__prośba o aranżacje kąta w kuchni___ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-12, 10:25   #1
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982

__prośba o aranżacje kąta w kuchni___


Dziewczyny, bardzo Was proszę o pomoc,
Niedawno wprowadziliśmy się do naszego domu, jeszcze dużo rzeczy jest do ukończenia ale to nie o to chodzi.

W trakcie budowy porobiliśmy troszkę zmian w projekcie, kuchnie otworzyliśmy na salon więc ma dwa wejścia, przez korytarz, koło schodow wejście oraz właśnie od salonu. Nikt nie przechodzi tym wejściem od schodów więc pomyślałam,że może by tak zlikwidować to wejście i tym saym zyskam kącik.

To z cegły co jest widoczne na zdjęciu to salonowy kominek

myślałam o dwóch rzeczach, pozbyć się wejścia, zamurować i:
-wstawić ładny kredens, tyle,że to zajmie sporo miejsca
albo ta opcja mi się jeszcze bardziej podoba- zrobić blat i postawić wysokie krzesła barowe
może macie jeszcze inną koncepcje? a może jednak wstawić tę nieszczęsną futrynę i jednak zostawić te drzwi
nie wiem już sama, ciężko mi coś wymyśleć,żeby dobrze komponowało się z taką białą rustykalną kuchnią

proszę nie zwracać uwagę na wiszące kable, przedłużacze itp
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg widok komina.jpg (69,7 KB, 81 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg widok 2.jpg (69,5 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg widok od drugiej strony.jpg (70,5 KB, 66 załadowań)

Edytowane przez marsi11
Czas edycji: 2013-09-12 o 10:28
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 12:56   #2
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: __prośba o aranżacje kąta w kuchni___

Ja wybrałabym blat i krzesła barowe lub nieduży stół z krzesłami. Moim zdaniem jeśli nikt nie przechodzi tędy to jak najbardziej zamykać bo zyskujesz miejsce nie tylko w kuchni ale i od strony schodów, możesz z tamtej strony również coś postawić, niewielką szafkę, coś ozdobnego lub zawiesić lustro.


Swoją drogą kuchnia piękna Planujecie coś jeszcze robić z kominkiem?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 14:24   #3
Falco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5
Dot.: __prośba o aranżacje kąta w kuchni___

My się zastanawiamy nad zakupem w Esencja Design, ale trochę drogie mają tam meble, choć designerskie.
Falco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 16:32   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: __prośba o aranżacje kąta w kuchni___

Cytat:
Napisane przez Falco Pokaż wiadomość
My się zastanawiamy nad zakupem w Esencja Design, ale trochę drogie mają tam meble, choć designerskie.
A co to ma wspólnego z kwestią pozostawienia lub zamurowania otworu drzwiowego w kuchni marsi11?

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo Was proszę o pomoc,
Niedawno wprowadziliśmy się do naszego domu, jeszcze dużo rzeczy jest do ukończenia ale to nie o to chodzi.

W trakcie budowy porobiliśmy troszkę zmian w projekcie, kuchnie otworzyliśmy na salon więc ma dwa wejścia, przez korytarz, koło schodow wejście oraz właśnie od salonu. Nikt nie przechodzi tym wejściem od schodów więc pomyślałam,że może by tak zlikwidować to wejście i tym saym zyskam kącik.

To z cegły co jest widoczne na zdjęciu to salonowy kominek

myślałam o dwóch rzeczach, pozbyć się wejścia, zamurować i:
-wstawić ładny kredens, tyle,że to zajmie sporo miejsca
albo ta opcja mi się jeszcze bardziej podoba- zrobić blat i postawić wysokie krzesła barowe
może macie jeszcze inną koncepcje? a może jednak wstawić tę nieszczęsną futrynę i jednak zostawić te drzwi
nie wiem już sama, ciężko mi coś wymyśleć,żeby dobrze komponowało się z taką białą rustykalną kuchnią

proszę nie zwracać uwagę na wiszące kable, przedłużacze itp
Moim zdaniem możecie się pokusić o zamurowanie tego wejścia. Zostawiłabym w tym miejscu białą ścianę, przy której ustawiłabym pasujący stylem mały stolik i ze dwa krzesła. Nad stolikiem jakiś obraz. Będziesz miała kącik do zjedzenia szybkiego śniadania, wypicia kawy czy chwili oddechu w kuchni.
W drugiej wersji szukałabym niewielkiego gabarytowo kredensiku, albo samej komódki czy czegoś takiego. Generalnie widziałabym tam jakiś oryginalny staroć nadszarpnięty zębem czasu, bo reszta zabudowy jest tylko stylizowana.
Blat i krzesła barowe, nawet stylizowane nie bardzo pasują do tej kuchni.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 19:00   #5
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: __prośba o aranżacje kąta w kuchni___

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Swoją drogą kuchnia piękna Planujecie coś jeszcze robić z kominkiem?
dziękuję
co do kominka, z przodu, tnz od strony salonu jest już prawie gotowy, boczna ściana ta co widać jest w rozgrzebce bo pierwotnie miał być tam płaski maleńki kaloryfer, bo pozbyłam się wszystkich kuchni ale dom okazał się aż za ciepły więc i z tego małego rezygnuje, będziemh tę ściankę kończyć pewnie jakoś teraz na jesień.


Dziękuję Wam za rady,
komoda to też fajny pomysł ale faktycznie spobuje z tymi wysokimi krzesłami już nawet znalazłam ładne i będą pięknie wyglądać
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00121766/

pomyślałam też ze może zamiast obrazka fototapetę?
http://artewall.pl/allegro/uliczki/big/1kn.jpg
albo ta
http://artewall.pl/allegro/uliczki/big/6kn.jpg

pisałyście o stoliku, no właśnie nie chciałabym drugiego stolika bo zaraz przy kuchni mamy jadalnie

Edytowane przez marsi11
Czas edycji: 2013-09-12 o 19:03
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 19:06   #6
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: __prośba o aranżacje kąta w kuchni___

Ech, aż szkoda bo tak ładnie wygląda ta cegła na kominku.
Posiedź w Ikei chwilę dłużej na tych krzesłach bo zdaniem moich pośladków i pleców one są trochę mało wygodne.
Co do stolika to ja myślałam o taki naprawdę niewielkim, jedno krzesło na bok, na zasadzie roboczego żeby nie stać przy lepieniu pierogów i takich tam rzeczy.
A jeśli chodzi o fototapetę to ja jestem na nie ale ja ogólnie jestem w ich kwestiach na nie.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 19:21   #7
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: __prośba o aranżacje kąta w kuchni___

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Ech, aż szkoda bo tak ładnie wygląda ta cegła na kominku.
Posiedź w Ikei chwilę dłużej na tych krzesłach bo zdaniem moich pośladków i pleców one są trochę mało wygodne.
Co do stolika to ja myślałam o taki naprawdę niewielkim, jedno krzesło na bok, na zasadzie roboczego żeby nie stać przy lepieniu pierogów i takich tam rzeczy.
A jeśli chodzi o fototapetę to ja jestem na nie ale ja ogólnie jestem w ich kwestiach na nie.

kochana, z kaloryfera rezygnuję nie z kominka
mi też się cegła strasznie podoba, sporo się za nią nałaziliśmy, poza tym pięknie komponuje się z drewnem ktorego w domu mam sporo

na tym zdjęciu z załącznika widać kawałek frontu kominka, jest naprawdę nietypowy- to zdjęcie wkładu
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...9QEwCQ&dur=831
musimy znaleźć tylko ładne kratki wentylacyjne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kominek.jpg (23,1 KB, 49 załadowań)
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 19:29   #8
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: __prośba o aranżacje kąta w kuchni___

Nie, nie, ja nie myślałam, że z niego rezygnujesz tylko, że przykryjesz jakoś cegły Dobrze, że cegły zostają bo są śliczne. Wkład rzeczywiście nietypowy, bardzo ładny.

Masz gdzieś na jakimś wątku zdjęcia reszty swojego domu? ^^ Chętnie bym obejrzała.

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Teraz tak patrzę i rzeczywiście masz bardzo blisko stół jadalniany. Więc ten w kuchni chyba jednak nie pasuje.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 19:52   #9
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: __prośba o aranżacje kąta w kuchni___

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Nie, nie, ja nie myślałam, że z niego rezygnujesz tylko, że przykryjesz jakoś cegły Dobrze, że cegły zostają bo są śliczne. Wkład rzeczywiście nietypowy, bardzo ładny.

Masz gdzieś na jakimś wątku zdjęcia reszty swojego domu? ^^ Chętnie bym obejrzała.

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Teraz tak patrzę i rzeczywiście masz bardzo blisko stół jadalniany. Więc ten w kuchni chyba jednak nie pasuje.
nieee cegły niczym nie zakryje
w zasadzie na ściane pojdzie płyta G-K bo dom jest z konstrukcji drewnianej

a co do zdjęć to kiedyś wklejałam na jednym z wątków, ale to byly zaraz po przeprowadzce więc jeszcze w zasadzie plac budowy i nie wszystkie pomieszczenia były gotowe
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=320
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=321
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1009

stół to porażka, staroć jeszcze z dawnych czasów ale już nie mieliśmy $$ na nowy, docelowo ma być okrągły
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 09:26   #10
Ola_z_pola
Raczkowanie
 
Avatar Ola_z_pola
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 34
Dot.: __prośba o aranżacje kąta w kuchni___

A mi, mimo wszystko szkoda byłoby likwidować tego wejścia.
Fajnie tak
Poza tym raz na jakiś czas ktoś zapewne tamtędy wchodzi ;-)
Ola_z_pola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 23:17   #11
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: __prośba o aranżacje kąta w kuchni___

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za rady,
komoda to też fajny pomysł ale faktycznie spobuje z tymi wysokimi krzesłami już nawet znalazłam ładne i będą pięknie wyglądać
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00121766/

pomyślałam też ze może zamiast obrazka fototapetę?
http://artewall.pl/allegro/uliczki/big/1kn.jpg
albo ta
http://artewall.pl/allegro/uliczki/big/6kn.jpg

pisałyście o stoliku, no właśnie nie chciałabym drugiego stolika bo zaraz przy kuchni mamy jadalnie
Skoro już wybrałaś krzesła barowe to myślę że przekonywanie cie do czegokolwiek innego nie ma sensu

Fototapetę bym sobie odpuściła. Nie ma sensu, ładne są te które wkleiłaś ale będzie za dużo cegły wszędzie.

Mozliwości są dwie:
1 - zamurować wejście. wtedy możesz postawić tam wszystko. komodę, szafkę wysoką, stolik, cokolwiek.
2 - wejście zostawić. i tu proponowałabym do krzeseł które wybrałaś opuszczany blat. z jednej strony na zawiasach (od strony szafek) z drugiej może byc podparty na drewnianym koziołku. świetnie będzie sie wpasowywac w klimat domu. żeby nie było jednak dziwnie i pusto na górze można powiesić półke z jasnego drewna w stylu shabby chic.

w razie czego blat będzie można złożyć, krzesła odstawić i masz normalne drugie wejście do kuchni. pozostaje jeszcze kwestia tego na co będziesz mieć widok siedząc tam.

propozycja nr 2 jak na załączniku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg marsi11.jpg (74,9 KB, 30 załadowań)
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.