Cv - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-12, 13:13   #61
_olka_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 14
Dot.: Cv

Coma_: Wiesz ttylko boje się przekroczyć granicy kreatywności i śmieszności. A z tymi kolorami zawsze mi tłukli do głowy, żeby CV ma być czarno-białe. No i jakoś tak mi zostało. Ale z tymi prezentacjami umiejętności na płytce to nie jest zły pomysł.... Ale po tym jak dostałam płytkę pokruszoną w drobny mak (podrowienia dla Poczty Polskiej:P) jakoś boję się powierzać jej coś cennego:P
Sądzisz, ze samo nagranie wystarczyłoby? Czy do tego też zwykłe CV w .doc albo innym takim?
_olka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 15:00   #62
Jedynaczka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12
Dot.: Cv

Ja myślę, że fajnym rozwiązaniem jest filmik, takie video cv, sama zastanawiam sie nad czymś takim na youtube znalazłam parę takich filmików, najwięcej jest oczywiście po ang, ale zawsze to jakiś wzór. Nie wiem tylko jak pracodawcy reagują na takie coś
Jedynaczka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 16:04   #63
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Cv

Video dla bardziej odwaznych
Mysle, ze CV tylko na plytce, a na pocztowce lub jakiejs grafice przez Ciebie zrobionej napisane, co jest na CD, jakis dowcipny, fajny tekst zachecajacy do odpalenia plytki. Koperta bąbelkowa i powinno byc ok
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:20   #64
_olka_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 14
Dot.: Cv

Trzeba będzie to sprawdzić tylko tak przeglądam ogłoszenia i w 90% wypadków chcą żeby im CV wysłac mailem albo przez formularz na stronie. Kurcze, niby spora wygoda, ale tak sobie myślę, że fajnie musiało być kiedyś, jak się osobiście chodziło miasto poznasz, nowych ludzi, a nie tylko klikanie. A przynajmniej jak zdecyduję się na wysłanie takiego CV jak mówisz, to odwiedzę pocztę:P
_olka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:42   #65
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Cv

hehehe Sluchaj, mimo, ze sa formularze, to jednak zwykle wiadomo, do jakiej firmy sie aplikuje. Wiec wchodzisz na www, w kontakt i tam sa dane teleadresowe i juz, wysylasz
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 12:01   #66
Jedynaczka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12
Dot.: Cv

Filmik można wysłac równie dobrze mailem a co do formularzy to nie wiem jak Wy, ale ja nie trawię portali, gdzie trzeba wprowadzać CV do ich bazy w ich formularzu i potem te cv wędruje do pracodawcy, który zamiescił tam ofertę. Nie trawię, bo te formularze są takie, że własnie nie możesz wykazac sie kreatywnością. A tak, jak wysyłasz mailem do konkretnej firmy, mozesz wysłac w takiej formie jakiej chcesz.
Jedynaczka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 16:40   #67
kardamon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 227
Dot.: Cv

Jedynaczka, ale też moim zdaniem istnieje ryzyko, że przyszły pracodawca nie zada sobie tyle trudu, by płytkę odpalić. Poza tym- lepiej, niż pocztą, pokazać się osobiście.
A co do wykazywania się... dla większości liczą się suche fakty, doświadczenie. Jeśli takie suche fakty imponują potencjalnemu chlebodawcy, dalej będzie można wykazać się np. na rozmowie kwalifikacyjnej.
Znajoma kiedyś wysłała swoje cv razem z akwarium z rybkami. Nie można było go nie zauważyć. Startowała właśnie na bardziej kreatywną posadę, jednak ten zabieg nie zdał egzaminu. Nikt się z nią nie kontaktował.
kardamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-23, 00:16   #68
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Cv

Cytat:
Napisane przez kardamon Pokaż wiadomość
Jedynaczka, ale też moim zdaniem istnieje ryzyko, że przyszły pracodawca nie zada sobie tyle trudu, by płytkę odpalić. Poza tym- lepiej, niż pocztą, pokazać się osobiście.
A co do wykazywania się... dla większości liczą się suche fakty, doświadczenie. Jeśli takie suche fakty imponują potencjalnemu chlebodawcy, dalej będzie można wykazać się np. na rozmowie kwalifikacyjnej.
Znajoma kiedyś wysłała swoje cv razem z akwarium z rybkami. Nie można było go nie zauważyć. Startowała właśnie na bardziej kreatywną posadę, jednak ten zabieg nie zdał egzaminu. Nikt się z nią nie kontaktował.
z akwarium????? ze niby co to mialo przedstawiac lub do czego nawiazywac?
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 00:23   #69
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Cv

Jak dla mnie beznadziejny pomysł.
Jako pracodawca pomyślałabym, że to łapówka
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 09:24   #70
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Cv

Cytat:
Napisane przez Coma_ Pokaż wiadomość
Jak dla mnie beznadziejny pomysł.
Jako pracodawca pomyślałabym, że to łapówka
Pomysl beznadziejny.
Ja nie pomyslalabym, ze to łapowka, ale w takim razie co ? Bo nie widze zadnego zwiazku :P
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 09:56   #71
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Cv

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Pomysl beznadziejny.
Ja nie pomyslalabym, ze to łapowka, ale w takim razie co ? Bo nie widze zadnego zwiazku :P
Myślę, myślę i nie mogę wymyślić... chyba nie jestem kreatywna?
Może to było jakieś przedsiębiorstwo rybne albo firma, która ma w logo/nazwie ryby a może taka (ż)aluzja - "będę waszą złotą rybką"
z rana mi już odwala
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-23, 10:14   #72
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Cv

Cytat:
Napisane przez Coma_ Pokaż wiadomość
Myślę, myślę i nie mogę wymyślić... chyba nie jestem kreatywna?
Może to było jakieś przedsiębiorstwo rybne albo firma, która ma w logo/nazwie ryby a może taka (ż)aluzja - "będę waszą złotą rybką"
z rana mi już odwala
hehe tez pomyslalam, ze moze do jakiegos zoo startowala, albo do sklepu zoologicznego ;-)
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 18:41   #73
Katia0005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 51
Dot.: Cv

Witam cieplutko
Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale napisze bo mam pewien problem. A mianowicie: Zaczęłam teraz prace na pół etatu. Chce złożyć podanie do innej instytucji, bo tam jest na cały etat i praca po moim kierunku studiów. I teraz nie wiem, czy wpisywac w cv ze obecnie pracuje czy może lepiej nie, żeby sobie nie pomyśleli, ze jestem nieodpowiedzialna, bo jeszcze dobrze nie zaczęłam pracy a już szukam innej.
Dodam, że tam gdzie chce składać podanie to jet praca moich marzeń, a tu gdzie obecnie pracuje jet fajnie, ale zero szans rozwoju i niczego sie nie naucze oprócz kserowania.
Doradźcie mi co mam zrobić
pozdrawiam
Katia0005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 19:21   #74
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Cv

Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
Witam cieplutko
Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale napisze bo mam pewien problem. A mianowicie: Zaczęłam teraz prace na pół etatu. Chce złożyć podanie do innej instytucji, bo tam jest na cały etat i praca po moim kierunku studiów. I teraz nie wiem, czy wpisywac w cv ze obecnie pracuje czy może lepiej nie, żeby sobie nie pomyśleli, ze jestem nieodpowiedzialna, bo jeszcze dobrze nie zaczęłam pracy a już szukam innej.
Dodam, że tam gdzie chce składać podanie to jet praca moich marzeń, a tu gdzie obecnie pracuje jet fajnie, ale zero szans rozwoju i niczego sie nie naucze oprócz kserowania.
Doradźcie mi co mam zrobić
pozdrawiam
Zastanawiam się co będzie, jeśli w tym wymarzonym miejscu przyjmą Cię od razu, a w poprzedniej pracy będziesz miała np. 3-miesięczny okres wypowiedzenia? Ja bym mimo wszystko napisała gdzie pracujesz a w liście motywacyjnym dlaczego chcesz zmienic pracę (że jest zgodna z zainteresowaniami i kierunkiem studiów) i że nie będzie problemu z dyspozycyjnością.
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 20:04   #75
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Cv

Wklejam filmik jak powinno wyglądać poprawne CV:

http://www.youtube.com/watch?v=DiLE4...layer_embedded
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 20:51   #76
Panna_Prym_
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Prym_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: Cv

Mam pytanie. Próbuję właśnie napisać CV i nie wiem jaki adres wpisać. Od października zaczynam studia i przeprowadzam się do innego miasta. Chodzi o adres zameldowania (moje rodzinne miasto) czy aktualny adres zamieszkania (czyli adres stancji w której będę mieszkać)?

Pytanie drugie Przygotowując się do egzaminu wstępnego na uczelnię przez rok chodziłam na kurs rysunku architektonicznego. Nie mam na potwierdzenie tego żadnych papierów. Pisać to w CV czy pominąć?
__________________
Krew leci mi z nosa, na mój nienaganny makijaż. Na mojej pięknie wytapetowanej, delikatnej twarzy krew, która nie miesza się z winem, jak to zapowiedział Jezus Chrystus.

Edytowane przez Panna_Prym_
Czas edycji: 2010-09-19 o 21:08
Panna_Prym_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 22:24   #77
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Cv

Cytat:
Napisane przez Panna_Prym_ Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Próbuję właśnie napisać CV i nie wiem jaki adres wpisać. Od października zaczynam studia i przeprowadzam się do innego miasta. Chodzi o adres zameldowania (moje rodzinne miasto) czy aktualny adres zamieszkania (czyli adres stancji w której będę mieszkać)?
Doradca zawodowy, u którego byłam kazał mi wywalić adres zameldowania z CV (inne miasto niż zamieszkania), bo stwierdził, że nikogo to nie interesuje, szczególnie pracodawcy. Zgadzam się z nim. Wręcz nie należy wpisywać adresu zameldowania, bo jeszcze odstraszy potencjalnego pracodawcę (a nuż pomyśli, że zamierzasz dojeżdżać do pracy).

Cytat:
Napisane przez Panna_Prym_ Pokaż wiadomość
Pytanie drugie Przygotowując się do egzaminu wstępnego na uczelnię przez rok chodziłam na kurs rysunku architektonicznego. Nie mam na potwierdzenie tego żadnych papierów. Pisać to w CV czy pominąć?
Osobiście nie wpisuję niczego, na co nie mam "papierka", ale myślę, że jeżeli masz niewiele doświadczenia w CV to możesz spróbować wpisać
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 12:25   #78
marzena8925
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: Cv wielka prosba o pomoc

Witam
Mam zapytanie odnosnie CV. Otoz ukonczyla szkole fryzjerska i 4 lata pracowalam w tym zawodzie w Polsce i w Anglii. Niestety nie moge juz pracowac w tym zawodzie z powodow zdrowotnych i chcialabym zmienic prace. Mysle o sklepie lub o gastronomi- zrobilam kurs kelnerski. I moim problemem jest to ze nie wiem co napisac w cv np. chcac pracowac jako kelnerka, gdyz do tej pory bylam tylko fryzjerka.
Prosze o pomoc i z gory dziekuje
marzena8925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.