Wady wymowy - jak je odbieracie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-10, 17:03   #31
December12
Rozeznanie
 
Avatar December12
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 789
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Niestety przyznam szczerze, że trochę mi przeszkadzają. Zarówno 'r' jak i seplenienie, choć to pierwsze znacznie mniej. Jąkanie trudno mi jest w ogóle znieść.
December12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:10   #32
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Moja przyjaciółka miała wadę wymowy. Mnie tresowało to, że ją to stresuje. Kiedyś też podobał mi się chłopak, który strasznie się jąkał i też jakoś mi to w nim nie przeszkadzało.
Przyjaciółce się poprawiło po tym jak całą podstawówkę chodziła do logopedy, a chłopakowi już tak chyba zostało. O ile wiem poszedł na studia techniczne, ożenił się, więc wada wymowy jakoś szczególnie mu życia nie utrudnia.

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Cytat:
Napisane przez December12 Pokaż wiadomość
Niestety przyznam szczerze, że trochę mi przeszkadzają. Zarówno 'r' jak i seplenienie, choć to pierwsze znacznie mniej. Jąkanie trudno mi jest w ogóle znieść.
Mnie przeszkadza jak ludzie bez wad wymowy kaleczą język polski np. źle stosując imiesłowy albo używając wulgaryzmów zamiast znaków przestankowych. Natomiast jąkanie się czy wady wymowy zupełnie mnie nie rażą.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:26   #33
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 096
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Na osoby z mocnymi wadami wymowy reaguję pozytywnie i z wyrozumiałością. Wyjątkiem jest ogólna silna niechęć do kogoś. Jak ktoś mi strasznie podpadnie to w duchu potrafię zacząć go przedrzeźniać. W wieku dziecięcym naśmiewałam się głośno z takiego nieszczęśnika.
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:51   #34
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Tak przeszkadza, uważam to za niedbalstwo i lenistwo rodziców którzy to olali u swojego dziecka.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 21:06   #35
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
Tak przeszkadza, uważam to za niedbalstwo i lenistwo rodziców którzy to olali u swojego dziecka.
... jak się jest dorosłym, to wstyd trochę zwalać rzeczy odwracalne na rodziców. To tak jak dorośli ludzie z nadwagą zrzucają winę na babcię, u której jedli obiady w szkole podstawowej.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 21:13   #36
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
... jak się jest dorosłym, to wstyd trochę zwalać rzeczy odwracalne na rodziców. To tak jak dorośli ludzie z nadwagą zrzucają winę na babcię, u której jedli obiady w szkole podstawowej.
Ale jak się przyzwyczai do wady wymowy to później nie czuje się potrzeby żeby ją zmieniać, o ile nie ma się na tym punkcie kompleksów.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 21:20   #37
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Mnie to osobiście bardzo przeszkadza, ale nie w taki sposób żeby z kogoś się śmiać i drwić, tylko w duchu mnie to irytuje. W pracy jak przychodzą klienci do mnie do sklepu to czasami patrzę - jaki przystojniacha a jak się odezwie to jakoś czar pryska I nie chodzi tu tylko o wadę wymowy, ale zwracam uwagę na tembr głosu, dźwięk głosu itd.
Z drugiej strony do sklepu czasami przychodzi do mnie taki chłopak strasznie się jąka, ale tyle gada i zawsze jest uśmiechnięty, miły i sympatyczny, zawsze życzy miłego dnia, że na swój sposób ja widzę że on z tym walczy i bardzo pozytywnie go odbieram.
Przede wszystkim wady wymowy można bardzo szybko wyprostować u logopedy więc czemu nie skorzystać? Niedbalstwo rodziców niestety wychodzi z czasem, ale w dorosłym wieku też można wyleczyć całkowicie wadę wymowy.
__________________
2014 - kosmetolog lic
2016 - turystyka rekreacyjna i odnowa biologiczna mgr
2.05.2012

Insta

śpiewam



Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 22:18   #38
201711060941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 154
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Cytat:
Napisane przez Klutka Pokaż wiadomość
Mnie to osobiście bardzo przeszkadza, ale nie w taki sposób żeby z kogoś się śmiać i drwić, tylko w duchu mnie to irytuje. W pracy jak przychodzą klienci do mnie do sklepu to czasami patrzę - jaki przystojniacha a jak się odezwie to jakoś czar pryska I nie chodzi tu tylko o wadę wymowy, ale zwracam uwagę na tembr głosu, dźwięk głosu itd.
Z drugiej strony do sklepu czasami przychodzi do mnie taki chłopak strasznie się jąka, ale tyle gada i zawsze jest uśmiechnięty, miły i sympatyczny, zawsze życzy miłego dnia, że na swój sposób ja widzę że on z tym walczy i bardzo pozytywnie go odbieram.
Przede wszystkim wady wymowy można bardzo szybko wyprostować u logopedy więc czemu nie skorzystać? Niedbalstwo rodziców niestety wychodzi z czasem, ale w dorosłym wieku też można wyleczyć całkowicie wadę wymowy.
Nie wszystkie wady wymowy da się łatwo wyprostować u logopedy. Szczególnie jąkanie. Czasami lata walki z tą wadą, chodzenie do logopedy, jeżdżenie na specjalne turnusy nic nie dają. Radzę wam więc, powstrzymajcie się od takiego ostrego oceniania, bo niektórym może zrobić się naprawdę przykro. To, że ktoś dorosły wciąż się jąka, nie znaczy że nic z tym nie robi...
201711060941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 00:36   #39
nothing-at-all
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 94
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
... jak się jest dorosłym, to wstyd trochę zwalać rzeczy odwracalne na rodziców. To tak jak dorośli ludzie z nadwagą zrzucają winę na babcię, u której jedli obiady w szkole podstawowej.
Można zwalać na rodziców, bo dziecku jest o wiele łatwiej wyleczyć nie tylko wady wymowy, ale jakiekolwiek wady. W dorosłym wieku może to zająć x lat, a poprawa może byc nieznaczna albo w ogóle nie nastąpić. Nie każdy ma tyle kasy, że będzie ją wywalał na coś, co może nie przynieść żadnego rezultatu (często logopedzi otwarcie o tym mówią) albo rezultat ledwo zauważalny.
Nie wiem, jak jest z nadwagą, można ją zapewne zrzucić szybciej niż pozbyć się wady wymowy czy innej takiej ''ułomności'', choć nie wiem jak z taką potężną typu 30 kg, może to też wymagać paru ładnych lat.

Coś, czego się w ogóle nie bierze pod uwagę przy takich ostrych ocenach ludzi z wadami jako nieudaczników, to fakt, że często mają złamaną psychikę, bo całe dzieciństwo byli szykanowani i wyśmiewani (zwłaszcza jąkający i otyli). Więc dolicz jeszcze do kosztów, jak nie finansowych to czasowych, lata terapii u psychologa i wyjdzie, że jednak to leczenie to nie jak wyrwanie zęba. A czasem te osoby żyją w wykluczeniu i są już przyzwyczajone do takiego stanu rzeczy, mogą nie mieć siły psychicznie cokolwiek z tym robić, bo mają spieprzoną psychikę. To serio jest takie trudne do wyobrażenia sobie?

Cytat:
Napisane przez AnabellAna Pokaż wiadomość
Nie wszystkie wady wymowy da się łatwo wyprostować u logopedy. Szczególnie jąkanie. Czasami lata walki z tą wadą, chodzenie do logopedy, jeżdżenie na specjalne turnusy nic nie dają. Radzę wam więc, powstrzymajcie się od takiego ostrego oceniania, bo niektórym może zrobić się naprawdę przykro. To, że ktoś dorosły wciąż się jąka, nie znaczy że nic z tym nie robi...
Dokładnie. Miałam trochę do czynienia z jąkającymi, więc wiem. Znajomy mojego chłopaka chodził latami do logopedy i znacznie poprawił swoją wadę, chłopak mówi ze w szkole ten znajomy nie mógł czytać, nie był w stanie czasem słowa z siebie wydusić. Teraz jest sto razy lepiej, no ale nadal ja np. jak go poznałam od razu zauważyłam, że coś jest nie tak z jego wymową. Inni pewnie też to słyszą. Smutne, że ktoś mógłby pomyśleć o nim jako o nieudaczniku, który nic nie robi ze swoją wadą. Bo jak w 100% nie wyleczył, to znaczy że przecież nic nie robił...
Cytat:
Napisane przez Klutka Pokaż wiadomość
Przede wszystkim wady wymowy można bardzo szybko wyprostować u logopedy więc czemu nie skorzystać? Niedbalstwo rodziców niestety wychodzi z czasem, ale w dorosłym wieku też można wyleczyć całkowicie wadę wymowy.
Skąd ten pomysł, że bardzo szybko?

W dorosłym wieku CZASEM SIĘ UDA wyleczyć całkowicie, a CZASEM SIĘ NIE UDA. Każdy przypadek jest indywidualny, zwłaszcza jeśli o jąkanie chodzi. Także proszę cię, nie wypowiadaj się na tematy, na które masz zerowe pojęcie, bo wprowadzasz innych ludzi w błąd i społeczeństwo będzie myślało, że faktycznie każdy z wadą to leń śmierdzący.

Ja nie wymawiam do końca 'R' i chodziłam w latach szkolnych do logopedy i nic to nie dało. Z czasem, po latach, samo mi się to poprawiło i teraz nawet od czasu do czasu powiem już ''ku*wa' soczyście. Pewnie w call center, gdzie wymagają idealnej dykcji nie mogłabym pracować, ani być aktorką czy spikerką (choć słyszałam w radiu czasem ludzi z gorszym 'R', rzadko ale jednak), ale w życiu codziennym mi to nie przeszkadza. Ludzie mówią, ze w ogóle tego nie zauważają u mnie. Mam z tym zerowy problem i na pewno nie zamierzałabym wyrzucać kasy na logopedę, nawet jakby to miało coś dać, bo ktoś tam gdzieś tam się może kiedyś znaleźć, komu to może przeszkadzać.

Odnośnie mocniejszych wad, mnie nie przeszkadzają żadne. Związałabym się z sepleniącym, z ostro nie mówiącym 'R', z umiarkowanie jąkającym się (miałam takich facetów). Z mocno jąkającym się - tu już musiałabym się zastanowić. Byłby warunek, że jednak spróbuje poprawić to silne jąkanie na umiarkowane.
W każdym razie wolałabym kogoś, kto ma coś z wymową, niż niepełnosprawnego ruchowo (nie chodzi oczywiście broń boże o to, że gardzę takimi ludźmi czy coś w tym stylu - zanim ktoś się przyczepi - po prostu ja się do tego nie nadaję, tak jak do opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem itp.)
__________________


Edytowane przez nothing-at-all
Czas edycji: 2016-01-11 o 00:43
nothing-at-all jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 01:22   #40
solll01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 191
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Do wad wymowy mam stosunek obojętny. Wychodzę z założenia ze skoro nie przeszkadza to tej osobie która ma wadę to dlaczego mnie ma przeszkadzać.
Same here ;-)
Jedyne, co powoduje u mnie dyskomfort to duże problemy z jąkaniem - nie wiem po prostu jak się wtedy zachować, bo czasem naprawdę długo trzeba czekać, aż komuś uda się wydusić to, co chce powiedzieć. Miałam na studiach takiego znajomego, który miał taki właśnie problem, był inteligentny i aktywny, często się na zajęciach odzywał i momentami zajmowało mu to naprawdę długo, aby wymówić słowa. Nigdy nikt nie powiedział mu przykrego komentarza, jedynie widać było po profesorach, że też nie bardzo wiedzą, jak się zachować, gdy on się tak męczył, żeby coś powiedzieć.

Za to rażą mnie błędy w pisowni -zarówno ortograficzne jak i interpunkcyjne, a już w ogóle nie rozumiem, jeśli ktoś się oburza, kiedy go się poprawi ;-)

Wysłane z tapatalk
solll01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 10:30   #41
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Cytat:
Także proszę cię, nie wypowiadaj się na tematy, na które masz zerowe pojęcie, bo wprowadzasz innych ludzi w błąd i społeczeństwo będzie myślało, że faktycznie każdy z wadą to leń śmierdzący.
Na pewno moja jedna wypowiedź na forum spowoduje, że całe społeczeństwo będzie myślało... jakby tak było świat byłby lepszy hehe

Nie napisałam, że potępiam takich ludzi, mi to po prostu przeszkadza i tyle, ale nie jestem wyrocznią więc innych to nie obchodzi co ja myślę. Nie śmieję się z takich ludzi ani nic takiego, po prostu mnie to irytuje w duchu, a było pytanie odnośnie czy mi to przeszkadza więc odpowiedziałam.

Być może jest różnie z tymi logopedami, ,znam pare ludzi co w wieku dorosłym pozbyli się wad wymowy.
__________________
2014 - kosmetolog lic
2016 - turystyka rekreacyjna i odnowa biologiczna mgr
2.05.2012

Insta

śpiewam



Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-11, 13:19   #42
201711060941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 154
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Cytat:
Napisane przez solll01 Pokaż wiadomość
Same here ;-)
Jedyne, co powoduje u mnie dyskomfort to duże problemy z jąkaniem - nie wiem po prostu jak się wtedy zachować, bo czasem naprawdę długo trzeba czekać, aż komuś uda się wydusić to, co chce powiedzieć. Miałam na studiach takiego znajomego, który miał taki właśnie problem, był inteligentny i aktywny, często się na zajęciach odzywał i momentami zajmowało mu to naprawdę długo, aby wymówić słowa. Nigdy nikt nie powiedział mu przykrego komentarza, jedynie widać było po profesorach, że też nie bardzo wiedzą, jak się zachować, gdy on się tak męczył, żeby coś powiedzieć.

Za to rażą mnie błędy w pisowni -zarówno ortograficzne jak i interpunkcyjne, a już w ogóle nie rozumiem, jeśli ktoś się oburza, kiedy go się poprawi ;-)

Wysłane z tapatalk
To prawda, wiele osób nie wie jak się zachować przy osobie jąkającej się, czuje wtedy dyskomfort. Nic dziwnego, w końcu większość z nas nie spotyka się na co dzień z kimś kto się jąka. A jak należy się zachować? Być cierpliwym i przede wszystkim nie kończyć za tego kogoś słów i zdań, nie przerywać mu, bo to go jeszcze dodatkowo dołuje i deprymuje. Cierpliwość przede wszystkim
201711060941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 14:03   #43
solll01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 191
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Cytat:
Napisane przez AnabellAna Pokaż wiadomość
To prawda, wiele osób nie wie jak się zachować przy osobie jąkającej się, czuje wtedy dyskomfort. Nic dziwnego, w końcu większość z nas nie spotyka się na co dzień z kimś kto się jąka. A jak należy się zachować? Być cierpliwym i przede wszystkim nie kończyć za tego kogoś słów i zdań, nie przerywać mu, bo to go jeszcze dodatkowo dołuje i deprymuje. Cierpliwość przede wszystkim
Tak właśnie starałam się zachowywać

Wysłane z tapatalk
solll01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 14:07   #44
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

W temacie: zależy jaka to wada.
Jąkanie niespecjalnie mi przeszkadza, o ile nie jest to wersja "hard", niewymawiania "r" nie traktuję jako wady, natomiast seplenienia naprawdę nie lubię, kojarzy mi się z brakiem przedniego uzębienia
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 15:28   #45
madamean
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Dzięki za podzielenie się waszymi opiniami To nie jest tak, że nic nie robię, ze swoją wadą, ale wiadomo czym jest się starszym to tym trudniej się pozbyć takich wad. Kiedyś nie wymawiałam R teraz już umiem tylko nie we wszystkich słowach. W niektórych wypowiem poprawnie, a w innych nie dam rady bez zacinania się, więc wtedy wole odpuścić i powiedzieć tą moją dawną wersję R. Teraz jestem w trakcie ćwiczenia jeszcze jednej wady, ale jest mega ciężko i się po prostu przejęłam tym, że mi się tym razem nie uda
madamean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 16:28   #46
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Zależy jaka wada wymowy, niektórzy przez wadę wymowy brzmią jakby cały czas próbowali rozmówcy powiedzieć "spadaj", to bardzo przeszkadza, nawet jeśli wiem, że to tylko wada wymowy.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 20:28   #47
anymore1327
Raczkowanie
 
Avatar anymore1327
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 155
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Cytat:
Napisane przez Faxu Pokaż wiadomość
Zależy jaka wada wymowy, niektórzy przez wadę wymowy brzmią jakby cały czas próbowali rozmówcy powiedzieć "spadaj", to bardzo przeszkadza, nawet jeśli wiem, że to tylko wada wymowy.
Nigdy nie spotkałam się z osobami, które tak brzmią Ale to chodzi o sposób mówienia czy o zachowanie?
anymore1327 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 20:42   #48
Monster66
TheBill
 
Avatar Monster66
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Brak
Wiadomości: 2 768
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Cytat:
Napisane przez madamean Pokaż wiadomość
Witajcie Wizażanki! Mam do was pytanie: Jak odbieracie wady wymowy u innych ludzi? Posiadam taką wadę i zawszę się stresuję w sytuacjach kiedy kogoś poznaję, bo nigdy nie wiem czy mnie zrozumie. Tak, szczerze. Jeśli macie w swoim otoczeniu kogoś z wadą wymowy to przeszkadza wam to? Czy moglibyscie mieć chłopaka/ dziewczynę, którzy mają taki problem? Wiem, że dramatyzuje ale proszę o odpowiedzi. Próbuję się uporać ze swoim problemem i niską samooceną, ale na początek wolałabym wiedzieć co myślicie
W sumie tak na serio to nic nie myślę.Zaczynam tylko wtedy jak ktoś nie umie mówić "r" ale nadużywa słowa na K i zamiast przekleństwa jest-kuwa,kulwa,kuwa,kulwa.Str asznie to irytuje
__________________
Takie tam
Monster66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 21:39   #49
blindness_94
Zadomowienie
 
Avatar blindness_94
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 141
GG do blindness_94
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Dwie bliskie mi osoby mają wadę wymowy. Nie przeszkadza mi to, dopóki rozumiem, co druga osoba do mnie mówi.
__________________
12.10.2015
blindness_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-11, 21:42   #50
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Cytat:
Napisane przez anymore1327 Pokaż wiadomość
Nigdy nie spotkałam się z osobami, które tak brzmią Ale to chodzi o sposób mówienia czy o zachowanie?
O sposób mówienia, chodzi mi o takie seplenienie i wyrzucanie z siebie słów jakby 'na siłę', brzmi to jakby ktoś się zmuszał do mówienia i specjalnie mówił tak niedbale/sepleniąco, bo mu się po prostu nie chce ze mną rozmawiać i ma mnie dosyć. Mam kolegę, bardzo fajny gość, ale przez wadę wymowy tak właśnie brzmi, ciężko było mi się do tego przyzwyczaić. Jak dłużej się z nim nie widzę to potem podczas rozmowy muszę sobie co chwile w myślach przypominać, że on nie mówi w taki sposób specjalnie.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:01   #51
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Wady wymowy - jak je odbieracie?

Niektórzy nie mają wady wymowy, ale takie różne maniery w głosie, sposoby mówienie, mnie niektóre w nich strasznie wkurzają, z osób znanych: Wenderlich, Senyszyn czy choćby Szapołowska (sposób mówienia)
__________________
2014 - kosmetolog lic
2016 - turystyka rekreacyjna i odnowa biologiczna mgr
2.05.2012

Insta

śpiewam



Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-12 11:01:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.