Wiewiórka - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-10, 14:01   #1
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Arrow

Wiewiórka - WĄTEK ZBIORCZY


No wlasnie-mam wiewiorke,ale nie ruda,taka szara(nie wiem czy w Polsce takie sa).
Kolega znalazl,w sumie to sama do niego przybiegla ja ja koty gonily.Jest mala ,jakby z gniazda wypadla,ledwo co chodzi-juz coraz lepiej.
Karmimy ja mlekiem i owocami,nabiera sil,ale nie wiemy co dalej,bo domowe zwierzatko to raczej nie jest-sika gdzie popadnie i razcej nie da sie nauczyc ze tak nie wolnoChcemy z nia pojechac do parku zeby sprawdzic czy nabrala juz wystarczajaco duzo sil zeby sie wspiac na drzewo,bo tam jest jej dom w koncu.....
Ale jest slodka,idzie za nami jak piesek,zakryywa sie ogonkiem i spi a jak glodna to piszczy,jak dzieckoCZY moze ktoras z Was tez kiedys miala do czynienia z wiewiorka?
Bo oprocz chomika i kraba to nasze 3 zwierzatko w domu
__________________
aangel

Edytowane przez angel1980
Czas edycji: 2007-09-10 o 16:36
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 14:13   #2
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: moje ziwerzatko-wiewiorka

a nie macie w anglii jakiejś organizacji opiekującej się dzikimi zwierzętami? macie dobre chęci, ale niechcący możecie wyrządzic wiewiórce krzywdę- ona potrzebuje fachowej opieki, wybiegu gdzie może łazic po drzewach, zanim się ją wypuści
ostatnio na wizażu był temat orzesznicy znalezionej przez dzieczynę http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195611 skończyło się bardzo smutno (tj. w sumie dalej nie wiemy, ale chyba zwierzątko jednak nie żyje)
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 14:28   #3
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Dot.: moje ziwerzatko-wiewiorka

Niestety,myslelismy zeby ja oddac do skelpu zoologicznego,ale wiewiorki sa tu traktowane jak szkodniki,naprawde duzo ich jest,wiec chyb a nie pozostaje nam nic innego jak wzmocnic ja i wypuscic po jakim czasie.Gdyby nie moj kolega ktory ja przywiozl(sama uciekla do niego),to pewnie koty by ja rozszarpaly.
__________________
aangel
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 14:32   #4
onaa
Zakorzenienie
 
Avatar onaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 459
Dot.: moje ziwerzatko-wiewiorka

nice ;]
__________________
Życie nie jest mierzone przez oddechy, ale przez momenty,
które zapierają nam dech w piersiach...
onaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 19:07   #5
tymonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 370
Dot.: moje ziwerzatko-wiewiorka

Nalepiej oddaj ją do ZOO. Wychowana w domu przez ludzi może sobie na wolności nie poradzić. Ktoś może jej zrobić krzywdę. Przecież będzie ufna w stosunku do ludzi.
tymonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 09:37   #6
StruśPędziwiatr
Raczkowanie
 
Avatar StruśPędziwiatr
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 147
Dot.: moje ziwerzatko-wiewiorka

@Angel1980
moja mama będąc małą dziewczynką miała wiewiórkę, babcia przyniosła ją do domu kiedy znalazła maleńką w lesie a nieopodal leżała martwa dorosła wiewiórka (pewnie jej matka).
Ruda - bo tak wiewióra miała później na imie mieszkała z nimi rok, niestety wypadła przez niedomknięte okno i tak zakończyło się jej życie. Ruda przystosowała się "do życia w rodzinie", miała swój kącik w którym stało pudełko "wiewiórkowa toaleta ", kochała kąpiele albo w umywalce, albo w ubikacji, kiedy ktoś nie zamknął , zachowywała się jak kot, uwielbiała się tulić i smerać, była ogromnie przekupna na orzechy laskowe i żołędzie, mieli czasem niezłą zabawę kiedy sypali jej garść orzechów a Ruda rozkładała je na dwie kupki - na te puste, ew. robaczywe, i na te dobre
Moja mama bardzo ciepło wspomina Rudą, mimo że jak opowiada, firanki czasem były w opłakanym stanie przez jej " wiewiórzy instynkt i temperament".
Myślę że wiewióreczka którą masz teraz jest już za bardzo oswojona i nie będzie przystosowana do życia na wolności, jedyne co jej chyba pozostaje to jakiś ogród zoologiczny
StruśPędziwiatr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 11:29   #7
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Dot.: moje ziwerzatko-wiewiorka

Hmmm,no wlasnie nie wiemy co zrobic.Chcemy ja zabrac do parku i zobaczyc jak sie zachowa czy ucieknie czy pojdzie za nami.Jest z nami 5 dni, z czego wiekszosc czasu spi a jak nie spi to je.Widac ze probuje skakac,ma pazurki,ktore mocno trzymaja,ale jej ruchy sa nadal niepewne.
Tak jak pisalam wczesniej tutaj wiewiorki sa szkodnikami i pelno ich jes w kazdym parku,tak wiec nie wiem czy w zoo jest dla nich miejsce. Przeciez chce dla niej jak najlepiej..
__________________
aangel
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-11, 11:54   #8
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: moje ziwerzatko-wiewiorka

moasz może zdjęcia?
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 12:02   #9
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Dot.: moje ziwerzatko-wiewiorka

Oto i onaszyszunia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wiewiorkaa.JPG (52,4 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szyszuniaa.jpg (102,8 KB, 69 załadowań)
__________________
aangel
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 12:02   #10
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: moje ziwerzatko-wiewiorka

Wydaje mi się że jednak warto wybrać się do ZOO, nawet jeżeli nie przyjmą zwierzątka, to powiedzą gdzie można wiewiórkę oddać.
Jeżeli ją wypuścicie a nie będzie dostatecznie zdrowa to będzie łatwą zdobyczą dla psów czy innych drapieżników.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 12:04   #11
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: moje ziwerzatko-wiewiorka

ja bym jej nigdy nie oddała sliczna jest
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-11, 12:12   #12
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Dot.: moje ziwerzatko-wiewiorka

Ojejku,twardy orzech do zgryzienia mam...tak jak i onalubi jesc winogrona,bo miekkie i soczyste i brzoskwinie,bez skorki,acha i osiusiala klawiature przez przypadek
__________________
aangel
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 12:13   #13
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: moje ziwerzatko-wiewiorka

angel, prawdopodobnie i tak długo by u was nie pożyła, ucieknie przez okno lub coś... A to, że większość wiewiórek ginie, zanim dorośnie, to prawa przyrody. Ja bym ją podkarmiła i wypuściła w parku, gdzie ludzie je dokarmiają, poszukaj bezpiecznego miejsca. Tak będzie dla niej najlepiej, to dzikie zwierzę. W końcu te parkowe wiewiórki i tak sa oswojone, jedza z ręki czy z kosza na smieci, poradzi sobie
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 12:16   #14
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Dot.: moje ziwerzatko-wiewiorka

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
angel, prawdopodobnie i tak długo by u was nie pożyła, ucieknie przez okno lub coś... A to, że większość wiewiórek ginie, zanim dorośnie, to prawa przyrody. Ja bym ją podkarmiła i wypuściła w parku, gdzie ludzie je dokarmiają, poszukaj bezpiecznego miejsca. Tak będzie dla niej najlepiej, to dzikie zwierzę. W końcu te parkowe wiewiórki i tak sa oswojone, jedza z ręki czy z kosza na smieci, poradzi sobie
Masz racje-nawet w parku sa osfojone,przychodza do ludzi i jedza z reki,a przed psami uciekaja.Jakos sobie tam zyja,dobrze im,bo park jest strzezony zadni 'mysliwi' nie grasuja,ale na dzie dzisiejszy boje sie ze jest za slaba zeby ja wypuscic bo duze wieiorki mga jej dokuczac,a w zoo...no nie wiem,jeszce wskoczy przez przypadek do lwa i bedzie deserem po obiedzie
Zreszta tak jak powiedzialam,one sa tutaj uwazane za szkodniki a nie jako zwierzatka pod ochrona,a ja chce dla niej jak najlepiej i tak jak mowilam,gdyby nie kolega to juz by byla rozszarpana przez koty....
__________________
aangel
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 15:25   #15
Nataluska1
Raczkowanie
 
Avatar Nataluska1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolnośląsk
Wiadomości: 39
Talking Wiewiórka syberyjska

Witam Moja koleżanka kupuje sobie wiewiorke Nawet 2 Postanowiłam jej pomóc w gromadzeniu informacji co i jak Chciałabym się dowiedziec co takie wiewiórki jedzą, czy mogą życ w parze, jakie im trzeba stworzyc warunki itp. może któraś z Was miała wiewiórke? Jeżeli tak, to chcialabym sie co nieco dowiedziec jak sie zachowują
Pozdrawiam

Nataluska1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 23:40   #16
ElettroVoce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z dala od tego umysłowego pustostanu.
Wiadomości: 459
Dot.: Wiewiórka syberyjska

to fajną masz koleżankę i niezwykle rozumną skoro kupiła sobie zwierzęta nie mając bladego pojęcia o ich hodowaniu.
ElettroVoce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 06:04   #17
Nataluska1
Raczkowanie
 
Avatar Nataluska1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolnośląsk
Wiadomości: 39
Dot.: Wiewiórka syberyjska

Wyraźnie napisałam, że kupuje, a nie kupiła ;P Jak masz mi zwracac uwagę, to najpierw naucz się czytac ;/ A jak nic nie wiesz o nich, to po co sie odzywasz??
Nataluska1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:32   #18
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Wiewiórka syberyjska

Cytat:
Napisane przez ElettroVoce Pokaż wiadomość
to fajną masz koleżankę i niezwykle rozumną skoro kupiła sobie zwierzęta nie mając bladego pojęcia o ich hodowaniu.
mogabyś pomóc dziewczynie zamiast komentować w ten sposób i pluć jadem.
może jej tej wiewiórki zazdrościsz?

Nataluska1:

Czy twoja koleżanka kupuje sobie burunduka (Eutamias sibiricus)?

To bardzo miłe zwierzątka. Należa do wiewiórek ziemnych, w odróżnieniu od nadrzewnych zamieszkują niżej położone dziuple, nory w ziemii.
trudno się oswajają, przejawiają sezonowe zmiany zachowań w grupie.
Jeśli zdecyduje się na zakup powinna kupić dwie - to zwierzątka wybitnie stadne.

Poniżej zdjęcia moich maleństw.

(hoduję też inną wiewiórkę - większą, nadrzewną)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg w02.jpg (88,8 KB, 116 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w03.jpg (100,3 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w05.jpg (51,5 KB, 107 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w06.jpg (95,4 KB, 176 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w07.jpg (57,5 KB, 120 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w08.jpg (37,9 KB, 113 załadowań)
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki

Edytowane przez dirt
Czas edycji: 2009-08-01 o 00:28
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 19:42   #19
Nataluska1
Raczkowanie
 
Avatar Nataluska1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolnośląsk
Wiadomości: 39
Dot.: Wiewiórka syberyjska

Dzięki Dirt ;* Nie lubię takich ludzi.

A co do wiewiórki, jezu jakie masz słodkie maleństwa Ona wlasnie kupuje sobie taką rase I 2 sztuki A czym je karmisz? Co lubią sobie szamac ??
Nataluska1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 21:20   #20
claymore
Rozeznanie
 
Avatar claymore
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 519
Dot.: Wiewiórka syberyjska

KOTKI- ostatnio zakochałam się w rasie DEVON REX

słodziaki pooglądajcie sobie filmiki na youtubie-boskie są te kotki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Devon%20Rex.jpg (31,3 KB, 33 załadowań)
claymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 00:28   #21
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Wiewiórka syberyjska

Cytat:
Napisane przez claymore Pokaż wiadomość
KOTKI- ostatnio zakochałam się w rasie DEVON REX
a co mają kotki do wiewiórek? pooglądaj sobie lepiej filmiki na Youtube jak wiewiórki "robi" kota jak chce. podbiera mu przez szczelinę w drzwiach orzechy i z premedytacją go wkurza.

Nataluska1
Burunduki dostają mix z różnych ziarenek. Ich karma powinna być zbliżona do karmy dla koszatniczek. jesli nie uda się w sklepie kupić specjalnej karmy dla burunduka, mozna kupić taką dla koszatniczek lub szynszyli. Do tego dorzucać do miszeczki: suszoną kukurydzę, mix suszonych warzyw, wszelkiego rodzaju pestki. Raz na jakiś czas można im podsunąć gotowane jajko na twardo, trochę mleka w miseczce, karmę dla kota (tą "mokrą", kosteczki mięsne i w niewielkich ilościach)
moje upodobały sobie pestki dynii - za pestkę są w stanie zrobić wszystko.

to są wybitnie stadne zwierzątka. powinna mieć dwie sztuki. jeśli nie chce ich rozmnażać to obie tej samej płci.

burunduki przejawiają okresowo wobec siebie agresję. zwykle jesienią, kiedy jest czas gromadzenia zapasów w spiżarni na zimę, potem mogą zapaść w sen zimowy, na wiosnę kiedy jest okres rui też bywają nieprzewidywalne i walczą między sobą.

jako wyposażenie klatki powinny mieć - mały pojnik automatyczny (wodę zmieniamy prawie codziennie), miseczkę na jedzenie, domek - dziuplę (bardzo ważne!!) żeby miały się gdzie schować. w żadnym wypadku nie dawać im kołowrotka - nie będą wiedziec do czego to służy (sprawdzone) a mogą sobie tylko zrobić krzywdę.
Zobacz jak powinna wyglądać klatka dla Burunduka: http://gryziolki.pl/domki-i-wyposaze...ycja-t109.html
nie wolno też ich łapać za ogon, te zwierzątka potrafią odrzucić część ogona w razie zagrożenia (jedna z moich ma krótszy ogonek nie wiadomo czemu, taka ją kupiłam)

oswajanie ich to bardzo trudna i złożona sprawa, trzeba mieć do nich cierpliwość. może to trwać kilka miesięcy.

Więcej o tym gatunku znajdziesz tutaj: http://gryziolki.pl/burunduki/burund...unku-t117.html
to tak na początek. Jeśli będziesz zainteresowana tym tematem bardziej to poczytaj więcej na forum o wiewiórkach: http://gryziolki.pl/wiewiorki/

pozdrawiam
panna Dirt
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki

Edytowane przez dirt
Czas edycji: 2011-01-24 o 22:42
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 09:08   #22
DawaWangmo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Wiewiórka syberyjska

witajcie
w piątek znalazłam na ulicy w Warszawie burunduka. Pewnie wiewiórka komuś zwiała albo została wyrzucona bo jest oswojona i kontaktowa. Chwilę trwało zanim udało mi się ją złapac, ale nie ugryzła mnie ani razu. Jest wesoła i ruchliwa, choć jeszcze wystraszona. Trzmam ją w duzej klatce po chomikach ale i tak jest za mała. Nie mam warunków do opieki nad takim zwierzątkiem, moje mieszkanie nie jest przystosowane do wypuszczania jej. Nie chcę jej zatrzymać, ale chciałabym by trafiła w odpowiednie ręce. Nie chcę za długo jej trzymać by się nie przyzwyczaiła, poza tym męczy się w ciasnej klatce. Czy ktoś mógłby ją ode mnie odebrać i dobrze się zaopiekować? W innym przypadku będę musiała oddać ją do azylu przy zoo albo innej podobnej instytucji.
DawaWangmo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 13:39   #23
neseczka
Raczkowanie
 
Avatar neseczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 315
Dot.: Wiewiórka syberyjska

A skąd jesteś? Mój facet marzy o tej wiewiórce i nawet mamy klatkę, więc jak coś to daj znać. Mamy sporo zwierzaków: jaszczurkę, jeżyka i żółwia, wiec myśle że wiewiórka się tam wpasuje
neseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 09:33   #24
asia0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: LUBELSKIE
Wiadomości: 30
Dot.: Wiewiórka syberyjska

ja szukam burunduczka maże ktoś ma info gdzie dostanę tylko szukam w woj. lubelskim bo nie chce żeby mały przez pół Polski podróżował i się męczył i za nim kupię chciałam go zobaczyć i odebrać osobiście a cena nie wyższa niż 170zł. Może ktoś ma do odsprzedania czekam na info.
asia0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 11:34   #25
Ola1234567890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Question Dot.: Wiewiórka syberyjska

Ale masz śliczne wiewiórki! Ja mam jedną z tej samej rasy. Wabi się Alwin.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cześć! Mam problem. Od 2 miesięcy mam wiewiórkę i jak na razie oswaja się dobrze. Tylko ciągle próbuje ugryźć mi palce. Niekiedy nawet chwyta palca łapkami i gryzie dość mocno. Nie boli aż tak strasznie. Czy to normalne u wiewiórek? Dlaczego one gryzą palce? Bardzo proszę o pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie. Jest to młoda wiewiórka i jak już wcześniej wspomniałam mam ją 2 miesiące, czy mogę ją już wypuszczać z klatki? Mój pokój nie jest zbyt dobry na wypuszczanie jej bo mam dużo miejsc, w których może się schować (np. pod łóżkiem, pod szafą itp.).
Czy mogę ją już wypuszczać, czy powinnam jeszcze poczekać?
Ola1234567890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 10:17   #26
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Wiewiórka syberyjska

Cytat:
Napisane przez Ola1234567890 Pokaż wiadomość
Ale masz śliczne wiewiórki! Ja mam jedną z tej samej rasy. Wabi się Alwin.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cześć! Mam problem. Od 2 miesięcy mam wiewiórkę i jak na razie oswaja się dobrze. Tylko ciągle próbuje ugryźć mi palce. Niekiedy nawet chwyta palca łapkami i gryzie dość mocno. Nie boli aż tak strasznie. Czy to normalne u wiewiórek? Dlaczego one gryzą palce? Bardzo proszę o pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie. Jest to młoda wiewiórka i jak już wcześniej wspomniałam mam ją 2 miesiące, czy mogę ją już wypuszczać z klatki? Mój pokój nie jest zbyt dobry na wypuszczanie jej bo mam dużo miejsc, w których może się schować (np. pod łóżkiem, pod szafą itp.).
Czy mogę ją już wypuszczać, czy powinnam jeszcze poczekać?
\

Dokup jej koniecznie towarzysza! One cierpią jak są same
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 23:19   #27
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Wiewiórka syberyjska

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
\

Dokup jej koniecznie towarzysza! One cierpią jak są same
Bzdury piszesz. Tak bardzo cierpią że potrafią drugą wiewiórę zagryźć.
Na początku nie polecam kupowania drugiej wiewiórki - możesz zwyczajnie sobie nie poradzić z atakami agresji u takiego zwierzaka.
Proponuje poczytać wątki na tym forum, tam na pewno ktoś ci wszystko wyjaśni po kolei, no i dużo rzeczy już zostało opisane:
www.gryziolki.pl
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 17:21   #28
malajka12
Przyczajenie
 
Avatar malajka12
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 11
Dot.: Wiewiórka syberyjska

Nie mogę, co za słodziaki! I chomiki odchodzą do lamusa... A propo, z ciekawości - jakie są rozrywki dla takich wiewiórów? Kołowrotki?
__________________
Co rok w maju wyjeżdżam w Bieszczady - spotkajmy się kiedyś w Bieszczadzkim Gościńcu
malajka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 19:03   #29
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: moje ziwerzatko-wiewiorka syberyjska

Hej! wiewióra mam od dwóch lat i bywa strasznie wredny ale tego zwierzęcia nie da się nie uwielbiać Jakąś wybitną znawczynią to nie jestem ale te wiewiórki nie lubią jak chce się je do przesady dotykać i lubią sobie powalczyć, nasila się to zwłaszcza wiosna-lato ja się z moim bawię jakimś pluszakiem np tak żeby się wyżył śmiga tak, że nie idzie go złapać Generalnie mój to samczyk i o ile sam jest bardzo czyściutki to bajzel robi niesamowity wokół siebie da się żyć z tym chociaż bywa to irytujące teraz będę szła na studia i jest rozpacz bo muszę go zostawić u rodziców..na własne mieszkanie mnie nie stać a wątpię, że właściciel by się zgodził na takie żywiołowe żyjątko w wynajmowanym mieszkaniu więc i tak lipa
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-02 20:03:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:07.