Jak dbacie o swoją urodę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-01, 15:35   #1
Marticca
Przyczajenie
 
Avatar Marticca
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 15

Jak dbacie o swoją urodę?


Jak dbacie o swoją urodę? Macie jakieś sprawdzone sztuczki, które czynią was niedrogim kosztem piękniejszymi?
Marticca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 16:35   #2
Gajnikowska
Przyczajenie
 
Avatar Gajnikowska
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 13
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Raczej nie kierowałam się kategoriami ceny dbając o siebie Przede wszystkim zdrowa dieta i sport, to oczywiste. Interesuję się biochemią kosmetyczną i sama robię kosmetyki w domu. Dbam o suplementację: magnez (piję dużo kawy), kolagen naturalny noble medica (stawy, działanie przeciwmarszczkowe) i witamina C ( w okresie jesiennym choruję). Oczywiście codziennie myję włosy i stosuję kosmetyki termoochronne.
Gajnikowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 12:00   #3
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

dla mnie najważniejsza jest pielęgnacja od wewnątrz czyli zdrowe odżywianie.
od czasu do czasu wspomagam się też suplementami, regularnie piję zioła, którym przypisuje się własciwości "urodowe", przemywam też nimi skórę/wlosy.
Jeśli chodzi o kosmetyki, to ciagle szukam tych najlepszych. Część kupuje w sklepach, część robię sama. Lubię peelingi i kosmetyki z kwasami albo wit C.
Kiedyś regularnie wykonywałam masaż i ćwiczenia twarzy, ostatnio jakoś o tym zapomniałam... musze do tego powrócić
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 13:11   #4
Sandora
Raczkowanie
 
Avatar Sandora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 190
GG do Sandora Send a message via Skype™ to Sandora
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Wiadomo, zdrowe odżywiane, sport, brak używek typu papierosy i alkohol, dużo zielonej herbaty, demakijaż twarzy zawsze wieczorem, dobrane kremy
Sandora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 14:42   #5
jaroa93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Ja np. mam cere trądzikową, mieszaną chodziła do dermatologów brałam różne tabletki, wizyty u kosmetyczek, zadbałam o dietę a jednak nic nie pomogło... teraz mam 21 lat moja cera się poprawiła a ja znalazłam moją pielęgnacje twarzy

Wieczorem po demakijażu:
- pasta z Ziaji liście manuka
- żel Ziaja liście manuka
- wcześniej krem nawilżający z barwy siarkowej a teraz krem mikrozłuszczający z Ziaji, liście manuka
- oraz krem nawilżający pod oczy z solutions
- ewentualnie jak coś wyskoczy ( chociaż przy tych produktach nie mam niespodzianek) używam pasty cynkowej lub reduktora punktowego z ziaji

Rano natomiast:
- żel ziaja liście manuka
- tonik na pory z liści manuka
- krem nawilżający z barwy siarkowej


Jak na razie to jest moja pielęgnacja z której jestem bardzo zadowolona
Jeżeli chodzi o dbanie od wewnątrz to polecam picie dużej ilości wody, teraz zastanawiam się nad tabletkami capivit total action ze względu na wypadające i rozdwajające się włosy oraz rozdwajające się paznokcie
jaroa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 14:58   #6
Sasha100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 279
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Cytat:
Napisane przez Marticca Pokaż wiadomość
Jak dbacie o swoją urodę? Macie jakieś sprawdzone sztuczki, które czynią was niedrogim kosztem piękniejszymi?
ja w doniczce hoduję aloes - to najbardziej nawilżająca roślina na świecie. I co kilka dni smaruje się sokiem z aloesu.
Sasha100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 14:18   #7
abaczynska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 21
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

w okresie jesiennym moja skora twarzy jest strasznie przesuszona. Ostatnio zrobilam sobie maseczkę z jabłka i łyżki miodu, efekt był zaskakujący. Od tamtego momentu przekonałam się do domowych kometyków. Bardzo polecam
abaczynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-04, 15:10   #8
Shiva1988
Raczkowanie
 
Avatar Shiva1988
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 115
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Ostatnio zaczęłam stosować praktycznie " na wszystko " olej kokosowy i powiem że chyba właśnie tego potrzebowały zarówno moje włosy jak i skóra. Co do aloesu nie wiedziałam że idzie go spokojnie hodować w domowych warunkach chyba również wypróbuję
Shiva1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 15:40   #9
Elphenria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 20
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Skrobia - może żadna nowość, ale dla mnie absolutny hit kosmetyczny i polecam ją każdemu. Używam zamiast pudru (skrobia+odrobina zielonej glinki), ale można też zrobić np. maseczkę. Redukuje wydzielanie sebum, łagodzi podrażnienia, matuje.
Numer dwa to kwas hialuronowy. Obecnie mam 1,5% z mazideł, mieszam z kremem na dzień i starcza na naprawdę długo.
Zasadniczo to trzymam się trzech zasad: dużo wody, dużo warzyw, dużo kremu nawilżającego. Wszystko tanie i łatwo dostępne a co ważniejsze, skuteczne.
Elphenria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 09:23   #10
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Hodowanie aloesu w doniczce jest banalnie proste, Jest to roślina nie wymagająca. Można nawet miesiąc nie podlewać .Jedynie co to lubi stać w jasnych miejscach, najlepiej na oknie. Jej działanie lecznicze jest najlepsze gdy roślina ma więcej niż 3 lata. U mnie sok z aloesu świetnie się sprawdza na krostki ,skaleczenia drobne. Jednak największym hitem okazał się w walce z brodawkami. Jako nastolatka miałam je na rękach i po radzie znajomego smarując je sokiem z aloesu pozbyłam się ich. Ostatnio mój nastoletni syn miał takie na stopie i też udało się je pozbyć w ten sam sposób.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 15:16   #11
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Cytat:
Napisane przez Marticca Pokaż wiadomość
Jak dbacie o swoją urodę? Macie jakieś sprawdzone sztuczki, które czynią was niedrogim kosztem piękniejszymi?
Moim zdaniem w dbaniu o urode nic nie zastapi porzadnego snu i umiejetnosci radzenia sobie ze stresem tudziez odstresowywania sie

Po drugie sport i wzglednie zbilansowana dieta, chociaz ja ortodoksyjna w tej kwestii nie jestem.

Po trzecie minimalizm kosmetyczny. Uzywam mineralow, jesienia staram sie siegac po kwasy czy po retinole. Ochorona anty UV.

Co do trikow to w sumie lubie dodac make ziemniaczana do maski bezsilikonowej, sprawia ze wlosy sa sypkie , lejace, wygladzone, a do tego zbite i miesiste. Kiedys gdzies wyczytalam , ze kosmetykach Kerastese jest ona dodawana, wiec postanowilam rowniez wyprobowac tego sposobu U mnie sie sprawdzil.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 16:38   #12
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem w dbaniu o urode nic nie zastapi porzadnego snu i umiejetnosci radzenia sobie ze stresem tudziez odstresowywania sie

Po drugie sport i wzglednie zbilansowana dieta, chociaz ja ortodoksyjna w tej kwestii nie jestem.

Po trzecie minimalizm kosmetyczny. Uzywam mineralow, jesienia staram sie siegac po kwasy czy po retinole. Ochorona anty UV.
Podpisuje się pod pogrubionych obiema rękami i nogami Dołożyłabym jeszcze ograniczenie (jeśli się pija w dużej ilości) albo wyeliminowanie z diety kawy.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 18:43   #13
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Ja staram się nigdy nie kłaść się spać w makijażu, do tego codzienna pielęgnacja, wieczorem pianka i żel oczyszczający, rano tonik. Do tego regularnie smaruję twarz kremem nawilżającym, i nie mam potem problemów z cerą
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 01:22   #14
AgnesElka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 18
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

u mnie (35 lat, cera mieszana, na szczęście bez zanieczyszczeń, ale o to bardzo dbam) świetnie sprawdza się peeling enzymatyczny oraz mój ulubiony krem nawilżający z azulenem, u kosmetyczki raz w miesiącu robię sobie peeling kawitacyjny z maską algową - cerę mam po niej jak u niemowlaka ;-)
jesienią i zimą stosuję krem półtłusty z retinolem.
AgnesElka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 12:39   #15
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Podpisuje się pod pogrubionych obiema rękami i nogami Dołożyłabym jeszcze ograniczenie (jeśli się pija w dużej ilości) albo wyeliminowanie z diety kawy.

podpisuje sie również pod tym wszystkim wszystkimi kończynami

minimalizm kosmetyczny i wszystko co powyżej plus gimnastyka twarzy i dobry nastrój i kawa ze znajomymi no umówmy się że tu nie ma ograniczeń
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 20:16   #16
PolaKiss
Przyczajenie
 
Avatar PolaKiss
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 17
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

ja zapisałam się na jogę twarzy, do tego krem, zwykle zmieniam go, co 6 - 12 miesięcy, korzystam z porad mojej kosmetyczki, do tej pory się nie zawiodłam, na rzęsy odżywka revitalash, wieczorem dokładny demakijaż
PolaKiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 21:20   #17
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Moja cera niestety problematyczna-krosty,zaskórniki itp
Rano-twarz myję żelem riva de lop ,następnie smaruje kremem z ziaji .
Wieczorem-twarz myję pasta z ziaji i smaruję kremem z kwasem migdałowym .

Włosy myję codziennie,do tego raz w tyg maska i olejowanie.

Ciało-balsam po każdej kąpieli.Dodatkowo 3 razy dziennie smaruję blizny(które niestety urody mi nie dodają)maścią cebulkową .Oczywiście peeling obowiązkowo 2-3 razy w tyg.
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 13:13   #18
ona!!!
Raczkowanie
 
Avatar ona!!!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 257
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Cera;
- dokładne oczyszczanie mleczkiem rano i wieczorem
- tonizacja
- kremy nawilżające na dzień i na noc
- wieczorem dodatkowo serum nawilżające, gdyż mam cerę suchą
- raz w tygodniu peeling i maseczka
- 2 razy w roku seria zabiegów z kwasem migdałowym
-nie chodzę spać w makijażu
- mam osobny ręcznik do twarzy
-często myję pędzle do makijażu

Włosy;
- po każdym myciu maska lub odżywka
- serum w końcówki
- ograniczyłam prostowanie

Ciało;
- raz w tygodniu peeling
- balsam po każdej kąpieli
__________________
Moja stronka z paznokciami
https://www.facebook.com/Eveline-Nails-548334335260347/
ona!!! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 14:36   #19
Kaska_Ole
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Ja mam dosyć wrażliwą skórę i był taki czas, w którym wszelkie fluidy, pudry i niektóre kremy powodowały, ze na mojej skórze pojawiały się wypryski oraz zaskórniki. Im więcej stosowałam kosmetyków (w tym kremów, toników) tym było gorzej i dlatego postanowiłam isć w drugą stronę i stosować jak najmniej inwazyjne kosmetyki oraz produkty naturalne oraz wspomagac skórę od wewnątrz.
OD jakiegos czasu nie mam w ogóle problemów skórnych, buzia jest gładka, wyraźnie młodsza (mam 32 lata i niestety pierwsze oznanki starzenia były juz u mnie widoczne).

Mój sposób na piękna skórę:
-rano myję buzię przegotowaną wodą, bez mydła
-nakładam phisiogel cienka warstwa
-po śniadaniu codziennie zażywam skrzypolen (7 naturalnych składników)
-wieczorem przemywam buzię żelem do mycia dla dzieci
-raz na tydzień robie sobie maseczkę z siemienia lnianego(najpierw delikatnie masujemy twarz i zostawiamy 15 minut do wyschnięcia) , które swoją drogą zarzywam w produkcie wyżej.

Dziewczyny spróbujcie jeśli macie problemy z zanieczyszczoną i taka "zmeczoną" skóra. Czekam na Wasze efekty.
Kaska_Ole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 19:47   #20
Lilka37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 37
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Ja z kolei mam 37 lat i moje dbanie o cerę sprowadza się do usuwania zmarszczek nie wiem czy słyszałyście coś może o kremach Lefery Cosmetics? podobno rewelacja z walce ze zmarszczkami, na kwc na razie opinie ok...https://wizaz.pl/kosmetyki/producent.php?prod=5507

Czy ktoś testował??
Lilka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 09:01   #21
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Niedawno stuknęło mi 25 lat więc może też się wypowiem Mam cerę tłustą, skłonną do zpychania. Moja pielęgnacja wygląda następująco:

Rano:
- przemywam twarz płynem micelarnym (obecnie Garnier)
- nakładam krem pod oczy i na powieki (Ziaja pietruszkowa - czekam aż się skończy...)
- nakładam krem na twarz (Ziaja Nuno - też czekam aż się skończy )

Wieczorem:
- robię demakijaż zarówno oczu jak i twarzy za pomocą płynu micelarnego
- myję buzię żelem z drobinkami (obecnie BeBeauty z Biedronki, wcześniej Ziaja manuka pasta oczyszczająca - z obu byłam zadowolona)
- wycieram buzię ręcznikiem papierowym
- naprzemiennie na noc stosuję serum Flavo-C i tonik z 10% kwasami z BU, natomiast we wrześniu i październiku stosowalam Triacneal, ale nic nie działa tak dobrze na moją cerę jak ten tonik z kwasami z BU

Raz w tygodniu robię maseczkę z błota z morza martwego, potem maseczka z algami a pod nią Flavo-C.
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 10:06   #22
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

Cytat:
Napisane przez Lilka37 Pokaż wiadomość
Ja z kolei mam 37 lat i moje dbanie o cerę sprowadza się do usuwania zmarszczek nie wiem czy słyszałyście coś może o kremach Lefery Cosmetics? podobno rewelacja z walce ze zmarszczkami, na kwc na razie opinie ok...https://wizaz.pl/kosmetyki/producent.php?prod=5507

Czy ktoś testował??
O matko Ten krem jest okrutnie drogi! Ponad 500 zł za 50 ml W zyciu nie wydalabym takiej kwoty na krem Czytalam recenzje , rzeczywiscie pozytywne. Ale przyznam szczerze, ze ja jakos nigdy nie mialam zaufania do TAK drogich kosmetykow. Zawsze zastanawialo mnie co one niby w sobie takiego maja, czego nie maja inne tansze kosmetyki Poza tym balabym sie, ze by sie nie sprawdzil. I co wtedy? 5 stowek adios

Co do dzialania przeciwzmarszczkowego to uwazam , ze najlepsze po tym wzgledem sa: retinol, vitamina c, kolagen, kwas hialurnowy maloczasteczkowy. I tych skladnikow szukalabym w kosmetykach, oczywiscie takich ktore sa opracowane w ten sposob, iz te skladniki sa w miare stabilne. Do tego antyoksydanty na dzien plus ochrona anty UV.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 10:45   #23
ance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 143
Dot.: Jak dbacie o swoją urodę?

mam swoje male rytulaly, które robione regularnie sprawiają ze wyglądam lepiej
raz w tygodniu kawowy peeling calego ciała + enzymatyczny na twarz
tez raz w tygodniu olejowanie włosow + maseczka ze spiruliny
na dzień dokładny demkaijaż, nawilzajacy krem na noc, a na dzień pod makijaż serum z wit. C.
ance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-14 11:45:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.