Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2008 ;) - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-12, 20:51   #2041
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

tak wyglada polczyny policzek lepszym aparatem. pouczona przez mame i moja znajoma dalam dziecku wapno. zobaczymy
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 21:04   #2042
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

katakumba wejdź na wikipedie i zobacz tam odrę.. jak kbaga napisala o niej to z ciekawości zajrzałam.. dzieciaki tam maja takie coś na całym ciele (są zdjęcia) i wewnętrznej stronie policzka nawet(w środku w buzi)... oczywiście nie życzę Polci choróbska ale warto porównać objawy..

A ją to swędzi?

a wapno powinno pomóc jeśli to uczulenie..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 21:12   #2043
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
katakumba wejdź na wikipedie i zobacz tam odrę.. jak kbaga napisala o niej to z ciekawości zajrzałam.. dzieciaki tam maja takie coś na całym ciele (są zdjęcia) i wewnętrznej stronie policzka nawet(w środku w buzi)... oczywiście nie życzę Polci choróbska ale warto porównać objawy..

A ją to swędzi?

a wapno powinno pomóc jeśli to uczulenie..
pytalam sie lekarki czy to
1. odra
2. zapalenie opon mozgowych
3. rozyczka
4. ospa

i ona wykluczula. bez badania, wiec zobaczymy co bdzie sie dzialo przez weekend
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 21:20   #2044
skylie
Wtajemniczenie
 
Avatar skylie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 011
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Katakumba- ja mysle ze to jedzonko to pochorobowe. U nas to samo- w czasie choroby malo co, ale po chorobie to kon z kopytami idzie

Natomiast co do wysypki- wiem ze kazde dziecko jest inne, ale... moge smialo powiedziec ze w tym roku Wojtek wzial tyle antybiotykow ze starczyloby po jednym na miesiac. Ostatnio nawet przy anginie w wakacje (Jagaaa wspolczuje waszej choroby) wzial 3 jeden po drugim i nigdy zadnej wysypki od antybiotyku nie widzialam

Uwazam, ze nie ma co szalec po centrach handlowych itp, ale nie ma co tez dzieci izolowac za bardzo. Fakt- ostatni rok mielismy koszmarny jesli chodzi o choroby (Wojtus poszedl do zlobka), ale zarowno rozni lekarze jak i inni rodzice mowili ze kiedys i tak dziecko odchoruje swoje- pytanie tylko kiedy. U nas juz widac poprawe (mam nadzieje ze to nie tylko zasluga Imunoglukanu) i teraz odpukac od sierpnia Wojtus nie byl chory pomimo ze chodzi do zlobka, a kazdy katar czy kaszel (ktory wczesniej zawsze konczyl sie zapaleniem oskrzeli) rozchodzi sie po kosciach.

Meningokoki- u nas pediatra mowila ze szczepi sie po 2 roku zycia, wiec jeszcze przed nami. Pneumokoki juz zaszczepione. Szeczpilismy Prevenarem, koszt to zdaje sie ze 2 lub 3x pok 260zl kupowane w aptece (fakt ze jedenej z tanszych w KRK).

Cytat:
Napisane przez Hela28 Pokaż wiadomość
: jupi::j upi::ju pi::jup i::jupi :

Bylam u ginekologa i bedzie dziewczynka!!!!!!!!!
Hela- gratulacje!!!! Ale super!!! Mnie tez sie marzy dziewczynka. Tz ostatnio zaczal mnie molestowac o drugie dziecko. Sie zobaczy

Jagaa- jak tam chlopaki? Pisalas ze jest juz poprawa... To teraz juz chyba z gorki? Pamietam ze u nas najgorszy okres byl dopoki antybiotyk nie zaczal dzialac, czyli ok 4-5 dni, bo okazalo sie ze na Wojtusia Ospen nie dziala, a ze bylismy na wyjezdzie w Zakopanym to nie moglam przekonac lekarza zeby odrazu Klacid przepisal. I to samo z temperatura co u Was Boze jak przypomne sobie swoje dziecko to az mnie w dolku sciska. Tak strasznie to Mis jeszcze nigdy nie chorowal i mam nadzieje (naiwnie) ze nie bedzie No, ale jak antybiotyk zaczal w koncu dzialac to bylo juz z gorki. Mam nadzieje ze u Was bedzie tak samo

Ania-zamiast wklejeac zdjecie rogali przesli prosze real Wszystkiego najlepszego dla Marcinka!!!!

Paula- pisalas o samochodach do rozkrecania. Chce kupic takowe Wojtusiowi na Mikolaja/Urodziny/ Gwaizdke. Patrzylam nawet na takie w Smyku (79,99 no ale jest karta znizkowa ), ale jest wybor pomiedzy 2 samochodzikami a samochodem z samolotem. Ktory macie? Fajny? Nie za maly jest jeszcze Igorek do takiej zabawki? Przeznaczenie jest chyba od 3 lat.

No i brakuje mi pomyslu na 3 prezent. Moze cos podrzucicie? Moze tablica? Sprawdza sie u Was? A moze cos innego?
Jeden z prezentoe to ten tor ktory wklejala chyba Tola

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
tak wyglada polczyny policzek lepszym aparatem. pouczona przez mame i moja znajoma dalam dziecku wapno. zobaczymy
Katakumba- a masz moze Zyrtec dla dzieci w kroplach? Moze to by pomoglo jesli to alergia? No i wapno jak najbardziej. Ale wiesz ze jest takie specjalne dla dzieci (przepraszamza o tym pisze ). Nie mam pojecia czym sie rozni od tego dla doroslych. Pewnie stezeniem.

Edytowane przez skylie
Czas edycji: 2010-11-12 o 21:25
skylie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 21:25   #2045
Kbaga
Raczkowanie
 
Avatar Kbaga
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 250
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
tak wyglada polczyny policzek lepszym aparatem. pouczona przez mame i moja znajoma dalam dziecku wapno. zobaczymy
Nie powinno zaszkodzić...zdrowka życzymy
__________________
I don't excercise.
If God had wanted me to bend over,
he would have put diamonds on the floor.
Kbaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 22:06   #2046
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

skylie wapno mam przepisane dla dziecka przez polskiego lekarza, wiec chyba dobre, ale dzieki za checi
moze pola dostala wyspki bo w zyciu antybiotyku nie brala?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 07:06   #2047
skylie
Wtajemniczenie
 
Avatar skylie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 011
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Jest poprawa u Poli?
skylie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-13, 08:47   #2048
drama
Raczkowanie
 
Avatar drama
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 344
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Skylie marzą Ci się rogale. Ja zapraszam na muffinki właśnie upiekłam. Wszystkie dziewczyny wpadajcie

Nawet nie wiedziałam, że jest wapno dla dzieci (nigdy nie podawałam Kindze, więc bez obaw).
drama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 09:23   #2049
skylie
Wtajemniczenie
 
Avatar skylie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 011
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Cytat:
Napisane przez drama Pokaż wiadomość
Skylie marzą Ci się rogale. Ja zapraszam na muffinki właśnie upiekłam. Wszystkie dziewczyny wpadajcie

Nawet nie wiedziałam, że jest wapno dla dzieci (nigdy nie podawałam Kindze, więc bez obaw).
Nie kus, nie kus bo przyjade
skylie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 10:37   #2050
Kbaga
Raczkowanie
 
Avatar Kbaga
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 250
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Nie kusić ale w domu przy takich maluchach wapno zawsze się może przydać. Przeziębienie czy alergia i wapno się przyda. My mamy Sanosvit syrop o smaku bananowym.
__________________
I don't excercise.
If God had wanted me to bend over,
he would have put diamonds on the floor.
Kbaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 11:52   #2051
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

no plamy zeszlyz twarzy na ramiona a na policzkach ma teraz takie mocno nietarulane rumience. ale dostala do picia wapno znowu dzis, zobaczymy. i spala ladnie, wiec chyba jej nie jest zle
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-13, 13:30   #2052
skylie
Wtajemniczenie
 
Avatar skylie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 011
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Katakumba- super ze juz jest lepiej

Kbaga- my mamy to samo wapno
skylie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 14:21   #2053
szamanka82
Raczkowanie
 
Avatar szamanka82
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 373
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Biedna Polka...dobrze że się już poprawia...ale swoją drogą to o takiej reakcji na antybiotyk nie słyszałam...ale w sumie co my tam wiemy, ja bym chyba uwierzyła lekarzowi - szczególnie, że po wapnie widac poprawę

Kurde, jak tak czytam o choróbskach waszych dzieci to dziękuję Bogu, że moja Zuźka taki twardziel - mimo, że żlobkowa chorowała 2 razy ( w sensie brania antybiotyków), no ale za to mamy jazdę z migdałkami, także zawsze jest coś

ania a czy ja bym mogła ładnie prosić o przepis na te rogale
ja co prawda przymierzam się do diety, ale urodziny Zuźki się zbliżają, więc mo ze skorzystam
__________________
Zuzanna Helena 14.12.2008
szamanka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 14:26   #2054
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

szamanka jak to macie jazde z migdalkami? bo polki antybiotyk wlasnie na mgdalki byl zapisany....
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 14:40   #2055
szamanka82
Raczkowanie
 
Avatar szamanka82
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 373
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

no na dzień dzisiejszy wiemy, że usuwanie trzeciego migdała nas nie ominie, od pół rok jesteśmy stale na lekachi efekt jest tylko taki, że migdał rośnie wolniej, a Zuźka szybciej, więc proporcjonalne nie ma tragedii, no ale zabieg nas na pewno nie minie

tyle, że mój lekarz jest przeciwnikiem zabiegów przed 3-4 rokiem życia, więc na razie jesteśmy po prostu pod stałą opieką lekarza

niestety Młoda zaczyna chrapać, a to już jest kiepski objaw - wiem to po swojej historii migdałkowej, zresztą jak rozdziawi paszczę to widać, że ona tam ma dramat - przez ten trzeci migdał ma strasznie ciasny przełyk, przynajmniej dla mnie to tak wygląda

Jak Polka???
__________________
Zuzanna Helena 14.12.2008
szamanka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 15:55   #2056
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Hej mamusie.........
Sorry ze tak sie wcinam w Wasz watek
Jestem mamusia stycz.-lut.2009 ...
Czasami Was podczytuje i czesto kozystam z waszych doswiadczen
I mam teraz do Was prosbe... Bo kiedys czytalam tu u Was ze
macie język dwulatka .......... Bardzo bym prosila o przesłanie mi go
na maila kelozau@wp.pl
U nas sie własnie zaczal bunt dwulatka i ja za bardzo niewiem co mam robic
z dzieciem bo zróbil sie bardzo płaczliwy i niedobry..........
z góry dziekuje
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 15:57   #2057
aniak2888
Raczkowanie
 
Avatar aniak2888
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 258
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Szamanka no proszę cię czy ty myślisz że ja te rogale upiekłam? gdybym umiała je piec to zarobiła bym fortunę, to są kupne na św. Marcina Poznań szaleje na ich punkcie. przepisu nie posiadam bo to jakaś staropolska receptura więc niestety.
aniak2888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 18:52   #2058
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

ja mam powiększony migdał od dzieciństwa i żyję zajmuje połowę tej szparki prowadzącej do gardła anginy łapałam w dzieciństwie..teraz juz nie i w niczym mi on nie przeszkadza... nie planuję usuwania..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 19:25   #2059
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

kellyss ja nie mam ale mamy na pewno maja, ktoras ci posle

szamanka, ja nie wiem czy polka ma cos z tym 3 migdalem nie tak, na razie zle zareagowala na antybiityk, doopa z wysypka ale przechodzi po wapnie
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-13, 19:47   #2060
muminek88
Zadomowienie
 
Avatar muminek88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 991
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

nie mam czasu was ponadrabiac wiec tylko melduje...zujemy,cala rodzinka po chorobach,Szymek mial chyba nawet rozyczke ,duzo pracuje,pogoda do bani wic dzieci marudne bo nie mozna wyjsc a po nowym roku zmieniamy mieszkanie....poklikam z wami wiecej za 2 tyg bo jak bede w pl i wieczorami bedzie mi sie nudzic to wam popisze to i tam :P
muminek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 21:52   #2061
Gosiaczek1211
Rozeznanie
 
Avatar Gosiaczek1211
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 597
GG do Gosiaczek1211
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

katakumba pierwszy antybiotyk i takie przejścia. U nas też nie jest ciekawie po antybiotyku - pierwszym zresztą - Mati miał biegunkę i teraz jest na diecie, więc jest póki co, można powiedzieć ok. Nawet nie wiedzialam ale jest biegunka, która nazywa się poprostu poantybiotykową. No i wczoraj postawilam dziecku taką diagnozę.
dla zainteresowanych: http://www.domzdrowia.pl/czytelnia/p...ie-jej-ustrzec

Także co rusz to nowe doświadczenia. Dobrze, że Poli to wapno pomaga. Oby wszystko pięknie zeszlo i skończyly się wszystkie choroby.
Ja już wymiękam, od 12 dni walczę z niejadkiem, wcześniej z powodu gardła - teraz z powodu biegunki a coś mu wcisnąć do buźki muszę bo już waży 1,5 kg mniej mam nadzieję, że do urodzin wszystko wróci do normy

JaGaaa a jak u Was?

drama jak Kinga? dajecie radę?
__________________
NASZ SKARB 26.11.2008 - MATI
Gosiaczek1211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 08:14   #2062
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

kelyys juz chyba w tej spr pisalaś do mnie na priv i ci wysłałam prawdopodobnie za duży plik na pocztę wp..

załóż skrzynkę na gmail wtedy przechodzi..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 09:21   #2063
drama
Raczkowanie
 
Avatar drama
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 344
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1211 Pokaż wiadomość
Także co rusz to nowe doświadczenia. Dobrze, że Poli to wapno pomaga. Oby wszystko pięknie zeszlo i skończyly się wszystkie choroby.
Ja już wymiękam, od 12 dni walczę z niejadkiem, wcześniej z powodu gardła - teraz z powodu biegunki a coś mu wcisnąć do buźki muszę bo już waży 1,5 kg mniej mam nadzieję, że do urodzin wszystko wróci do normy



drama jak Kinga? dajecie radę?
Gosiaczek nie martw się. Moja schudla pewnie też z 1,5kg jak miała rota.
A teraz już coraz lepiej. Dzięki za troskę
drama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 09:40   #2064
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
kelyys juz chyba w tej spr pisalaś do mnie na priv i ci wysłałam prawdopodobnie za duży plik na pocztę wp..

załóż skrzynkę na gmail wtedy przechodzi..
załozylam... mozesz spróbowac jeszcze raz mi przesłac
Ewelina.kelly@gmail.com
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 11:43   #2065
skylie
Wtajemniczenie
 
Avatar skylie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 011
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1211 Pokaż wiadomość
katakumba pierwszy antybiotyk i takie przejścia. U nas też nie jest ciekawie po antybiotyku - pierwszym zresztą - Mati miał biegunkę i teraz jest na diecie, więc jest póki co, można powiedzieć ok. Nawet nie wiedzialam ale jest biegunka, która nazywa się poprostu poantybiotykową. No i wczoraj postawilam dziecku taką diagnozę.
dla zainteresowanych: http://www.domzdrowia.pl/czytelnia/p...ie-jej-ustrzec
Gosiaczek- sprobuj podawac Matiemu przez 5 dni 2x dziennie Dicoflor 30, a potem jeszcze przez kilka dni 1x dziennie. U nas to zawsze pomaga.

I jeszcze sprobuj podawac jogurty- to tez dobrze dziala na flore bakteryjna

Edytowane przez skylie
Czas edycji: 2010-11-14 o 11:44
skylie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 11:44   #2066
LadyM
Rozeznanie
 
Avatar LadyM
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 615
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Gosia Ty sie martwisz, że chudnie Twój dzieciak, a moi tak przytyli, że szok, musze zdecydowanie przeciwstawić sie dziadkom, bo jak tylko mają okazję to podsuwają a to drożdżóweczkę, a to czekoladkę, a to herbatniczka... Dobrze, że pogoda u nas super, to przynajmniej gonią i choć trochę spalają, ale jak przyjdzie w domu więcej siedzieć to będą pulpety nieziemskie.

A w sobotę szykuje nam się impreza na, uwaga, uwaga, 30 osób
nie wiem, gdzie się wszyscy pomieszczą, ale damy radę jakoś
LadyM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 13:31   #2067
JaGaaaa
Rozeznanie
 
Avatar JaGaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 554
GG do JaGaaaa
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Dzięki dziewczyny za zainteresowanie moimi maluchami

Jest weekend, jest mąż i czasu na wizaż mniej.
Wczoraj zrbiłam mu babkę ziemniaczaną (kojarzy mi się z dzieciństwem, u mojej przyjaciólki taką jadałam - zwaną kartoflakiem po prostu) z przepisu Scorpio i jadł aż mu się uszy trzęsły

A co do dzieciaków...

Mały znosi wszystko dzielnie więc jest luz.

Za to Szymuś to mały hipochondryk i wszelkie dolegliwości rozstrajają go zupełnie. Teraz obaj mają katar i taki brzydki kaszel (podobno na końcu anginy jest). A szymon kataru nienawidzi, nie cierpi jak mu cieknie z nosa a nie da się nawet tam dotknąć żeby podetrzeć. Więc co chwilę się wścieka, płacze, krzyczy i humor ogólnie ma do d...

Skylie, my bierzemy Augumentin. Zadziałał szybko, tylko pierwszy dzień choroby był taki tragiczny. Teraz jest tak jakby chłopaki mieli zwykłe przeziębienie.Z uciążliwym katarem niestety...

Gosia, u nas po antybiotyku (u szymona) też jest problem z jedzeniem. Stracił całkiem apetyt, a w dodatku ma jakieś zaburzone smaki i do wszystkiego wstręt. Nie je, nie chce pić. Wczoraj żył calutki dzień na dwóch butlach mleka.

To jest problem jeszcze z tego powodu że aby nie dostał tej biegunki o której pisałaś muszę mu dawać probiotyk. A jak skoro nic nie chce jeść? Co chwilę mi się kapsułka marnuje...a drogie to jest

Także Wam współczuję i łączę się w bólu

A dajesz Matiemu probiotyki? Tak jak skylie pisała, możesz podać Dicoflor lub jakiś inny - jaki tam w domku masz. Powinno się to podawać nawet przez miesiąc po antybiotykoterapi... Koniecznie!


No ale nic, damy radę.

Biorę ostatnio BodyMax i jakoś mi tak łatwiej wszystko znosić
Więcej siły mam i humor lepszy

LadyM - udanej imprezki! I współczuję przygotowań...
__________________
Nasz Skarbek - Szymonek - 02.12.2008 r.

Braciszek Dominiś - 24.04.2010 r.

Edytowane przez JaGaaaa
Czas edycji: 2010-11-14 o 13:37
JaGaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 16:12   #2068
skylie
Wtajemniczenie
 
Avatar skylie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 011
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Cytat:
Napisane przez JaGaaaa Pokaż wiadomość
Skylie, my bierzemy Augumentin. Zadziałał szybko, tylko pierwszy dzień choroby był taki tragiczny. Teraz jest tak jakby chłopaki mieli zwykłe przeziębienie.Z uciążliwym katarem niestety...

Gosia, u nas po antybiotyku (u szymona) też jest problem z jedzeniem. Stracił całkiem apetyt, a w dodatku ma jakieś zaburzone smaki i do wszystkiego wstręt. Nie je, nie chce pić. Wczoraj żył calutki dzień na dwóch butlach mleka.

To jest problem jeszcze z tego powodu że aby nie dostał tej biegunki o której pisałaś muszę mu dawać probiotyk. A jak skoro nic nie chce jeść? Co chwilę mi się kapsułka marnuje...a drogie to jest
U nas Augmentin nie dziala na Wojtka (ta sama grupa antybiotykowa co Ospen).

A moze Szymoneki Mati maja bolace gardelka? Moze psiknijcie im Tantum Verde, albo dajci Nurorofen i zobaczcie czy bedzie poprawa tak po ok 45 min?
skylie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 16:26   #2069
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Witam mamusie. Melduję się ledwo żywa - znów wirus grypy jelitowej Tym razem ja ale boje sie zeby kajo nie zalapal choc marne szanse na to...
Widzę, że was choroby też dopadły ale nie nadrobiłam zaległości więc nie odniosę się do Waszych postów.
Powiedz mi Katakumba czy wapno dajesz Polce takie dla dorosłych? Pisałam Wam, że Kajo dostał wysypki i nie wiedziałam co to i lekarka stwierdziła nawrót skazy białkowej ale już 3ci tydz. pije mleko sojowe i jeszcze nie całkiem zeszła ta wysypka a nawet przedwczoraj pojawiła się na pleckach. Myślę, zeby dac mu wapno bo claritina mi wymiotuje...
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 16:58   #2070
Gosiaczek1211
Rozeznanie
 
Avatar Gosiaczek1211
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 597
GG do Gosiaczek1211
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

My staramy się podawac Lacido Baby ale tak jak JaGaaa pisze, trochę ciężko jak dziecko jeść nie chce. W piciu trochę wyczuwa więc muszę z nim walczyć, żeby wypił. No nie jest lekko. A na biegunki to znalazłąm fajny preparat Humana HN z prebiotykiem http://mamosfera.pl/humana/produkty/...z_prebiotykiem. Podobno bardzo skuteczny ale nie mogę sprawdzić bo nie mogę dostać w żadnej aptece, w której do tej pory byłam, więc chyba zamówię przez internet. Wczoraj pani w aptece w zamian poleciła mi Humanę z MTC niby na receptę na pudełku napisane ale ale bez niczego mi sprzedała. Dzisiaj rano zrobiłam w postaci papki ale Mati i tak odmówił jedzenia. W smaku to jest takie jak kaszka z Bobovity Smaczny Sen z bananmi więc mi smakuje a Mati zwyczajnie nie miał na to ochoty /jak na więksszość rzeczy ostatnio/

skylie a ten Dicoflor to ma neutralny smak, czy wyczuje go dziecko w jedzeniu lub piciu? Bo mój bardzo wyczulony na te sprawy a Ty skylie w temacie antybiotyków, po Waszych przejściach to chyba ekspertką na wątku jesteś ale nie chcemy już chorób, leków, lekarzy - chcemy zdrówka i słoneczka
a gardełko psikamy Tantum Verde i teraz to już go raczej nie boli

LadyM no takie drożdzóweczki, ciasteczka, herbatniczki to faktycznie tuczą ale na pewno mało to wartości odżywczych ma. Mateusz jakoś za słodyczami nie przepada co mnie nawet cieszy chociaż w takich sytuacjach jak nie je prawie nic to już bym wolała, żeby chociż ze słodyczy coś wcinał

mała no współczuję strachu o małego. Zyczę zdrówka i oby Kajtusia ominęło choróbsko szerokim łukiem

No i tą babką ziemniaczaną kusisz JaGaaa - chyba ją w najbliższym czasie zrobię jak tak zachwalacie

lisey gdzie jesteś??
__________________
NASZ SKARB 26.11.2008 - MATI

Edytowane przez Gosiaczek1211
Czas edycji: 2010-11-14 o 17:00
Gosiaczek1211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-18 21:27:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.