Echosystem Hey - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-28, 20:35   #1
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Talking

Echosystem Hey


witam
wczoraj miałam okazje przesluchac najnowsza płyte Hey "echosystem" i jestem zaskoczona.. pozytywnie oczywiscie nie moge uwierzyc, ze ta buntowniczka o kolorowych włosach dzisiaj blondynka nagrała tak dojrzała płyte... Kaska sie postarała... dojrzałe teksty o miłosci, jak zwykle piosenki sa jak liryka a w tle muzyka... nie wspomne o akustyce gdyz panowie z zespołu idealnie stapiaja sie z głosem Kasi a dzwieki sie doskonale uzupełniaja... to moje zdanie. a jakie jest wasze?
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 08:45   #2
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Echosystem Hey

Nie słuchałam jeszcze płyty, dopiero co dotarły do mnie wieści o jej powstaniu Ale jestem ciekawa, co nagrał Hey. Nigdy nie byłam wielką fanką tej grupy, ale jedno trzeba przyznać: Kaśka ma ciekawy głos, jest inteligentną osobą i pisze niezłe teksty. Pamiętam czasy mojej podstawówki, kiedy był istny szał na Hey, każdy wymieniał ich jako ulubiony zespół Podobnie jak Wilki Nie oczekuję, że Echosystem będzie tak popularny jak pierwsze płyty, ale to dobrze, że po tylu latach Hey wciąż tworzy, utrzymuje się na scenie i że nie są to banalne, nastawione na zysk utwory.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 11:28   #3
mamba
Zadomowienie
 
Avatar mamba
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 006
Dot.: Echosystem Hey

Miałam okazję przesłuchać całą płytę parę dni temu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Po ostatnich dokonaniach i solowych płytach Kasi spodziewałam się raczej bardziej elektronicznych bitów, ale to co usłyszałam bardzo mi przypomniało pierwsze płyty Hey'a (słucham tego zespołu praktycznie od początku jego powstania, byłam wtedy, bo ja wiem, w 5 klasie podstawówki?) i cieszy mnie to. Dzisiaj kupuję sobie Echosystem i mam nadzieję, że po dokładniejszym przesłuchaniu uda mi sie sklecić jakąś lepszą recenzję.
mamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 11:29   #4
mamba
Zadomowienie
 
Avatar mamba
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 006
Dot.: Echosystem Hey

A piosenkę, w której śpiewa facet jakiś (chyba osobisty facet Kaśki ), niestety nie pamiętam tytułu, uważam za mistrzostwo świata
mamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 11:51   #5
misioczat
Wtajemniczenie
 
Avatar misioczat
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 291
Dot.: Echosystem Hey

Ja mam te plytke i jestem zachwycona, ale od razu mowie, ze jesli chodzi o tworczosc Nosowskiej, jestem bezkrytyczna To chyba najciekawsza artystka na naszym rynku. Genialne teksty, naturalny wokal, ciekawa barwa glosu no i niezwykle sympatyczna osobowosc (wczoraj widzialam wywiad z nia w Palacu Kultury i caly czas sie do niej usmiechalam fajna, prawdziwa, naturalna dziewczyna). Uwielbiam jej plyty solowe . Wracajac do "Echosystemu" - rockowy, gitarowy, dynamiczny, bardzo heyowy No i na uwage zasluguje niebanalna okladka plyty - w formie ksiazeczki - sliczna
misioczat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 11:56   #6
mamba
Zadomowienie
 
Avatar mamba
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 006
Dot.: Echosystem Hey

Cytat:
Napisane przez misioczat
To chyba najciekawsza artystka na naszym rynku. Genialne teksty, naturalny wokal, ciekawa barwa glosu no i niezwykle sympatyczna osobowosc
Podpisuję się pod tym
mamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 12:09   #7
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Echosystem Hey

Hey rzadzi. To bedzie juz 10 lat od mojego pierwszego koncertu w Bielsku - Bialej (trasa "Ho"). Zespol, ktory towarzyszyl mi przez wszystkie lata dojrzewania, mam do nich wielki sentyment i plytke na pewno kupie. Kaska jest najlepsza teksciara w Polsce, z plyty na plyte coraz lepsza, a przy tym okrutnie normalna babka Mialam okazje ja poznac Jestem tak samo bezkrytyczna jak Misioczat, a zespol Hey uwazam niezmiennie za najwiekszy w Polsce od tych kilkunastu lat Zapuszczam sobie ulubiona piosenke heyowa, "What about me"
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-29, 12:15   #8
ewunia123
Rozeznanie
 
Avatar ewunia123
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 582
Dot.: Echosystem Hey

Ja ostatnio się zakochałam w tej płytce i słucham jej non stop Za nic nie oddam nowego heya jest cudny Ona ma taki super słodki głosik . Mi też naj bardziej podoba się ta piosenka , gdzie śpiewa z tym facetem , jest genialna :P I jeszcze "byłabym"
ewunia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 12:34   #9
misioczat
Wtajemniczenie
 
Avatar misioczat
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 291
Dot.: Echosystem Hey

Mi "najbardziej" podobaja sie prawie wszystkie kawalki z tej plyty "Luli laj" rozwala mnie śpiewnym "Zleca sie sam-soony" Ulubiony "Leżę tu, leżeć chce" - natychmiast wprawia w swietny nastroj swym zadziornym rytmem "Bylabym" - jakby wyjeta z solowych projektow Kasi, podobnie "Ty Ty Ty" i "A Ty?" - zwlaszcza refren. "Mimo wszystko" - niesamowity teledysk (jest na Interii - polecam). "Wysylam w przestrzen SOS" w piosence "SOS" kojarzy mi sie z Republika Piosenka zaspiewana z Pawle Krawczykiem to "Na wiecznosc".. Fajna plytka, mam ja od niedawna i za kazdym przesluchaniem odkrywam cos nowego.. Oj, czuje, ze dzis zafunduje sobie wieczor z Nosowska i Heyem i przeslucham wszystko co mam, a troche tego jest
misioczat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 12:37   #10
misioczat
Wtajemniczenie
 
Avatar misioczat
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 291
Dot.: Echosystem Hey

www.hey.pl - klikajac na okladke plyty mozna przesluchac fragmenty utworow z "Echosystemu"
misioczat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 12:41   #11
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Echosystem Hey

To ja jeszcze dodam od siebie, ze jako szczeniara kochalam miloscia nieszczesliwa Marcina Zabielowicza
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-29, 12:46   #12
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Echosystem Hey

Ja tez sie przymierzam do zakupu, w końcu mam wszystkie płyty, to i tej zabraknąć nie może tez jestem bezkrytczna w stosunku do Nosowskiej, uważam ja za jedną z najlepszych wokalistek na naszym rynku, ma niesamowity głos i potrafi pisać genialne teksty, z wiekiem coraz dojrzalsze, ciekawsze i po prostu lepsze na swój własny sposób. Hey to koniec mojej podstawówki i całe liceum, chodzenie na koncerty z przyjaciółmi, równie wielbiacymi Hey jak ja
Ech, alez mi się na wspomniania zabrało, chyba pora załączyć jakis kawałek
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 19:04   #13
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Echosystem Hey

Hey to lata mojej podstawówki, liceum i dalej .... podobnie jestem bezkrytyczna jesli chodzi o Nosowską, podziwiam jej głos i teksty . Napewno kupię tę płytkę
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 19:25   #14
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Echosystem Hey

własnie.. dodam jescze, ze Kaska chyba jako jedyna na naszej scenie muzycznej jest prawdziwa, nie obnosi sie z swoja sława, dziwne słowo , mało co o niej słychac, jak juz słychac to tylko jej zachrypniety głos zlewajacy sie z gitarami
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 20:04   #15
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Echosystem Hey

Jako czołowej Heyo-maniaczce w mojej klasie nie sposób się nie wypowiedzieć Heya słucham od dawna, tzn. od tak dawna na ile pozwala mój młody wiek. Nie miałam jeszcze tej niewątpliwej przyjemności jaką jest przesłuchanie "Echosystemu", ale 30 sekundówki na merlinie były obowiązkiem. Z tego co mogę powiedzieć jest to płyta świetna - Kaśka wróciłą do dawnego stylu Teksty są takie jak zwykle - liryczne, charakterystyczne dla Hey i po prostu super. Pamiętam jak parę lat temu Kaśka pisała dla Filipinki felietony - kupowałam ją co miesiąc, głownie dla nich. Opis pobytu w Pradze wywołał u mnie ślinotok - ach te utopence i nakladany hermelin W tym roku będąc w Czechach znalazłam wreszcie to jadło o którym pisał Hrabal i Kasia
W te wakacje byłam na koncercie Hey - na drugi dzień gardło odmówiło posłuszeństwa ale i tak zabawa była świetna
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...

Edytowane przez Myszołapka
Czas edycji: 2005-11-30 o 14:54
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 22:08   #16
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Echosystem Hey

Cytat:
Napisane przez Myszołapka
Jako czołowej Heyo-maniaczce w mojej klasie nie sposób się nie wypowiedzieć Heya słucham od dawna, tzn. od tak dawna na ile pozwala mój młody wiek. Nie miałam jeszcze tej niewątpliwej przyjemności jaką jest przesłuchanie "Echosystemu", ale 30 sekundówki na merlinie były obowiązkiem. Z tego co mogę powiedzieć jest to płyta świetna - Kaśka wróciłą do dawnego stylu Teksty są takie jak zwykle - liryczne, charakterystyczne dla Hey i po prostu super. Pamiętam jak parę lat temu Kaśka pisała dla Filipinki felietony - kupowałam ją co miesiąc, głownie dla nich. Opis pobytu w Pradze wywołał u mnie ślinotok - ach te utopence i nakladany hermelin W tym roku będąc w Czechach znalazłam wreszcie to jadło o którym pisał Hrabal i Kasia
W te wakacje byłam na koncercie Hey - na drugi dzień gardło odmówiło poszłuszeństwa ale i tak zabawa była świetna
moj wuja, wielki fan od powstania zespołu przetrzymujacy wszystkie wycinki z gazet na temat Hey, majacy wszystkie legalne, nielegalne, opublikowane i nieopublikowane materiały muzyczne, zdjecie z Kaska i pozdrowienia od niej nagrane na video, tez kupował specjalnie Filipinke by poczytac felieton. reszte gazety otrzymywałam ja w prezencie
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 22:11   #17
rhapsody
Rozeznanie
 
Avatar rhapsody
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 860
Dot.: Echosystem Hey

lubie Kasie
dzis uslyszalam jej nowa piosenke na rmf-ie, niestety nie znam tytulu jeszcze

u juz wiem. 'Mimo wszystko'
jesli byscie mialy to chetnie przyjme na maila -> shea@op.pl
rhapsody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 22:17   #18
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Echosystem Hey

Płyta wspaniała. Kaśka dojrzała, pogodzona z wieloma sprawami, zdystansowana (pozytywnie) Moje ulubione: luli lali, byłabym, a ty?, mimo wszystko i na wieczność Polecam wszystkim ktorzy lubia się powoli wgryzać w muzyke!
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 12:43   #19
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Echosystem Hey

Czy ma ktoś może kawałek 'A Ty?'
__________________


Edytowane przez bąbelek_82
Czas edycji: 2013-02-20 o 13:26
bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-24, 12:58   #20
Rei
Zakorzenienie
 
Avatar Rei
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 651
GG do Rei
Dot.: Echosystem Hey

mam tą płyte i powiem tyle -> SUPER!
__________________
Moje Blogowanie

Nowe na blogu
Rei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.