokarmu i pomrozić kilka porcji, ponieważ mam możliwość raz w tygodniu chodzić na 'praktyki'..i chcę to wykorzystać.
I tu moje pytanie - jaką porcję mleka powinnam zamrozić na raz? Hania jest tylko kp, więc nie wiem, ile ona zjada na raz... Oczywiście tak orientacyjnie, jak sądzicie?
mroze po 80-100-120-150 ml zalezy ile odciagne
+ mroze mniejsze porcje. Tz daje duza porcje a w razie potrzeby doklada glodomorowi mniejsza.
Jesli ma byc to jedzonko na dzis/na nastepny dzien to wole wieczorem/noca odciagnac i zostawic w pojemniku w lodowce niz mrozic.
Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
A jeszcze takie pytanie:
Prasujecie?
Sterylizujecie?
prasuje wszystko - ubranka, tetry,flanele, ale tez spiworki, reczniki, maty edu...
smoczki butelki w sterylizatorze parowym 5minut, jesli mam same smoczki to gotuje je 5minut w pojemniku do ogrzewania pokarmow w podgrzewaczu. Nie lubie gotowac/zalewac wrzatkiem bo osiada kamien.
Smoczki 5szt- sterylizuje codziennie, butle po myciu chyba ze leza za dlugo(kilka dni) to profilaktycznie myje od nowa i wrzucam w mikrofale.
Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Nie mam siły i chyba się poddam. Była zadowolona a nie robiłam z nią nic, jakby mnie tam nie było więc przełożyłam ją do łóżeczka, ryk. Dałam cycka, zjadła, zadowolona, oczy się kleją, przekładam do łóżeczka, ryk. Znowu leży u mnie i gapi się w sufit.
A jak płacze to wyje tak jakbym naprawdę jej krzywdę robiła tym spaniem w łóżeczku.
Tylko wiem że jak teraz odpuszczę to nieprędko podejmę kolejną próbę...i skończy się tak że będzie ze mną spała do 18-tki :-P

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Wyciszyła się w końcu i leży w łóżeczku. Ciekawe jak długo.
Może ja się źle do tego zabieram?
My, których dzieci śpią - i zasypiają! same jak Wy to robicie?
powodzenia Gosiu!
jedyny rytual jaki mamy to wieczorne usypianie tj kapiel ok g.20-21, pielucha,pizamka,przygasz enie swiatla(muzyki i TV nie sciszamy) jedzenie...i tyle. Potem roznie...albo usnie po jedzeniu albo czuwa.
Jesli N chce sie bawic idzie na mate edu, jesli spokojniej to pod karuzele. Gdy marudzi dostaje smoka i lezy. Jesli placze w lozeczku mimo tego to trzymamy go za raczki zeby sie wyciszyl.
Awaryjnie przy krzykach laduje u nas w lozku(usypia samna naszym lozku lub gdy sie boi o przytulony do nas) i przekladamy gdy zasnie.

Jak sie obudzi po przelozeniu to znow karuzela+smok+ew trzymanie za raczki.
Zasypia miedzy 21 a 23, ale jak my mielism nastroj to niee spal do 1wszej tylko sie rozgladal, bawil i grzecznie sluchal karuzeli(dzieki Bogu za 20min muzyki i pilota).

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Witam sie na nowym watku!! Odchowalnia czII - to brzmi dumnie
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 08:13   #88
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

A tak wogole to powinnysmy podziekowac halince za prowadzenie tamtej czesci i zgloszenie sie do prowadzenia nastepnej.
Halinko dzieki
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 08:25   #89
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasiuulad Pokaż wiadomość
h4linka czemu mnie skreslilas z listy na pierwszej stronie? trzeba miec jakas konkretna liczbe postów?
Kasowałam poniżej 20 postów, łatwiej mi jest dopisać, jak się ktoś zgłosi, niż sprawdzać takie "wiszące". Już jesteś wpisana.

Cytat:
Napisane przez pati1078 Pokaż wiadomość
A tak wogole to powinnysmy podziekowac halince za prowadzenie tamtej czesci i zgloszenie sie do prowadzenia nastepnej.
Halinko dzieki
Oj tam, oj tam.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 08:50   #90
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Gosia,
jakbym czytała o moim dziecku. Ale da się. Chociaż nam brakowało konsekwencji i zmienialiśmy taktyki.
Najpierw była metoda Tracy Hogg- odkładanie do łóżeczka jak był zmęczony, jak płakał to braliśmy na ręcę, ulutaliśmy i odkładaliśmy z powrotem. Pierwsze dwa dni to trzeba było tak do 30 razy na jedno usypianiei wrzask oczywiście nieziemski, aż mnie sąsiedzi pytali czy to u mnie tak... Trzeciego i czwartego dnia już było super, odkładany dwa trzy razy, jeśli było trafione w dobry moment to i wystarczyło raz położyć i zasypiał
Niestety, nadszedł skok rozwojowy i rodzicom serce pękło, w związku z czym cała nauka spania wzięła w łeb...
Potem byłam u rodziców, i okrutni dziadkowie zmuszali dziecko do wypłakiwania się...
Skutek ubocznyjest taki, że synek nie zawsze, ale czasem łatwiej uspokaja się jak leży sam niż jak się go nosi i tuli. I w większości przypadków zasypia teraz sam. A i jeszcze ma inną ulubioną karuzelę - taką, że ściągamy górę jak idzie spać, a tylko grają takie cichutie delikatne melodyjki i świeci się światełko w tym uchwycie do niej przy łóżeczku, i przy tych melodyjkach lubi zasypiać. I staramy się jeszcze trzymać jednego rytuału: kładziemy do łóżeczka, dajemy kocyk do spania do łapek - lubi go trzymać w rączkach, dajemy smoczka i włączamy melodyjki do spania. Trzeba przeważnie kilka razy podać smoczka jak wypadnie, czasem kilka minut pokwili, ale nie wrzeszczy tylko tak marudzi, i zasypia...
Wiadomo, że każde dziecko jest inne, jak również ma lepsze i gorsze dni, ale trzymam kciuki, żeby się udała nauka spania!

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez pati1078 Pokaż wiadomość
A tak wogole to powinnysmy podziekowac halince za prowadzenie tamtej czesci i zgloszenie sie do prowadzenia nastepnej.
Halinko dzieki
o dokładnie dla Halinki!
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-30 20:52:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.