Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-14, 12:52   #781
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
fajniejsza i nie jest kurzołap
choć powinnaś dobrać coś pasujące do szafki podumywalkowej-są na bank komody z tej serii (ma ją moja znajoma z Niemiec)
dzięki poszukam
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 15:35   #782
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
uprzedziłaś moją uwagę

A ja bym odpuściła zabudowę k-g na umywalkę i wannę, tylko na rurę i wc. Nie ma tam rur (za umywalką i wanną-nie widać ich na ścianie), więc po co odbierać sobie nawet te 10-20cm.
ale, ale...!!! Ściana 120cm zmieści wannę szeroką na 70cm i wc 50cm, a gdzie zabudowa rury (20cm) i umywalka?
Beżowe luksfery
a umywalka na ścianie po lewej taka jak w załączniku?
Luksfery nie musza byc bezowe teraz jest pelno wersji kolorystycznych, rozne ksztalty, sa nawet podswietlane oczywiscie wszystko musi pasowac jedno do drugiego, u nas pasuja i do kuchni i do lazienki.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 18:19   #783
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
...i tak! mam okno na kuchnie Myslicie, ze warto je zachowac (tylko wymienic na nowe oczywiscie) , czy to juz jednak wiocha?
[/ATTACH]
Masz je wysoko? Zostawiłabym, o ile nie przeszkadza w kuchni. Wymień je tylko na nowe, tak skonstruowane, by łatwo można je było uchylić. Plusem takiego okna jest doświetlenie łazienki w ciągu dnia (wystarczające, by umyć ręce, sięgnąć coś) i lepsza wentylacja, co ma znaczenie jeśli np. planujecie suszyć pranie lub lubicie gorące kąpiele podczas których łazienka zaparowuje. Wówczas wystarczy uchylić okienko na noc, żeby przyspieszyć wentylację.
Luksfery to moim zdaniem chybiony pomysł.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 18:52   #784
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Luksfery to moim zdaniem chybiony pomysł.
dokładnie i nie ważne czy beżowe czy nie...no chyba, że ktoś mi pokaże takie luksfery, które wmurowane w ścianę wyglądają nowocześnie, elegancko...
poniższa aranżacja przemawia do mnie w 10% a okienko w łazience z 6sztuk nie mówi do mnie nic
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg luksfer.jpg (45,9 KB, 48 załadowań)
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 19:33   #785
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
dokładnie i nie ważne czy beżowe czy nie...no chyba, że ktoś mi pokaże takie luksfery, które wmurowane w ścianę wyglądają nowocześnie, elegancko...
poniższa aranżacja przemawia do mnie w 10% a okienko w łazience z 6sztuk nie mówi do mnie nic
Zgadzam się, że ściana z luksferów w takim wydaniu może być super, tak samo jak np. ściana łącząca sypialnię i łazienkę. Ale zaklejanie dziury po oknie luksferami wyglądałoby prawdopodobnie prowizorycznie i nieszczególnie estetycznie. Już lepsza byłaby tafla mlecznego szkła, które zlałoby się z białym kolorem ściany. A najlepsze okno, albo całkowite zamurowanie otworu okiennego.

A propos pati nie kupuj tych komódek. Dziewczyny mają rację, że najlepiej poszukać komódki identycznej, jak szafka pod umywalką. Nie mieszaj stylów, bo te komódki nijak się mają do tego, co już masz
Generalnie szkoda, że od początku nie pomyślałaś o tym, że potrzebujesz dużo miejsca na kosmetyki, bo mogłaś pomyśleć o szafkach lub szufladach umieszczonych pod blatem i umywalce nablatowej. Rozważ kiedyś taką opcję zamiast pojedynczych szafek i komódek.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 20:43   #786
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Generalnie szkoda, że od początku nie pomyślałaś o tym, że potrzebujesz dużo miejsca na kosmetyki, bo mogłaś pomyśleć o szafkach lub szufladach umieszczonych pod blatem i umywalce nablatowej. Rozważ kiedyś taką opcję zamiast pojedynczych szafek i komódek.
oj chyba nawet proponowałyśmy zamykaną szafkę nad kibelkiem zamiast oświetlonej wystawki, no ale każdemu się podoba co innego
a i pracy by mężowi zaoszczędziła i pieniążków trochę
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 21:45   #787
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
oj chyba nawet proponowałyśmy zamykaną szafkę nad kibelkiem zamiast oświetlonej wystawki, no ale każdemu się podoba co innego
a i pracy by mężowi zaoszczędziła i pieniążków trochę
To jest dobry pomysł, też żałuję, że na to nie wpadłam.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 07:53   #788
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość

A propos pati nie kupuj tych komódek. Dziewczyny mają rację, że najlepiej poszukać komódki identycznej, jak szafka pod umywalką. Nie mieszaj stylów, bo te komódki nijak się mają do tego, co już masz
Generalnie szkoda, że od początku nie pomyślałaś o tym, że potrzebujesz dużo miejsca na kosmetyki, bo mogłaś pomyśleć o szafkach lub szufladach umieszczonych pod blatem i umywalce nablatowej. Rozważ kiedyś taką opcję zamiast pojedynczych szafek i komódek.
właśnie wiem, szukamy takiej szafki jak umywalka choć na razie nieskutecznie. No nie do końca to było przemyślane
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 15:51   #789
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

pati calkiem ladnie wyszla na lazienka, choc mnie i tak najbardziej razi widok weza od pralki, za duza ta przestrzen jest, i juz robilabym roletke, zaslonke, cokowliem, by pralki i szpary przy niej nie widziec
Na przycisk od geberitu nie zwrocilam uwagi ze nie jest w lini prostej z 'galeria'. no i nad wc od poczatku sugerowalam schowek
Mpoze w nasteonym remoncie zrobisz sobie.

A co masz przy wannie, na przeciw umywalki??
No i nad pralka orpocz polki z koszykami byla jeszcze jedna polka na reczniki??

Na razie zmiescisz sie z kosmetykami na galeryjce, ew, dodatkowy koszykpostwa sobie, a z szafeczka idealna to jak znajedisz pasujaca do umywalkowej to zakupisz i juz


lauracrow wooooow niezle przedwsiewziecie sie szykuje. Chetnie popodgladam. Czekam z neicierpliwoscia na pomysly
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 16:57   #790
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
pati calkiem ladnie wyszla na lazienka, choc mnie i tak najbardziej razi widok weza od pralki, za duza ta przestrzen jest, i juz robilabym roletke, zaslonke, cokowliem, by pralki i szpary przy niej nie widziec

Na przycisk od geberitu nie zwrocilam uwagi ze nie jest w lini prostej z 'galeria'. no i nad wc od poczatku sugerowalam schowek
Mpoze w nasteonym remoncie zrobisz sobie.
A dziękuję
wiesz co pralki i tak nie będzie widać bo planujemy tam zrobić drzwiczki i na te półki i na pralkę by to wszystko było schowane. Tym bardziej, że planuję tam trzymać ręczniki, piżamy itp. niewidowiskowe rzeczy
Za pralką wstawię proszek i też nie będzie go widać

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość

A co masz przy wannie, na przeciw umywalki??
No i nad pralka orpocz polki z koszykami byla jeszcze jedna polka na reczniki??

Na razie zmiescisz sie z kosmetykami na galeryjce, ew, dodatkowy koszyk postw sobie, a z szafeczka idealna to jak znajedisz pasujaca do umywalkowej to zakupisz i juz
przerwę i tą szafkę gdzie jest pralka schowana
tak ta druga półka jest na ręczniki, piżamy itp.
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 17:21   #791
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

a to mi sie wydawalo ze pralka jest przy wejsciu przezd umywalka
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-19, 17:39   #792
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
a to mi sie wydawalo ze pralka jest przy wejsciu przezd umywalka
niee. Przed umywalką nic nie ma, za umywalką jest kibel, a po drugiej stronie wanna i szafka z pralką
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 21:09   #793
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady W życiu nie pomyślalabym o bialej lazience- boję się koniecznosci użycia białych fug, a przy moim zapale do sprzatania skończy sie to tragicznie...ale lustra sa swietnym pomysłem. Najbardziej przeraza mnie rura do wc na lewym rogu łazienki. Konieczne bedzie zrobienie narożnego wc (najlepiej podwieszanego), ktory dodatkowo ją zmniejszy. Jesli chciałabym umywalkę, to tez tylko taka 30cm prostokątną, ale tez nie wiem, gdzie najlepiej ja umiescic...
...i tak! mam okno na kuchnie Myslicie, ze warto je zachowac (tylko wymienic na nowe oczywiscie) , czy to juz jednak wiocha?

Wrzucam plan robiony w paincie nie wiem, czy cos rozjaśni:Załącznik 5543040
nie wiem czy dobrze to rozumiem ale to jest łazienka o wymiarach 120 x 140 cm?
czy możesz zaznaczyć na rysunku brakujące wymiary?
jaką szerokość ma teraz wanna?
gdzie znajduje się okienko do kuchni?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lauracrow-lazienka-plan.jpg (63,1 KB, 32 załadowań)
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 08:27   #794
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 507
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
więc tak oto fotki mojej łazienki choć jeszcze nie jest w pełni wykończona.
Brakuje m.Inn panela do wanny, rolety, drzwi, drzwiczek retencyjnych i wielu innych rzeczy.
Przy półkach nad kiblem nie ma takiej wystawki. Była tylko przy sprzątaniu i ukłądaniu

Zdjęcia robione przy sprzątaniu więc widać wiele płynów i w złej jakości bo telefonem robiłam

Mi się bardzo podoba efekt jestem z niej zadowolona
Pati, dlaczego tego brązowego pionu, nie zrobiłaś o jedną kafelkę (albo przynajmniej o pół kafleki) szerszego? Wtedy półki mogłyby być dokładnie nad wc, a wszystko byłoby na środku tego brązowego pionu. Przecież koło umywalki jest tyle miejsca, mogłaś sobie również pozwolić na znacznie większą umywalkę.
No i skoro zdecydowałaś się, że wc nie będzie na środku, to dlaczego półki zrobiłaś na środku, to jeszcze bardziej podkreśla tą asymetrię.
Jeśli szukasz słupka do szafki spod umywalki, wpisz nazwę firmy tej szafki w google i napewno znajdziesz. Nie ma co kupować mebla z innej "parafii"

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2014-01-20 o 08:58
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 08:47   #795
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Pati, dlaczego tego brązowego pionu, nie zrobiłaś o jedną kafelkę (albo przynajmniej o pół kafleki) szerszego? Wtedy półki byłyby dokładnie nad wc, a wszystko byłoby na środku tego brązowego pionu. Przecież koło umywalki jest tyle miejsca, mogłaś sobie również pozwolić na znacznie większą umywalkę.
No i skoro zdecydowałaś się, że wc nie będzie na środku, to dlaczego półki zrobiłaś na środku, to jeszcze bardziej podkreśla tą asymetrię.
Jeśli szukasz słupka do szafki spod umywalki, wpisz nazwę firmy tej szafki w google i napewno znajdziesz. Nie ma co kupować mebla z innej "parafii"
bo ja miałam tam wnękę od początku, odkąd nie było planu zrobić łazienki nawet więc zabudowana jest typowo ta wnęka i dlatego jest jak jest.

co do komody to wiem. Muszę tak zrobić
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 12:47   #796
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
bo ja miałam tam wnękę od początku, odkąd nie było planu zrobić łazienki nawet więc zabudowana jest typowo ta wnęka i dlatego jest jak jest.
pati przestań tak pisać, przecież remont robi się po to, żeby tu skuć tam domurować, przestawić odpływy, wyrównać coś tam. A Ty piszesz tego się nie dało, tam to już tak było...no proszę Cię Mogła być łazienka bez kaloryfera wtedy przesunięcie muszli dało by symetrię. Macie okno, które zapewnia wentylację. Tyle rzeczy można było zrobić w niej lepiej a wystarczyło przeliczyć i rozrysować- tak jak pisała Elfia. Rozumiem, że jest zrobiona pierwszy raz i niskim budżetem, ale wiem/jestem tego pewna, że dałoby się ładniej/lepiej. Proszę nie odebrać tego jak krytykę
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 12:54   #797
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
pati przestań tak pisać, przecież remont robi się po to, żeby tu skuć tam domurować, przestawić odpływy, wyrównać coś tam. A Ty piszesz tego się nie dało, tam to już tak było...no proszę Cię Mogła być łazienka bez kaloryfera wtedy przesunięcie muszli dało by symetrię. Macie okno, które zapewnia wentylację. Tyle rzeczy można było zrobić w niej lepiej a wystarczyło przeliczyć i rozrysować- tak jak pisała Elfia. Rozumiem, że jest zrobiona pierwszy raz i niskim budżetem, ale wiem/jestem tego pewna, że dałoby się ładniej/lepiej. Proszę nie odebrać tego jak krytykę
ja wiem, że to wszystko dało się zrobić lepiej i nie neguje tego.
Nie rozrysowałam tylko od razu wzieliśmy się za remont i są tego efekty.
ja też widzę dużo niedoróbek, to nie jest tak że udaję, że tego nie ma ale nie chce sobie jej obrzydzić skoro wyszło jak wyszło
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 20:57   #798
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
ja wiem, że to wszystko dało się zrobić lepiej i nie neguje tego.
Nie rozrysowałam tylko od razu wzieliśmy się za remont i są tego efekty.
ja też widzę dużo niedoróbek, to nie jest tak że udaję, że tego nie ma ale nie chce sobie jej obrzydzić skoro wyszło jak wyszło
Ja dla odmiany nie zaczęłabym remontu nie rozrysowując wszystkiego na kartce Muszę wiedzieć wszystko, łącznie z tym, gdzie dokładnie umieścić gniazdko elektryczne, grzejnik, instalacje itd. Wszystko muszę mieć zwymiarowane i rozrysowane w różnych opcjach. Później jeszcze daję sobie trochę czasu na przemyślenie i wyobrażenie wnętrza, swego rodzaju wirtualną podróż, dzięki której wiem co jeszcze poprawić.
Swoją część domu mam nie tylko na planach z czasów budowy (pożółkłych kartkach) ale też mam kopie z rzeczywistymi wymiarami każdej najmniejszej ściany, okna, drzwi i kilkoma koncepcjami przebudowy. Potrafię wszystko rozrysowywać na papierze i w programie do projektowania. Gdyby przyszło do remontu, to wystarczy dać wszystko komuś znajomemu, kto przygotuje mi dokumentację projektową, bo ja mam w głowie wszystko od układu ścian, poprzez umiejscowienie każdego kontaktu, po kolorystykę i układ mebli.

W kwestiach domu muszę mieć obmyślone wszystko i tutaj nie ma miejsca na niezaplanowane akcje - zupełnie inaczej, niż w życiu, gdzie daję się ponieść chwili i działam bardziej spontanicznie
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 22:16   #799
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
nie wiem czy dobrze to rozumiem ale to jest łazienka o wymiarach 120 x 140 cm?
czy możesz zaznaczyć na rysunku brakujące wymiary?
jaką szerokość ma teraz wanna?
gdzie znajduje się okienko do kuchni?
O matko jakie mile zaskoczenie, że komus chcialo sie zrobic taki projekt
Przesadziłam,, wczoraj dokładnie ja zmierzyłam i wiem, ze lazienka ma 140cmx170cm.
zmieniłam amatorsko ten projekt na właściwy. Dodam, ze w punkcie E, czyli po lewej stronie drzwi jest rura do ogrzewania, ktorej nijak nie da sie zakryc kartongipsem;/
Okno na kuchnie jest na prawej scianie, ale najprawdopodobniej je zamurujemy, bo nie ma gdzie przywiesic szafek kuchennych ;/
Na prawo od drzwi kafelki przy wannie sie zwężaja, a drzwi maja 70cm

łazienka jest tragiczna. jutro zaczynamy skuwanie lauracrow-lazienka-plan.jpg
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-21, 23:43   #800
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
O matko jakie mile zaskoczenie, że komus chcialo sie zrobic taki projekt
Przesadziłam,, wczoraj dokładnie ja zmierzyłam i wiem, ze lazienka ma 140cmx170cm.
zmieniłam amatorsko ten projekt na właściwy. Dodam, ze w punkcie E, czyli po lewej stronie drzwi jest rura do ogrzewania, ktorej nijak nie da sie zakryc kartongipsem;/
Okno na kuchnie jest na prawej scianie, ale najprawdopodobniej je zamurujemy, bo nie ma gdzie przywiesic szafek kuchennych ;/
Na prawo od drzwi kafelki przy wannie sie zwężaja, a drzwi maja 70cm

łazienka jest tragiczna. jutro zaczynamy skuwanie Załącznik 5552508
to jest piętnastominutówka bo nie ma sensu robić dokładniej bez sprawdzenia dokładnie wymiarów. mogłabym nad tym posiedzieć ale dopiero w weekend bo w tygodniu po pracy mam zbyt napięty grafik żeby coś obiecywać.
a jaka jest wysokość ścian?
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 07:51   #801
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

I ja niedługo zabieram się za łazienkę. Dziś póki co umowa deweloperska

Moja łazienka ma mieć niecałe 5 metrów^2 (4,79) i być trochę w kształcie litery L. Wymiarów dokładnych jeszcze nie znam.

Wymyślilismy sobie, że będzie śmietankowo - wiśniowa
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 08:17   #802
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
to jest piętnastominutówka bo nie ma sensu robić dokładniej bez sprawdzenia dokładnie wymiarów. mogłabym nad tym posiedzieć ale dopiero w weekend bo w tygodniu po pracy mam zbyt napięty grafik żeby coś obiecywać.
a jaka jest wysokość ścian?
I tak dziękuję
Wysokość jest niezła- 320cm, bo to dobudówka z lat 50tych, do kamienicy... ale lazienka, kuchnia i przedpokój będą miały obniżone sufity, bo wszędzie są okropne krzywe łuki z rurami od gazu ;/

dziś zaczynam domolkę, niewykluczone, ze wszystkie ściany się posypią.
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 08:48   #803
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
I tak dziękuję
Wysokość jest niezła- 320cm, bo to dobudówka z lat 50tych, do kamienicy... ale lazienka, kuchnia i przedpokój będą miały obniżone sufity, bo wszędzie są okropne krzywe łuki z rurami od gazu ;/

dziś zaczynam domolkę, niewykluczone, ze wszystkie ściany się posypią.
Powodzenia
Ja też już bym chciała zaczynać.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 12:13   #804
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
dziś zaczynam domolkę, niewykluczone, ze wszystkie ściany się posypią.
u mnie się posypały a budynek duuużo młodszy
proponuję dokładnie wszystko pomierzyć, zaplanować i przemyśleć, bo założenie kranu w tym czy innym miejscu może np. uniemożliwić złożenie parawanu (o ile taki planujesz)
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 14:39   #805
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość

dziś zaczynam domolkę, niewykluczone, ze wszystkie ściany się posypią.
powodzenia
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 17:26   #806
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 507
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

dziewczyny, czy któraś z was posiada bidette? Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie, ale nie wiem jak to się sprawuje w praktyce?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img1031y.jpg (10,7 KB, 58 załadowań)

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2014-01-22 o 17:27
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 18:13   #807
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy któraś z was posiada bidette? Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie, ale nie wiem jak to się sprawuje w praktyce?
Niestety nie, ale planuję takie rozwiązanie i też bym się dowiedziała, czy warto.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 18:28   #808
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 507
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Niestety nie, ale planuję takie rozwiązanie i też bym się dowiedziała, czy warto.
czy masz umywalkę obok wc? Ja niestety umywalkę będe miała po przeciwnej stronie, więc nie mogę bidetty podłączyć pod baterie z umywalki. Ale wiem, ze są bidetty podtynkowe, które można zamontowac podczas remontu.
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 19:54   #809
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
czy masz umywalkę obok wc? Ja niestety umywalkę będe miała po przeciwnej stronie, więc nie mogę bidetty podłączyć pod baterie z umywalki. Ale wiem, ze są bidetty podtynkowe, które można zamontowac podczas remontu.
Naprzeciwko siebie, ale w planach mam totalne przeniesienie wszystkiego w łazience i wówczas byłoby obok.

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
I tak dziękuję
Wysokość jest niezła- 320cm, bo to dobudówka z lat 50tych, do kamienicy... ale lazienka, kuchnia i przedpokój będą miały obniżone sufity, bo wszędzie są okropne krzywe łuki z rurami od gazu ;/

dziś zaczynam domolkę, niewykluczone, ze wszystkie ściany się posypią.
Jak zobaczyłam łazienkę i jeszcze napisałaś o okienku, to byłam niemal pewna, że to plomba z lat 50tych. Mieszkałam trzy lata w takim mieszkaniu.
Masz po prawej stronie sypialnię i dużą kuchnię, w środku łazienkę, a po lewej spory salon z dużym oknem balkonowym? Do tego spora szafa wnękowa w przedpokoju.
Te mieszkania mają niesamowity potencjał moim zdaniem. Widziałam realizację, w której kuchnię przeniesiono w formie aneksu do salonu, a z kuchni zrobiono dodatkowy pokój.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 21:58   #810
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Jak zobaczyłam łazienkę i jeszcze napisałaś o okienku, to byłam niemal pewna, że to plomba z lat 50tych. Mieszkałam trzy lata w takim mieszkaniu.
Masz po prawej stronie sypialnię i dużą kuchnię, w środku łazienkę, a po lewej spory salon z dużym oknem balkonowym? Do tego spora szafa wnękowa w przedpokoju.
Te mieszkania mają niesamowity potencjał moim zdaniem. Widziałam realizację, w której kuchnię przeniesiono w formie aneksu do salonu, a z kuchni zrobiono dodatkowy pokój.
Dokładnie tak Jednak nie chce robic anexu kuchennego, bo zrobiłam ten błąd w poprzednim mieszkaniu i wiem, ze budownictwo lat 50tych nie jest do końca przygotowane na takie akcje. W nowoczesnych budynkach jest dobrze rozwiązana wentylacja, a w tych plombach już nie bardzo ;/ Owszem- pięknie to wygląda, ale nigdy nie zapomnę smrodu smalcu po kotletach schabowych na firankach przy telewizorze ;/;/;/

Mam gorszy orzech do zgryzienia, bo chcę w tym mieszkaniu zrobić biuro i część mieszkalną...wiec jeśli znasz mniej więcej układ, to wiesz, ze to może być ciężkie zadanie...
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-23 12:27:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.