Miesiączka... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-12, 18:44   #1
karotka4545
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Unhappy

Miesiączka...


Witam, mam 15 lat i nie mam jeszcze regularnych miesiączek. Właśnie teraz mam 3 i dostałam ja po kilku misiacach po pierwszej. Przez te trzy razy kiedy miałam miesiaczke zawsze nie trwała ona dłużej niz 5 dni. Ostatnie 3 dni były bardzo mało obfite i prawie wogle nie leciała krew. Tylko przez pierwsze dwa dni zurzywałam kilka podpasek(3-4). Teraz mam miesiaczke trzeci raz po kilku miesiacach, i jets onja straszna... pierwsze 3 dni były spokojne tak jka zawsze, ale ostatnie dwa sa bardzo obfite zmieniam podpaske co 2 godziny... i bardzo leci mi mocno krew. Mam uspokaja mnie troche i mówi mi ze tez tak miała jak była młoda. Nie wiem co otym sądzić.
CVo o tym myslicie, macie tez tak? Czy to normalne??
Bardzo posze o pomoc.
karotka4545 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 18:57   #2
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Miesiączka...

jesteś młoda, cykle są nieuregulowane, bo organizm jeszcze jest młody. cykle wyregulowują się nawet do 2-3 lat od wystąpienia pierwszej miesiączki, nie ma się czym martwić. jeśli jednak to dla Ciebie problem- mozesz iśc z mamą do lekarza, ale on raczej powie to samo- że masz jeszcze czas.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 13:19   #3
karotka4545
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Miesiączka...

okej dzieki bardzo uspokoiłas mnie troche )
karotka4545 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 08:23   #4
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Miesiączka...

Cytat:
Napisane przez karotka4545 Pokaż wiadomość
Witam, mam 15 lat i nie mam jeszcze regularnych miesiączek. Właśnie teraz mam 3 i dostałam ja po kilku misiacach po pierwszej. Przez te trzy razy kiedy miałam miesiaczke zawsze nie trwała ona dłużej niz 5 dni. Ostatnie 3 dni były bardzo mało obfite i prawie wogle nie leciała krew. Tylko przez pierwsze dwa dni zurzywałam kilka podpasek(3-4). Teraz mam miesiaczke trzeci raz po kilku miesiacach, i jets onja straszna... pierwsze 3 dni były spokojne tak jka zawsze, ale ostatnie dwa sa bardzo obfite zmieniam podpaske co 2 godziny... i bardzo leci mi mocno krew. Mam uspokaja mnie troche i mówi mi ze tez tak miała jak była młoda. Nie wiem co otym sądzić.
CVo o tym myslicie, macie tez tak? Czy to normalne??
Bardzo posze o pomoc.

Ja by poszła do lekarza i nie dała się zbyć. Krwotoczne, bardzo bolesne miesiączki nie są normalne! Mogą świadczyć np. o endometriozie. Być może wszystko Ci się ureguluje samo, ale wcale niekoniecznie. Po jednej takiej miesiączce nie trzeba się denerwować, ale jeżeli sytuacja by się powtarzała, ja bym zdecydowanie poszła do lekarza.

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2012-04-14 o 08:25
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.