nauka w liceum poza domem - warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-27, 22:04   #1
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068

nauka w liceum poza domem - warto?


Cześć

Dziewczyny od dawna zastanawiam się czy nie iść do liceum do większego miasta (chodzi mi o Kraków). Mieszkam w Busku (80km od Krakowa), gdzie jest tylko jedno Liceum Ogólnokształcące w dodatku o dosyć niskim poziomie. A ja chciałabym się bardzo dobrze przygotować do matury i dostać się na wymarzone studia. I właśnie czy warto iść właśnie do Krakowa? Z jednej strony mam większy wybór szkoły i na pewno będzie wyższy poziom, a z drugiej strony nie wiem czy w ogóle jest warto(z dala od domu, internat)
Może któraś z Was również uczyła się poza domem. W ogóle co o tym sądzicie?

I mam jeszcze jedną prośbę do Krakowianek : jakby mogły polecić dobre licea ogólnokształcące i internaty Będe bardzo wdzięczna.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 22:09   #2
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez Buskowianka Pokaż wiadomość
Cześć

Dziewczyny od dawna zastanawiam się czy nie iść do liceum do większego miasta (chodzi mi o Kraków). Mieszkam w Busku (80km od Krakowa), gdzie jest tylko jedno Liceum Ogólnokształcące w dodatku o dosyć niskim poziomie. A ja chciałabym się bardzo dobrze przygotować do matury i dostać się na wymarzone studia. I właśnie czy warto iść właśnie do Krakowa? Z jednej strony mam większy wybór szkoły i na pewno będzie wyższy poziom, a z drugiej strony nie wiem czy w ogóle jest warto(z dala od domu, internat)
Może któraś z Was również uczyła się poza domem. W ogóle co o tym sądzicie?

I mam jeszcze jedną prośbę do Krakowianek : jakby mogły polecić dobre licea ogólnokształcące i internaty Będe bardzo wdzięczna.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam
Jeśli poziom wyższy, a rodzice wydolą na opłacenie internatu, idź jak najbardziej. Pamiętaj, że inwestujesz w swoją przyszłość, potem możesz żałować, że nie dostałaś się na studia, bo np. obawiałaś się mieszkania poza domem.

Ale czy masz już wybraną szkołę w Krk?
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 22:12   #3
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

No właśnie cały czas szukam w internecie i pytałam się paru osób z mojego miasta, które właśnie poszły do krk, ale mam jeszcze rok Na razie się tylko orientuję co i jak.
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 22:28   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

u mnie pol klasy bylo spoza Krakowa. albo wynajmowali mieszkania albo mieszkali w internatach. nie slyszalam, zeby komu bylo zle, albo zeby narzekal (wrecz przeciwnie)

okresl do jakiej klasy chcialabys isc (jakie przedmioty rozszerzone) i na jaki pulap jestes w stanie mierzyc. niektore licea sa lepsze w klasach matematycznych, inne w humanistycznych, do jednych ciezej sie dostac, a do drugich latwiej.

ja chodzilam do VI LO i bardzo milo to wspominam
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 22:33   #5
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

profil humanistyczny, a przedmioty rozszerzone to j. polski i historia
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 22:36   #6
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Jeśli pobyt bez kontroli nie wyzwoli w Tobie olewania nauki i chodzenia do szkoły - warto.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 23:39   #7
amuska
Raczkowanie
 
Avatar amuska
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 105
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

ja chodziłam do słaaabego liceum, w małym mieście, a jednak mimo wszystko udało mi się dobrze zdać maturę i dostać się na dzienne studia... Wszystko zależy od człowieka i jego chęci nauki- nawet w najlepszym liceum nie otworzą Ci głowy i sami nie naleją wiedzy co prawda- z polskiego miałam świetną polonistkę i doskonale nas przygotowywała na rozszerzony polski,o tyle z historii i wosu już materiałem musiałam nadlatywać sama z innych książek
__________________
party girls don't get hurt...
amuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-28, 05:38   #8
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez amuska Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od człowieka i jego chęci nauki- nawet w najlepszym liceum nie otworzą Ci głowy i sami nie naleją wiedzy
zgadzam sie jednak dobre liceum moze ci zaoszczedzic wielu trudow i czasu, ktore trzeba wlozyc zeby samemu sie nauczyc, bo bedzie to poprostu podane na lekcjach. no i niestety w slabych liceach czesto sa slabi uczniowie, ktorzy ciagna wszystkich lepszych do tylu.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 11:34   #9
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Przede mną ostatni rok 300 km od domu.

Powiem, czy było warto, jak już zdam maturę i dostanę się na wymarzone studia.


Wcale nie jest lekko, czasami żałuję, czasami mam dość, szczególnie gdy od miesiąca nie było mnie w domu, czasami mam dość 4 godzin w pociągu, 5 godzin w autobusie, 43 lekcji tygodniowo, regulaminu internatu, powrotów o 21, żarcia ze słoika..., ale mam nadzieję, że to wszystko opłaci się w przyszłości. I w gruncie rzeczy może i będę miała co wspominać.

Wytrzymałam już 2 lata, wiem, że ten ostatni rok też jest do przejścia.


Powiem Ci, że chyba jednak warto.
Że jednak wolę zachrzanianie w dobrym liceum niż nudy w zapyziałym miasteczku.

Powodzenia.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 13:04   #10
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

To zależy jaka jesteś. Mój kuzyn chodził rok do liceum niecałe 100 km od jego rodzinnej miejscowości.
Dobre liceum, internat - w szkole dawał radę z nauką, ale nie pasowała mu atmosfera, internat męczył, nie miał kumpli. Po roku przepisał się do innej szkoły, wrócił do domu. Szkoła niby słaba, ale że chłopak do nauki umie się zebrać po tej gorszej szkole dostał się na medycynę i jest na 3 roku

Przemyśl sprawę dokładnie, postaraj sie poznać ludzi z którymi będziesz miała styczność jeśli to mozliwe, porozglądaj się za lokum... A może znajdziesz równie dobrą szkołę gdzieś bliżej?
Inwestować w przyszłość warto, ale nigdy kosztem swoich nerwów (;
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 16:31   #11
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

ja bym szła do Krakowa jeśli masz tylko taką możliwość
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-28, 16:45   #12
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Chyba ponad połowa osób z mojej klasy nie jest z Krakowa. W liceum do dość często spotykane, tym bardziej w tych najlepszych .
Moim zdaniem, jeśli chcesz wyjeżdżać to tylko do jednego z najlepszych liceów.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 16:48   #13
gothic_lencia
Zadomowienie
 
Avatar gothic_lencia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 416
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

ja bym na Twoim miejscu zaryzykowała i poszła,najwyzej sie pzreneisiesz
__________________
PROFIL NIEAKTUALNY
gothic_lencia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:06   #14
blacksheep969
Raczkowanie
 
Avatar blacksheep969
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 155
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

szczerze?? warto;]

ja przez 3 lata się przemęczyłam:P

jesli chodzi o szkołę - II LO, jedno z najlepszych moim zdaniem. bardzo wysoki poziom w klasach scisłych, a w humanach... no..cóz...;].
zeby dostac 3 trzeba sie bylo baaaardzo nameczyc.
ale.. przyznam, ze przez to, iz przez te 3 lata codziennie przerabialam tony zadan - nie uczyłam się prawie nic do matury;]

ludzie w klasie ambitni, kazdy się starał, uczył (ale tez bez przesady... fajna atmosfera :P).. co bylo bardzo motywujące.

a jesli chodzi o internat.. więc - bursa na focha... koszt ok 300 na miesiąc (zazwyczaj mniej), żenska, 4 dziewczyny w pokoju, glupi regulamin (np powroty do 20, zero chlopcow, sprawdzanie porządkow... ale dalo sie to czasami obejsc)

na początku trudno się bylo przyzwyczaic... dlatego 1 miesiąc wspominam najgorzej... nowa szkola, nowi ludzie (którzy okazali się wspaniali:P ), nowe miejsca, z dala od domu itd... no... było ciężko... łzy, tęsknota i te sprawy...

potem- dało się znieśc;] jedzenie bardzo dobre, w pokoju mialam dziewczyny z dobrych szkół (I LO i V LO), więc naukowa atmosfera:P wiadomo.. kłótnie i takie tam... no.. ale dało się znieść:P

to, czy dasz radę - zalezy od ciebie... jak się zbierzesz do kupy i powiesz sobie - wiem , po co tu jestem to sobie poradzisz:P

swoją drogą, mimo, ze narzekalam na bursę, myślę,że to fajna sprawa.. teraz, kiedy idę na studia, nie jestem juz taka zagubiona, mniej więcej znam miasto... dzięki temu, ze mialam jako taką dyscyplinę w internacie- nie uderza mi woda sodowa do glowy.. nie zachlysnęłam się wielkim miastem... to bylo takie wprowadzenie:P poza tym - to szkoła samodzielnosci:P

i gdybym miala jeszcze raz wybierac - na 100% postąpiłabym tak samo:P

aa... i jeszcze jedno - w pewnym stopniu bursa zabija towarzysko;] jak jestes w domu raz na tydzien (lub mniej)- chcesz odpocząc... i juz nie masz takiego kontaktu ze starymi znajomymi...;]

no... to chyba tyle z mojej strony narazie:P
blacksheep969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:07   #15
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Dzięki dziewczyny za rady


Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Chyba ponad połowa osób z mojej klasy nie jest z Krakowa. W liceum do dość często spotykane, tym bardziej w tych najlepszych .
Moim zdaniem, jeśli chcesz wyjeżdżać to tylko do jednego z najlepszych liceów.
Można wiedzieć do jakiego ty liceum chodzisz?


edit: blacksheep969 dziękuję za tą odpowiedź ja właśnie zastanawiam się nad Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów, tylko, że czesne wynosi 440zł na miesiąc i nie wiem czy w ogóle warto yle płacić. Może wiesz coś o tym liceum? i zastanawiałam się jeszcze nad V LO. Również byłabym wdzięczna o jakieś dodatkowe wiadomości, bo na tych stronach internetowych kompletnie nic nie pisze

Pozdrawiam
__________________

Edytowane przez Buskowianka
Czas edycji: 2008-08-28 o 17:13 Powód: dopisek
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:12   #16
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez Buskowianka Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za rady




Można wiedzieć do jakiego ty liceum chodzisz?
Do wychwalanego powyżej II LO . Polecam jak najbardziej, to jest najlepsza szkoła pod słońcem . Pierwsza szkoła, którą naprawdę uwielbiam .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:12   #17
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez blacksheep969 Pokaż wiadomość
a jesli chodzi o internat.. więc - bursa na focha... koszt ok 300 na miesiąc (zazwyczaj mniej), żenska, 4 dziewczyny w pokoju, glupi regulamin (np powroty do 20, zero chlopcow, sprawdzanie porządkow... ale dalo sie to czasami obejsc)
haha oj nasluchalam sie o tej bursie wielu narzekan od kolezanek z klasy
a jak opowiadaly jaki rygor to wszystkim oczy wychodzily

co do II LO... no wlasnie... jesli chodzi o scisle przedmioty to ok, ale na humana to chyba lepiej do V-ki uderzac.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:16   #18
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Dziewczyny a czy V LO to również szkoła prywatna? płaci się czesne?
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:23   #19
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Nie, V LO to nie jest szkoła prywatna, II LO też nie ...
Nic nie musisz płacić.
Jednak, żeby być w V LO musisz być laureatką w jakiejś olimpiadzie.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-28, 17:38   #20
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Jednak, żeby być w V LO musisz być laureatką w jakiejś olimpiadzie.
niekoniecznie. mam znajomych, ktorzy dostali sie w toku najzwyklejszej rekrutacji.

a co do szkol prywatnych to nie znam w Kakowie zadnego wybijajacego sie liceum prywatnego. LO Pijarow ma bardzo dobra renome, tam sie chyba cos placi? choc pewnosci nie mam. poprawcie mnie dziewczyny jesli wiecie.

edit: o widze, ze juz sprawdzilas i u Pijarow jednak platne
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:39   #21
blacksheep969
Raczkowanie
 
Avatar blacksheep969
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 155
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez Buskowianka Pokaż wiadomość


edit: blacksheep969 dziękuję za tą odpowiedź ja właśnie zastanawiam się nad Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów, tylko, że czesne wynosi 440zł na miesiąc i nie wiem czy w ogóle warto yle płacić. Może wiesz coś o tym liceum? i zastanawiałam się jeszcze nad V LO. Również byłabym wdzięczna o jakieś dodatkowe wiadomości, bo na tych stronach internetowych kompletnie nic nie pisze

Pozdrawiam
V Lo... też dobre ale głównie dlatego, że przyjmują samych laureatów... miałam koleżankę (zalety bursy międzyszkolnej:P ) która z biologi była super geniusz, a z innych...mmm.. no cóż... i jedyną rzeczą jaką pamiętam było to, że ciągle się chwalila , że jest z V ]

ale nie no... żeby nie było - bardzo dobre LO, gdzie również panuje atmosfera naukowa.... itd

a jeśli chodzi o Pijarów, również znam z opowiadań (bursa::PP) też bardzo dobre... i dużo wymagają, duża dyscyplina i ciężka praca... no ale wiadomo... to zawsze zaowocuje w przyszłosci;]

więc.. polecam te trzy szkoły;] ale przede wszystkim całym sercem jestem za 2!!:PP super atmosfera, nauczyciele - mimo, iż na lekcjach (niektórzy) kosy i siekiery, nie są sztywni... moglabym godzinami opowiadac:P ojj.. będę tęsknić:P
blacksheep969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:41   #22
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
niekoniecznie. mam znajomych, ktorzy dostali sie w toku najzwyklejszej rekrutacji.
Tzn no ok, żeby się dostać niekoniecznie, sama byłam tylko finalistką, a do mat-fizu bym się dostała (jednak V LO dałam na drugi priorytet).
Ale chodzi o to, że później nie opłaca się nie być finalistą/laureatem już w liceum, bo stajesz się osobą totalnie nieważną dla całego grona pedagogicznego (powiedziało mi tak kilka osób, które tam chodzą/chodziły). Z drugiej strony jest też wiele osób zadowolonych z tej szkoły (i z takimi również miałam styczność), więc jedyne co mogę powiedzieć to fakt, że dużo się tam trzeba uczyć.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:42   #23
blacksheep969
Raczkowanie
 
Avatar blacksheep969
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 155
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
haha oj nasluchalam sie o tej bursie wielu narzekan od kolezanek z klasy
a jak opowiadaly jaki rygor to wszystkim oczy wychodzily

hahahahaahah oj taaaa... bywalo ciężko:P
blacksheep969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:45   #24
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
niekoniecznie. mam znajomych, ktorzy dostali sie w toku najzwyklejszej rekrutacji.

a co do szkol prywatnych to nie znam w Kakowie zadnego wybijajacego sie liceum prywatnego. LO Pijarow ma bardzo dobra renome, tam sie chyba cos placi? choc pewnosci nie mam. poprawcie mnie dziewczyny jesli wiecie.

edit: o widze, ze juz sprawdzilas i u Pijarow jednak platne
Tak platne, 440zł miesięcznie.

Cytat:
Napisane przez blacksheep969 Pokaż wiadomość
V Lo... też dobre ale głównie dlatego, że przyjmują samych laureatów... miałam koleżankę (zalety bursy międzyszkolnej:P ) która z biologi była super geniusz, a z innych...mmm.. no cóż... i jedyną rzeczą jaką pamiętam było to, że ciągle się chwalila , że jest z V ]

ale nie no... żeby nie było - bardzo dobre LO, gdzie również panuje atmosfera naukowa.... itd

a jeśli chodzi o Pijarów, również znam z opowiadań (bursa::PP) też bardzo dobre... i dużo wymagają, duża dyscyplina i ciężka praca... no ale wiadomo... to zawsze zaowocuje w przyszłosci;]

więc.. polecam te trzy szkoły;] ale przede wszystkim całym sercem jestem za 2!!:PP super atmosfera, nauczyciele - mimo, iż na lekcjach (niektórzy) kosy i siekiery, nie są sztywni... moglabym godzinami opowiadac:P ojj.. będę tęsknić:P
No wlaśnie, ale ktoś wyżej pisał, że II jest dobra do przedmiotów ścisłych, a mnie dużo bardziej interesuję human
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:51   #25
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez Buskowianka Pokaż wiadomość

No wlaśnie, ale ktoś wyżej pisał, że II jest dobra do przedmiotów ścisłych, a mnie dużo bardziej interesuję human
No II jest najlepsza ze ścisłych .
A z humanistycznych to poleciłabym Ci I LO.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:52   #26
blacksheep969
Raczkowanie
 
Avatar blacksheep969
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 155
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

to może I LO? też bardzo dobra szkoła... i tam klasy humanistyczne i klasyczne są dość dobre, .. bo to raczej humanistyczna szkoła (tak mi się wydaje).
blacksheep969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:57   #27
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez blacksheep969 Pokaż wiadomość
to może I LO? też bardzo dobra szkoła... i tam klasy humanistyczne i klasyczne są dość dobre, .. bo to raczej humanistyczna szkoła (tak mi się wydaje).
Dobrze Ci się wydaje .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 18:01   #28
blacksheep969
Raczkowanie
 
Avatar blacksheep969
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 155
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Dobrze Ci się wydaje .
hahahah:P
blacksheep969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 18:25   #29
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Jak dla mnie w wiekszosci dobre licea to sciema. Sama do takiego chodzilam i bylo tam mnostwo beznadziejnych nauczycieli

Rozumiem, ze idac na humanistyczny bedziesz potem zdawac historie. Rozszerzona historia do latwych nie nalezy. Trzeba napisac nieco wypracowac. A wiadomo, ze nauczycielka az tak duzo wam ich nie zada bo za kazdym razem bedzie miala 30 do sprawdzenia. Chyba, ze ma za wiele wolnego czasu

Warto tez pomyslec takze o kontatkach towarzyskich. W tzw dobrych liceach jest wyscig szczurow, sporo osob mysli, ze jak osciagnie wysoka srednia to rozwina sie przed nimi wszystkie czerwone dywany na calym swiecie i tak jakos nieprzyjemnie bywa (albo ja mialam pecha co do szkoly)

Moze sie tez okazac, ze bedziesz miec dobrych nauczycieli z wszytskiego, ale tez wymagajacych i zamiast skupic na przedmiotach profilowych bedziesz umiec chemie/fizyke tak, ze moglabym je spokojnie zdac na 80%

Ale fajnie pomieszkac w innym miescie, nauczyc sie samodzielnosci w mlodym wieku
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 18:39   #30
blacksheep969
Raczkowanie
 
Avatar blacksheep969
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 155
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez lotta6 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie w wiekszosci dobre licea to sciema. Sama do takiego chodzilam i bylo tam mnostwo beznadziejnych nauczycieli
a w jakiej szkole ich nie ma?

Cytat:
Napisane przez lotta6 Pokaż wiadomość
Warto tez pomyslec takze o kontatkach towarzyskich. W tzw dobrych liceach jest wyscig szczurow, sporo osob mysli, ze jak osciagnie wysoka srednia to rozwina sie przed nimi wszystkie czerwone dywany na calym swiecie i tak jakos nieprzyjemnie bywa (albo ja mialam pecha co do szkoly)
nie w każdej... więc nie traktuj tego, jako oczywistość i pewnik ;]
blacksheep969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.