Koszt aparatu na górę.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-12, 22:15   #1
__dsskadssadfaAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 343

Koszt aparatu na górę..


Hej. Chcialabym wyprostowac sobie zęby i musze sama na to nazbierac.. dolna szczeka jeszcze spoko, górna juz nie bardzo.. chcialabym sie zapytac ile by kosztowal aparat TYLKO na górną szczęke i w ogole czy tak mozna, poniewaz slyszalam ze to wykrzywia potem szczeke czy jakos tak.. pozdrawiam
__dsskadssadfaAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 23:57   #2
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Koszt aparatu na górę..

Raczej nie da się jednego tylko, chociaż to musi ocenić ortodonta. Po prostu może być tak, że górne zęby przestałyby "pasować" do dolnych po przesunięciu.
Koszt - metalowe kosztują zwykle 1600-1800 za jeden łuk, ja za porcelanę płaciłam 2700/łuk, ale bardzo sobie chwalę. Do tego koszt wycisków (bodaj 150 zł) i wizyty kontrolne (100-150 w zależności od ilości łuków). I leczenie zębów przed aparatem, niektórzy polecają też piaskowanie+zdejmowanie kamienia.
Ogólnie, to naprawdę ogromny koszt, nie czarujmy się.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 08:26   #3
kamilaza
Rozeznanie
 
Avatar kamilaza
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 695
Dot.: Koszt aparatu na górę..

koszt zależy od ortodonty (głównie miasta w którym mieszka i pracuje) i stopnia skomplikowania twojej wady. Robiłam aparat 6 lat temu na studiach i to z tego powodu, że mi 8 wyszły i rozepchały zęby z przodu( ale tylko na górze).
Najpierw oczywiście badanie kontrolne (100 zł) i wyciski szczęki (ok. 100 zł za 1 łuk), do tego okazało się, że muszę nosić przez 9 m-cy taką szynę na górne zęby (800 zł plus wizyty kontrolne). W trakcie noszenia szyny na górne zęby miałam założony aparat na dół metalowy - 1200 zł, bo ponoć noszenie jedynie na 1 łuk nie ma sensu, bo zęby się ładnie nie "zejdą". Po ściągnięciu szyny ortodontka założyła mi ceramiczny aparat na górę (1800 zł), który nosiłam 2 lata ponad. Tak średnio 1 - 1,5 na miesiąc miałam wizytę, gdzie od 1 łuku płaciłam 100 zł. Samo ściągnięcie aparatu i wyrobienie nakładek na zęby to dodatkowo 700 zł.
Ja tyle zapłaciłam kilka lat temu w miejscowości ok 50 tys. Fakt, że ta babeczka jest bardzo solidna i dość rozchwytywana (prywatnie na wizytę czeka się u niej kilka miesięcy). Ale wydaje mi się, że całości leczenia nie da się oszacować, ze względu na te wizyty kontrolne.
Ale warto! Ja jestem zachwycona moimi ząbkami i tym, że póki co są na swoim miejscu
__________________
"Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała."

MM.


Pomóż! http://www.pmiska.pl/
kamilaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 08:29   #4
LemonCakes
Raczkowanie
 
Avatar LemonCakes
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 183
Dot.: Koszt aparatu na górę..

Ja miałam założony aparat tylko na górne, nie miałam kasy aby założyć na całość. W moim mieście aparat na góre kosztował ok. 1500 + wizyty co miesiąc, czasami co dwa po 80 zł (nosiłam aparat przez 1,5 roku) + po zdjęciu aparatu stałego płytka retencyjna 300zł. Z perspektywy czasu muszę przyznać, że jednak są to pieniądze wyrzucone w błoto, fakt, wizualnie zęby są dużo prostsze niż były przed, jednak nie jest to dla mnie satysfakcjonujący efekt. Ale tylko tyle można było zdziałać za pomocą jednej części aparatu. Żeby idealnie wszystko wyrównać potrzebny by był aparat na całość w moim przypadku + piłowanie jednego zęba. No cóż, może w przyszłości sobie jeszcze sprawię taki full wypas.
__________________
Wymiana: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post48482672
Szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=782500

Cytat:
“If you love two people at the same time, choose the second. Because if you really loved the first one, you wouldn't have fallen for the second.” ~ Johnny Depp
LemonCakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 08:58   #5
__dsskadssadfaAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 343
Dot.: Koszt aparatu na górę..

dziękuję bardzo za odpowiedzi
__dsskadssadfaAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-13 09:58:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.